Boeiende judo-wedstrijden in Clinge JAN JANSMA VERSLAAT BRAS OP 10.000 METER Dallinga de overwinnaar Verrassing Het Zeegat TJOBA BLIJF BAAS OYER OLYMPIA-TEAM Nederlaag van luctor Wim de Waal rapste spurter IJsselsti VIJFKC OOST- Krijger Heupworp Uitslagen sport een miljoen VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 24 SEPTEMBER 1973 'tJri'nr' 10 VIJFDE SPORTPAGINA VA, AXEL IN FINALE TE STERK VOOR TERNEUZENSE PLOEG (Van onze sportmedewerker) CLINGE Onder doodse stilte betraden de judoka's Tonny Sijs van de vereniging Axel en Sjaak Avot van de vereniging Temeuzen de mat. Zij moesten uitmaken welke vereniging zich teamkampioen judo van Zeeuwsch-Vlaan- deren mocht noemen. In deze teamontmoeting, die tevens de finale zou worden hadden alle judoka's van beide ver eniging „gevochten" als leeuwen, en was de stand vóór het laatste nummer tussen de zwaargewichten 1715 in het voordeel van Terneuzen. Sijs stond voor een bijzonder moeilijke opgave. Hij zou Avot met een vol punt moeten verslaan wilde het Axelse team op de eerste plaats ein digen. Ook Avot had het in deze partij niet gemakkelijk Hij wist dat de Axelaar bijzonder snel was. Een half punt zou voor de Terneuzenise judoka, en daarmee voor heel zijn team voldoende zijn om de titel te grijpen. In gemeenschaps huis MailpertUus in Clinge kon men bij de begroeting tussen de judoka's en scheidsredchter Staf de Moor een speld horen vallen. Het publiek dat de zaal tot de laatste plaats had bezet, had met de wedstrijden mee geleefd. Na enig aftasten was het Sijs die voor zijn vereni ging met een „wazari"-been- worp de titel binnenhaalde. Zijn teamgenoten namen hem op de schouders. Hij zorgde ervoor dat Axel zich voor een jaar teamkampioen van Zeeuwsch-Vlaanderen kan noe men. Het publiek veerde recht, de overwinnaars maar ook de verliezers kregen een langdurige ovatie. De kampi oenschappen, georganiseerd door de Clingse vereniging waren een hoogtepunt gewor den voor de Zeeuwsch-Vlaam- se judosport. In de finale voor halfzwaargewichten verloor Qequierre (Terneuzen) verras send van Oppeneer. Quequier- re, die als favoriet begon, ver loor met een half punt (vijf wedstrijdpunten) op beslissing van de scheidsrechter. Bij de middengewichten versloeg De Boks (Terneuzen), Van de We- ge uit Axel. Dit met een half punt, wat de vereniging Ter neuzen zeven wedstrijdpunten opleverde. Bij de halfmidden- gewichten nam de Terneuze- naar W. van de Houdt eerst een puntenvoorsprong, maar de zeer snelle Wattel uit Axel won het volle punt. Dit met een overname beenworp. Daar kon Van de Houdt weinig te genover stellen. J. van Dries- sen zorgde in de finale voor de eerste tien punten. Bij dp lichtgewichten „pakte" hij in de partij tegen H. van der Wee u t Axel, dood midde' an eenverwurginghetvollp vaneenverwurginghetvo Wee uit Axel, door midde) van een verwurging het volle punt. De organiserende vereni ging Clmge eindigde op de derde plaats de houtgreep wat het einde voor de Clingenaar betekende. A. Wattel won van Van Raamsdonok door tweemaal wazari, en dat betekende bijna een vol punt voor de Axelse judoka. Buiten de teamkampi oenschappen gaf de jeugdafde ling van Clinge, onder leiding van H. Sijs nog een geslaagde demonstratie en de vereniging Zaamslag gaf een jiu-jitsu-de- monstratie ten beste. Aan het einde van de avond reikte ge meenteraadslid B. de Keyzer meenteraadslid B. de Keyzer van de gemeente Hulst de prijzen uit. Uitslagen: Axel - Biervliet 50 punten - 0 punten, Clinge - Terneuzen 33D, Clinge Axel 340, Terneuzen - Bier vliet 500, Clinge - Biervliet 4010, Axel - Terneuzen 22 17. Eindstand: 1 en Zeeuwsch- Vlaams teamkampioen Axel met 112 punten, 2 Terneuzen 97, 3 Clinge 46. 