eigen AAGT rs G.S. VERWACHTEN SNEL BESLUIT OVER VASTE OEVERVERBINDING 'GEOPEND; I I I I UIT TOELICHTING PROVINCIALE BEGROTING BLIJKT Spoedig beslissingen nodig in belangrijke Zeeuwse kwesties Groot overschot aan bouwgrond in Zeeland Waterprijs binnen 10 a 15 jaar honderd proeent omhoog OOSTERSCHELDE-BERAADGROEP: „V ertraging Oosterschelde - werken is onaanvaardbaar" Goedkoop veilig op TyresoleS - de band.. met de groene stip I Vergadering van Zeeuwse brand weercommandanten Cursus volksdansen voor onderwijzers ft I I I I Een korzelig werkstuk >ese sportraad streek Chinees-Indonesisch Restaurant olksdansgroep ?er aktief odago-Goes erft leden commentaar Aanhoudend mooi Pr. Bernhard te hulp geroepen Zeker voor vijf jaar genoeg Aardgas 3 cent duurder Watertekort In Zeeland Vrijdag 5 zei verder dat hij deze ■ek een gesprek had gehad t de commissaris der konin- in Zeeland, mr. J. van rtsen. Deze had hem toege- *d dat er alles aan gedaan worden bij de provincie de procedure voor de ver ing van een hinderwetver- nning te versnellen. 3p de vraag van een der (nmissieleden of er bezwa- tegen de vuilnisstortplaats verwachten waren, ant- orddde voorzitter Van es: „Anno 1973 moet je er- i uit gaan dat er bezwaren i, zeker als het gaat over milieu. Dat is trouwens t erg. De vraag is alleen of ingediende bezwaren steek- idend zijn. Ik kan u echter gen dat we zelf ook de ieuaspecten van alle kanten ben bekeken. oktober 1973 (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het Zeeuwse college van G.S. heeft goede moed, dat op korte ter mijn een beslissing zal vallen over de bouw (of het niet- bouwen) van een vaste oever verbinding over de Wester- schelde. Het college, heeft zo blijkt uit de geleidebrief bij de pro vinciale begroting voor 1974 de verwachting dat een rege ringsbesluit over de vaste oeververbinding gekoppeld zal zijn aan een beslissing om trent de bouw van een derde dubbeldeks-veerboot. Populair vertaald wil dit zeggen, dat de reeds lang aan gevraagde derde dubbeldek ker, de eveneens allang op het verlanglijstje staande oever verbinding naar een tijdstip in de verre toekomst zal ver schuiven. H,et omgekeerde is eveneens denkbaar. Een posi tief besluit oVer de bouw van een brug-tunnelcombiiiatie over de Westerschelde, bete kent dat de derde dubbeldek ker er voorlopig niet zal ko men. „Wij verwachten dat over het standpunt van de regering niet zo lang meer onzekerheid zal bestaan." zeggen G.S. van Zeeland. Zij hadden in de loop van 1972 al een besluit over de bouw van de oeververbin ding verwacht. In het vervolg van hun ge- Ieidebrief verklaren G.S. van Zeeland, dat het onbegrijpelijk ls dat de regering wel erkent dat de werkgelegenheidssitua tie in Zeeland zorgelijk is (zie de extra werkgelegenheidspro gramma's) maar dat zij tege lijkertijd is afgestapt van de investeringspremieregeling voor Zeeland. „Versterking van de economische structuur van ons gewest achten wij be langrijker en zinvoller dan symptoombestrijding," zegt 't Zeeuwse college. „LOTUS Gentsestraal 46 - HULST - Tal. 01140-4409 ndent) kek dinsdag de Goese sport- 7eer een uitvoerige agenda langrijke agendapunt is de ovehr het sociaal-cultureel pl van het gemeentebestuur lie in te stellen. ftig zijn voor de ontwikke- van de sport in het alge- en in de gemeente. (Vam onze correspondent) lOES Onder het motto >lksdansen ook voor U", ■rt de volksdansvereniging lago uit Goes een leden- ■factie onder de inwoners Groot Goes. Vodago heeft br omstandigheden een In king achter de rug. De brzitter moest aftreden we- ziekte en enkele andere ktuursleden moesten hun be- ursfunctie opzeggen wegens rhuizing. ,De voorzittershamer is nu ter overgenomen door de r J. Smittenberg en mevr. Mertens heeft zich aange- en als secretaresse voor de Lsverenigirag. Vodago wil beren om binnen enkele een aantal nieuwe ie- n te krijgen zodat