ïesis tsso NIET ALLEEN MARIE MAAR OOK PIET MOET WIJZER WORDEN 1970 Rond 5,3 miljoen Amerikanen over het hoofd gezien iaffa oiink en zijn er om opgei zilveren balans HERBESAN uw motor ig heeft unox ÏBvöorl05 VOLKSTELLING 1970: Stakers in Bolivia stellen ultimatum Lavona, 'ENSCHAP TERNEUZEM PTIONISTE/ /UNISTRATIEVE KRACH] zond e speciale smeer- rgt dat tijdens de cóm- enste gedeelte van t gesmeerd. slag in het inlaatsys- deze met de benzine. rator(s), waardoor damp-luchtmengsel ormd. t na het afzetten van de ptreedt, terwijl bij hoge optreden van 'High um wordt beperkt. i volledige verbran- ïder snel vervuilen. zodanige wijze dat e optimaal wordt benut. binnenland buitenland Gratis kopstuk bij ilikvan it Jongen koopt boek met nephonderdje MEMISA WEER NAAR OEGANDA Fabriek-in- nood aangeboden aan personeel erfêi mt! in nieuwe, kloeke hele literfles of handig, koelmeeneem-blik of beker of tetrapak )veliets beter dan de resEf^ dat weten jullie best: SPORT SLAGZIN PUZZELACTIE NATUUR Troonrede Engelse ervaring Burgemeester van Napels treedt af Droog en dor haar? Slap en fijn haar? Vet haar Beschadigd haar? een belofte voor mooier haar Vi'MA administratie van het Havenschap t6n kan worden geplaatst een zit van het diploma Muie/Mavo is Ve, bwijl administratieve ervaring en kenni' moderne talen tot aanbeveling kan strek afhankelijk van opleiding, leeftijd ig tot 1.319,per maand. mie AOW/AWW komt voor rekening Van lenschap. aties kunnen binnen 10 dagen na het ver n van dit blad gericht worden aan de di! van het Havenschap Terneuzen, Heren! la te Terneuzen. ^-Ja, ge2ond is kruidenthee van Herbe- Met 17 uitgelezen krui- lie de gevolgen voor de irtering van het jach- >n moderne leven op atuurlijke wijze tegen- Denkt u maar aan het rerkeerde eten de wei lichaamsbeweging. Her- gaat verstopping en de =jen daarvan tegen en It de natuurlijke funktie e ingewanden. kruidenthee bi| uw drogist of apothetK Woensdag 26 september 1973 15 pe Verenigde Naties riepen 1970 uit tot Internatio naal Jaar van het Onder wijs. In hetzelfde jaar von den de eerste belangrijke acties van Dolle Mina, opge richt in december 1969, plaats- Twee initiatieven die een overwinning voor de meis jes inhielden. Veel mensen werden immers aan het den ken gezet over de groep die de dupe was van een inge worteld misverstand: de meisjes, die slecht werden geschoold „omdat ze toch zouden trouwen" en die van wege hun vrouw-zijn wer den gediscrimineerd. Ne Nationale Vrouwen raad organiseerde ter gele genheid van het onderwijs jaar in Amsterdam een bij eenkomst onder het motto „Vrouw blijf in touw". Er werd op die bijeenkomst ge sproken over het nut van permanente educatie voor vrouwen en er werd gedis cussieerd over de vraag of de vrouw voldoende gele genheid kreeg zich te ont wikkelen en over de toe stand van het onderwijs voor meisjes. In veel discussies iri die tijd moest vooral de huishoud school het ontgelden. Een be langrijke bijdrage tot deze ge sprekken vormde de studie „Vrouw-beroep-maatschap- pij" van professor dr. H.M. In 't Veld-Langeveld, waarin een kritisch hoofdstuk was gewijd aan deze vorm van onderwijs. In dit hoofdstuk zei prof. In 't Veld dat meisjes op deze school meer aan een goede be roepsoriëntatie hebben dan aan een uitbreiding van de algemene vorming. De meisjes hebben volgens prof. In 't Veld van thuis al het idee meegekregen, dat studeren niet zo belangrijk is, omdat ze toch trouwen. Het vele huis houdelijke onderricht zou deze ideeën slechts versterken en niet zorgen voor een goede beroepsoriëntatie. Het pro bleem wordt volgens haar niet opgelost door de eigenlijke be roepsopleidingen te verschui ven naar een tijdstip dat bui ten de leerplicht valt. „Dan is", zegt ze, „de beroepskeuze al gemaakt en vaak is dat dan niet zo zeer de keus van een beroep dan wel de keus van een baantje, dat men