4. Biervliet 10. 0 Beeld van de jiu-jitsu-demonstratie van de Zaamslagse vertegenwoordigers tijdens de pauze van de teamkampioenschappen judo in Clinge. (Van onze sportmedewerker) 's-GRAVENPOLDER In het damtoernooi te 's Gravenpol der werd in het afgelopen' weekeinde de partij tussen Krijger en Veerhoek in de ere- groep alleen nog maar voor de formaliteit gespeeld. Krij ger won, maar Jan Blom was reeds met het maximum aan tal punten winnaar gewor den. Bij de overige groepen blijft er met nog een ronde te spe len spanning genoeg. In Hoofdgroep A won Adriaanse van Ganseman ©n omidat Qua- kelaar zegevierde over A. Zeegers kwam Adriaanse met een punt voorsprong aan de leiding voor Quakelaar. Beide laatstgenoemde spelers ont moeten elkaar deze week- Een andere uitslag in de A groep was D.J. Huiasoon - Christ Korstanje 20. Uitslagen B-groep: J. Min- naard - M. Nijsse 20; C. J. de Koeyer - A. Waterman 20; J. A. v. d. Moere - A, v. d. Vrie 02; Krijger en van de Vrie leiden elk met 8 punten. Ook hier dus spanning ge- noeg- Uitslagen jeugd: M. Boo gaard - B. Neels 02; R. Neels - P. Geelhoed 02; J. Rotte - R. Nijsse 26; Rotte heeft de beste kansen om eerste te worden In de voorronden verloor R. Smits (Clinge) van Quequierre uit Terneuzen, H. Sijs (Clinge) verloor op beslissing van de scheidsrechter in de partij te gen Oppeneer uit Axel. M- Carré van de vereniging Clin ge haalde uit de partij tegen De Meyer (Biervliet) het volle punt, dit met een mooie heup worp. J. van der Walle (Clin ge) hield hijzonder lang stand in de partij tegen De Boks, Ter neuzen. Toen hij ten val kwam nam De Boks hem onmiddellijk in (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN „Van die 34.14.3 min. zou ik misschien nog wel enkele minuten kunnen afhalen, maar dan zal ik toch heel wat meer kilometers moeten lopen. Ik zag het vooral als een training. Het is dan wel geen toptijd, maar het was toch een leuke wedstrijd. Het waren rondjes die zo rond de 85 lagen, en het ging vrij gemakkelijk", zei na afloop van de 10.000 meter een moegestreden, maar dolge lukkige Jan Jansma van de atletiekvereniging Zeeland Sport uit Vlissingen, nadat bq dit nummer met ruim ver schil had gewonnen. Een van de vele nummers van de atletiekwedstrijden ge organiseerd door de Terneu- zense vereniging Schelde Sport. Deze meeting, die een goede bezetting had, vooral wat het aantal jeugdatleten betrof betekende tevens de sluiting van het Zeeuwsch- Vlaamse baanprogramma. Bij de start van de 10 km nam Roose het gehele veld op sleeptouw maar hij zou spoe dig naar de achterhoede ver wezen worden G. Bras (AV'56) nam vervolgens de leiding, met in zijn spoor Roose, en op een tiental meters Jansma. Voor hem was de start een beetje te snel geweest, maar hij kwam langzaam maar ze ker terug. Van Vlierden nes telde zich eveneens vooraan, en ging Roose zelfs voorhij. Na 2500 meter zag het er naar uit dat Bras een grote voor- (Van onze sportmedewerker* SLUISKIL Afgelopen veekend werden in Sluiskil de voorwedstrijden gespeeld voor het biljartkampioenschap van Nederland in de klasse extra libre. De winnaar van lit toernooi werd Louis Dal linga van de Sluïskilse biljart club SCB. Louis Dalllnga is een biljarter die nas vijf jaar aan deze sport doet. De suc cessen die hij boekt komen niet voort uit vele trainin