F PRODUKTIE- 1 KRACHTEN LT.S/ers hdriifsleider ONDERWIJS ENGELS (ter vervanging) bethesda st~joseph ziekenhuis vlissingen POST Inspecteur schadeverzekering 1G0: universeel slijper gereedschapdraaier GENERAL ELECTRIC PLASTICS SILICONES Met mi op zoel de zin vrij uit f een ONDERWIJZER/ES „De Bongerd 18 lesuren waarnemend nachfhoofd koelfechmisch projecfeur WT MET SPOED 1H| W GEVRAAGD: T| Bij B.V. Vormenfabriek EEN TEKENAAR- CONSTRUCTEUR EEN FIJNBANKWERKER EEN LEERLING GEREEDSCHAPMAKER B.V. Vormenfabriek Mr. Dr. Messchool Renco Limonadefabrieken B.V. KOELTECHNIEK B.V. VUCHT - HOLLAND Taaistraat 61 - Tel. 04100-79100^ verpleegtehuis OOSTERHOF 'S-HERTOGENBOSCH HOOFD afdeling bezigheidstherapie Menige man maa moeilijke periode hem een voor een nog wel tevreden Met zijn leven? Wat zit daarachte En wat nog veel b problemen oplosst dertiger geschetst vandaag de man Zelfinkeer H H d Zaterdag 29 september 1973 (schilderen) Keser biedt: vlotte betaling, alle sociale voorzieningen en doorbetaalde vrije dagen. Kom snel eens langs. kunnen geplaatst worden: die bekend is met het construeren en detailleren van plastic matrijzen, alsmede met het construeren van eenvoudige buig-, trek- en snijstempels. Voor deze laatste functie achten wij het l.t.s.-diploma wenselijk. Sollicitaties kunnen worden gericht aan Postbus 523 Tilburg. Tel. (013) 431005 Aan de r.-k. streekschool voor speciaal on derwijs te Goes wordt m.i.v. 1 okt. 1973 of zo spoedig mogelijk daar na gevraagd in tijdelijke dienst. Sollicitaties en verzoeken om inlichtingen te richten aan het hoofd der school, dhr. W. P. M. Kips, Vlasmarkt 5, Goes, tel. 01100-8394 school, 01100-8134 privé. gevestigd te WIJCHEN bij NIJMEGEN {abrikant van Limonadesiropen en suikerhoudende vloeibare speciaalprodukten VRAAGT wegens sterke groei van haar be drijf een Onze gedachten gaan uit naar een man tussen de 30 en 40 jaar afkom stig uit de dranken-, conserven- of melkindustrie en met. een opleiding op middelbaar niveau. Interessenten worden verzocht uitvoerige sollici taties schriftelijk te willen richten aan de Direk- tie van bovengenoemde onderneming. Elke sollicitatie zal zeer vertrouwelijk worden behandeld. Het Schoolbestuur van de N.C.B. roept sollicitanten op voor de navolgende vaka- ture aan de H.N.O.-school te STEENBERGEN 7/ Bevoegdheden volgens bevoegdheden- besluit W.V.O. Sollicitaties zo spoedig mogelijk te richten aan de direkteur van de school. Telefoon: school 01670-3395, privé 01670-3680. In ons ziekenhuis met een capaciteit van 329 bedden komt binnen korte tijd een funktie vakant van (mnl. of vrl.) Naast het bezit van het diploma ziekenverpleging A wordt verwacht dat te benoemen funktionaris beschikt over organi satorische en leidinggevende capaciteiten, alsmede over enige ervaring. Salariëring in de rang van le verpleegkundige A/ Waarnemend Hoofdverpleegkundige Goede secundaire arbeidsvoorwaarden 14 dagen dienst, 7 nachten vrij Voor woongelegenheid wordt gezorgd Sollicitaties binnen 10 dagen na verschijning van deze advertentie Sollicitaties te richten aan het Hoofd Personeelszaken, Koudekerkseweg 88, Vlissingen, tel. (01184) 6666. Ons bedrijf is gespecialiseerd in industriële koel- en vriesinstallaties. In verband met sterke expansie is een vacature ontstaan voor een: Zijn taak omvat het berekenen van koel- en vries installaties met de koudemedia ammoniak en freon. Ervaring hiermede is vereist. Na een opdracht behoort ook tot zijn taak begeleiding van het projekt, dus ook het onderhouden van contact met de cliënt. Schriftelijke sollicitatiese