Ovezande huldigde jubilerende pastoor Pontenagel Amusant toneel van Podium in Axel ,,AN' INC Drukte op fancy-fair in Oostburg Overtuigende boodschap in Ooster- scheldefilm Sociale werkplaats breidt uit Bromfietser gewond bij botsing in Hulst VOORZ Vrouw uit Breda gewond bij ongeluk stad streek Mooie dingen in het leven voor slechts 22 cent: VEEL SCHADE BIJ BOTSING Eerste plaats voor Hulster harmonie IN OOSTBURG Vier geslaagden voor diploma hulp- badmeester Tankwagen tegen busje in Axel Boycotactie in Terneuzen Haal ook goedkoper uw rijbewijs In - keeland GESLAAGDE BALLET UITVOERING IN SINT JANSTEEN Auto tegen boo bij Zuiddorpe Normaal 1 Maandag 8 oktober 1973 (Van onze correspondent) OVEZANDE In een zeer druk bezochte feestelijk, met bloemen versierde, r.-k. kerk te Ovezande concelebreerde pastoor P. J. M. Pontenagel de eucharistieviering ter gele genheid van zijn vijfentwintigjarig priesterjubileum. In zijn feestpredikatie schetste deken A. Blommerde uit Mid delburg de figuur en het leven van pastoor Pontenagel. Hij roemde daarbij zijn liefde voor de mens, zjjn ijver en inzicht, en de inzet waarmee de pastoor zijn werk doet. 9 De jubilerende pater Pontenagel tussen de voorbijtrekkende jeugddrumband. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De soci ale werkplaats met magazij nen aan de Industrieweg in Terneuzen gaat uitbreiden. Deze ruimtevergroting be treft de verbouwing van een vleugel van de werkplaats ter huisvesting van de staf diensten en de leiding van de buitenobjecten alsmede de bouw van een nieuwe werkhal. Met deze werken is een investering van vier ton gemoeid. Het dagelijks bestuur Van het werkvoorzieningsschap stelt het algemeen bestuur voor de financiering van ge noemde uitbreidingen een le ning aan te gaan. Uit een onderzoek naar de beschikbare ruimten van de sociale werkplaatsen in Hulst, Terneuzen en Oostburg is ko men vast te staan dat de werkplaatsen en magazijnen aan de Industrieweg 6 in Ter neuzen veel te klein zijn. De ruimten van de andere werk plaatsen zijn voorlopig vol doende te achten. Het ligt in het voornemen om in Hulst een centraal magazijn van 500 m2 te realiseren. Biljarten De onlangs op gerichte Hulster topbiljartcl-ub De Martino's gevestigd in café Stadsherberg bij de heer Van Dompsela-ar te Hulst, heeft za terdagavond in datzelfde café haar derde achtereenvolgende overwinning van dit nog jonge seizoen behaald. Na de eucharistieviering be stond voor iedereen de gele genheid om de pastoor geluk te wensen. Na de middag werd pastoor Pontenagel met zijn familie door de majoretten en de drumband van de pasto rie gehaald en in optocht naar de kleuterschool gebracht, waar een drukbezochte recep tie voor de besturen van alle Ovezandse verenigingen werd gehouden. De heer M. Schuurman die namens het kerkbestuur sprak, zei: „We hebben uw goede en slechte hoedanigheden al be sproken. U hebt een groot ge voel voor humor, uw kerk diensten duren niet te lang en uw preken zijn een weldaad voor het huidige jachtige le ven". Onder luid applaus bood de heer Schuurman een in een miniatuur kazuifel verpakt ge schenk aan. Mevrouw Priem, die namens het dameszangkoor ..Pius X" en het r.-k. Vrouwengilde sprak bood een geschenkenbon aan. De heer Verbeek haalde als vertegenwoordiger van het schoolbestuur het pastoraal be leid van de heer Pontenagel aan en noemde hem een sociaal bewogen figuur. Daarna boden nog vele an dere vertegenwoordigers van Ovezandse verenigingen hun jubilerende pastoor gelukwen sen en geschenken aan. De receptie werd muzikaal opge luisterd door blokfluitspel, zanig en voordrachten door de leerlingen van de St.