3 1ST ;van etild. Peuters niet in gevaar mm Goede vangst in Clinge Belangstelling voor concoursterrein Axels raadslid A pers verbolgen op gemeentebestuur j VAN DE SANDE OVER HOUTENKWARTIER Eerste bijeenkomst Raad van Kerken in Terneuzen 40-jarig jubileum Herman Krebbers Ponyclub Sas van Gent knjgt onderdak in Vlaanderenhal 5SBANK stad streek 19,50 24,95 A&f 11,95 i&r 5,50 OgOOOKOCtfl 15,95 4,95 75 3,95 DOOOOOO tember. nanierombij te4%-8%%). en effecten- tur en ■silie Café-Restaurant 'i Joóhe HULST HET ADRES MOEDER VAN CAISSIèRE VERDACHT VAN HELING Cling© Graauvt Hulsi Kieldrecht Hotel International Autobestuurder liep weg na aanrijding Koewacht Heinkenszand Ovezande Rilland-Bath Nieuw-Namen St.-Jansteen «■ptember 1973^ m 1,25 1,95 (Van een onzer verslaggevers) HULST Er is volgens .1. van de Sande van de beheerscom missie van het Houtenkwartier geen sprake van, dat de peuter speelzaal in dit activiteitencentrum over onvoldoende voorzienin gen zou schikken om in geval van brand de peuters snel te I kannen evacueren. Hij heeft dit dinsdag meege- I deeld, naar aanleiding van de I berichten, dat niet alleen de I bovenste verdieping van het I Houtenkwartier brandgevaar - 1 lijk zou zijn, maar dat datzelf de ook zou gelden voor de I eerste etage. De jonge bezoe- I kers van de peuterspeelzaal I tonnen via een aan de gym- I zaal grenzend platdak snel in I veiligheid worden gebracht ■via een brandladder, aldus ■zijn commentaar. Blijft de vraag of peu- [lers van vier jaar snel via leen brandtrap afgevoerd kun- Inen worden. De heer Van de ISande: „Er zijn altijd wel [leidsters aanwezig, die daar door kunnen zorgen". De berichten over de brand gevaarlijke situatie hebben bij lie leiding van de peuterspeel- laal enige paniek veroorzaakt, omdat men vreest, dat veel rs hun kinderen voortaan Itliliis zullen houden. Voor die I ongerustheid is volgens de ■heer Van de Sande geen enke le reden. Hij wijst erop, dat er lin het Houtenkwartier al ge- lriiime tijd ^maatregelen van pacht zijn om het gevaar van Brand te beperken. Zo geldt er leen algemeen rookverbod pvaaraan overigens niet door Miereen de hand wordt ge- Bouden) en mogen brandbare [vloeistoffen slechts in een zeer Ibeperkte voorraad aanwezig |iijn. Blussingsmlddelen zijn in onvoldoende mate voor landen, maar er wordt hard lewerkt om ook aan die situa- jie een eind te maken. De beheerscommissie heeft 'het college van b. en w. voor- |ste\4 om de bovenste verdie- I ping dicht te metselen, gas- en elektriciteit af te sluiten, en I de ramen te blinderen. Daar- I door zou alleen de creatieve [vorming gedupeerd zijn. Op 1 de eerste etage zijn behalve [de peuterspeelzaal en de film- I studio van de Zeeuwseh- I Vlaamse Filmorganisatie look de kabouters gehuisvest. |Voor al deze groepen is er nog [geen vervangende huisvesting, I aldus de heer Van de Sande. I De beheerscommissie wil van en w. ook gedaan krijgen, dat het Houtenkwartier ge handhaafd blijft, zolang er niet voor alle verenigingen vervangende huisvesting is ge-' vonden. Als de bovenverdie ping hermetisch is gesloten kan er volgens de heer Van de Sande niet meer van een le vensgevaarlijke situatie wor den gesproken. 0 De voormalige ruimte van de creatieve vorming ligt er verlaten bij (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Op- standingskerk aan de Bella- mystraat te Terneuzen werd de eerste van de, door de Raad van Kerken georgani seerde vier gespreksavonden, voor ouders van kinderen, die de basisschool bezoeken ge- honden. De belangstelling voor deze avond was groot. Niet alleen waren er veel ouders, maar ook veel geeste lijken van diverse kerken in Terneuzen. Het thema van de ze gespreks-avonden luidt: „Kind en geloof, of de reli gieuze opvoeding binnen het gezin. Dominee J. van de Eijk uit Sluiskil, behandelde het eerste van de vier onderwer pen: Wat is