Waal urter Ifsseistreek algemeen kampioen van Nederland PROFS VERSLAGEN DOOR AMATEURS V FKAMPBEKER OOST-DIJITSLAND Kela stopt Bert Broere na solo winnaar SPARTA HONKBAL KAMPIOEN GP Four ui les voor Merckx Body Ni nieuwe hunter filter 25 voor f 1,75 eera miljoen gulden aan prijzen 25x smaak zonder poespas 10 VIJFDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 SEPTEMBER 1973 11 13 >t de leiding in de koers Henny Gijsel uit Hei- ödde. rste man die wegreed1 ter Vonck. Het was een jke zaak dat er steeds werd op het wiel van ■riet Peter Gödde. Hij eindelijk de te kloppen Koewacht- Half koers het Peter Gödde, Wiira Leon Strobbe, Henny :n Kees Spaans die zich peloton wisten los te na volgden diverse aan- van onder andere Wim rp, Kees van Borsele, ioogerheide en Willy de Zij slaagden er echter om bij de kopgroep to ,g: 1 Wim de Waal, 100 ■er in 2.22.10; 2 Leon 3 Peter Gödde; 4 Gijsel; 5 Kees Spaans; Westdorp; 7 Wiï-ly de 8 Frits Hoogerheide; 9 a-n Borsele;; 10 Charles et; 11 Ko de Vrieze; 12 rbruggen; 13 Frans de 14 Ad van der Stein; 15 Aarts; 16 Michel Hui- Kees Stoutjesdijik; 18 oezem; 19 Leo van de 20 Frans Brand. !t te. et let Vergauwen deed dat jiet Zeegat beter, toen 15 min. spelen de stand -0 bracht, wat ook iduitslag zou worden, intrum 1 won vrij ge- ijk van Het Centrum II list met 80. Met de d Het Centrum 1 al een aio men door doelpunten n de Broek 3x, Willaert Van Laere. Na rust was n de Broeck die nog- tweemaal scoorde. FC uit Hulst had heel wat noeite met het tweede ■an FC Niks. Voor rust Metsagie heit eerste FC Niks II kreeg m •ste helft ook verschil- doelkansen maar het geen enkele benutten, sloeg FC Niks 1 toe, Hillaert en Picavet de 30 brachten, gaf FC zich gewonnen. De Roeck uit St.-Jan- iad heel wat moeite met nvereniging Hulst. Het lan ook niet verder dan 2 gelijk spel. De „trim- namen als eerste doof :ck een 10 voor- maar De Wit diende jliek 1—1. Beide ploe gen hierna verschillen- sen, maar het was al- Wit die nogmaals doel ■2. Na rust twee gelijk te ploegen. Na 20 mi spelen was het Van de die de toch wel ver- gelijkmaker Het aante- Hierna gooiden beide alles op de aanval, -erdere treffers bleven Linex uit Koewacht pt maar verdiend met n FC Eggermont lllt let nam ook als eerste rijsel een 10 voor- maar Heyerman maak- de rust nog gelijk. tweede helft was het aes die het kleine Li- ;rwicht in een doelpunt i. Clitex-Sport .Ult kreeg tegen Racing :it Sas van Gent zU° nederlaag te incasse- werd 8—2. Met de Racing White al een 40 voorsprong geno- v. d. Burg maakte er en door twee tref- De Winkel werd het .at voor rust was hei iecke die 40 liet aan- Score verloop n® Winkel 5—0 en 6—0. i—1, Van de Burg 7— •1. d'Hondt 82. (Van onze sportredactie) DRONTEN Zelden is beter aangetoond, dat de Neder landse beroepswielersport niet veel meer voorstelt, dan zaterdagmiddag in de vlakke polders van Oostelijk Flevo land, waar de Nederlandse clubkampioenschappen werden verreden. De profs werden daar namelijk finaal verslagen door de ploeg van de IJsselstreek, die bestond uit Fedor en Nidi den Hertog, Dries van Wijhe, de Nederlandse kam pioen en „bijrijder" Jan van Lith. Dit viertal werd alge meen kampioen van Nederland, terwijl het tevens het kam pioenschap van hun club bij de amateurs prolongeerden. Een titel, die de IJsselstreek ook al in 1966. 1969. 