Boycot in Oostburg maakte tongen los Vlottenbouw vielin water Wetliouder opende bibliotheek PSP GAAT EISEN STELLEN AAN KABINET Treintje reed voor laatste maal in '73 De Sfem/De Vrije Zeeuw ANGOLA-KOFFIE jeugd en brandweer trokken dag samen op j Veranderlijk Hengelaars praten met bosbeheer BIJ BESP] OOSTERSI stad streek QHPnnHi Terneuzen Hulst Xoewacht Lezing VMZ Oostersclielde Evenementen in Oostburg afgesloten Statenleden PP excursie Maandag 17 september 1973 2 (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Tijdens de zaterdag in Oostburg gehouden boy cotactie tegen het plaatselijke filiaal van Albert Heijn zijn door de organisators, de soos Oostburg en de drie progressieve par tijen in West-Zeeuwsch-Vlaanderen, veel mensen bereikt. Postzegelruilbeurs In het zaaltje aan de Zuiderparklaan in Terneuzen wordt vrijdag 21 september een postzegelruil beurs voor de jeugd gehouden. Aanvang zeven uur. Er is ook gelegenheid tot het kopen en bestellen van postzegels. Er wordt onder meer een verlo ting gehouden met als prijzen de prinsessenzegels 1946, kin derzegels 1946, de nationale hulpzegels 1946, kinderzeg'els 1945, Germaanse symbolen en zeeheldenzegels 1943-1944, kinderzegels 1941 en de inhul digingszegels van koningin Ju liana uit 1948. De toegangs prijs is 25 cent waarvoor men tevens een lot krijgt. Tentoonstelling In het be jaardencentrum „De Blide" in Terneuzen wordt woensdag 3 en donderdag 4 oktober de jaarlijkse tentoonstelling en verkoop van Verkstukken ge houden die door de leden en de leiding van de hobby-club zijn gemaakt. De tentoonstel ling is geopend 's middags van 14.30 uur tot 17.00 uur en 's avonds van 18.30 uur tot 21.00 uur. Er zijn allerlei attracties en kansspelen met prijzen aan de tentoonstelling verbon den. Zaalvoetbal De uitslagen vam de eerste wedstrijden, ge speeld in het kader van de zaalvoetbalcompetitie var „"Huzavo" in Hulst zien er als volgt uit: Sp. Dullaert - Mor- res 10, Rapide - Gem. Hulst 0—3, TS - Rijkspolitie 11, Sp. Dullaert - Rapide 11, Morres - TS 0—1, Gem. Hulst - Rijkspolitie 02, Sp Dul laert - TS 10, Rapide - Rijks politie 30, Morres - Gem. Hulst 0—3, TS - Rapide 0—4, Morres - Rijkspolitie 11. Sp. Dullaert - Gem. Hulst 20, Morres - Rapide 02, Gem. Hulst - TS 4—1. Sp. Dullaert - Rijkspolitie 01. De stand zier op dit moment als volgt uit: 1 Rapide 7 punten, 10 doelpunten voor en 4 tegen. 2 Dullaert 7 52, 3 Gem. Hulst 6 105, 4 Rijkspolitie 6 5-5, 5. TS 3 3-10, 6 Morres 1 1-8. Vrouwengilde Op de ope ningsavond van het katholiek vrouwengilde te Hulst waren ongeveer 150 dames aanwezig. Deze avond werd begonnen met een eucharistieviering in de basiliek. Hierna volgde een bijeenkomst in hotel Internati onal. Tijdens de bestuursver kiezing werden de dames De Kerf en Morres herkozen, ter wijl mevr. Maasakker-Janse tot nieuw bestuurslid werd gekozen. Zij kwam in de plaat, van mevr. Kerkchaert. die na een periode van 20 jaar afscheid nam als bestuurslid. Na het officiële gedeelte hield de heer Gerard Monnik een praatje over zijn reizen naar Palestina en verschillende Eu ropese landen. Vechtpartij De rijkspoli tie van Hulst is zaterdagavond tussenbeide moeten komen bij een vechtpartij tussen de fa milies R. en M. op het woon wagenkamp te Hulst. De moeilijkheden waren eerder begonnen in een café in Grauw waar twee vrouwen van de beide famines met el kaar slaags waren geraakt. Hierbij werd een ruit van het café ingegooid. De moeilijkhe den zetten zich later voort op het woonwagenkamp. Zwemclub G. Schuurman is dit jaar clubkampioen ge worden van de Koewachtse zwemclub KZC. Op de tweede en derde plaats eindigden L. IJzerbaert en J. van der Zijt Ook werd er diploma gezwom men. Zesendertig kandidaten, waaronder drie dames van 11 36 en 33 jaar namen daaraan deel. Zes kandidaten werden afgewezen. Kaarten Donderdag 20 september houdt de -r.