3 Kees Fierloos: Eigen clubhuis laatste wens 3 GOESE KORFBALCLUB TOCOIgaasaa VIERT 40-JARIG BESTAAN ne 1 „Berrevoel deed veel voor TOGO" WEMELDINGE KRIJGT GROOTS WIET,ERG Al, A Kavero-ploeg door KNWU in moeilijkheden Duininck wint VLUCHT PARKESTONE NIET ERGIN TREK Jeugdrenners op dreef in Schiedam Cees Bal kan niet starten t« Oprichting Topjaar Geen starheid Mooie dingen in het leven voor slechts 22 cent: 1 ponderdag 27 september 1973 te huur gevraag voor onze cliënten' ges, woningen, flats BEMIDDELING VERHUURDERS Woningbureau 0-40703 nu J.W. de vakantie diversen 5? CAJUITBOOT t.K. motor f 500,- met f 700,- Zuidwal 9. tel. 01670-4129. (Van onze sportmedewerker) GOES Zaterdag is het 'feest bij de Goese korfbal vereniging TOGO (Tot Ons Genoegen Opgericht). Deze op één na oudste club in Zeeland bestaat dan 40 jaar. Zater dag begint om 10.00 uur in de Sporthal een toernooi voor de huidige en voor de oud-leden van Togo. Deze onderlinge wedstrijden worden gevolgd door een receptie in het restaurant van de Sporthal van halfvijf tot halfzes. Na een diner in Slot Ostende wordt de dag besloten met een bal dat nog gevarieerd wordt gemaakt met enkele attracties. Voorzitter van de jubileumcommissie, die dit alles op poten heeft gezet, is Kees Fierloos, die voorheen bij Togo diverse bestuursfuncties heeft vervuld (voorzitter, penningmeester en wedstrijdsecretaris). Fierloos wordt in de feest- commissie bijgestaan door Cees Nieuwenhuijze, Wim de Jager en mevrouw Waterman- Buteijn die allen veel voor Togo hebben betekend of dit nog doen. Kees Fierloos die bij het secretariaat en elders alles heeft opgesnord om een fraai jubileumnummer samen te stellen, heeft mede door zijn vele actieve jaren bij To go, vanzelfsprekend weinig moeite om de ups en downs van de rood-witte formatie te belichten'. „Gelukkig waren er veel meer ups dan downs", zegt Fierloos. „Trouwens wij be schikten altijd over leden die niet zo gauw in de put raak ten, maar zelfs bij de ergste tegenslag nog een lichtpuntje ontdekten. Wij zijn steeds een vereniging van optimisten ge weest". In melksalon ..De Land bouw" werd Togo op 29 sep tember 1933 opgericht, dertien dames en zeven heren werden teen als lid geboekt- Het eer ste veldje waarop de korven werden geplaatst, lag in Bouwplan 3 in Goes. Maar al gauw trok men naar de „Schengeweide" waar ook de voetbalvereniging Goes speel de. Omdat er na Togo steeds meer korfbalclubs kwamen, kon men al vrij snel gaan spelen in competitieverband. De Goese dlub kreeg steeds meer leden maar met het mo- Ijüisatiejaar (1939) brak ook voor Togo de misère aan. Alle bestuursleden, op één na, wer den onder de wapenen geroe pen en dat bracht vele hoofd brekens met zich mee. Organi satorisch liep er wel eens iets fout maar hoofdzaak was dat Togo bleef draaien. Oo-k al reisde men dan wel eens met paard en wagen of moesten lange afstanden worden afge legd op fietsen met rubber banden, men verloor nooit zijn goede humeur. In het seizoen 1941-1942 werd het eerste twaalftal van Togo kampioen in de ZKB en in 1944 ging men voor het eerst aan de competitie deel nemen met een juniorenteam. Na de bevrijding ging men ook contacten buiten de pro vincie leggen. Zo werd in 1946 meegedaan aan de pinksterse ries van AZO in Den