1971 en 1972 behaalden De klap. die de profs moes ten incasseren kwam haast vernietigend aan. Jan Krekels en Theo van der Leeuw, de mannen uit de Tour-equipe van Ton Vissers, moesten met Cer Harings en Wim Kelle- ners het viertal reed voor de wielervereniging Maas tricht bijna twee en eén halve minuut toegeven op de Gelderse „tijdrijdmachine". Theo van der Leeuw zocht na het bekend worden van de forse nederlaag tegen de vier amateurs excuses in het feit, dat de A-categorie, de profs, twee uur eerder waren ver trokken dan de amateurs en dat die profs echt wel met meer wind te kampen hadden gehad. Een beetje gelijk had de Limburgse prof, want de for matie van de IJsselstreek ging aan het zware karwei beginnen ston de stormachtige wind van 's morgens was terug ge lopen naar een briesje, dat voor de amateurs weinig pro blemen opleverde. Dolle" Dries van Wijhe was het ech ter helemaal niet eens met de redenering van Van der Leeuw. Hoe komt die er nu bij. Toen wij vertrokken was die rot wind er nog wel dege- j lijk. Hij sitornd pal op kop. De profs hebben juist voordeel ad van die wind. Want zij hebben nog kunnen profiteren op het laatste stuk, toen zij de wind in hun mg hadden. Toen wij daar kwamen was hij in- derdaad gaan liggen. Maar waarom moeten zij met zulke excuses aankomen. Van voor I of nadeel van de wind moet je Ije toch niets aantrekken. Je |moet gewoon keihard door- jaan". En juist de amateurs gingen zaterdag in het vlakke, nieuwe land keihard er tegenaan. De tijden van de vaak gemengde prof-amateurploegen. die als eersten vertrokken, lagen be duidend beneden die van de „echte" amateunploegen. Het Amsterdamse Olympia, tweede achter Maastricht bij de profs, met Harrie Jansen, Cor Schuu ring en Tino Tabak, zou als er een totaalklassement zou wor den opgemaakt niet verder zijn gekomen dan een vijfde plaats, terwijl Oldenzaal met een supersterke Hennie Kui per als kapitein in dat totaal klassement op de elfde plaats terecht zou zijn gekomen. Van de Zuidnederlandse wielervereniging behaalde Willebrord Wil Vooruit de beste prestatie met een derde plaats bij de nieuwelingen. De wielervereniging Roosendaal reikte naar een 24ste plaats bij de nieuwelingen en een veer tiende plaats in de categorie van de amateurs. De Jonge Renner moest genoegen nemen met een plaats in de midden moot, terwijl het Zeeuwse Middelkamp een vijfde plaats bereikte bij de amateurs en bij de nieuwelingen. De uitslagen zijn: Categorie A (professionals en amateurs): 1 Maastricht (Kellenaars, Krekels Van der Leeuw en Harings) 81 km in 1 uur 45 min en 52,5 seconden. 2 Olympia (Amsterdam) (Jan sen, Tabak. Schuuring en De Vries). 1.50.16,0. 3 Oldenzaaise W. C. (Kuiper), Snoeyink, Veeleis en Bulthuis) 1.51.16,5. 4 De Peddelaars (Hoogeveen) 1.52.35.6, 5 Buitenlust (Hel mond) 1.52.47,8, 6 Groen» woud (Nijmegen) 1.5.2.48.3 Categorie B (amateurs): 1 en algemeen kampioen van Nederland: De IJsselstreek ('t Harde) (Fedor den Hertog, en Nidi den Hertog, Van Wijhe, Van Lith) 81 km in 1.44.29,5. 2 R.T.V. Zwolle (Lenferink. 0 Onder kampioenschap. Huisjes, Koersen en Nooren) 1.48.37,8. 3 De Windmolens (Geffen) (Bakker, Lunenburg, Mutsaars en Fransen) 1.49.35,3. 4 De Zwaluw (Alme lo) 1.49.47,2, 5 Theo Middel kamp (Goes) 1.50.34,7, 6 De Kampioen (Haarlem) 1.50.41,7, 7 Noord-Limburg (Bergen) 1.51.00 5, 8 De Bataaf (Half weg) 1.51.09.6, 9 De Zwaluw (Vlijmen) 1.51.18,0, 10 Het Zuiden (Eindhoven) 11.18.6. Categorie VC (nieuwelingen). 1 Waterland (Edam) (De Jongh, Bierdrager, Molenaar en Lagerburg) 43 km In 1.01.19,3. 2 De Zwaluwen (DceUnchem) (Rijks, Visser, Weeber, Brassen) 1.02.02,0. 