men met nieuwe groep van voren af kan beginnen. p alle scholen in Goes ;rden foldertjes uitgedeeld- rin wordt erop gewezen Vodago speciaal voor de geren veel beat en square- isen aanleert. Na de leden- irfactie hoopt Vodago zich er te kunnen voorbereiden de demonstraties. Op het lonstratiedansen staan se is Nederlands, Israëlisch ■at en Servisch. De eerste anöen zullen de aange- agde demonstraties worden zorgd door de demonstra- froep van Vodago en een dergroep van de dansgroep ldis uit Hansweert. e lessen worden iedere derdagavond gegeven in de dr. Messchool, Vlasmarkt ;e Goes. Van 18.00 tot 18.50 voor kinderen tot 10 jaar, 19.00 tot 19.50 u. voor «rs tot 14 jaar, van 20.00 23.50 u. voor de ouderen van 21.00 tot 22-00 u. voor demonstratiegroep. "e kosten bedragen f 1,- per k, maar geïnteresseerden nnen voor zij zich als lid I/melden, gratis aan de eer twee lessen deelnemen. De geleidebrief bij de provinciale begroting pleegt een diplo matiek stuk te zijn, zodat het van de consument verlangt, tussen de regels door gelezen te kunnen worden. Als men dat bij de geleidebrief-1974 doet, dan ontkomt men niet aan de indruk dat het Zeeuwse college van G.S. van een zekere kor zeligheid vervuld is. Er staat als het ware te lezen „Kijk nu eens aan, brave, progressieve rijksoverheid Zeeland heeft in de afgelopen jaren alles gedaan om zijn taak in het nationale plan te kun nen waarmaken en nu laat gij verstek gaan En daar is veel voor te zeggen, al zijn er verontschuldigingen aan te voeren. Immers we hebben een forse kabinetscrisis i achter de rug en er hangen belangrijker problemen dan vaste I oeververbindingen, het Baalhoekkanaal, het plan-Valkenisse, de tweede woningen en de kernenergie boven het hoofd van dit kabinet - Den Uyl. Intussen is het zo, dat de „kernbeslissingen" (het woord staat precies zo in de geleidebrief) op grond waarvan Zee land kan voortgaan met ruimtelijke ordening, met een cul tureel beleid en een hele reeks welzijnsvoorzieningen, wel wat al te lang in de schemering van de kamertjes op het Binnen hof verborgen blijven. Men kan daar in Zeeland nijdig over doen dat zal in Den Haag weinig indruk maken. De puur Zeeuwse zaken hebben geen hogere urgentie dan de puur-Brabantse of puur- Drentse zaken. Toch is er één aspect waaraan men ook in Den Haag niet I voorbij kan gaan. Dat is het feit dat Zeeland werkelijk en let terlijk klem dreigt te lopen in situaties waaraan deze provincie part noch deel heeft en die veroorzaakt zijn door het talmen met beslissingen (pro of contra - dat late men in het midden) over een Baalhoekkanaal, een tweede nationale luchthaven, een nationaal zeehavenbeleid en nog een half dozijn „on Zeeuwse" kwesties méér. Zolang dit talmen voortduurt hebben de Zeeuwse overheid en de ambtelijke diensten weinig anders om handen dan het schrijven van ongeduldige .en pinnige brieven aan Den Haag. Er blijft immers opvallend weinig te besturen over. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag opgesteld door hei KNMI op donderdag om 18.00 uur: aanhoudend mooi nazo- ffierweer. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land Voor zaterdag: aantal uren ®>n: 3-11, min. temp: van on geveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp: van 1 tot 5 graden boven nor maal; kans op een droge peri ode van minstens 12 uur: 95 procent; kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Voor zondag: aantal uren zon: 3-11; min- temp: van on geveer normaal tot 3 graden boven normaal; max. temp: van 0 tot 4 graden boven nor maal; kans op een droge peri °de van minstens 12 uur: 95 Procent: kans op een geheel droog etmaal: 80 procent. Konstanz 301 min 1. Rheïn- zemen 202 plus 4, Straatsburg 162 min 6, Plittersdorf 315 m'n 10, Maxau 371 min 14. Plochingen 120 plus 1, Mann heim 187 min 3, Steinbach 119 mm 7, Mainz 195 min 4, Bin- geni 89 p]lUs 3 fjaub 119 plus 4, Trier 229 min 14, Koblenz '18 min 4. Keulen 67 plus 8. rtuhrort 209 min 2, Lobith 27 m'n 4, Pannerdense kop 802 ""n 6, Nijmegen 632 on-v, IJs- 5?