Haag. De reis werd gemaakt in spoorwagons waarin gewoon- - 'ijk vee werd vervoerd, maar dat mocht de pret niet druk ken, want in Den Haag kon men toen ook getuige zijn van de interland Nederland - Bel gië en dat was voor mensen uit Zeeland iets unieks. Op 4 augustus 1951 werd de Interland Nederland B - Enge land B in Goes gespeeld. De organisatie kwam hoofdzake lijk voor rekening van Togo dat hiermee een beste beurt maakte. In de jaren vijftig liep het trouwens toch gesmeerd bij Togo. Men kon door stijging van het ledental onder andere een betaalde trainer aantrek ken en dit leverde wel succes op want Sn 1956 werd het eerste twaalftal kampioen van de ZKB. Een jaar 1-ater startte men met het jaarlijkse schoolkorf- baltoernooi en toen in 1959 de eerste mierocompeti-tie in Zee land begon, was Togo met maar liefst vier achttallen pre sent. Twee jaar later beschikte men over ruim 100 leden en ook op prestatieniveau ging T go toen meetellen. lange tijd beschikt over ama teurtonelisten die jaarlijks met succes een feestavond verzorg den. Fierloos: „Een tijdje had- len we ook een eigen band. Maar dit alles is nu voorbij want men zoekt het nu in ander amusement, bijvoor beeld bi' de beeldbuis. Toch was dat een erg leuke tijd en we hebben er een hechte ver enigingsband door gesmeed". Financieel heeft ook Togo het wel eens moeilijk gehad. Door diverse acties, bijvoor beeld het sparen van Kwatta- soldaatjes en de verkoop van oliebollen en ballpoints wist men echter het hoofd boven water te houden. En sinds Kees Fierloos zich met de toto bezighoudt, komt men financieel aardig aan zijn trekken. Togo is nu een vereniging met 132 leden. In het district Zuid-West komt men uit met 2 senioren- en 2 juniorenteams. Men speelt in de micro competitie onder andere met drie aspiranten- en één pupil- lenachttal. Kees Fierloos wil nog wel kwijt dat één naam in één adem met Togo kan worden genoemd, namelijk H. M. Ber- revoet. Hij was voorzitter van 1940-1945 en van 1949-1957- Berrevoet heeft zeer veel voor Togo gedaan. Fierloos: „En dan wil ik nog graag wijzen op de goede ver standhouding die er bestaat tussen de gemeente, de sport raad en ons. Eigenlijk hebben we maar een wens: een eigen clubhuis". 0 Kees Fierloos, voorzitter van de jubileum-commissie van Togo: „Verstandhouding tussen ge meente, sportraad en Togo is voortreffelijk". (ADVERTENTIE) Je club van Ajax zien winnen en een Aranda opsteken. De senoritas Aranda van Velasques. EINDSTAND GRENS KLASSEMENT 1 B. Broere Oudetibosch 76 punten, 2 A. v. Over-veld Zegge 61, 3 F. Pirard Breda 50, 5 G. St. Nicolaas 's-Gra- vendeel 47, 5 G. Habets Den Haag 44, 6 L. Boose Brielle 43, 7 A. Tak Oud-Gastel 42, 8 R. Schuiten Zandvoort 40, 9 P. Maas Heerle 37, 10 J. Raas Heinkenszand 36, 11 F. v. d. Ende Monster 36, 12 G. Minneboo Geervliet 34, 13 H. Stander Oude-Tonge 31 14 C. v. Dongen Oud-Gastel 30, 15 R. Kroep Rotterdam 28, 16 P. de Vos Aalsmeer 27, 17 A. v. d. Steen Etten-Leur 25, 18 M. Rehorst Den Haag 24, 19 H. Prinsen Hank 23, 20 J. Vc-senek Prinsenbeek 21. EINDSTAND VLAAN- DERENKLASSEMENT 1 A. v. d. Bunder IJzendij- ke 164 punten, 2 W. de Waal Axel 157. 3 P. Gödde Koe wacht 138, 4 C. de Smit Ter- neuzen 118, 5 L. Strobbe Lamswaarde 110, 6 H. Gijsel Heikant 103, 7 T. Carroll Philippine 84. 