KANAALZONE KRIJGT 1,3 MILJOEN GULDEN VOOR WELZIJNSWERK Getemperde vreugde over subsidie voor welzijnswerk Oudste inwoners Goes vierde verjaardag ZWEMBAD IN KRUININGEN FEESTELIJK GESLOTEN De Stem/De Vrife Zeeuw Oïlts Veel joj dodenhei O.-Z.-Vlaamse duiven domineren in laatste fondvlucht Roels bemiddelt voor bewoners camping Zwinhoeve Energieke Edo de Waart in Goes stad streek In Sas van GentAxel en Terneuzen NIET GELUKT PFentzier grootste kanshebber Hulst Pater R. van Gessel vierde jubileum DE STELTKLUUT HIELD EXCURSIE NAAR HELLEGAT Hulst Koewacht Wisselvallig Maandag 24 septembe Maandag 24 september 1973 (Van een onzer verslaegevers) DEN HAAG De kanaal zone Sn Zeeuwsch-Vlaanderen krijgt voor de periode 1973 1976 een subside van f 1,3 miljoen voor bijzonder regio naal welzijnswerk. Staatssecretaris W. Meijer van C.R.M., heeft dit het pro vinciaal bestuur van Zeeland laten weten. De staatssecreta ris meent dat subsidiëring vooral in de kernen Terneu- zen, Sas van Gent en Axel moet plaats vinden en daar naast, wanneer nodig, in ge ringe mate in de omliggende kerkdorpen. De staatssecretaris heeft het provinciaal bestuur verzocht hem een globaal beleidsplan te sturen en bij de planning van de besteding zoveel mogelijk rekening te houden met een optimale aansluiting van dit beleid op het beleid ten aan zien van de aanvullende werk gelegenheid. Van zeer groot belang acht de bewindsman het ook, dat de betrokken bevolking in spraak heeft bij de totstandko ming van het beleidsplan en in de verdere uitvoering van het beleid. (Van een onzer verslaggevers) AXEL/ SAS VAN GENT Vreugde met droefenis heerst er bjj de drie Kanaalzone gemeenten Sas van Gent, Axel en Terneuzen, nu bekend is geworden, dat er over de periode van 1973/1976 in het kader van het regionaal welzijnsbeleid extra geld beschik baar zal komen. Vreugde over het feit, dat de gemeenten een douceurtje van 1,3 miljoen gulden krijgen te verdelen, maar droefenis omdat het in dit geval om de afronding van het regionaal welzijnsbeleid gaat. Extra uit keringen in dit kader zijn er de komende jaren dus niet meer te venvachten, tenzij de regering Den Uyl er op dit punt andere opvattingen op na zou houden dan het vorige ka binet Burgemeester W. Dusarduyn van Sas van Gent vindt het bedrag van 1,3 miljoen gulden niet bepaald om een gat in de lucht te springen, temeer om dat het door drie gemeenten gedeeld moet worden en be stemd is voor een periode van drie jaar. „Als dit inderdaad de afronding van het beleid betekent, dan is er eigenlijk meer reden om de vlag halfstok te hangen. Ik ben bang, dat ze ons nu blij maken met een mus die toch doodgaat", aldus de heer Dusarduyn. Hij wil wel kwijt, dat dit maal Axel en Sas van Gent meer profijt zouden moeten hebben van dit extra bedrag dan Terneuzen. Terneuzen heeft van dit regio nale welzijnsbeleid al zo lang geprofteerd, dat deze gemeen te nu maar eens buiten be schouwing gelaten moet worden". Wethouder J. Diele- man van Axel is het met deze opvatting eens, maar wethou der R. Barbé van de gemeente .Terneuzen heeft er enigo moeite mee. „In het kader van het over leg, dat de B. en W.'s van de Kaanalzone-gemeenten regel matig hebben vind ik dit maar weinig bemoedigend klinken. In begrijp niet goed waarom er deze keer alleen Axel en Sas van Gent van zouden moeten profiteren. Terneuzen heeft uiteindelijk het grootste- inwonertal en daardoor be hoefte aan een groot aantal voorzieningen", aldus het com mentaar van drs. Barbé, die bepaald niet gelukkig is hpt met het feit. dat dit de laatste uitkering is. „Ik geloof, dat we nog hele maal niet afgerond zijn. We kunnen als regio voor dit doel nog heel wat cfenten gebrui ken". Ook burgemeester Du sarduyn is van mening dat de Kanaalzone het eigenlijk nog niet zonder deze extra uitke ringen kan stellen. Hetzelfde geluid is