an de Jong uitblinker FEYENOORD LAAT TE VEEL KANSEN LIGGEN De Been viert met u: FC TWENTE OP WINST PORION Wonderlik vnlmiddel voor vakman en gezin (Ajedd&yil! sport Donderdag 4 oktober 1973 17 21 EWELDIG SPELEND NAC OCH TEN ONDER: 2-0 (Van onze speciale verslaggever) MAGDEBURG NAC heeft de eerste ronde van de ropacup niet overleefd. De Bredanaars verloren in Mag- burg met 20. Het was een volkomen verdiende over- aing voor de Oostduitsers, die door hun voortdurende essievoetbal de wedstrijd voor een groot gedeelte hebben heerst. Toch hebben de Bredanaars naar vermogen gespeeld, oral in de eerste helft toonde de ploeg van Henk Will 's zich taktisch en technisch de gelijkwaardige aan FC -gdeburg. Maar de Bredanaars, die in Rotterdam de con. tieslag wel overleefden, konden in de tweede helft het ge tempo van FC Magdeburg niet aan. Te betreuren hoeft overi- ns NAC de uitschakeling -r de Europacup niet. De oeg, die zich in de compe- ie aan het herstellen is een zwak begin, kan h nu voluit gaan richten het behoud van het ere- 'sieschap, hetgeen met t gisteravond ook gede- nstreerde aanwezige ta- "t zeer zeker tot de moge- kheden behoort. als uit de aanvangsfase elc had Wullems terecht -r een verdedigend concept ozen. De NAC-trainer had Blom naar de rechtsback- ats gehaald waardoor Frans rmeulen als vierde man aan middenveld kon worden gevoegd. Vermeulen had de k om achter zijn midden- "ders te blijven, waardoor indien nodig het middelste o Graaumans en Van den es onmiddellijk steun kon lenen. deze steun was meer dan g. Zoals verwacht startten Oostduitsers onmiddellijk t een furieus offensief, armee NAC alle moeite id. Vertrouwend op een for- "abeüe conditie schakelde deburg vanaf de aanvang r op de hoogste versnelling het weige.de ook maar een ment gas terug te nemen, t deed dit in het besef dat Vi snel doelpunt, gezien het elpuntloze gelijke spel in tterdam, een bittere nood- kwas. -r juist deze tomeloze aan drift speelde NAC goed in kaart. In het verleden heb- de Bredanaars steeds be- dat men zich niet onge- "ig voelt met een tegen- der die voortdurend pres- voetbal pleegt. Vooral wan- r, zoals in dit geval FC gdeburg, een tegenstander inig variatie ln de aanval- legt. De Oostduitsers lden steeds in de diepte, ar snelle jongens als Spar- sser en Hermann wel lc- sgevaarlijk opereerden, ~r de ideale combinatie armee de NAC-verdediging ~d uitgespeeld, bleef uit. sondanks deden zich door t krachtvoetbal van Magde- rg toch de nodige gevaarlij- momenten voor het doel ,n de uitmuntende Jan de ng voor. Zo liep Hermann al de eerste minuut onder een "rzet van Sparwasser door moest Jan de Jong al zijn t geringe kapaciteiten aan reken om een kopbal van ddenvelder Tyll over de lat werken. "ar voor het overige hield NAC-verdediging bekwaam d. Gerard van den Dries "ht verbeten duels uit met arwasser, Jantje Blom trok op aan tegenstander Hoff- n en Atie Graaumans "de zich de rustgevende putzer die hij de laatste anden pleegt te zijn. ordat het middenveld uiter- d een puur verdedigende k had, kwam men niet veel aanvallen toe. Maar uit de nige een-twee combinaties e vooral via Brouwers wer- n opgezet bleek toch dat de danaars gevaarlijk konden n. De Finse scheidsrechter telew haalde zich een mi- ut voor rust de meedogenlo- woede van de 25.000 toe- ouwers in het Ernst Grube- dion op de hals door een itenspeldoelpunt