-k. be- jaardenbond afdeling Koe wacht een kaartwedstrijd te gen leden van de bbj aarden- bond, afd. Axel. De wedstrijd wordt gehouden in het patro naatsgebouw in Koewacht en begint om 14 00 uur. „Er is veel discussie ge weest, zowel tijdens de „wa- terloopleinmarkt" waar we een stand hadden als bij de ingang van de supermarkt en daarnaast hebben wij 125 handtekeningen weten te ver zamelen van mensen die onze actie steunen", aldus Kees Kramer uit Zuidzande, een der leden van de soos Oost burg. Mocht de boycotactie geen succes hebben en blijft dit grootwinkelbedrijf koffie uit Angola verkopen, dan zal de soos in de komende tijd nog een dergelijke actie ontkete nen, aldus Kees Kramer. Be drijfsleider J. Kommers van het A.H.-filiaal zei niet te kunnen zeggen of de actie het door de organisators beoogde effect heeft gehad. „Ik kan dat moeilijk beoordelen. Het seizoen loopt af, dus dat bete kent al minder klanten en hal verwege de maand wordt ook altijd iets minder ingeslagen dan in de weken direct na de salarisbetalingen", zo meende hij. Ook de gewraakte koffie verkoop vertoonde geen con troleerbare tetuggang. „Het nieuwe merk is pas twee we ken in ons assortiment inge voerd. Hadden wij die een paar maanden dan kon een gemiddelde weekomzet bere kend worden en die zou ver gelijkingsmateriaal hebben kunnen opleveren", aldus de heer Kommers. Van de filiaalchef heeft de actiegroep overigens alle gele genheid gehad met de klanten in discussie te treden. Zij werden dan ook ongemoeid gelaten. Wat de heer Kommers wel opviel tijdens gesprekken met een aantal klanten is dat de organisators hun doel enigszins zijn voorbijgescho ten. „Zij hadden zich uitslui tend op de koffie moeten con centreren en niet de mensen moeten voorschrijven bij ons helemaal niets meer te kopen Ik heb gemerkt dat sommige klanten dit als „betuttelen" beschouwen en zij willen zelf uitmaken of ze kopen of niet". Kees Kramer deelde overi gens mee dat veel aspirant kopers de actievoerders mee deelden geen koffie te zullen kopen, maar wel andere bood schappen. Duidelijk is wel dat zaterdag een heleboel mensen in Oostburg aan het denken zijn gezet over de situatie in Portugees Angola. Dit bleek duidelijk uit de soms heftige discussies. De vlottenbouwers moesten onverrichter zake terugkeren. (Van onze correspondent) CLINGE Onder leiding van de hopman zouden de ver kenners uit Clinge zaterdag middag een vlot bouwen en te water laten in een van de welen, die hier en daar tussen bos en akkers verscholen lig gen. Na een lange tocht door bij na onbegaanbaar terrein arri veerden we bij het clubge bouw, waar ook het voetbal veld is gelegen en vriendelijke inwoners vertelden ons dat het groepje het bos was ingetrok ken om bij het water .een vlot te bouwen en het vervolgens in zijn element te laten belan den. Van de gehele operatie ls niets terechtgekomen. Aan de rand van het bos kwamen we enkele zwoegende verkenners tegen, die diep gebukt gingen onder de zware last van het materiaal, dat een vlot had moeten