Mogelijk door verzetten van Olympia ds Toer Record voor atleten van RKHA V JOH AIM SCHEELE TWEEDE SELECTIE ZEELAND VERLIEST DE STORMVOGEL IN GOES HET STERKST NIEUWDORP WINNAAR NA SOLO i i'm Ib Gunstige reacties Picavet vijfde Succes voor Middelkamp op eerste plaats sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 17 SEPTEMBER 1973 OMLOOP VOLGEND JAAR WAARSCHIJNLIJK IN MEI (Van onze sportredactie) OOSTBURG Het is vrijwel zeker dat de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen volgend jaar niet in liet najaar maar in de maand mei zal worden verreden. Olympia's Toer zal namelijk worden verzet waardoor de organisators van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen de gelegenheid krijgen deze tweedaagse amateurklassiekcr in mei te hou den. De Stichting Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen heeft reeds veel gunstige reacties ontvangen op deze mogelijke start van de omloop in het komende voorjaar. de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen meegereden als gastrenner bij de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaande ren. Jan van Stee, voorzitter van Theo Middelkamp over deze vorm van samenwerking: „Ik dacht dat De Belie tijdelijk gestopt was in verband met zijn studie in Tilburg. Nu las ik dat hij tijdens de studen tenkampioenschappen een goe de prestatie geboekt heeft. Onze ploeg was reeds samen gesteld en De Belie wilde toch graag rijden. Dc gelegenheid deed zich voor dat Zeeuwsch- Vlaandieren voor de eigen ploeg een renner te kort kwam. Ik had er geen enkel bezwaar tegen dat De Belie als gast renner stratte. Het gaat er tenslotte om alles te doen voor de renners." Dat zei Frans van Turen- hout, voorzitter van de Stich ting Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen, tijdens de ont vangst van organisators, spon sors en andere genodigden zondagmiddag in het stadhuis van Oostburg' Burgemeester A. Schipper van Oostburg richtte waarde rende woorden tot de organisa tors en htm medewerkers voor de wijze waarop zij, ondanks het dreigende gevaar dat de Omloop dit jaar niet zou door gaan, deze tiende Omloop toch nog hebben kunnen redden. Frans van Turenhout dankte naméns de Stichting het Oost- burgse gemeentebestuur voor de ondervonden medewerking en de ontvangst in het stad huis, die onder meer ook werd bijgewoond door burgemeester drs. W. Lockefeer van Aar denburg, en drs. W. Dursar- duyn van Sas van Gent. En gelse en Belgische officials en dr. W.A.J.M. Harkx, directeur van uitgeversmaatschappij De Stem en De Vrije Zeeuw. Als voorzitter van het comité Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren bracht ook Gijs Veerman dank aan degenen die door hun financiële steun het moge lijk hebben gemaakt dat de Omloop kon doorgaan. Frans de Belie, lid van de wielervereniging Theo Middel kamp, heeft dit weekeinde in (Van onze sportredactie) HULST De Hulsterse nieuweling Octave Picavet is zaterdag als vijfde geëindigd in esn nieuwelingenikoers in het Belgische Hamme. Winnaar werd de Belg Rudi Rombouts, die de 45 kilometer aflegde in 1 uur, 6 minuten en 14 seconden. Adrie Schaalje uit Axel ging als vijftiende over de streep. 