Ondanks sÉ/,-' RE VAN MIN SPIIRTWMAAR PANORAMABOCHT SCHERPRECHTER Raymond Ceulemans blijft ongeslagen A.B.C. banden Visser weg bij dambond GODDE DE Okker klopt Nastase LOMMSKER KLEDING Schuiten werken met'n glimlach. zware verw I Gratis k®pstukbif JOpl .BUP Overwinning Cees'Priem GRIJP UW KANS TRILLINGVRIJ maken VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 OKTOBER 1973 13 17 21 VAN DER ZANDEN: TITEL (Van onze sportredactie) OISTERWIJK Na afloop van de kampioensraces in Oisterwijk moest Nico van der Zanden van zijn motor ge tild worden. De Oosterhoutse coureur, die na een brillante race het Nederlands kampioenschap in de 250 cc-klasse had veroverd, kon nog amper lopen. Door een valpartij tijdens de training voor de 350 cc had Van der Zanden dermate zware verwondingen opgelopen dat het leek dat hij niet meer voor de titelstrijd zou kunnen uitkomen. Maar na een langdurige medische behandeling en een goede nachtrust begon de Oosterhouter met een van pijn vertrokken ge zicht aan de beslissende race, waarvoor hii als twee grote concurrenten Rob Bron en Adri van de Broeke had. Dat verhinderde hem echter niet om onmiddellijk na het startsein de leiding te nemen en deze niet meer af te staan. Van der Zanden, een coureur die immer uiterst voorzichtig rijdt, stuurde zijn Yamaha foutloos over het door de re gen spekglad geworden cir cuit. Rob Bron manipuleerde in de vierde ronde iets te roekeloos en werd door een val kansloos voor de titel. Tijdens de strijd in de 500 cc deed zich een ernstig onge val voor, waardoor de races werden stopgezet. Dirk Louwe uit St.-Pancras raakte de macht over het stuur kwijt waardoor zijn machine met een snelheid van ongeveer 180 km per uur in het publiek terecht kwam. Louwe en drie toeschouwers raakten ernstig gewond. Louwe werd in be wusteloze toestand met zware verwondingen aan het hoofd en de rug naar het ziekenhuis NILES (REUTER) Voor de tweede achtereenvolgende maal is Tom Okker te sterk gebleken voor de leider in het Grand - Prixklassement, de Roemeen Ilie Nastase. In de halve finales van het 50.000 dollar-toernooi van Niles ver sloeg Okker d e open Franse kampioen met 36, 63, 63. Een week geleden won Okker bij de Pacific Southwest Open ook al van Nastase. In de finale komt de als derde geplaatste Nederlander uit tegen de nummer twee van het schema de Australiër John Newcombe. Deze won met grote moeite, 16, 76. 64, van Okkers dubbelspel partner Marty Riessen. De voor eigen publiek spelende Riessen won d eeerste vijf ga mes van de openingsset en leek op weg naar een gemak kelijke zege. Hij vergokte zijn kans echter in de „tiebreak' van de tweede set, die hij met 72 verloor. In de derde set wals de zevende game doorslag gevend. Riessen verloor hierin zijn service, waarna Newcom be de partij uitserveerde. Nastase begon tegen Okker eveneens zeer sterk, maar toen de service van de Nederlander in de tweede en derde set beter doorkwam, had hij wei nig kansen meer. UTRECHT Roy Schuiten 'Zandvoort) heeft zaterdag in Utrecht een individuele tijdrit voor amateurs over 35,5 kilo meter om de prijs Peugeot- Michelin gewonnen. Hij reed de afstand in 49 minuten en 7.1 seconden. De uitslag is: 1 Roy Schui ten (Zandvoort) 49.07.1, 2 Gerrie Kamper (Nijverdal) 49.22.9, 3 Gerrie Knetemann (Amsterdam) 49.26.6., 4 Fedor den Hertog (Ermelo) 50.40.8, 5 Steel Bishop (Australië) 51.05.8. gebracht. Twee kinderen en een volwassene liepen ernstige beenfracturen op. De uitslagen: 50 cc (36 km): 1. en kampi oen Henk van Kessel (Mill) Kraidler 20.58.5 (gem. 98,411 km.u), 2. Theo Timmer (Am sterdam) Jaathi, 3. Gerrit Strikker (Rotterdam) Kreid- ler. 125 cc internationaal (45 km): 1. en kampioen Jos Schurgeijs (Haarlem) Bridge- stone 24.32.5 (gem. 105,123 km.u.), 2. Henik v. Kessel Ya maha, 3. Jan Warners (Zuid Beijerland) Yamaha. Snelste ronde: Schurgers 2.24.1 .(107, 203 Im-u.) 250 cc intematoinal (45 km): 1. en kampioen Nico v.d. Zanden (Oosterhout) Yamaha 22.48.4 (113,126 km-u.), 2. Poet v. Duimen (Ammerzo- den) Yamaha, 3. Adri v.d, Broeke (Middelburg) Yamaha. Snelste ronde. v.d. Zanden 2.12.8 (116.567 km-u). 350 cc internationaal (45 km): 1 Wil Hartog (Abbe- kerk )Yamaha 22.18.3 (115,756 km-u), 2. Poet v. Duimen (Ammerzoden) Yamaha, 3. rob Bron (Amsterdam) Ya maha, Snelste ronde: Hartog 2.11.1 (gem. 118,077 km-u). (ADVERTENTIES) 03-515 vïuivelservice J 40 Élm Nico van der Zanden: Nederlands "kampioen ondanks zware verwondingen. TOURS (AFP) De Belg Rik van Linden heeft zondag- de wielerwegwedstrijd Parijs- Tours gewonnen. Hij was in :1e eindsprint de snelste en versloeg o.m. zijn landgenoten Roger de Vlaemïnck en Frans Verbeeck. Reeds eerder won Van Linden deze klassieker in 1971. De rit ging over een afstand van 264 km en werd in de laatste drie uur in stro- wende regen gereden. Eddy Merckx lag 250 meter oor de eindstreep, ofschoon Iruyère voor hem de sprint iantrok, reeds in geslagen po sitie. Daarmee ging de wens Schaken In de achtste en voorlaatste ronde van het in ternationale schaaktoernooi van San Feliu de Guixois (Costa Brava) is Rob Hartoch (Ned) remise overeengekomen met de Spanjaard Julian Ibars. Hartoch bezet in het algemene klassement de gedeelde vijfde Maats met 4 punten. De lei- iing is in handen van Tatai Ut) Westerinen (Finl.) en Ro- batsch (Oost). Het drietal heeft 6 punten. ZANDVOORT (ANP) Een ding stond gisteren voor de amper 1000 kleumende toeschouwers rond het natte cir cuit van Zandvoort vast: de nieuwe panoramabocht had in het raceprogramma van de Trophy of the Dunes als een ware scherprechter gefungeerd. De ene na de andere favo riet zag bij het nemen van die nieuwe langzame bocht zijn illusies heel snel vergaan. Amper waren de vanghekken hersteld of opnieuw volgde een crash, waardoor de hulp ploegen wederom in actie moesten komen. Het toch al overladen programma liep, tengevolge van de vele repara ties, die moesten worden uitgevoerd, zodanig uit dat de organisators de grootste moeite hadden om het in hun duel tegen de invallende duisternis nog juist te redden. aangevallen door de Ameri kaan Tony Dean, die evenwel juist enkele meters te kort kwam om zijn rivaal te ver slaan. Het stond overigens eigen lijk al bij voorbaat vast, dat van het strakke tijdschema, waarin binnen vijf uur zes races moesten worden ver werkt, zou moeten worden af geweken. Men kan zich in ge- moede afvragen waarom niet, nu twee wedstrijddagen ter beschikking waren, het pro gramma niet gelijkmatiger over de zaterdag en zondag is verdeeld. De toeschouwers, die het slechte weer hebben getrot