van Decker te keuren. Ook na overleg et zijn grensrechter, die niet d gevlagd, handhaafde de n zijn beslissing, de tweede helft bleek de ijd nog vinniger geworden, as het voor de pauze slechts voerder Manfred Zapf die ch één keer te buiten ging, stompte Bertus Quaars in p maag, na de hervatting ble- en alle Oostdudtsers tot meer n voetballen bereid. Mede erdoor en opgezweept door bijna hysterische toeschou wers werd in enkele minuten het vonnis over de Bredanaars geveld. Jürgen Sparwasser had een groot aandeel in de twee doelpunten die het ont hutste NAC kreeg te verwer ken. De Oostduitse internatio nal ontdeed zich steeds veel- vuldiger van zijn tegenstander Gerard van den Dries en twee fraie acties van hem leidden tot evenzovele doelpunten. Eerst schoof Sparwasser Alex Tyll de bal zodanig voor de voeten dat de jeugd-internati- onal een niet te missen kans kreeg en even later ketste een spetter tegen de lat op het hoofd van Martin Hoffmann, die 2-0 scoorde. Vanaf dat moment speelde NAC een verloren wedstrijd. De Bredanaars probeerden na deze twee ongelukkige mo menten wel het accent meer op de aanval te gooien, maar ze kregen hiertoe van het fel jagende FC Magdeburg nau welijks de gelegenheid. Want de Oostduitsers namen geen genoegen met een 2-0 voorsprong. In plaats van het spel te bevriezen en de hier door in de beginfase reeds verworven zege veilig te stel len, bleven de mannen van Heinz Krügel gaan. Sparwas ser en Hoffmann kregen door deze strijdwijze nog twee fraaie scoringskansen die ech ter niet werden benut. Ook de vervanging van Martin Vreijssen door Piet van Dijk en Jan Blom door Chris Bou- man brachten geen verlichting voor NAC. FC Magdeburg: Schulze, Decker, Zapf, Aobtel, Abra ham, Pyll, Seguin, Po-mmeren- ke, Hermann, Sparwasser en Hoffmann. NAC: De Jong, Graaumans, Blom, Vermeulen, Van den Dries, Bakker, Dierckx, Quaars, Bouwmeester, Vreij- sen en Brouwers. 0 De Magdeburg-speler Hermann (midden) maakt het de NAC-defensie erg lastig. Aty Graaumans hangt tegen hem aan om een kopstoot te voorkomen. (Van onze sportredactie ROTTERDAM Feyenoord heeft, zoals te verwachten was, de tweede ronde van het toernooi om de UEFA- cup bereikt, maar de wijze waarop dat gebeurde was verre van imponerend. De Rotterdammers, die de uit wedstrijd tegen Osters IF met 31 hadden gewonnen, stelden de circa 25.000 toe schouwers danig teleur door in De Kuip slechts met 21 te zegevieren. Feyenoord was oppermach tig tegen de zwakke Scan dinavische ploeg, maar liet legio kansen liggen, vooral door een besluitloze voor hoede, die vaak eenvoudig weigerde te schieten en maakte bovendien verdedi gend geen al te betrouwbare indruk. Feyenoord startte niet bijs ter overtuigend. Met veel te korte combinaties trachtten de Rotterdammers bij wie Theo de Jong inplaats van Wery (enkelblessure) in de spits opereerde en bij wie Boskamp weer op het midden veld speelde openingen in het Zweedse bolwerk te ma ken Oesters trok meestal ejf man terug op eigen helft bij Feyenoord-aanval len Dat die speelwijze aanvanke lijk geen resultaat opleverde, kwam ook door het fei't, dat het plaatsen bij Feyenoord in het begin bijzonder slecht ver zorgd was. Sr werd daardoor onnodig veel balverlies gele den en het gaf de Zweden af en toe eens de gedegenheid uit hun verdedigende stellingen te komen. Aan een va-n die schaarse uitvallen hield Oesters