BROOM WERD NACHTMERRIE LUCHTBRUG MOET REDDING BRENGEN Droogte verwoest Afrika Het gezin heeft toekomst Goeroe moet borg storten ADEMHALEN IN MADRID IS DODELIJK Negerleiders in de U.S. voelen zich verraden „God van het heelal" kreeg slagroomtaart in het gezicht binnenland buitenland Zelfrespect 'Armoede Oogst Stammen Cijf ers Nederland Afstand Juwelen Jumbo Jet Auto's Paspoort Industrie Levenspeil P (Van onze redactie buitenland) f INDIANAPOLIS Tien jaar nadat dr. Martin Luther King zijn historische woorden „Ik had een droom" uitsprak tot 200.000 mensen die in Washington betoogden voor veel leiders van de zwarte gelijke Durgerrecnten, zeggen Amerikanen dat de droom een nachtmerrie is geworden. Tijdens de grote mars op Washington zei King te heb ben gedroomd dat blanken en zwarten even welkom waren ln openbare gelegenheden, dat zwarten hun stemrecht volle dig benutten en dat een einde was gekomen aan racistische praktijken bij de werkgele genheid. Nu, tien jaar later, is daar weinig of niets van te recht gekomen en in yele ge vallen is de toestand verslech terd. „Op het terrein van werk voor zwarten, is de droom een nachtmerrie geworden", zegt ds. Andrew J. Brown, leider van de „Southern Christian Leadership Conference" (SCLC) een van de grootste organisaties voor gelijke bur gerrechten. Volgens Brown zijn de „meeste zwarten er financieel slechter aan toe dan 10 jaar geleden". Dominee Hosea Williams, een andere leider van SCLC, zegt dat het tegendeel is be reikt van de doelen die wer den nagestreefd. Hij zegt dat de Amerikaanse neger zich heeft laten verleiden tot het zoeken naar economische en politieke macht, maar dat alle macht waardeloos is, zonder „de grootste macht, de macht van zelfrespect". „De integra tie is mislukt. Een van de voornaamste oorzaken waar door de integratie is mislukt, is dat de zwarte man zichzelf niet respecteert. Niemand kan respect voor je hebben als je jezelf niet respecteert", aldus Williams. Als tweede oorzaak voor het mislukken van de integratie noemt hij de blanke „die 400 jaar racisme niet zonder meer van zich af kan zetten". „Hij kan de zwarte man niet als zijn gelijke aanvaarden, het doel van de blanke man was nooit integratie, maar assimi latie. Hij wilde dat de zwarte man was als hij, met een blanke geest". Volgens Williams zijn er door de schoolintegratie gelei delijk aan geen zwarte leraren en scholen voor de neger meer, zijn door stadsvernieu wing geen huizen voor de zwarten meer en belemmert de „strijd tegen de armoede" de vooruitgang van de zwarte Amerikaan. Vernon Jordan, eveneens een negerleider, en de Demo cratische afgevaardigde An drew Young zeggen dat het programma voor de werkgele genheid voor negers geen re sultaten heeft opgeleverd. „Wat blank Amerika heeft er varen als een recessie, heeft zwart Amerika gevoeld als een depressie. Het inkomen van de zwarte, is in verhou ding tot het inkomen van de blanke verminderd en in het decennium dat is verstreken sedert wij marcheerden voor werk en vrijheid, is de gemid delde inkomenskloof tussen blanken en zwarten van 3.0(iu dollar in 1963 tot 4.700 dol lar nu. De verdiensten van de zwarte liggen niet alleen ach ter bij de verdiensten van de blanke, zij liggen ver beneden de meest elementaire fatsoen lijke levensstandaard" aldus Jordan volgens wie het inko men van een negergezin onge veer 700 dollar lager is dan het door de regering aanvaar de minimum inkomen. Hij noemt de regeringsstandaard dan ook een groteske smakelo- se grap. De enige die een enigszins ander geluid laat horen, is Kings opvolger dominee Raph D. Abernathy. Met trots zegt hij dat Alabama en Mississippi de hoekstenen van de zwarte politieke beweging zijn ge worden. „Ik pleit er niet voor het systeem op te geven, om dat wij stappen voorwaarts maken. Ik denk dat wij de doelen kunnen bereiken, maar wij moeten eerst het probleem van het racisme aanpakken, dat de menselijke integriteit ondermijnt en verantwoorde lijk is vopr de economische problemen en de problemen in het politieke systeem. (Van onze redactie