en W. Goes illen toeris- enklasting invoeren OOK KWIKHOUDENDE STOFFEN INZAMELEN Zeeland mag „centraal alarm nummer" nog niet invoeren Cato luistert radio HISTORISCHE STOET DOOR GENT DEMPEN VISSERSHAVEN ENIGE MOGELIJKHEID VARKEN EN HAAS ALS HUISDIEREN IERSE BEJAARDEN OP BEZOEK ADVIESCOMMISSIE VOOR G.S.: VACHTEN TOT ANDERE PROVINCIES KLAAR ZIJN stad streek IBHBHHI 's-Heerenhoek Goes Terhole Uit begrotings nota blijkt: Jegin Ramadan Onbestendig B. en tv. Vlissingen Logisch ARRESTANTE VRIJGELATEN Donderdag 27 september 1973 Popgroep Toon Martens iigenaar van bar-dancing Kiel cieris heeft de popgroen Dutch Spring uit Goes, onder eiding van Kees van Vrede. ;em voor vrijdag geënga- *eerd. Aanrijdingen Er heeft :en aanrijding plaatsgevonden >p de Kattendijksedijk tussen sen personenauto die bestuurd .verd door de 30-jarige J.K afkomstig uit Zaamslag eii nevrouw M.L.D.-W. afkomstig lit Goes, De personenauto van F.K. werd geheel vernield ter. wijl de personenauto van me- zrouw D.-W. aanzienlijke ma- ;eriële schade opliep. Op de Albert Joachim kade zond eveneens een aanrijding Maats tussen een bus van de mtomaatschapp'ij Zeeland die jegtuurd werd door de 22-jai'i- »e uit Borsele afkomstige chauffeur J-J.Q. en een perso- nenauto die bestuurd werd door de 48-jarige uit Borsele afkomstige J. O. Heide voertuigen liepen aan. jienlijke materiële schade >P. Schieting Aan de ker- misschieting op twee wippen in café De Kraai hebben 43 schutters deelgenomen. Eerste wip hoge vogel W. Kriek Lei den, eerste zijvogel W. Du- cheine Terhole. Tweede A. Remijn Ossenisse. Grootste aantal (5) W. Kriek Leiden, Tweede wip hoge vogel C. Kindt, Nieuw-Namen. Eerste zijvogel W. Kriek Leiden. Tweede Ed Neef Hulst. Groot ste aantal (5). J. Vermeeren Hulst. Aan de kermisgaaibolling in de Kroon deden 42 boilers mee. Hoge vogel C. van Delft, E. Kindt, P. Sponselee, allen lit Terhole. Rechter zijvogel G. van Eetvelde en C. van Delft, beiden uit Terhole. Lin- cer zijvogel B. Freyser, Terho le. Grootste aantal (13) K Mannaert Terhole. (Van onze correspondent) GOES Met ingang vam 1 anuari 1974 zal in de gemeen- e Goes een toeristenbelasting ngevoerd moeten worden, neent, het college van B. en V. van Goes, blijkens haar iota vai, aanbieding voor 1974. tij acht dit noodzakelijk we gens de voortdurend stijgende asten in de recreatie-sector. De belangrijkste ontwikke- ingen in de openluchtrecreatie >innen de gemeente Goes zul- en zich afspelen in het Schelphoekgebied, het gebied ondom Wolphaartsdijk. De 'emeentelijke werkgroep ver zacht in het voorjaar van 974 zijn bevindingen over de ecreatiemogelijkheden van de ostelijke oever van het Veer- e Meer in een definitief rap- ort te hebben vastgelegd. Het college hoopt de aanleg an het recreaitieriool te Wol- haartsdijk spoedig ter hand te unnen nemen. Zij acht dit elangrijk- voor het milieu en e ontwikkeling van het oos- elij'k gedeelte van het Veerse leer. De ingestelde werkgroep oor een regionaal basisplan oor de openluchtrecreatie en et toerisme op de Bevelanden al de eerste fase van haar tudie in het najaar van 19™ ereed hebben. Deze voorstu- ie betreft het Goese oeverge- eelte langs de Oosterschel- e. Ook de bosaanplantingen bij Heer Arendskerke en s eer Hendrikskinderen wor- en als recreatiemogelijkheden an grote betekenis geacht, let de aanleg van net bos abij 's Heer Arendskerke is ?eds een begin gemaakt en iij 's Heer Hendrikskinderen al in 1974 bf begin 75 worden egonnen met de bosaanleg' iet recreatiegebied „De Gol" inse Hoeve" met de kinder- oerderij zal in het komende egrotingsjaar geopend wor- en. Bij het verkrijgen van een jkssubsidie zal de aanloopha- en in de Oude Havenkom te oe- begin 1974 kunnen wor- en aangelegd. B. en W. ver achten van dit project een sieving voor het noordelijk ïdeelte van centrum-Goes. DEN HAAG (ANP) M°r" mvroeg met zonsopgang be nt de Islamitische v3?'