Hoek niet opgewassen tegen WHS St.-Aloysius lijdt eervol verlies (2-8) CEES PRIEM WINT PROF OMNIUM IN WEMELDINGE RAAS DUIDELIJK DE STERKSTE Koers Hulst voor Jacobs Nederlaag Axel-AI- junioren Okker klopt Nastase Neem gewoon Durex- beter voor beiden. Schuiten Uitslagen sport Nieuwe capsule stoot door VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 1 OKTOBER 1973 12 VIJFDE SPORTPA AZW AAN DE LEIDING NA 2-1 ZEGE OP CHRISLANDIA (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de derde klas van het KNVB-zater- dagvoetbal hebben de Zeeuwen het er slecht afgebracht. Alleen WHS verdedigde zijn eerste plaats met verve, waar van dan wel weer Hoek het slachtoffer werd. Hoek speelde trouwens een zeer matige wedstrijd in Sint-Annaland. Zo voortreffelijk de oefenwedstrijden van de Zeeuwsch-Vla mingen waren, zo slecht wordt er nu gespeeld. Het ont breekt niet aan inzet, want er wordt hard gewerkt, maar WHS speelde gewoon beter voetbal. Met de rust was het I0 door Nico Hage en in de tweede helft voerden Faasse en Mosselman de voorsprong verdiend op tot 30. Terneuzense Boys speelde een pechiwedstrijd. De Boys hadden beslist een gelijkspel verdiend, maar met vijf inval lers liep de ploeg toch net niet goed genoeg. SSC kwam in de eeste helft in die periode wel verdiend op 01 door Prinsen, maar in de tweede helft waren de beste kansen voor Terneuzense Boys, dat er echter geen gebruik van wist te maken. Rillandia kwam er weer niet aan te pas. Good Luck was vrijwel de hele wedstrijd ster ker, maar belangrijker was, dat de bezoekers hadden veel meea- stootkracht. Joop Ver- duijn maakte er voor de rust 01 van en in de tweede helft werd het 02 door Ad de Ruijter. Tholense Boys was een gemakkelijke prooi voor leider Altena. Met twee doel punten van Kieboom werd de ruststand al op 20 gebracht en De Ruyter maakte er na rust noig verdiend 30 van. Smerdiek kon voor de rust nog goed partij geven. De kansen waren toen gelijk ver deeld. Rust 00. In de tweede helft moest Smerdiek afhaken. NEO ging steeds beter spelen en Vos, Heij en Van Thile zorgden voor een ruim uitge vallen 30 overwinning. AZW heeft er in de topper bij Chrislandia geen twijfel over laten bestaan, wie op de eerste plaats hoort in de vier de klas. De Axelaars wonnen met 12 en kan voorlopig niets gebeuren. Chrislandia bracht meer inzet in het veld tegenover de betere voetbal lers van AZW, Gerrit Viveen bepaalde de ruststand op 01 en maakte er even na rust 0 2 van. Een kwartier voor tijd kwam Chrislandia toch nog op 12 door Polak en toen werd het nog erg moeilijk voor de Zeeuwsch-Vlamingen. Doel man Roose had handen vol werk en er werd zelfs nog een keer tegen de paal geschoten. Het bleef 12. Ook al voor spoedig voor AZW was de 33 van VVN tegen The Gun ners. De thuisclub ondervond to»h meer tegenstand dan ver wacht van The Gunners, die technisch een heel bekwame wedstrijd speelden. Na enkele al op 01 door Alb. Verheijen, maar een doelpunt in eigen doel bracht VVN op 11. Jaap Viergever kopte daarna de stand naar 21, maar nog voor rust maakte Frans Lens gelijk (22). De uitslag was al na 10 minuten