buitenland) OUAGADOUGOU, OPPER VOLTA Een uitgebreide multi nationale hulpactie in het door droogte getroffen West-Afrika biedt de hoognodige hulp in eeu grimmige wedloop tegen de massale hongerdood. Knagende honger drastische voedseltekorten bedreigen nog steeds de zes naties rondom de Sahara, die het meest zijn getrof fen. Steeds meer berichten over mazelen- en cholera-epidemieën komen uit de getroffen zone. die van Mauretanië en Senegal door Mali, Oppervolta, Niger en Tsjaad loopt, de crisis heeft liier bijna zijn dieptepunt bereikt. Tot nu toe echter ls al veel voedsel ongeveer 200.000 ton van de 500.000 ton die dit jaar nodig is naar de stoffi ge streken in de zogeheten „hongerzone" overgebracht om te voorkomen dat duizenden mensen door de honger om het leven zullen komen. De hongerdood blijft echter dreigen en dat zal nog erger worden nu het regenseizoen, is aangebroken waardoor de we gen die de belangrijkste ste den met het platteland verbin den onbegaanbaar worden. Het ergste moet nog ko men", waarschuwt een Ameri kaanse medewerker van een hulpactie in Dakar, Senegal. „We moeten ze net zo lang bijvoeding blijven geven tot dat dit najaar de oogst kan worden binnengehaald". Als de droogte, die nu al vijf jaar duurt, aanhoudt en het regenseizoen niet genoeg water brengt, zal er weinig of niets te oogsten zijn en zal de crisis eerst werkelijk angst- aanj agende proporties aanne men. Medewerkers aan hulp acties zeggen, dat de droogte, de ernstigste sinds mensen- heugnis, miljoen mensen in hun primaire levensbehoeften bedreigt en dat het economi sche leven op het platteland van enkele der armste landen ter wereld hierdoor ernstig wordt ontwricht. Het jaarlijkse inkomen per hoofd in deze getroffen gebie den, waar 90 procent van de bevolking is aangewezen op landbouw en veeteelt, varieert van 66 tot 200 dollar. In uitgestrekte gebieden is de oogst volledig mislukt mil joen runderen, geiten en scha pen zijn omgekomen en dui zenden waterbronnen en me ren en zelfs de watervoor raden voor de steden zijn opgedroogd. Uitgestorven dorpen en ge raamten van runderen wijzen er op dat er een enorme volksverhuizing heeft plaats gevonden. Vele nomaden zijn naarde kuststreken ge vlucht. Daar komen zij terecht in steden die niet berekend zijn op zo'n grote toeloop, wat tot gevolg heeft dat er vechtpar tijen ontstaan tussen de vluch telingen en inwoners van de steden, die zelf maar over be perkte voorraden beschikken. Ook daar is het water schaars. hulp kunnen verlenen tot actie te beweten", merkte een Ame rikaanse functionaris op. „Het enige dat we weten is dat de situatie bijzonder ernstig is". Het is ook niet precies be kend hoeveel van de oogst verloren is gegaan en hoeveel runderen, schapen en geiten om het leven zijn gekomen. Men weet ook niet welke maatregelen moeten worden getroffen om een ramp te voorkomen. Do statistieken van de plaat selijke autoriteiten in de door de droogte getroffen gebieden over het bevolkingsaantal, de waterbronnen die nog niet droog staan en de voedselte korten zijn in hoge mate onbe trouwbaar. Buitenlandse diplomaten er geren zich aan de soms passie ve houding van sommige Afri kaanse regeringen bij het or ganiseren van hulpprogram ma's. In veel Westafrikaanse landen zijn al duizenden stuks vee van de dorst omgekomen. Door de droogte ls het meer in Noord Senegal, dat dienst deed als waterreservoir, voor Dakar, opgedroogd. In Mali en Opper Volta, zo wel als in Senegal doen hard nekkige geruchten de ronde als zouden verschillen in stam een rol spelen in de bevoorra ding van de getroffen gebie den. „De mensen die het voor het zeggen hebben in de hoofdstad zijn van een andere stam en zij interesseren zich werkelijk niet voor andere stammen en hun 'problemen op het platte land", merkte een diplomaat in een van de hoofdsteden op. Het is allemaal een kwestie van verschillen in stand, zeg gen andere diplomaten, en zij voegen hieraan toe dat de elite in de steden niet geïnteres seerd is in het lot van de boerenbevolking. Desalniettemin, nu de