worden. De hopman, die eveneens zijn aandeel in het wat zware s.iouwerswerk verrichtte, vertelde dat de operatie niet kon doorgaan omdat de afstand te groot was. Op deze manier kon men het water niet bereiken. Maar goede raad was in dit geval niet duur. Hij had met zijn verkenners al besloten in de loop van de komende dagen een andere en betere weg naar het water te zoeken. Over veertien dagen op zaterdag 29 september gaan ze het opnieuw proberen en dan met succes, zo verzekerde hij. (Van onze correspondent) CLINGE Het bestuur van de hengelaarsvereniging De Clingse Hengelaars heeft met Staatsbosbeheer gesproken ov-r de mogelijkheid om rond de zestigvoetkreek een pad aan te leggen met het oog op de bescherming van de gewassen op de belendende landbouw- percelen. Gesproken werd tevens over de mogelijkheid om de ondie pe plaatsen in de kreek uit te baggeren. Op de bijeenkomst kwam ook het probleem van de weekendhuisjes ter sprake. Zoals bekend moeten alle vis sershuisjes langs de kreek in opdracht van Staatsbosbeheer voor 1978 zijn verdwenen. Het bestuur van de hengelaarsver- enigir.g stelt pogingen in het werk pm de huisjes te behou den en binnenkort volgt over deze kwestie nog een gesprek met ingenieur Kalb uit Goes. (Van onze correspondent) HANSWEERT Zaterdagmorgen heeft de wethouder van cul tuur, recreatie en maatschappelijk werk van de gemeente Rei- merswaal, de heer J. Nieuwenhuijse, de openbare bibliotheek aan de Kerklaan te Hansweert geopend. Voor deze officiële daad bestond van de zijde van het gemeentebestuur en bevolking van Hansweert goede belangstelling. Voorafgaande aan de ope ning vond een bijeenkomst plaats in het dorpshuis Kaj Munk. Hier werd het woord gevoerd door de voorzitter van de bibliotheek, drs. J. Bier- kens. Deze schetste in het kort de ontstaansgeschiedenis van de huidige bibliotheek. De bi bliotheek is als het ware een voortzetting van de toenderti.id nog bloeiende r.-k. biblio theek, de reeds gestorven zijn de Ned. her vorm de-biblio theek. Van deze twee biblio theken zijn de meeste boeken afkomstig, terwijl er eveneens vele boeken gekomen zijn van de stichting Ons Dorpshuis te Kruin-ingen. Drs. J. Bierkens dankte hiervoor het r.-k. kerkbestuur, de Ned. hervormde kerkeraad en het bestuur van de Stich ting Ons Dorpshuis te Krui- nin-gen. Zuster Everista, die zo bijzonder veel heeft gedaan voor het jortbèstaan van de bibliotheek in deze vorm, werd hiervoor speciaal bedankt. Zij ontving voor het veie werk als waardering een schilderij van de westelijke havenpier te Hansweert, beter bekend on der de naam De Punt ,-en ge schilderd door C. Kraak uit Hansweert. Zuster Everista, aie sedert enige weken in Stein in Lim burg verblijft, was bijzonder onder de indruk van deze at tentie. Drs. Bierken-s dankte verder allen, die hadden mee gewerkt aan het tot standko- men van deze bibliotheek. Wethouder J. Nieiiwenhuijse sprak een kort woord over het bibliotheekwezen in de ge meente Reimerswaal. Hij was gelukkig met het tot stand ko men van deze nieuwe biblio theek. Te kwart voor alf draaide wethouder Nieuwen huijse de sleutel van de bibli otheekdeur om waarmede hij de bibliotheek officieel open de. Tot 12 uur was er daarna gelegenheid de bibliotheek te bezichtigen. Van de mogelijk heid werd een druk gebruik gemaakt. De bibliotheek zal geopend zijn voor kinderen op woensdag van 16 tot 17 uur en voor volwassenen vrijdags van 19 tot 20 uur. Het bestuur is voornemens te Hansweert een inzameling te houden van in goede staot bevindende boeken, die niet meer gelezen worden. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Vereniging Mi lieuhygiëne Zeeland (V.M.Z.) houdt dinsdagavond 25 sep tember in het Goese Lyceum te Goes een bijeenkomst, waarop de heer Sietz Leef- lang, initiatiefnemer van het project „De Kleine Aarde" in Boxtel over zijn werk zal ver tellen. De medewerkers aan dit project trachten niet de gevol gen van de milieuvervuiling tegen te gaan, maar ze willen de oorzaken zelf aanpakken. Men experimenteert onder meer met nieuwe methoden om energie op te wekken en met methoden om energie- én grondstoffenverbruik te beper ken. Voor dit project werd dit jaar de Margriet Milieuprijs toegekend- (Van een onzer verslaggervers) GOES Het partijbestuur van de P.SJP. en de Tweede en Eerste Kamerfracties van de ze partij hebben de deelne mers aan het Oosterschelde- congres van het comité Sa menwerking Oosterschelde (S.O.S.) zaterdag per telegram laten weten geheel achter de acties van de voorstanders van een open Oosterschelde te staa.. en nu al van het kabinet Den Uyl een duidelijke keuze te eisen voor wat een tempori sering van de afsluitingswerk zaamheden betreft. In het telegram wordt hiero ver het volgende gezegd: „Wij aren en zijn voorstanders van het openhouden van de Oosterschelde. Zeker nu door het kabinet Den Uyl de com missie Klaassesz is ingesteld zijn wij van mening dat alles in het werk gesteld moet wor den om de werkzaamheden, gericht op afsluiting van de Oosterschelde, zoveel als maar mogelijk is te temporiseren. Het beschikbaar stellen van extra gelden dreigt het werk van de commissie-Kladssesz overbodig te maken. Wij eisen van de regering Den Uyl nu een duidelijke keuze: óf de commissie-Klaassesz krijgt al le gelegenheid zijn werkzaam heden af te ronden en de be sluitvorming wordt pas gerea liseerd op basis van het door deze commissie uit te brengen rapport, óf de regering Den Uyl stuurt de commissie- Klaassesz maar naar huis, aan gezien zij dreigt alleen nog maar als een zoethoudertje te fungeren." (Van een onzer verslaggervers) OVEZANDE Het grootste spektakel van de brandweer dag in Ovezande die onder het thema „de jeugd en de brand weer" gehouden werd en waaraan 130 kinderen deelna men, was het in brand steken en het blussen van een sloop auto op het parkeerterrein bij de kerk. Deze brandweerdag die ge organiseerd werd door com mandant J. Hoogstrate en zijn mannen van de Ovezandse vrijwillige brandweer, begon in de voormiddag met het ver tonen van de films „Brandpre ventie"., „Brand op de boerde rij" en de tekenfilm „Popeye en ruzie bij de brandweer" in het dorpshuis te Driewegen Ondercommandant P. Uijter hoeve en bevelvoerder P Zuidhof hielden met de kinde ren een praatje over het doe van de brandweer en liete: hen kennismaken met moderi blusmateriaal. Verder mochtei de jongelui werken met pers luchtapparatuur en moesten zi, spuiten met kleine blusmidde len. Na dat „kleine werk moest de jeugd met een grote straal spuiten. Dit gebeurde tegen een lange plank waarbij een aantal letters omgespoten moesten worden „die het woord „brandweerdag" vorm den. Door het warme weer nam de jeugd meteen de gelegen heid om hierbij gekleed een douche te nemen die op een waterfestijn, uitliep. Het volle- De kinderen van Ovezande genoten van het spel met de brandspuit. dige brandweerpersoneel de monstreerde hierop hoe een brandende auto met schuim werd geblust. Deze natte toe stand werd onderbroken door de heer Jac. de Meij die met zijn drumband en majoretten- peloton de „Fazant", een goed verzorgde show opvoerde, die met een gul applaus werd be loond. Commandant Hoogstrat.e en zijn mannen waren enthou siast over de grote belangstel ling van de zijde van de jeugd voor het brandweermateriaai en zij hopen volgend jaar, spe ciaal voor de jeugd, weer zo'n dag te organiseren. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Onder stra lende weersomstandigheden zijn zaterdag de laatste evene menten van dit zomerseizoen, georganiseerd door de Oost- burgse winkeliersvereniging, gehouden. Vanaf 's morgens 9.00 uur heerste er een gezellige drukte op het marktplein waar de jeugd zich op de grond had geïnstalleerd om allerlei snuis terijen en thuis overbodig ge bleken artikelen aan de man trachtten te brengen, en dat lukte sommigen wonderwel. Vol trots kon een blein blond meisje om half tien al melden twee gekleurde flessen verkocht te hebben en ook haar collega-verkopers en ver koopsters deden leuke za ken. 's Avonds kwamen ruim 600 jongelui opdraven om een mu zikale avond in de grote feest tent mee te maken, waarvan Je motor AVRO's Toppop heette. Tot laat in dë avond daverden de laatste tophits door het al rustige Oostburg. De winkeliers kunnen, afge zien van het niet doorgaan van de aanvankelijk geplande overdekte markt, terugzien op een zeer geslaagd zomersei zoen. De evenementen hebben beslist een gunstige invloed gehad op aspirantkopers, die dan ook in groten gétale Oost burg hebben bezocht. BERGEN OP ZOOM Markiezenhof. Gem. Mu seum, expositie Egypte, do- denkunst als levenskunst (t.in. 14 okt.). Dagelijks van 14.00- 17.00 uur. Etcetera, Molstraat 10a, expositie schilderijen van Harry van Rosmalen (t.m. 27 sept.). Dagelijks van 13.30- 17.00 uur. Op vrijd. ook van 19.00-21.00 uur, zat. en zond. van 13.30-18.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Frank en Eva 18 j. Museum van N. en Z.-Beve- land, jubileumtentoonstelling van de WMZ (t.m. 30 sept.). Di. t.m. zat. van 10.00-12.00 en 13.30-17.00 uur. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Puppet on a chain 14 j. LAMSWAARDE P. Claessens, The Stone Stars. 15.00 uur: Kermisschie- ting op twee wippen. P. van Oevelen, 20.30 uur: The Hill Tops met Irma en Peter. MIDDELBURG City, 20.00 uuir: Jeremiah Johnson 14 j. Stadhuis (vleeshal),exposi tie fam. Middelhoek met wandkleden, schilderijen, et sen etc. (t.m. 30 sept.). Dage lijks van 10.00-17.00 uur. Rijksarchief St.-Pieterstraat 38, expositie Spiegel van be houdenis, restauratie van ar chivalia (t.m. 20 okt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 en 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30- 12.30 uur. NISSE Kunstgalerie De Mooie Staak, Ronde Polderdijk 1, siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen open van wo. t.m. zond. van 10.30-13.00 uur. OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 Frank en Eva 18 j. SAS VAN GENT Galerie Uilenspiegel, v/g-, kade 71, expositie m Günther, Düsseldorf in dijk (Z.-Vl. (t.m. 29 sept.),Z gelijks van 9.00-12.00 en j.3.35. 18.00 uur. Vrijd. van 9.00-12» en 13.30-21.00 uur. zond. 14.00-18.00 uur, ma. ge- ten. TERNEUZEN Luxor, 20.00 uur: De laa trip van de Poseidon 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Frart en Eva 18 j. Stedelijk Museum, Bellamy, park 19. expositie Rail en Wa- ter (t.m. 18 sept.). Ma. tm zat. van 10.00-12.00 en 14.01. 