„ °P 781 min 3, Eefde IJs- 610 plus 2, Deventer 181 min ?- Monsin 5448 min 14, Borg haren 3800 min 1. Belfeld 1090 ?iis 4- Grave beneden de sluis °60 onv. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De afde ling Zeeland van de Neder landse Vereniging van Brand weercommandanten houdt za terdag 13 oktober in het Scheldekwartier de algemene najaarsvergadering. Tijdens deze vergadering zal de heer A. J. Ves-seur, regio naal commandant Zeeuwsch- Vlaanderen een inleiding hou den met filmbeelden over het optreden bij brand en onge vallen met tot vloeistof ver dichte gassen (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Op dierendag neeft de actiegroep „Ooster schelde Open" te Yerseke de nulp van prins Bernhard inge roepen. Men heeft hem als voorzitter van World Life Fund het volgende telegram gestuurd: „Koninklijke hoog heid, help, alle vissen en vo gels in en op de Oosterschelde smeken u te mogen blijven leven". hoogwater Morgen, zaterdag 6 oktober. Bergen op Zoom 10.34 en 23.19 Hansweert 9.48 en 22.33 Terneuzen 9.20 en 22.07 Vlissingen 8.55 en 21.38 Wemeldinge 10.24 en 23.09. wtifcïJfilLSfflyHESIk ut- ----c-TSöi -efot 9 In Zeeland is voorlopig voldoende bouwgrond rijp gemaakt. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. De verwachtingen in het verleden over de behoefte aan woningen, als gevolg van de industriële ontwikke ling, zijn zo hooggespannen geweest, dat men thans zoveel bouw rijpe grond voor woningbouw heeft, dat men er gemakkelijk vijf jaren mee vooruit kan. Deze mededeling in de geleidebrief bij de provincie-begroting voor 1973, vormt het uitroepteken achter de mededeling, dat Zeeland thans geen woningtekort meer heeft. Integendeel er is een behoorlijke leegstand van nieuwe woningen. Zelfs voor goedkope huurwoningen kan men op dit moment moeilijk be langstellenden vinden, melden GS. In die situatie kan echter vrij plotseling verandering op treden als de economische ont wikkeling weer zou aantrek ken. Voor 1973 omvat het wo ningbouwprogramma 1140 wo ningwetwoningen, 215 premie- corporatiewoningen- 1240 par ticuliere premiewoningen en ruim 600 vrije sectorwonin- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG. Zeeland wacht met smart op een aan tal eindbeslissingen die door de rijksoverheid genomen zullen moeten worden. Deze eindbeslissingen zullen bepa len hoe de toekomst van de provincie eruit zal zien. De be langrijkste vraagstukken, waarmee Zeeland kampt han gen momenteel in een luchtledig. Het is deze toon van ongeduld, die de geleidebrief bij de begroting voor 1974 van de provincie Zeeland beheerst. wel voortgang. De kiomst van een tweede nationale luchthaven in West- Brabant eveneens eeai pro ject dat zijn weerslag op de Zeeuwse arbeidsmarkt zal hebben is in nevelen ge huld. De ge.westvormdng we derom een zaak met belangrij ke toekomstperspectieven is ook blijven steken in vrijblij vend gefilosofeer. Hetzelfde geldt, zij het in iets mindere mate, voor het concept-proef- plan ziekenhuisvoorzieniingen Zeeland, waarmee men weinig raad weet nu nog niet bekend is in welke mate de nieiuwe wet op de ziekenhuisvoorzie ningen zal wonden gewij zigd. Wederom eien kwestie van nationale allure: de bouw van een tweede en eventuele vol gende kerncentrales in Borsse- le, waaromtrent in het raam van de nationale elektriciteits voorziening die dienst wordt uitgemaakt. Het geheel van de provinci ale „troonrede" overziende krijgit men de indruk, diat voor het jaar 1974 het provinciaal ontwikkelingsbeleid althans in zijn hoofdzaken, afhangt van regeringsbeslissingen of van1 studies op nationaal niveau. Besturen in Ziaeland zelf zal inhouden het nemen van deelbeslissingeti op in wezen