welke me discreie behandeld worden, gaarne aan ons adres, Taaistraat 61, Vught. Daarnaast een provisiebelang bij omzet. Veel aantrekkelijke extra's, zoals een premievrij pensioen, een goede autoregeling, onkosten vergoeding, enz. Ook financieel gezien dus een interessante propositie. Schriftelijke sollicitaties kunt v richten onder de letters SK aan AGO Buitendienstsecretariaat, Herengracht 182, Amsterdam. In verband met verdere uitbouw van ons schadebedrijf hebben wij op diverse plaatsen in Nederland plaatsingsmogelijkheden voor ervaren schade-inspecteurs. De man die het in zich heeft, is naar onze mening (en ervaring) 25 tot 32 jaar met een middelbare schoolopleiding. Heeft commercieel en organisatorisch talent en reeds enige jaren praktische ervaring ais inspecteur. Beschikt verder over een gedegen vakkennis op het gebied van de schadeverzekering. Is flexibel in zijn contacten, maar wijkt niet als het erop aankomt. De financiële perspectieven: In de eerste plaats een goed salarjs. Een sterke combinatie clie al haar verzekerden het voordeel biedt van grote dienstverlening, gebundelde kennis, een hoge mats van zekerheid en een volledig pakket levens- en schadeverzekeringen met de daarbij behorende financieringsmogelijkheden. verzekeringen SIC F* KOGELLAGERINDUSTRIE B.V. GROENEVELDSELAAN VEENENDAAL Binnen de nederlandse vestigingen van SKF-het Zweedse wereldconcern op het gebied van wentellagerproduktie- kunnen geplaatst worden een en een In beide funkties wordt gezocht naar ervaren en geschoolde vaklieden (bijvoorbeeld met volledige bemetel-opleiding en een representatieve ervaring in zeer nauwkeurig werk). CAO-Metaalindustrie. I Inlichtingen over deze funkties kunt u inwinnen bij de afdeling personeelszaken, telefoon 08385-60911toestel 314-315-268. Bij huisvesting kan worden bemiddeld. Er is werk genoeg bij Keser. Kom eens praten over de hoge vlotte be taling, alle sociale voorzieningen en doorbetaalde vrije dagen. Wie van aanpakken weet is welkom bij Keser eemweg2-4 telefoon 04100-23251 In verband met pensionering van de huidige funktionaris kan op korte termijn in ons verpleegtehuis geplaatst worden een De kracht die wij zoeken zal worden belast met de dagelijkse lei ding van de afdeling Bezigheidstherapie. Wij menen daarom de volgende eisen aan kandidaten te moeten stellen: voltooide opleiding tot bezigheidstherapeutCe) enige jaren praktijkervaring leidinggevende en organisatorische kwaliteiten goede contactuele eigenschappen Kandidaten met de voortgezette leid(st)ersopleiding genieten de - voorkeur. Het salaris is, afhankelijk van opleiding en ervaring, nader overeen te komen. de premie AOW/AWW is voor rekening van de werkgever. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan de geneesheer-direk- teur, Dr. N.G.M. van Hasselt, Eemweg 4 te 's-Hertogenbosch. wij zijn samen één sekretaresse Wij zijn er van overtuigd dat er een aantal bijzonder goede sekretaresses zijn die niet aan de slag kunnen. Omdat ze getrouwd zijn, kinderen hebben of om welks, reden dan ook geen hele dagen kunnen werken. Daarom willen wij TWEELING SEKRETARESSES creëren, jonge vrouwen die bereid zijn om samen één volledige dagtaak te vervullen. De werk-] tijden kunnen door de partners zelf worden ingedeeld. De verantwoordelijkheid I wordt niet gedeeld,het is duidelijk dat het onderling overdragen van de werk-/ zaamheden. perfekt "getimed" dient te worden. Wij zoeken sekretaresses die onze afdelings-managers kunnen assisteren en buitenlandse bezoekers ontvangen. Het verzorgen van korrespondentie, bijhouden van