spelen in de tweede helft bereikt. Eerst gaf Jaap Viergever VVN weer de leiding, maar enkele minuten later bracht Ali Verheijen de eindstand op 33. Nieuwland had wel pech tegen BWR, dat in de laatste vijf minuten nog een onverwachte 02 over winning behaalde. Nieuwland was de hele wedstrijd sterker, had ook voldoende kansen, maar pech, slecht schieten en prima keeperswerk hielden de Zeeuwen van doelpunten af. Toen vijf minuten voor het einde iedereen zich bij een 00 had neergelegd schoot Peter van de List een vrije trap in (0—1) en een minuut later maakte Kees de Beer er nog 02 van. Wolfaartsdijk werd voor rust overspeeld door Krabbendijke. De Kok en Oostdijk zorgden binnen de kortste keren voor een 02 voorsprong. Van Loo maakte er voor rust wel 12 van, maar er leek niets aan de hand toen Hoekman er direct na de thee 13 van maakte. Alleen het laatste kwartier ontbrandde de thuisclub nog even en het was genoeg voor een gelijkspel, want Schipper en Blok maakten er toen nog 33 van. Voor de rust was het slecht bij Kloetinge-Wiseenkerke. De bezoekers namen door Kramer een 01 voorsprong. In enkele minuten na rust werd de strijd beslist. Na een kwartier had Kloetinge door De Vos, Kleppe en Koole een 31 voorsprong., die later weer door Vos werd opgevoerd tot 41 voordat Kramer de eind stand op 42 bracht. Yerseke - Kapelle was een matige par tij voetbal. Kapelle kwam in de 20ste minuut op 01 door De Waard, maar Yerseke had het beste van het spel. Er werden veel kansen gemist en het duurde tot 5 minuten na de rust eer De Baar voor de uiteindelijk dikverdiende 11 kon zorgen. Yerseke had be slist meer verdiend. Aanval van AZW op het doel van Chrislandia. De Axelaars zouden zich in dit duel de sterksten tonen. (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Zoals verwacht heeft St.-Aloysius 1 het in zijn eerste thuiswed strijd tegen het sterke Bruyn- zeel Eagels 1 niet kunnen red den. Het uit Hans Lingen, Hans van den Broek en de Joegoslaaf Ustovic bestaande Schiedamse team wist een 2 8 overwinning te Irehalen. Een alleszins redelijke uitslag overigens voor de Graauwena- ren, waabij zowel René van Dijk als Paul Matthijsen er in slaagden Hans van de Broek te kloppen. Tegen Ustovic had Van Dijk eveneens winstkansen in de derde game moest hij afhaken. Ook 't Hooge Huys 1 kwam weer tot winst. De Alkmaar- ders klopten met 46 Tempo Team 2 terwijl Maasbree en Scylla 2 de punten deelden. Een verassende uitslag ten voordele van de Limburgers. St.-Aloysius 2 wist in eigen huis het Bredase Belcrum 2 met 64 te kloppen, waarbij Van Laere en Rudi van Wa terschoot elk voor tweemaal winst zorgden. Invaller Boo- gaert won een partij, net vol doende met de dubbelspelzege voor de volle winst. De Zeeuws-Vlaamse reserves gaan nu samen met Barna en Jeep aan de leiding want eerstgenoemd team klopte De Meppers met 8—2. terwijl Jeep met 73 baas bleef over PAC 1. In de overgangsklas D had St.