geloven? Hierbij ging hij uit van de bijbel als inspiratiemiddel voor ons ge loof. Na deze inleiding was er gelegenheid tot discussie. In de volgende bijeenkomst, die op 15 oktober a.s., even eens in de Opstandingskerk wordt gehouden, spreekt bri gadier W. Mast uit Amsterdam over „ontwikkelingsfasen van het kind". (ADVERTENTIE) Bierkaaistraat 8 Hulst Telefoon 3444 DE zaak voor 'n gezellig dineetje - bijeenkomsten - vergaderingen Menu's vanaf j 10, Keuken open tot 23 uur Dinsdags gesloten (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Ter gele genheid van het 40-jarig jubi leum van de violist Herman Krebbers, opent UIT In Zeeuwsch-Vlaanderen a.s. vrijdag in het Zuidlandtbeater te Terneuzen, dit seizoen met een concert door het Amster dams Philharinonisch Orkest o.l.v. Kees Backels. Herman Krebbers zal in dit concert de solo-partij in het vioolconcert van Brahms ver tolken. Na de pauze speelt het orkest de zesde symphonie van Dvorak. Dit concert bete kent tevens de opening van het eerste lustrum van het Zuidlandsheater. Vanwege de ze twee feestelijke feiten zal wethouder Barbé (culturele zaken) van Terneuzen een korte toespraak houden en heer Krebbers bloemen aan bieden. U D't is de uluchtiueg poor de gebruikers van de eerste etage 't Ho nktu artier (Van een onzeir verslaggevers) SAS VAN GENT Dankzij de medewerking van de direc tie van de Vlaanderen kan de pon'yclub De Brugruitertjes in Sas van Gent de komende winter beschikken over een overdekte manege in een van de hallen van dit gehouwen- complex aan de Westdam. Best/uur en leden van de po nyclub zullen zelf zorg dragen voor de inrichting van de ma nege, diie 18 meter lang en 12 meter breed is. Men hoopt de manege omstreeks half okto ber in gebruik te kunnen ne men. In zijn nog korte bestaan heeft de ponyclub een flinke groei van het ledental doorge maakt. Op het ogenblik telt de vereniging 56 leden tussen 7 en 15 jaar. Men beschikt over 9 pony's, maar hoopt diit aantal spoedig te kunnen uitbreiden want de belangstelling voor de paardesport is nog steeds in opgaande lijn. Voorzitter F. Vervaet van De Brugruiteirtjes is bijzonder verheugd over het wmterondemdak in de Vlaan deren. „Voorlopig zijn we er mee gered. We hopen volgend jaar over een originele bin» nenmanege te beschikken", zei hij. (ADVERTENTIE) VOOR EEN GOEDE BRIL EN EEN GOED UURWERK (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De Terneu- zense gemeentepolitie heeft gisteren mevrouw van B., de moeder van de caissière, die haar werkgever, de heer M. van Leenen uit Hoek (super markt) voor 15.000,— bena deelde verhoord, op verden king van heling van de door haar dochter ontvreemde goe deren. Na verhoor werd de vrouw weer vrij gelaten. (Van een onzer verslagge vers) 1,- j Van verschillende lh bestaat er be- Ivi Je'^nS voor de overname I P «et concours-hippiqueter- |vechter het recreaüebos. Ikï v.erluid hebben verschil- L1 e instanties een bod ge- L 1 en tot de helangstelleii- I..,?. behoren behalve de plaat- I 'Jee paardesportwereid ook |te fallycross-club. ■Mml ,e'senaar van het «m- lenv n' Zeeuwse ver- IJfig van fokkers, is het er le»« z.lchtelf nog niet over |.i"f men het terrein al dan l- i W1 v«rkopen. Binnenkort ü- bestuur zich over deze |West: he beraden-, maar een Ik'»»».'"6'1 beslissing is volgeins li. "Mfsl.id W. den Hamer niet li.. er®anhten. Als het bestuur "nrkoop besluit zullen ook de 220 aandeelhouders van het terrein zich nog moeten uit spreken. Zij hebben het con cours-terrein namelijk een groot aantal jaren geleden met aandelen van 25 gulden ge kocht. In het verleden heeft onder meer de gemeente Axel er blijk van gegeven, het ter rein te willen kopen. Er is toen 3 ton geboden, maar daarmee ging de algemene vergadering niet akkoord. Overigens zijn de gebruiks mogelijkheden van de grond bijzonder klein, omdat het concours hippique-terrein