crisis groter wordt, beginnen steeds meer Afrikaanse regeringen zich zo zorgen te maken en beginnen nu met het verlenen van hulp. Intussen stromen voedsel voorraden voor het meren deel graan en medicamenten om te kunnen vaccineren en om de gevolgen van uitdroging en ondervoeding tegen te gaan, van over zee aange voerd, de getroffen gebieden binnen. Veel wordt via havensteden in Kameroen, Nigerië, Daho mey Togo, Ghana, Ivoorkust, Liberië en Senegal aange voerd. Daarna worden de voorra den door middel van wegtrans porten naar de getroffen ge bieden overgebracht. Ook via de belangrijke spoorweg Sene gal-Mali en Ivoorkust-Opper Volta worden voorraden naar het binnenland vervoerd. De grootste hulpactie bestaat echter uit het onderhouden Een belangrijk probleem voor degenen die aan hulpac ties meewerken is dat zij, in hun strijd tegen de hongers dood, niet beschikken over exacte cijfers. Niemand weet precies hoe veel van de 24 miljoen men sen in de zes landen die het zwaarst door de droogte zijn getroffen, in moeilijkheden verkeren. Vele deskundigen die wer ken voor hulpprogramma's staan bijzonder sceptisch tege nover de cijfers van de functi onarissen van de verenigde naties volgens welke maar zes miljoen mensen door de hon gersdood worden bedreigd. „Zij moesten wel met schokkende cijfers voor de dag komen, om de landen die van een internationale lucht brug door de Verenigde Sta ten, Canada, enkele Europese landen en de Sovjet-Unie. Veel voedsel komt uit de Verenigde Staten, de landen van de Euromarkt, de Scandi navische landen en de volks republiek China. De enorme vliegtuigen van het type Hercules c-130 zijn van het grootste belang bij het snel overbrengen van het graan naar afgelegen gebie den. België heeft in Opper Volta een programma beëindigd waarbij zakken Amerikaans gierst met parachutes werden neergelaten boven 15 dorpen die van de buitenwereld wa ren afgesloten. De Belgen hebben ook een vliegtuig naar Niger gezonden om daar te worden ingezet bij hulpacties. In Niger waar de toestand in het district Agadez door functionarissen hier „bijzonder alarmerend" wordt genoemd verleent Canada steun. Drie c- 130's die elk 15 ton graan kunnen vervoeren, brengen vanuit Lagos de hoofdstad van Nigeria voorraden over naar het binnenland. Het doel", zegt een functio naris van de voedsel en land bouworganisatie van de Vere nigde .Naties de FAO is zo veel mogelijk voedsel hier naartoe te brengen voordat de regen de wegen, onbegaanbaar maakt en sommige gebieden van de buitenwereld af sluit". De Verenigde Staten distri bueren momenteel graan in Mali en gebruiken hiervoor drie c-1 eps's die het voedsel van de hoofdstad Bamako overbrengen naar afgelegen droge gebieden. De FAO is begonnen met een programma waarbij 300 ton zaad wordt overgevlogen vanuit de hoofdstad van Soe dan, Kartoen naar Senegal. Tijdens de terugreis nemen ze voedsel uit Dakar mee en transporteren dit naar Tsjaad waar het door drie, door de Franse regering beschikbaar gestelde vliegtuigen, wordt ge distribueerd. „Maar dit was de enige ma nier om het zaad op tijd er naar toe te brengen". In Mauretanië en Senegal zullen de zaadvoorraden met vrachtwagens worden gedistri bueerd. De FAO vervoert ladingen gierst per vliegtuig van Soe dan naar het buurland Tsjaad. 9 De voedselvoorziening in de getroffen gebieden zal nog twee volle jaren na de eerste hulp moeten agnhouden. „In alle landen behalve Mauretanië en Senegal hebben wij programma's waarbij zaad wordt gedistribueerd, vol tooid", zegt Trevor Page, een officier van de afdeling logis tiek van de Verenigde Naties, die in Opper Volta is gestatio neerd. „Het is een enorme afstand die we moeten afleggen", zegt hij daarbij doelend op de vluchten van Soedan naar Se negal en terug. Groot Brittannië vliegt met twee C-130-S van de Koyal Air Force hulpvoorraden van uit Dakar naar gebieden in West Nali. Nederland houdt zich bezig met soortgelijke be voorradingen en Italië heeft een vliegtuig ter beschikking van de FAO gesteld voor vluchten vanuit Dakar naar Mali. West-Duitsland