OOSTERSCHELDE OPEN OF DICHT NSPRAAK Zuid-Holland houdt zich op de vlakte Aart Janszen verlaat gemeentedienst Zeeuwen gaven vals geld uit de andere helft is van harte welkom de bank voor iedereen stuurder dacht ïandel Agent Heijstek gehuldigd Kleutercursus in in Heinkenszand FELLE KRITIEK BONDEN OP BESTUREN EN DIRECTIES KLEUTER GERED Fosfor zeer gevaarlijk Italiaanse president naar Zierikzee c stad streék rganiseerd mers onden gaan rijden om mpioen- hap van eland ij warm VEILIGHEID CSM-fusie Blikschade bij aanrijding ONTLASTING D'66 afdeling Zeeland op de bres voor landbouwers Powerplant van Dow wordt groter u&tkou^- Wethouder J. Boose van Joes heeft twee fundamentele litgangspunten op grond vaarvan het voorstel door de ;emeente werd gedaan voor ;en functionele raad. „Er heeft zich een ontwikkeling voorge- iaan de laatste jaren In het lenken op dit gebied. Het re- >ultaat daarvan is dat alge neen aanvaard is dat de over- ïeid een taak heeft op het gebied van het welzijn. Ook Je gemeentelijke overheid lient dus actief op te treden. De vraag, die we ons daarbij lebben gesteld, was: Moeten we stimuleren of zelf uitvoe ren. We hebben voor het eer ste principe gekozen. Ten tweede zijn we ervan uitgegaan dat er toch een be roep zal moeten worden ge daan op geldmiddelen van de Dverheid, welk orgaan zich ook gaat inzetten voor het welzijn van de Goese bevol king. De gemeenteraad kan zijn budgetrecht echter niet uit handen geven. Gezien deze ;wee fundamentele uitgangs punten zijn we tot de keuze van een functionele raad geko men, om een aantal redenen. De ervaring heeft geleerd dat andere vormen niet effec tief zijn. Een functionele raad is in de gegeven omstandighe den verreweg de meest de mocratische vorm, omdat alles in de openbaarheid gebeurd. Binnen deze vorm is de ge meenteraad het meest bereid bepaalde bevoegdheden uit handen te geven. De vorm van een functionele raad laat het beste de zelfwerkzaamheid en de medezeggenschap tot zijn recht komen. En tenslotte kan de burger- lijke overheid in deze vorm optimaal de deskundigheid buiten haar eigen kring in schakelen". Volgens wethouder Roose heeft het gemeentebestuur slechts een intentie vooropge steld: men wil het particulier initiatief bekrachtigen en kracht geven. Dat er In de toekomst zich nog problemen zullen voordoen bijvoor beeld dat de welzijnsraad op zeker moment op het werkter rein van de sportraad of cultu. rele raad belandt ontkent de heer Roose niet. „Maar hei gemeentebestuur is dan niet van plan die problemen vanuit een regentenmentaliteit op te gaan lossen. Geen be voogding is ons standpunt", al dus de heer Roose. nderdag 4 oktober 1973 9 (Van een onzer verslaggevers). DEN HAAG Mr. J. Klaasesz, op wiens ver zoek bijgaande Ooster- schelde-nota door G.S. ,an Zuid-Holland werd samengesteld, kon giste renmiddag op de inhoud nog geen commentaar ge ven. Wel kon hij dat doen op de opmerking van velen die het vreemd vinden dat een zevental deskundigen zich bij veel grotere aan tallen ondeskundigen gaat oriënteren. „Als je dat niet doet en je komt straks met een nota", al dus Klaasesz, „dan klimmen al die ondes kundigen straks als kat ten in de gordijnen. Daarom hebben we alle waterschappen, milieu verenigingen en gemeen te- en provinciebesturen Din de Oosterschelde om hun mening gevraagd, dan kunnen ze daar straks niks van zeggen". 