^» amadan. De vastenperiod® ndigt op 27 oktober. In Ne" irland verblijven ruun >0.000 Islamieten. ISTEREN is Italië getroffen 3or noodweer, dat in Ron} rie mensenlevens eiste en odena 10000 ha land aan ind van de stad overstroom- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Niet al leen de overschotten van land- bouwbestrijdingsmiddelen die binnenkort verboden zullen u-orden, moeten werden inge zameld, maar ook de stoffen die kwikverbindingen bevat ten. Dit is de mening van de vaste commissie van advies en bijstand voor het milieubeheer voor G.S. een mening die wordt onderschreven do<>r de statencommissie voor Sociale Zaken, die zich gisteren bezig hield met het voorstel van fi.S. om restanten landbouw- vergif in Zeeland in een keer in te zamelen. Zoals wij reeds hebben ge meld is het de bedoeling dat tegen het eind van dit jaar, of anders spoedig in het voorjaar, de straks bij de wet verboden resten van landbouwvergiften in Zeeland worden ingeza meld. Het gaat hier om bijv. DDT-houdende stoffen. Deze vergiften mogen thans al niet meer worden gebruikt bij be spuitingen en dergelijke, maar men mag ze evenmin aan de vuilnisman meegeven of ze gewoon in het water gooien. Volgend jaar wordt ook het bezitten van deze stoffen, die zich thans nog naar men hoopt bij de boeren bevinden, straf baar gesteld. In Zeeland wil men nu een centrale inzamelingsactie gaan voeren die zo is opgezet dat de bezitters van restjes land bouwgif het spul naar een centraal punt in de gemeente brengen, vanwaar ze naar een centraal depot worden ver voerd. De provincie zorgt op haar beurt, voor transport naar een vuilverbrandingsinstallatie in het Botlekgebied. Stoffen die kwik bevatten waren in het inzamelingsplan buiten beschouwing gelaten. Deze stoffen kunnen namelijk niet, zoals de „normaleland bouwvergiften, in de vuilver- brandingsovens worden ver nietigd. Wat de inzameling be treft zou dit betekenen dat de kwikiboudende stoffen gewoon bij de boeren achter zouden blijven, tot men daarvoor ook een oplossing gevonden heeft. Zowel de milieucommissie als de commissie voor Sociale Zaken zijn unaniem van oor deel dat men door het uitzon deren van kwikhoudende stof fen, het probleem van de landbouwvergiften maar slechts gedeeltelijk oplost. „Het spul is zo gevaarlijk", zei gisteren het statenlid Geu ze in de .commissie van Socia le Zaken, „dat een persoon een hele bevolking vergiftigen kan" een mening waarbij de heren Huybrecht en Oster- man zich van harte aanstoten. Gedeputeerde J. v. d. Bos ver klaarde dat Provinciale Water staat de mogelijkheid om kwikhoudende stoffen hi te zamelen, gaat onderzoeken. „Het is van belang dat er steun voor dit streven uit de statencommissies komt", meende de gedeputeerde. De provincie trekt voor het transport van de vergiften en voor de vernietiging ervan, een bedrag van tienduizend gulden uit. Het is mogelijk