Veel verrassingen in de eerste klas Ruime zege voor Rapide GASTEL KANSLOOS TEGEN MIDDELBURG TOGO VIERT FEEST Vlissingen op dreef: 0-3 WILNO START MET RUIME OVERWINNING Snelders winnaar De Koeyer op eerste plaats HOUDT MENSENDAG WAT NU? Middeni OVERWINNING PIET VONCK IN PRAAG Watneys- dames geklopt Verpoest sterkste Domburg verslaat Biervliet Plannen bij NAC voor voetbalschool sport Dinsdag 2 oktober 1973 Dinsdag 2 oktober 1973 NEDERLAAG VOOR BLAUW WIT (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie waren de verrassingen in de eer' ste klas niet van de lucht. De drie wedstrijden eindigden min of meer alle in een sur prise. Dat Blauw Wit het in Zierikzee tegen All Ready uiterst moeilijk zou krijgen stond bij voorbaat vast, maar dat ze geen voet aan de grond zouden krijgen zou nie mand hebben durven voorspellen. En toch was het zo. De Zierikzeese debutanten trekken zich van reputaties niets aan en spelen hun eigen spel. Met stevig er tegen aan gaan bereikten ze ook nu weer succes. Het zat Blauw Wit ook niet mee, maar All Ready verdiende door hun agressiviteit, hard werken en goed schot de zege al was 80 wat geflatteerd. (Van onze sportredactie) HULST -4- Overeenkomstig de verwachtingen hebben de Watney's-dames het in hun eerste competitiewedstrijd te gen Rust Roest in Eindhoven niet bol kunnen werken. Met uitstekend aanvallend spel heeft Rust Roest laten zien dat het nog hoger wil komen dan een tweede plaats van vorig jaar. Toah hebben de Watney's- dames in de eerste helft uit stekend tegenspel gegeven. Die eerste set was een keihard gevecht dat maar liefst 33 mi nuten duurde. Watney's nam het eerst het initiatief. Het kwam op een 13-voorsprong. Rust Roest vocht onderaan aangemoedigd door zijn sup- portersschare fel terug en kwam voor met 63. Wat ney's kwam weer terug op 6 5 en toen kwam voor Rust Roest de sterkste aanvalster Geraerds weer aan de beurt. Deze linkshandige ex-interna tional sloeg haar team naar 115. Watney's vocht zich te rug naar 1211, maar moest uiteindelijk met 1512 de vlag strijken. Deze set bleek uiteindelijk de wedstrijd be slist te hebben. Ondanks uit stekend aanvallen en verdedi gen geloofden de Watney's niet meer in een overwinning. Even zakte de inzet terug waardoor in de volgende set het ontvangen van de bal aan merkelijk minder werd. Hier door werden de spelers te zwaar belast waardoor ze vaak te laat kwamen om te blokke ren. De tweede en derde set werden dan ook met 156 »n 152 verloren. Toch blijkt Watney's ondanks de neder laag verdedigend en aanval lend sterk vooruitgegaan te zijn. (Van onze sportmedewerker) GOES De Belg Hugo Verpoest lid van de Goese Damclub is in het afgelo pen weekeinde sneldamkampi- oen van Goes geworden. Aan dit toernooi namen 21 spelers deel, verdeeld over drie groe pen. De speeltijd was tien minuten. Voor de finalegroep plaats ten zich: C. van Biemen H.C. Mulder, Wim Dekker, C. Rijk, J. Sinke en H. Verpoest. Ver poest en Mulder, die met een gelijk aantal punten eindig den, maakten uiteindelijk in een beslissingspartij uit wie de sterkste was. Verpoest pro longeerde daarmee zijn titel van vorig jaar. De eindstand was: 1 H. Verpoest, 2 A.C. Mulder, 3 J. Singe, 4 W. Dek ker, 5 C. Rijk, 6 C. van Bie- Seolto liet zich door Animo 2 verrassen. Het begin van Animo was overdonderend. Reeds na 8 minuten, spelen stond het 04 door verre schoten en deze klap is Seolto niet meer te