3e heer Klaasesz, vroe ger zelf commissaris der joningin in Zuid-Hol land, wil trouwens het Mllege van die provincie •venmin als andere be stuurscolleges ook niet mdeskundig verklaren, 3p het gebied van re- eatie en toerisme bij- orbeeld hebben zij est materiaal dat voor »ns interessant is". Over de stand van zaken van iet onderzoek wilde de eer Klaasesz in dit itadium nog niets :wijt. de arbeidsverhouding (vor-1' mmgsdag. weekendcumpensa-i tie, vergoeding voor extra- koopavonden). Van de landelijke KBPH-I organisatie zal deze week nofl een wervingsbrief uitgaan oaj niet alleen het ledental maall i vooral ook de rechts positi'l van de leden ten opzichte vaal ae detailhandel te vergroten! Van der Gouw: „Pas nogl kwam ik in Zeeuwsch-Vlaan-i deren, en daar was een be-l drijfsleider die zei: „Wij ne-| men geen werknemers die ge-| organiseerd zijn. Zoiets tekenlj de situatie." een onzer verslaggevers) STKAPELLE De hon- resSuurclub Middelburg op haar oefenterrein in ;kapelle op zaterdag 6 ok- ■r voor solitiehonden met certificaat, wedstrijden or- ieren. Het gaat hierbij om kampioenschap van Zee keurmeesters M. Swee- lit Breda en J. Oosterveen lindhoven zullen de diver- feningen van de honden 'deren op punten. Als pak ers fungeren Joh. Chris- uit Bosschenhoofd en van Troost uit Ciinge. «noedelijk zullen acht hon en, de strijd aanbinden. On- lerjde deelnemers zijn J. Del- uit Clinge met Mona en rket met Raeky. (Van onze correspondent» HEINKENSZAND W»j' neer er voldoende belangstel ling blijkt te bestaan zal l»®1 Groene Kruis in Hetakens i oktober en november kleutercursus en een dieetcUt sus verzorgen in het Groen' Kruisgebouw. De kleutercursus wordt if geven door de districtsverpleef' ster kinderhygiëne zr. Groej neveld-de Lange. Deze cui omvat acht lessen en gaat t peuters in hun omtwikkelinf»' fase. Tot nog toe hebben Z1C' I acht kandidaten voor de2; cursus opgegeven. Maar moeten er tenminste 15 tot komen wil de cursus doorga» kunnen vinden. Bij voldoen» leelname zal met deze ouri* worden begonnen op dinsdas' avond 30 oktober. Ook voor de dieetcursw nebben zich nog te weinig risten aangemeld. De beaoe iing is hiermee te starten w 20 november. Deze cursuj wordt gegeven door de diëti»11 mevr. Boorsma-Schilperoort. ■ooruitzichten voor vrijdag - zaterdag, opgesteld door KNMI op woensdag om uur: overwegend droog, age periodes en overdag warm. Weersvooruitzich- m cijfers gemiddeld over |erland. )or vrijdag: intal uren zon: 2-9. Min. A van ongeveer normaal 3 graden onder normaal. temp.: van 0 tot 5 gra- boven normaal. Kans op droge periode van min- i 12 uur: 90 procent. Kans -en geheel droog etmaal: 'ocent. >or zaterdag: inta] uren zon: 2-9. Min. 3-: omstreeks normaal. temp.: van 0 tot 5 gra- boven normaal. Kans op droge periode van min- p 12 uur: 90 procent. Kans oen geheel droog etmaal: B'o-enl lierslanden pnstanz 302 plus 1, Rhein- Ên 198 -7, Straatsburg 168 Jfhttersdorf 325 -3, Maxau K Plochingen 119 plus 1, nheim 190 -2, Steinbach |PlUs 9. Mainz 199 plus 4. |e? 8"6 plus 3. Kaub 115 4, Trier 243 plus 11, Ko- z 122 plus 4. Keulen 59 -7, F°rt 211 onv.t Lobith 831 'i Pannerdense Kop 808 l. Nijmegen 632 -2, IJs- P? 784 onv.. Eefde IJssel j "Pi Deventer 190 -1. Mon- I 5462 piu,s g Borgharen J Plus 1, Belfeld 1086 - 26. beneden de sluis 500 - F"'sen, vrijdag 5 okt. (Van een onzer verslaggevers) BREDA/DEN HAAG Het college van G.S. van de provincie Zuid-Holland heeft geen zin om in dit stadium al een duidelijk ja-of-nee-antwoord te geven op de vraag of de Oosterschelde naar zjjn inzicht al dan niet dicht moet. In een nata aan de commissie Klaasesz komt het college niet verder dan de uitspraak dat bij de toekomstige ruimtelijke inrich ting van het Delta-gebied in principe de hoogste prioriteit moet worden toegekend aan een veilig en gezond leefmilieu. De. nota spreekt voorts de verwachting uit dat de com- missie-Klaasesz, op wiens verzoek de nota is samenge steld, er op bevredigende wij ze in zal slagen om de op het eerste gezicht strijdige belan gen van milieu en veiligheid met elkaar te verzoenen. Nieu we gezichtspunten bevat de nota verder niet. Feitelijk be perkt zij zich tot