8 G. Thomas Philippine 70 9 J- Raas Heinkenszand 58, 10 P. Fran ken Oosterhout 51, 11 F. v. Hoogerheide Ossendrecht 49, 12 K. de Vrieze Goes 46, 13 H. Stander Oude-Tonge 45, 14 G. St. Nicolaas 's-Graven- deel 41, 15 A. Dettsing Hal steren 40, 16 W. de Feber Sluiskil 38, 17 K. Tolhoek Yerseke 37, 18 C. Stoutjes- dijk St.-Maartensdijk 37, 19 W. v. Stenis Hoog Blokland 37, 20 C. v. Dongen Oud- Gastel 34. (Van onze sportmedewerker) ZIERIKZEE Naar het zich laat aanzien zal ook de Kavero wielerploeg volgend jaar van het toneel verdwij nen. Alles zal afhangen van de bespreking met de spon- Kees Fierloos stelt. „Het topjaar van Togo was 1963. Na het behaalde kampioenschap in de eerste klas van de ZKB promovêerden wij toen naai de derde klas van KNKB (za terdag)- Helaas moesten we ons daar na vijf jaar (vrijwil lig) uit terugtrekken door vertrek naar elders van onze beste speelsters en spelers. Maar dat 1963 een topjaar voor ons was, bewijst wel dat negen van onze leden werden gekozen in het ZKB-twaalftal tijdens het Zesbondentoernooi dat in Goes werd gespeeld. Een jaar later werden Ella Deurloo en Piet van Beugen zelfs gekozen in het Neder lands twaalftal dat in Goes uitkwam tegen de Belgen. Dit alles betekende natuurlijk een geweldige propaganda voor ons. We hadden toen trouwens ook een recordaantal leden (176)". Behalve actieve leden in de korfbalsport heeft Togo ook (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Bij de postduivenvereniging De Ge trouwe Duif te Cadzand boek ten A. Duininck en zoon hun zoveelste overwinning in dit t'liegseizoen. In de wedvlucht vanuit Doornik, waarvan door J"7 duiven werd deelgenomen 'U Cadzand, wonnen zij 1, 6 en De snelheid van de winnen de duif bedroeg 1148. 77 meter Per minuut. 2 W. van Akker. 3 'Porrey. 4 en 5 J. Pleijte. 8 D, van Houte. 9 P. Goossen. 10 Visser. Steeds Sneller, Ijzendijke ®et 167 duiven, hoogste snel heid hier was 1114,-. mpm ge waakt door een duif van J. de Smet. 2 en 6 Fr. Dieleman. 3 en 10 J. Fepréz. 41 de Cocq. 5 A. Termote. 7 M. Rodts. 8 Th. t-ruson. 9 Em. van de Vlies. Jong Maar Moedig 2, One igen met 59 duiven. 1 en 4 Boerman (1029.- mpm). 2,. n.:>, en 10 C. Babijn. 6 en 9 I Maaijsen. 7 A. Jansen. 8 B- fan de SI ikke. De Snelvldegers, Oostburg Wet 91 duiven. 1 A. Wage U084.48 mpm). 2 J. Ritico. 3 j de Jonge. 4 I. Wage. 5 A. Aabregtse. 6 J. Bakker. 7 O-verhei je. 8 J V Verkeste. 9 Boekhout. 10 P. de Paepe. ,/echt voor Allen, Sluis, In- u 58 duiven, hoogste snel- «f'd 1082-mpm. 1 O. de.Mei- 2 en 4 J, Coppens. 3 E. "er- 5. 7, en 10 J. Fokke. 6 (Van onze sportmedewerker) WEMELDINGE Jan Luijk, eigenaar van diverse ho- reca-bedrijven in Goes voelt zich- nauw verbonden met de Zeeuwse Wielersport. Na Heinkenszand en 's-GravenpoI- der heeft nu ook het wielercomité in Wemeldinge niet tevergeefs een beroep op Jan Luijk gedaan voor het grote wielergala op zaterdag aanstaande. Alle categorieën komen dan aan de start. Werd de voorgaande twee jaar een om nium voor amateurs verreden, nu zijn de beroepsrenners (twaalf in getal) aan de beurt om slag te leveren in een tijdrit, afvalrace en in een criterium. J. Moens. 8 J. Wage- 9 G. de Meijer. Nog Sneller, Breskens met 249 duiven. 1 Jan de Meester, (1106,-mpm). 