boven gekomen. Wel konden ze steeds wat ter rein terug winnen, maar ver der dan 68 kwamen ze niet. Gelukkig voor Seolto verloor ook Zuidwesters, zodat dit een pleister op de wonde is. De Souburgers speelden tegen Swift geen slechte wedstrijd, maar het schot was deze mid dag zoek. Ze kregen kansen genoeg, maar ze werden ge mist, of er werd geen gebruik van gemaakt. De Zuidwesters- ploeg durfde kennelijk niet zo goed, want er werd veel te weinig geschoten. Swift deed dat wel en kon daardoor net een puntje voor Zuidwesters eindigen. Het werd 76, waarmee Swift zich bovenaan plaatste. StandSwift 3 46 Zuidwesters 1 34, Seolto 1 3—4, All Ready 1 4—4. Storm vogels 1 22, Togo 1 22, Animo 2 32. Blauw Wit 1 3—0. In de tweede klas rekende BKC onbarmhartig af met Tjoba 3. De Breskense ploeg was stukken beter en won met 91. Ondo ging voort op het juiste pad door in Terneuzen Luctor met liefst 310 te verslaan. Atlas bleef net als Luctor nog puntloos. Top haal de in Ritthem met 23 de punten binnen. Animo 3 gaf blijk van een goede mentali teit. Tegen Volharding werken ze een 26 achterstand weg, waarna ze zelfs de zege nog binnenhaalden met 87. Stand: Ondo 1 36, Tjoba 3 46, Animo 3 2 4, BKC 34, TOP 3—3. Volharding 1 3—2, Olympia 1 41, Atlas 1 20. Luctor 1 20. In de derde klas A zal Zaamslag zijn eventuele aspl raties nog even in de ijskast moeten zetten. Tegen Blauw Wit 3 haalden ze wel het eer ste punt binnen. Het werd na een bijzonder spannende wed strijd 66, maar deze wed strijd had voor de Zeeuwsch- Vlamingen toch een gemakke lijke zege moeten zijn. Seolto 2 nestelde zich aan de kop door een goede 52 overwin ning op Zuidwesters 2. Ook het pas geformeerde Top 2 deed het goed. Het wel niet zo sterke Atlas 2 werd met 25 verslagen. Animo 5 won ook haar tweede wedstrijd. Swift 4 kon niet door de sterke ver dediging heenbreken en ver loor met 14. Stand: Seolto 2 35, Animo 4 2—4, Blauw Wit 3 34, Stormvogels 2 2 2, Top 2 22, Zuidwesters 2 22 Zaamslag 1 21. Atlas 2 3—1 Swift 4 3—1. In 3B ging slechts één wed strijd door. Zaamslag 2 deed het bijna net zo als het eerste, maar strande bij Blauw Wit 2 net met 65. Bij de junioren had Tjoba 1 in IA niet zo erg veel moeite met BKC. Met gemak versloegen ze de Bres kense ploeg met 62, waar door BKC nog steeds puntloos is. Swift 2 haalde tegen Ani mo de eerste punten binnen. Ze deden dat op goede wijze met 51. Stand: Ondi J 2—4, Tjoba J1 2—4, Togo J1 3—4, Seolto J 22, Swift J2 22, Animo J 3—2, BKC J 4 0. In 2A bleef Luctor bij Blauw Wit kansloos. De Ter- neuzense ploeg moet nog veel leren, al gaat het soms aardig. Blauw Wit had het daardoor gemakkelijk en won met 61. Swift 3 was niet opgewassen tegen Tjoba J2. Met 15 nam Tjoba de volle winst mee. (Van onze sportmedewerker) HULST In de eerste zaal voetbalcompetitie, georgani seerd door de Hulsterse zaal voetbal (HuZaVo) en die ge speeld wordt in de sporthal „Den Dullaert" in Hulst leed Van Kerkhoven uit Klooster- zande een zware nederlaag te gen de EDAH uit Hulst. Na een 40 ruststand, schoten de spelers van de EDAH nog driemaal raak, en hiertegeno ver kon Van Kerckhoven slechts eenmaal scoren. J. Knibbeler maakte in deze wedstrijd een hattrick, want buiten zijn vier doelpunten voor rust, maakte hij er na de rust ook 50 van. H. Knibbeler scoorde 60, en Scheerders strafte een ver- dedigingsfout in de EDAH- verdediging resoluut af. Maar het Hulsterse team had het