Interesse voor voetbal is hier Schreers vice- voorzitter „Middelkamp" Wielerduel voor jeugd Terneuzen Supportersclub van Steen telt reeds 170 leden VAN DE BRANDEN: DURE WALCHEREN WINT EIGEN TOERNOOI Steven van Harn uit ziekenhuis „Trainer niet te betalen" Succes voor Van de Graaf ergadering NAU Goes „Siberië ptimistisch sport Vrijdag 5 oktober 1973 19 BORSELE WIL DIT SEIZOEN DE EERSTE KLAS BEREIKEN (Van onze sportmedewer- ker). GOES Piet Scheers uit Middelburg is vice-voorzitter geworden van de wielervere niging Theo Middelkamp Dit besluit is deze week doorv het bestuur genomen. Aanleiding hiertoe was, dat, de huidige vooorzitter Jan van Stee de vergaderingen niet regelmatig meer bij kan wonen. Dit komt, omdat Van Stee van werkkring gaat verande ren. Dit wil overigens in het geheel niet zeggen dat Van Stee „Middelkamp" zal gaan verlaten. Het besluit is geno men om de vergaderingen en andere zaken gewoon te conti nueren. Wel zal nog een be krachtiging moeten plaats vin den door de algemene leden vergadering. Het bestuur heeft echter het volste vertrouwen dat dit zal gebeuren. Piet Scheers is namelijk reeds lang geen onbekende meer in de Zeeuwse wielerwereld. Hij heeft onder meer zitting in het actieve wielercomitê Walche ren en in de organisatie van de ronde van Midden-Zeeland. Tevens fungeert Piet Scheers reeds twee jaar als penning meester bij „Theo Middel kamp", (Van onze sportredactie), TERNEUZEN De actieve vereniging Zeeuwsch-Vlaande- ren, onder leiding van anima tor Wim Verplanke uit IJzen- dijke, houdt zaterdag de laat ste wedstrijd voor de jeugd in dit seizoen. De wedstrijden worden gehouden in Terneu zen in de Sportparklaan en be ginnen om 14.00 uur. Het duel omvat o.m. wed strijden in lijn voor drie cate gorieën en sprintwedstrijden over 200 meter. De jeugdafde ling, die dit seizoen een grote bloeiperiode doormaakte er kwamen zeer veel jonge ren ners bij; dat betekende een eerste stimulans voor de Zeeuwse wielersport hoopt dat het publiek de jonge cou reurs niet in de steek zal laten in deze laatste jeugdkoers van het seizoen. (Van onze sportmedewerker) BORSELE De zaterdagmiddagvoetbalcub Borsele. die tn augustus het 15-jarige bestaan vierde, zal er dit seizoen alles aan doen om de eerste klas van het afdelingsvoetbal te bereiken. Secretaris Frans Goedegebuure meent dat dit geen onmogelijke zaak is, omdat er momenteel een homo geen elftal op de been is te brengen, waarin de oude kern (spelers van rond en in de dertig) de jongeren (achttien en negentien jaar) goed opvangt. Bovendien wordt er elke dinsdag en donderdagavond keihard getraind. Weliswaar zonder oefenmeester. Een kantine levert financieel aardig wat op als ik dat zo hoor van andere clubs en als we kampioen worden en naar de eerste klas gaan zullen we dan ook zeker trachten te rea liseren dat er een kantine komt. Het kan dus voor ons dit seizoen zeer belangrijk wor den. Als een van de jongste zaterdagclubs in Zeeland doen we het dacht ik niet zo gek maar een trapje hoger zou ons tooh wel wat meer in de be- angstelling brengen. En zoals ik reeds zei kan die promotie worden bereikt als we ons voor de volle honderd procent inzetten. Op die trainingBavon- den die altijd door zo'n man of twintig worden bezocht is, trouwens al goed merkbaar dait de wil om hogerop te ko men dit jaar meer dan ooit aanwezig is. Kampioen wor den en promoveren zou voor mij betekenen dat ik er een punt achter ga zetten wat mijn voetbalcarrière betreft. Let wel, ik ben al vanaf mijn veertiende jaar bezig dus het. kan zo wel dacht ik. Uiteraard zou het voor mij niet alleen een leuk maar ook het meest waardevolle afscheid zijn." Goedegebuure: „Een eluib als Borsele kan dat niet betalen. Van de recettes bijvoorbeeld steken we maar heel weinig in onze zak- De belangstelling voor het voetbalspel is hier zeer gering." Frans Goedege buure is op dit punt wel wat anders gewend. Hij speelde namelijk voorheen voor de be kende zaterdiagdub "WHS op St.