uitoefent totdat men kan trouwen." Drs. J. Leune borduurde voort op het werk van profes sor In 't Veld en kwam tot de conclusie, dat huishoudscholen er over het algemeen de meis jes niet toe kunnen brengen het onderwijs met belangstel ling te volgen en voldoende gemotiveerd te gaan wer ken. Niet alleen in studies kwam het probleem aan de orde. Al lerlei actiegroepen, verenigin gen en vakbonden besteedden aandacht aan het onderwijs voor meisjes. Zo schreef bijvoorbeeld de groep „Werkende Jeugd" van het CNV in 1970 een open brief naar de Kamerleden. Hierin schreef Werkende Jeugd niet akkoord te kunnen gaan met een passage uit het wetsontwerp over het arbeids- verbod voor vijftienjarigen. Volgens die passage zou name lijk een uitzondering op dit werkgroep kwam verder tot de conclusie, dat het percenta ge vrouwen dat de studie af maakt in verhouding met de mannen nog kleiner is en dal de studiekeuze nog steeds dui delijk wordt bepaald door het vrouw zijn. De belangrijkste actie, sinds 1970 gevoerd, is „Marie, wordt wijzer". Op de ledenvergade ring van Man-Vrouw-Maat- schappij in de zomer van 1971 werd besloten extra aandacht te besteden aan onderwijs voor meisjes. Men kwam tot de conclusie, dat een affiche actie, van de afdeling Zoeter- meer zich het best leende voor landelijke uitbreiding. Zo ontstond die actie „Marie, word wijzer" onder leiding van Margreet Kolkman vap Man- Vrouw-Maatschappij. Ook an dere organisaties werden hier bij betrokken. Op dit moment zijn er werkgroepsleden uit vakbonden. vrouwenvereni gingen, onderwijsorganisaties en politieke partijen. „Marie, word wijzer" werd een stich ting en sinds de oprichting werd onder meer een affiche actie gehouden, een speciaal rapport werd verspreid, een boekje uitgegeven en een dis cussienota samengesteld. Hebben deze acties van „Marie" en alle andere discus sies en activiteiten duidelijke resultaten opgeleverd? Mar greet Kolkman: „Je kunt niet zeggen: dit of dat hebben we met die actie bereikt. Maar ik geloof wel, dat al die acties ln 1970 werd voor de KRO een onderzoek ver richt onder de werkende jongeren. Uit het onder zoek bleek dat 86 pro cent van de werkende meisjes van veertien tot en met zeventien Jaar geen enkele vorm van onderwijs volgde. Voor de jongens bedroeg dit percentage „slechts" 55. In totaal behoorde 37 procent van de jongens en meisjes in deze leef tijdsgroep tot de wer kende jongeren. Dertien procent van de meisjes en zes procent van de Jongens ging met veer tien jaar werken. Met vijftien jaar ging 36 pro cent van de meisjes, en 20 procent van de jon gens werken, met zes tien jaar 54 procent van de meisjes en 40 procent van de jongens en met zeventien jaar 71 pro cent van de meisjes en 58 procent van de jon gens- In het rapport werd het aandeel van meisjes in verdere scholing ui terst gering genoemd. Negen procent van de jongeren van veertien tot en met zeventien jaar zeiden al trouw plannen te hebben. Tot deze negen procent be hoorden vrijwel uitslui tend meisjes. werkverbod worden gemaakt voor meisjes in de huishou ding. Dolle Mina zag in, dat een goede oplossing een van de eerste vereisten is, wil men tot emancipatie van de vrouw komen. Een speciale werk groep van Dolle Mina werd daarom in 1970 belast me het onderwijs. „Sla munt uit je schooltijd", stond er boven een van haar stencils waarin de .meisjes van veertien en vijf tien voorgehouden werd, dat ze later alleen ongeschoolde, slecht betaalde baantjes zou den kunnen krijgen als ze op dat moment van school zouden gaan. De werkgroep hield ver der een enquête onder de leer lingen van de opleidingsschool voor vroedvrouwen en deelde condooms uit aan scholen in Amsterdam. Ook na 1970 werden tal van acties gevoerd. De werkgroep „Emancipatie" van de Vrije Universiteit in Amsterdam bracht bijvoorbeeld in 1972 een informatiebulletin uit over de vrouw