Meeusen op tweede plaats Eerste zege St-Aloy Successen voor motorcrossers Fortuna verrast bijna SIOS: 13-11 Steel eerste in jeugdkoers Pele speelt voor niets SEOLTO LANGS ZUIDWESTERS „Ik ho ik mat Vosmaer alleen aan de leiding Uitslagen korfbal sport Dinsdag 9 oktober 1973 16 Dinsdag 9 oktober 1973 RAAS STERK IN TITELSTRIJD (Van onze sportmedewerker) T "Ik had, nooit verwacht> dat ik afgevaardigde zou worden. Vooral niet, ouidat ik de eerste drie partijen verloren had. Dan ben je normaal al uitgeschakeld". Dat zei na afloop van het kampioenschap vijfde klasse Iibre A. Meeusen van de bil- jartvereiugung ABC uit Axel. Hij werd geen kampioen, dat werd F. Baas van de bil jartclub BBC uit Sluiskil, maar wel afgevaardigde voor -de gewestelijke kampioen- sc appen van het district Zeeland-Brabant. Wedstrijden, die zullen worden gehouden van tot en met 27 oktober in hotel De Bruyn in Hulst. De organisatie hiervan is in handen van de Hulsterse biljartclub de HBC. KOREBRITS (Van onze tafeltennismeda- werker) MIDDELBURG —De verre uitwedstrijd naar Limburg te gen Maasbree heelt Sint-Aloy- sius 1 de eerste zege in de promotie ereklas opgele verd. Met 28 werden de twee belangrijke wedstrijd- punten gegrepen, waarmee de Zeeuwen van de onderste plaats opschoven naar de vier de plaats. Zowel Wilfried Du- mez als René van Dijk won nen alle enkelspelen, terwijl Paul Mathijssen eenmaal won. Sint-Aloysius blijft hierdoor volledig in de running om het behoud van een plaats in deze klasse waarin de strijd om de degradatie te ontlopen erg zwaar is. Gunstig voor de Graauwenaren was bovendien het gelijke spel van Scylla 2 en Tempo Team 2. Bruynzeel Kitchen Eagles 1 is duidelijk voor iedereen te sterk, want de ongeslagen Lei- denaren verpletterden met 0 10 het Hooge Huys 1, dat tot nu toe onverslaanbaar was. Sint-Aloysius 2 had in Eindho ven weinig moeite met hek- kesluiter PAC 1 en veroverde een 100 score. Het gaat nu samen met Barna 1 aan de leiding van de klasse E, want laatstgenoemde klopte rivaal JEEP met 29. Helaas was Vriendenschaar 3 tot dan toe ook zonder punten, te sterk vor Sint-Aloysius 3, waarin al leen Mangnus erin slaagde de eer te redden. Phoenix 3 kwam alleen aan de leiding door Deso met 73 te klop pen. Twenty One Up 2 bleef goed voor winst en wist in eigen huis tegen BKE 4 via een 64 zege de punten te veroveren. Ook Middelburg- Zuid 1 bleef in de junioren A- klasse aan de winnende hand. Avanti moest met een 8—2 nederlaag huiswaarts en dit maal was het Lou Kopmels die voor de meeste winstpar tijen zorgde. Minder goed ver ging het opnieuw MZ 2 in groep B. Het moest met 37 capituleren voor DCS 1. Het meisjesteam van MZ bereikte opnieuw een hoge winstscore. Ditmaal werd Meyel met 91 aan de zegekar gebonden. Al leen het dubbelspel werd ver loren. De Roovers Girls staan nu samen met Tanaka ongesla gen aan de leiding, want het Ettense team wist rivaal Avanti met 37 terug te wij zen. 9 Wilfried Dumez A. Meeuwsen: „Na die eerste nederlagen heb ik op de club gespeeld. Het ging plotse ling zo goed, dat ik weer hele maal mijn zelfvertrouwen te rug vond. Ik heb me dan zo!f maar moed ingesproken" En het ging er spannend aan toe in de