rM douane-ambtenaar BON Werk in uitvoering vrij Ik zou op Schiphol willen werken, in de havens van Rotterdam of Amsterdam, of ergens aan de grens. Lekker buiten, wat afwisseling, mensen om me heen COMPUTER PROGRAMMEUR Uit' \w EUROPEAN COMPUTER SCHOOL „Jeugdland" Ulvenhout heeft nog uren vrij 2 ploegen tegelzetters Timmerlieden Loodgieters Klinker- zetters Aannemersbedrijf Sutman timmerlieden, elektriciens, schilders, bankwerkers, lassers In probleemgebied Oost-Groningen doen ruimhartige gelegenheidsgevers aan ontwikkelingshulp. Ze garanderen dat de sexuele nood van alledag voor een schappelijk prijsje kan worden gelenigd. In Nieuw Beerta,Weddeveer, Nieuw Scheemda en Klein Ulsda begint het te ritselen van de pikante gelegenheden. Hoe triestig is het nachtleven op het platteland?Verslaggever Jacques Ros ging op excursie met een heetgebakerde bakker uit de streek. Zijn reportage staat, weelderig geïllustreerd, in Panorama nummer40. Vanaf vandaagoveral te koop. 2 Prachtige hoeken geheel gratis. Ieder voor zich 'We willen van de riepen anderhalf j arbeiders van Fia1 staking. Zonder d het systeem veran een forse loonsver arbeiders weer aa: direktie trok er le methoden om het lopende band te 'humaniseren'. Ot Nederlandse autol men met een expe Bij Renault idem men zelfs al een e Wim Koek ging lopende band niel geweest is. .dag 29 sap.. In verband met het uitvoeren van werkzaamheden aan de NS-overweg in de LANGEWEG. gemeente ZEVENBERGEN. gelegen aan de spoorlijn LAGE ZWALUWE - ROOSENDAAL. zal genoemde overweg in de nacht van ZONDAG 30 SEPTEMBER 1973 op MAANDAG 1 OKTOBER 1973 van 23.00 uur tot 6.00 uur voor alle verkeer, uitgezonderd fietsers en voetgangers, gesloten zijn. Het verkeer zal worden omgeleid. r Nederlandse} V SpoorwegenJ OPLEIDING RIJKSERKEND DIPLOMA Salaris: 1500,2500,— Leergangen te Breda - Eindhoven. Vooropleiding Havo - Mavo of gelijkwaardig. Nu specialisatie en omscholing. U kunt niet verliezen, alleen maar Voor inlichtingen deze coupon ongefrankeerd opsturen naar antwoordnr. 250, Eindhoven, E.C.S., Passage 4-10, Heerlen. Naam:Leeft.: Adres: Opl.: Woonplaats:S Sport- en Ontmoetingscentrum tijdens winterseizoen voor het beoefenen van binnensporten, o.a. tennis, badminton etc. Telefoon 01614-2654 Dat kan, als u minster :aar bent of hoogstens 27, goede oge, hebt [een bril om ze w. .ter te maken is ook niet erg] en minstens 1.70 m meet. Misschien heeft u zelfs een MULO/MAVO- diploma, dat zou fijn zijn, maar het hoeft niet. Slaat dit op u? Solliciteer dan naar de functie van Het salaris? 18 en 19 jaar f 974,- per maand. 20 en 21 jaar f 1059,- per maand. 22 en 23 jaar f 1144,- per maand. 24 en 25 jaar f 1230,- per maand. 26 en 27 jaar f 1274,- per maand. En dan hoeft u er geen A.O.W.-premie af te trekken, want die be taalt het Rijk. Daar komt nog bij een vakantieuitkering van 71/2%. Daar kunnen nog bijkomen een toelage voor onregelmatige dienst en een eventuele tegemoetkoming in de pensionkosten. Na een volledig kosteloze opleiding volgt benoeming tot assistent [max. f 1541,- per maand] met promotiemogelijkheden tot assistent A [max. f1720,-per maand]. Daarna zijn de mogelijkheden nog niet uitgeput, maar dat hangt van uw capaciteiten af. Schriftelijke sollicitaties bij de inspecties der invoerrechten en accijnzen te: Eindhoven, Karei de Grotelaan 4, tel. [040J-513333 's-Hertogenbosch, Koningsweg 40, tel. [04100]-25081 Roosendaal, Vughtstraat 30, tel. [01650]-36050 