in het ter plaatse geldende be stemmingsplan staat aangege ven als „recreatiegebied". Een van de voornaamste huurders van het terrein is de Axelse paardensportvereniging, die er niet alleen traint, maar boven dien ook concoursen houdt. Als gegadigde is er de afgelo pen weken ook de Zeeuwsch- Vlaamse rallycross-cluib bijge komen, die een oogje op het terrein heeft laten vallen als cross-parcours. Slem van Hoe ve, een van de organisatoren, heeft gisteren uitdrukkelijk laten weten, dat de rallycross club niets voelt voor aankoop, ma-ar er wel voor zo-u voelen, als men- van de eventuele toe komstige eigenaar een gedeel te zou kunnen huren. Het plan bestaat om er dan een cross baan op aan te leggen, die aan de voornaamste eisen voldoet. „De grootste moeilijkheid is om een goede sponsor te vin den. We hebben wel contacten met een be-nzinemaatsehappij, maar die wil, dat wij iets voor hen doen, als zij voor ons in de bres springen. We kunnen pas tot definitieve afspraken komen als zeker bekend is of we een deel van het terrein kunnen krijgen", aldus het commentaar van Siem van Hoeve. Daarbij wordt gedacht aan een combinatie van cross-ter rein met concours hippique- weld. Zowel de rally crossers, als de huidige huurder zijn van mening, dat die combina tie goed mogelijk is. Overi gens is het nog maar de vraag of de aandeelhouders van de Zeeuwse vereniging van fok kers bereid is om tot verkoop over te gaan. In het verleden is voor dat idee weinig en thousiasme getoond. Daar staat tegenover, dat de aandelen in middels aanzienlijk in waarde zijn gestegen. De heer Den Hamer van de Zeeuwse vere niging heeft gisteren nog geen enkel commentaar willen ge ven op de belangstelling voor het concours hipique-terr.in. Oprichting kaartclub In café 't Voske bij Huub Leys zal een kaartclub opgericht worden. Het initiatief gaat uit van enkele kaartliefhebbers. Op zaterdag 29 september zal er 's avonds om halfnegen de eerste bijeenkomst begin nen. Afscheid Opperwacht meester A. Wouters zal op vrijdag 28 september de dienst bij de rijkspolitie verlaten, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Vrijdag zal in het gemeen schapshuis van 14.00 tot 16.00 uur een receptie gehouden worden, waarbij ieder de gele genheid zal krijgen om af scheid te nemen van de heer Wouters. Teerdag Nu het visset- zoen voor vele liefhebbers op een einde loopt, zal de hengel- club „De Lus-tige Hengelaars" zaterdag 29 september in het clublokaal café „de Ster" in Hulst, haar jaarlijkse teerdag houden. Na een stevig diner is er gelegenheid om te dansen Jongeremdienst Zaterdag om 19.00 uur begint in de basiliek te Hulst een jongeren- dienst, die in het teken staat van de vredesweek 1973. Het thema van deze dienst is „een handje vol vrede". De vredes- werkgroep en het jongeren koor Hulst verlenen aan de dienst, die zij mee hebben voorbereid, hun medewerking Voorganger is kapelaan Jo van der Heyden. Als de weersom standigheden gunstig zijn, zal na die jeugddienst een voet tocht gehouden worden, waar aan oud en jong kunnen deel nemen. Speurhond Met ingang van 20 september heeft de vereniging van Duitse herders in Hulst de erkenning gekre gen als kringgroep. Voor de Speurhond betekent dit onder meer, dat men de bevoegdheid krijgt om tentoonstellingen en africhtingswedstrijden te orga niseren. Vrouwengilde Gisteren hebben 54 dames deelgenomen aan de fietstocht van het r.k. Vrouwengilde uit Hulst. Deze tocht voerde langs tal van mooie plekjes en over pracht! ge landelijke wegen in het Zeeuwsoh-Vlaaimse land. De dames reden vanaf het zwembad te Hulsit via de No- tendijk over Terhole naar Pauluspolder en vandaar naar het recreatieoord De Vogel te Hengstdijk. In de kantine van het recreatieoord werd dan een kopje koffie gedron ken. Vervolgens werd de rit voortgezet via onder meer de Oostdijk en Kuitaart, tot het gezelschap