seerd, zijn weliswaar enerzijds aan hun trekken gekomen, maar zullen toch ook weer niet geheel bevredigd naar huis zijn getogen. Het hoofd nummer van de formule 5000 race, tellend voor het officieu ze Europese kampioenschap, bracht beslist niet wat velen hadden gehoopt. Een sensatio neel begin deed veel verwach ten. Enkele minuten nadat de scheidende wedstrijdleider Ben Huisman het startsein had gegeven moest hij de wed strijd al weer afvlaggen. De regen viel plotseling bij stro men neer. Aangezien bij droog weer en redelijk goede voor uitzichten het startsein was gegeven, hadden de rijders hun natweerbanden in de spits gelaten. Huisman achtte het gevaar te groot om de rac te laten uitrijden op goedweer- barïden. In het verloop van de wed strijd werd duidelijk, dat hij gelijk heeft gehad. Nadat de monteurs in actie waren geko men en de wagens opnieuw aan hun dertig ronden waren begonnen, bleek onmiddellijk dat de omstandigheden uiter mate moeilijk waren. De Ier John Watson, snelste in de training, werd het eerste slachtoffer in de panorama bocht. In leidende positie werd hij uitgeschakeld. De Belg Eddy Pilette nam zijn eerste plaats over maar ging op hetzelfde punt als zijn ri vaal ten onder. Weliswaar werd hij in strijd met het reglement met hulp van derden weer op het rechte spoor gebracht, doch diskwali ficatie volgde onherroepelijk, lijk. Bepaald pech hadden de or ganisators, dat Gijs van Len- nep, houder van de Europese titel, al snel voor de hoofdtri bune door motorpech kansloos werd. Slechts de laatste ron den konden de slecht bezette tribunes nog enigszins boeien. De Brit Bee Edwards, schijn baar onbedreigd op kop, werd in die fase onverwacht nog De debuterende 20-jarige Arie Luyendijk bracht Neder land toch nog een verdienste lijke negende plaats in dit zeer sterke interniationale veld. Guy Edwards, de winnaar van de formule 5000, AMSTERDAM (ANP) Raymond Ceulemans is zijn inzinking van de vorige winter, toen hij zelfs enkele maanden volkomen uit hef beeld verdween, teboven. On geslagen en met het voor internationale be grippen fraaie gemiddel de van 1.377 won hij de veertiende editie van de Coupe Simonis, welk kleinood overigens al ja ren in zijn bezit is. Van het gezelschap Europese topbiljarters heeft aleen Rini van Bracht de 15-voudige wereldkampioen kunnen bedreigen het was ei genlijk zaterdagmiddag een wonder, dat Ceule mans nog een achter- zaterdagavond laat al weer beslist en was de stand van 14 punten (3751 in 46 beurten) niet alleen met series van 7, 8 en 5 kon weg werken maar ook nog de zege kon behalen. Na die noeilijke klip om zeild te hebben (Van Bracht dwong hem wel tot 62 beurten) maakte de bekerhouder mee- doogeniloos korte metten met Scherz en Dielis, die beiden in 40 beurten werden uitgerangeerd. Een zege van Van Bracht op Ceulemans zou de spanning in het toernooi ten goede zijn gekomen. Nu Ceulemans toch won (Van Bracht zal zich nog lang blijven afvragen hoe hij zo'n voorsprong uit handen (ADVERTENTIE) saai Laat nu uw auto voor 19,90 inclusief B.T.W. (geldig tot 1 november 1973). TETERINGSEDIJK 226 - BREDA TELEFOON 76950 LEKKE BAND - KLAAR TERWIJL U WACHT kon geven) was de zaak „finale" tegen Dielis een formatiteit. Van de Nederlanders eindigde Jan Doggen, die met nederlagen te