dat al een luchtbrug heeft onderhouden in Mali enOpper-Volta zal naar wordt verwacht bin nenkort nog twee andere vliegtuigen naar Opper Volta sturen, aldus functionarissen van de FAO. Zij zeiden dat Spanje vier vliegtuigen heeft aangeboden, die waarschijnlijk gebruikt zullen worden op de route Se negal-Mali. Mali, waar naar verwacht wordt tweevijfde van de vijf miljoen runderen in het land zal omkomen, is een van de zwaarst getroffen landen. Spe ciaal in h het district Gourma ten zuiden van de bocht in de rivier de Niger tussen Tim- boektoe en Gao heeft men het zwaar te verduren. De vervoerskosten zijn enorm hoog. Functionarissen van de Verenigde Naties schat ten dat het ongeveer 400 dollar kost om een ton graan van een Westafrikaanse havenplaats naar het getroffen binnenland te vervoeren. De functionarissen schatten dat hulpacties, die op korte termijn moeten worden uitge voerd tussen de 500 miljoen en 1 miljard dollar kosten. Er wordt echter rekening mee ge houden dat duizenden mensen twee jaar lang zullen moeten worden voorzien van voed sel. Intussen bestuderen de Ver enigde Staten en andere hulp biedende landen de mogelijk heid om hulpacties op langere termijn te organiseren. President Hamni Diori van Niger heeft reeds duidelijk ge maakt dat hij gelooft dat alleen een soort marshall-plan west- Afrika er weer bovenop zal helpen. Want zelfs in de beste jaren zullen deze landen grote hoeveelheden voedsel moeten importeren. (Van onze redactie buitenland) NEW YORK Het gezin is in de Verenigde Staten weer in de opmars, terwijl de argumenten voor de bevolkingsgroei- stop het zwaar te verduren hebben, aldus constateert dr. Ami- tai Etzioni, een socioloog van de Columbia Universiteit in de Verenigde Staten. De voornaamste sleutel voor deze verschui ving heeft hij gevonden bij dc jonge mensen, die zonder bo terbriefje zijn gaan samenwonen en die nu tot de ontdekking komen, dat hun tijdelijke regelingen onvoldoende zijn om een gezinsleven op te zetten. Dr. Etzioni ls directeur van het centrum voor politiek on derzoek, een onderzoekcen trum met een zeer uitgebrei de belangstellingssfeer. Het onderzoekt kabeltelevisie en communes, maar b.v. ook het gevolg van de milieuvervui ling voor zwemmers. Dr. Et zioni verwacht voor het ge zinsleven vele veranderin gen. Veel opvattingen van de laatste jaren zullen maar een kort leven beschoren zijn, meent dr. Etzioni. Met name noemt hij de opvatting, dat de bevolking niet meer mag groeien. Men komt tot de ontdekking dat de stop van de bevolkingsgroei minder goede neveneffecten heeft, zoals toenemende consump tiedrang, de snel groeiende veroudering der bevolking en de toeneming van met handicaps geboren kinderen. Dit laatste schrijft dr. Etzioni toe aan het langdurige uitstel van een eventuele zwanger schap. „Wij hebben alle taboes onderzocht en het resultaat hiervan is dat ik in de toe komst een terugkeer ver wacht tot opvattingen, die wij verlaten hebben en tot eerherstel aan het gezin", al dus dr Etzioni. Hij zegt wei voorstander te zijn van ge- boortenbeperking, maar niet van abortus. Over de campagne voor de geboortestop merkt dr. Etzio ni onder meer op, dat deze aan de mensen vraagt iets op te geven wat hun dierbaar is, namelijk kinderen, maar dat zij niet krijgen wat er voor in de plaats zouden moeten komen, namelijk de ophef fing der armoede. Hij wijst er verder op dat het geboortecijfer in de Ver. Staten zozeer gedaald is, dat het zelfs niet meer voldoen de is de bevolking op peil te houden. Het zou wenselijker zijn, aldus dr Etzioni, wan neer de bevolking langzaam groeide. „Door jarenlange in tensieve campagnes zijn we geconditioneerd bevolkings. groei te zien als een bro0 van veel kwaad: overbevol- king, strijd om schaarser wordende hulpbronnen, oor- log, lage levensstandaard emz. Maar zoals met de meeste propaganda-campag. nes heeft de strijd voor het kleinere gezin de minder prettige facetten van het doel niet willen zien". Behal- ve de veroudering der bevol. king, de toeneming van ge. handicapte kinderen, ver