ondergeschikte terreinen. En zelfs op dat gebi-ed zijn de handen van GS nog gebonden omdat die Haagse subsidiekra nen steeds verder worden dichtgedraaid. Het grootste lichtpunt is, dat het provinciefonds, waaruit Zeeland zijn provinciale acti viteiten moet financieren, wat rOyalea- is gaan werken, zodat de begroting sluitend kan worden gemaakt met een flin ke post vo-or „onvoorziene uit gaven" het spaarpotje van GS. De geleidebrief, een soort Troonrede die In afwijking van de troonrede die de ko ningin op Prinsjesdag uitsprak eindigt met de bede „Moge God u en ons wijsheid en zegen schenken bij het vervul len van onze werkzaamheden" somt de belangrijkste han gende vraagstukken op. Het streekplan Oost Zeeuwsoh-Vlaanderen blijft in het ijskast-stadlium, zolang niet bekend is wat die regering precies wil (Baalhoek of Osse- nissie indiustrii-alisierein) en zo lang geistudieer'd wondt op het alternatief Vialfceraisse. 0 Over de vaste oeververbin ding over de Westerschelde vailt geen> ziraniig woord te zég gen, zolang die regering het sein voor de financiering van diit grote object niet op grioen zet. Do beslissing hangt nauw samen met: - De bouw van een derde dulbbeldeksveerboot en aan passing van de veerhavens te Breskens en Vlissingen, waar over al evenmin I iets bekend is. - De industriële ontwikkeling, die volgens de gélieidebrief de zwaarste poot onder de Zeeuwse economie moet blij ven, stagneert door het weg vallen van de investerin'gsptre- miieregelinig. Zodoende al dus zegt het Zeeuws provinci aal bestuur in zijn „Troonre de" ontstaat het gevaar dat Zeeilanid met basisindustrieën blijft zitten, terwijl aangena mer bedrijven (een vestiging van DOW-chemical) bijvoor beeld, naar België uitwij ken. De Oostersch'eldepinoblema- tjiek is. door de instelling van1 de commissie Klaasesz, weer volledig open komen te liggen zodat ook het praten over (bijvoorbeeld) de inrichting van het Zeeuwsemeer, weinig Zinvol is, al vindt dit praten (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De prijsverhoging voor huisbrandolie, waar van in ons land de aardgasprijzen worden afgeleid, zal vanaf 1 januari a.s. resulteren in een hoger aardgastarief De stijging wordt becijferd op 3 cent per kubieke meter. G.S. van Zeeland delen dit mee in hun geleidebrief bij de provinciale begroting voor 1974. d» Grevelingen of Sint-Phi- lipsüand. Voor de watervoorziening op korte termijn zijn de volgende maatregelen in voorberei ding: aanvoer van oppervlaktewa ter uit de Biesbosch infiltratie van water uit het Haringvliet in de duinen van Schouwen, uitbreiding van de zuive- ringswerken in het pompstation Braakman- In Zeeuwsch-Vlaanderen kan verbetering van de inna- mewerken "an Belgisch pol- deirwater voor een aanvulling zorgen. In concrete betekent dit, dat het pompstation Braakman weldra 11 miljoen M3 inplaats van de huidige 8 miljoen m3 naar de verbrui kers kan gaan pompen. Deze verbruikers zijn in de eerste plaats de industrieën. De prijzen voor drinkwater zullen zij het in veel lang zamer tempo in nog sterker mate stijgen. Volgens het col lege van GS moet men reke nen op een verdubbeling van de waterprijs over een periode van 10 tot 15 jaar. Een en ander wordt uiteen gezet in het hoofdstuk ..nuts voorzieningen" van de geleide brief, waarin ook de ontwik kelingen binnen de Provincia le Zeeuwse energiemaatschap pij (PZEM) aan de orde ko men. Daarover wordt opgemerkt, dat binnen afzienbare tijd een nota over de structuur van de nv PZEM aan de provinciale staten zal worden aangeboden. Structuurwijziging wordt no dig geacht, om de besluitvor ming ten aanzien van de nv PZEM en met name de in vloed van de gekozen overheid op de gang van zaken, in het energiebeleid, te stroomlij nen. Rond 1 november zal de kerncentrale te Borssele offi cieel door de nv PZEM van de bouwer worden overgenomen, zo melden