dat dit bedrag niet toereikend zal zijn, als men tijdens of na de inzameling de verschil lende stoffen moet gaan sorte ren, om op die manier de kwikhoudende vergiften, die niet verbrand kunnen worden, eruit te kunnen halen. (ADVERTENTIE) stuur een vaandeltje als dit mee Gewonnen in het Bio-tex Vlekkenfestival. Stuur ook 'n gekke vlek naar postbus 8272, Amsterdam Spelregels op Bio-tex verpakkingen. Duivenconcours De dui vensociëteit in Terhole heeft in zaal Schonenberg een ker- misduivenconcours gehouden, waaraan door 98 duiven werd dealgenomen. De uitslag' was als volgt: 1. J. Cappendijk, Buschkapelle, 2. R. Mahu, Kloosterzande, 3. A. Vreyser, Kloostrzande, 4. J. van Hels- land, Hulst, 5. A. Nijs, Hulst, 6. E. van Vlierberghe, Graauw, 1. J. Stallaert, Boschkapelle, 8. 1. van Goethem, Kloosterzan de, 9. J. van Helsland, Hulst, 10 A. Nijs, Hulst. Vooruitzichten voor vrijdag cn zaterdag, opgesteld door het KNMI op woensdag om 18.00 uur: overgang naar onbe stendig weer. Vooruitzichten in cijfers gemiddeld over Ne derland. Voor vrijdag: aantal uren zon: 1 tot 7; min. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal; max. temp.' omstreeks normaal: kans op oen droge periode van min stens 12 uur: 90 procent; kans op een geheel droog etmaal- 60 procent. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 6; min. temp.: 0 tot 5 graden boven normaal; max. temp.: van ongeveer normaal tot 3 graden onder normaal: hans op een droge periode van minstens 12 uur: 50 procent; hans op een geheel droog et maal: 20 procent. De waterhoogten van woens- ï'gen, meegedeeld door rijkswaterstaat: Konstanz 307 pl.l, Rheinfel- den 211 -3, Straatsburg 178 - lz, Plittersdorf 335 -3, Maxau pl.4, Plochingen 124 -4, Mannheim 198 pl.6, Steinbach 109 -8, Mainz 203 -8, Bingen -8, Kaub 119 -6, Trier 236 P13, Koblenz 130 pl.5, Keulen '5 pl. 7, Ruhrort 211 -4, Lobith 835 -7, Pannerdense kop 817 Nijmegen 639 -4, IJsselkop -4, Eefde IJssel 320 -2, Deventer 200 -4, Monsin 5440 ■W, Borgharen 3800 -32, Bel- teld 1085 onv., Grave beneden de sluis 500 onv. De minste waterdiepten ln ae vaargeul, heden vermeld op ?e waarschuwingsborden; zijn centimeters: Spijk - Stan djes 270 uitvaartdieDte aan de sluis te Weurt 260, Pannerden IJsselkop 260, IJsselkop - Mn8' Driel - Amerongen ™0, Amerongen - Lekkanaal f°5, IJsselkop - Doesburg 235, desburg - mond Twenteka naal 235, mond Twentekanaal Deventer 225. Deventer - indesheim 240. waterdiepte deneden Windesheim 300. Jfdrgen, vrijdag 28 sept. ,6ei5|en op Zoom 4 44 Hans, Ter: «weert 3.50 en 16.05 Vli: «leuzen 3.11 en 15 27 ssingen 2 39 er, 14 T6 W«neldin ge 4.34 en 16 48' (Van onze correspondent) TERNEUZEN - GENT Als het stadsbestuur van Gent er de nodige financiële middelen voor beschikbaar wil en kan stellen zal de 400ste verjaardag van de „Pacificatie van Gent'' in 1976 op grootse wijze worden gevierd. Het college van schepenen van Gent staat niet onwelwillend tegenover het plan, maar zijn een beetje huiverig voor de kosten, die de manifestatie met zich mee brengen. Er zou een bedrag van 15 a 20 miljoen Belgische fran ken mee gemoeid zijn. In Gent vindt men dat een amateuristische stoet niet ver antwoord zou zijn omdat men ook toeschouwers uit Neder land, Frankrijk en Duitsland wil aantrekken. Een groots op gezette stoet zou ook passen in de cyclus van manifestaties die het stadsbestuur elk jaar, hoofdzakelijk