strijd om de tweede en derde plaats. Niet voor de ti tel, want reeds na enkele par tijen was het al gauw duide lijk dat Raas heer en meester was. Dit kampioenschap brengt tevens met zich mee dat Raas promoveert naar de vierde klasse. Niet de kampi oen maair wel de nummer twee is dan gerechtigd om deel te nemen aan gewestelij ke kampioenschappen. En daar waren nog verschillende kan didaten voor, niet alleen Meeuwsen maar ook Vogelaar en Van Waes. De titelstrijd die was geor ganiseerd door de biljartclub POP uit Axel, verliep perfect en vond plaats in café de la Paix in Axel. Daar had men zowel zaterdag als zondag niet over publieke belangstelling te klagen. Integendeel zelfs, het was bijzonder druk. Zondaga vond heerste er een gezellige drukte, en na de wedstrijden werd er nog langdurig nage kaart. Een spannende partij was ongetwijfeld de strijd tussen De Rijcke en Van Waes. Na 52 beurten kon Van Waes de par tij in zijn voordeel beslissen, maar dat was maar bijzonder krap. P. van Waes maakte in dat aantal beurten 50 caram boles en De Rijcke had er slechts één minder. Van Waes was hiermee doorgedrongen tot de finale en zou daarin Meeuwse ontmoeten. Na 46 beurten had Meeuw sen wel een voorsprong geno men, maar nog niet overtui gend. De stand op dat moment was 4643 in het voordeel van Meeuwsen, maar er was nog alles mogelijk. Het pu bliek leefde als er een ca ramboles gemaakt werd mee. Negen beurten moesten er nog aan te pas komen om vier caramboles te maken. Het was Meeuwsen die zich in die fi nale de beste toonde. Hij maakte in die 55 beurten de 50 caramboles vol en Van Waes kon er hier maar 45 tegenover stellen. Na afloop reikte J. Leraert, vice-voor- zitter van de organiserende vereniging POP de prijzen uit. Kampioen Raas mocht uit han den van distriotsvoorzitter van Zeeuwsch-Vlaanderen De Kok de kampioensmedaille in ont vangst nemen. Eindstand: 1 F. Raas biljart vereniging RBC. uit Sluiskil (caramboles 3507, 213 beurten, hoogste serie 11 caramboles, algemeen gemiddelde 1.643) 14 punten, 2 A. Meeuwsen ABC (Axel (321, 269, 11, 1.194) 8 punten, 3 D. Vogelaar GBC Groenendijk (298 275 10 Dat moest ook Schelleman. Hij werd zevenentwintigste na dat hij als twaalfde van start ging. Schreef Buysse de eerste manche op zijn naam, nu werd het achter clubgenoot Hame- linck een tweede plaats. J. Schelleman reed nu heel wat sterker dan in de eerste manche. Hij ging als tiende van start, en wist vijf plaatsen winst te boeken. Hans Colijn was nu de pechvogel met een motor, die er schijnbaar „geen zin" in had. Hij eindigde als éénendertigste. Ook in de tweede manche reed Walhout sen. zich weer duidelijk in de kijker. Niet te veel risico's nemend bij de start vertrok hij als vierentwintigste, maar kwam bijzonder sterk terug. Hij zou zich als negen de klasseren. Nieuweling Rot- 0 Raas, de nieuwe kampioen in de vijfde klas libre, in actie. 1.083 8 punten, 4 P. van Waes GBC Groenendijk (307 328 7 0.991) 8 punten, 5 P. de Rijcke ABC Axel (315 270 9 1.166) 6 punten, 6 P. van de Berghe Het Groene Laken Sas van Gent (288 292 13 0.986) 6 punten, 7 W. Soheffer Het Groene Laken Sas van Gent (281 285 7 0.985) 4 punten. 