GS. Het meest ur gente project waarvoor men nu staat is de aanleg van een 380 kiiovolt-koppelverbinding naar Geertruidenberg', waar mee de PZEM zich kan verze keren van een ongestoorde stroomleverantie aan de super- grootverbruikers. Door de bouiw van de kerncentrale is de produktiecapaciteit van de nv PZEM met één sprong ge stegen van 557 tot 1034 Mega watt, hetgeen voorlopig méér is dan men in -Zeeland zelf kan gebruiken. Het overschot wordt via de bestaande 150 kilovolt-koppelverbinding naar de rest van Nederland ver kocht. De tweede, op aardgas wer kende centrale van de PZEM te Borssele zal in de tweede helft van 1975 met de produk- tie aanvangen. In 2974 wordt een versterkte voeding naar Schouwen-Duiveland in ge bruik genomen. Over de aardgasvoorziening, die ook onderdeel van de NV PZEM is, wordt nog opge merkt dat alleen Nieuw Na men nog tot de grotere kernen behoort die van aardgas ver stoken zijn gebleven. Nieuw Namen valt nog net buiten de regeling waarbij aansluiting op het aardgasmet door bijdra gen van de gemeente of in het kader van de A.C.W. mogelijk moet worden gemaakt. Zoals de zaken nu staan, en indien de prognoses uitkomen, zal de Watermaatschappij Zee land in 1990 extra maatregelen moeten nemen (behalve de plannen die men nu al heeft) om de watervoorziening op peil te kunnen houden. De mogelijkheden zijn dan: Verdere aanvoer van opper vlaktewater uit de Bies bosch, ontzilting van zeewater opnieuw gebruiken van af valwater aanvoer uit spaarbekkens in f Vam eem onzer verslaggevers) GOES „Volksdans als on derdeel van het vak lichame lijke oefening is nog weinig ingeburgerd. De leerkrachten hebben ook een beetje schroom omdat men op dat terrein niet goed thuis is". De ze uitspraak komt van de heer Klaassen, inspecteur lichame lijke opvoeding bij het ge woon lager onderwijs uit Mid delburg. Samen met volksdansdo- cent G. van Damme uit Goes heeft hi'j het initiatief geno men om een cursus volksdan sen te organiseren voor het onderwijzend personeel. Deze cursus zal gegeven worden in Vlissingen of Middelburg. De juiste plaats hangt af van het aanital deelnemers en van de plaats waar ze vandaan ko men. Bij voldoende belangstel ling zal de cursus starten half oktober. De cursusavonden zijn op dinsdag. Het zijn er vier. Naast het onderwijzend personeel kunnen ook jeugd leiders en volksdansleiders deelnemen aan de cursus- Enkele weken geleden wer den op een drietal lagere scho len in Zeeland introductieles sen volksdansen gegeven. Het aanwezige onderwijzend per soneel kwam tot de slotsom dat volksdansen kan worden opgenomen in het leerproces. Volgens de leerkrachten heb ben vele kinderen geen ruim telijke inzicht, een minder goed gehoor en kunnen ze moeilijk samenwerken. Vi-a het volksdansen kunnen deze verschijnselen mede in een positieve richting worden ge bogen. Op de nu geplande cur sus zal naast didactiek en me thodiek een aantal volksdan sen worden aangeleerd. De kosten voor deelname bedra gen tien gulden per deelne mer. Belangstellenden kuninen zich opgeven bij volksdansdo- cent G. van Damme in Goes, tel. 01100-7996. gen. De vraag naar de eigen wo ning neemt duidelijk toe, zo signaleren GS- Over de wo ningbouw merken zij verder op, dat flatbouw voor de toe komst in Zeeland ongewenst is, gezien de geringe belang stelling voor etagewoningen. De bestemmingsplannen van de gemeenten, waarin van oudsher flinke flatgebouwen staan ingetekend, zullen van uit dit nieuwe gezichtspunt worden beoordeeld. De tweede woningen in Zee land komen aan de orde in het hoofdstuk „recreatie" van de eleidebrief bij de begroting. De provinciale overheid wil de bouw van tweede woningen niet ten koste laten gaan van de mogelijkheden tot dagre creatie en de commerciële (verhuur)-sector. Wat de re creatie aangaat, geeft het col lege van GS hoge prioriteit aan het Grevelingenbekken, voor