-Anmaland (Tholen) en daar stonden altijd flink wat kij- ers langs de lijnen. Ruim ier jaar geleden kwam Goe- egebuiure naar Borsele en lee£ als voetballer actief in ijn nieuwe woonplaats. Goe- egebuure: „Ik ben meestal in die jaren dat ik voor WHS peelde verdediger geweest jaar bij Borsele wil men nu dat ik in de spits ga pereren, uiteraard om wat .eer productiviteit te brengen de aanval". Tot nu toe is de -jarige Frans Goedegebuure ".ter nog niet op het veld eweest. Dit seizoen vanwege armbreuk. (Van onze sportmedewerker) SINT-JANSTEEN De vorig jaar opgerichte suppor tersclub voor de voetbalvere niging Steen, is een groot succes geworden. Na afloop van de oprichtingsvergade ring, die tot doel had om de voetbalvereniging Steen <p alle mogelijke maniere t steunen, hadden zich al n~er dan 40 leden aangemeld. Nu zijn dat er al meer dan 170. Niet mis voor een suppor tersvereniging die nog maar in de kinderschoenen staat. Steen heeft altijd al een groot aantal supporters ge had, maar het waren vooral „de drie musketiers", een bijnaam voor Jos Ringoot. Ceril d'Hooge en Leon van Remortel, die alle wedstrij den die Steen speelde be zochten. Of het nu een competitie wedstrijd was of een vriend schappelijk duel, deze drie supporters waren altijd pre sent. Dit drietal had onder elkaar al vaak gesproken over de oprichting van een supportersclub. Maar aange zien zij alle drie besognes hebben in het zakenleven, bleef het meestal bij wat suggesties. Totdat Steen vo rig seizoen, na een fantasti sche tweestrijd met Clinge, kampioen in de vierde klas werd. Op dat moment heb ben de drie musketiers de hoofden bij elkaar gestoken, met als doel een supporters club op te richten. Zij beleg den in de kantine van Steen een vergadering. Tijdens de ze vergadering bleek meteen dat de nieuw op te richten supportersclub een succes zou gaan worden. De Steen kantine zat toen stampvol Ook de spelers van Steen waren bijna allemaal aanwe zig, als®ede Steen-trainer Piet Wissel. Wissel: „dit moest er een keer van ko men. Je houdt het bijna niet voor mogelijk, maar of Steen nu uit of thuis speelt, bet puilt altijd uit van de sup porters. Nergens in Zeeland vind je supporters die zo honkvast zijn a-ls die van Steen". Belangrijkste zaak die de supportersclub zich tot doel heeft gesteld, is om met zo veel mogelijk supporters Steen te steunen, niet alleen bij thuiswedstrijden, maar ook bij de moeilijke uitwed strijden. Voorzitter Jos Rin goot: „Het eerste doei wat wij gesteld hebben is: mee gaan met Steen. Al was het naar Siberië. Dat is natuur lijk overdreven maar uit er varing weet ik, dat het tegen bepaalde ploegen moeilijk is te spelen, vooral als daar geen supporters aanwezig zijn. Zodoende gaan wij, als Steen een uitwedstrijd moet spelen, met één of meerdere autobussen mee, terwijl er ook veel zijn die met eigen vervoer naar de wedstrijd gaan. Maar we zijn ook plan nen aan het uitwerken om tot activiteiten te komen waardoor de kas gespekt wordt". Steen-voorzitter Ro ger Boigaert is zeer tevreden over de gang van zaken bij de supportersvereniging. Bo- gaert: „Ik ben blij dat deze supportersclub er gekomen is. Men spreekt al van het Steen-legioen. Dat is het ook werkelijk, want bij alle wed strijden zijn ze er. Dat is voor bestuur en spelers zeer belangrijk. Dat blijkt wel uit de resultaten in de eerste wedstrijden. Steen draait goed". Als Steen uit moet spelen dan kunnen de leden voor een speciale prijs met de bus mee. Het bestuur van de supportersvereniging be staat uit voorzitter Jos Rin goot, secretaris Erik van Eek. penningmeester Jo de Betu we aangevuld met Mon Thuij. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN. De rode geschelpte, zogenaamde „Schelfhout-duif", dit jaar nog provinciaal overwinnaar in de wedvlucht vanuit München, van de Clingese lief hebber J. van den Branden, is sedert kort uit het hok in Clinge verdwenen. De vogel is met een drietal andere ras genoten verkocht aan een bekende Brabander. Voor een vette prijs uiteraard. Van den Branden: „Wat mij betreft zou het bedrag best genoemd mogen worden, maar mis- chien stelt de poer daar geen prijs op." In ieder geval zijn bjj de overdracht enkele duizenden guldens gemoeid ge weest. Ook is het niet zo dat met de verkoop van deze duiven het hok van Van den Branden in de toekomst niet meer zal meetellen. Het eigenlijke kweekkoppel waaruit deze duiven zijn voortgekomen blijft in Clinge. Aan de provinciale wed vlucht vanuit Chateauroux werd door 2105 jonge duiven deelgenomen. Winnaar werd een duif van René Verstraeten in Oostburg met een snelheid van 960,49 meter per minuut. Hij werd tevens winnaar van de ereprijs, een kristallen schaal met zilveren onder- sehaal en won ook Heeft-wio- heeft. Zeer succesvol was ook de Terneuzense liefhebber J. van de Graaf te Terneuzen, die de eerste hoofdprijs, de eerste ploegenprijs en de eerste on- aangeduide serie van twee duiven op zijn naam schreef, alsmede de tweede prijs in dit zware concours. De eerste aan geduide serie werd gewonnen door J. Bakker te Oostburg. De verdere uitslag was: 3 H. Merle, Zierikzee; 4 T. de Jon ge, Oostburg; 5 J. van de Branden, Clinge; 6 J. Bakker, Oostburg: 5 J. van de Bran den, Clinge; 6 J. Bakker, Oostburg; 7 A. Temmerman, Biervliet; 8 E. van Goethem, Sint-Jansteen; 9 A. Duininck en zoon, Cadzand; 10 Don. van Riel, Middelburg; 11L. Taal man, Philippine; 12 A. Simon- se, Biervliet; 13 E. Vermast, Verseke; 14 R. Thomaes, IJ- zendijke; 15 A. de Putter en zoon. Cadzand. De Concoursbond Zuid-Be- veland nam met 936 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Doornik, hoogste snelheid 1445,64 meters per minuut. 1 Sorber-Huissen, Goes; 2 P. Butler, Biezelinge; 3 C. Goe- degebure, 's Heer-Arendsker- ke; 4 6 en 13 J. Wisse, Krui- ningen; 5 L. Traas, 's-Heeren- hoek; 7 P. Rijk, 's-Heeren hoek; 8 J. Traas; 9 en 14 Schrijver; 10 J. Poelman, allen te 's-Heer Arendskerke; 11 H. Vermeulen. Schore: 12 S. van Eijkeren, 's-Heerenhoek; 15 J. Balvers, Goes. Concoursclub Walcheren: met 245 duiven: 1 8 9 en 11 M. Jaspers; 2 J. van Belzen. beiden te Middelburg, hoogste snelheid 1275,20 meters per minuut; 3 10 en 15 C. Terwiel, Souburg; 4 en 7 J. Sponselee. Souburg; 5 en 6 J. van Belzen. 12 13 en 14 J. Hinderks, bei den te Middelburg. „De Snel- vliegers", Oostburg met 66 duiven: 1 en 4 A. Wage, 1268,90 meters per minuut; 2 H. Brevet; 3 M. Buijsse; 5 en 7 L. Verheije; 6 en 10 J. Wille; 8 A. Risseeuw ar; 9 J. de Lijser. „De Bonte Duif', Aarden burg in samenwerking met „De Grensvliegers" te Eede met 65 duiven: 1 3 en 6 A. Buijsse 1293,7 meters per mi nuut; 2 F. Boogaard; 4 en 9 V. de Vreeze; 5 L. Matthijs; 7 R. de Klerck; 8 O. de Vriend. „Steeds Sneller", IJzendijke met 281 duiven, hoogste snel heid 1227 meters per minuut: l Putter-De Boevere; 2 en 5 J. Depréz; 3 F. Dieleman; 4 J. de Smet; 6 en 9 Putter en zoon; 7 A. van de Plasse; 8 A. Haver- beke; 10 P. Zeegers. „Eerste de beste", Schoon- dijke met 95 duiven: 1 P. de Hulle, 1244,9 meters per mi nuut: 2 Klaassen-Tallie; 3 P. Ras; 4 R. Postma; 5 A. Hame link; 6 S. Tallie; 7 8 en 10 gebrs. Huigh; 9 J. Pijcke. „Jong maar Moedig". Driewegen. 