laatste woord, het was tenslot te Doffermomit die er 71 van maakte. B A.Z. uit Hulst had vooral voor rust heel wat moeite met stadsgenoot Rapi de. J. Fassaert schoot voor rust Rapi'de op een 10 voor sprong, maar die stand bleef het ook. BAZ kwam tot leuk aanvallend spel, maar het Hul sterse Rapide gaf geen doel kansen weg. Kort n<a rust sloeg Rapide hard terug toen E. van Houten er met twee doelpunten 30 van maakte. Toen geloofde BAZ er niet meer in, en het was L. Ingels die de eindcijfers 40 vast legde. FC Bleyko uit Hulst- Walsoorden had vooral in de tweede helft de handen vol aan Morres-Maigaaijn, even eens uiit Hulst. Voor rust nam Bleyko door doelpunten van Van Asselt en Bracke een 2 0 voorsprong. Na de rust twee gelijkwaardige teams, maar Bleyko benutte de kansen het beste. Het was nogmaals Brac ke die scoorde, 30. en Mor- res-Magazijn kon hier niets te genover stellen. Het kreeg dn die tweede helft zeker de no dige kansen, maar ze werden allemaal om zeep gebracht. Het komende weekend speelt Den Dullaert tegen FC Cen trum, en Morres-Kantoor te gen FC Taalman, allen uit Huilst. Messagie Goud-Geel uit Hulst is groot favoriet tegen O.H, en hetzelfde geldt ook voor FC Centrum tegen Den Dullaert. FC Taalman zal de handen vol hebben aan Mor res-Kantoor uit Hulst. (Van een voetbalmedewerker) MIDDELBURG —SC Gastel heeft in Middelburg de wed strijd in de eerste helft verlo ren. Toen draaide Middelburg soms zo goed, dat de SC Gas tel verdediging dan vooral er geen kijk op had en verdiend een 30 achterstand opliep, die direct na rust werd opgevoerd tot 40. Het werd tenslotte nog 41. Het sterkste deel van de Zeeuwen bleek ook nu weer op het middenveld, waar Hen- ny Wijs en Kees van der Sluis een glansrol vervulden. Toch ging het in het begin moei zaam. Gastel bleek toen echter tegen de wind in ongevaarlijk en na een half uur speelde Van der Sluis zich goed vrij en diens voorzet werd door Harinck koeltjes afgerond (1 0). Tien minuten later keek SC Gastel tegen een 20 ach terstand aan door een alleen voor doelman Luijten verschij nende Wijs (20) en nog net voor het verstrijken van de eerste helft scoorde Harinck zijn tweede doelpunt (30). SC Gastel was direct na de rust helemaal kansloos. Van der Sluis werd toen gevloerd en Henny Wijs schoot uit een strafschop de Middelburgers naar een 40 voorsprong. Het meeste initiatief was na rust wel voor Gastel, maar toch zonder al te veel doelkansen. Gastel kwam slechts toe aan een doelpunt van Gulden, die de eindstand op 41 bepaal de. (Van onze sportmedewerker) GOES De Goese korf balvereniging Togo heeft za terdag het 40-jarig bestaan feestelijk gevierd met onder andere een toernooi voor le den en oud-leden in de sport hal en een druk bezochte receptie in het sporthal-res taurant. Tijdens dieze receptie werd het woord gevoerd door wet houder J. H. Roose namens het gemeentebestuur en de sportraad. De heer A. A. Marteijn uit Yerseke, hoofd- ere-voorzitter van het dis trict Zuid-West en voorzitter van Volharding (Yerseke) staik de loftrompet over Togo vooral wat betreft de organi satie van toernooien. Daarbij werd speciaal genoemd het jaarlijkse schoolkorfbal toer nooi. Namens het district Zuid-West was aanwezig de heer Brasser uit Souburg. Verder afgevaardigden van de meeste Zeeuwse clubs. Voorzitter K. Goossen kon tijdens deze receptie ook di verse giften onder couvert of in natura in ontvangst nemen