AXEL EN SAS LIJKEN TE WINNEN Vervuiling van straten neemt toe Sluiskil lijdt nog onder woningnood Staatssecretaris P. Hendriks opent verpleegtehuis Ier Schorre De Stem/De Vrije Zeeuw MILIEUBEWUSTZIJN IS VER TE ZOEKEN Groepsexpositie bij Van Geyt Twee dagen Vlaamse kermis in Sas Terneuzen tornt aan beslissingen Vervoersorganisaties praten met B. en W. DE GROTE WINKLER PRINS ATLAS stad streék SHERRY POMAR van der Heijden School opgeleverd Vergadering PJZ Terneuzense wint prijs in puzzelactie zeeland rri O 55 Vrijdag 5 oktober 1973 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De gemeen telijke herindeling van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de gemeente Terneuzen welis waar uitbreiding van haar ter ritoir gebracht, de financiële consequenties daarvan zijn het gemeentebestuur wat op de maag gevallen. Het is ook niet leuk een aantal lappen grond in het bestuurlijke darmkanaal gesplitst te krijgen voor een prijs die in de verste verte niet opweegt tegen het rende ment, zijnde namelijk niet meer dan de voedingswaarde van het gras dat er op groeit, want er grazen nu koeien. Maar dat is gewoon een kwestie van pech hebben na tuurlijk. Toen de grond nog in bezit was van de vorige eige naren, de gemeenten Axel en Sas van Gent, had ze niet de bestemming van grazige wei den, maar van bouwgrond. Re den waarom deze gemeenten de rentelasten van de grond jaarlijks aan de boekwaarde toevoegden, in de hoop dat geld er bij verkoop weer uit te krijgen. Op het moment dat de herindeling van kracht werd, had de grond daardoor een papieren waarde, die per vierkante meter omgerekend celfs twee tientjes uitging bo ven de prijs die men in het Zeeuwse voor echt in trek zijnde grond moet neertellen, kortom Terneuzen moest er meer voor betalen dan het er ooit voor terug zal krijgen, te meer daar de overnameprijs ook nog werd vermeerderd (op gezag van Gedeputeerde Staten) met een rente van ruim acht procent over de tijd die ligt tussen de dag van overdracht en de dag waarop Terneuzen de overneemsom zal betalen (een normale han delstransactie). Het ziet er vooralsnog niet naar uit, dat Terneuzen van deze verplichting afkomt. Gis teren heeft de Raad van State zich gebogen over het beroep dat deze gemeente bij de Kroon had aangetekend tegen de haars inziens onbillijke gang van zaken en bij die gelegenheid kwam toch wel duidelijk naar voren dat de jaarlijkse toevoeging van de rentelasten bij de boekwaarde door Gedeputeerde Staten ge sanctioneerde beleidsbeslissin gen van de vorige gemeenten- eigenaars waren geweest, waaraan je achteraf niet meer dient te tornen. Een van de staatsraden van de afdeling oestuursgeschillen schroomde lan ook niet wethouder P. J. 'iuybrecht van Terneuzen voorzichtig te verstaan te ge ven dat Terneuzen domweg pech heeft gehad. Beslissingen van niet meer bestaande gemeenteraden, goedgekeurd door de daartoe bevoegde hogere instantie (G.S.), heb je nu eenmaal te respecteren (anders is het hek immers van de dam). Dat ach teraf de werkelijke waarde van de grond aanzienlijk lager blijkt te zijn, omdat ze door gewijzigde omstandigheden niet gebruikt kan worden voor ambitieuze bouwplannen staat helemaal los van het feit, dat de beslissingen van de vorige eigenaren in het licht van die tijd juiste beslissingen leken te zijn. Ternezen bestrijdt dat en eist van de gemeenten Axel en Sas van Gent een vergoe ding die gelijk is aan de aan de boekwaarde van de grond ïoeberekende rentelasten. Bo vendien weigert Terneuzen de •uim acht procent rente te be talen over de tijd die verloopt tussen de overdracht en het moment van betalen, want ildus wethouder Huybrecht \xel- en Sas hadden ervan uit moeten gaan dat