-Aloysius 3 in invaller Tieleman de speler met het beste resultaat, want hij won tweemaal. Mangnus zorgde voor het derde tegenpunt het geen een 37 nederlaag tegen BKE 4 betekende. In de lan delijke juniorenklas A blijft MZ 1 uitstekend marcheren. De moeilijke uitwedstrijd te gen BKE 1 werd met 46 gewonnen, waarbij Peter Ker sten met driemaal winst excel leerde. MZ 2 zag geen kans winst te maken tegen het ster ke Jaski, en alleen Giel Won- dregem rédde hier de eer: 9— 1. Opnieuw bewees het MZ- meisjesteam tot een der sterk ste landelijke formaties te be horen. door Twenthy One Up met 28 voor een voldongen feit te stellen Christa Slinger verloor hier de tegenpun.ten. (ADVERTENTIE) (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Cees Priem is zaterdag winnaar ge worden van het prof-omnium in Wemeldinge. Na het winnen van de tijdrit en een derde plaats in de afvalrace had Priem reeds een comfortabele voorsprong genomen. In de tijdrit was Perfors tweede geworden maar deze kwam in de afvalrace niet verder dan een vijfde plaats. En omdat Ottenbros weliswaar op dit nummer een tweede plaats greep maar nergens was geweest in de tijd rit daarvoor (voorlaatste plaats) hoefde Cees Priem in het slotnummer (een criterium over 30 km) alleen maar con trolerend op te treden. En de slanke Goesenaar deed dit voortreffelijk. Cees Priem, de winnaar van het prof-criterium in Wemeldinge. (Van onze sportmedewerker) AXEL Na drie wedstrij den in het kampioenschap in de vijfde klasse iibre van het district Zeeuwsch-VIaanderen is het al vrij duidelijk, dat Raas van de biljartvereniging S.B.C. uit Sluiskil duidelijk de sterkste is. Hij is dan ook on getwijfeld de grootste kansheb ber in de sfeervolle biljart- lokaliteit van Rein Dieleman (De la Paix) in Axel, maar aangezien zijn algemene ge middelde reeds na drie partij en zo hoog ligt zal hij waar schijnlijk niet aan de gewes telijke kampioenschappen mo gen deelnemen. Interessant voor dit kampioenschap zal nu ongetwijfeld de strijd zijn voor de tweede plaats. En daar zijn de onderlinge verschillen bij zonder klein. Voor dit kampioenschap is zaterdag en zondag gespeeld in café La Paix bij R. Diele man. Vooral de onderlinge verstandhouding tussen de deelnemers is bijzonder goed te noemen. Volgende week zater dag krijgen deze wedstrijden een vervolg, terwijl zondag de finalewedstrijden gespeeld zul len worden. De huidige staind na drie wedstrijden is als volgt; op de eerste plaats F. Raas, Biljarl- vereninging S.B.C. Sluiskil drie partijen gespeeld, drie gewon nen nul verloren, nul remise, 6 punten, gemiddelde 1,74, hoogste serie 10; 2 D. Vogelaar Biljartvereniging G.B.C. Groe nendijk, drie gespeeld, drie ge wonnen, nul verloren, nul re mise, 6 punten, gemiddelde 1,20, hoogste serie 10; 3 P. van de Berghe, Biljartvereniging Het Groene Laken uit Sas van Gent, drie gespeeld, twee ge wonnen, een verloren, nul re mise, 4 punten, alg. gemiddelde 0,96, hoogste serie 5; 4 P. de Rijcke, Biljartvereniging A.B.C. Axel, drie gespeeld,, een ge wonnen, twee verloren, nul re mise, 2 punten, alg. gemiddelde 1,06, hoogste serie 6; 5 W. Scheffer, Biljartvereniging Het Groene Laken, Sas van Gent, drie gespeeld, een gewonnen, twee verloren, nul remise, 2 punten, gemiddelde 0,99, hoog ste serie 7; 6 P. van Waes, Bil