aan de universiteit. Volgens het bulletin nam het percentage vrouwen op de universiteit te langzaam toe. In 1959 vormden de meisjes achttien percent van de uni versiteitsbevolking; tien jaar later bleek hun aantal slechts met één percent gestegen. De De actiegroep voor een daadwerkelijke emancipatie van de m°uw de Dolle Mina's, werd niet overal met evenveel instem- hegroet. Deze foto werd genomen van het weinig diplo- I di» - welkom dat hen werd bereid op het exclusieve oplei- l nQsinstituut voor het buitenland, Nijenrode te Breukelen. een steentje bijdragen. In 1980 kunnen we misschien beter beoordelen wat dit alles heeft uitgehaald. En dan zal nog niet precies worden gezegd welke acties de meeste resul taten hebben opgeleverd. In elk geval geloof ik wel, dat onze acties op het moment een steun zijn voor mensen, die 'zich al individueel met het scholingsprobleem voor meis jes bezighielden. We hebben ook van deze mensen enorm veel enthousiaste reacties ge kregen". Het feit, dat velen enthousi ast reageren op de acties van Marie, wil nog niet zeggen dat ze haar doel heeft bereikt. Statistieken, die' in de discus sienota staan, bewijzen dit. Hieruit blijkt bijvoorbeeld, dat m 1971 van de duizend zes tienjarige meisjes er 635 een of andere vorm van onderwijs volgden. Dit waren er 418 meer dan in 1961. Bij de jon gens waren het er in totaal 883, 209 meer dan in 1961. Bij de zeventienjarige meisjes nam het aantal met 186 toe tot 418 en bij de jongens met 207 tot 766. De achttienjarige meisjes klommen van 117 tot 267 en de jongens van 200 tot 621. Bij de zeventien- en achttienjarige meisje is d>e toeneming dus nog altijd ge ringer dan bij de jongens, wat het gat tussen de jongens en meisjes alleen maar groter maakt. Wat wil „Marie, wordt wij zer" doen om verandering in deze cijfers te brengen? Margreet Kolkman: „We hebben nu de discussienota en we willen opnieuw een Rap port voor Later" uitgeven. In dit rapport worden d'e meisjes van ongeveer twaalf jaar ge stimuleerd een verdere oplei ding te volgen. Verder willen we het voor elkaar zien te krijgen, dat er radio- en tele visieprogramma's komeri waarin vooral wordt gewezen op de noodzaak van een bre dere keuze in het voortgezet onderwijs. Dit hangt automa tisch samen met de duur van het onderwijs. Kan een meisje namelijk echt een opleiding kiezen die ze zelf graag wil volgen, dan zal ze eerder op school willen blijven. Om dit te kunnen bereiken zal echter moeten worden afgerekend met sommige gevestigde op vattingen. Een meisje kan na melijk niet echt voor een op leiding kiezen ais ze nog van huis komt met het ik-trouw- toch-wel-idee. Inderdaad moet hiervoor niet alleen de menta liteit van de meisjes, maar ook die van de ouders veranderen. In het „Rapport voor Later" richten wij ons daarom ook tot de ouders. Maar in eerste in stantie zijn onze acties gericht op de meisjes. We hebben tenslotte voor die groep geko- Jaar waarin de dood heel wat markante man nen wegmaaide: De Gaulle en Salazar, Soe- karno, Nasser en Pengel. Schrijvers als Remarque en Francois en de Ne derlandse dichter Ed Hoernik. Leven bleef, al was het bij gedogen, de uit zijn vakvereniging gestoten Russische No belprijswinnaar Solse- nitsjin. Het was ook het jaar van toenemend ge bruik van gewelddadige middelen. Bij de Pales- tijnen nam dat een schrikbarende omvang aan: vliegtuigkapingen, bomaanslagen en gijze lingen bij het dozijn. In Jordanië maakte koning Hoessein overigens korte metten met de comman do's. In Latijns-Amerika, waar alleen in Chili de verkiezingsoverwin ning van Allende nieu we hoop op vreedzame ontwikkeling deed glo ren, was het al niet be ter, zoals de moord op de Westduitse ambassa deur in Guatemala toonde. Daarbij vergele ken was het Ieegknup- pelen van de Dam door een troep matrozen on der het lijdzaam oog der autoriteiten maar