-Aloysius- schooL (ADVERTENTIE) (Van onze correspondente) AXEL Met het toneelstuk „De Cirkel" van W. Somerset Maugham opende het Amster damse Toneelgezelschap Podi um zaterdagavond in De Halle te Axel het Axelse uitgaans- seizoen. De zaal was niet hele maal gevuld (250 van de 400 plaatsen waren bezet), maar het moet voor de organisators verheugend zijn geweest te constateren, dat er veel jonge ren aanwezig waren. Ank van der Moer, Kika Mol, Hetty Verhoogt, Lex van Delden en Bo de Lange ston den borg voor een paar uur tjes kostelijk amusement. Vlot, vakbekwaam en met veel rou tine, werden de verschillende figuren uit De Cirkel op de planken gezet. Het publiek reageerde snel en dankbaar. Het in 1973 op gerichte gezelschap Podium richt zich vooral op het grote en door het „kritische" toneel nogal verwaarloosde publiek, nl. de mensen, die eens een avondj e amusement willen proeven. Zonder de ogen te sluiten voor wat er zich in de maatschappij afspeelt, geloven De parkeerwachter je bon zien verscheuren en hem een Aranda presenteren. De senoritas Aranda vanVelasques. de spelers van Podium, dat theater er ook moet zijn om te genieten. Er wordt vaak wat neerge keken op het begrip „amuse ment", maar Podium bewijst, dat zoiets helemaal niet nodig is. In De Cirkel wordt het verhaal verteld van Arnold, een politicus, die met een mooie jonige vrouw is ge trouwd. Het stuk begint op het moment, dat hij op het landgoed van zijn va-der, zijn moeder Lady Kitty var- wacht. Lady Kitty heeft in Arnolds jeugd haar man verlaten om een andere verhouding te be ginnen. Het bezoek leidt tot allerlei ingewikkelde amusan te complicaties, waar het pu bliek erg van genoot, ondanks het feit dat het geheel nogal statisch aandeed door de lange dialogen. Kleding en decor waren goed verzorgd, waarbij het wel opviel, dat in alle scènes hetzelfde decor werd gebruikt, (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondag middag zijn twee personenau to's, respectievelijk bestuurd door J. de M. uit Terneuzen- die vanaf Sluiskil-brug rich ting Zaamslag' reed en me vrouw M.L. uit Gent, die uiit de richting Axel kwam en naar Terneuzen reed met el kaar in botsing gekomen. Het ongeluk gebeurde op het kruispunt Sint-Annapolder. De beide auto's werden zeer zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. 0 Een beeld van de activiteiten tijdens de fancy-fair. (Vain een onzer verslaggevers) uur een Ivendige drukte. OOSTBURG Scouting Oostburg heeft zaterdag en zondagmiddag een geslaagde fancy-fair gehouden. In het Scouting-centrum aam de Bal juw Veltersweg en in de daar bij geplaatste tent was het op beide middagen vanaf twee „Het zijn gezellige midda gen geworden. Het was lekker druk en voonad het Rad van Avontuur, het pannenkoeken bakken en niet te vergeten de inkomsten van de bar hebben bijgedragen aan het financiële succes van de fancy fair", al dus een tevreden hopman Ou- wendij'k. „Zaterdag al hadden we dertig gulden meer als vorig jaar het geval was. De zondag echter heeft de doorslag gege ven, want toen was het nog drukker dan de eerste middag. Wij schatten de netto-op brengst van de fancy-fair op ruim 1100,-. zo wist hij te vertellen. Ook is men erin geslaagd nog een paar renteloze obliga ties te plaatsen tot een totaal bedrag van f 175,-. De leiding var. het Seoutingcentrum kijkt dan ook met tevredenheid te rug op het afgelopen weekein de. (Vam onze correspondent). HULST De drumband van de Koninklijke Stedelijke Harmonie uit Hulst heeft za terdag op het concours te St. Oedenrode een uitstekend re sultaat behaald. In de derde divisie van de r.k. Bond van Harmonie- en Fanfare Gezelschappen, afde ling drumbands, eindigde de Hulsterse drumband op de eer ste plaats. MIDDELBURG „God heeft de wereld gemaakt. Maar dat wij Nederland zou den hebben gemaakt. we mogen al blij zijn als we het niet verder bederven!" Met deze slotzin eindigde een t.v.