een opsom ming en een iets nadere uit werking van die belangen die bij het afsluiten van de Ooster schelde voor Zuid-Holland di reet of indirect van belang zijn. Direct zij-n dat: de veiligheid van de bevol king van Zuid-Holland tegen overstromingsgevaar en de waterhuishouding van met name de zuidelijke eilan den. Indirect: de kwaliteit van de biosfeer in de Delta en de openluchtrecreatie. Ten aanzien van de veilig heid merken G.S. op dat bij de huidige stand van de Delta werken de provincie Zuid- Hclland niet slecht ligt- Met name voor het gebied ten noorden van de Volkerakdain werd reeds een grote mate van veiligheid gecreëerd. Zou (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT De Industrie bonden van de drie vakcentra les hebbein aan de Suiker Unie en de KSH (Koninklijke Scholten-Honig) gevraagd geen nieuwe biedingen te doen op de Centrale Suiker Maatschappij (CSM), een rust periode in te voeren en samen met de CSM te overleggen over een verantwoorde oplos sing welke recht doet aan ie ders belangen. De bonden ke ren zich tegen „onverantwoor de haast" en wijzen er op dat zij „het gerammel met de geldbuidel verafschuwen". Dit staat in een brief die de bonden hebben laten uitgaan aan hun kaderleden bij alle betrokken bedrijven, waarbij ook Gist-Brocades en Meneba. De bonden noemen het touw trekken om het bezit en de macht over de CSM „slopend" en schrijven met name het mislukken van de fusie Gist- Brocades, Meneba en CSM toe aan: 0 gebrek aan voldoende vast houdendheid en juiste menta le opvatting bij de betrokken directies en commissarissen; een onjuiste beoordeling van de beurskoersen; de houding van de Vereni ging voor de Effectenhandel. De bonden kondigen aan dat ze met name op het laatste aspect nog zullen terugkomen. gen op Zoom pweert Reuzen pingen neldingj 9.13 en 21.56 8.35 en 21.18 8 07 en 20 52 7.41 en 20 24 9.03 en 21.461 (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Op het kruispunt nabij de coöperatie ve Beetwortel Suikerfabriek te Sas van Gent kwam de personenauto, bestuurd door C. van der P. uit Geerardsber- gen(B) in botsing met een personenauto, bestuurd door de te Zelzate (B) wonende E.S. Vooral de auto van van der P. liep aan de linkerkant (ware schade op De auto van S. liep minder zware schade op. Er waren geen gewonden.t de Oosterschelde dichtgaan, dan zou aan de thans aanwezi ge waterkeringen in de noor delijke delta geen extra-werk meer te hoeven worden ver richt. Mooht de Oosterschelde zonder meer open blijven, dan zouden zowel de Grevelingen- dam als de Volkerakdam in hun functie van eerste water kering versterkt moeten wor den. Zou echter een vaste dainverbinding worden aange bracht tussen Tholen en Sehouwen-Duiveland (het plan-Keete-n), dan zou ook de ze voorziening overbodig wor den. Op het gebied van de zoet- waterhuishouding kan deze compromis-oplossing eveneens uitkomst bieden. Bij een dam door het K-eeten namelijk grenst elk eiland, precies zoals d-at in de nota waterhuishou ding gevraagd wordt, aan min stens één kant aan zoet wa ter. In het andere geval, dus bij een open Oosterschelde zonder afsnijdingen, zouden de enor me spaarbekkens die nu in de Grevelingen en in de Krab benkreek geprojecteerd zijn (250 miljoen kubieke meter volgens de nota) elders moe ten worden aangelegd. De biologische waarden van het Delta-gebied zullen vol gens de Zuidhollanders bij af sluiting van de Oosterschelde een geduchte klap krijgen. Opmerkelijk optimistischer toont men zich ten aanzien van de te verwachten open luchtrecreatie. Daarnaast zien G.S., gevolg gevend aan onder meer het RPC-rapport „De ontwikkeling van Zuidwest-Nederland", in de afsluiting met dammen ook nog wel voordelen voor de ontlasting van de Randstad. Maar de Zuidhollanders