waarbij een wedstrijdbal van het gemeentebestuur. Tijdens het daaropvolgende diner in „Slot Ostende" spraken ere voorzitter H. M. Berrevoet en de oud-voorzitters D. Saaman en H. J. Robijn. Voorzitter K. Goossen richtte waarderende woorden tot de feestcommissie die organisa torisch niets aan het toeval had overgelaten om dit jubi leum groots aan te pakken. Tot slot werd er een geani meerd bal gehouden met at tracties en een verloting zo dat ook de penningmeester de dag daarop niet gedepri meerd zou raken, door een lege kas. 0 Bestuur van Togo (zittend) en jubileumcommissie tijdens de druk bezochte receptie in het sporthal-restaurant. Voorste rij van links naar rechts: Kees Visser, Anneke Huting-Van Ockenburg (pen- ningmeesteresse), Rien van Doorn, Krijn Goosen (voor zitter), Corrie van Dalen- Koster (secretaresse), Tinie HoHestelle-Dek leer en Ina Zwartepoorte-De Zeeuw. Staande van links naar rechts: Kees Nieuw enhuijze, Kees Fierloos, Truus Waterman- Buteijn en Wim de Jager. (Van onze correspondent) BOXTEL Een goed voet ballend Vlissingen heeft met ruime cijfers van O.D.C. krui nen winnen. De Boxtelse ploeg speelde niet zo slecht, maar toonde zich in de aanval onmachtig. De eerste twintig minuten zag het duizendkoppi ge publiek een enthousiast aanvallend O.D.C., dat toch wei kansen schiep. Nooren schoot bij een goede kans naast het doel en Vlissingen- doelman Bos stopte o.a. scho ten van De Wind en Basten Intussen was O.D.C. ook goed weggekomen, toen Siere- veld net naast schoot. Rave- laar kwaim alleen voor O.D C. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de vier de klas H heeft Clinge nu de leiding dank zij een 2—0 overwinning op Jong Ambon. Biervliet verloor met 43 in Domburg. De rest werd afge last. DOMBURG - BIERVLIET Biervliet begon erg goed. De eerste minuten waren hele maal voor de Zeeuwsch-Vla- mingen, die door Deveneijns en De Meijer een 02 voor sprong namen. Vreke scoorde voor de rust wel 12, maar pas na rust kwam Domburg door Heibregtse op 22. Domburg probeerde na rust door te drukken, maar Ingels maakte er toen 23 van. Toch zou het nog anders uitpakken, want eerst maakte Van Iersel gelijk (33) en in de allerlaatste seconden kwam Domburg nog gelukkig op 43 door Hou- mes. Een gelijk spel had Bier vliet zeker verdiend. Gezien het overwicht in de eerste helft en een aantal kansen, is deze overwinning voor de thuisclub zeer geflatteerd. (Van onze tafeltennismede- werker) MIDDELBURG Het als favoriet gestarte Wilno I heeft reeds in de eerste competitie wedstrijd in de eerste klas afdeling Zeeland een lastige klip weten te omzeilen. In Oostburg werd tegen ONA I met 31 gewonnen, waarbij Dicky Jeras er in slaagde driemaal tot winst te komen, waarmee hij ook Geert de Kort aan zijn zegekar bond. Zand I debuteerde voortreffe lijk door met 64 Big Smash I te kloppen. Zowel Baronner als Meul- meester wonnen elk tweemaal, en zij moesten alleen in routi nier Jan Meyer hun meerdere erkennen. Het clubduel tussen MZ I en II werd een verdien de overwinning voor MZ 2, waarin Rob Gabriëlse ongesla gen bleef. En alleen Martijn voor twee tegenpunten zorgde (37). In de tweede klas A begonnen MZ 3, Zand 2, Big Smash 2 en Goes I allen met ruime overwinningen. PZEM I dat tweemaal speelde, verloor beide wedstrijden. Op Zeeuwsch-Vlaanderen had Ef fect I in de tweede klas B weinig moeite het duel tegen Effect 2 winnend af te sluiten (100), De kanshebbers ONA 2 en St. Aloysius 4 deelden de punten na een boeiende wed strijd. RWS I klopte Anker royaal met 91. In de derde klas vielen de grote 100 sco res van MZ 4 en op MZ 10; Laurence I op Apollo I en STV I op PZEM III Het debu terende PNL I wist met 82 te zegevieren over Wilno 3. SAR 1 (Kloosterzande) klopte STV 3 royaal met 91. In de hoogste klas junioren stuitte St.