-programma over de Oos- terschelde, dat gisteravond door de NOS werd uitgezon den. Aan, de hand van opnamen, zowel uiit het arohief als ter plaatse gemaakt door de cine ast Piet Windmeijer, die een jaar door het gebied heeft ge zworven, wend een boeiend nelaas opgebouwd over de pro blematiek rond de laatste fase van het Deltaplan. Hoewel technische en, nautische infor matie in het programma goed deels ontbraken en een groot deel van- de documentaire zich bepaalde tot de biologische en recreatieve mogelijkheden van een open en schone Ooster- schelde, kreeg en behield men toch de indruk van een objec tieve benadering van het pro bleem: milieu tegenover vui ligheid. Commentator Bert Garthoff, die de tekst sprak, besloot met het overnemen van het stand punt, dat de actiegr-oep Oos- tersehelde Open, de studie groep Ooste-rechelde en talrij ke biologen en anderen huldi gen: „De Oostersohelde dient open te blijven en de veilig heid van het gebied dient ver kregen te worden door verho ging van de dijken rondom de zee-arm. Bij gelijktijdige afsluiting van het Keeten kan ook de .zoetwatervoonzieninig van Zuidwest-Nederland worden veilig gesteld. Jammer vonden wij het ,dat enkele conclusies in het programma wat te on genuanceerd werden gepo neerd, zoals deze: het nage slacht zal zich afvragen of wij na de watersnoodramp soms in paniek zijn geraakt. Het nageslacht kan zich ook totaal andere dingen gaan afvragen b.v. waarom met het Deltaplan moest worden gewacht tot na de watersnoodramp. Verder bood de documentai re en dat was de grootste verdienste van dit werkstuk een overvloed aan beelden, waaronder maerofotografische, die duidelijk maakten hoe groot de biologische rijkdom van de Oosterschelde is en wat er derhalve bij de afslui ting van de zee-arm en het wegvallen van de getijbewe ging allemaal op het spel staat. „Laten wij in 's hemels naam beseffen waar wij mee bezig zijn", was de dringende boodschap die van de docu mentaire' uitging. Dat deze boodschap overtuigend over kwam, was de voornaamste verdienste van dit werkstuk. T.K. (Van onze correspondent). HULST Op het kruispunt Van Keul-enplein-Sportlaan te Hulst vond een aanrijding plaats tussen een personenau to, bestuurd door J. v. d. W. uit Hulst en de bromfietser J. v. L. eveneens uit Hulst. De bromfietser liep een hoofd wond en diverse schaafwon den op. Aan beide voertuigen was liohte materiële schade. (Van onze correspondent) OOSTBURG In het over dekte zwembad van „De Veer- hoek" werden zaterdag de examens afgenomen voor het KNZB-diploma assistent bad meester. Het examen waaraan door 12 kandidaten werd deelgeno men bestond uit twee delen. Voor het theoretisch gedeelte behaalden 9 kandidaten een ruime voldoende. Het prak tisch gedeelte daarentegen (lesgeven en eigen vaardig heid) leverde voor de kandi daten meer moeilijkheden op. Zeven van hen kregen hier voor een onvoldoende met als eindresultaat dat vier deelne mers slaagden, namelijk me- rouw Pelius-Bom te Axel, en de heren P. van Bekke, Oost burg; L. van Grol, Cadzand en K. Lips (die slaagde met de cijfers 10 en 8) te IJzendij- ke. 4 kandidaten worden in de gelegenheid gestéld een her examen af te leggen terwijl er eveneens vier werden afgewe zen. O o c? BERGEN OP ZOOM. Schouwburg Luxor, 20.15 uur: „Pas de deux" van Hugo Claus met Ton Lensink. Markiezenhof, gem. Mu seum, expositie Egypte, do- denkunst als levenskunst (tm. 14 okt.) Dagelijks van 14.00 17,00 uur. goes- Grand, 20.00 uur: Amen, Broeder, Amen 14 j. HULST. Biscoopgebouw, 20.00 uur: Last tango in Paris 18 j. Boekh. van Geyt. Steen straat 20, Expositie grafisch gezelschap De Luis, 10 kunste naars (t.m. 29 okt) Werkd. van 9.00—12.00 en 13.00—18.00 uur. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Op de Nieuwe Dijk In Axel kwamen zater dagmorgen een Volkswagen bus en een tankwagen met elkaar in botsing, waarbij al leen het busje aan de rechter voorkant werd beschadigd. De beide auto's reden achter elkaar op de Nieuwe Dijk in de richting Axel. De tankwa gen, bestuurd door de 32-jari- ge J-W. uit Vlissingén- reed voorop en wilde linksaf slaan het industrieterrein op. Op dat moment ging het busje, he stuurd door de 26-jarige M.J.H. uit Terneuzen inhalen en reed de tankwagen in a® flank aan. (Van oraze correspondent). TERNEUZEN