een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied over, die lis tig werd genomen door de oud international Svensson en slechts met de grootste moeite door Treytel tot corner ver werkt kon worden. Het was echter slechts een incidentele opleving bij de Zweden,, die meteen weer met de rug tegen de muur werden gedrukt. Feyenoord nam na een kwartier een voorsprong, na een schitterende combinatie (zoals meestal door het mid- 9 Jörgen Kristensen (links) heeft zojuist uitgehaald voor Feyenoords eerste doelpunt. den) tussen De Jong en Van Hanegem, waarna Van Hane- gem Kristensen in stelling bracht, die vanaf circa 20 me ter onhoudbaar raak knalde (1-0). De ploeg van Coerver had daarna gemakkelijk door kun nen drukken als zij wat atten ter was geweest bij een paar onbegrijpelijke blunders van de onzekere doelman Hagfoerg. Zelf slaagde Feyenoord er nauwelijks m zich kansen te scheppen. En omdat de aan- valsmachine bepaald niet ge smeerd liep, besloot Coerver nog vóór rust Ressel te ver vangen door Schoenmaker. Oesters was kort voor de wis seling hij Feyenoord nog dicht bij de gelijkmaker, toen de bij een vrije trap mee naar vo ren gekomen verdediger Büomquist maar net naast knalde. Lex Schoenmaker had aam de andere kant een paar seconden voor het verstrijken van de eerste helft ook een schitterende scoringsmogelijk- heid, maar hij schoot te zacht in, waardoor doelman Hagberg moeiteloos redding kon bren gén. Na de hervatting, toen de Zweden aantraden met Harry Bild in plaats van Ljunggren, was Feyenoord ook heer en meester, maar het slaagde er nimmer in te schitteren, hoe wel er meer verband in de ploeg zat dan voor de rust De aanvalslinie bleek duidelijk aan kracht te hebben gewon nen door de felle Schoenma ker, maar de acties werden bijna steeds weer te ver door gevoerd, waardoor de Zweden bijna voortdurend op het nip pertje nog voor opruiming konden zorgen. Feyenoord stichtte het meeste gevaar als het over de vleugel speelde, maar dat gebeurde maar zei den. Toch kreeg Feyenoord kan sen genoeg. In het begin stond doelman Hagberg, die zich formidabel herstelde van zijn zwakke optreden in de eerste helft, echter succes in de weg. Hij ranselde o.m. keiharde schoten van Schoenmaker en Kristensen uit de goal. Maar ook Hagberg kon uiteindelijk niet voorkomen, dat Feyen oord de voorsprong opvoerde door De Jong, die dankbaar profiteerde van het briljant voorbereidend werk van Kris tensen en blunderen van de jehele Osters-defensie, die de voorzet van de Deen finaal miste. De verdediging van de Zwe ien stond voortdurend te wan kelen onder de grote pressie, maar Feyenoord kon daar ver der geen gebruik meer van maken. En beschamend was het voor Feyenoord, dat de zwaikke tegenstander bij een van zijn schaarse uitvallen nog tegenscoorde ook. Zeven mi nuten voor tijd kon de Zweed se uitblinker Andersson onge hinderd op rechts oprukken, waarna zijn voorzet door de volkomen ongedekt gelaten Kluft beheerst werd ingescho ten (21) Feyenoord kreeg daarna nog drie schitterende scoringsmogelijkheden, maar die werden door doelman Hag berg ongedaan gemaakt. HEIN GROOTHUIS UpJest Dosza - Waterford 3—0 Hapoel Nicosia - Sar,ja Woros- jilovgrad 0—1. Stal Mielez - Rode Ster Bel grado 01 Floriana de la Valetta - FC Brugge 02 Liverpool - Jeuinesse d1' Esoh 2—0 Galatasaray - Atletico Madrid- 0—1 Spartak Trnava - Viking Sta- vanger 