jartvereniging G.B.C. Groenen dijk, drie gespeeld, een gewon nen, twee verloren, nul remise, 2 punten, gemiddeld 0,91, hoog ste serie9; 7 J. Burkij, Biljart vereniging D.O.S. Hoek, drie gespeeld, een gewonnen, twee verloren, nul remise, 2 punten, alg. gemiddelde 0,91, hoogste serie 6; 8 A. Meeuwsen, Bil jartvereniging A.B.C. Axel, drie gespeeld, nul gewonnen, drie verloren, nul remise, 0 punten, gemiddelde 1,09, hoog ste serie 5. Meer zelfs want nadat Tol- hoek en Blok even' de ruimte in mochten maar snel werden teruggepakt, stak Priem zelf de lont aan het kruit voor de finale. Vier ronden voor het einde gebeurde dit en alleen Ottenbros bon aanhaken. Bij het ingaan van de laat ste ronide leek het er aanvan kelijk op dat Priem zich ook van zijn medevluchter zou ontdoen, maar Ottenbros kwam fanatiek terug en een eind sprint moest in dit laatste on derdeel dan ook de beslissing brengen. Het werd voor de niet zo talrijke toeschouwers een spannend gevecht dat op de streep werd beslist ten gunste van de Adelaar uit Hoogerhei- de die een half wiel voor bleef. Bij de amateurs won Wim de Waal op één been en nam zijn 34site bloemtuil in dit sei zoen in ontvangst. Wim de Waal verkoos even voor halfkoers alleen op pad te gaan en besloot zijn ruim 40 kilometer lange solo zonder dat er een tegenactie was ge komen. W. Kwantius Zaandam, 4 N. v. d. Broeck België, 5 N. Streef N ieuw-Lekkerl and. Nieuwelingen,: 1 M. Ver boom Ellewoutsdijk 38 km. in 1.30.3, 2 M. de Vos Maastricht, 3 o-p 15 sec. W. Lugtemburg Zuicfand, 4 P. Hellemons Hal steren, 5 G. St.-Nioolaas 's- Gravendeel, 6 M. Jonkers Oud-Gastel, 7 J. van Tilburg Bergen op Zoom, 8 L. de Ja ger Biezelinige, 9 M. Schoen Nieuwendam, 10 H. Senders Duizel. Adspiran-ten,: 1 P. Petie Hal steren 20 km. in 31 min. 2 Ph. de Jong St.-Willebrord, 3 C. Kofcke St.-Willebrord, 4 C. Hollemans Bergen op Zoom, 5 A. Polak Heinkenszand, 6 A. v. d. Horst Hoeven, 7 P. Roo seburg Rijswijk, 8 C. Kuijster- manis Roosendaal, 9 H. Gijsel Heikant, 10 T Spooren Ha pert. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN In de hoofd klas van de juniorencompeti tie van de KNVB afdeling Zeeland is HVV Al wel op vallend sterk voor de dag ge komen. Nog wel op het Axelse terrein werd koploper Axel Al met 23 bedwongen. Kloetinge Al kan daarvan profiteren, want de wedstrijd bij Arne- muiden werd afgelast. Bruse Boys Al kwam lang niet zo ver, want de Schouwse junioren verloren met 43 van Walcheren Al. Steen Al stelde toch wat te leur, want de Zeeuwsch-Vla mingen moesten aan Vlissingen Al een 22 toestaan. Terneuzen Al stuurde hek- kesluiter Zierikzee met een 31-nederlaag naar huis, ter wijl Middelburg Al met een duidelijke 41-overwinmg in Goes afstand nam. De stand in de hoofdklas is nu: Kloetimige Al 4-7, Axel Al 5-7, Walcheren Al 5-5, Bruse Boys Al 5-5, Middelburg Al 5-5, Arnemuiiden Al 3-4, HVV Al 5-5, Terneuzen Al 3-4, Steen Al 5-4, Vlissingen Al 5-4, Goes Al 4-2, Zierikzee AI 5-2. (ADVERTENTIE) Wegens het enorme succés van de Hoofdpijncapsule brengt Meenk nu ööK de Anti-hoest-capsules. Verkrijgbaar bij apotheker en drogist. Zijn nog gemakkelijker in te nemen. Werken snel en afdoende. Verpakt in handig etuitje zijn ze altijd direkt bij de hand. Wees maar blij dat er Meenk-capsules 'ijndag hoofdpijn! .dag hoest! 