17.00 uur. Zondags van 14.00. 17.00 uur. Vrm. pand Bischoff Walstraat, fototentoonstelling Vlissingen Nu (t.m. 23 sept) Ma. t.m. zat. van 15.00-21,i|j uur. IJZENDIJKE Streekmuseum, Oranjeten. toonstelling (t.m. 30 Sept.). ZUIDDORPE M. de Cock, 14.30 uur: Jub|. leumschieting. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg, 20.00 uur: Elk wat wils, vat William Shakespeare. Ge dempte Zuiderdokken, Circuj Sarrasani. Middellieimpark, twaalfde biënnale vor beeldhouwkunst (t.m. 8 okt.). Van 10.00-19,01 uur. GENT Kon. Ned. Schouqburg, 20.00 uur:.Yerma van Federico Gar. cia Lorca door N.T.G. (Van een onzer verslaggervers) GOES Het museumtreintje van de Stichting Stoomtram Goes- Borsele maakte op zaterdag zijn laatste toeristische reis vanaf Goes door het natuurreservaat de Poel. Om kwart voor vijf keerde het treinstel getrokken door locomotief Laura onder grote belangstelling op het veestation terug. Het treintje blijft nog wel rijden, maar dan volgens afspraken voor gezelschappen. Volgens de heer R. A. Stolk, directeur van de stichting, zijn deze afspraken tot half oktober volgeboekt. „Het materiaal moet in de wintermaanden een goede or> derhoudsbeurt hebben, omdat we lichte reparaties hebben voor wat betreft stukgereden materiaal", zei de hee* Stolk. Gedurende het afgelopen seizoen werd met twee loco motieven gereden en deze moeten na de onderhouds beurt, voor wat betreft de ke tels, door het Stoomwezen worden gekeurd. De stichting is momenteel uitgerust met de locomotieven „Wittouck" (1), „Dina" (2), „Laura (9). „Ram" (5) en nog een naam loze Amerikaanse oorlogsloco- motief. De heer Stolk was zeer tevreden over het afgelo- Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAÏONRANTOREN: TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14. tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Kloastraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15—12 30 en 13 30—17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: -Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pi* ters. Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19.00—21.00 uur tel 01600-22341; zaterdag 9.00—12 00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20 00-22.00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUIS AANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tei 01150-7920 privé tel. 01150-5745 algemeen reda* teui Zeeland A. F Koopman kantoor Kromme Weele 4. U-" delburg, tel 01180-7764 privé tel 01180-7438. redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans tel 01100-3405, sant Klokstraat 1, Goes. tel. 01100-8030 privé Celijnshol 35 Goes; redacteur^ Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel, kantoor Nieuwstraat Terneuzen tei 01150-7920 privé tel 0115U-4H66 redacteur O.Z-- Vlaanderen A Verlind kantoor Steenstraat 14 Hulst tel 01140- 3751 privé tel 01140-3103. redacteur W Z. Vlaanderen: R van der Helm Melkweg 40. Oostburg, tel 01170-3370; sportredactie Zeeland I Koomen tel 01155-2594 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland P Konings. tel. 01150-6297. ADV ERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, tel. 01100-4316. Maandag 17 september j Viss< (Van een or GOES De Zeem straks ook om hun mei rapport van de Oostel commissie Klaassesz. Waarom staat in de not: schappen in de gelegenheid punt over het rapport dei- maken en wij