te beluisteren in Axel, waar wethouder J. Die- leman wijst op de grote finan ciële problemen en de lange lijst van noodzakelijke voor zieningen. die tot nu toe we gens gebrek aan geld niet 'ge troffen konden worden. Ook Gedeputeerde Van Geesbergen betreurt de afron ding van het regionaal wel zijnsbeleid. „Het is door de geografische situatie in Zee land en de geringe bevoikmgs- (Van onze correspondent) TERNEUZEN Grootste kanshebber op de overwinning in de provinciale wedvlucht vanuit Bourges (Frankrijk), die zaterdag j.l. werd gehou den en waaraan door 1302 Zeeuwse jonge duiven werd deelgenomen, is de liefhebber Jo Wentlzer te Stoppeldijk. Zijn overwinning zou een her haling zijn van die in 1972, toen Wentzler ook deze Bour- gesvlucht op zijn naam bracht. Hij klokte zijn duif zaterdag middag om 12.45 uur op een afstand van 489-345 km. (snel heid 1418,3 meter Der mi nuut). Grootste concurrenten zijn vooralsnog De Smit, Souiskil (12.41 uur) en Bosman, Hei kant 2.42 uur), maar als de ze tijden exact juist zijn dan kan Wentzler de provinciale zege niet ontgaan. Bijzonder veel vroege dui ven klokten W. Verbiest te Koewacht, beginnende om 12.41 uur en kort daarna nog dirie en P. van Looy en zoon te Sint-Jansteen, die voor 13.00 uur ook al drie duiven thuis had. In het inkorfcentra Koewacht waren om 13.00 uur reeds 10 duiven gemeld. Duidelijk is wel, dat in deze laatste fondvlucht in dit jaar de oost Zeeuwsch-Vlaamse dui ven domineerden. Met R. Hen driks te Hulst (12.45 uur) en A. van Houdt. Terneuzen (12.54 uur) zal de kop van de provinciale uitslag dat bevesti gen. De verdere vroegste meldin gen in de diverse inkorfcentra waren: M- Boudens Kwaden- darome 13.03 uur, K. Bauer, "'.ruiningen 13.08 uur, R. Tho- maes, IJzendiijke 13.08 uur, M. van Leenput, Lamswaarde 13.12 uur, L. Paauwe. Krab- bendijke 13.20 uur, A. van Riel, Middelburg 13.20 uur, J. Leoluijze, Biervliet 13.16 uur. W. van de Slikke, Breskens 13.27 uur, M. Jasperse, Mid delburg 13.30 uur. R- Verstrae- ten, Oostburg 13.29 uur. D. Wagenaar, Vlissingen 13.41 uur. Overigens zullen de deelne mende Zeeuwse duiven aan het bondsconcours niet op de eerste plaatsen komen, daar ook in Brabant zeer vroege duiven werden geklokt, om streeks dezelfde tijd als in Zeeland en deze duiven vlie gen een verdere afstand. dichtheid moeilijk om tot een behoorlijk voorzieningenpeil te komen. We hebben dan ook getracht om voor heel Zeeland extra uitkeringen te krijgen, maar dat is niet gelukt". De heer Van Geesbergen is van mening, dat van de 1,3 miljoen gulden zowel Axel als Sas van Gent en Terneuzen moeten profiteren. Sas van Gent heeft met het oog op deze extra uitkering onder meer de bouw van een sportzaal en in twee de instantie de bouw van een instructiezwembad op het ver langlijstje staan, Axel even eens een sporthal en Terneu zen denkt aan dè aanleg van een half verhard veld in het Zuidersportpark en de houw van een nieuwe bibliotheek. Overigens zal voor deze pro jecten met het bedrag van 1.3 miljoen gulden slechts een eer ste aanzet gegeven kunnen worden. Rectificatie In de krant van vrijdag werd in een be richt over een fietstocht van het vrouwengilde vermeld, dat de start om '16.00 uur gepland was. Dit is een misverstand- Het startsein wordt gegeven om 13.30 uur bij het zwembad in Huist, De tocht wordt dins dag fehouden. 0 Burgemeester Huber feliciteert de 103-jarige Piet Zandee. In het midden voorzitter Vossers van het Gasthuisbestuur. (Van onze correspondent) OVEZANDE In een druk bezochte gezongen mis her dacht pater Reinier van Ges sel, missionaris in Brazilië, behorende tot de orde der re demptoristen, tevens bouwpas toor in Curvelo, in zijn oude woonplaats, Ovezande, de dag dat hij 40 jaar geleden tot priester werd gewijd. Deze mis werd in het Latijn opgedragen aan het oude al taar van de r.