terug in Hulst arri veerde- Evenals de eerste fietstocht i-n het voorjaar werd ook dit uitstapje van het Vrouwengil de weer een succes, mede ook door het goede weer dat voor een prima stemming zorgda Lezingen De cultuurraad van Kieldrecht heeft een voor lopig winterprogramma opge steld, dat eind oktober begint met een lezing over de streek- planning en industrialisatie. Eind november volgt een tweede avond over dit onder werp, waarbij ook de gemeen telijke herindeling in deze streek wordt besproken. Op een derde avond zal de mi lieuproblematiek worden be handeld. (ADVERTENTIE) HULST, TEL. 01140-3453' KOFFIETAFELS v.a. 5,95 voor BRUILOFTEN MENU'S v.a. f 12,50 (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Maan dagavond werd de auto van G.A.K. uit Sas van Gent, die in de Ooststraat geparkeerd stond, aangereden door de au tobestuurder, A.P.H., eveneens woonachtig te Sas van Gent en die via de verboden zijde de straat kwam ingereden. De auto van H. was total loss. De veroorzaker van het ongeval was na het ongeluk weggelo pen, maar kwam zich dinsdag morgen bij de politie melden. Schieting In café Van Rumste werd een schieting ge houden op de liggende wip. Er werd door 43 schutters aan deelgenomen. Hoge vogel: A. v.d. Sijpt uit Koewacht. Eerste zijvogel: P. de Schepper, Moerbeke. Tweede: R. Maes, Stekene. Meeste vogels (5): P. v.d. Steen, Koewacht. Jongerenmis Zondagmor gen 30 september om 10.00 uur wordt op initiatief van het oudercomité in samenwerking met het onderwijzend perso neel bij gelegenheid van het nieuwe schooljaar in de r.-k, kerk in Koewacht een jonge renmis opgedragen. De gezan gen worden verzorgd door het kinderkoor van de basisschool de „Eikelaar uit Koewacht. Schieting Aan de schie ting op de liggende wip bij De Kind hebben 79 schutters meegedaan. Ho-ge vogel: P. Oostinig, Axel. Eerste zijvogel: A. Segers, Koewacht. Tweede: O- Sohijvers, Kapellebrug. Meeste vogels (4): "W. Groene- wegen, Koewacht. Aan een sehieting bij Van Rumste heb ben 63 schutters meegedaan. Hoge vogel en eerste zijvogel: Jac Mertens, Koewacht. Twee de zijvogel: O. Samam, Steke ne. Meeste vogels (4): Roza Saghers, Axel. (Van een onzer verslaggevers) AXEL „Ik voel me voor het blok gezet. We zijn weer als kleine jongens behandeld en zo zal het wel tot volgend jaar juli (gemeenteraadsver kiezingen red.) doorgaan Ik hen verbolgen". Op deze ma nier drukte gisteravond tij dens de raadsvergadering in Axel, de heer Apers zijn ont stemming uit over het feit, dat de gemeenteraad op de val reep werd geconfronteerd met een voorstel van B. en W. om medewerking te verlenen bij de aanleg van wandel- en rui terpaden in de ruilverkaveling Koewacht. B. en W. wilden tot een zo spoedig mogelijk behandeling van het voorstel overgaan om de subsidie niet mis te lopen. Daardoor was er geen tijd meer om het voorstel in de betrokken commissies te be handelen en ook dat stond de heer Apers niet aan. „Op 15 maart was dit plan al bekend en ik vraag me af of er tussen 15 maart en 25 september echt geen tijd is geweest om het ter inzage te leggen". Euterpe De muziekvere niging Euterpe uit Heinkens zand zal op 29 september haar verenigingsgebouw, het voor malige „Maranatha", officieel in gebruik nemen. Het gebouw is in feite al bijna een jaar in gebruiik, maar voor de officië le ingebruikneming heeft het bestour een kort openingspro- gramma samengesteld. Om 13.30 uur zal een muzikale rondwandeling gehouden wor den door het jeugd- en het seniorenimiuziekkorps. De ope ning en de receptie zullen tus sen 15.00 en 16.30 uur plaats vinden. Het gebouw zal van 16.30 tot 18.00 uur ter bezich tiging openstaan voor bevol king en genodigd-en. Wandelen -De Zeeuwse wandels-portbond houdt een wandeltocht op zaterdag 29 september in Ovezande. De start vindt plaats om 11.00 uur vanaf café Doene aan de Hoofdstraat te