gen. In verband met zijn drukke werkzaamheden in zijn hotel - restaurant wordt er zeer wei nig geoefend. Wel is het zo dat er van tijd tot ti'jd ge traind wordt bij de grootmees ters in de biljartwereld. „Ik ga wel elke week lessen bij Ceulemans of Vervest" zegt Louis Dallinga- „Als ik daar vandaan kom wordt mij altijd verteld dat ik per dag onge veer vier uur moet trainen. Dit komt er in mijn bedrijf echter nooit van. Toch is het zo dat ik bovenaan speel. Aan vankelijk zou dit een toernooi worden voor twee dagen. Door de laoige duur van de partijen i's dit uitgelopen tot drie da gen. Momenteel nemen er tweehonderd biljarters deel, in geheel Nederland, aan deze voorwedstrijden. In het dis trict Zeeuwsch-Vlaanderen zitten er acht man in deze voorwedstrijden". De organisa tie van dit toernooi was in handen van de Sluiskilse bil jartclub SCB. De wedstrijdlei ders waren T. Hamelink en E. Hemelsoet. In de eerste ron den werd de hoogste serie ge maakt, en wel door Louis Dal linga. Hij maakte een serie van 340. De beste partij werd gespeeld in de vijfde ronde, tussen van Eenenaam en Blommaert. Blommaert en Claessen speelden iets onder hun normaal gemiddelde, ter wijl Dallinga en Van Eene naam er iets boven kwamen. Toch zal het oor de Zeeuwsoh- Vlamingen moeilijk zijn om in de finale te komen. Hiervoor worden slechts acht spelers geplaatst. De einduitslag luidt: 1 L. Dallinga Sluiskil 2100 caram boles 71 beurten, hoogste serie 340. algemeen gemiddelde 29,48, matchpunten 12. 2 J- Blommaert Hulst 1706-96-197- 17.77-6. 3 T. van Eenenaam Terneuzen 1506-73-168-20.63-4, 4 R. Clayssens Sas van Gent 1520-110-215-13.82-2. sprong zou gaan opbouwen, maar niets was minder waar. Jansma kwam bijzonder sterk opzetten, en ging Roose en Van Vlierden voorbij, die on middellijk aansloten. Halver wege de wedstrijd waren er vier leiders, terwijl de andere deelnemers al op een of meer ronden t achterstand stonden. Met nog 4000 meter voor de boeg ontsnapte Bras, maar Jansma bleek attent. Hij hield er rustig hetzelfde tempo op na en dat werd voor zijn con currenten toch te veel. Zijn voorsprong werd steeds groter, en aan de finish bedroeg die ruim 30 seconden, G. Bras werd gemakkelijk tweede. Op de laatste honderden meters wist hij wel raad met concur rent Van Vlierden, die als der de finishte. De 100 meter voor dames leverde een gemakkelijke overwinning op voor Cora Hofman van de organiserende vereniging. Haar tijd bedroeg 12.5 sec, niet snel maar ook voor haar was de tegenstand bijzonder mager. Op de 100 meter voor heren ging de overwinning naar G. Leysen van de Belgische vereniging AC Kapelle, in een tijd van 11.5 sec. Ook de driekamp, 60 en 1000 meter en kogelstoten, voor pupillen eindigde in een Belgische overwinning. J. Mercelin van AC Kapelle eiste met 2412 punten de eer ste plaats voor zich op. P. Suy van Schelde Sport finishte met 2295 punten als tweede, ter wijl H. P. de Jonge van S.S. derde werd met in totaal 2200 punten. Bij de meisjes even eens een zege voor Schelde Sport. M. de Nijs was op de driekamp duidelijk de beste. In totaal behaalde ze 2141 punten. Vader, van Zeeland Sport werd met 1721 punten tweede. De driekamp voor he ren leverde een zege op voor Versluys van Zeeland Sport. I. de Nijs van S.S. leverde een goede prestatie op de 600 me ter voor D-meisjes. Ze liet een tijd voor zich afdrukkeD van 2.01.9 min (Van onze sportmedewerker) KOEWACHT In een ge weldige eindspurt was het Wim de Waal die de bloe men voor zich opeiste. Het was Wim