in september, wil organiseren. Het bloemen- tapijt van dit jaar betekende het begin van een vijfjarency- oluis, die duizenden belangstel lenden trok. De Pacificatie van Gent in 1576, betekende het einde van een voorlopige spalt tussen de destijds Spaans-getrouwe ge westen en de rebellerende sta ten van Holland en Zeeland. De vereniging „Gent, die fiere,die een sterke voorstandster van de stoet is acht het thema van de Pacificatie bijzonder aantrek kelijk om er een typisch Gentse stoet rond te bouwen. Alle hoogtepunten, maar ook de nedergang, die Gent in de loop van zijn stormachtige ge schiedenis heeft gekend, zouden er in kunnen uitgebeeld worden. Het eerste gedeelte van de stoet zou de grote betekenis moeten belichten van de stad. die werd uitgekozen voor de afkondiging van de Pacificatie. Gent, de geboortestad van. Ka rel V was toen één van de voor naamste steden in de Nederlan- den. Het tweede gedeelte zou als thema de troebele tijden mo ten hebben. Het derde gedeel te moet een voorstelling geven van de verscheurde Nederlan den, die zich rond Willem van Oranje scharen. De organisators willen daarnaast de voorstelling koppelen aan de actualiteit. Volgens het reedis gemaakte voorontwerp zouden er niet minder dan tweeduizend figu ranten aan de stoet moeten deelnemen, die choreografi sche, acterende, zingende en vlaggenzwaaiende groepen vormen. Verder zouden aan de optocht deelnemen, zes grote en twee kleinere praalwagens, de Gentse draak, zeven mu ziekkorpsen, honderd paarden, de drie Gentse reuzen en vier koren. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Technisch gesproken is het mogelijk om de oude vissershaven van Vlissingen, die de voornaamste attracie in de directe omge ving van het Vlissingse cen trum is, in zijn bekoorlijke toestand van voor 1908 terug te brengen. Het is eveneens technisch mogelijk om deze vissershaven, die door een stuk Deltadijk van de zee zal wor den afgesneden, open te hou den. De beide oplossingen zouden echter zoveel geld kosten, dat het niet realistisch is, er veel aandacht aan te besteden. Demping is het enig mogelij ke. Dit hebben B. en W. van Vlissingen verklaard in ant woord op vragen van het raadslid Banninck. die het verloren gaan van een uniek stiik'e Vlies i'gs stadsbeeld een tragische zaak vindt. Het herstellen van de toe stand van voor 1908, door het graven van een kanaal vanaf het droogdok, via de Stenen Beer, de Wilhelmina- straat en de Zeilmarkt naar een vissershaven, aan de Pot- tekaai, zou volgens een voor zichtige raming, op 5 miljoen komen te staan, zeggen B. en W. Bovendien zou men in dit geval veel bezwaren ontmoe ten van de kant van de bewo ners van de Pottekaai, wier voorvaders 65 jaar geleden het dempen van de haven op deze plaats met gejuich hebben be groet. Het toegankelijk houden van de tegenwoordige „oude" vis- serstoaven, vergt een uitgave van minstens 8 miljoen, omdat er in dat geval stormvloedke- rende sluizen in de haven mond gebouwd zouden moeten worden. Niemand kan zich voorstellen, dat Rijkswater staat daar toestemming voor zou geven. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Tevergeefs heeft men in Zeeland ge probeerd aangesloten te worden op het reeds in de tech nische telefoondistricten Tilburg en Breda ingevoerde „centrale alarmnummer" 0011. Technisch was men in Zee land gereed om de beide bestaande regionale alarmcen trales in Terneuzen en Goes, die beide een apart nummer hebben onder te brengen in het 0011-systeem, dat geheel gratis is voor degenen die dit nummer gaan bellen. Op het departement van Binnenlandse Zaken wil men echter, dat het gehele land in één keer het noodnummer 0011 krijgt. De totstandkoming van dit algemene, landelijke alarmnummer wacht daardoor tot ook de „langzaamste" regio in Nederland met zijn eigen technische voorbereidingen ge reed is. Het werd Zeeland zelfs niet toegestaan om bij wijze van experiment op 0011 in te ha ken. Intussen zal toch weer een nieuwe poging worden onder nomen om ook in deze provin cie het centrale noodnummer ingevoerd te krijgen. Dit werd gisteren meege deeld in de statencommissie voor sociale zaken die zich bezighield met de uitvoering van de wet ambulancevervoer. Daarin is snelle en doeltref fende alarmering van ambu lances en andere hulpdiensten, via centrale telefoonnummers uiteraard van groot belang. G.S. van Zeeland willen de wet in deze provincie zo toe passen, dat er twee centrale posten voor het ambulancever voer komen, één voor geheel Zeeuwsch-Vlaanderen, en één voor Midden- en Noord-Zee land, met uitzondering van Tholen en St.-Philipsland. De beide laatste gebieden worden bediend vanuit Brabant. G. S. vinden het logisch de twee alarmcentrales (Terneu zen en Goes) als centrale pos ten te benutten, omdat op die beide plaatsen reeds personeel en communicatie-apparatuur aanwezig is. De ambulance-au to's zullen echter, ongeveer op de wijze zoals dat thans het geval is, over geheel Zeeland verspreid in staat van paraat heid worden gehouden. Dit verzekerde gistermiddag gedeputeerde J. v. d. Bos, toen er over de regionalisatie van de hulpverlening tal van vra gen in de statencommissie voor sociale zaken loskwa men. Er werd met name ge sproken over de situatie in Zeeuwsc'n-Vlaanderen, waar stemmen opgaan om Oost- Zeeuwsoh-Vlaanderen en West-Zeeuwsch-Vlaanderen tot aparte ambulanceregio's te verklaren. Zelfs wordt er ge sproken over drie ambulance regio's. (Oost-Zeeuwsch-VIaan- deren, de Kanaalzone en West- Zeeuwsch-Vlaanderen). Ook voor Midden-Zeeland zijn van uit de meer dan 60 instellin gen bij wie G. S. het oor te luisteren hebben gelegd, gelui den vernomen die aandringen op sub-regionalisatie. Mr. Osterman, bijgevallen door mevrouw Van Zanten en de heren V. d. Voorde en com missievoorzitter Everaert, wil de alle voors en tegens van groot- en kleinschalige regio nalisatie wel eens op een rijtje zien staan, omdat zo werd opgemerkt men pas dan tot een zuivere afweging kan ko- (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu- zense gemeentepolitie heeft mejuffrouw T. van B. uit Biervliet, die ervan werd ver dacht haar werkgever te Hoek, supermarkt J. van Lee- nen, voor een bedrag van fl. 15.000.- te hebben benadeeld, weer vrij gelaten, nadat zij tijdens het verhoor een voiledi ge bekentenis heeft afgelegd. Tegen haar is proces verbaal opgemaakt. men. Een dergelijk overzicht werd toegezegd, compleet met bijbehorende kostenberekenin gen. Er zijn in verband met het plan om het. ambulancevervoer te reorganiseren geen hoorzit tingen gehouden. Dit was een omstandigheid waarvoor de heer V. d. Bos geen afdoende excuus kon aanvoeren. Hij be loofde de commissie wel dat de reacties op het plan aan de staten, in samengevatte vorm, beschikbaar zullen worden ge steld. Verder kon hij tot veler geruststelling meedelen dat de standplaatsen van de ambulan- cewagens ook in het nieuwe systeem, dat immers hoofdza kelijk snelle en voortdurende alarmeringsmogelijkheden be oogt, niet zullen worden ver anderd. Dit zal alleen gebeu ren als er moeilijkheden mee ontstaan. Tenslotte kon hij nog verze keren dat mettertijd ook ande re hulpverleningsdiensten, zo als de brandweer, in het gere organiseerde alarmeringssys teem zullen worden inge bracht. 