-Aloysius I in Vlissingen op Wilno I, dat met 64 beide punten in eigen huis hield. Alleen André Louwen van St.- Aloysius bleef hier ongesla gen. ONA I incasseerde een zware 19 nederlaag tegen Goes I, terwijl Laurens I met dezelfde cijfers Big Smash I versloeg., De uitslagen: senioren eerste klas: ONA 1 - Wilno 1 3— 7: Zand I - Big Smash I 64; MZ 2 - MZ 1 7—3; tweede klas: PZEM 1 - MZ 3 3—7 Goes 1 - Goes 2 91; Zand 2 - Zand 3 82; Big Smash 2 - PZEM 1 8—2; Effect 1 - Ef fect 2 10—0; ONA 2 - St.- Aloysius 4 55; RWS - Anker 91; derde klas A: MZ 4 - MZ 10 10—0; Big Smash 4 '- PZEM 2 3—7; derde klas B: MZ 5 - MZ9 9—1; Big Smash 3 - Goes 3 73; Laurens 1 - Apollo 1 100; derde klas C: Goes 4 - Wilno 2 46; MZ 7 - Laurens 2 91; MZ 6 - MZ 8 73; derde klas D: Effect 3 - St.-Aloysius 5 7—3; PZEM 3 - STV 1 0—10; vierde klas: MZ 11 - MZ 14 10—0; PNL 1 - Wilno 3 8—2; MZ 12 - Arne- muiden 2 37; Veere - Mara thon 91; Hoechst - Arnemui- den 1 64; Zand 5 - Big Smash 5 55; Zand 1 - STV 3 9—1; AKF - STV 2 4—6; ONA 4 - Effect 5 7—3. AUTOSPORT Bij een re gionale autowedistrijd in de buurt van Belluna (Italië) is de 31-jarige Italiaanse coureur Mario Saladini om het leven gekomen. Saladini vloog met zijn BMW 2000 uit de bocht, raakte een telefoonpaal, werd zwaar gewond en overleed op weg naar het ziekenhuis. (Vaal onze correspondent) SAS VAN GENT P. Snelders is zaterdagavond winnaar geworden in de extra klasse libre klein biljart, dit in de voorwedstrijden voor plaatsing voor de Nederlandse kampioenschappen. Voorwed strijden die werden gespeeld in zaal Rewesa in Sas van Gent die een grote publieke belangstelling genoten. P. Snelders was van de vier deelnemers duidelijk de sterk ste, Bakker uit Terneuzen die op da tweede plaats eindigde, versloeg hij zelfs twee maal. De eerste partij won Snel ders in dertien beurten (350 caramboles) met als hoogste serie 264 caramboles. Hij scoorde in dieze partij een ge middelde van 26.92 T. Bakker maakte in de dertien beurten 262 oaramboles dit met een hoogste serie van 103 caram boles- Zijn algemeen gemid delde bedroeg hier 20.15 In de tweede partij maakte Snelders de partij (350 caramboles) uit in vijf beurten. Zijn hoogste serie bedroeg hier 335 caram boles. Dit met een gemiddelde van 70. T. Bakker kwam niet verder dan 86 caramboles. Zijn hoogste serie bedroeg 38 caramboles dit met een partij gemiddelde van 17.20 F. de Rijcke uit Hulst had in de partij tegen Bakker geen schijn van kans. Bakker maakte de 350 caramboles in zeven beurten dit met een ge middelde van 50. Zijn hoogste serie bedroeg 316 carambo les. De Rijcke maakte in die ze ven beurten 85 caramboles. Zijn hoogste serie bedroeg 30 caramboles en dit met een ge middelde van 12.14 In de par tij tegen Verlinden had Bak ker ook weinig tegenstand. Hij won de partijen dit in negen beurten. Zijn hoogste serie be droeg 320 caramboles wat uit eindelijk zou neerkomen op een partijgemiddelde van 38.88 Th. Verlinden uit Axel maakte in de negen beurten slechts 33 caramboles. Zijn hoogste