de Waal die zqn 32ste overwinning in de wacht sleepte te Koewacht. Leon Strobbe was in de laat ste meters de man die de spurt aantrok en verloor van Wim de Waal. In het begin van de koers deelden verschillende renners enkele speldeprlikken uit. Het waren aanvankelijk Carroll, Wim de Wilde, Willy de Feber en Kees van Borsele die het offensief inzetten. Deze ren ners werden echter snel inge lopen. Opnieuw kwam toen in actie Peter Gödtie de Koe- waohtse favoriet, die er niet in slaagde om deze poging onge daan te maken. Peter Gödde was uiteindelijk de man die de koers maakte in Koewacht. 0 Cora Hofman, de Schelde-Sportatlete, die naar een gemakkelijke overwinning liep op de 100 m dames. (Van onze sportmedewerker) HULST In de derde serie vriendschappelijke voetbal wedstrijden tussen café-, trim- en bedrijfselftallen, die ge speeld worden op de OZO- terreinen in Hulst, behaalde Het Zeegat uit Clinge een ver rassende 30 overwinning op MOC uit Sas van Gent. Het eerste doelpunt voor Het Zee gat was echter een cadeau, toen MOC-verdediger Jansen in eigen doel schoot. Dat was voor Het Zeegat een stimu lans, en net voor rust was het Van Boven, die er 20 van maakte. Na rust kwam MOC echter goed terug, maar de voorhoe despelers waren direct niet op 10.000 m heren: 1 J. Jansma Z.S. 34.14.3, 2 G. Bras AV'56 34.41.4, 3 H .v. Vlierden Mara thon 5.00.0, 4. T. Strijdonk S.S. 36.28.2, 5 C. de Hulster Mar. 37.36.0; 100 m. dames: 1. C. Hofman S.S. 12.5 sec, 2 J. Kodde Z.S. 13.5: 100 m heren: 1. G. Leysen AC Kap. 11.5, 2. P. de Lezenne AV'40 11.7, 3. A. de Witte AV'56 11.8. (Van onze korfbalmedewerker) TERNEUZEN In de Zeeuwse korfbalcompetitie werden weer de meeste wed strijden afgelast, daar de velden nog niet overal wer den vrijgegeven. Wel gingen nu vijftien wedstrijden door, tegen zes vorige week, dus een duidelijke vooruitgang is er wel te bespeuren. Het belangrijkste nieuws kwam uit 's-Heer Hendrikskinde ren, waar Tjoba III blijft verrassen. Het optreden van Tjoba in de tweede klas is van dien aard, dat het reeds nu niet bang hoeft te zijn. Ook Olympia trad het on vervaard tegemoet en daar bij bleek, dat het qua snel heid wel moest onderdoen, maar de ervaring en routi ne bleek in dit treffen mee waard te zijn. Vooral het benutten van de kansen ging Tjoba beter af. Olympia kreeg meer dan vol doende kansen, maar er wer den er te veel gemist, waar door Tjoba, dat op elk kansje loerde, uiteindelijk toch met 86 won- Stand: Tjoba III 3 6; Om-do I 24; Animo III 1 2; Volharding I 22: B.K.C. I 22; Top I 21; Olympia I 41; Atlas I 10' Luctor I 10. In de derde klas B ver rasten de reserves van Zaam slag aangenaam. Deze ploeg had men geen hoge klassering toegedacht, maar voorlopig rtaat het toch maar op de derde plaats. Olympia II heeft niet zo'n sterke ploeg als vorig seizoen toen het diverse goede uitslagen boekte. Zaamslag nam het initiatief en Olympia kon niets anders doen dan zo goed mogelijk volgen. Dit luk te slechts gedeeltelijk, want de Zeeuwsch-Vlamingen ver gaten daarbij niet regelmatig te doelpunten. Hierdoor kon den ziij een 74 overwinning boekén. Blauw Wit II wil ken nelijk niet in de lagere regio nen terechtkomen. Tegen Seol- to III werd er goed gewerkt era dat had resultaat. Seolto kwam wel regelmatig uit de verdediging, maar moest toch met een 95 nederlaag terug. Stand: Togo II 3—6; NOAD I 23; Zaamslag II 33; Vol- (Van onze sportmedewerker) GOES Omdat het afde lingsvoetbal in Zeeland was afgelast speelde de tweede klasser Robur thuis een