Ovezande en omstreeks 14.00 uur verwacht men de laatste deelnemers te rug. Deze wandeltocht gaat over de afstanden v-an 5, 10 en 15 kilometer. Vogelshow Van 21 tot 24 november zal de vogelvereni ging Zanglust Uit Rilland-Bath een nationale vogenteltoonstel- ling houden in het dorpshuis „Luctor et Emergo" te Ril land-Bath. De tentoonstelling valt gelijk met het 10-jarig bestaan van de vogelvereni ging Zanglust en het is de bedoeling dat vogels uit ge heel Nederland mee zullen doen. Om de tentoonstelling een natuurlijk effect te geven, zal het geheel opgefleurd wor den met een bloemen- en plantenshow. Kritisch had dit raadslid zich eerder tijdens de verga dering ook al opgesteld ten aanzien van uitspraken van B. en W. met betrekking tot de totstandkoming van een dis- trictsgeneeskundige dienst. De heer Apers meende er het col lege op te betrappen, geruime tijd geleden gezegd te hebben de totstandkoming van deze dienst bijzonder opportuun te vinden. In de beantwoording van een door hem gestelde vraag zou hetzelfde college er blijk van hebben gegeven de ze zaak niet opportuun te vin den. „Hoe zit dat nu", wilde hij van de heer Oggel we ten. De heer Oggel: „B. en "W. vinden de zaak nog wel op portuun, maar we vinden het niet opportuun om de raad in dit stadium een voorstel te doen". Het opportunistisch ge goochel eindigde met de me dedeling, dat de districtsge- neeskundige dienst voorlopig toch wel niet van de grond zal komen omdat de meeste ge meenten dit te duur vinden. De heer Apers bleek ook niet tevreden te zijn met een schriftelijke beantwoording van zijn vraag of de gemeen teraad binnenkort een tussen tijds verslag kan verwachten van de stuurgroep recreatie. Volgens de heer Oggel zal de gemeente geen informatie krijgen van de stuurgroep, omcat die alleen ter advisering van B. en W. in het leven is geroepen. Afscheid Dokter H. Bra- bers uit Clinge heeft afscheid genomen van de Wit-Gele Kruisvereniging uit Nieuw- Namen, nadat hij bijna acht tien jaar als arts het consulta tiebureau voor zuigelingen en kleuters heeft geleid. Zijn op volger, dokter H. Rozemeyer, was bij het afscheid aanwezig. Op de bijeenkomst waren ver tegenwoordigers van de kruis verenigingen en de wijkzuster T. Colsen. Aan de heer Bra- bers werd door voorzitter F. Kindt een attentie aangebo den. EHBO In zaal Thilleman is een oefenavond gehouden van de Nieuw-Namense EH- BO-vereniging. Het was de eerste van acht cursusavonden, bedoeld als nascholing. De les sen worden gegeven door dok ter Eysink en de praktijk door J. Valckx. Danscursus In verband met het succes van vorig sei zoen wordt door dansschool Elegance uit Siint-Niklaas we derom ir. het verenigiragsge- ouw een danscursus gegeven voor beginners en gevorder den. Voor deze cursus, die ge geven wordt door de heer en mevrouw Van Goethem, die gespecialiseerd zijn in klassie ke en moderne dansen, kan men zich opgeven bij G. van de Branden, Wilihelminastr. 39 in Sint Jansteen. (Van onze correspondent) CLINGE Gistermorgen beleefde de hengelaar Frans de Letter (50) uit de Beuken laan te St.-Jansteen een groots moment, toen hij in het viswa ter De Zestigvoet te Clinge een geweldige vis aan de haak kreeg. Hoewel Frans de Letter al tijd op karper hengelt was het ditmaal een snoek met een lengte van 1.20 meter en een gewicht van 13'/2 kilogram. De dolgelukkige Frans de Letter is een verwoed hengelaar op het viswater De Zestigvoet. In de afgelopen maanden heeft hij al 67 karpers gevan gen waaronder er een was met een lengte van 74 centimeter. en een gewicht van 6 kilo gram. Eigenlijk was hij nu weer op de karpervangst met een zogenaamde flok, een in el kaar gedrukt snee brood waar tussen de haak zit. Bij het uit het water halen van de snoek moest Frans de Letter de hulp inroepen van een hengelaar, die in de buurt aan het vissen was.

de Stem | 1973 | | pagina 7