3 Willibrord Wil Vooruit (Van Peer, Verstijlen, Van Est en Valentijn) 1.02.151, 4 De Windmolens (Geffen) 1.02.23.5, 5 Theo Middelkamp (Goes) 1.02.24,2, 6 De Ster (Geleen) 1.02.32.0. van de verbeten op kop vechtende Fedor den Hertog reed de ploeg van IJsselstreek naar het Nederlands club BONN (SID) Oost-Duits- land heeft zijn hegemonie in de damesatletiek zaterdag on derstreept met het veroveren van de Europese beker vijf kamp voor landenploegen. En feheel in stijl kwam de 22- jarige Blondine Burglinde Pol lak uit de strijd tevoorschijn met een nieuw wereldrecord »an 4932 punten. Het oude stond sinds 12 augustus (de voorronde in Sofia) op haar naam met ruim 100 punten minder: 4831. De grens van 5000 printen, die twee jaar geleden bij het invoeren van een nieuwe tel- .8 weer zo ver weg scheen, s sneller dan voor mogelijk ivord gehouden binnen bereik (atomen. De tweede plaats in het landenklassement was voor de Sovjet-Unie, dat Va- lent'ina Tikhomirova gebles seerd zag uitvallen, de derde voor het dit jaar verrassend naar voren gekomen Bulgarije. Het wereldrecord van Burg linde Pollak kan kwalitatief nauwelijks hoog genoeg wor den aangeslagen. Zij ontbeerde in Bonn elke tegenstand en de omstandigheden waren verre van ideaal. Het was uiterst koel, bij een frisse bries- Niet temin opende de krachtig ge bouwde Oostduitse, die vorig jaar bij de Olympische spelen achter Mary Peters en Heide Rosendahl derde werd, met een 100 meter horden in 13.21 seconden, exact dezelfde tijd als in Sofia. De volgende drie onderdelen (kogelstoten, hoog- ADVERTENTIE) nam'6 week kunt u een ha" iaar SKOL-bier winnen door deel te Slirhr aan de Nationale Puzzelactie in deze krant t.b.v. de Wek I Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. De 26- do eü SJtOL-bier (iedere week een kratje) werden aangeboden "ever. Ned. Brouwerijen Oranjeboom BV, Nederland. en verspringen) gingen iets tot veel beter: resp. 15.85 te gen 15.40, 1,78 tegen 1.74 en 6.47 tegen 6,45. Met dit al was Pollak aangeland op een totaal van 3931 punten, zodat zij aan een tijd van 24.39 seconden op de afsluitende 200 meter ge noeg had om het wereldrecord te verbeteren. Met een kapita le 23.35, die een sprintster niet zou misstaan, kweet de jonge Oostduitse zich meer dan overtuigend van de taak, die zij zichzelf had opgelegd. De tweede plaats in het eindklassement was voor de Russische Nadesjda Tkatsjen- ko met 4695 ponten, eveneens een uitstekende prestatie. Haar serie was 13.60-15.55- 1-78-6.12-24.32. De twee ande re Oostduitse atletes, nodig voor het landenklassement (Margit Olfert en Angela Schm-alfeld) eindigden als der de en vierde. De vroegere we reldrecordhoudister Liese Pro kop (Oostenrijk) kwam met 4419 punten (zevende) ver dienstelijk terug. AMERSFOORT (ANP) De beroepswielerploeg van Kela Tapijt houdt op te be staan. Hoewel de directie be slist niet ontevreden is over de verrichtingen van zijn fiet sende werknemers is toch be sloten niet verder te gaan. Ge concludeerd is namelijk, dat met de opbouw van een grote re nationale ploeg, die ook op beperkt internationaal niveau kan meetellen, te grote bedra gen zijn gemoeid. Dergelijke investeringen blijken echter noodzakelijk wil aan het als experiment aangekondigde wielerjaar 1973 in 1974 een follow-up worden gegeven. Het een en ander wordt niet verantwoord geacht mede ge zien de onzekerheid over de te verkrijgen hoeveelheid publi citeit, die in 1973 ondanks het feit dat Kela Tapijt met negen overwinningen het meest succesvol is niet in drukwekkend is geweest. Ge zien de prettige relaties met de renners worden zij, on danks het opheffen van de wielerploeg, toch in staat ge steld, indien gewenst Kei» Tapijt te blijven verkopen. (Van onze wielermedewerker) WERNHOUT Drie randen voor het einde zag Bert Broe re in Wernhout een kansje. Hij demarreerde op een ver bluffende wijze en zijn mede vluchters Frits Pirard, Gerrie St.