zwak ken dit argument direct zelf weer af door te stellen dat ook de aanleg van té grote aantal- (Van een onzer verslaggevers) ZAAMSLAG In een brief heeft de afdeling Zeeland van D'66 haar Tweede-Kamer fractie gevraagd de gevolgen van de opwaardering van de gulden voor de agrarische sec tor nauwlettend in het oog te houden. De Tweede Kamer wordt verzocht dit met name te doen tijdens de algemene beschouwingen en de begro tingsbehandelingen en zo no dig passende maatregelen voor te stellen. De afdeling Zeeland is tot deze stap overgegaan, omdat de provincie voor een groot deel in de agrarische sector zijn middel van bestaan vindt. De afdeling is van mening, dat de landbouw afhankelijk is van de rekeneenheden welke op Europees niveau worden vastgesteld en waardoor de Nederlandse boer nu minder voor zijn produkten krijgt. Daarom kan de opwaarde ring voor deze boer niet te overziene gevolgen hebben. De D'66 - Tweede-Kamer-fractie wordt dan ook gevraagd na te gaan of de voorgestelde btw- compensaties werkelijk enig soelaas bieden. Ook moet na gegaan worden wat de gevol gen van de opwaardering zijn voor de inkomenspositie van de werkers in de landbouw. Het afdelingsbestuur van D'66 Zeeland zegt ook van mening te zijn dat een ver snelde afvloeiing van werkne mers en bedrijfshoofden uit de (grarische sector tot de moge lijkheden gaat behoren, gezien le marginale situatie waarin een aantal bedrijven verkeert. Maar ten onrechte wordt ver vangende werkgelegenheid ge zocht in milieuvervuilende en arbeidsextensieve industrieën. Dat acht het bestuur onge wenst voor de leefbaarheid en vooral de recreatieve functie van de provincie Zeeland. len doorgaande interlokale wegverbindingen en de té gro te uitgroei van landelijke ker nen wel degelijk aan banden (Kenen te worden gelegd. Mr. J. Klaasesz, voorzitter van de Oosterscheldecommissie waar voor de nota werd samenge steld, kon gistermiddag nog geen commentaar leveren. In de Zuidhollandse vaste com missies voor waterschapsza ken, milieubeheer en ruimte lijke ordening zal de nota no£ aan een nadere beschouwing worden onderworpen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het coördinatiebureau van het Zuidlandtheater in Terneuzen, jarenlang het domein van Aart Janszen, artistiek leider van de schouwburg, wordt verplaatst naar het pand Markt 11 in Terneuzen. Deze verhuizing is een uitvloeisel van het feit dat de heer Janszen binnenkort de gemeentedienst verlaat om in dienst te treden van de stichting Cultuurspreiding Zeeland. Bijzondere waardering voor een kloeke man, die z'n vak verstaat. (Van onze oorrespondent) GOES In bijzijn van de korpschef vam de gemeentepolitie te Goes, de heer J. L. de Rave, speldde burgemeester mr. F. G. A. Huber in zijn werkkamer op het stadskantoor te Goes bij de agent van politie J A. Heijstek (22 jaar) de bronzen medaille op vam de maatschappij voor het redden van drenkelingen. Hij kreeg de medaille voor het opwekken van de levensgeesten van de twee jarige Marcel van Nieuwenhuijze uit de Appelstraat te Goes. Aanvankelijk lag het in de bedoeling dat de heer Janszen zijn intrek zou nemen in het pand Bellamystraat 115 in Terneuzen-Zuid. Om verschil lende redenen heeft men ech ter van dit voornemen moeten afzien. In het pand aan de Markt, dat op het ogenblik leeg staat, was voorheen de afdeling onderwijs, sport-, jeugd- en culturele zaken on dergebracht. De streefdatum voor de ingebruikneming van het gebouw door de stichting Cultuurspreiding Zeeland, waarvan „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen" een onderdeel is, is 1 november a.s. Aart Janszen trad in 1969 in dienst van de gemeente Ter neuzen als ambtenaar voor jeugd- en culturele zaken. Be gin 1970 werd hij belast met de artistieke