0 Mevrouw Manneke met haar tamme haas, (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS - BIERVLIET Knabbeltje en Gnurk zijn zeer toepasselijke koosnaam pjes voor twee niet alledaagse huisdieren. Knabbeltje is een haasje, dat bij de familie Man neke in Breskens met de fles is grootgebracht, evenals Gnurk, een parmantig rose biggetje, dat de uitgebreide menagerie van de familie Van Beest in Biervliet is komen versterken. Zonder hulp van beide buis- moeders zouden ze alle twee jammerlijk zijn omgekomen. Knabbeltje verloor zijn moe der toen een maaimachine in de boomgaard van de Bres- kense familie over het nest reed, en Gnurk was te Mein en te zwak om zich tussen haar brutalere broertjes en zusjes te kunnen handhaven in een vol varkenshok. Aanvankelijk had Knabbelt je nog een broertje, beide werden ze door mevrouw Manneke in een 'kist in de boomgaard geplaatst, maar toen Knabbeltjes broertje in een onbewaakt ogenblik zich onder het daarover gespannen aardbeiennet uitwerkte, greep een der jachthonden van de familie hem zonder pardon in de nek. Knabbeltje bleef over, en om de paar uur, ook 's nachts, kreeg hij een flesje met babyvoeding, dat hem zijn welgedane uiterlijk van dit moment verschafte. Er heeft zich tussen het haasje en mevrouw Manneke een speciale relatie ontwik keld. „Alleen ik kan hem pak ken, iemand anders lukt het niet, ook mijn man niet", zo zei zij. „Soms ligt hij in haar schoot te slapen, en hoewel hij de fles nu eigenlijk is ont groeid, bedelt hij er iedere avond om, en met succes, want hij vindt het zo lek ker". Volgend jaar wil mevrouw Manneke hem weer terugbren gen in de natuur. „Nu nog niet. Het is jachtseizoen en ik wil niet dat hij wordt doodge schoten, want hij dis helemaal niet bang van mensen". Aanvankelijk sjouwde hij trouw achter zijn „kuns-tmoe- deraan totdat hij met zijn pootje tussen een deur kwam. „Sindsdien is hij wat voor zichtiger geworden. Alleen als hij zijn flesje wil, wat hij eigenlijk niet meer nodig heeft, dan loopt hij op zijn achterpoten achter mij aan", aldus mevrouw Manneke. Gnurk voelt zich bijzonder thuis in de ruime huiskamer van de familie Van Beest. „Bij een van onze buren werd een aantal biggen geboren, maar twee daarvan konden het niet redden. Een hebben wij toen in huis genomen, en om de twee uur kreeg zij het is een zeugje uit een maggi- flesje haar pap. Ze was zo verzwakt dat ze niet op haar achterpoten kon staan, maar door dagelijks oefenen hebben wij haar leren lopen", aldus mevrouw Henny van Beest. Nu scharrelt Gnurk overdag 's nachts slaapt zij in een schuurtje driftig door de huiskamer. Niets ontgaat haar, alles hoort en ziet zij. Trouw drubbelt zij achter haar nieu we moeder aan, en de drie zoons van de familie hebben Gnurk geaccepteerd als een volwaardig lid van het gezin. Gezamenlijk met de spaniel en de kinderen vleit zij zich voor het naar bed gaan voor de televisie. Het