8 J. Burky DOS Hoek (264 300 7 0.88) 2 punten. (Van onze sportmedewerker 1 AXEL Een vierde plaats voor Johan Scheele bij de in ternationalen 500 cc, een eer ste plaats voor Cees Hame- linck bij de nieuwelingen 250 cc, en een fraaie tweede plaats voor Co Walhout jun. bij de junioren 250 cc. Tot die voor treffelijke prestaties kwamen afgelopen zondag de Axelse motorcrossers tijdens de inter nationale motorcross in het Belgische St.-Kruis-Winkel. Bij de internationalen ging Scheele in de eerste manche als vijftiende van start. Een bijzonder slechte start, maar de Axelse motorduivel kwam langzaam maar zeker terug. Elke rade ging hij enkele concurrenten voorbij om uit eindelijk als zevende te ein digen. In de tweede manche schoot Scheele als eerste van achter het omlaag gevallen starthek weg, maar het nood lot zou echter al vlug toeslaan. Reeds na een ronde kreeg hij motarpeoh en werd achteruit geslagen. Reed hij in de eerste manche bijzonder sterk, ook nu kwam hij terug. Vanaf de elfde plaats klom hij in vijf ronden naar een zesde plaats, om zo uiteindelijk ook de der de plaats te bemachtigen. Ook in de derde en laatste manche ging hij als eerste van start, en hij zou ook mu weer ais der de eindigen. Bij de nieuwelingen nam Buysse bij de start onmiddel lijk de leiding in handen, om ook als eerste te eindigen. Cees Hamelinck ging als vier de van start, en zou als twee de over de aankomstlijn gaan. De beste prestatie leverde toch wel „veteraan" Walhout sen. uit Terneuzen. Na een slechte start, een zestiende plaats, wist hij op te klimmen naar en fraaie vijfde plaats. Bijzonder knap reed ook Hans Colijn, die als vierde eindigde. Hij boekte dertien plaatsen PIET FRANKEN is in de winst. De motorduivel uit Sas Ronde van Poeldijk, die ge- van Gent Rottier, een nieuwe- wonnen werd door Peter ling in het Axelse gezelschap Gödde, op de derde plaats ging als zesentwintigste over geëindigd. Frits Hoogerheide de aankomstlijn. Hij zou drie bezette de vijfde plaats, plaatsen moeten prijsgeven. Johan Scheele (Van ker) onze handbalmedewer- TERNEUZEN Nadat de veldhandbalcompetitie vier weken stilgelegen had, werd er eindelijk weer een volledig programma afgewerkt. In de heren afdeling eerste klasse, werd te Bergen op Zoom de derby tussen SIOS, debutant in deze klasse en Fortuna ge speeld. Fortuna, dat in de veldcompetitie niet met zijn eerste team uitkomt (dit team legt zich speciaal op de zaal competitie toe) kwam in deze wedstrijd verrassend voor de dag. Nadat Rinus Broos vanuit zijn vleugelpositie met een stuitbal voor SIOS de score opende, kwam Fortuna snel met een keihard schot on 11 I. Fortuna, met doelman Jack Buuron, bleef goed sportief partij geven. Het kwam steeds terug als SIOS op voorsprong kwam. Dait er aan beide zijde goed verdedigd werd, bleek uit de kleine ruststand voor SIOS 43. Ook in de tweede helft bleef het een zeer aan trekkelijke wedstrijd op een redelijk niveau. SIOS nam in de beginperiode vooral de leu ke combinaties, die door Jack Nuyten goed werden afgerond op een voorsprong 73. Routi nier Jo Melsen bleef zijn spe lers aanmoedigen door zichzelf goed vrij te spelen, maar voorlopig zonder resultaat. Bij de stand 107 werd de inzet van