niet? Ons prot. i dan wij ook, anders is dat beroepsvisserij," zei Zevibel-f dagmiddag tijdens het OosteJ I té Samenwerking Oostersehd gehouden. Dit congres werd overig. I alleen door voorstanders v jiet openhouden van de O- I terscheldc bijgewoond. De 11 I langstelling van buiten de tiegroepen was gering. Slecfc I enkele Zeeuwse statenled' I waren aanwezig. De twee r. Jen stoelen vooraan- geresd I veerd voor de statenlede I bleven zo goed als leeg. Door het ontbreken van „al I dersdenkenden" kreeg hl I congres een eenzijdig karaktft len de sprekers, die allen hil I openhouden van de Oosteil (schelde bepleitten, kregen a. [leen maar bijval. L Zevibel-voorzitter Lockef eel pen seizoen. „De zomercapaci- teiten waren onvoldoende voor wat betrof het meenemen vaa passagiers. Vele van hen moesten we teleurstellen", vulde de heer Stolk aan. De heer Stolk met zijn me dewerkers zijn nu al plannen aan het maken om de capaci teiten van het treinstel zoda nig op te voeren dat iedereen in de gelegenheid gesteld wordt de reis mee te maken. Het accent van de toekomstige ritten wordt gelegd op de ko mende evenementen zoals b.v. dolfirodam in Scharendijke. In de nieuwe dienstregeling zal rekening gehouden worden met aansluiting op bootdien sten. |(Van een onzer verslaggevers MIDDELBURG Di Zeeuwse statenleden gaan e: zaterdag 22 september eer! dagje op uit. Voordat de toch door met name Het Veersf Meer begint krijgen de staten [leden in de statenzaal gegel vens over actuele ontwikkelin Igen in het Vlissingse havengej pied. Hier geven namelijk de hel [ren J. van Konijnenburg, di [recteur van het Havenschaf Vlissingen en C. Oreel, direc [teur van de n.v. Haven var Vlissingen de statenleden eei hzicht in de algemene stanc Van zaken in haven- en indus triegebied Vlissingen-Oost er |de gang van zaken met d. lontainer-terminal. Hierna vertrekt het gezel ichap naar Vlissingen Oosi voor het maken van een kort. [rondrit daar en het bezichti gen van de container-terminal Vervolgens gaat de tocht naai fle kade van de voormalig, landbouwhaven De Piet aar. Jiet Veerse Meer, waar de sta tenleden aan boord gaan van R.T.M.-salonboot Schou- wen-Duiveland. Hier vertelt [fle heer J. van der Graaf, di- eeteur van het Veerse Meer, een en ander over dit recrea tiegebied. Na de boottocht worden ln pet dorpshuis te Wissenkerke de problemen van Noord-Be- [veland besproken. Korte uit- lenzetiingcn van de proble men door de burgemeesters r.J. Evers van Kortgene en P. Msse van Wissenkerke gaan lueraan vooraf. «wrgen, dinsdag 18 sept. Ngen op Zoom 7.10 en 19.27 hansweert 6.12 en 18.26 jerneuzen 5.38 en 17.52 uissingen 5.09 en 17.23 "emeldinge 7.00 en 19 17 Vooruitzichten voor dinsdag hot ïr\Tïï;dag> opgesteld door lm- °P z°ndag om 18.00 !iit' „vera,nderlijk met plaatse- IT>er»t^en Daling van tem- Reldo tot rond llet gemid- |aar V°°r deze ti;id van het Weersvooruitzichten in cij- Jand ®emic*de!d over Neder- v"or dinsdag: iemonta' uren zon: ï"6- Mln- tot o" va^ ongeveer normaal ifax t® en boven normaal, haat van ongeveer nor- haal vr §raden onder nor- lóde "s .op een droge peri- Procem 12 uur: 80 Prnoo a,ns °P een geheel S etmaal: 50 procent. woensdag: ^Pntalanren Z°n: 1'8- Mi" 3' 2 ongeveer normaal tem onder normaal, haal t„i var) ongeveer nor- biaal ir-,- graden onder nor |°de var, -op een droge peri- Procem vmstens 12 "ur: 90 PtooE tttm -,ns °P een geheel etmaal: 00 procent.

de Stem | 1973 | | pagina 2