vriendschappelijke wedstrijd tegen de eerste klasser Luctor uit Heinkenszand. Voor de rust wogen beide partijen goed tegen elkaar op, Aan beide kanten kwamen en kele scoringskansen, maar de eerste helft werd toch met 0 0 afgesloten. Na de hervatting domineerde Robur maar pas in de laatste minuut kon Jan Huiskens de zege voor de Goesenaars veilig stellen 10. harding II 22; Animo IV 2 2; Blauw Wit II 22; Seolto III 3—2; Olympia II 2—0; Bij de junioren vergaat het B.K.C. niet zo best- Na enkele seizoe nen slechts sporadisch tegen stand te hebben ondervonden, komit BKC nu in de eerste klas veel meer tegenstand te gen. Ook nu tegen Togo kwam BKC aanvallend niet uit de verf. Daardoor konden de Goesenaren, dlie ook niet zo'n geweldige aanvalsdrift demon streerden, toóh de winst grij pen met 21. Stand; Ondo J1 2—4; Togo J1 3~A; Tjoba J1 12; Seolto J1 22; Animo J1 2—2; Swift J2 1—0; BKC J1 30. In de tweede klas kreeg Tjoba J2 de kans op gemakkelijke wijze de eerste winst binnen te halen. Tegen het in alle opzichten zwakkere Luctor behaalde het zonder moeite een 131 overwinning. Stormvogels won wel ook zijn tweede wedstrijd, maar de gloriedagen van weleer zijn toch voorbij. Tegen Togo J2 werd het slechts 26. Stand: Stormvogels J1 24; Blauw Wit J1 12; Zuidwesters J1 12; Tjoba J2 22; Togo J2 32; Swift J3 2—1; Luctor J1 3—1. schot. J. Vergauwen deed dat voor Het Zeegat beter, toen hij na 15 min. spelen de stand op 30 bracht, wat ook de einduitslag zou worden. Het Centrum 1 won vrij ge makkelijk van Het Centrum II uit Hulst met 80. Met de rust had Het Centrum 1 al een 60 genomen door doelpunten van Van de Broek 3x, Willaert 2x, en Van Laere. Na rust was het Van de Broeck die nog maals tweemaal scoorde. FC Niks 1 uit Hulst had heel wat meer moeite met het tweede team van FC Niks. Voor rust scoorde M^sagie het eerste doelpunt. FC Niks II kreeg in die eerste helft ook verschil lende doelkansen maar het kon er geen enkele benutten. Na rust sloeg FC Niks 1 toe, en toen Hillaert en Picavet de stand op 30 brachten, gaf FC Niks II zich gewonnen. FC De Roeck uit St.-Jan steen had heel wat moeite met de Trimvereniging Hulst. Het kwam dan ook niet verder dan een 22 gelijk spel. De „trim mers" namen als eerste door Biesbroeck een 10 voor sprong, maar De Wit diende van repliek 11. Beide pk>e' gen kregen hierna verschillen de kansen, maar het was al leen De Wit die nogmaals doel trof 12. Na rust twee gelijk waardige ploegen. Na 20 mi nuten spelen was het Van de Lavoir die de toch wel ver diende gelijkmaker liet aante kenen, Hierna gooiden beide ploegen alles op de aanval. Maar verdere treffers bleven uit. FC Linex uit Koewacht won nipt maar verdiend met 21 van FC Eggermont uit Hulst. Het nam ook als eerste door Gijsel een 10 voor sprong, maar Heyerman maak te voor de rust nog gelijk. In de tweede helft was het van Waes die het kleine Li- nex-overwicht in een doelpunt uitdrukte. Clitex-Sport ,u'1 Clinge kreeg tegen Racing White uit Sas van Gent ziJn zoveelste nederlaag te incasse ren. Het werd 82. Met "e rust had Racing White al een veilige 40 voorsprong geno men. J. v. d. Burg maakte er 10 van, en door twee tref fers van De Winkel werd he; 30. Net voor rust was net Van Poecke die 40 liet aan tekenen. Score verloop n® rust: De Winkel 5—0 en 6—ft d'Hondt 6—1. Van de Burg 1 en 81, d'Hondt 82. 