2 P. Blaakman 3 W. van de Slikke. 4 Jan Faas. 5, 8 en 9 J. van de Broeeke. 6 H. Sohelstraete. 7 J. van Oostenbrugge. 10 Th- Smallegange. Eerste de Beste, Schoondijke met 1 en 2 gewonnen door Klaassen-Tallie, snelheid eer ste duif 1098,-mpm. 3 C. Pi jo ke. 4, 6 en 8 P. Ras. 5 en 10 J. Toernoois. 7en 9 R. Postma. VZV, Hoofdplaat met 120 duiven. 1 B. de Poorter, 1081. mpm. 2 M. Vermeere. 3 en 7 J- Spinnewijn. 4 A. de Wever. 5 A. en H. de Poorter. 6 A. den Hamer. 8 A. van de Ameele. 9 J. Steijaert. 10 M. Blaakman. Vrije Vlucht, Sasput met 61 duiven. 1, 7. 9, en 10 P. de Poorter. (1066,-mpm). 2 en 3 J. Boone. 4 B- de Poorter. 5 P. Boogaard. 6 en 8 C. Boog aard. De Bonte, Duif, Aarden-burg in samenwerking met De Grensvliegers te Eede. met 104 oudeduiven hoogste snel heid 1171,7 mpm. 1 en 9 A. Reiniers. 2 J. de Vreeze. 3 en 10 A. Dezutter. 4 en 7 O. van Queckelberghe. 5 B. Herman. 6 en 8 M. Ver- wulst- Met 150 jonge duiven. 2 en 5 J. de Vreeze, 1173,9 mpm. 3 F. Boogaard. 4 en 7 A. Bijsse. 6 A. Temmerman. 8 G. de Clerck. 9 O van Queckel berghe. 10 F.AM. de Clerck. Een woordvoerder van het comité daarover: „Wij menen met 'n omnium een gevarieerd en' tevens attractief pro gramma te brengen. Bij de profs wordt de Frisol-ploeg vertegenwoordigd door Kees Priem, Ko Blok, Ad Huize bosch en Cees van der Meij- den. Kela Tapijt brengt aan het vertrek: Harm Ottenbros, Jos van Beers, Klaas Balk en Jan Serpenti. Dan zijn er nog vier individuelen waartoe Ko Tolhoek behoort die nog een maal een come-back maakt bij de profs en dan tegelijk zijn actieve wielercarrière afsluit. Als tweede Zeeuw bij de indi viduelen hadden we graag Cees Bal aan de start gezien, maar omdat deze beloftevolle cou reur de volgende dag Parijs- Tours doet kan men dit wel vergeten. Cees Bal, die overi gens niet onwillig was om hier te vertrekken mogen we im mers geen duimbreed in de weg leggen om de andere dag zo sterk mogelijk aan de start te staan voor deze najaarsklas- sieker. Wanneer Bal bijvoor beeld hier zou rijden arriveert hij op zijn vroegst pas zo rond halftwaalf 's avonds in Parijs. Bovendien heeft hij 's mid dags tussen dc verschillende nummers door hier in Wemel dinge wat moeten rondhangen en ook dat is niet bevorderlijk voor de conditie. De andere renners die als indivueel van start gaan zijn Jan Brinkman en Bas Hordijk. Een vierde man zal nog worden aangewe- Alle renners rijden bij ons zonder startgeld, maar dat hoeft niet te betekenen dat ze niets verdienen. Want behalve het gewone prijzenschema hebben we een groot aantal flinke premies achter de hand. Het prof-omnium wordt verre den onder de naam „Grote Prijs Jan Luijk". Deze Goese- naar is onze belangrijkste sponsor en zonder hem zou het zeer moeilijk geweest zijn om een zo omvangrijk programma in elkaar te zetten. Bij deze eerste lustrumronde verwachten we veel publiek, want ook bij de amateurs, nieuwelingen en aspiranten hebben we een leuk deelne mersveld. Bij de dames kan men een revanche-duel bele ven tussen de Belgische Nicole van den Broek en de Kloe- tingse Keetie van Oosten-Hage die tijdens het wereldkampi oenschap op de weg respectie velijk goud en zilver verover den. Keetie van Oosten start als de grote favoriete. Behalve genoemd tweetal zijn onder andere ook van de