50 duiven 1 en 10 E. van de Hemel, 1104 meters per minuut; 2 en 5 A. Engels; 3 4 7 en 8 I. Klaaijsen; 6 A. den Hamer; 9 A. Jansens. „VZV", Hoofdplaat met" 191 duiven; 1 J. Boone 1212 me ters per minuut; 2 en 3 A. van de Broecke; 4 E. Temmerman- D; 5 W. Temmerman; 6 A. en H. de Poorter; 7 Scherbeijn en zoon; 8 Waebeke en zoon; 9 A. de Wever; 10 B. Siben. 9 Sjef van de Branden, de Clingse duivensportliefhebber die enkele duizenden guldens wijzer werd van de verkoop van enkele van zijn beste duiven. „Vrije Vlucht", Sasput met 109 duiven: 1 2 en 7 H. Calon, 1259 meters per minuut; 3 5 en 6 P. Boogaard; 4 J. Boone; 8 J. van Weijnsbergen; 9 C. Boogaard; 10 P. de Poorter. „Nog Sneller", Breskens met 343 duiven: 1 Th. Smallegange 1338 meters per minuut; 2 J. Donze; 3 J. Jacobs; 4 J. Blaak man; 5 en 9 Ko. de Meester; 6 W. van de Slikke; 7 J. Reyn- voet; 8 M. Quaars: 10 Th. de Smit. „Recht voor Allen", Sluis met 48 duiven: 1 en 4 O. de Meijer, 1299 meters per mi nuut; 2 J. Wage; 3 en 8 J. Coppens; 5 A. Crooijmans; 6 7 en 9 G. Cocquit; 10 J. Fok- ke. Wedvluchten vamuit uie- vrain: „Herleving", Klooster. zande: 1 R. Mahu, 1093,5 me ters per minuut; 2 Jos van Goethem; 3 5 6 en 7 René van Goethem. „De Snelle Duif", Terhole met 98 duiven: 1 J. Cappen- dijk, Boschkapelle, 1102 me ters per minuut; 2 R. Mahu, Kloosterzande; 3 Alf. Freyser, Terhole; 4 en 9 J. van Hels- land, Hulst; 5 en 10 A. Nijs, Hulst; 6 E. van Vlierberghen, Graauw; 7 J. Stallaert, Bosch kapelle; 8 J. van Goethem. Kloosterzande. „Nieuw Leven", Koewacht met 140 duiven: 1 en 9 Jos de Bruijne, 1652,1 meters per mi nuut; 2 en 8 Alb. de Kind; 3 G. Pisé; 4 P. Borgt; 5 V. de Block; 6 Th. Inghels; 7 gebrs. Elegeert; 9 en 10 Alph. Goos- sens. Concours Bond Zuid-Beve land (Doornik met 649 dui ven): 1 P. Rijk, 's-Heeren- hoek, snelheid 1175,20 meters per minuut; 2 J. Wisse, Krui- ningen; 3 H. Slabbekoorn, Kloetinge; 4 S. Sorber-Huis sen, Goes; 6 G. Verbart, 's- Heerenhoek; 7 H. van Noor den, Kruiningen; 8 A. van de Swaluw; 9 J. van de Velde, beiden te 's-Heer Arendsker ke; 10 F. Hundersmarck, Ka- pelle. Vanuit Bourges met 298 jonge duiven: 1 M. Boudens, Kwadendamme, 1375,94 me ters per minuut: 2 4 8 en 9 J. Bauer: 3 C. Dijl, beiden te Kruiningen; 5 L. Paauwe, Krabbendijke; 6 A. van de Dries, Ovezande; 7 Th. Vree- ke, 's-Heerenhoek; 10 C. Aerts, Kruiningen. Concoursclub, Walcheren met 145 jonge duiven: 1 en 2 A. van Riel, 1295,93 meters per minuut; 3 9 en 10 M. Jaspers, beiden te Middelburg; 4 C. de Poorter, Souburg; 5 en 6 J. Hietbrink, Middelburg; 7 F. Wagenaar; 8 L. de Ruyter. beiden te Vlissingen. Kring Centrum Zeeuwsch- Vlaanderen met 248 jonge dui ven; 1 J. Wentzler, Stoppel dijk 1418,3 meters per minuut; 2 en 10 M. de Smet, Sluiskil; 3 H. de Klerck, Philippine; 4 A. van Houdt, Terneuzen; 5 D. Dieleman, Axel; 6 J. Geel- hoedt, Terneuzen; 7 J. Giele, Axel; 8 J. Bakker, Zaamslag, 9 J. Brugge; 10 M. Klaassen. bedden te Axel. (Van onze sportredactie). VLISSINGEN Als aan loop voor de zaalhandbalcom petitie nield de handbalvereni ging Walcheren in de Vlis- singse sporthal een toernooi voor dames- en herenteams. Van buiten Zeeland werd hieraan deelgenomen door Raak-Swift, DVO en Were Di. In de dames-poule kwam Wal cheren zelf goed voor de dag. Het Walcheren-damesteam had het vorig seizoen, toen het in degradatiegevaar verkeerde erg moeilijk. Zonder deze druk bleek het team goed op elkaar ingespeeld te zijn, ter wijl de nieuwelingen uitste kend meekwamen. Bedoeling