-NicoIaas, Jan Raas, Ad Tak era Rob Kroep waren gezien. Bert Broere perste er alle energie uit en liet zich aan de finish ais een groot triomfator huldigen. Hij, die -in West- Brabant in het afgelopen sei- ROTTERDAM (ANP) Dankzij een overwinning van 21 in de derde wedstrijd tegen Raak Nicols is het Rot terdamse Sparta honkbalkam pioen van Nederland gewor den. De Rotterdammers won nen vorige week al de eerste twee wedstrijden van de „best- of-five" serie met 76 en 54. De wedstrijd, die in Rotter dam werd gespeeld, is beslist in de laatste innings. Nadat Richardson in de 7e inning Sparta op 10 had gezet en Robert Maat in de volgende inning de stand weer in even wicht bracht, zorgde Jonkers in de gelijkmakende slagbeurt van de negende inning voor het winnende punt. In Bussum werd zaterdag de beslissende wedstrijd om de gradatie uit de hoofdklasse ge speeld tussen ORWO HCAW en Hotam Storks. Door een 81 nederlaag degradeerde Storks AUTOSPORT De Itali aanse equipe Sandro Munnri - Mario Manucci is winnaar ge worden van de Tour de Fran ce-Autorallye. De zege werd behaald met een ..Lancia Stra- tos" m GEWICHTHEFFEN Tij dens de wereldkampioen schappen in Havanna heeft d» Russische gewichtheffer Da vid Rigert beslag gelegd op de titel halfzwaargewicht. De 26- jarige elektricien kwam tot 365 kilogram. BOKSEN De Mexicaan Jose Napoles heeft in Toronto zijn wereldtitel in de welterge- wichtsklasse met succes ver dedigd tegen de Canadees CIv- de Gray. De Cubaanse banne ling zegevierde nipt op pun ten. zoen de regelmatigste was, had er ook recht op. Het zestal was reeds in de eerste fase van de strijd aan de haal gegaan en het vluch- tersigiroepje had zoveel inhoud, dat de beslissing meteen ge vallen was. Slechts 21 renners konden de strijd op het pittige parkoers voltooien. Bij d'e nieuwelingen soleer de Bart van Est op voortreffe lijke wijze. Reeds in het prille begin ging hij lopen en hij hield stand tegen het puikje van het vaderlandse nieuwe lingenkorps. Bij de adspiran- ten zagen de tweeduizend toe schouwers een beslissende ontsnapping van Kokke en Thijs, Kokke kwam als eerste door de laatste bocht en Jos Thijs dirortg niet meer aan. Een van de favorieten, Phil de Jong, werd door een valpartij uitgeschakeld. De uitslagen waren: ama teurs: 1 Bert Broere, Ouden- boseh; 2 Frits Pirard, Breda; 3 Gerrie St.-Nicolaas, 's-Graven- deel; 4 Jan Raas, Heinkens- zand; 5 Ad Tak, Oud-Gastel; 6 Rob Kroep, Rotterdam; 7 Jan Breur, Schiedam; 8 Joost Voe- senek, Prinsenbeek; 9 Ton Koop, Wateringen; 10 Leo van Vliet, Honselersdijk; 11 Ad van O verveld, Zegge; 12 Wim Scbuurhuyzen, Rotterdam; 13 Peer Maas, Heerle; 14 Kees St.-Nicolaas, 's-Gravendeel; 15 Sieb Berkhout, Schipluiden; 16 Anton d'e Jongh, Made; 17 Ad Steekers, Noordwijkerhout; 18 Leo Boose, Brielle; 19 Gerard Koop, Wateringen; 20 Wim Dielemans, Prinsenbeek; nieu welingen: 1 Bart van Est, Din- teloord; 2 Peter Valentijn, Sprundel; 3 Jan Jonkers, Oud- Gastel; 4 Reinier Stroosnijder, Moerdijk; 5 Rinus Verboom, Ellewoutsdijk; 6 André Ver stijlen, Sint-Willebrord; 7 Ad van Bragt, Lage Zwaluwe; J- Torque, Rotterdam; 9 John Groote, Lage Zwaluwe ;10 Pe ter Hellemons, Halsteren; 11 Kees St.-Nicolaas, 's-Graven deel; 12 Henk Nie-uwdorp, Wemeldinge; 13 Wim Bosch, Gorinchem; 14 Wim Jeremias- se, Wemeldinge; 15 Johan van de Velden, Rijsbergen; adspi- ranten: 1 Corné Kokke, St.