leiding van het Zuidlandtheater. Sinds vorig jaar was de heer Janszen in hoofdzaak werkzaam voor de stichting Cultuurspreiding Zeeland en de samenstelling en organisatie van het pro gramma „Uit in Zeeuwsch- Vlaanderen. Met ingang van 1 september 1973 kreeg hij de functie van adjunct-directeur van de stich ting Cultuurspreiding Zeeland. Per 1 januari 1974 treedt hij formeel in dienst van deze stichting. De heer Janszen blijft in Zeeuwsch-Vlaanderen werken en wonen. I 'Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN —In verband met de voortdurende groei van het Dow-complex in Terneu zen is de energiebehoefte van dit bedrijf zodanig toegeno men dat een grotere „power plant" nodig is. Met de uitbreiding van de huidige energiecentrale is men thans bezig. De energiecapaci teit van deze centrale is nu: 45 MW aan elektrisch vermo gen en 318 ton aan stoom per uur. Er komt nu een vierde eenheid bij, die een capaciteit heeft van 23 MW elektrisch vermogen en 100 ton stoom per uur. zodat de vergrote centrale straks een krachtbron zal zijn van 66 MW aan elektrisch ver mogen en 418 ton aan stoom per uur. In vergelijking met andere vestigingen van Dow Chemical blijft de elektrici teitscentrale van Dow-Terneu- zen wel klein. In verband met de bouw van de vierde eenheid moeten eerst tachtig heipalen de grond in. Het slaan van de eerste paal is bijzonder kri tisch gevolgd omdat men bang was dat mogelijk door de door het heiblok veroorzaakte tril lingen sommige machines zou den kunnen worden uitgescha keld. Problemen deden zich echter niet voor. Agent Heijstek mocht bij deze onderscheiding de bron zen legpenning, een diploma en een boekwerkje van deze maatschappij dn ontvangst ne men. Dokter T.F. viao der Werff uit Goes heeft de heer Heijstek voor deze onderschei ding voorgedragen. De heer Heijstek was op 9 november 1972 met brigadier J. Op den Brouw per auto op surveillance toen zij via de mobilofoon werden gealar meerd dat een jongetje in een vijver achter de flatwoningen ,,De Bongerd" in de Appel straat was verdronken. Binnen vijf minuten waren deze poli tiemannen ter plaatse, waar de kleine Marcel in de woning wan een vriendin van zijn moeder in een lavet w'erd aan getroffen. „Het jongetje lag daar ln zijn onderkleertjes met geslo ten ogen en hij reageerde ner gens meer op. In die woning verkeerden de moeder en de overige huisgenoten in een ware paniekstemming. Ik heb dat jongetje, waarvan ik dacht dat hij verdronken was, op mijn gestrekte arm gelegd en met mijn andere hand gaf ik hem een flinke tik tussen zijn schouderbladen. Tot mijn gro te verbazing en blijdschap be gon Marcel te hoesten, waarop wij hem met de grootste spoed naar het St.-Joannaziekenhuds hebben gebracht. Nadien heb ik de moeder en de opa van Marcel nog gesproken. Hij maakte het heel goed. Gedu rende mijn politieschoolitijd werd zo'n geval eens op een EHBO-les besproken. Geluk kig heb ik er nu mijn profijt van gehad", was het eenvoudi ge verhaal van agent Heij stek. De niets vermoedende agent Heijstek moest in opdracht van zijn korpschef precies om 12.00 uur een spoedbrief aan de burgemeester overhandi gen. Deze „brief" was een blanco vel papier in een enve lop en dat was tevens de gele genheid voor burgemeester Huber om een agent Heijstek de onderscheiding uit te rei ken. (Van een onzer verslaggevers) CADZAND Fosfor blijft een levensgevaarlijk goedje. Dit bleek eergisteren weer eens toen een stukje fosfor, dat door een actieve stenen- verzamelaarster ais een fraai stukje steen was opgeraapt, in haar zak tot ontbranding kwam. Zoajs wij hebben gemeld, had ze het stukje fosfor ge vonden op het strand in Cadzand, waar de afgelopen jaren van tijd tot tijd dit ma teriaal wordt gevonden. Overi gens niet alleen daar- Afgelo