AKTIE NATUUR Zó inzenden gaspar "a een miljoen gulden aan prijzen Deze puzzelactie ten bate van het Natuurbehoud en natuurbeschermings educatie, bestaat uit 26 opgaven, die wekelijks in deze krant worden gepubliceerd.' Om mee te dingen naar de fantastische eindhoofdprijzen en extra-eindhoofdprijzen moet men aan het einde van deze puzzelactie het totaal aantal letters N inzenden uit alle 26 puzzeldiagrammen. Dus alle N's die in de oplossingen (niet de omschrijvingen) voorkomen. Men telt ze slechts éénmaal (dus niet én horizontaal én verticaal). Wekelijks telt u de N's schrijft ze op en aan het einde van de puzzelactie zendt u het totaal aantal N's in. De eindhoofdprijzen, die u hierme.d'" kunt winnen vindt u elders op deze pac de super kilomet&band International Bier f5eiiknEcht De eerste weekhoofdprijs: Een Peugeot 104, ter waarde van 8.595, Twee prijzen: Rollei P.35A volautomati sche kleinbeeld diaprojector, waarde 351.- aangeboden door llford Foto N.V., Amsterdam. "Reader's Digest Grote Geïllustreerde Dierenatlas", waarde ƒ69,95, een ge schenk. van Uitgeversmij. The Reader's Digest N.V., Amsterdam Een boek "Planten en hun naam" door H. Kleijn, winkelwaarde ƒ34,50, een cadeau van Meulenhoff Nederland B.V., Amsterdam. Een pakket levensmiddelen ter waarde van 30,- aangeboden door De Gruyter, 's-Hertogenbosch. Een exemplaar van "500.000 puzzelwoor den", Nederlands grootste puzzelwoor denboek, waarde 29,90, een geschenk van Uitgeverij Luitingh N.V. Publishers te Laren. Pakket met 6 verschillende Stilbepan produkten, ter waarde van 26,25' een geschenk van Dagra N.V., Diemen. Vijf prijzen: een poster-set, aangeboden door de Suid-Afrikaanse Tounstekorpora- sie. Twee prijzen: een elektrische tandenbor stel, Apag fabrikaat, winkelwaarde ƒ24,95, een cadeau van Erik Verkoop kantoor van J. C. Christoffersen B.V., Lisse. Elektronische pop (merk Gé-Gé)(komt aanlopen wanneer men haar naam noemt) ter waarde van ƒ180,-, een cadeau van Handelsonderneming Holmij, Nijmegen. 22 prijzen: een set met 5 paar pantalon-kniekousen, winkelwaarde ƒ14,75 geschonken door Koninklijke Textielbedrijven M. Jansen de Wit B.V, te Schijndel. 4 autobanden, waarde 475,60, aangeba* dsn door Continental Rubber B.V. Amersfoort. De tweede weekhoofdprijs: Een kleurentelevisie ter waarde van ƒ2.600,- oen geschenk van Phi- ,:-s Nederland. Eindhoven. Warme donsdeken met lakenovertrek, merk Irisetta, ter waarde van ƒ250,-, aageboden door Claushuis-Beulh Co., Naarden. Tapijtknooppakket ter waarde van 244,80 een geschenk van NV Kon. Veenendaalsche Sajet- on Vijfschachtfa- •brisk v. h. Wed. D. S. van Schuppen Zoon. Een boek „Het Leven" samengesteld door Leonard de Vries, winkelwaarde 19.90. Een fasn miie-uitgave van het in de eerste tv" deze eeuw heftig bekritiseer 't (uitgave van Uit geverij Skara. een geschenk van Uitgeverij Luitinc N.V. Publishers, La ren. Do vijfde weekhoofdprijs: Een home-trainer Skiff roeimachine op oliedruk waardoor u kilo's lichter wordt waarde 425,-, aangebeden door Carnielli Nederland. Vier prijzen: een Jago shawl ter waarde van 25,-, geschonken door Jan van Gooi, Amsterdam. Voor ƒ300,- keus uit dekens, plaids, gordijnstoffen, spreien of vloerbedek king, eon cadeau van da Koninklijke AaBe-fabrieken, liiburg. I ïr leverancier monteert zn.'liruug voor it. Twe9-persoons elektrische deken 