wij binnen de wettelijke termijn van twaalf maanden zouden beta len en dat rechtvaardigt ilechts een rentepercentage, zoals die geldt voor „kort geld" (vijf procent in plaats van ruim acht voor langlopen de leningen). Dat laatste werd duidelijk weersproken door Sas van Gents burgemeester drs. W. R. V. Dusarduijn, die meedeelde dat Sas in de tussenliggende periode ook geld heeft moeten lenen tegen ruim acht procent. Omgekeerd zou Terneuzen, in dien het inderdaad op tijd had betaald, eveneens geld hebben moeten lenen tegen die hoge rente. De vorderingen, die Axel en Sas op Terneuzen hebben, be lopen totaal een bedrag van twee miljoen, waarvan onge veer de helft rente is. Een niet onaardige kluif voor de Raad van State om daarin te beslis sen. Meer nog echter dan om de centen is de door de Kroon te nemen beslissing van be lang voor jurisprudentie in dit soort zaken, want tot nu toe is Terneuzen de enige gemeente geweest die officieel in beroep is gegaan in dit soort kwes ties. De uitspraak kan dus een belangrijke vingerwijzing worden voor soortgelijke con flicten in toekomstige herinde lingsplannen. (Vn een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De vervuiling van het Terneu- zense straatbeeld neemt hand over hand toe. In ver gelijking met voorgaande jaren loopt het milieube wustzijn schrikbarend achteruit. Straten, plantsoen en pleinen dragen steeds meer de sporen van deze kwalijke mentaliteit. (ADVERTENTIES De meest gedronken sherry in 8 voortreffelijke soorten DRY AMONTILLADO 9 jaren oud droge 7,75 met royale korting bij 6 - 12 of 24 flessen Wijnhandel Gentsestraat 2 HULST (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De veror- I dening van het Terneuzense I gemeentebestuur «ver het par- I keerverbod voor zware vracht- I auto's in de bebouwde kom en I de aanwijzing van vier par- keerplaatsen Voioir deze voer- I tuigen in Terneuzen, Zaam6- I lag, Sluiskil en Hoek ligt de I vervoersorganisaties zwaar °P I de maag. (zie de krant van I donderdag). I Op maandag 15 oktober om I 10 uur vergaderen vertegen- I woordigens van de NOB.Weg- I hanspart, die Nederlandse I Bond van prot.-ehristelijke be- I roepsgoederen,vervoerders, de I EVO em het KNVTO met het j gemeentebestuur van Terneu zen en de politie in het Ter neuzense stadhuis. Daarbij zullen de bezwaren van de vervoerders tegen de verorde ning naar voren worden ge bracht en komen ook sugges ties voor een andere regeling ter tafel. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Gisteren heeft de bouwkundige opleve- ring plaats gehad van de nieu- i we opvangschool aan de Prof. ^eemanstraat in de wijk Ser- hppenspolder in Terneuzen. De school zal op 22 oktober a.s. m gebruik worden geno- men. (Van een onzer verslaggevers) Vanavond (vrij dag) om 20 uur houdt de Plat- V.d"?s-Jongeren Zuid (PJZ) Vi-f 'üig Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen in De Halle te Len„le"?envergadering. De Ho Guépin, directeur van stmn=v fng Eoverendale te zettioo- zal een uiteen" Ekch8 ?even.°ver de biolo- WaarK" ynamiSChe landbouw, thtidfrL8?» chemische be- bruikt m n worden ge- Dat is de mening van de heer J. Huigh, directeur van Openbare Werken in Terneu zen. „Het schoonhouden van straten en groenstroken bete kent een steeds zwaardere be lasting voor de gemeentelijke reinigingsdienst. Het heeft er zelfs toe geleid dat we een extra man in dienst hebben moeten nemen om papier- en ander afval van straten en aanplantingen te verwijderen", zegt de heer Huigh Hij voegt er aan toe dat dit soort milieuverontreiniging zorgwekkende vormen aan neemt. Een afdoende oplos sing van het probleem ziet hij niet zo gauw. Het is wel ge bleken dat het geven van