serie bedroeg zeven caramboles met een partijge middelde van 3.66- Einduitslag: 1 P. Snelders Sas van Gent 6 12 2100 86 24.42 332; 2 F. Bakker, Ter- neuzen 6 8 1748 71 24.62 321; 1 Th. Verlinden, Axel 6 4 1276 115 11.09 172; 4 F. de Rijcke, Hulst 6 0 1149 100 11.49 110. (Van onze sportmedewerker) 'S GRAVENPOLDER In het afgelopen weekend zijn de laatste rondes gespeeld in het Vierlinden damtoernooi in 's Gravenpolder. In de eregroep vielen geen verrassingen meer. Izaak op 't Hof won van Van Rijswijk en Schuitema en de Krijger kwamen remise over een. In hoofdgroep A had Adriaanse in zijn partij tegen M. Quakkelaar aan remise ge noeg om zich als eerste te plaatsen en Adriaanse bereikte zijn doel. Ganseman tegen W. Krijger eindigde 1I. In hoofdgroep B leed koplo per De Koeyer een onver wachte nederlaag tegen J. Zeegers maar zijn naaste ri vaal Van de Vrie profiteerde hiervan niet. Ook hij verloor namelijk van Minnaard. Om dat van tevoren bekend stond dat bij een gelijk aantal pun ten het Sonnenberger systeem gehanteerd zou worden plaat ste de Koeyer zich toch als eerste. Waterman-Van der Moere eindigde in remise. Eindstanden: eregroep: 1 Jan Blom 10 punten; 2 E. A. Schuitema 6; 3 I. op 't Hof 6; 4 A. Krijger 4; 5 C. van Rijs wijk 2: 6 A. Veerhoek 2 pun ten. Hoofdgroep A: 1 L. Adri aanse 8 punten: 2 M. Quakke laar 7; 3 A. Zeegers 7; 4 W. Krijger 6; 5 D. L. Huissoon 5; 6. C. Korstanje 6; 7 J. Ganse man 4 punten. Hoofdgroep B: 1 A. de Koeyer 8 punten; 2 H. v. d. Vrie 8; 3 J. v. d. Moere 7; 4 L. Minnaard 6; 5 Waterman 5: 6 J. Zeegers 4 punten. Bij de jeugd werd Jaap Rot te eerste met 12 punten voor Cees Schrijver met 9 punten. Bij de invitatiegroep won A. Dubbelman en bij de huisdam mers P. Westveer. doelman Fortman maar deze stopte de bal. Even later kreeg Krant een mooie kans, maar ook nu keerde Fortman de bal. Vlissingen had de medewer king van O.D.C. nodiig om aan de leiding te komen. In de 26e minuut zette Siereveld voor en via O.D.C. verdediger Van Lith verdween de bal in het doel (01). Ravelaar kreeg vlak daarop de kans de voor sprong te vergroten, maar mis te slechts op drie meter van de doellijn. Ook Krant strafte een defern- siefout niet af en lepelde over. Toch zou Vlissingen nog voor rust op 02 komen. Siereveld: bracht in de 44e minuut de bal voor het Boxtelse doel en Theunen kopte m. O.D.C. begon de tweede speelhelft eveneens met een sterk offensief. Penning® kop te op de lat en Van de Meij- den faalde voor doelman Bos- In de 64e minuut schoot Siere veld met een diagonaal schot Vlissingen op 03 en dat von den de Zeeuwen voldoende. Ze temporisserden het spél en ondanks het feit, dat O.D.C. nog enkele goede scoringskan sen kreeg bleef de stand onge wijzigd. (Van onze sportmedewerker)' HULST Dat Piet Vonck uit Heikant, en lid van do Hulsterse atletiekvereniging niet alleen tot de Zeeuwse maar ook tot de Nederlandse atletiektop behoort, heeft hij tijdens internationale wedstrij den in Praag nog eens duide lijk bewezen. In de grote „Ru- do Pravo" cross, die over 9600 meter eindigde de Heikantse topatleet op een 32e plaats. Toen waarschijnlijk nog met een lange reis in de benen, deed hij het twee dagen later op de 3000 meter in het voet balstadion van Spartak Praag veel beter. Hier liet hij alle wereldatleten achter zich, en won deze 3000 meter met een voorsprong van acht secon den. De Rudo Pravo cross werd een overwinning voor de Co- lumbiaan Viktor Mora. Hij legde de 9600 meter af in een tijd van 27.00.4 min. Zeer zeker geen verrassing, hij werd vorig jaar ook winnaar van de St.