192,-, een geschenk v "rik Verkoop kantoor B.V. te Lisse. Twee prijzen: een slof Roxy Dual Filter - nicotine arm - waarde ƒ17.50, een' geschenk van Koninklijke Bedrijven Theodorus Niemeyer B.V., Groningen. Een doos met 12 flessen Spa Reine 'natuurzuiver bronwater', aangeboden door Spa Monopole. Pakket levensmiddelen, inhoudende: 3 potten Confiture Extra Jam, 1 pot „Pic kwick" oranje-marmelade, 1 pot „Hon- glung" gember-marmelade, 1 pot appel stroop, 1 bierpul appelstroop, 1 drinkglas „Nuset" halzenootchocoladepasta 1 luxe pot „Nuset" halzenootchocoladepasta, 2 blikjes slagroom, 1 blik aardbeien op siroop, 1 pot preiselbeeren, 1 pot abriko zen op lichte siroop, 1 pot ananas op lichte siroop, 1 pot mandarijnen op lichte siroop, 1 pot perziken op lichte siroop, 2 blikken fruitvlaaivulling, gesorteerd, 1 fruitschaalpot melange, 1 grote pot me lange, 1 doos rozebottelpastilles, 1 doos je zwarte bessen pastilles, 1 fles rozebot- telsiroop 0,3 Itr., 1 fles rozebottelsiroop 0,6 Itr., 2 plastic citroenen, winkelwaarde 75.- aangeboden door Batava N.V. Nij megen. Een half jaar voortreffelijk Skol Interna tional Bier. In Nederland gebrouwen en hoe! Elke week een kratje met 20 halve liters. Lekker thuis met vrienden. Skol! Aangeboden door Ver. Ned. Brouwerijen Oranjeboom N.V. Breda. Zeven prijzen: een puzzel, geschonken door de Bornse Carionnagefabriek B.V. te Borne. Vijf prijzen: een spaarboekje met' 500,inleg, geschonken door de Al gemene Bank Nederland te Amsterdam. 25 prijzen: een spaarboekje met 100,— inleg, geschonken door de Algemene Bank Nederland te Amsterdam. Philips kleuren, échte kleuren'! Dat ervaart het kristalheldere geluid en de uiterst u als u straks de gelukkige winnaar bent comfortabele bediening. Dit is pas écht TV!- van deze fantastische Philips kleuren- Deze luxe Philips all-transistor heeft een ontvanger. U geniet van het roydle 66 cm. winkelwaarde van 2.595,- en is een grootbeeld, de natuurgetrouwe kleuren, geschenk van Philips Nederland B.V. Twee prijzen: Rollei E 19 BC batterij :computar elektronenflitser, winkelwaarde ƒ147,55, geschenken van llford Foto N.V., Amsterdam. Een open boeken- en opbergkast, ter waarde van ƒ140,- van Lundia B.V., Varsseveld. Een Intimate-set, winkelwaarde .ƒ22.50, aangeboden door Revlon B.V., Amster dam. Zes prijzen: boek "Prins Claus" door Dra. M. G. Schenk, waarde ƒ24,50, een geschenk Yan De Boekerij N.V., Baarn. De derde weekhoofdprijs: Een keuken ter waarde van ƒ2.475,- aangeboden door B.V. Meubelfabriek RUVA, Varsseveld. Een groeibriljantring ter waarde van. 135,een geschenk van Jos Inden, Kalverstraat 51 te Amsterdam. Een Pontiac dameshorloge, doublé kast en band, schokvrij uurwerk, winkelwaar de 169,-, aangeboden door A. Kinsber- gen B.V., Amsterdam Een NS wandel-, fiets- of dagtocht tiaar keuze, aangeboden door de Nederlandse Spoorwegen. Twee prijzen? een doos a 12 flessert gedistilleerd (inhoud 3 liter dubbele graanjenever, 3 liter bessenjenever en 6 liter naar keuze) aangeboden door Distilleerderijen - wijnhandel Hooghoudt B.V.. Groningen. 