0 De acht deelnemers aan de finale vijfde klas libre in café De eindstrijd begon. la Paix van Rein Dieleman in Axel, op de foto vlak voor de Profs: tijdrit over 1 ronde (190'0 meter) 1 Priem 2.33.8, 2 Perfors 2.39.6, 3 Van Beers 2.40.2, 4 Brinkman, Hordijk en Hulisebosch 2.42.0, 7 Blok 2.42.8, 8 Serpenti 2.43.2, 9 V. d. Meijden 2.43.7, 10 Tolhoek 2.44.4, afvalrace 1 Hulsebosch, 2 Ottenbros, 3 Priem, 4 Hor dijk, 5 Perfors. Criterium: 1 Ottenbros 30 km. in 44 min. 26 sec., 2 Priem 3 op 20 seconden Hui- isbosch, 4 Perfors, 5 Balk, 6 Brinkman, 7 Serpenti, 8 Tol- toek, 9 Blok, 10 V. d. Meij- ien. Totaalstand profs: 1 C. Priem Goes 33 punten, 2 A. dulsebosch Dordrecht, 3 H. Perfors Rotterdam 28, 4 Otten- oros 25, 5 Van Beers Vosselae- re 19, 6 B. Hordijk Rotterdam 19, 7 J. Brinkman Rotterdam 17, 8 J. Serpenti Axel 17, 9 K. Balk Badhoevediorp 13, 10 K. Tolhoek 13 punten. Amateurs: 1 W. die Wa-al Axel 80 km. in 2.05.16, 2 op 1.24 T. Huijzen Kloetinge, 3 op 1.30 M. Fase St.-Annaland, 4 C. van Dongen Oud-Gastel, 5 G. St.-Nicolaas 's-Gravendeel, 6 P. Maas Roosendaal, 7 A. v. d. Steen Etten, 8 N. Hendriks Heemskerk, 9 C. S'toutjesdijk St.-Maartensdijk, 10 M. Havik Strijen. Dames: 1 K. van Oosten- Hage Kloetinge 30 km. in 54 min., 2 M. Tartagni Italië, 3 (Van onze sportmedewerker) HULST Ais de Belgische deelnemers volgend jaar niet worden uitgesloten van deel name, staan de volkskoersen aan de rand van de afgrond. Voor de Zeeuwse renners is deze sport een zuivere ont spanning. De Belgische deel nemers zijn namelijk echte broodrijders. Diverse Zeeuwse renners zijn daarom van plan om volgend jaar een liefheb berslicentie aan te vragen bij de KNWU. De diverse organi saties hebben het plan opgevat om binnen afzienbare tijd eens met de KNWU rond de tafe! te gaan zitten. Men wil trachten om eer: wat soepeler regeling te krij gen met de KNWU. Zondag middag werd een van de laat ste koersen gehouden van dit seizoen in Hulst. In deze voor laatste editie van de volks- koers gingen ruim 39 renners in twee categorieën van start Halfkoers waren het Lam- brecht en Jacobs die op jacht gingen. De twee renners slaag den erin om deze voorsprong te behouden. Vanuit het pelo ton kwamen wel enkele reac tie maar alles werd weer te ruggepakt. Van het peloton bleven slechts zes renners over, nl. Baard, Lieferaert, Bongenaar, Raas, Schaper en Pascal. Jacobs won de spurt vóór Lambrechts. De spurt van het peloton werd gewon nen door Pascal. In de jongste categorie wa ren het Gilde Schelfhout en De Block die in het begin van de koers aan de haal gingen. Deze renners dubbelden na enkele ronden het gehele veld. Op dit moment ontsnapten Moens en Brand. Ook deze renners bleven uit de greep van het peloton. Het was Bram van Laeve, die de zaak nog probeerde te forceren. On der de gestadig vallende regen viel de gehele rennerscombi natie uit elkaar. In een span nende finale spurtte Ad Geele naar de eerste plaats. Het was voor hem de eerste overwin ning in dit seizoen. Uitslagen cat. 35 jaar en ou der (35 jan in 1 uur, 5 min. en 16 sec.): 1 P. Jacobs, Merk- ■sem, 2 M. Lambrechts, op 30 sec. 3 P. Pascal, 4 R. Baart, 5 ft. Bongenaar. 