voorlichting aan de mensen en een beroep op hun burgerzin weinig of geen resultaat heb ben opgeleverd. De heer Huigh: „Het zon misschien helpen als er meer bekeuringen werden uitge deeld en flinke boeten werden opgelegd. Dat zou wellicht preventief kunnen werken". Volgens een woordvoerder van de gemeentepolitie in Ter neuzen is het probleem ge makkelijker gesteld dan opge lost. Bovendien komt het er op neer dat een overtreder op heterdaad betrapt moet worden of dat zijn of haar schuld zo duidelijk vaststaat wil de po litie kunnen overgaan tot het opmaken van een procesver baal. „In dit soort zaken is het wettig en overtuigend bewijs heel moeilijk te leveren. Het vuil op straat en in plantsoe nen is wel aanwezig, maar probeer maar eens vast te stellen wie het daar neerge gooid heeft. Dat is onbegonnen werk", aldus de politieman, die niet de indruk heeft dat in Terneuzen veel inwoners op de bon gaan wegens het ver vuilen van de openbare weg. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Door mee te dioen aan de Nationale Fuiz- zelaktie, die gehouden wordt gedurende 26 weken in 47 dagbladen, aangesloten bij de Stichting Samenwerkende Dagbladen, werd mej. L.M. Platjouw in Terneuzen de trotse winnares van een spaar boekje ter waarde van ƒ500.- dat beschikbaar wend gesteld door de Algemene Bank Ne derland N.V. De puzzelaktie werd uitge schreven ten behoeve van de „Nationale Aktie tot Natuur behoud en Natuureducatie", waarvan Z.K.H. Prins Benn- hpra O-P.voor^'t+oir i's. Ook deze creatie is op de tentoonstelling te zien: een mini-huis met verwisselbare décors. (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL „Al jaren gaat Sluiskil zwaar gebukt on der de woningnood. Heel wat geboren Sluiskillenaren trek ken hier weg omdat ze geen woning kunnen krijgen. Echt, de gemeente en de woningbouwvereniging hoeven niet bang te zijn dat hier nieuwe woningen leeg zouden blijven staan zoals in Terneuzen. Zelfs als bier vijftig betaalbare huurwoningen worden gebouwd zouden ze zó worden be woond. Voorzitter J.M. van Tatenho- ve van het contactorgaan Ge meenschap Sluiskil kan er maar niet bij dat in Terneuzen honderden woningen leeg staan terwijl men in Sluiskil om woningen zit te springen „Sluiskil is altijd een geliefd woonoord geweest", zegt hij „Vooral schippers wonen hier graag. Sluiskil heeft de paar honderd woningen die als ge volg van de kanaalverbreding gesloopt zijn nooit meer terug gekregen. De laatste drie jaar is hier geen enkele woning in de woningwetsector meer ge bouwd". In zijn horecabedrijf wordt de heer Van Tatenhave bijna dagelijks door iemand aange klampt die op zoek is naar een huis in Sluiskil. „Volgens de woningbouwvereniging Terneuzen hebben ze 84 gega digden voor een woning in Sluiskil, maar dat zijn alleen gezinnen met twee of meer kinderen. In werkelijkheid zijn het er natuurlijk veel meer, want kinderloze, gezin nen. of echtparen met een kind of vrijgezellen worden daar niet eens ingeschreven omdat ze toch niet in aanmer king komen". De voorzitter van het contactorgaan wijst op DE provincie Groningen zal van 10 t-m. 12 oktober a.s. het strijdtoneel zijn van een grootscheepse oefening van de nationale reserve. Naast de re servisten zullen ook de korp sen van de rijks- en gemeen tepolitie in de provincie Gro ningen deelnemen aan deze oefening. een uitvloeisel van de woning nood in zijn dorp. „Je hebt mensen die ten einde raad een huisje kopen dat in feite niet meer dan een krot is. Tijdens de verbouwing merken ze vaak gauw genoeg dat ze nog duur uit zijn geweest". Het is voor de heer Van Tatenhove geen problemen waar de betaalbare huurwo ningen neergezet moeten wor den. „In Stroodorpe ligt al ja