partij Wil Kwantus, Truus van der Plaat en Cor Boon. In totaal starten 26 dames. De nieuwelingen (36) hebben in de gelederen Rein Stroosnijder, Rien Zuid- weg. Wim Lugtenburg. Ruud 0 Kees Priem, de Frisol-coureur die een van de trekpleisters zal Kouijzer en de plaatselijke renners Heddy' Nieuwdorp, Wim Jeremiasse en J. Blom- aard. Bij de aspiranten (25) bevind zich de Zeeuwse kam pioen Ad Polak. Favorieten bij de amateurs zijn: Frits Hoo gerheide, Cees van Dongen, Peer Maas, Anton van der Steen en Ron Kroep en H. Gijzel. Van de 46 deelnemers noemen we verder nog: Ton Huijzen, Wim Westdorp, Terry Carroll, Wim de Wilde en Sil vester Aarts". Het volledige programma van het wielerfes- tijn in Wemeldinge ziet er als volgt uit: 9.30-10.15 uur: aspi- ranten (25 km); 10.30-12.00 uur nieuwelingen (50 km); de profs in Wemeldinge. 12.15-13.00 uur tijdrit voor profs; 13.00-14.00 uur dames (30 km) 14.15-14.45 afvalrace voor profs; 15.00-17.00 uur amateurs (80 km), 17.15-18.00 uur criterium voor profs (30 km). De prijsuitreiking is in hotel Smit. Start en finish zijn als vanouds aan de Westelijke Kanaalweg. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Het ver schijnsel dat zich bij geen en kel andere provinciale wed vlucht voordoet, namelijk dat de deelname van Zeeuwsch- Vlaamse liefhebbers minder is dan wat de rest van Zeeland aan duiven inzet, deed zich wel voor bij de jongste wed vlucht vanuit het Engelse Par- kestone. Slechts 350 Zeeuwsch- Vlaamse duiven, iets meer dan éénderde van het totaal aantal duiven voor deze vlucht, wer den over het water ingekorfd. De Zeeuws-Vlaamse thuisblij vers hoeven echter geen spijt te hebben niet te hebben mee gedaan, want zij waren bij de huidige windrichting tijdens deze vlucht al bij voorbaat kansloos. Vandaar dan ook dat pas op de 34e plaats in de officiële uitslag van dit provinciaal concours waaraan door 1048 duiven werd deelgenomen de eerste Zeeuwsch-Vlaamse duif, van D. Dobbelaar te Boschkapelle te vinden is. Winnaar werd C. de Ridder uit Arnemuiden, met een snel heid van 1836,62 meter per minuut, 2 L. van Ertvelde, Hansweert, 3 Daane-Hoek, Middelburg, 4 K. Tjarks, Yer seke, 5 L. Paauwe, Krabben- dijke, 6 J. en P. Voois, Krui- ningen, 7 D. Wagenaar, Kloe- tinge, 8 Th. Vreeke, 's-Heeren- hoek, 9 J. Oele, Yerseke, 10 W. den Hollander, Arnemui den. De hoofdprijs in dit con cours werd gewonnen door M. Minnaard uit Krabbendijke, met de 28e prijs. De eerste ploegenprijs was voor C. Dijl (20 en 35) uit Kruiningen, die met deze ciuiven ook de eerste serie onaangeduid won, terwijl de eerste aangeduide serie van twee duiven werd gewonnen door J. Broeeke (21 en 52) uit Souburg. De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zater dagvliegers hield een wed vlucht vanuit Noyon met een .deelname van 2129 jonge dui ven. Hoogste snelheid 1102,87 jn.p.m., behaald door een duif van de gebrs. Versluys uit Kortgene, die ook de negende prijs in dit regelmatig verlo pen concours wonnen, 2 M. AJeulenberg, Borsele, 3 L. Schroevers, Arnemuiden, 4, 5 en 13 W. Wiskerke, Borsele, 6 en 8 A de Nooyer, Arnemui den, 7 A. de Bruijne, Terneu- zen, 10 en 11 combi. Meerman, Arnemuiden, 12 J. v.d. Graaf, Arnemuiden, 14 J. Visser-Len- sen, Axel, 15 F. Scheele, Zaamslag. Dezelfde