Vlissingen, Spuistraat 80a, tel. [01184J-5140 Bij deze inspecties kunnen overdag en bovendien in de avonduren op maandag 1 oktober en donderdag 4 oktober a.s. van 7 tot 8 uur nadere informaties worden ingewonnen. Ook kunt u bij deze instanties, met gebruikmaking van onderstaande strook, een brochure aanvragen. De voor uw sollicitatiebezoek te maken reiskosten worden vergoed. Invullen in blokletters a.u.b. Naam' Adres Woonplaats Tel. heeft belangstelling voor de functie van douane-ambtenaar en verzoekt toezending van een brochure. GEVRAAGD TELEFOON 01626 - 2625 vraagt voor Duitsland Aanmelden telefonisch 080 - 772141. Aardappelmeel, strokarton en sex. Terverwelkoming biedt Panorama u twee prachtige boeken aan: Edgar Wallace Omnibus bestaande uit 3 complete romans en van Victoria Holt een boek met twee romans „De Bruid" en „De Erfgenaam". Ja, ik wil me abonneren. Graag ontvang ik Panorama: via uw wederverkoper, die het blad wekelijks bezorgt per post Naam. Straat. Plaats. I I I hi Nederlands grootste geïllustreerde weekblad. Abonnementsprijs: 90 cent per week of f 11,70 per kwartaal (13 nrs).Opsturen in enveloppe zonder postzegel aan: Panorama, antwoordnummer 7147, Amsterdam. S 73-9C De Ze zijn er nog steeds, de piepkleine school tjes. In maar liefst 108 Nederlandse dorpen blijven leerlingen van de 1 ste tot en met de 6de klas in de leer bij dezelfde onderwijzer. Onderwijsvernieuwers zouden die kabouters graag zien verdwijnen, maar de piepkleine schooltjes vechten terug. Zaterdag 6 ok tober gaan ze zich tij dens een landelijke bijeenkomst tegen de dreigende moord aanslagen verweren. Jos Ahlers bezocht een paar mini-school tjes en ziet ze nog niet verdwijnen. EEN mini-schoolstrij anno 1973: Nieuwe in woners van het dor Wissenkerke op Noord-Beve land komen hun twee kindere opgeven voor de openbar school. Daarmee komt di school op een totaal ven 2 leerlingen en dat betekent eei tweede leerkracht. Hoera. Ik ben op die school wezen kij ken. Een schitterende schoo waar ik mijn kinderen graa naar toe zou sturen. Maar waarom is het dan zo'i piepklein schooltje gebleven Goede wijn behoeft toch goor krans? Wissenkerke heeft ech ter maar 900 inwoners en e is nog een tweede school in dorp. Een christelijke lager: school met in de zestig leer' lingen. Die school zou er niet: door zijn veranderd, als die tw.ed nieuwe kindertjes daar wareij. terecht gekomen. Toch is he uitvoerig geprobeerd, wanj» voorkomen moest worden da| de openbare school er iets min-j der krap voor kwam te zitten De voorzitter van het christe-| lijk schoolbestuur is ook wet-i houder en zo wist de man tijdig Het ZUIVER menselijk gezien zou het in de auto-indus trie zó moeten gaan: laat een groepje mannen een volledige auto bouwen. Maar dat is commercieel gezien vol strekt onmogelijk. Zo'n auto zou niet te betalen zijn, derhalve niet gekocht worden en dus ook niet gemaakt hoeven te worden. Hiermee is het probleem van de „humanisering" van de lopende band aardig samen gevat. Bij DAF zegt men: „Technisch gezien is natuurlijk elke her structurering (met dit lastig uit te spreken woord wordt bij Daf de „operatie-humanisering" aangeduid) uit te voeren. Maar auto's moeten ook nog verkocht worden en dus stellen de pro ductiekosten grenzen aan zo'n herstructurering. De vraag die wij onszelf willen stellen luidt: hoe ver kunnen we gaan, hoe veel stijging van de produktie- produktie-

de Stem | 1973 | | pagina 22