agenda's en dokumentatie zijn dagelijkse facetten van hun taak. Aangezien onze afdelings-managers regelmatig in het buitenland verblijven, wordt van hun sekretaresses een zelfstandige instelling verwacht. Wij denken voor deze funkties aan representatieve jonge vrouwen - tussen 23 en 35 jaar - die een middelbare schoolopleiding hebben gevolgd, gekompleteerd met sekretaresse-opleiding. Bij voorkeur met ervaring in een dergelijke funktie.' Beheersing van de Engelse, Duitse en Franse taal zijn een "must", evenals een vlot gebruik van steno in deze talen. Wij bieden een plezierige werksfeer, uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarde^] en een honorering die is afgestemd op de belangrijkheid van de funktie. Sollicitaties, voorzien van een recente pasfoto, kunnen worden gericht aan de afdeling personeelszaken, postbus 117, Bergen op Zoom. Telefonisch kunnen inlichtingen worden ingewonnen bij Dhr. J.D. Fousert, telefoon 01640-38400. Z< M Precies zoals de puber teit zich aanmeldt met een aantal veranderin gen in het lichaam van de jonge mens die zich daardoor ineens heel sterk van- zijn eigen lichaam en daarbij van zijn eigen bestaan bewust wordt, zo ook wordt de veertiger door zijn lichaam een halt toegeroepen, om na te denken over zichzelf en hoe zijn leven zich tot dusver heeft ontwikkeld. In het uiterlijk van de man van 40 beginnen heel geleidelijk veranderingen op te treden. De eerste tekenen van kaalheid en grijs-worden gaan zichtbaar worden. De huid van zijn gezicht, armen en handen wordt ruwer en ook verschijnen de eerste rimpeltjes. Zijn lichaam is niet meer als vroeger een feilloos werkend instrument. Hij merkt het aan alles: hij hijgt als een paard als hij even hard heeft moeten hollen om de trein te halen, hij merkt dat hij op een fietstochtje zijn kinderen nog maar met moeite kan bijhouden. Maar vooral in zijn werk ervaart hij dat de vermoeidheid eerder op treedt. Juist mét de toegenomen plichten en verantwoordelijkheden begint zijn lichaam te protesteren: hij ervaart de grenzen van zijn krachten. Taken die hij vroeger met graagte en gemak erbij had genomen, begint hij nu als een belasting te voelen, als eer teveel. Ook geestelijk raakt de man nu eerder vermoeid. Zijn geheugen wordt slechter en langdurig geconcentreerd „hersenwerk" gaat hem moeilijker vallen. In zijn gevoelsleven treedt een zekere vervlakking op: de dingen komen niet meer in hun oorspronkelijke felheid op hem af, hij gaat het leven wat meer routine-matig beleven. Dingen die hem vroeger heftig konden beroeren, verliezen voor hem hun intensiteit. Aan de andere kant verschaft dit hem een objectiviteit ia het beoordelen van allerlei verschijnselen die ook winst kan betekenen. De veertiger gaat zichzelf kritisch beschouwende betrekkelijke waarde van het eigen bestaan wordt hem duidelijk. Dit proces van zelfinkeer en zelfinzicht Sloopt lang niet altijd soepel* het is dikwijls pijnlijk, schokkend en vol spanningen. Zijn eigen leven wordt opnieuw tot probleem. Hij komt in een crisis-van- zekerheden terecht, een tweede puberteit. He Duitse psycholoog Jung beschrijft dit proces als een levenswending: de overgang Van „de morgen van het leven" naar „de middag van het leven". Gold voor „de morgen van het leven" dat hij zich actief lot de buitenwereld richtte, "van de rijpere mens wordt gevraagd dat hij in „de middag van het leven" zijn dil vJ Ol'l zi tr ve I ki D< zn or ml or I or I di Hl inl he I D eel Hl zal sc di zij kr wil Uj de ell Ge me °P| ge1 de De vai rej iec vei ku de on

de Stem | 1973 | | pagina 20