meldt dr. Etzioni als minder goede kanten >'an de zaak een vermindering van de ko persmarkt en een toeneming van politieke conflicten. Bij een stabiele of krimpende markt moeten er wel meer politieke conflicten komen zo zegt hij, omdat geen en kele groep iets kan verwer ven zonder dat het,ten koste gaat van een andere groep. Hij verwacht ook toene mende raciale en ethnische spanningen, omdat de blanke hogere klassen meer geneigd zijn hun gezinnen te beper ken dan andere groepen, zo als de armen, de negers en andere bevolkingsgroepen. Wanneer deze inzichten veld winnen en de slinger weer de andere kant kan doen uitslaan, dan zal het gezin van de toekomst, vol gens dr. Etzioni, gekenmerkt worden door zijn terugkeer naar vroegere waarden met minder echtscheidingen, meer kinderen en grotere aandacht voor het gezin als betekenisvolle eenheid. (Van onze redactie buitenland) NEW DELHI De Indiase regering heeft bekend ge maakt, dat de controcersicic jeugdige goeroe, die op het ogenblik door de Verenigde Staten rondtrekt, een borgom van 13.300 dollar heeft moeten storten, voordat hij het land mocht verlaten om zijn „per fecte kennis" elders te ver spreiden. De Indiase minister van fi nanciën, Ganesj, vertelde het parlement, dat hij deze borg som moest storten omdat hij wordt verdacht van smokkel. Het onderzoek hiernaar is op het ogenblik nog gaande. Hij kon echter nog niet zeggen, of de 15-jarige apostel van de „missie van het goddelijk licht", zou worden vervolgd. De beweging beweert 5 mil joen aanhangers in India, 50.000 in de Verenigde Staten, 10.00 op het vaste land van Europa, 6.000 in Groot Brittan nië en 6.000 in Japan te heb ben. vertrekken van de goeroe was geweest kon niet nalaten te zeggen: „Deze zogenaamde hindoes voor god, zijn zelfs in Amerika voor gek gezet". Hij doelde daarmee op een inci dent in Detroit enkele weken geleden toen de goeroe tijdens een optreden een slagroom taart in zijn gezicht had ge kregen. Hoewel de minister zelf ook niet gelukkig was geweest met het vertrek van de goeroe had men hem op advies van het ministerie van justitie toch laten gaan. Na zijn vertrek uit India deed de goeroe eerst Londen aan en vertrok vervolgens naar de Verenigde Staten, waar hij en zijn discipelen dt „perfecte kennis" verbrei den. J Volgens de goeroe stelt deze kennis de aanhangers van de organisatie in staat om een „spirituele energie" te ontwik kelen, hetgeen kan worden ge zien in de vorm van een „god delijk licht" in hun licha men. Voor zijn aanhangers is de goeroe, die de beweging leidt sinds zijn vader 7 jaar geleden stierf, ook bekend als de „god van het heelal", de „prins van de vrede" en de „volmaakte meester". Ganesj liet doorschemeren dat douane-autoriteiten op het punt stonden om juwelen, hor loges en buitenlands geld ter waarde van 35.000 dollar in beslag te nemen. De g oeroe en zijn aanhangers hadden dit tij dens een reis naar de Verenig de Staten het afgelopen jaar vergaard. De minister heeft de goeroe laten weten dathij moet aan tonen waarom de juwelen en andere dingen niet in beslag behoefden te worden geno men. Een woordvoerder van de „missie van het goddelijk licht" beweert dat het geld zou worden gebruikt om de verblijfkosten van 3000 wes terse aanhangers van de orga nisatie in India te betalen. Deze lieden, voornamelijk afkomstig uit de Verenigde Staten, vlogen in november van het afgelopen jaar in 7 gecharterde jumbo jets naar India om een maand lang te kunnen mediteren en om de overleden vader van de goeroe te herdenken. Douane-autoriteiten zeggen echter dat de goeroe en zijn discipelen de geïmporteerde goederen bij terugkeer niet hebben aangegeven en dat zij deze goederen dus het land hebben binnengesmokkeld. (Van onze redactie buitenland) MADRID De lucht in Ma drid is in de afgelopen jaren de vuilste van Europa gewor den. „Zij die al enige tijd geleden verklaarden dat Ma drid een onbewoonbare stad is geworden, krijgen gelijk", zo schreef het weekblad Cambia, dat een artikel bevatte onder de kop: „In Madrid ademhalen en dan