pen zomer werden grote hoe veelheden van dit goedje afge zet op het strand van Vlieland, waar de plaatselijke brand weer een haast onmogelijke taak kreeg om het strand hier van te zuiveren. „Zolang fosfor onder water of vochtig blijft schept het geen problemen. Maar zodra het is opgedroogd en aan de buitenlucht wordt blootgesteld gaat het branden. Het is er g gevaarlijk want het brandt overal doorheen", aldus kapi tein Donze van de Mijnóprui- mrngsdienst in C-ulemborg. Waar het in Cadza-nd gevon den fosfor vandaan komt is een open vraag. Het kan af komstig zijn van de bommen die vlaik na de tweede wereld oorlog in Het Zwin werden opgeblazen of kan tijdens de laatste storm vanuit zee zijn komen aandrijven. „Fosfor is te herkennen", aldus kapitein Donze. „Het heeft een pene trante geur. Ik raad de men sen echter aan als ze zeldzame steentjes vinden op het strand die eerst in °en ijzeren doosje of zoiets te doen. Nooit in je zak steken. Dat kan gevaarlijk zijn, zoals die mevrouw uit Hilversum heeft gemerkt." (Van ©em onzer verslaggevers) GENT-TERNEUZEN De 20-jarige T.O. uit Sas van Gent en de 28-jarige J.B. uit Tameuzen zijn in Gent gear resteerd nadat zij bij een bank tien valse biljetten van hon derd dollar hadden ingewis seld. Beide mannen zijn in Gent opgesloten. Uit het onderzoek is tot dus ver niet vast komen te staan dat zij ie.ts te mak-en hebben met de valse dollaraffaire in Kl-oosteraande. De Gentse re cherche wordt bij het onideir- zoek bijgestaan door oollega'i uit Terneuzen en Amster dam. De Sassenaar bood in het kantoor van de Ippabank aan de Vogelmarkt in Gent dins dag tien biljetten van honderd dollar aan. Aanvankelijk werd niet ontdekt dat de biljetten veis waren. O. ontving voor zijn „dollars" 36.000 Belgische franks. Een and-ere bankbe diende merkte echter kort na dat O. de bank had verlaten met namaakdiollars te doen te hebben. Onder aanvoering van de bankdirecteur ging een aantal bankbedienden op zoek naair de jongeman. Zij zagem hem in een geparkeerde auto stappen waarin zich, naar later bleek, do Terneuzenaar J.B. rat. Toen het tweeta-l wilde wegrijden sprong de bankdi recteur de he-e-r Esquielin voor de auto. De twee verdachten liepen daarna gewillig mee naar de bank. Onderweg zette O. het echter op een lopen. Een inmiddels gealarmeerde politieauto zette de achtervol ging in en de bemanning hield kort daarop de Sa-sseraaar, drie zich onder een geparkeerde auto schuil had gehouden, aan. Op de verdacht-en werden niet meer vals-e dollars aangetrof fen. J.B., die een goede beken de is van de Temeuzense poli tie, ontkent geweten te hebben dat zijn metgezel de valse dol lars voor echte had wallen uit geven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De Itali aanse president Leone, zal op de laatste dag van een drie daags bezoek aan ons land, ook de Deltawerken bezichti gen en - vergezeld van h.m. de koningin - een bezoek brengen aan een monumentale Zeeuwse stad. Daarvoor is Zierikzee uitgekozen. Het bezoek aan Zeeland vindt plaats op donderdag 25 oktober. De koningin en presi dent Leone zullen dan een rondvlucht per helikopter bo ven de Deltawerken maken. Om kwart over twaalf landt de helikopter op het sportpark Banning te Zierikzee, waarna het gezelschap een autorit door de stad maakt om tegen halfeen te arriveren op het stadhuis. Daar wachten de commissa ris der koningin Zeeland, mr. J. v. Aartsen en het gemeente bestuur van Zierikzee de hoge bezoekers op. Om tien over een vertrekken de gasten weer va-n het stadhuis, om na een tweede rit langs de Zie- rikzeese monumenten naar het sportpark te vertrekken, van waar de helikopter weer zal opstijgen. (ADVERTENTIE) De helft van Nederland spaart bij de Rabobank Rabobank Q

de Stem | 1973 | | pagina 3