0 Jan Raas (.uiterst rechts) aan de leiding van de kopgroep in de laatste etappe van de tiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. (Van een sportmedewerker) GOES In Utrecht werd zaterdag het zilve ren Domtoernooi gehou den. Dit toernooi omvat te ploegentijdritten voor nieuwelingen. De ploeg van de Zeeuwse Ren- en Tourclub Theo Middel kamp wist beslag te leg gen op de eerste plaats. De 33 km. werden al- gelegd in 47 minuten en 53 seconden. Op de tweede plaats eindigde Willebrord Wil Vooruit met 16 seconden ver schil. De Middelkamp ploeg bestond uit Rinus Verboom, Wout de Ja ger, Hennie Nieuwdorp en Rudie Koudijzer. De ze ploeg zal ook worden ingezet voor de club kampioenschappen van Nederland. Uitslag: 1 Theo Mid delkamp in een tijd van 47.58.2, 2 Willebrord Wil Vooruit 48.03.6, 3 Mete oor Assen 48.16, 4 De Windmolen Geffen 48.43.9, 5 De Peddelaars Hoogeveen 48.51.9, 6 De Zwaluw, Kloetkige 49.27.6; in totaal namen 17 ploegen aan dit toer nooi deel. 0 Stem-directeur Harkx feliciteert Cora Hofman. (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN Boeiend onderdeel van het afwach- tingsprogramma in Terneuzen vormde de atletiekwedstrijd. Hoogtepunt was beslist de viermaal 1500 mter heren. Het Hulsterse RKHAV onder lei ding van Lex van Rie wilde een aanval doen op het elf jaar- oude Zeeuwse record van Dynamo. Dit record stond op 16 min. en 41.8 sec. Tiest van Houten, Arnold Schout, Piet Vonk en Jo Schout lieten voor (Van onze sportredactie) TERNEUZEN-OOSTBURG Op het sportpark in Ter- neuzen werd in het kader van het afwachtingsprogramma van de tweede etappe van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Brabants elftal (met verschillende spe lers van oud-NAC) en een Zeeuws selectieteam. In een Interessant duel versloegen de Brabantse spelers hun Zeeuw se collega's met ruim ver schil. Tot aan die rust ging het duel gelijk op (het stond toen 21 voor Brabant), maar na de hervatting gingen de Zeeu wen door de knieën. De Zeeuwse selectie kwam eerst nog terug tot 2—2, maar toen gaf de betere Brabantse condi tie de doorslag. De Brabantse doelpunten kwamen op naam van Set, Voets (2x), Adam en Van Nijnatten. De Zeeuwse tegentreffers werden gemaakt door Meijer en Clinige-trainer Bonoré Neefs. Opvallende prestaties m de tiende Omloop werden ook ge leverd door de Zeeuwse cou reurs Henny Gijsel, Charles de Smit, Leon Strobbe. Dit drie tal eindigdie in alle etappes hoog in de klassering. De prijs voor de strijdlus- tigste renner in de tweede etappe ginig naar Frits Pirard, die na enkele fikse tegensla gen zich geweldig herstelde, en de prijs voor de grootste pechvogel naar favoriet Peter Gödde, die door drie lekke banden zijn kansen op de eind overwinning tot nul zag gere duceerd. Zaterdag 6 oktober zal er in Philippine een gentlemankoers wonden verreden over 3,2 ki lometer. „sportgentlemen" (journalisten en organisators van wielerwedstrijden en an dere genodigden) rijden dan achter een renner met een li centie. Het actieve wielerco- mité Philippine onder aanvoe ring van