30 prijzen: een set oogmake-up, merk Orlane, winkelwaarde 12,95 van Parmex B.V., Apejdoorn. Een bon voor 6. literflessen Coca-Cola, aangeboden door The Coca-Cola Export Corporation, Amsterdam. Vijf prijzen: eer origineel Italiaanse schapewollen autowashandschoen Giem- me NT, rubber gevoerd dus waterdicht, winkelwaarde ƒ10,95, aangeboden door G. v. Amersfoort-lmport-Export, Krulle- Jaan 40, Zeist. Zes prijzen: een luxe box kersenbon bons, inhoud 30 stuks per doos k ƒ6,25 van Victoria biscuit- en chocoladefa briek, Dordrecht. Vier prijzen: "De Plasticvreter", het 1500ste Zwarte Beertje door Kit Pedler' en Garry Davis, a 3,50, geschenken van A. W. Bruna Zoons, Uitgeverij- B.V. Utrecht. Een Kodak pocket instamatic 100 camera, winkelprijs ƒ91,-, een cadeau van Kodak Nederland B.V., Odijk. Negen prijzen: 12 bussen Sprème hand en bodylotion k 6.S5 per stuk, een geschenk van Bergerac N.V., Dén Haag.' 'Een Alufix snelkookpan, winkelwaarde ƒ82,50, inhoud 4 liter, geschikt voor elektrisch en gas, van Handelsonderne ming Holmij, Nijmegen. juiuelleró De zesde weekhoofdprijs: Een Singer zig-zsg machine, type 353 Starlet, ter waarde van ƒ549,- een geschenk van Singer B.V., Amsterdam. Vier prijzen: cadeaubonnen ter waarde .van ƒ100,- voor aankoop van artikelen naar eigen keuze in een van de zaken van V&D, een geschenk van Vroom Dreesmenn, Nederland. Bij een winnaar van een.auto kunnen bezwam zijn tegen het accepteren van die auto op grond van milieu-overwegingen. De Stichting Nationale Aktie voor Natuur behoud en Natuurbeschermingseducatie heeft uit de aard van de zaak begrip voor deze zienswijze. Zij is in dat geval bereid om uit de opbrengst van de puzzelaktie f aan de winnaar, i.p.v. de auto, de dan 2 geldende cataloguswaarde daarvan in contanten uit te betalen. w - De Stichting is voornemens de auto 'f, aan de Kruisverenigingen aan te bieden ten behoeve van de wijk- - verpleging. Daarmee wordt be- vorderd dat de auto, die nog /-^ y zal worden voorzien van een ria-verbrander, een sociaal doel zal dienen. Een pakket Knorr produkten ier waarde- van 25,-, een cadeau van Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Utrecht. Twee prijzen: Een Lois jeans broek, in de kleur die u wenst, een geschenk van Saez Vogels B.V., Badhoevedorp. De vierde weekhoofdprijs: Een afwasmachine of voor ƒ850,- aan andere Bauknecht-apparafert (wasmachine, centrifuge, koelkast, enz.) aangeboden door Bauknecht B.V., Breda. weetwatvrouweawensen weetwatvrouwenwensea LSI OP! Het postbusnr. is in DEN HAAG Oplossing ALLEEN PER -na BRIEFKAART inzenden BRIEFKAART (zoals voorbeeld aangeeft). vplpj O Naast de normale porto «j rÉSI plakt u tenminste 1 gulden J J (en ten hoogste 5 gulden) ys&aïSgl aan geldige Nederlandse pootzege's estra, ten bate Nationale Puzzelactie van de Stichting Natuurbe- houd cn Stichting Natuur- De Stem beschermingseducatie. ©Vermeld duidelijk naam afz: uw naam Postbus 10103 en adres en de slagzin en adres welke u in de puzzel heeft DEN HAAG-2040 gevonden. O Men mag zoveel oplossingen lossing op een briefkaart schrijven inzenden als men wil mits estra en in een gesloten envelop met gefrankeerd met tenminste één gul- bijvoeging van tenminste twee Snier den. nationale antwoordcoupons (aan ie- Uw oplossing dient uiterlijk vol- der postkantoor verkrijgbaar) gende week donderdagmorgen in zenden aan: Postbus 1010, Den ons bezit te zijn. Oplossingen die Haag. daarna nog binnenkomen doen niet BELANGRIJK: Te! vooral het aanlal mee aan de trekking, welke ge- malen dat de letter N in deze puzzel schiedt door notaris J. H. Birkhoff voorkomt. Noteer het