Fortuna beloond. Want SI OS moest toezien hoe Fortuna terugkwam op gelijke voet 1010. Fortuna nam zelfs via Jo Melsen een voorsprong 10 II. Maar SIOS liet het er niet bij zitten en knokte zich op een verdienstelijke wijze te rug 1211. via Jack Nuyten. Daarna volgde voor beide ploegen een laatste periode van zenuwachtig spelen. Toen SIOS in de laatste mi nuut, door verkeerd blokken van de Fortuna-verdediging op 1311 kwam, was het echt gedaan voor Fortuna. Volharding had een zware dag, nadat eerst het Vlissingse Olympus een 1010 gelijkspel was afgedwongen, had Volhar ding duidelijk zijn kruit ver schoten. Stadgenoot Haring man ging met een 3010 overwinning naar huis. Delta Sport bleef zijn go-ede vorm behouden. Ook in de wedstrijd tegen Walcheren 2, wat resul teerde in een 147 overwin ning. In de damesafdeling eerste klasse moest Zeeland Sport veel moeite doen om bij Olympus een krappe 32 overwinning te behalen. Even eens in Vlissingen werd de wedstrijd Walcheren 2 - Hon- tenisse gespeeld. Nadat Anne- lies Baart via een lage schui ver De Meuchiry gepasseerd had, kwam Walcheren via Jo Vaal al snel op gelijke voet door een hooggeplaatst schot. Walcheren bleef op bekwame wijze de verdedigersfouten van Hontenissen afstraffen. Bep Jacobs en vooral Jo Vaal hadden hier een groot aandeel in. Toen Hontenisse Jo Vaal- door Mariëtte Arens een straf fe mandekking oplegde, was de stand reeds 41 voor Wal cheren. De ruststand kwam op 5—1. Na rust kwam een herboren Hontenisse in het veld. Jo Vaal van Walcheren kreeg van Mariëtte Arens nauwelijks de kans aan te leggen om te schieten. Dit kostte, na later bleek Walcheren bijna de over winning. De gehele Hontenisse- ploeg tileef tot het laatst toe doorvechten. Nadat Loes As- selman de Walcherense doel- vrouw het nakijken gaf, scoor de Riet Grietmal tussen de benen van de keepster door 53. Hontenisse had duidelijk moeite met de driepassenregel, want eerst werd een doelpunt van Ineke Van Hese afge keurd, even later die van Loes Asselman. De gelijkmaker bleef uit en Walcheren kon tevreden zijn met zijn krappe overwinning. Uitslagen afdeling Zeeland: Meisjespupillen A; Zeeland- sport - E.M.N. 130; Mara thon - Olympus 54. Meisjes pupillen B: Marathon - Honte nisse 16. Meisjes adspiranten A: Ma rathon - Fortuna 82, Zeeland Sport 7 E.M.N. 1114; Meisjes adspiranten B: D.H.C. - Ope ratie '71 0—22, Marathon 2 - Olympus 2 30; Meisjes ad. C: Marathon 3 - G.V.C. 2—1, Olympus 3 - EMM 3 15; Dames-junioren A: Zeeland Sport - Fortuna 85. dames junioren C: Sluiskil - Operatie '71 34; dames afdeling 1ste klasse: Walcheren 2 - Honte nisse 54; Zeeland Sport - Olympus 32. .dames afdeling 2de klasse: Fortuna - Mara thon, Marathon niet opgeko men; EMN 2 - Delta Sport 1 211; jongens-pupillen: EMN - Olympus; heren junioren: Fortuna - Marathon 2 1516; Delta Sport - Operatie '71, Operatie '71 niet opgekomen; Olympus 1 - GSC 1 118; heren afdeling 1ste klasse: Volharding - Olympus 1010; Delta Sport - Walcheren 2 147; SIOS 1 - Fortuna 1 1311; Haringman - Volhar ding 3010; Heren afdeling 2de klasse: Olympia 2 - Delta Sport 2 136; Marathon 1 - Haringman 2 108; Heren af deling 3de klasse: Scheldesport - Sluiskil 4—7; EMN 