de inrichting waarvan hoge rijksbijdragen worden evraagd. Voor de inrichting van het toekomstige Zeeuwse Meer wordt de instelling van een zgn stuurgroep, waaraan een technische werkgroep wordt toegevoegd, met verve be pleit. Voor het op een goede ma nier vormgeven van de recrea tieve ontwikkelingen is het nodig- dat e- basisplannen ko men voor grotere gebieden te gelijk, zo constateren GS. Er wordt gedacht, aan een basis plan voor geheel Zeeuwsch- Vlaanderen enerzijds en voor midden en noord-Zeeland an derzijds. Een belangrijk gegeven in de basisplannen zal zijn, wel ke opvangcapaciteit de ver schillende toeristische gebie den (mogen) hebben. Over het culturele werk in de provincie is de geleidebrief kort van stof. Volgende week verschijnt namelijk de sociaal- culturele ontwikkelingsschets, waarin gedetailleerd op het beleid op cultureel gebied wordt ingegaan. Wel kondigt de geleidebrief over verschillende onderwer pen nog verscheidene nota's aan. te weten: een vervolg op de no's sportaccommodaties in Zee land. O een nota inzake gemeente tijk sportbeleid; een rapport over de recrea tiesport in de provincie, en een nota over de wenselijk heid en haalbaarheid van een kunstijsbaan, ergens in Zee land, maar vermoedelijk op Walcheren, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tegelijk met de provinciale begroting voor 1974 is een verslag van de werkzaamheden van de in voorjaar 1972 ingestelde be- raadgroep Oosterschelde gepu bliceerd. Het verslag gaat in op de bezwaren die de laatste tijd zijn geuit tegen het feit dat de werken in de Ooster- scbeldemonding, ondanks het werk van de commissie Klaas- sez, gewoon doorgaan. De be raadgroep zegt daarover: „Vertraging van de werken in de mond van de Oosterschelde heeft niet alleen ontoelaatbare gevolgen voor belangrijke on derdelen van het werk - zoals het aanbrengen van bodembe schermingen in de nog open geulen - maar stelt een af doende beveiliging van het be trokken gebied langer uit dan gewenst is. De beraadgroep heeft zich ook beziggehouden met de vraag of er van de aanleg van compartimenteringsdammen in een van de open zee geschei den Oosterschelde, veel heil voor het milieu en - bijvoor beeld - de visserij en de schelpdierencultures te ver wachten is. De beraadgroep zegt: „Als twee uiterste moge lijkheden zijn te noemen: enerzijds een volledig met ri vierwater te vullen, zuidelijk bekken volgens de oorspron kelijke gedachte, anderzijds kan men zich een alternatief voorstellen waarbij het kanaal door Zuid-Beveland en het Schelde-Rijnkanaal worden af gezonderd van het overige ge bied en direct worden verbon den met de Volkeraksluizen. Het overige gebied zou dan als blijvend zoutbekken ingericht kunnen worden. Tussen deze beide uitersten zijn nog ver schillende oplossingen denk baar, elk met specifieke voor- en nadelen. Bij de uiteindelijke keuze zullen rentabiliteitsoverwe gingen een belangrijke rol spelen, zegt de beraadgroep. Zij houdt het voor mogelijk dat de gehele Oosterschelde tijdelijk (dat wil zeggen na het gereedkomen van de af- sluitdam in de monding) met rivierwater gevuld zal worden. Aan die vrij vuile toestand komt pas een einde als de com partimenteringsdammen klaar zijn. JDe natuur zal zich daarna snel op de uiteindelij ke situatie instellen", meent de beraadgroep, die zegt dat het streven gericht moet zijn op het handhaven van een in biologisch opzicht aantrekke lijk milieu in het westelijk deel van de zeearm. Dit zal per definitie een zout milieu moeten zijn dat ververst kan worden door middel van de inlaatwerken die in de Oosterscheldedam zullen worden gebouwd. Of het water in het westelijk bek ken zo schoon zal zijn dat er mosselverwatering in mogelijk is, weet de beraadgroep nog niet te voorspellen. „Het ge heel wordt landelijk beke ken", zegt de groep. (ADVERTENTIE)

de Stem | 1973 | | pagina 3