aantal, MAAR te Den Haag. ZEND HET NOG NIET IN. Na 26 O Oplossing van de puzzels en het puzzels vragen wij u het totaal aantal daarin voorkomende aantal letters N's uit ALLE 26 puzzels op te geven. N zijn gedeponeerd en zijn bindend. u dingt daardoor mee naar de unieke Puzzelaars in hef buitenland kun- Eindhoofdprijzen en extra* eind* nen meedoen. Zij moeten hun op- hoofdprijzen. EERSTE PRIJS (waarde 50.000,-) Een auto, een autoradio, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, een jaar lidmaatschap ANWB-Wegenwacht, 1000 liter super benzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, 10.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze van ƒ4.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, 500,- aan grammofoonplaten, voor ƒ500.- boeken naar keuze, een elek trische naaimachine, ƒ3.000.- kleding, een pannenset, een 48-delig servies, twee fietsen, 52 weken lang voor 150.- aan levensmiddelen, ƒ1000.- aan huish. apparaten (mixer, stofzuiger, enz.) ƒ2.000.- aan sieraden, horloges, enz. De vergunning voor het houden- van deze puzzelactie is verleend aan de Stichting Nationale Actie voor Natuurbehoud en Natuurbe schermingseducatie te 's-Herto genbosch, door de Min.v. Justitie bij besluit van 23-3-73, nr. L.O. 73010101048. TWEEDE PRIJS (waarde ƒ30.000,-) Een auto, een jaar all-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, ƒ3.000,- aan meubelen en stoffering, een vakantiereis naar keuze voor ƒ2.000,-, een portable radio, een wasautomaat, een stereo-versterker, ƒ250,- aan grammofoonplaten, 250,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, voor ƒ1000,- kleding, 52 weken lang voor ƒ100,- aan levensmiddelen, voor ƒ1000,- aan sieraden, horloges, enz. Bij juiste invulling ontstaat op de regels 26 en 57 horizontaal een zin, die in meer dan één opzicht op het onderwerp van deze puzzelserie slaat. Deze zin stuurt u in (zié: 26 inzenden) waardoor u kans heeft op één van de prachtige week- en- weekhoofdprijzen. Tevens no teert u het aantaf N's dat na oplossing in het diagram staat Aan het einde van deze 26 weken durende puzzelactie moet het totaal aantal letters N worden opgegeven, waardoor u meedingt naar de eind- en extra- eindhoofdprijzen Y„ - -;v EERSTE PRIJS: Een volledige verzorgde 14-daagse vakantie Voor twee personen naar Kenia/Tanzania, plus 999,zakgeld. De reis werd aangeboden door de Belgische iuchtvaariMij. Sabena. DERDE PRIJS en VIERDE PRIJS (waarde 20.000,-) Een auto, een jaar alj-risk autoverzekering, een jaar wegenbelasting, 750 liter superbenzine, een kleurentelevisie, een afwasmachine, een vakantiereis naar keuze voor ƒ1.500,-, een stereo-versterker, voor ƒ200,- aan grammofoonplaten, ƒ200,- boeken naar keuze, een elektrische naaimachine, 52 weken lang voor 40,-aan levensmidde len, 500.- aan sieraden, horloges, enz. Horizontaal: 1. Luitenant-kolonel; 7. kabelbaantje voor skiërs; 13. om roepvereniging; 14. rivierkant; 15. profeet; 16. lengtemaat; 17. spijsver teringskanaal; 19. reeks plaatsen in de bioscoop; 21. ziekte (afk.)22." slimme; 24. voornaam van ex- voetballer Mculijn; 31. bergketen in Zwitserland; 32. grootvader; 33. opschrift van 'een enveloppe; 34. voegwoord; 37. kippelegsel; 38. inwoner van Ierland; 40. burcht; 44. open plek in het bos; 46. gedeputeer de staten (afk.); 47. bergruimte; 48. niet op reageren zei