Henk Segens en Paul "Wiskerke heeft al een aan trekkelijk programma voor die dag in elkaar getimmerd. Wat teleurgesteld uit de Omloop stapte gelegenheids- sponsor Bram Faas. De beken de Terneuzense rijwielhandc laar had Jan Cooremans als sterikste renner in zijn forma tie, maar had niet zo erg veel talentvolle coureurs los kun nen weken bij zijn vriend Ketting. Daarom bleef het bij achterhoedegevechten voor de Faas Sport-renners. AXEL Na drie manches' keihard werken eindigde Johan Scheele op een voortreffelijke tweede plaats in het eindklasse ment van de motorcross in Axel. Eerste werd de Belg Felix Verhoeven uit Gent, die bij de internationalen eindoverwin naar werd. Hij won zowel de eerste als de derde manche, en werd tweede in de tweede manche. Bos, die in de derde manche als de grote kanshebber van start ging, na een derde plaats in de eerste manche en een overwinning in de tweede manche, moest in de derde en beslissende manche de strijd staken. Hij verloor bij een val zijn zadel en werd tot opgave gedwongen. Een beeld uit de motorcross in Axel, (Van onze zwemmedewerker) GOES De Ganze uit Goes stond zaterdagmiddag loor de geweldige taak om maar liefst 300 zwemmers en zwemsters van De Stormvogel uit Vlis- singen, Luctor uit Middelburg, Zeelandia uit Reimerswaal en de Ganze hun twee zwemnum- mers en de estafettes te laten verzwemmen. Maar het deed dit op voortreffelijke wijze- De Stormvogel, dat onlangs in de tweede zwemwedstrijd te Kruiningen zijn meerdere moest erkennen in Zeelandia, had nu het zekere voor het onzekere genomen en kwam met de voltallige recreatieve zwemploeg (125 man) aan de start. Het Vlissingse team werd dan ook duidelijk win naar van deze derde wedstrijd en had in de totale eindstand de meeste punten verzameld, zodat het zich officieus Zeeuws zomer-clubkampioen kan noemen. Voor de verrassing van de dag zorgde Bouke Dieleman van de Stormvogel. Hij wist op voortreffelijke wijze de 50 meter schoolslag en 50 meter rugslag te winnen van zijn tot nu toe ongeslagen clubgenoten Peter Pruijsers en Johnny Wolff. Opvallend waren verder de prestaties van de Luctor-jon- gens Adje van 't Westende, Peter en Kees Ingelse Zij wa ren in hun leeftijd-\g;i:ep dui delijk die sterkste. De organiserende vereniging De Ganze had in Yvonne van 't Bosch de enige winnaar van de dag. Yvonne wist op de 50 meter vrije slag voor meisjes onder dc 12 jaar op schitteren de wijze haar tegenstandsters de baas te blijven. De Stormvogel won uitein delijk deze ontmoeting met 285 punten voor Luctor, De Ganze en Zeelandia die res pectievelijk 226, 212 en 205 punten verzamelden. De uitslagen waren: 20 me ter vrije slag meisjes onder 10 jaar: 1 Oiga IJff, Stormvogel, 19.0, 2 Lianneke Zondervan, Ganze, 19.3, 3 Irene Visser, Zeelandia, 19.9; 25 meter schoolslag jongens onder 10 jaar: 1 Adje van 't Westende, Luctor, 22.0, 2 Pe ter lngeise, Luctor, 22.6, 3 Wilco Clarijs, Ganze, 22.9 50 meter schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1 Sonja Noppe- ney, Stormvogel, 46.4, 2 Magda Ooyevaar, Stormvogel, 47.2, '1 Mirjam Flipse, Zeelandia 47.9; 50 meter vrije slag jongens onder 12 jaar; 1 André Reijn- hout, Luctor, 36.0, 2 Kees In gelse, Luctor, 36.3, 3 Hans van Boven, Ganze, 38.0 50 meter rugslag meisjes on der 14 jaar: 1 Carola Kesteloo, Stormvogel, 42.5, 2 Miranda Kesteloo. Stormvogel, 42.8. 