-k. kerk in Ove zande. Het samengestelde Gre goriaanse kqor onder leiding van de heer Van der Swaluw verleende medewerking. De feestpredikatie werd ge houden door pater Heydeman, eveneens behorende tot de o'r- le van de redemptoristen, en tevens studiegenoot van pater Van Gessel. In zijn feestpredi katie schetste pater Heydeman de levensloop van de jubilaris. Hij noemde hem een zoon van de levende God, die vele of fers heeft gebracht, doch met een blijmoedigheid en een gulle laidh zijn ambt wist waar te maken. Verder roemde pa- 'ter Heydeman het werk van pater Van Gessel in het mis siegebied in Brazilië, en voor al zijn capaciteiten als bouw pastoor in Curvelo. Na de mis vond in het voor malige gemeentehuis van Ove zande een receptie plaats die d"nr meer dan 120 vrienden, merendeels familieleden werd bezocht. De jubilerende pater kreeg bij die gelegenheid geschenken. Het deed pater Van Gessel, lid van een grote familie, goed dat hij bij deze receptie heel veel ou de klas- en tijdgenoten mocht ontmoeten. Met familie, vrien den en genodigden, werd na de receptie het feest op intie me wijze voortgezet. (Van onze correspondent) GOES „Bedankt voor uw blijk van meedeleven met ou de mensen", zei de oudste in woner van Goes de heer Piet Zandee, toen burgemeester mr. F. Huber hem gisteren, na mens het gemeentebestuur van Goes, kwam feliciteren in het bejaardentehuis „Het Gast huis" te Goes. De heer Zan dee werd gisteren 103 jaar en is een van de 10 Zeeuwen die de 100 gepasseerd zijn. 's-Morgens werd er een feest georganiseerd voor de bejaarden van het tehuis en enkele genodigden in de re creatiezaal van „Het Gast- huis". Dat de heer Zandee het spreken nog niet verleerd is bleek toen hij daar een rede' voering hield, die alleen door applaus onderbroken werd. Het feest werd 's middags wat rustiger voortgezet op de kamer van de jarige. Onder het toeziend oog van de fami lieleden, die er voor zorgden dat het niet te druk werd, ontving de jarige hier de feli citaties van het bestuur van het bejaardentehuis en van de burgemeester van Goes. De heer Zandee kan als hij bekomen is van alle drukte alvast uitzien naar de verjaar dag van zijn nicht, die in ja nuari 10J hoont te worde». (Van onze correspondent) TERNEUZEN Een groep - hoofdzakelijk jongere - le den van de Oost-Zeeuwsch- vlaamse vogelwachtvereniging De Steltkluut heeft onder lei ding van enkele bestuursleden, zaterdagmorgen een excursie gemaakt naar het Hellegat, na bij Ossenisse. Bij het langzaam opkomend water zagen de vogelliefheb bers vanaf de dijk een groot aantal watervogels, die zich op de slikken ophielden om te fourageren. Er werden grote groepen, in totaal zo'n drie honderd scholeksters waarge- 9 Pater Van Gessel tijdens de receptie te midden van zijn broers en zusters. (Van een onzer verslaggevers) KRUININGEN Met een gekostumeerde wa'terpolowed- strijd, een groepsgewijze trai- ningsdriekamp en een serie hinderniswedstrijden heeft de zwemclub „Zeelandia" uit Rei- merswaal zaterdagavond in het openluchtbad „Den Inkel" bij Kruiningen het zwemsei- zoen 1973 afgesloten. Ruim honderd vijftig zwemlustigen trotseerden tot in het donker de kou om voor de laatste maal loze zomer een bad te nemen. Onder dit aantal zwemmers bevonden zich opmerkelijk veel jongeren, met name voor het onderdeel hindernis-zwem men, dat in vier leeftijdsgroe pen werd afgewerkt- Op de 25 meter voor jongens en meisjes van 7 en 8 jaar gingen de prijzen respectievelijk naar Margretha Kuipers, Jacqueline Overbeeke en Corine Poleij. Op de 50 meter voor 9- en 10- jarigen waren de gelukkigen Anja Joossen, Hannie de Wee en Irene Visser. Voor de 11- en 12-}arigen bestond het hinderniszwem- men uit het over een afstand van 50 meter meevoeren van een drenkeling. De uitslagen waren hier: 1, Anja Joossen en Anita van Driel, 2. Marijke Brugge en