-Silvesterloop. De Westduitser M. Kuschmann werd tweede, dit in een tijd van 27.20.4 min. Hij behoorde o.a. bij de finales op de tien kilometer, dit tijdens de Olympische Spelen in München. Derde werd de Fin- L. Viren, hij deed over de 9600 meter 27.24.4 Piet Vonck liep over de afstand 28.50.0 min. De andere Nederlander Egbert Nijstad moest na vijf kilometer de strijd staken. Op de 3000 meter was het Vonck die zich direct na de start vooraan nestelde. Met alle we reldgrootheden ging hij mee in de slag en met de finale in zicht moesten ze in de kleine Heikantse atleet hun meerdere erkennen. E. Nijstad eindigde hier op de vijfde plaats, maar wel met een achterstand van 7,4 sec. op winnaar Vonck. Uitslag 3000 meter: 1 P.. Vonck, 3000 meter in 8.21.2 min; 2 P. Stanislav, Rusl. 8.22.0; 3 B. Vaclac, Rusl. 8.22.8; 4 W. Bolaslow, Polen 8.28.6 min; 5 E. Nijstad,Ned, 8.28.8 min; 6 J. Tera, Noorwe gen, 8,32.3 min. PAARDESPORT Neder land heeft zondag op Duindigt de draversinterland tegen Bel gië gewonnen met 120 tegen 94 punten. De winnaars van de vier koersen waren: Lido Buitenzorg met Vergay Ned., Herr Ravioli met Martens Belg, Jello met Van der Togt Ned. en Henri Buitenzorg met Wagenaar Ned. (ADVERTENTIE) Een aardige gedachte, meneer A te E, laat u zich maar 's lekker vertroetelen. Mocht u overigens ook wat willen wetén over z'n eten, vraag dat dan bij de dierenspeciaalzaak. Alleen daar ligt trouwens de uitstekende Witte Molen EIWITBROKS, het nieuwe puur-natuur voedsel,bakvol met krachtstofZo doe je'ns wat terug! Voedert at wat btaft, mauwt, piept, fluit, koert of knort. DIEP STEï (Vai MAGDEBURG Theo Die NAC afgelopen zondag op steeds opdracht krijgt de daar tegen De Graafschap ni tot een figurant, maar zag o< te inspireren en gaf deze z ning te nemen. Een duidelj van de voorheen schuchter (Van onze sportredactie) BREDA NAC heeft plannen om een voetbal- school te stichten voor jeugdig talent uit Zuid west-Nederland (moge lijk ook uit andere delen van het land), dat 's morgens zou moeten trainen en 's middags zou moeten studeren voor een beroep. Of de voetbalschool Ogeen internaat, zoals Go Ahead dat jarenlang ge had heeft) er komt, hangt af van het feit of NAC een sponsor kan vinden, die bereid is de kosten te dragen. Het NAC-bestuur heeft daar over hert gaat om een gedrag van een ton een onderhoud gehad met de Skol-brouwerij- en, maar dat heeft voor lopig nog niets opgele verd. Skol wenst niet over een nacht ijs te gaan en verlangt een uitgewerkt voorstel van NAC, waaraan de Bre dase vereniging nu gaat werken. Daarna zal er verder gepraat wor den. Bij NAC is men er kennelijk van overtuigd dat de voetbalschool er zal komen! want het heeft inmiddels reeds een jeugdtrainer in vol ledige dienst aangetrok ken, de heer T. H. Jan sen uit Vlissingen, die de sahool moet gaan lei den. s WIELRENNEN Joop Zoetemelk is maandag in Maubeuge tijdens een weg wedstrijd tweede geworden achter Eddy Merckx. De Belg legde de 108 km af in 2 uur en 35 minuten. De uitslag is: 1. Merckx 2.35 (Belg), 2. Zoetemelk (Ned) z.t., 3. Bruyère (Belg), zit., 4. Verbeeck (Belg) op 20 sec, 5. R. de Vlaemindk (Belg) z.t, 6. Tollet (Fra) z.t. NAC ie gisteren naar Maagd Ad Bakker, Mari van Dongen, J

de Stem | 1973 | | pagina 12