10 Wackner Innsbruck - CSKA Sofia 01 Dynamo Boekarest - Crusia- ders Belfast 110 BoriLSsla Mönchengladbach IB Vestmannneayar 91 Dynamo Zagreb - AC Milan 0—1 Malmoe FF - Pezoporikos Lar- naca 11—0 Cork Hibernians - Banik Ostrava 1S. Lokomowv Plovdiv - Sliema Wanderes 1-0 Dynamo Kiev - Frederikstadt 4—0 AIK Stockholm - BK 1903 Ko penhagen 11 Mikkelin Palloiija - Carl Zeiss Jena 03 (ADVERTENTIE) De Been in Etten-Leur bestaat 50 jaar. Vandaar het Gulden- De-Been-Feest, dat ook in Oosterhout gevierd wordt. En hoe! De komende jubileummaanden kunt u 'n scala van feest- aanbiedingen verwachten. Met zelfs een portable t.v. (winkelwaarde f 525,-) voor 100,- wanneer u voor meer dan f 7.500,- eontante aankopen doet. De Been jubileert samen met u, komt u zelf maar eens kijken. m n woninginrichting debeen Bisschopsmolenstraat 51, Etten-Leur Tel. 01608-4150* Arendstraat 7 - Oosterhout Tel. 01620-23345 (Van onze speciale verslaggever) ENSCHEDE Fr Twen te heeft zich gisteravond in de tweede ronde van het toernooi om de UEFA-cup gespeeld. De Twentenaren versloegen FC Dundee met 42, terwijl Twente de eer ste ontmoeting al met 31 had gewonnen. Mocht FC Dundee de illusie hebben gehad ondanks de in eigen huis opgelopen 31 ne derlaag tegen FC Twente toch alsnog door te dringen tot de tweede ronde van de strijd om de UEFA-cup, na twee minu ten voetbal gisteravond in het Diekman-stadion konden de Schotten het wel vergeten. In de tweede minuut was het Kick van der Vall, die een gave combinatie van Theo Pahlplatz, daartoe in de gele genheid gesteld door een han dig overstapje van Eddie Ach terberg, die de geblesseerde Jan Jeuring iin de spits ver ving, vakkundig raak knalde. Daarmee had de equipe vam trainer Kohn met drie doel punten verschil afstand geno men en dat zou voor FC Dun dee een onoverkoombare bar ricade zijn. In de tiende minuut nam de Enschedese formatie wel ver der afstand. Dieter Schwemm- le, die al eerder voor enkele fraaie staaltjes had gezorgd en zijn directe tegenstander Johnston volledig dol had ge draaid, zette de bal hoog in de Sdhotse doetaiond. Daar stond de offensief spelende Frans Thijssen klaar om Eddie Ach terberg in stelling te brengen. Met een fraaie omhaal gaf de vervanger van Jan Jeuring Al lan geen schijn vain kans: 2 0. De FC Twente had zich daarmee definitief geplaatst voor de tweede cupronde, want de Schotten bleken niet in staat zoveel moed op te kunnen brengen o-m deze te genslag effectief te verwer ken. FC Twente draaide overi gens vanaf dat moment één versnelling lager. Er werd meer op balbezit gespeeld en de flitsende acties uit de ope ningsfase bleven uit. FC Dun dee kreeg daardoor gelegen heid meer tot aanvallende da den te komen. Het resulteerde in de 25e minuut in een schui ver van Gemmell. De keeper van PC Twente, Ardesch, werd bijna verrast door een sprongetje dat Gray vlak voor zijn neus maakte. Toch zou de fraaiste kans in de eerste helft voor FC Twen te zijn. In de 31e minuut haal de Lambie, balgoochelaar Schwemmle neer in het straf schopgebied en scheidsrechter Pablo Sanchez-Ibanez nam de moedige, maar zware beslis sing de bal op de witte stip te leggen. Kick van der Vall zag zijn inzet echter gestopt door een razendsnelle reactie van de Schotse doelman Allan. Twee minuten later moest Epie Drost, van wie het mee spelen tot het laatste moment onzeker was geweest, noodge