kin derspel. Meten met twee maten was ook in 1970 een al gemeen aanvaarde poli tiek. Israël ondervond dat toen Frankrijk wei honderd Mirages aan Li bië leverde en de Vere nigde Staten de joodse staat een squadron Ph: ntoms onthield. Is raël nam op subtiele wijze wraak door Frank rijk het nakijken te unnen op zijn vijf (ge kochte en betaalde) in Cherbourg vastgehouden kanonneerboten. De Franse stunt-politicus Servan-Schreiber haalde de voorpagina's door de Griekse musicus Theo- dorakis uit het gevang te bevrijden. Willy Brandt zorgde voor een vleugje optimisme door de basis te leggen voor meer geregulariseerde verhoudingen tussen Bonds- en Democrati sche Republiek De we reld hield de adem in even maar bij de door een explosie in de capsule van de Apollo-13 aan een zijden draadje hangende levens van de maan reizigers Haise, Lovell en Swigert. In eigen land waren de spanningen meer van ideologische en the ologische aard. De rooms-katholieke kerk gemeenschap maakte een moeilijk jaar door na de uitspraak van het Nederlands pastoraal concilie over de celi baatsverplichting. Vreedzame acties in de profane sfeer vonden evenmin steeds veel be grip. Daar kunnen de Dolle Mina's over mee praten. Onze redactri ce Rieja van Aart behan delt in de drieëntwin tigste aflevering van Zilveren Balans de noeizame strijd om de verwezenlijking van een stuk emancipatie van de vrouw, namelijk haar recht op kennis en infor matie. zen. Er zijn weer anderen, die zich met de overige groepen bemoeien, zo zou je je bijvoor beeld ook kunnen afvragen of wij ons niet tot de jongens moeten richten met een rap port: ,,Piet, wordt wijzer". De jongens zullen namelijk ook moeten veranderen. Ze zullen moeten accepteren dat Marie tot meer in staat is dan het doen van het huishouden". In de eerste plaats moeten degenen waar het om gaat, de Maries, natuurlijk veranderen. Minister Van Veen was het daar volkomen mee eens. Hij schreef in het Rapport voor Later: „Beste Marie, jij en ik moeten van het idee af, dat jongens heel andere dingen zouden kunnen dan meisjes en andersom. Alle mensen zijn verschillend in aard en aanleg. Soms héél erg verschillend. Maar de gemiddelde verschil len tussen de aanleg van jon gens en meisjes voor allerlei beroepen zijn niet groot. Kies daarom een opleiding, een vak, naar jouw eigen aard en aanleg. Jij zal dan in 1980 de moderne jonge vrouw zijn, de wijze Marie!" RIEJA VAN AART UTRECHT (ANP) Een 20-jarige Utrechter heeft maandagavond getracht met een vals biljet van f 100 een boekje van f 1,25 te kopen, waarna hij zich met het wis selgeld in het feest rond de opening van Hoog Cathariine stortte. Tijdens de rondwandeling van het prinselijk paar, maan dagmiddag in de binnenstad van Utrecht, werd vanuit een raam met goed gelijkende, valse honderdjes naar het wandelende gezelschap ge gooid. Men wilde daarmee de „geldsmijterij" van het ge meentebestuur tot uitdrukking brengen (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Het artsen- eempaar i- rans Bos en Gees- Ke uOo-ien ïvave uit Dordrecht vertrekt maandag a.s. voor 3 jaar naar Deganua. oa.neu mei nen gaat ook ae Amsterdamse vcrpjuje6sier margreei üiuig mee. net drietal vormt de eerste groep van een grotere groep atievAioCxie vrij wiixx^tu's verpxeegsters, lysiotnerapeu- len, iiiCvAiscii analisten;, cue na moemjKneaen in vjc^diiaa vo Tig jaar voor langer door ïvie- misa (Medische missie /vktie) naar dat land worden uitge zonden. (Van onze correspondent) WASHINGTON Wanneer het jaar op een nul eindigt dus om de tien jaar - wordt er in de Verenigde Staten een volkstelling gehouden. Die tel lingen kloppen 'nooit, zodat nimmer met zekerheid gezegd kan worden hoeveel inwoners Amerika telt. Het is nu al duidelijk gewor den dat bij de volkstelling van 1970 niet minder dan 5.300.000 Amer.kanen over het hoofd zijn gezien. Niet geteld