- Willebrord; 2 Jos Thijs, Etten- Leur; 3 Peter Heeren, Sprun del; 4 Ruud van de Rakt, Bre da; 5 Leen Janszen, Alphen aan, de Rijin; 6 Herman Frij- ters, Moerdijk; 7 Peter Kop- pert, Monster; 8 Jan Valentijn, Etten-Leur; 9 Jan Foesenek, Etten-Leur; 10 Johan van Meer, Wouwise Plantage. FOURMIES (ANP) Eddy Merckx heeft zijn zaterdag veroverde eerste plaats in de Grote Prijs van Fourmies be houden, ondanks twee over winningen van de nieuwe Bel gische prof Pol Lannoo op de slotdag. Lannoo won namelijk ook de afsluitende tijdrit over 20 kilometer. Lannoo maakte een tijd van 28 minuten en 13 seconden. Merckx gebruikte 2 seconden meer. Joop Zoete melk, die als tweede eindigde in het totaal klassement werd derde in de tijdrit met 28.53. De uitslag van de tijdrit over 20 kilometer is: 1 Lan noo, Bel. 20 km in 28.13; 2 Merckx, Bei. 28.15; 3 Zoete melk 28.53; 4 Bruyere, Bel. 28.59.5; Huysmans, Bel. 29.17; 6 Meunier, Fra. 29.22; 7 Van Springel, Bel. 29.22; 16 Bal 30.03. Het eindklassement: 1 Merckx, 8 uur 28 minuten en 9 seconden; 2 Zoetemelk 8.30.02; 3 Bruyere 8.30.08; 4 Rosiers, Bel. 8.30.41; 5 Van Linden, Bel. 8.30.41; 6 Hezard, Fra. 8.30.46; 7 Pollentier Bel 8.31.08: Bal 8.31.12. Henk Poppe is in een ama teurcriterium te Bielefeld als tweede geëindigd achter de Westduitser Trott. Poppe ver gaarde in deze wedstrijd, waarin de laatste twintig kilo meter achter dernies werden gereden, 28 punten, Trott be haalde er 59. Wim Nooren ein digde als vijfde met 11 pun ten Het Europacriterium voor amateurs te Bazel werd ge wonnen door de Zwitsers Urs Berger, die de 100 kilometer reed in 2 uur 26 minuten en 45 seconden. Hij behaalde 27 punten, zijn landgenoot Baum- garter werd tweede met 25 punten. Barend Huveneers legde beslag op de derde plaats op een ronde met 38 punten. Door de zesde plaats van Nico Hoogendoorn werd Nederland eerste in het lan denklassement voor West- Duitsland en Italië. ATLETIEK Te Helsinki heeft de bekende Finse atleet Juha Vaatainen in een inter view met een sportblad aan gekondigd, dat hij zijn Euro pese titels 5000 en 10000 me ter, volgend jaar in Rome zal verdedigen. Hij sprak de hoop uit nog aan de Olympische Spelen van 1976 in Montreal te kunnen deelnemen. (ADVERTENTIE) 9 Bert Broere op weg naar de zege in Wernhout. Hunterachtigheden Koos! Ha! Laat me niet lachen! Koos! Koos build body uit een boekie.Die doet maar wat. Neem z'n armen! Heb je zijn armen wel eens goed bekeken? Z'n bicepsaliamaar z'n triceps.jongen, als je die ziet, dan blijf je lachen. Die jongen pakt het helemaal verkeerd aan. Niet wetenschappelijk. Zoals ik. Je kunt niet zomaar een beetje met wat halters gaan stoeien.Koos! Ha! Z'n dijen bijvoorbeeld! Dat is helemaaal een giller! De dijen van Koos! Die zijn berucht, hoor! Dat is voor echte body builders een begrip! Hoe het niet moet,dan, hahahaha.Totaal verkeerde spiergroepen ontwik keld! Wel eens gezien, de dijen van Koos? De dijen van Koos? Om je de waarheid te zeggen heb ik nooit zo op z'n dijen gelet. Onvergeeflijk, natuurlijk, maar neez'n dijen, die zijn me ontgaan. Weet je wat het is? Ik vind Koos een geschikte vent, ondanks z'n foute dijen, vind je dat gek? Het is toch een aardige jongen? Hier, neem een Huntertje en doe me een lol, val die jongen niet te hard over die verkeerde dijen. Een Hunter man houdt niet van overdreven dingen. Z'n sigaretje rookt-ie om de smaak en nergens anders om. En da's nou precies wat Hunter geeft. Geen poespas. Maar gewoon waar voor je geld. MM

de Stem | 1973 | | pagina 11