0 Wim de Waal (de latere winnaar) aan de leiding in de koers in Koewacht. Daarachter zijn ploeggenoot Henn'y Gijsel uit Hei kant en de plaatselijke favoriet Peter Gödde. De eerste man die wegreed was Peter Vonck. Het was een duidelijke zaak dat er steeds gereden werd op het wiel van de favoriet Peter Gödde. Hij was uiteindelijk de te kloppen mail in Koewacht- Half koers waren het Peter Gödde, Win» de Waal, Leon Strobbe, Henny Gijsel en Kees Spaans die zich uit het peloton wisten los t« werken Daarna volgden diverse aan vallen van onder andere Wim Westdorp, Rees van Borsele, Frits Hoogerheid-e en Willy de Feber. Zij slaagden -er echter niet in om bij de kopgroep t» komen. Uitslag: 1 Wim de Waal, 100 kilometer in 2.22.10; 2 Leon Strobbe; 3 P-eter Gödde; 4 Henny Gijsel; 5 Kees Spaans; 6 Wim Westdorp; 7 Willy de Feber; 8 Frits Hoogerbeide; 9 Kees v-a-n Borsele;; 10 Charles De Smet; 11 Ko de Vrieze; 12 Jac Verbruggen; 13 Frans de Belie; 14 Ad van der Stein; IS Vester Aarts; 16 Miohel Hui zen; 17 Kees Stoutjesdijk; 1! Wim Boezem; 19 üeo van dt Wiel en 20 Frans Brand. PRO (Van ons DRONTEN Zelden isj landse beroepswielerspor zaterdagmiddag in de vla land, waar de Nederlands verreden. De profs werde door de ploeg van de IJs en Nidi den Hertog, Dries pioen en „bijrijder" Jan meen kampioen van Neder pioenschap van hun club Een titel, die de IJsselstre 1972 behaalden De klap. die de profs moe ten incasseren kwam haa vernietigend aan. Jan Kreke en Theo van der Leeuw, i mannen uit de Tour-equi] van Ton Vissers, moesten mi Ger Harings en Wim Kelli ners het viertal reed vo< de wielervereniging Maas tricht bijna twee en ee halve minuut toegeven op d Gelderse „tijdrijdmachine Theo van der Leeuw zocht n het bekend worden van d forse nederlaag tegen de vie amateurs excuses in het fei dat de A-categorie, de prof; twee uur eerder waren ver trokken dan de amateurs ei dat die profs echt wei me meer wind te kampen haddei gehad. Een beetje gelijk had dt Limburgse prof. want de for matie van de IJsselstreek gin; aan het zware karwei beginner ston de stormachtige wint van 's morgens was terug ge lopen naar een briesje, da voor de amateurs weinig pro blemen opleverde. Dolle" Dries van Wijhe was het ech ter helemaal niet eens met de redenering van Van der Leeuw. Hoe komt die er nu bij. Toen wij vertrokken was die rot wind er nog wel dege lijk. Hij stand pal op kop. De profs hebben juist voordeel gehad van die wind. Want zij hebben nog kunn-en profiteren op het laatste stuk, toen zij de wind in hun nug hadden. Toen wij daar kwamen was hij in derdaad gaan liggen. Maar waarom moeten zij met zulke excuses aankomen. Van voor of nadeel van de wind moet je je toch niets aantrekken. Je moet gewoon keihard door gaan". En juist de amateurs gingen zaterdag in het vlakke, nieuwe land keihard er tegenaan. De tijden van de vaak gemengde prof-amateurploegen. die als BONN (SID) Oost-Duits- land heeft zijn hegemonie in de damesatletiek zaterdag on derstreept met het veroveren van de Europese beker vijf kamp voor landenploegen. En geheel in stijl kwam de 22- jarige Blondine Burglinde Pol lak uit de strijd tevoorschijn met een nieuw wereldrecord van 4932 punten. Het oude stond sinds 12 augustus (de voorronde in Sofia) op haar naam met ruim 100 punten winder: 4831. De grens van 5000 puinten, we twee jaar geleden bij het invoeren van een nieuwe tel ling weer zo ver weg scheen, is sneller dan voor mogelijk werd gehouden binnen bereik gekomen. De tweede plaats in (AD VER' nmnrö week kunt u een half laar ShTk.- aan de Nationale Shchtrng Natuurbehoud en doorelf,KOL-b'er (ieder8 week een ^^^teVerNed. Brouwerijen

de Stem | 1973 | | pagina 10