sterven". Ook het blad ABC schreef dat de lucht van de hoofdstad niet in te ademen is. „Het is jammer dat het Madrid met zijn blauwe en zuivere lucht, het Madrid van de parken en tuinen, zeer spoedig niet meer dan een herinnering zal zijn". Het aantal ziekten van de hartvaten houdt volgens speci alisten dikwijls verband met de mate van de luchtvervui ling. Het gemeenteraadslid Lucio Pita zei dat in meer dan vier van de twaalf maanden van het jaar de lucht in Ma drid schadelijk voor het hart is. De mededeling van de mi nister, dat de goeroe een borg som heeft moeten betalen stel de enkele opstandige leden van het Indiase parlement weer een beetje gerust. Zij hadden de regering erop aan gevallen, dat zij de goeroe in juni toch had laten vertrekken nadat zijn paspoort eerder was afgenomen. Een marxistisch parlements lid, dat ook tegen het laten Volgens de Spaanse pers komt het voor dat de lucht in de hoofdstad in de winter acht maal zo verontreinigd is als die in Londen. De twee grote oorzaken daarvan zijn de au to's en de verwarming: twee derde van de huizen worden in de winter verwarmd door oliestook. Wat de vervuiling door de auto's betreft, deze wordt nog verergerd door het tracé van de straten. De lucht wordt er ook minder gemak kelijk vernieuwd dan in ande re moderner gebouwde steden zoals Barcelona bijvoor beeld. De mens is niet het enige slachtoffer: de directeur van het Pradomuseum, Javier Sa- las, heeft al eerder alarm ge slagen. De collecties zijn ern stig beschadigd. De lucht van de zalen, die zich in een van de meest getroffen wijken van Madrid bevinden, moet gezui verd worden. Alle schilderijen zijn aangetast. Het Spanje van de schone lucht,, de stranden en de zon is in de laatste jaren een indus trieland geworden. Het is uit zijn economische ontwikkeling gewekt door het probleem van de luchtvervuiling. Volgens de statistieken van het ministerie van industrie zijn in het afge lopen jaar 5.9 miljoen ton ver ontreinigende stoffen in de at mosfeer verspreid, dat is on geveer 174 kg per persoon. Het is voor Spanje een nieuw probleem. „Het vraag stuk van de luchtvervuiling was zes jaar geleden nog vrij wel onbekend hier", zei de onderdirecteur van de dienst industrievervuiling van het ministerie van industrie. „Een land dat industrialiseert, zoals het onze, heeft tot nu toe voorrang moeten geven aan de economische ontwikkeling- Verbetering van het levenspan was absoluut noodzakelijk Verbetering van de kwaliteit van het bestaan kwam daar na". De deskundigen hebben ge raamd dat de vervuiling v® lucht en water in 1971 voor 1,2 miljard gulden schade be rokkende. De strijd tegen luchtvervuiling alleen zal Uj de jaren zeventig ca. 4 mil]ar" gulden vergen. De eerste weèkhoolf, Een Peugeot 104, De tweede weekhoo Een kleurentelevisil Mps Nederland. Einq Philips kleuren, échte kleH u als u straks de gelukkig van deze fantastische! ontvanger. U geniet van 11 grootbeeld, de natuurg< I De derde weekhoofd|| Een keuken ter Meubelfabriek RUVAl De vierde weekhoofdg Een afwasmachine - (wasmachine, centrifi B.V., Breda. EERSTE PRIJS (waard Een auto, een autorar wegenbelasting, een js. super benzine, een kle meubelen en stofferir een portable radio, aan grammofoonplate trische naaimachine, servies, twee fietsen, I ƒ1000.- aan huish. ar sieraden, horloges, en TWEEDE PRIJS (waart Een auto, een jaar all 750 liter superbenzi 3.000,- aan meubeiei 2.000,-, een portable ƒ250,- aan grammof elektrische naaimachi ƒ100,- aan levensmii enz. DERDE PRIJS en VIER Een auto, een jaar all- 750 liter superbenzint vakantiereis naar keu: ƒ200,- aan grammofc elektrische naaimachin len, 500.- aan sierade VIJFDE PRIJS Een Peugeot 104 ter Tourcaravan, waarde een perfecte weglig schokbrekers, is bijzoi eigen-gewicht. Buiter onderhoud, gezellig int of 220 volt varlichting r door Dick Wissink te kunt zien, evenals bij e< ZESDE PRIJS (waarde Een Dick Wissink 808 moderne recreatie-eis< en zelfs de vloer. Wand en vele andere detail Wissink te Oud-Loosdr bij een van de dealers i

de Stem | 1973 | | pagina 4