Angela Durinck en 3. Marjo Voois en Anita Brey- aart. Op de honderd meter ge kleed zwemmen voor 12 jaar en ouder kwamen eindelijk ook de jongens aan bod: 1. Kees Witte en 2 en 3 Janet Leendertse en Ella van Luik. De wedstrijden hindernis- zwemmen hadden daarmee af gedaan en moesten plaats ma ken voor de trainingsdriekamp van Zeelandia-Reimerswaal, De Ganze - Goes en Stormvo gels - Vlissingen met deelne mers uit alle leeftijdsgroepen. Het hoogste eindigde zaterdag De Ganze met 98 punten, tweede werd Zeelandia met 74 punten en 4erde Stormvogels met 65 punten, In het alge meen klassement eindigde Vlissingen eerst, Goes als tweede en Reimerswaal laatst. Gezwommen werd in vlinder slag, borstslag, rugslag, schoolslag, wisselslag, school slag-estafette en vrije slag-es tafette. Burgemeester mr. C. Pijl- Hogeweg van Reimerswaal reikte tal van bekers uit en zei te hopen dat zo spoedig mogelijk deze wedstrijden zouden kunnen plaatsvinden in een gedeeltelijk overdekt zwembad. De zwemactiviteiten werden besloten met een gekostumeer de waterpolowedstrijd van Zeelandia tegen een combina tie van De Ganzen en Storm vogels. Grote hilariteit ont stond tpen één der leden van de „Bijstand Boiz uut Kruu- ningen", die de zwemmerij mu zikaal opluisterden gekleed met zijn tuba te water raakte. De waterpolowedstrijd eindig de tenslotte in een 44 gelijk spel, zodat badmeester Fokke zijn beker van conservenblik ken en aluminiumfolie weer gewoon mee naar huis mocht nemen' nömen en een ongeveer even groot antal wulpen, de grote en de kleine mantelmeeuw, het visdiefje, de dwergtern, de zwarte stern, de bontbek- plevier, de strandplevier, de kanoetstrandloper, de bonte strandloper en de rosse grutto. Ook werd een viertal blauwe reigers en een torenvalk waar genomen. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van De Steltkluut in het komende herfst- en winterseizoen regelmatig ex cursies te organiseren. Vooral in het koude jaargetijde zijn er vaak heel wat. wintergasten uit het hoge noorden waar te nemen in het Hellegat. (Van een onzer verslaggevers) RETRANCHEMENT Het Tweede Kamerlid P. Roels zal bemiddelen bij pogingen van campinghouders van de Zwin hoeve om in de toekomst zelf een camping te exploiteren. Hiervoor hebben de cam pingbewoners al een stichting in het leven geroepen. Het be stuur can de stichting heeft zaterdag een gesprek met het kamerlid gehad over de ant woorden vah staatssecretaris van CRM op vragen omtrent de voorgenomen bouw van va kantiebungalows op het ter rein waar ook de huidige cam ping is gelegen. De campingbewoners gaan ervan uit, dat slechts bij ex ploitatie door henzelf het re creëren ook in de toekomst betaalbaar blijft. Het stichtingsbestuur wees in dit verband op de positieve houding die de hotelexploita- tiemaatschappij Robé uit Ter neuzen heeft aangenomen te genover het Oostburgse gemeentebestuur met betrek king tot gronden die de ge meente kan gebruiken voor verbetering van de Boule vard. Het stichtingsbestuur hoopt dat ook het Zeeuwse Land, eigenaresse van e grond waar op decamping is gelegen, het gemeenschappelijk belang wil laten prevaleren -en spoedig met hen in onderhandeling wil treden. Collecte In de week van 24 tot en met 29 september wordt ook in Hulst een collec te gehouden voor het Prinses Beatrixfonds. Zoals bekend, houdt het fonds zich bezig met de hulpverlening aan gehandi capte landgenoten. In 1971 werd ruim 1,5 miljoen gulden aan financiële steun en subsi dies uitgekeerd. In 1972 was dat al ruim 1,8 miljoen. De aanvragen om subsidie worden niet alleen dringender, maar de bedragen waar het om gaat wordien ook groter. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof, Gem. Mu seum, expositie Egypte, do- denkunst als levenskunst (t.m, 14 okt.). Dagelijks van 14.00- 17.00 uur. Etcetera, Molstraat 10a, expositie schilderijen van Harry Rosmalen (t.m. 27 sept.). Dagelijks van 13.30- 17.00 uur- Op Vrijdag ook van GOES In de Magdalena- kerk te Goes, die door zijn zeldzame akoestiek wel de beste concertzaal in centraal Zeeland mag worden genoemd, concerteerde vrijdagavond het Rotterdams Philharmonisch Orkest onder leiding van de jonge en energieke Edo de Waart. Het programma bestond uit een viertal werken, waaronder de overbekende, zeer correct gespeelde Egmont-ouverture van Beethoven. In twee pro gramma-onderdelen werden fraaistemmige soloinstrumen ten door virtuozen gepresen teerd. In het aan Joseph Haydn toegeschreven concert in c voor hobo en orkest, liet Jan Spronk de hobo, het instru ment, dat de menselijke stem het meest nabij komt spreken Na hem soliëerde Anner Bijle- ma in een werk van Tsjai- kowski: variaties over een 10- cocothema, voor cello en or kest. Anner Bijlsma gaf van een ongewoon beheerste tech niek en groot muzikaal uit drukkingsvermogen blijk, zo dat het enthousiaste publiek hem langdurig een staande ovatie bracht. Na de pauze werd een fon kelend beeld gegeven van de gevoelige vindingrijkheid van dirigent Edo de Waart, die on gedachte klank- en ritme-ef fecten aan het perfect spelên- de orkest ontlokte in een werk, waarin 'praktisch van' alle: mogelijk is: het concert voor orkest van Bela Bartok. Dit werk or.-.vat zoveel con trasten en is zo rijk aan stem mingen, dat zowel dirigent als orkest zich er letterlijk spe lend meer mee gingen bezig houden, tot vreugde van het talrijke publiek. De Waart, die in de drie voorgaande werken, met kleine gebaartjes dirigeer de, kwam in het concert van Bartok tot een vorm van inle ven die zijn begeestering meer dan duidelijk maakte. (Ad Interim.) Kaarten In het patro naatsgebouw is een kaartwed- strijd gehouden tussen de le den van de r.-k. bejaardenbon- den Koewacht en Axel. Axel won met 68 tegen 40. Schieting. Vandaag houdt de schuttersmaatschappij „Thuis Weg" een schieting op de liggende wip in zaal Van Ruimste in Koewacht België. De schieting begint om 15.00 uur. 19,00-21.00 uur. Zat. en zo» van 13.30-18.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Frank 1 Eva 18 j. Museum van N.- en Z.-j,. veland, jubileumtentoonstel. ling van de WMZ (t.m, 3) Sept.). Di. t.m. zat. van lo.oo. 12.00 uur en van 13.30-17,05 uur. HULST Bioscoopgehouw, 20.00 uur Last tango in Paris 18 j. KLOETINGE De Verfmolen, expositie werk van de edelsmid Alfrjj Tempelman uit Gouda (tot j nov.). MIDDELBURG City, 20.00 uur: John Wayne en de cowboys 14 j. Stadhuis, (Vleeshal), expisj. tie fam. Middelhoek met wan- dekleden, schilderijen, etsen etc. (t.m. 30 sept.). Dagelijks van 10.00-17.00 uur. Rijksar chief, St.-Pieterstraat 38, es. positie Spiegel van Behoude nis Restauratie van Archivalia (tan. 20 okt.). Ma. t.m. vrijd, van 9 00-12.30 uur en vsj 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30- 12.30 uiur. NISSE Kunstgalerie De Mooie Staak, Ronde Polderdijk 1, siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen, open van w„ t.m. zond. van 10.30-13.00 uur. OOSTBURG. Ledel Theater, 20.00 uut: Frank en Eva 18 j- ROTTERDAM Pauluskerk, 20.15 uur: Or gelconcert door Ben Feij, or ganist uit Den Haag. Schouw burg, 20.15 uur: „Gisella" door het Nationale Ballet. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel West- kade 71, expositie H. L Günther, Düsseldorf in Sasdijk (Z.-Vl.) t.m. 29 sept. Dagelijks van 9.00-12.00 uur en van 13.30-18.00 uur. Vrijd van 9.00- 12.00 uur en van 13.30-21,01 uur., zond. van 14.00-18,011 uur., ma. gesloten. TERHOLE Café De Kroon, 14.30 uur: Gaaibolling, Sociëteit De Kraai, 14.30 uur: Kermissehie' ting- TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: De vit! vuisten van de duivel a.l. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Frank en Eva 18 j. Bachten Reede fototentooi' stelling Vlissingen vroeger I (t.m.28 sept.). Ma. t.m. vrijd van 10.00-12.00 uur en 13.30-17 00 uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, Oranjeten- toonstelling (t.m. 30 sept.). ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Elk wat wils" van William Shakespeare. Ge dempte Zuiderdokken, Circus Sarrasani/ Middelheimpark Biënnale voor beeldhouwkunst I (t.m. 8 okt.). Van 10.00-19.001 GENT Kon. Ned. Schouwburg 20.00 uur: „Yerma" van ïe derico Garcia Lorica c N.T.G. 9 Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V, Editie Zeeland; RAÏONKANTOREN: TERNEUZEN Nieuwstraat 9, te] 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel 01146-3751 (3 lijnen); GOES: KlokStraat l tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m vrijdag 8.15—12 30 en 13 30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pi®" ters. Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19 00—21.00 uur, tel. 01600-22$!; zaterdag 9.00—12 00 uur. teL 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur, tel 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Zeeland 01100-4944. HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE) Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraa' Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen teur Zeeland A F Koupman kantoor Kromme Weele 4, M'"' delburg, tel 01180-7764. privé tel 01180-7438: redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans tel 01100-3405. sant Klokstraat Goes, tel 01100-8030. privé Coliwshol 35 Goes; redacteur Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel kantoor Nieuwstra8' Terneuzen. tel 01150-7920. privé tel 01150-4866 redacteur O* Vlaanderen A Verlind. kantoor Steenstraat 14 Hulst, tel 0"'" 3751. privé tel 01140-3103: redacteur W.Z. Vlaanderen: R 'S der Helm, Melkweg 40. Oostburg, teL 01170-3370; sportredaC" Zeeland- 1 Koomen. tel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel. teL 01155-2237. ABONNEMENTEN -EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu tel 01100-4316. ip Een beeld van de herdenkl (Van een onzer verslaggevers)'. AXEL Loco-burgemeester D.J. Oggel van Axel heeft za terdagmiddag bij het oorlogs monument in de Oranjestraat de bevrijdingsvlam ontstoken. Hij deed dit tijdens de traditi onele dodenherdenking. Even als in voorgaande jaren be stond daarvoor ook ditmaal weer een vrij grote belangstel ling. Tal van vereinègingsvertegen' woordigers hebben zaterdag bloemen gelegd aan de voet van het monument, dat bij de ze gelegenheid werd geflan keerd door leden van de natio nale reserve. De heer Oggel was de eerste, die namens het gemeentebestuur een krans legde, gevolgd door luitene- nant W.A. Deimal namens ge neraal Maczek. vertegenwoor digers van de Vereniging voor Poolse oudstrijders in Vlissin gen, van de vereniging van dragers van de bronzen leeuw en het bronzen kruis en door Je heer Meyerink namens de Allied Aircrew Helpers. Na de bloemenhulde werd Hoogwatef Morgen, dinsdag 25 sept. Bergen op Zoom 2.38 en 14.58. Hansweert 1.50 en 14.11. Terneuzen 1.22 en 13.38. vlissingen 0 51 en 13.10. We-meld jnge 2.28 en 14.48. 1 ooruitzichten voor dinsdag ïj-oensdag, opgesteld door net KNMI op zondag om 18.00 uur: wisselvallig met gematig de temperaturen en vooral aanvankelijk af en toe regen, .^eemvooruitzichten in cijfers S niddeld over Nederland. Voor dinsdag: aantal uren °n: 0 tot 6: min. temp. om- eeks normaal; max. temp. van ongeveer normaal tot 3 ^nadcn onder normaal: kans P een droge periode van min- wns 12 uur: 70 procent: kans P geheel droog etmaal: 40 Procent Voor woensdag: min. temp.: „~n ongeveer normaal tot 4 8 aden onder normaal: max. P-' van ongeveer normaal tot 4 kans graden onder normaal: °n een droge periode van mstens 12 uur: 90 procent: arts op een geheel droog et- oaal: üu procent.

de Stem | 1973 | | pagina 2