dwongen het strijdtoneel ver laten. Johan Zuidema nam nu plaats in de spits, terwijl Ed die Achterberg naar het mid denveld verhuisde. Vlak vóór rust zou FC Dundee toch nog eenmaal terugkomen Een keiharde trap van Johnston belandde hoog in de touwen achter de verbaasde doelman Ardesch. De FC Dundee had daarmee de achterstand ten minste nog i"ts verkleind. Na vijf minuten In le twee de helft had FC Twente de marge weer teruggebracht tot twee treffers. Er ging daar wel eeai merkwaardige beslis sing aan vooraf van arbiter Pablo Sanchez Ibanez. Frans Thijssen maakte die overtre ding, waarvoor echter niet ge floten werd, omdat FC Dundee in balbezit leek te blijven. Maar FC Twente had zich on middellijk meester weten te maken van de hal via Schwemmle. Deze lanceerde Johan Zuidema in de diepte en al vallend scoorde de voor malige SC Cambuur-speler. Protesten van de Schotse spe lers leidden er toe, dat scheidsrechter Pablo Sanchez Ibanez de gele kaart liet zien aan Ford en Robinson. Het derde FC Twente doel punt betekende overigens wel de aanzet tot een feller wor dende partij voetbal waarin aam FC Twente-zijde Eddie Achterberg zdoh zeker niet on betuigd liet. FC Dundee rook ook dat er tegen diit FC Twente dat het nu soms veel te gemakkelijk ging opnemen met name in de achterste li nie waar alleen Granen het hoofd koel hield, mogelijkhe den waren tot een beter resul taat te komen. Zover kwam het ook. In de achttiende mi nuut w>as het Jack Soott die de aarzelend ingrijpende Ar desch met een strak schot ver raste. Het zou toch Oranen zijn die er bijna de oorzaak van werd dat FC Dundee op gelijke voet kwam met FC Twente. In de 32e mimuu on dernam Wilson een solo die hij beëindigde met een droge knal die door Ardesch niiet voldoende weggewerkt kon worden. Invaller Semple kwam daardoor voor open doel maar hij kogelde hard over. FC Twente had in de slotfa se echter nog wel zoveel ener gie over om FC Dundee de knock-out toe te dienen. Johan Zuidema was het die de voor bereidende arbeid van Theo Pahlplatz doeltreffend afrond de: 42. (ADVERTENTIE) Om een idee te geven: Houtrot herstellen. Kieren afdichten tussen kozijn en muur of langs de trap. Scheuren en naden blijvend af dichten, ook rondom cv-pijpen. Trapleuning muurvast zetten. Be tonreparatie. Uitgesleten trap of vloer uitvlakken tot "nul" zonder afbrokkeling. Dat zag u op de TV- reklame! Van dik tot ragdun pla muren. Tegels zetten op hout of spaanplaat of betonemaille of over oude tegels. Spaanplaat naadloos verlijmen. Pleisterlaag repareren op muur of schoorsteen. Opnieuw voegen. Dakpan vastzetten. Stop verf bijwerken. Betonnen ramen beglazen. Dunne plek in goot repa reren. Lek balkon dichten. Latten tegen muur hechten. Nu gemakkelijker èn vlugger èn beter STOPPEN, AFDICHTEN, VOEGEN, UITVLAKKEN, PLEIS TEREN, PLAMUREN EN HER STELLEN met: PORTON, de in Zwitserland ontwikkelde één-com- ponentige, dus een kant-en-klare, kunsthars vulpasta met enorme hechtkracht aan èlk materiaal, droog of vochtig, binnen of buiten, ook aan glas! Blijvend thermoplas tisch en waterdicht. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet, buig- en slijtvast. Onschadelijk voor de han den. In de emmer onbeperkt houd baar, dus geen restenverlies. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,75 ƒ15,60 ƒ30,60 HOLLAND wordteen SKOLLAND (L

de Stem | 1973 | | pagina 17