2 - Olympus 3 1016; Heren af deling 4de klasse: SIOS 2 - DOW 1 14—15; EMM 3- Zee land Sport 109; Olympus 4 - Delta Sport 3 176. (Van onze sportmedewerker TERNEUZEN Zaterdag middag hield de jeugdcommis sie van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen, de laat ste jeugdwedstrijd van dit sei zoen in samenwerking met de twee Terneuzense wielercomi- tés. Deze zorgden zowel voor de technische als voor de fi nanciële mogelijkheden. Aan de start verschenen in totaal dertig rennertjes, die waren verdeeld in drie categorieën: acht en negen, tien en elf en twaalf en dertien jaar. De res pectievelijke winnaars waren: Carlo Steel, Adrie de Maes- schalck en Robby Bijvank. Omdat de adspiranten in Zeeland zo weinig aan him trekken komen, was er toe stemming verleend om ook en kele adspiranten te laten deel nemen. Winnaar bij de adspi ranten werd Ronny van der Sijpt. Mede door het goede weer was er deze middag een enorme publieke belangstel ling. Ook de komende winter maanden liggen de activiteiten van de jeugdcommissie niet stil. Zo zullen er weer diverse hometrainwedstrijden worden gehouden, waarvan de eerste wedstrijden in Terneuzen. In de eerste categorie bleef tot een ronde voor het einde alles bijeen. In deze laatste ronde was het Carlo Steel die een demarrage plaatste en won. In de tweede categorie bleef tot halfkoers alles bij een. Het was Adrie de Maes- schalck die er toen alleen tus senuit trok. Hij werd nog ach tervolgd door Van Goethem, Walhout en Verplanke. Zij slaagden er echter niet in Maesschalck terug te pakken. Maesschalck werd winnaar met een halve ronde voor sprong, terwijl Van Goethem naar een verdienstelijke twee de plaats spurtte. In de oudste categorie gingen vijf renners er snel vandoor. Het waren Bijvank, Piraar, Vleeshouwer, Maayen en Van Boven. De snelste man van deze groep was Ronny Bijvank. Bij de adspiranten kwamen slechts vijf renners aan de start. Hiervan hadden twee met pech te kampen en moesten daardoor vroegtijdig opgeven. Slechts drie renners bleven over waarvan Ronny van der Sijpt de sterkste was. Hij fi nishte ruim voor Van de Vel de en De Waal. Uitslagen: categorie acht en negen jaar: 1 Carlo Steel, Axel; 2 Mario Rammeloo, Phi lippine; 3 Jean Luc Groosman, IJzendijke; categorie tien en elf jaar: 1 Adrie de Maes schalck, Axel; 2 Karei van Goethem, Kloosterzande; 3 Ab Verplanke, IJzendijke; 4 Rudy Walhout, Terneuzen; 5 Mare Dobbelaere, IJzendijke; 6 Adrie Hamelink, IJzendijke; 7 Wim Hamelink, IJzendijke; 8 Benny Tieleman, Kloosterzan de; 9 Ronny Cornelisse, West- dorpe; 10 Robby Liplijn, Axel; categorie twaalf en dertien jaar: 1 Robby Bijvank, Sas van Gent; 2 Dirk Piraar, Ter neuzen; 3 Maurice de Vlees houwer, Westdorpe; 4 Jan Maayen, Kloosterzande; 5 Alex van Boven, Sas van Gent; 6 Brigitte van Goethem, Kloosterzande; 7 Peter Scher- bijn, Oostburg; adspiranten: 1 Ronny van der Sijpt, Koe wacht; 2 Peter van de Velde, Terneuzen; 3 Waldy de Waal, Axel. SANTOS (RTR) Wan neer Pele zondag zijn eerste wedstrijd speelt in het nieuwe Braziliaanse voetbalseizoen, zal de koning van het Zuida- merikaanse voetbal er zelf geen cruzeiro wijzer van wor den. Niettemin zal zijn club Santos