was vooral routine op te doen. Dat was pok de gehele opzet van het Walcheren-toernooi. In het beslissende duel te gen DVO maakten de Walche- ren-dames op het laatste mo ment het winnende doelpunt. DVO had zich gedurende de gehele wedstrijd de gelijke van Walcheren getoond. Een Walcheren dat met Marian de Meurichy-de Jonge een goed sluitend geheel vormde. De jonge cirkelloopster Anita Cla- rijs had een belangrijk aan deel in de overwinning. Met nog drie minuten te spelen scoorde Walcheren een doel punt dat de stand beslissend op 43 bracht. Een kogel van Marian de Meurichy ketste af op de paal. De eindstand luidt: 1. Wal cheren 2 DVO 3 Raak-Swift 4 Were Di. Uitslagen: Walcheren - Were Di 96, Raak-Swift - DVO 611, Walcheren - Raak Swift 6—6, DVO - Were Di 124, Were Di - Raak Swift 58. Walcheren - DVO 4— 3. Bij de heren verscheen Raak-Swift met een gecombi neerd team van spelers uit de eerste, tweede en derde for matie. Ook hier werden do wedstrijden gezien als een fraaie voorbereiding op do competitie. (Van onze sportredactie) Dp alSemene ver ering van de afdeling Zee- rlaim? koninklijke Nc- ™"aJse Atletiek Unie zal op hftnü °kt°ber worden nw^te Goes. D° Land" ^el?flgril'cste aSendapunten fc vas^^rerpbegroting 19H riidwf j van de wed" njdkalender voor het nieuwe „li n en een Wik op het gelopen en komende (Van onze sportmedewer- ker) Borsele-secretaris Frans Goedegebuure balschoenen weer aan". „Het kan nu niet lang meer duren of ik trek de voet- AXEL De Zeeuwse wie- Ieramateur Steven van Harn is uit het Goese ziekenhuis ont slagen. Steven van Harn maakte tijdens de wielerronde van Zuiddorpe een vrij ernsti ge val. Hij brak hierbij zijn heup, waardoor bij vele we ken in het ziekenhuis vertoef de. Naar het zich voorlopig laat aanzien, zal hij nooit meer aan wedstrijden kunnen deelne men. Het zou jammer zijn temeer daar Van Harn een echte amateur was om op deze manier zijn wielercarriè- re te moeten beëindigen. Om dat hij een enorm doorzet tingsvermogen heeft is het misschien niet uitgesloten dat men hem toch nog weer op de fiets zal terugzien. „Maar binnen veertien da- en gaat het gips er af dus s kan het niet meer duren f ik trek mijn schoenen weer zegt hij optimistisch, haakjes, die armbreuk Frans Goedegebuure op 'ens de viering van het 15- ig bestaan op 18 augustus dit jaar. Borsele organiseerde toen nder andere een toernooi en jidens één van de in dit ka- er gespeelde wedstrijden am hij wat ongelukkig op grond terecht. Goedege- "ure: „Overigens dacht ik elemaal nog niet aan een "euk, want het was niet ichtbaar. Ik ging dan ook niet "ar de dokter. Bleef drie we en gewoon werken en ging aarna nog eens veertien da- en op vakantie. Pas na miin "rugkomst toen ik nog steeds ijn in mijn arm voelde stelde me onder doktersbehande- Borsele beschikt nu over im 80 leden en speelt met ee senioren een pupillen- al en een dameselftal in mpetitieverband. Een junio- nteam formeren was dit jaar "g niet mogelijk, maar vol- A seizoen denkt men dit 'n te kunnen bewerkstelli- en Goedegebuure: „We krij- en dan wat jongens over van pupillen en bij die alier- npten krijgen we elk jaar ,ei wat aanwas, zodat we ook ile wel in de competitie kun- "n houden. Wat de accommodatie be eft zijn er bij Borsele weinig oblemen. Men beschikt over £oed speelterrein (met htmstallatie) en ook de eculokaliteit is behoorlijk- bs Goedegebuure: „Alleen u het wel prettig zijn als we W nog eens een kantine bij- „egen. Voor een consumptie !J,n 1® hij ons niet terecht en publiek zit hier dan ook een droogje om het zo -r eens te zeggen. Dit is ,'"nuIans om naar het rtveld te gaan.

de Stem | 1973 | | pagina 19