ren bouwgrond compleet met straten gereed. Daar zit een behoorlijk kapitaal in de grond. Laat de woningbouw vereniging de 32 goedkope huurwoningen die ze aan de Kerkhoflaan in Terneuzen wil bouwen in Sluiskil neerzetten. In Terneuzen staan toch ge noeg lege flats. Wanneer ze de huur daarvan een stuk omlaag brengen zijn die flats zo be woond". De directeur van de woning bouwvereniging Terneuzen, de heer B. Zielschot, kan de grie ven van de Sluikillenaren best begrijpen. „De bouw van be taalbare huurwoningen in Sluiskil is inderdaad een hoogst urgente zaak. Samen met de gemeente werken we met man en macht aan de oplossing van deze woningnood al weten we nog niet wat die oplossing zal zijn. Ik hoop dat we over een week of drie meer licht in deze kwestie zullen hebben wanneer we alle gegevens hebben bestudeerd. In ieder geval zullen we de kwestie- Sluiskil zo spoedig mogelijk bespreken met de hoofdinge nieur-directeur van de volks huisvesting en bouwnijverheid in Middelburg", aldus de heer Zielschot. (Van een onzer verslaggevers) HULST „De laag van de bevolking die werkelijk be langstelling heeft voor kunst is erg klein. Ik geloof niet, dat je die interesse kunt uitbrei den tot iedereen, maar ik ben er wel van overtuigd, dat die belangstelling drie of vier keer groter te maken is dan nu. Alleen: dat doe je niet met een expositie en je zou eigen lijk bij het onderwijs moeten beginnen". Al bijna tien jaar lang pro beert boekhandelaar P. van Geyt uit Hulst met tentoon stellingen in zijn galerie in de Steenstraat, te laten zien „wat er in Nederland- op kunstge bied aan het gebeuren is". Hij doet dat meestal met gemid deld vijf exposities in het voorjaar, tentoonstellingen van oude kaarten in het zomersei zoen en een grote groepsexpo sitie in het najaar. En dat zo al negen jaar lang. Ditmaal wordt die groepsexpositie ge houden van 6 tot en met 30 oktober en bestaat hij uit wer ken van bet grafische gezel schap „De Luis", De expositie wordt vana vond (vrijdag) om 20.00 uur geopend met een voorbezichti ging, waarbij in principe ie dereen welkom is, die in Kunst of grafiek geïnteres- secid is. „De Luis", werd in 1961 opgericht door de teke naar, graficus en schrijver. William Kuik, de graficus en jurist Henc van Maarseveen en de surrealistische schilder Joop Moesman, allen uit Utrecht. De doelstelling van dit gezelschap is op niet-com- merciële basis, de belangstel ling te bevorderen voor de handgedrukte prent. Medewerkers van de ten toonstelling in Hulst zijn Charles Donker, Henk van der Haar, Jaap Hillenius Toon Jansen, William D. Kuik, Ge rard van Rooy, Frans Simons, Peter Vos en Dolf Zwerver. Toen de heer Van Geyt in 1964 net initiatief nam tot het organiseren van de eerste ex positie nam hij zich voor om met dat moeizame, interessan te, maar toch ook erg vermoei ende werk na vijf jaar te stoppen. Hij werd er echter zo door gefascineerd, dat hij vol gend jaar zijn tweede lustrum viert. Over het .waarom" zegt hij: „Dat is moeilijk te zeg gen: waarom gaat iemand naar Feyenoord kijken"? (ADVERTENTIE) fjRÏINS* De grootste en veelzijdigste wereldatlas uit eigen land. Totale omvang 340 bladzijden op groot formaat (37 x 26£ cm): met 250 kaarten in acht en vier kleuren; een panoramisch beeld van wereld en ruimte; uitvoerige beschrijvingen van landen en volken met foto's in kleuren; 150 afbeeldingen in* kleuren van vlaggen van alle. landen ter wereld; en een omvangrijk register. In luxe cassette van rood kunstleer. Met bijvoeging van zes antieke kaarten in facsimile (formaat 52 x 37 cm) uit Abraham Ortelius' Theatrum Orbis Terrarum (1570) en een waardebon van dertig gulden als reductie bij - vrijblijvende - aanschaf van de verlichte Dubbeleffect Wereldglobe. DE GROTE WINKLER PRINS ATLAS een encyclopedie van de wereld. Ter inzage en verkrijgbaar bij elke boekhandel. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Op za terdag 13 en zondag 14 oktober zal de grote Vlaanderenhal in Sas van Gent geheel in beslag worden genomen door een groots opgezette Vlaamse ker mis. Het evenement is georga niseerd dolr de Sasse carna- •valssticliting De Betekoppen in samenwerking met de di rectie van De Vlaanderen en plaatselijke verenigingen. Tal van gevarieerde attrac ties zullen de Vlaamse kermis kleur en fleur geven. Het ge heel wordt muzikaal opgeluis terd door de harmonie De Verenigde Vrienden met een show van het majorettenpelo- ton de Arno's uit Sas van Gent, de fanfare Eikels Wor den Bomen uit Westdorpe en een boerenkapel. Naast de gebruikelijke ker- misspelen zoals het rad van avontuur, ballengooien, vogel- piek, trekautomaten, schiettent e.d. zal de bekende caroussel van de heer Keyser aanwezig zijn. De ponyclub De Brugrui- tertjes uit Sas van Gent zal enkele demonstraties geven en tevens worden kinderen t egen een geringe vergoeding in de gelegenheid gesteld een ritje op een pony te maken. Voor de jongere kinderen is er een miniautobaan terwijl voor de oudere liefhebbers schietingen op de liggende wip worden gehouden. Over het hele kermisterrein komen kraampjes met verfrissingen en versnaperingen te staan. Zaterdag wordt een dirigen tenwedstrijd gehouden. 'i Avonds krijgen de danslusti- gen volop de gelegenheid de dansvloer te bevolken en zal ook op andere wijze de feeste lijke stemming op peil worden gehouden. De Vlaamse kermis komt in de plaats van de fanct-fair die voorheen jaarlijks door de car navalsstichting De Betekoppen werd georganiseerd. De heer W. Remery, secreta ris van De Betekoppen: „De mogelijkheden van een grote Vlaamse kermis zijn in de Vlaanderen groter dan in wei- re zaal ook in Sas van Gent. Wij hopen dat de belangstel ling van het publiek voor dit evenement zo groot zal zijn 1at we deze overdekte kermis elk jaar kunnen herhalen.De toegang tot de Vlaamse ker mis, die op beide dagen geo pend is van twe uur 's mid dags tot één uur 's nachts, is kosteloos. bergen op zoom Luxor, 20.00 uur. Frank en Eva 18 j. 23.30 uur: Maagd in Zweden 18 j. Roxy, 20.00 uur: Vier vuisten de lucht to 14 j. Markiezenhof, gem. Mu seum, expositie Egypte, do denkunst als levenskunst (t.m. 14 okt.). Dagelijiks van 14.00- 17.00 uur- goes Grand. 20.00 uur: Amen broeder Amen 14 j. kloetinge De Verfmolen, expositie werk van de edelsmid Alfred Tempelman uit Gouda (tot 3 nov.). middelburg City, 20.00 uur: De legenda rische spitse) boeven 14 j. Rijksarchief, St.-Pieterstraat 38, expositie Spiegel van Be houdenis Restauratie van Ar chivalia (t.m. 20 okt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur. zat- van 8.30- 12.30 uur. rotterdam De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Rotterdams Philhar- monisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, solist Claudio Aurrau, piano. 24.15 uur: Optreden van Focus. Hofplein Theater, 20.15 uur: Vrouw zoekt moordivent, In - van André Roussin. Schouw burg, 20.15 uur: Int. Folkloris tisch Danstheater met authen tieke dansen uit o.a. Rusland, Joegö-Slavië en Roemenië. Theater De Lantaren, 20.30 uur: Literaire avond met Chris van Geel- VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Dian- go, de bastaard 14 j. ZIERIKZEE Concertzaal. 20.00 uur: De cirkel van W. Somerset Maug ham door de Toneelgroep Po dium o.l.v. Bob de Lange. ANTWERPEN Kom. Vlaamse Opera, 20,00 uur: Lenteparade van Robert Stolz, Kom. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: Elk wat wils van William Shakespaere. Ringthe- ater, 20.30 uur: Kaïn van Koffkia en De foto van Ramon Sender door het gezelschap Yvonne Lex. Middelheimpark, twaalfde Biënnale voor beeldhouwkunst (tan. 8 okt.)- Van 10.00-18.00 uur. Standsfeestzaal, Meir 78, bloemen- en plantentoonstel ling, Herfstgloed (t.m. 7 okt.). Dagelijks van 10.00-20.00 uur, vrijdag tot 21.00 uur. GENT Kom. Opera, 20.00 uur: Sis sy- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-TERNEU- ZEN De stichting „Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland" is er In geslaagd dit jaar het jaarverslag over 1972 verge zeld te doen gaan van een uitnodiging voor de officiële opening van de verpleegin richting „Ter Schorre" in Ter neuzen. Niemand minder dan staatssecretaris J. P. M. Hen driks van volksgezondheid en milieuhygiëne zal op donder dag 25 oktober d«or de onthul ling van een kunstwerk het nieuwe tehuis voor de bejaar den en somatisch zieken toe gankelijk maken. Met de bouw van het nieu we tehuis, waarmee inclusief de personeelshuisvesting een bedrag van 21 miljoen gulden gemoeid is, is eind september 1970 begonnen, De inrichting bevat thans honderd bedden voor somatisch zieken en nog eens honderd voor demente be jaarden. Het tehuis is gelegen aan de Otiheense Kreek op de plaats waar deze grenst aan de Wes- terscheld-edijk. De peirsoneels- huisvesting is gesitueerd aan de overzijde van de weg waaraan het verpleegtehuis ligt ©n bestaat uit de twee hoogste bouwlagen van een veertien verdiepingen tellende flat van bej aardenwon imgen. Beide gebouwen bieden een fraai uitzicht over de Wester- schelde en het Zeeuws-Vlaam se landisch-ao. In de tuin van hiet tehuis is een waterbassin aangelegd diat aan één zijde is afgesloten door een origineel stukje dijkwerk. In het midden vain het bas sin is een kunstwerk geplaatst dat wegvliegende meeuwen, uitbeeldt. Het is dit kunst werk dat door de staatssecre taris op donderdag 25 oktober om 3 uur onthuld wordt. Zijne excellentie zal een uur tevoren door de voorzitter van stich ting „Verpleeg en rusthuizen in Zeeland", de heer A. j. Kal-and worden verwelkomd. Tevens is in het openingspro gramma de bezichtiging van het nieuwe gebouw opgeno men. Geneesheer-directeur van bet te openen verpleegte huis zal worden dokter r. Coster uit Terneuzen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V, Editie Zeeland: RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9. tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST- Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters. Brouwerijstraat 4, tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19.00-21 00 uur, tel. 01600-22341- zaterdag 9.00-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur. tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297: Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSL UITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel. 01150-5745; algemeen redac teur Zeeland: A F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Mid delburg, tel. 01180-7764, privé tel 01180-7438; redacteur Midden- Zeeland: drs. J. Bouwmans, tel. 01100-3405, kant. Klokstraat 1, Goes, tel. 01100-8030, privé Colijnshof 35, Goes; redacteur te terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen. tel. 01150-7920, privé tel. 01150-4866; redacteur O.Z. Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenstraat 14, Hulst, tel 01140- 3751, privé tel. 01140-3103; redacteur W Z.-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40. Oostburg, tel. 01170-3370; sportredactie Zeeiand: T. Koomen, tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10, Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-3416.

de Stem | 1973 | | pagina 5