3 Karin Oostinga, Stormvogel, 42.9; 50 meter schoolslag jongens onder 14 jaar: 1 Bouke Diele man, Stormvogel, 43.2, 2 Sal Cracau, Stormvoge-l, 44.0, 3 Peter Pruijsstrs, Stormvogel, 44.1; 4x50 meter borstcrawl meisjes estafette onder 12 jaar; 1 Stormvogel 1, 2.44.5, 2 Zeelan dia 1, 2.51.4, 3 Stormvogel 2 3.02.8; 4x50 meter borstcrawl jongens estafette onder 12 jaar: 1 Zee landia, 2.39.0, 2 Luctor, 2.43.7, 3 Stormvogel 1, 2.48.2; 25 meter vlinderslag meisjes 14 jaar en ouder: 1 Lilian de Vis, Stormvogel, 18.9, 2 Gea Nieuwenhuize, Zeelandia, 19.4, 3 Marijke Hoogesteger, Storm vogel, 19.5; 25 meter vlinderslag jongens 14 ja-ar en ouder: 1 Peter Rombes, Luctor, 16.7, 2 Rinus Burgerhof, Stormvogel, 16.9, 3 Peter van Es. Stormvogel, 17.1; 25 meter schoolslag meisjes onder 10 jaar: 1 Linda Luteijn, Stormvogel, 19.0, 2 Petra Cas- temiller, Luctor, 22.0, 3 Anja van Stee, Zeelandia, 22.4; 25 meter vrije slag jongens onder 10 jaar: 1 Adje van 't Westende, Luctor, 17.8, 2 Wil co Clarijs, Ganze, 19.0. 3 Mar tin Smolders, Stormvogel, 20.3; 50 meter vrije slag meisjes onder 1 2jaar: 1 Yvonne van 't Bosch, Ganze, 38.2, 2 Magda Ooyevaar, Stormvogel 38.6, 3 Christian van de Waeter, Stormvogel, 39.1; 50 meter schoolslag' jongens onder 12 jaar: 1 Kees Ingelse, Luctor, 45.6, 2 André Dekker, Stormvogel, 48.8, 3 Johnny Joossens, Luctor, 49.5 50 meter schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 Jolanda Wis se, Stormvogel, 43.5, 2 Karin Oostinga, Stormvogel, 43.9. 3 Mattie Minnaar, Stormvogel, 44.9; 50 meter rugslag jongens on der 14 jaar: 1 Bouke Diele man, Stormvogel, 42.1, 2 Peter Pruijssers, Stormvogel, 42.3, 3 Sal Cracau, Stormvogel, 42.5; 50 meter borstcrawl meisjes 14 jaar en ouder: 1 Lilian de Vis, Stormvogel, 35.2, 2 Mar jan Pieterse, Luctor, 35.4, 3 Annet Priester, Luctor, 35.9, 50 meter rugslag jongens 14 jaar en ouder: 1 Rinus Burger- hof, Stormvogel, 41.4, 2 Eric Kuijpers, Zeelandia, 41.6, 3 Peter van Es, Stormvogel, 43.1; 6x50 meter schoolslag estafette meisjes vanaf 12 jaar: 1 Stormvogel 1, 4.42.4, 2 Zeelan dia, 5.00.5, 3 Stormvogel 2, 5.01.4 6x50 meter schoolslag estafette jongens vanaf 12 jaar; 1 Stormvogel 1, 4.35.8, 2 Storm vogel 2, 4.49.0, 3 Luctor, 4.51.6. Eindstand zomerzwemcom- petitie voor recreatieve zwem ploegen: 1 Stormvogel 861 pnt, 2 Luctor 761 pnt, 3 Zeelandia 706 pnt, 4 De Ganze 655 pnt. In de eerste manche nam Scheele bij de start onmiddel lijk de leiding'. Achter hem ontwikkelde zich een felle strijd voor de overige ere plaatsen tussen de Nederlan ders Bos en Busser en de Bel gen Verhoeven en De Smet. Scheele liep langzaam maar zeker van zijn concurrenten weg tot na drie ronden Ver hoeven zich op de tweede plaats had genesteld. Het Bel gische motorcrossfenomeen opende een feile jacht op lei der Scheele. Hij kwam elke ronde dichterbij. In de laatste ronde ging hij Scheele, toen