gen de Belgen de eerste diag slecht was begon nen, achter Ceulemans en. Dielis op de derde plaats. De caféhouder uit Heerle was zelfs tweede geweest als hij in, de laatste partij de Deen Thö Egernen had gekloipt Maar na goede overwin ningen op Van Bracht, Rudolph Scherz en Du- fetelle was 'die opgave net iets te zwaar. Na Ceulemans was het beste gemiddelde voor Van Bracht, die met 1.028 slecht 0,006 punt onder zijn Nederlands record bleef. De Waalwijker die dankzij een reeds van toernooien beslist veel constanter is gaan spelen, eindigde toch pas als zesdie omdat hij en kele partijen tegen het slot uit handen gaf. Zijn goede vorm onderstreep te hij op de laatste dag met een duidelijke zege (6041 in 56 beurten) tegen Scherz. De eindstand is dasu- door geworden: (rep pnts. h. serie en alg. gem.) 1. Ceulemans 14 13 1.377. 2. Dielis 10 12 1.018. 3. Doggen 8 11 0.959. 4. Thögersen 8 8 0.942. 5. Scherz 6 7 1.013. 6. Van Bracht 4 7 1.028. 7. Dufetelle i 'I 0.849. 8. Rudolph 2 9 0.813. van Merckx om met een over winning' in Parijs-Tours in zijn carrière alle klassieke wegwedstrijden tenminste een keer te hebben gewonnen niet ln vervulling. Die prestatie neeft Rik van Looij tot nu toe alleen geleverd. De uitslag van Parijs-Tours is: 1. Van Linden (Bel) 264,5 km. in 6 uur 17 min 10 sec. 2 Roger de Vla'eminck (Beg), 3. Verbeeck (Bel). 4. Godefroot (Bel). 4. Mourioux (Fra). 6. Merckx (Bel). 7. (ex aequo) Pijnen en Van Katwijk (Ned). Fussien, Molineris, Danguillau- me, Sibille, Besnard en Mint- kewicz Fra), Pollentier, Le- man, Walter Planckaert, Van Staeyen, Teirlinck, Van Looy, Reyniers, Van de Vijver, De Geest, Van Springel en Bruvè- re (Bel). Lasa (Spa) en Pa- recchini (Ita). 28. Zoetenmelk (Ned) 29. Passuello (Ita) 30. Kuiper (Ned), allen dezelfde tijd als Van Linden. j Rik van Linden, die voor de tweede maal in zijn nog korte profcarrière in ParijsTours triomfeerde. DEN HAAG Het door gaan van de wedstrijd om het wereldkampioenschap dammen tussen titelhouder Ton Sij- brands (Nederland) en uitda ger Andris Andreiko (Rus land) bïijkt de afgelopen week zeer dubieus te zijn geweest. Het aftreden van drs. W. Visser als secretaris-penningmeester van de KNDB is daar een rechtstreeks gevolg van. Volgens drs. Visser was de begroting die voor de weastriju Sijbrands - Andreiko was op gesteld op verschillende pun ten niet correct. „Een niet cor recte begroting weiger ik al? penningmeester van de bond goed te keuren", aldus de heei Visser. Een van de bezwaren die de secretaris-penningmees ter van de KNDB tegen de betroting had, was het feit dat de dambond de kosten van twee van de drie leden van het organisatiecomité zou moe ten dragen. „Vorig jaar op de algemene vergadering is beslo ten dat de wedstrijd Sijbrands - Andreiko in Nederland zou kunnen worden gehouden. Voorwaarde was dan echter wel dat dit geen enkel gevolg zou hebben voor de bondskas. Dat is nu wel het geval. Het bestuur van de KNDB is afge lopen week door de sponsors van de wedstrijd benaderd mét de vraag of de KNDB de kosten voor de toernooileiding wilde betalen. Zo niet dan zou de wedstrijd niet doorgaan. Wij zouden binnen acht uur op deze ultimatieve vraag moeten antwoorden", aldus de heer Visser. „De meerderheid van het bestuur is voor dit dreigement door