doorgaan met maande lijks 13000 gulden over te ma%ken naar een door Pele aangewezen bankrekening. Edson Arantes di Nascimen- to (Pele), die twee jaar gele den besloot niet meer voor Brazilië te spelen, heeft de club gezegd zijn voetbalver diensten te schenken aan lief dadigheidsinstellingen te San tos. Het is te verwachten dat Pele op deze manier nog een of twee seizoen doorvoetbalt. De inkomsten van de Brazili aanse wondervoetballer uit an dere bronnen dan de soort worden geschat op ongeveer 40000 gulden per maand. KORFBAL ZEELAND le klas A: Stormvogels I - Togo 1 118, Amimo 2 - Swift 3 77, Zuidwesters 1 - Seolto 1 7—11. 2e klas A: Olympia 1 - BKC 1 24, Tjoba 3 - Animo 3 4— 6, Volharding 1 - Atlas 1 44, Top 1 - Luctor 1 55. 3e klas A: Blauw Wit 3 - Animo 5 102, Seolto 2 - Top 2 132, Zuidwesters 2 - Swift 4 18—0. 3e klas B: Seolto 3 - Togo 2 413, Zaamslag 2 - Volhar ding 2 67, Olympia 2 - Noad 1 217, Blauw Wit 2 - Animo 4 8—7. Junioren Al: Swift J2 - Se olto J2 63, Tjoba J1 - Animo J1 182, Togo J1 - Ondo J1 8—8. Junioren 2A: Blauw Wit J1 - Togo J2 83, Zuidwesters J1 - Stormvogels J1 36, Luc tor J1 - Swift J3 56. Adspiranten IA: Seolto Al Animo Al 08. Ondo Al - BKC Al 8—3, Swift Al Blauw Wit Al 120. Adspiranten 2A: All Ready Al - Atlas Al 19, Ondo A2 - Animo A2 61, Stormvogels Al - Togo Al 11, Swift A2 Zuidwesters Al 122. Adspiranten 2B: Top Al - Zaamslag Al 02, Luctor Al - Olympia Al 112, Tjoba A2 - Togo A2 10. Adspiranten 3A: Stormvo gels A2 - Atlas A2 06, BKC A2 - Seolto A2 12, Swift A3 - Blauw Wit A2 23. Adspiranten 3B: Swift A4 Blauw Wit A3 12, Togo A3 All Ready A2 04. Pupillen IA: Animo PI Swift PI 116, Ondo PI Tjoba PI 33, Zuidwesters PI - Seolto PI 60. Pupillen AB: Togo PI BKC PI 1—5 Blauw Wit PI TOP PI 0—3, Olympia PI - Volharding PI 52 Zaamslag PI - Tjoba P2 3—0. Pupillen 2A: Animo P2 - Swift P2 3—1, Blauw Wit P2 - Tjoba P3 81, Zuidwesters P2 - Ondo P2 20. Pupillen 2B: BKC P2 - Ani mo P3 00, Atlas PI - Blauw Wit P3 5—0, Swift P3 - Luc tor PI 02, Tjoba P4 - Olym pia P2 11. (Van onze korfbalmedewerkster) TERNEUZEN In de eer ste klas van de Zeeuwse korf balcompetitie was de belang rijke wedstrijd te Souburg tussen Zuidwesters en Seolto het aankijken volkomen waard. Het spelbeeld ging goed op en neer. Seolto liep in het begin gemakkelijk weg tot 13, maar even gemakkelijk kwam Zuidwesters weer terug en het nam zelfs na 20 minu- een en 43 voorsprong. Tot de rust bleef Zuidwesters goed bij, maar in de tweede helft nam Seolto duidelijk het initiatief. Scheidsrechter Mar- teijn liad het niet bijzonder moeilijk, want Zuidwesters kon Seolto gewoon niet meer bijbenen en Seolto liep weg naar een 711 overwinning, waardoor Zuidwesters wat in de achterhoede is terugge drongen. Het gedrang voor de eerste plaats is dit jaar erg groot. Swift 3 verloor een punt. In Souburg was het verschil met Animo 2 niet groot. De 77 uitslag gaf beide ploegen re den tot tevredenheid. Storm vogels werkte zich naar een goede derde plaats. Op eigen veld kwam Stormvogels goed uit de verf, waartegen Togo niet voldoende schotkracht had. In het veld waren de Goesenaren beslist niet de mindere, maar de Stormvogels zegevierden door hun betere schot