Willem Parel tot deze vrouw; 50. verlengde speelduur (Eng. afk.); 51. verkoud heid; 53. voornaam van blijspel schrijver Asser; 55. soort; 62. groet; 63. waaruit melk wordt geschonken; 64. minder dan twee; 65. visvoer; 67. lidwoord; 68. verdovend middel; 70. een zekere; 72. de onbekende; 73. leger (Frans); 75. groeiwijze; 77. muze van het minnedicht; 79. Een (mis) leider van het volk. Verticaal: 1. Buitensporig; 2. om muizen in te vangen; 3. bijwoord; 4. wegkrabben van inktvlek; 5. schaak stuk; 6. rivier in Utrecht; 7. sociaal- economische raad (afk.); 8. bankroet van een bank; 9. volksoverlevering; 10. hij (Frans); 11. in goede conditie; 12. vocht van tabak; 18. vrouwelijke aap; 20. rekening; 22. sleutel voor' vele sloten; 23. zuigbuïs; 25. middel tegen darmklachten; 27. oosterlengte (afk.); 28. aldus; 29. circa (afk.); 30. gij; 35. grensdocument; 36. runde ren; 39. smaldeel; 40. kauw; 41. uitkering aan werklozen; 42. keur- groep; 43. Lands Norm (afk.); 45. overblijfsel; 47. zoen; 49. boog (Frans); 52. een (Engels); 54. Chine se munt; 56. uitroep van verrassing; 58. holte onder de arm; 59. smalle weg; 60. groot water; 61. ontvangen van gelden; 62. eerste mens; 66. haar op bovenlip; 68. naam van vele pausen; 69. mannetjesschaap; 71. vorm van eren; 74. militair vervoer (afk.); 75. spil; 76. muzieknoot; 78. voertuig. TWEEDE PRIJS: Een prachtige komplete keuken ter waarde van ƒ5.000,- aangeboden door Bauknecht Nederland B.V,, Tramsingel 83, Breda, rn.i.v. jan. '74 Karoiusstr. 14, Oosterhout (NB). VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104 ter waarde van ƒ8.595,- en een Dick Wissink Tourcaravan, waarde ƒ4.800,-. Deze tourcaravan van 3.60 m. heeft een perfecte wegligging dank zij onafhankelijke vering met schokbrekers, is bijzonder handzaam door terugrij^automaat en laag eigen-gewicht. Buitenzijde gemoffeld aluminium, dus minimaal onderhoud, gezellig interieur met roest-vrij stalen aanrecht, gas-, accu- of 220 volt varlichting maken het bewonen extra plezierig. Aangeboden door Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u deze tourcaravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. ZESDE PRIJS (waarde 10.000,-) Een Dick Wissink 808 Holiday sta-caravan, ontworpen naar de meest moderne recreatie-eisen. De wanden zijn geïsoleerd, evenals het dak en zelfs de vloer. Wanden en meubels in teak uitgevoerd met dakluiken en vele andere details. Deze sta-caravan is een cadeau van Dick Wissink te Oud-Loosdrecht, waar u de caravan ook kunt zien, evenals bij een van de dealers in Nederland. DERDE PRIJS: Een reis voor twee personen naar keuze uit het uitgebreide reizenpakket van Airtouropa, ter waarde van 5.000,Een geschenk van Airtouropa, Zwarieweg 5, Den Haag. VIERDE PRIJS: Een volautomatische zig-zag naaimachine, type 706, winkelprijs ƒ1079,-, aangeboden door Singer B.V., Amsterdam. VIJFDE PRIJS: Een Kodak Super-8 filmcamera en projector tot een waarde van ƒ1.000.-, een geschenk van Kodak Nederland B.V., Odijk. ZESDE PRIJS: Een jaar lang iedere week een kratje Skoll bier en een jaar gratis Knorr-produkten, geschenken-van Ver. Ned. Brouwerijen Oranjeboom B.V., Breda en Cosmonda Voedingsmiddelen N.V., Utrecht. Elke week le winnen: 2 x Een Rollei diaprojector 2 x Een Rollei electrononfhtser Aangeboden door llford Foto N.V.

de Stem | 1973 | | pagina 5