vlucht met 187 oude duiven: 1 M.. v. Belzen, 1080,39 m.p.m., 2 H. v.d. Moe- re, 3 H. Verburg, allen uit Kortgene, 4 C. de Graaf, Ar nemuiden, 5 en 10 D. Hooge- steger. Middelburg, 6 M. Boog aard, Vlissingen, 7 Maas-Blan- kenstein, Kortgene, 8 W. Daane jr., Vlissingen, 9 A. v. Schaik, Middelburg. W ed vluchten vanuit St. Ghislain (NBvZ, afd. Zee- land). Rayon C met 477 dui ven: 1 A. Stroo, Westkapelle, snelheid van deze duif 1247,42 m.p.m., 2 en 5 P. v. Belzen, Arnemuiden, 3 G. van Zwee- den, Vlissingen, 4 C. Adriaan- se, Middelburg, 6 J. Touten- noofd. Westkapelle, 7 W. de Vries, Middelburg, 8 K. Min derhout, Westkapelle, 9 J. Vo- gl. Vlissingen, 10 J. Hooge- steger. Westkapelle. Rayon D met 532 duiven: 1 F. Timmer man, 1359,24 m.p.m., 2 en 6 L. Schipper, beiden uit Wemel dinge, 3 J. Priester, Kortgene, 4 J Feyte'l, Wemeldinge, 5 W. Wigman, Borsele, 7 en 10 M. Oudeman, Wemeldinge, 8 P. Verburg, 9 G. Geelhoedt, bei den uit Kortgene. Rayon E met 239 duiven: 1 F. Hille- brand, 1407,04 m.p.m., 2 P Heidens, beiden uit Krabben dijke, 3 en 10 H. Roeland, Rilland. 4 D. v.d. Vrede, 5 en 6 K. Staal, beiden uit Krab bendijke, .7 S. Prevo, Rilland, 8 en 9 E. Minnaard Ez., Yerse ke. sors zeven oktober in Bre da. Gaat de regeling van de KNWU door, dan zal het voor Kavero een uiterst moeilijke zaak zijn om de wielerploeg te handhaven. Ploegleider Chris de Jonge: „We houden dan van onze ploeg slechts vier renners over". Ook voelen wij er niets voor om dit aan te vul len met nieuwelingen uit Zeeland. Het niveau ligt momenteel erg laag. Als al les wordt doorgevoerd zul len er zelfs maar enkele nieuwelingen zijn. De mees ten zullen dan gaan rijden in de categorie junioren. Misschien zal de KNWU ko men met een tussenoplos sing. Deze oplossing zal wel niet ver afwijken van wat de KNWU heeft voorgesteld. Als wij met een wielerploeg op de markt blijven bete kent dit voor ons alleen maar negatieve reclame. Wim Evertse en ik zullen dan ook het advies geven aan de Kavero-directie om te stoppen. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Jeugdwiel- renners van de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen hebben in het afgelopen week einde deelgenomen aan een sterk bezet jeugdtoernooi in Schiedam. De wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen kwam met enkele voortreffe lijke resultatm uit de bus. In de totaalklassering legde men beslag op de vijfde plaats. Grote sponsor voor dit evene ment was loodgietersbedrijf Gebr. De Puy uit Biervliet, die het vervoer van de jeugd renners verzorgde. In totaal namen aan dit jeugdtoernooi vijftien ploegen deel. Indivi duele uitslagen: Categorie 9- jarigen: 1 Carlo Steel (Axel), 2 Karei van Goethem (Klooster- zande), 5 Mark Dobbelaere (Ijzendijke) 6 Ab- Verplanke (Ijzendijke). Categorie 11-ja- rigen 1 Adrie de Maesschalk 'Axel), 6 Arnold Claeys (Ij zendijke). Categorie 12-jari- gen: 5 Robbie Bijvank (Axel). Categorie 13-jarigen: 1 Robbie van der Sijpt (Koewacht), GRAAUW De jeugd van de Grauwse tafeltennisvereni ging St.-Aloysius heeft met succes deelgenomen aan een tafeïtennistoernooi in Den Bosch. De stijgende lijn in de successenreeks van St.-Aloysi us werd daar voortgezet, door de jonge pupillen van Remy Magnus.

de Stem | 1973 | | pagina 19