met 118. Stand: Swift 3 5-7, Seolto 1 4-6, Stormvogels 1 3-4. All-Rea- dy 1 4-4„ Zuidwesters 1 4-4, Animo 2 4-3, Togo 1 3-2, Blauw Wit 30. In de tweede klas ontloopt men elkaar niet veel. BKG lukte het tegen Olympia niet zo erg. De ploeg uit Wilhelmi- nadorp bood dan ook goed te genstand, maar dat mocht toch niet baten. De Breskense ploeg nam met 24 de punten mee. Voor Tjoba 3 is het uur der waarheid aangebroken. Goed begonnen komt het nu tegen de betere ploegen te kort. Animo 3 kreeg wel veel tegenstand te verwerken, maar het hield het ongeslagen re cord met 46 en kwam zo doende op gelijke hoogte met Ondo, dat niet speelde. Vol harding en Atlas hielden el kaar goed in evenwicht, waar door Atlas met 44 het eerste' punt binnenhaalde. Ook Luc tor haalde het eerste punt bin nen. Top stond tegen het eind nog met 54 voor, maar door nog gelijk te maken behaalde Luctor een verdiend punt. Stand: Ondo 1 36, Animo 3 3-6, BKC 4-6. Tjoba 3 5-6, Top 1 4-4, Volharding 1 4-3, Atlas 1 3-1, Luotor 1 3-1, Olympia 1 5-1. In 3A hadden de koplopers het niet moeilijk. Blauw Wit haalde tegen Animo 5 de dub bele cijfers met 102. Seolto 2 deed het nog beter. Top 2 werd het slachtoffer met 13 2. Zuidwesters sloeg echter al les. Swift 4 viel wel heel erg tegen. Swift was nergens en met de regelmaat van de klok scoorde Zuidwesters. Pas bij 180 kwam voor Swift het verlossende einde. Stand: Seolto 2 4-7, Blauw Wit 3 4-6, Zuidwedsters 2 3-4, Animo 5 3-4. Stormvogels 2 2- 2, Top 2 3-2, Zaamslag 1 2-1, Atlas 2 3-1. Swift 4 4-1. In 3B wedijveren Togo 2 en Noad 1 met elkaar. Togo 2 verdedigde de leidende positie tegen Seolto 3 uitstekend. Het werd 10-2. Noad deed het nog wat beter tegen Olympia 2, dat met 2-17 helemaal nergens bleef. Zaamslag 2 zit het niet mee. Voor de tweede maal verloor het met één doelpunt verschil. Volharding 2 waJ met 6-7 de gelukkige. Ook Blauw Wit 2 mocht niet mop peren. Tegen Animo 4 ont kwam het maar net aan een gelijkspel met 8—7. Stand: Togo 2 4-8, Noad 1 3-5, Blauw Wit 2 4-6, Volhar ding 2 3-4, Zaamslag 2 5-3, Animo 4 3-2, Seolto 3 4-2, Olympia 2 4-0. Bij de junioren haalde Stormvogels in 2A de punten weg bij Zuidwesters na een 31 achterstand. Het won met 36. Blauw Wit bleef ook op kop door Togo JW met 83 te verslaan. Luctor speelde een goede wedstrijd tegen Swift J3, maar verloor op de valreep met 56. Stand: Stormvogel! J3 - Blauw Wit J3 36, Tjob» J2 3-4, Swift J3 4-3, Zuidwes ters J 2-2, Togo J2 4-2, Luctor J 5-1. tier die als zestiende van start ging eindigde als zeventien-1 de. C. Walhout jun. kwam in dt j| eerste manche bij de junioren I bij de start ten val, en vertrok hierdoor als twaalfde. Maar de I talentvolle motorcrosser kwam terug en hoe. Reeds na zes I ronden lag hij op de tweede I plaats, maar een slippertje I deed hem uiteindelijk derde worden. Die plaats eiste hij I ook voor zich op in de tweede manche, nadat hij als vierde j van start was gegaan. Eind-1 standen: Internationalen: 1 F, Verhoeven (B), 2 J. Scheele; Nieuwelingen: 1 C. Hame-1 linck, 2 op 4 sec. C. Buysse, 5 C Walhout, 14 J. Schelleman, 18 H. Colijn, 23 J. Rottier, junioren: 1 J. van Achteren CB), 2 C. Walhout jun. sp? REIN (Van een ZEIST Rob