programma van dinsdagavond interesseerde haar kennelijk niet veel, want prompt viel zij in slaap. Maa.r biggen worden groot („Jammer genoeg bestaat er geen groei'stopmiddel", aldus de heer Van Beest), en er zal toch een tijd komen dat Gnurk naar een eigen behui zing gaat. En dan nog wat later vertegenwoordigt zij een niet onaanzienlijke hoeveel heid karbonade en ham. „Wat dan?" Hierover breekt men zich nu nog het hoofd niet. Temid den van de twee katten, en een hond, goudvis, schildpad den en gupjes is Gnurk mo menteel koning, wat de schild pad ervaart wanneer hij regel matig op zijn r-ug wordt ge worpen. 0 Het biggetje Gnurk is de menagerie van de jamüie Van Beest komen versterken. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Zeeland krijgt met Kerstmis 40 Noord ierse bejaarden op bezoek. Ze zjn afkomstig uit Londonder ry, Belfast en Newry. De coör dinator van het comité Zee land helpt Noord-Ierland. de heer P. v. d. Linden uit Hein- kenszand, vertrekt op 17 okto ber naar Belfast om de laatste voorbereidingen te treffen voor het bezoek. Het comité Zeeland helpt Noord-Ierland kampt met gro te financiële problemen. Om de bejaarden, die allen uit de bedreigde wijken afkomstig zijn, goed te kunnen onthalen, is er f 25.000 tot f 30.000 nodig. In diverse plaatsen in Zeeland zijn geldinzamelingsacties aan de gang, die volgens medede lingen goed verlopen. Do grootste opbrengst wordt ver wacht van een Zeeuwse loterij die van start gaat zodra de ministeriële goedkeuring is ontvangen. De bejaarden worden niet zoals bij de drie groepen kin deren die eerder dit jaar in Vlissingen, Heinkenszand en Kapelle op bezoek waren, bij gastgezinnen ondergebracht Het comité voert momenteel onderhandelingen met enkele toeristische accommodaties op Walcheren om de groep in ziin geheel te kunnen onderbren gen. De mensen komen graag naar Nederland om op verhaal te komen. Vorig jaar is er een groep van 40 Noordierse be- j; arden in Lunteren geweest. De voorzitter van de bejaar densociëteit in Belfast, de heer Tem Maggey, heeft zulke goe de connecties opgebouwd met de Zeeuwen dat het comité Zeeland helpt Noord-Ierland deze club geadopteerd heeft. Dit heeft geresulteerd in de eankleding van het soosge- bouw In Belfast, een akelige kaïe loods van 25 bij 7 meter. De heer V. d. Linden heeft in augustus, tegelijk met het te rugbrengen van de laatstp gioep Noordierse kinderen uit Kapelle een enorme voorraad linoleum meegenomen voor de aankleding van het gebouw De bejaarden waren opgetogen over dit Zeeuwse gebaar. De Ieren, die naar Neder land komen met Kerstmis woiden door drie plaatselijke commissies geselecteerd. F.r zijn plannen van het lan delijk comité met aan het hoofd de heer O. Haan uit Utrecht, om nog eens een groep van 40 bejaarden met Kerst mis naar Nederland te halen, en ook twee groepen kinderen. Zeeland, en met name Zierik- zee loopt nog met plannen om in ieder geval met Pasen vol gend jaar een groep van deze leist kinderen op een ont spannen vakantie te ontha len Alleen in Zeeuwsch-Vlaan- deren blijkt men zich van de ze activiteiten afzijdig 1e Houden. „Ontzettend jammer", vindt de heer V. d. Linden, „want Zeeuwsch-VIaanderen met. zijn rust en zijn gunstige ligging ten opzichte van Bel gië zou een prachtige gelegen heid kunnen bieden een groep Noordierse kinderen of bejaar den te ontvangen"

de Stem | 1973 | | pagina 3