werd een totaal van 3.400.000 blan ken (1,9 procent van het to taal) en 1.880.000 negers (7,7 procent van het totaal). Dat een zo groot percentage van de zwarte bevolking van Ame rika kon worden gemist heeft pijnlijke gevolgen, met name voor de vaak arme bewoners van de getto's. Alle mogelijke hulp- en ont wikkelingsprogramma's wor den gefinancierd op basis van de schattin-gen van het aantal personen dat speciale aandacht nodig heeft. Een politiek ge volg van de veel te lage tel- (Van onze redactie binnenland) KERKRADE Vcrlichtings- armaturen Arcos, dat in moei lijkheden verkeert, is aangebo den aan enkele personeelsle den. Steun van liet ministerie van Economische Zaken is reeds toegezegd. Gesprekken die hierover in Den Haag hebben plaatsgevon den, zijn de basis waarop vol gende week verdere besprekin gen met diverse instanties zul len plaatsvinden, aldus het be drijf. Arcos, gesticht in 1968, kreeg in 1971 reeds surséance van betaling en werd toen overgenomen door Poulssen Be heer, echter zonder succes. Bij faillissement van het bedrijf zouden niet alleen de vijfen twintig man op straat komen te staan, maar zou onder meer ook werkgelegenheid voor on geveer tachtig man in de so ciale werkplaatsen wegva-llen. (ADVERTENTIES) sinas citroen grapefruit cassis cerise tonic f -i '$Ot -V.«; k linig van zwarte stadsbewoners is dat zij onvoldoende zijn vertegenwoordigd in politieke lichamen als het Huis van Af gevaardigden. De uitkomsten van de telling van de Spaanssprekende inwo ners van de grote steden in Amerika zijn nog minder be trouwbaar dan die van h-un zwarte broeders. Een van d e redenen van de weinig nauw keurige tellingen is het feit dat de tellers in de getto's werden beschouwd als afge zanten van een onderdrukken de blanke wereld. Anderen beschouwden de afgevaardig den van de bevol-kingsstatistici als aanranders van de privacy. Tenslotte moeten er veel tel lers zijn geweest die er weinig voo-r voelden in het avondlijk duister door de gevaarlijke binnensteden te wandelen en met vragenlijsten aan huisdeu ren te kloppen. De bevolkingsstatistieken van de Verenigde Staten kloppen dus niet. Dat geldt trouwens ook voor misdaadstatistieken en van de statistische verta ling van het economische wel en wee in Amerika. De enige statistieken die wel aardig kloppen zijn de minder controversiële, zoals statistie ken die op de sport betrek king hebben. He-t staat als een paal boven water dat (Henk de Hamer) Aaron van de At lanta Braves binnenkort zijn 714e homerun slaat en dan schouder aan schouder mag staan met de legendarische Babe Ruth. Sportstatistieken kunnen niet temin verrassend zijn. Het blijkt dat de populairste sport in Amerika (ruim 74.000.000 toeschouwers in 1972) de paardesport is. Op de tweede plaats in de belangstelling vol gen autoraces (44 miljoen) en dan op enige afstand, Ameri kaans voetbal (een variant op rugby), honkbal en basketball Het type voetbal dat in Ne derland gewaardeerd wordt trekt in d-e Verenigde Staten weinig meer kijkers dan boks wedstrijden. De grote belang stelling voor de paardesport kan waarschijnlijk worden verklaard uit het feit dat er op de circuits kan worden ge wed. LA PAZ (AP) Meer dan 17000 arbeiders in de Bolivi aanse hoofdstad La Paz heb ben maandag het werk neer gelegd uit protest tegen de arrestatie van 89 vakbondslei ders. Deze zouden betrokken zijn bij een marxistische sa menzwering om het militaire regime van president Hugo Banzer omver te werpen. Door de staking zijn banken, verzekeringsmaatschappij en en 110 fabrieken in de stad stil gelegd. Stakingsleiders hebben laten weten dat zij extreme maatregelen zullen nemen als de vakbondsleiders niet bin nen 48 uur worden vrijgela ten „Door inzicht nog kans op uitzicht". Dat was de slagzin bij de oplossing van de tweede puzzel in de Aktie Natuur. Bij de vermelding van deze slag zin in ons blad van gisteren was het woordje „nog" wegge vallen. Een aantal nijvere deelnemers aan de puzzelactie lieeft ons daarop terecht geat tendeerd. papier oor uw pen Brieven voor oeze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatite zullen dez# vermeld woretan. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bif de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redacti'e het In alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. Mijn kanttekening bij de Troonrede: Een poging tot re valuatie van de gulden, een poging tot devaluatie van het Godsvertrouwen. „Mijn schilt en de betrouwen Sijt ghij, O Joop, mijn Heer, Op u soo wil ick bouwen, Verlaet mij nim mermeer!" BREDA. A. VAN EIJL. Na terugkomst van mijn zo veelste bezoek aan Groot Brit- tannië, leek het mij nuttig om enkele ervaringen op papier te zetten: 1. Het is in G.B. veel scho ner als hier. Ik heb vele par ken bezocht o.a. een park in Bournemouth, waar men vrij op het gras kon zitten. Er waren veel mensen aanwezig scholieren, enz. Maar geen snippertje papier te bekennen. Er staan ook veel meer pa piermanden als hier. Ik heb tijdens de busreis van Breda, via Oosterhout naar Geertrui- dentoerg meer papier zien lig gen op het gras, en-z. dan tij dens mijn hele verblijf in En geland. Ér staan daar ook hoge boeten op het op straat of in parken achterlaten van pa pier. Een ding wat zeer zeker van belang is en wat uit een oogpunt van volksgezondheid zou moeten worden overgeno men zijn de zeer schone en zindelijk open-bare toiletten, voor dames en heren, met vaak wastafels en scheermoge- lijkheid enz. De Horeca kan van Engeland ook nog wel het een en ander opsteken- Men kan ln zelfbe- dienmgs- en andere restau rants bijzonder goed eten voor ongeveer de helft van de prijs die hier betaald moet worden. En werkelijk uitstekende me nu's. De bewering dat men in G.B. niet goed zou kunnen eten is regelrechte onzin. Ik heb b.v. in Southampton voor- plusminus f 3,- een uitstekende lunch gebruikt met soep voor af, goede goulash met goed vlees, aardappelen in plaats van rijst (maar dat maakt niet uit) en een goede vla met prui men toe. 4. Overigens is net verkeer er ook beter. Je kunt er ten minste behoorlijk oversteken, op een zebra, enz., zonder kans te lopen omver te wor den gereden. Ik vind dat de Engelsman ook beter rijdt. Ik heb daar gehoord dat er bij 56 miljoen inwoners omgerekend ongeveer een kwart van het aantal verkeersdoden van hier te betreuren valt. Natuurlijk heeft Engeland ook zijn nade len; het sociale klimaat is hiel stukken beter, en zo zijn er nog enige verschillen. Maar het leek mijn nuttig om de goede dingen eens op te mer ken BREDA W. J. KOCH (Van onze redactie buitenland) NAPELS Als nasleep van de Napolitaanse choleraepide- mie is de burgemeester van die stad Gerardo de Michele alge- treden. Directe aanleiding tot het heengaan van d-e christende mocratische burgervader was de ontdekking van corruptie bij de aanbesteding van de bouw van een vuilverbran dingsinstallatie. In de Italiaan se pers is het gemeentebestuur van Napels ervan beschuldigd, jarenlang niets te hebben ge daan Kgen de vervuiling van de stad en de golf van Na pels. -■ - - Dit is de oplossing: een Lavona crèmebehan deling. Flakon voor 2 a 3 behandelingen kost f 2,05 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f5,35 Dit is de oplossingde Lavona haarhersteller. Flakon voor 2 a 3 behandelingen f2,10 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f6,75 Dit is de oplossing: Lavona tegen vet haar. Flakon voor 2 behandelingen f 2,50 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f 6,95 Dit is de oplossing: Lavona snelkuur met extra verstevigende werking voor herstel van alle haarsoorten. Flakon voor 3 a 4 behandelingen f 2,45 Voordeelflakon voor 10 behandelingen f6,95

de Stem | 1973 | | pagina 15