Rensen het Nederlandse elftal ting tegen Polen, acht z hij op korte termijn v< Nederland. Als de clul hebben doorzet, ben ik ook door zal gaan. Ik halt jaar vast aan And genwoordig contracten bijzonder fijn vinden a club zou kunnen voetba Niet dat ik het in België, ze financieel gezien, niet n mijn zin zou hebben, maar sfeer, zoals ik die bijv. DWS heb meegemaakt, heb bij Anderlecht nooit ervai Ze praten wel eens over gemoedelijke Belgen, maar valt bar tegen. Ze zijn erg zichzelf en er is tussen spelers onderling weinig c tact. En vooral mijn vro zou het geweldig vinden, we weer naar Nederland z den kunnen. Maar de betreffende club I wel over de brug moeten I men, want ik ben niet plan op het financiële vlak v< achteruit te gaan. Ik denk t de transfersom alles bij elk£ toch wel 1 miljoen zal bed; gen", aldus Rob Rensenbrii de 26-jarige Anderlechtspel die nu aan zijn vijfde seizo in de Belgische competitie l zig is. Het bestuur van Ande lecht staat er overigens niet bijzonder positief tegenov dat Rob Rensenbrink opgeti men is in de selectie voor h Nederlands elftal. Niet c men bevreesd is uit oogpu van blessure, „maar, zegt R Rensenbrink „ik denk dat h iets te maken heeft met c transfer van Jan Mulder na Ajax. Dat heeft nogal w moeilijkheden opgelever waardoor er met Jan Muld niet veel meer te beginnen wa Overigens heeft de traine I mij nooit iets in de weg g legd als er contacten ware over een mogelijke uitverkl zing in het Nederlands elftal tal". Rob Rensenbrink staat woen. j dagavond in de wedstrijd te gen de Polen, die net zoa Oranje voor een laats! Krachtmeting staan, voordat d grote klap moet valle (voor de Polen volgende wee woensdagavond op Wemble; wanneer zij aan een gelijksp voldoende hebben om zich 1 kwalificeren voor de eindror de) niet in de basisopstellin; Vindt hij dat een teleurste ling? Rob Rensenbrink:„Nee, hele CVan een onzer verslaggevers) de 62 Hilversum in de strijd orn de Eddy PG-trofee, geor ganiseerd door de redactie van Studio Sport, heeft Haar lem-speler Bobby Vosmaer leen de leiding genomen, m; Feeg voor zijn verrichtinger de wedstrijd tegen Ajax acnt punten toebedeeld, ter- lj zÜn concurrent Schneider »an Feyenoord slechts zes punten vergaarde, waardoor aeze afzakte naar een fiedeel- de vijfde plaats. e stand aan de kor) van ranglijst is nu: Vosmaer (Haarlem). Punten; 4 Gerrie Mühren vai- jax), Jongbloed (FC Amster dam) en Mansveld (FC Den ftaag), allen 61 punten; L 'in. 7 Schneider (Feye- dam^' Fransz (FC Amster- °am) en v. Beveren (PSV). len met 60 punten; dam\' Ban (FC Amster- van H hle (FC Den Haag)' (Fo„ Hane§ern en Kristensen jlpn.Tenoord), Lelieveld (Haar- ISrhL V'd' Kiylen (PSV) en |n?"tvers, Notten en Pahl- IPunten; Twcnte)' 311611 Ivd 28 Neeskens (Ajax) Iwilrit, Amsterdam), I(Fpvq (AZ'67), De Jong lw?i>0rd.)' Overweg en Ahead Eagles), var iQuasf Graafschap), J(NEc\S (NAC), Sobczak |ers£l' K"Jfih (PSV), van ie) =1, en Thijssen (FC Twen 129 ;~lle" met 58 punten; Jvleuoói Krol (Ajax), Flinke- |Ny»®el (FC Amsterdam), IcrlafTi (AZ'67), Meyers lï)e!n p1. Visser en (PSV?nn(N?C)' v' Kl IWiliidoesburg (Snarta IHtoten elstar)- allen 59 (De van Kraay en 57

de Stem | 1973 | | pagina 16