de knieën ge gaan. Ik echter niet en daarom heb ik dan ook besloten per 1 december bij de najaarsverga dering in Arnhem mijn functie neer te leggen". (Van onze wielermedewerker MOERDIJK Krachtpatser Peter Gödde is op een been winnaar geworden van de vijfde Ronde van Moerdijk, die zondagmiddag onder bizar re weersomstandigheden werd verreden. De beslissing viel reeds half koers want de koplopers Gödde, Fase, Rinkel, Franken en Hoogerheide pakten toen een ronde. Uit het gedubbelde peloton zou later nog een groepje ontsnappen, maar die vluchters werden nog tot de orde geroepen. Met uitzonde ring van Ad Tak, die goed doorging na een klassements- sjbrint gewonnen te hebben Ad Tak bleef uit de greep van het peloton en werd zo zes de. Peter Gcdde won de eind sprint van de vijf koplopers zeer gemakkelijk. Hij had het minst geleden van de misera bele omstandigheden. Verras send was wel de tweede plaats van de Zeeuw Thijs Fa se, die kleppers zoals Nico Rinkel en Frits Hoogerheide achter zich liet. Peter Gödde won ook de leidersprijs. Bij de nieuwelin gen was de leidersprijs ook voor -de winnaar. Dat was Wim Lugtenburg, die na enke le magere weken weer eens een succes boekte. Ruud van de Rakt was de beste adspi- rant. De uitslagen waren. Amateurs: 1 Peter Gödde Koewacht, 2 Thijs Fase St.- Annaland, 3 Nico Rinkel Aals meer, 4 Piet Franken Ooster hout, 5 Frits Hoogerheide Os- sendrecht, 6 Ad Tak Oud-Gas tel, 7 Ted Blom Haarlem, 8 Joost Voesenek Prinsenbeek, 9 Jac. van Dijk, Ulvenhout, 10 Rudie Liebregts Vlaardingen, 11 Jan Vla-sduin Scherpenzeel, 12 Rink Cornelisse Amster dam, 13 Ton Tqrharmsel Lage Zwaluwe, 14 Peter de Vos Aalsmeer, 15 Cees Stout.jesdijk St.-Maartensdijk, 16 Antoon de Jongh Made, 17 Jan Coore- mans Breda, 18 Ton Koop Wa teringen, 19 Ger Knop, Wate ringen, 20 Ad Kraan Gouda. Nieuwelingen: 1 Wim Lug tenburg Rockanje, 2 Bart van Est Dinteloord, 3 Ad van Bragt Lage Zwaluwe, 4 Riny Verboom Ellewoutsdijk, 5 Re- nier Stroosnijder Moerdijk, 6 M. Schoon Nieuwendijk, 7 P. van de Pluym Hank, 8 K. St.- Nicolaas 's-Gravendeel, 9 Wim Jeremiasse Wemeldinge, 10 Henk Nieuwdorp Wemeldinge, 11 Peter Valentijn Sprundel, 12 Jan Langstraat Rotterdam, 13 Henk van Kuyk, Geertrui- denberg. 14 John Groote Lage Zwaluwe, 15 Piet de Zwart Alphen aan de Rijn. Adspiranten. 1 Ruud van de Rakt Breda, 2 Christ Holle mans Bergen op Zoom, 3 Leon Veeke Bosschenhoofd, 4 Peter Heeren Sprundel, 5 P. Hoon- stra Amsterdam, 6 Christ Ber- naards Rotterdam, 7 Peter Koppert Monster, 8 Stan Snij ders Halfweg 9 P. Kortsmit Zevenbergen, 10 M. Buskop Rotterdam. LIEMERS (ANP) De scheidende professional Jos van der Vleuten is door pech zijn kans op winst in de ronde van de Liemers kwijt geraakt. Van der Vleuten, die de slag maakte, kreeg Priem mee en moest hem na pech alleen ver der laten gaan. De uitslag is: 1. Cees Priem (Goes) 110 km in 2 uur 22 min ,op 1.30: 2. Wil de Vlam (Nijmegen), op 1.37: 3. Roger Loysch (Bel), op 2.51: 4. Bas Hordijk (Rotterdam), 5. Ger Harings (Stein), 6. Albert Hulzebosch (Nijeveen), 7. Wim Prinsen (Hank), 8. Jo Vrancken (Linne), 9. Klaas Balk (Badhoevedorp) 10. Harm Ottenbros (Hoogerhei de), 11. Cees Stam (Koog aan de Zaan), 12. Piet de Wit (Wormer). HOLLAND wordteen SKOLL1ND weekte™. V

de Stem | 1973 | | pagina 13