Zaterdag vonden de klanten van de su permarkt Albert Heijn te Ter neuzen in de boodsehappenwa- gentjes een briefje van het Angola-comité waarin de klan ten werden opgewekt geen Angolakoffie te kopen- (ADVERTENTIE) Datkan.Want eris een nieuwe manier om sneller en zekerder - dus goedkoper - uw rijbewijs te halen. Dank zij de nieuwe manier van rijden. Volautomatisch. MetDAF. Alles wat u erover wilt weten, staat in onze gratis brochure. Stuur mij snel uw boekje „De nieuwe manier van slagen", 5'op 90s G- 46 |Tg «-Opsturen in envelop, l#Mr zonder postzegel,aan DAF, Antwoordnummer 2000, Eindhoven Maandag 8 ok KLOETINGE. De Verfmolem, expositj werk van de edelsmid Alfrei Tempelman uit Gouda (tot nov). M DDELBURG. City, 20.00 uur: Sexcontat- ten gezocht 18 j. Kuiperspoort, Van 19-3IL 21.30 uur: Open huis met ex positie Zeeuws Instituu Kunstzinnige vorming. Rijksarchief, St.-Pieterstras 38, expositie Spiegel van houdenis Restauratie van chivalia (t.m. 20 okt) Ma. vrijd. van 9.0012.30 19.3017.00 uur, zat. 8.3012.30 uur. OOSTBURG. Ledel Theater, 2/0.00 Frank en Eva 18 j. ROTTERDAM- De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: Valery Afanassiej piano. Pauluskerk, 20.15 uur: Orgelconcert door Kees van Houten, organist uit Helrnoni Schouwburg, 20.15 uur: „Mui. sert" door de toneelgroep Cen- trum. STEKENE (B). Café N. Oudejans, 15.00 uiw schieting. TERNEUZEN. Luxor, 20.00 uur: De geboden a.l. VLISSINGEN. Alhambra, 20.00 uur: Veiwj in bont 18 j. ANTWERPEN. Kom. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: „Mooi weer van daag" van D. Storey. Kon, Opera, 20.00 uur: Lentepara de". Volkskundemuseum, Gilde- kamerstraat. Collectie Wie- gersma. Nederlandse Volks kunst (t.m. 5 nov) Dagelijks behalve op maandag, vas 10.0017.00 uur. Middelheimpark, twaalfde Biënnale voor beeldhouwkuns! (t.m. 8 okt) van 10.0018.00 UU'. ASSENEDE (B). Galerij Marg de Boevé, Hoogstraat 4, Expositie van Pal Horvath (tm- 21 o-kt). (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN De ballet groep van zuster Mariet José heeft in can overvol vereni gingsgebouw te St. Jamsteen een geslaagde opvoering van een veertiental verschillende balletdanseoi gegeven. In pasende kleding, die door zuster Marie José en haar moeder mevrouw Roelands uit St. Jansteen was vervaardigd, werden de da-nsen op haast professionele wijze ten tonele gebracht. De jeugdige ballet groep mocht danook van het dankbare publiek een gewel dige ovatie in ontvangst ne men- Zuster Marie José kreeg v-an haar jeugdige danseressen een bloemstuk aangeboden. De gewonde vrouw wore. (Vaa onze correspondent) AXEL De 25-jarige 1 vrouw I. B. uit Breda vlj zaterdagmorgen bij De Bo Koe tussen Koewacht en Zi dorpe met haar auto uit bocht en reed in volle eva tegen een boom. Zij werd uit de auto ges gend en kwam in een dr sloot terecht, waar de zw; beschadigde auto boven haar rolde. De heer en mevrouw Dijk uit Z-uiddorpe en hengelaar hoorden de klap wisten het slachtoffer uit h: benarde situatie te bevrijd- Met wonden aan het hoofd] een beschadigde anm we mevrouw V.B. naar het z kenhuis in Hulst over bracht. Een scène uit Morgenblatter, één van de veertien uitgevoerde dansen. Morgen, dinsdag 9 okt. Bergen op Zoom 1.40 en 14 Terneuze n 0.17 en 12 Hansweert 0.47 en 13 Vlissingen 12 Wemelidinge 1-30 en 13 Vooruitzichten voor dinsi en woensdag; opgesteld do het KNMI in De Bilt. Eerst vrij zonnig, later me hewolkiing en mogelijk regt Ongeveer normale temperat ren. Weersvooruitzichten in c Iers gemiddeld over Nede land. Voor dinsdag: aantal ur> zon: 28. min. temp: 0: streeks normaal, max. ten omsteeeks normaal, kans een droge periode van m. stens 12 uur: 90 procent, fa op een geheel droog etma" (0 proeent. Voor woensdag: aan aren zon: 0 tot 5, min. temp 5 graden boven norma •aax- temp.: omstreeks nc braai, kang op een droge per' ae van minstens 12 uur: Procent, kans op een geh aroog etmaal: 50 procent.

de Stem | 1973 | | pagina 2