6 W. Kaboor, 7 E. Everaert, Hulst, 8 C. Raas, Goes, op 1 ronde 9 G. Galle, Clinge, 10 M. Kraaijenest, 11 1 de Mul. Cat. 16 t.m. 35 jaar (70 km in 2 uur, 11 min. en 13 sec.): 1 A. Gilde, 2 A. Schelfhout, 3 W. de Blok, 4 R. Moens, 5 J. Brand, 6 O. de Block, 7 H de Jong, 8 H. Maas, 9 C. van de Here, 10 A. de Broktes, 11 W. de Klerk, 12 Th. van de Bran- de, 13 F. de Valk, op 1 ronde 14 B. van Laere, 15 J. Zaan en 16 G. Wijnacker. (Van oi OISTERWIJK Na Oisterwijk moest Nico v tild worden. De Oosterhi race het Nederlands kam veroverd, kon nog ampei de training voor de 350 zware verwondingen opj meer voor de titelstrijd zi langdurige medische be begon de Oosterhouter zicht aan de beslissende concurrenten Rob Bron Dat verhinderde hem ec niet om onmiddellijk na startsein de leiding te ne en deze niet meer af te st Van der Zanden, een cour die immer uiterst voorzici rijdt, stuurde zijn Yam foutloos over het door de gen spekglad geworden cuit. Rob Bron manipulee in de vierde ronde iets roekeloos en werd door val kansloos voor de titel. Tijdens de strijd in de cc deed zich een ernstig on val voor, waardoor de ra werden stopgezet. Dirk Lo uit St-Pancras raakte macht over het stuur k waardoor zijn machine een snelheid van ongeveer km per uur in het publ terecht kwam. Louwe en d toeschouwers raakten er gewond. Louwe werd in wusteloze toestand met zw verwondingen aan het li en de rug naar het ziekenh NILES (REUTER) Voor tweede achtereenvolgend maal is Tom Okker te ste gebleken voor de leider in Grand - Prixklassement, Roemeen Ilie Nastase. In halve finales van het 50.00 dollar-toernooi van Niies vei sloeg Okker d e open Frans kampioen met 36, 63, 6 Een week geleden won Okke bij de Pacific Southwest Ope ook al van Nastase. In de finale komt de ai derde geplaatste Nederlande uit tegen de nummer twee va: het schema de Australië John Newcombe. Deze wo: met grote moeite, 16, 7 64, van Okkers dubbelspel partner Marty Riessen. D voor eigen publiek spelend Riessen won d eeerste vijf ga mies van de openingsset er leek op weg naar een gemak kelijke zege. Hij vergokte zijl kans echter in de „tiebreak' van de tweede set, die hij me 72 verloor. In de derde se wals de zevende game doorslag gevend. Riessen verloor hiern zijn service, waarna Newcom be de partij uitserveerde. Nastase begon tegen Okker eveneens zeer sterk, maar toer de service van de Nederlander in de tweede en derde se! beter doorkwam, had hij wei nig kansen meer. UTRECHT Roy Schuiten (Zandvoort) lreeft zaterdag in Utrecht een individuele tijdrit voor amateurs over 35,5 kilo meter om de prijs Peugeot- Micheiin gewonnen. Hij reed de afstand in 49 minuten en 7.1 seconden. De uitslag is: 1 ten (Zandvoort) Gerrie Kamper 49.22.9, 3 Gerrie (Amsterdam) 49.26.6., 4 Fedor den Hertog (Ermelo) 50.40.8, 5 Steel Bishop (Australië) 51.05.8. Roy Schui- 49.07.1, (Nijverdal) Knetemann

de Stem | 1973 | | pagina 12