diens wiel in het mulle om sloeg, voorbij. Dat was voor de Belg voldoende, ondanks het feit dat Scheele er in die laat ste meters alles uithaalde. Bos werd fraai derde, terwijl de Belg De Smet vierde werd. In de tweede manche was de Europese kampioen Bos als eerste weg bij de start met in zijn wiel Scheele en Theeu- wissen. Op het meesterscnap van Bos stond nu geen maat. Hij verdween later ook uit de strijd. De Belg Verhoeven was doorgestoten naar de derde plaats en werd later zelfs nog tweede, want Scheele bleef even vastzitten en daar profiteerde de Belg dankbaar van. De motorcrosser uit Zaamslag kwam echter te rug en zou toch nog derde worden. De derde mancue werd een overwinning voor Verhoeven. Hij ging in de tweede ronde Bos voorbij. Theeuwissen kon niet van start gaan omdat zijn motor niet klaar was. J. Scheele werd tweede, hij ging in de tweede ronde de Belg De Smet voorbij, die derde werd. België won het landen- klassement met 91 punten, voor Nederland met 105 pun ten. Bij de senioren werd het een Nederlandse aangelegen heid, op de eerste plaats ein digde Nederland met 125 pun ten, terwijl de Belgen 142 punten bij elkaar reden. UITSLAGEN Eerste manche internationa len 500 cc: 1 F. Verhoeven, 2 J. Scheele, 3 A. Bos, 4 L. de Smet, 5 G. Franken, 6 J. v. Renterghem, 7 M. d'Haemers, 8 L. Brands, 9 B. Busser, 10 J. v. d. Berk; Tweede manche: 1 A. Bos, 2 F. Verhoeven, 3 J. Scheele, 4 L. de Smet, 5 J. v. Renterghem, 6 J. v. d. Berk, 7 L. Brands, 8 D. v. Westeinde, 9 F. Merkx; Derde manche: 1 F. Verhoeven, 2 J. Scheele, 3 L. de Smet, 4. J. v. Renter ghem, 5 J. Vervoort, 6 L. Brands, 7 G. Franken, 8 F. Merkx, 9 H. Vervoort, 10 L. Scheepers. Eindstand: 1 F. Ver hoeven Gent (B), 2 J. Scheele Zaamslag (N), 3 L. de Smet Beervelde (B), 4 J. v. Ren terghem Ronse (B), 5 L. Brands Son (N), 6 A. Bos Heerlen (N), 7 J. Vervoort Schijndel (N), 8 G. Franken Schijndel (N), 9 J. v. d. Berk Oss (N), 10 F. Merkx Nistel- rode (N), 11 D. v. Westeinde Borsele (N). Senioren eerste manche: l j. v. Gijsingen, 2 C. Daeiman Dorst, 3 J. Voessenek. 4 G. Ingels, 5 W. Oskamp; Tweede manche: 1 G. Ingels, 2 C. Daeiman, 3 T. Brouwer, 4 Voessenek, 5 G. Verhoeven. Eindstand: 1 C. Daeiman Dorst (N), 2 G. Ingels Stekene (B), 3 J. Voessenek, 4 W. v. d. Ag Boekei (N),'5 L. v. d. Haenen Evergem (B). Junioren 250 cc, eerste man che: 1 M. v. d. Meerse, 2 A. Seymortier, 3 E. de Spiegelare, 4 C. Hamelinck, 5 K. Buysse; Tweede manche: 1 j. v. Ach ter Bocholt, 2 M. v. Sabben, 3 J. Quireinen, 4 M- Terrijn, 5 J. Uytdenbogerd. Eindstand: 1 M. V. Sabben Fijnaart (N), 2 E. de Spiegelaere Övermeire (B), 3 J. v. Achter Bocholt (B). 4 J. Quireinen Wommelgem (B), 5 J. Uytdenbogerd Hei en Boeicop. Eindstand 50 cc: 1 Fr. Len gen Axel, 2 C. Verwoerd Leer dam, 3 J. Geerts Steenbergen, 4 J. v. Maldegem, 5 A. v. Dorrestein Soesterberg, 6 A. Jongenele, Fijnaart, 7 J. v. d. Heyning, 8 C. Goosens Axel, 9 J. Aarts, 10 J. de Keyzer E verdingen, 11' F. de Reyer Made, 13 K. Koppejan Dom burg, 14 K. Verhoeven Breda, 20 J. Beuzeberg Kapelle. de viermaal 1500 meter een totaaltijd afdrukken van 16.39.2. Een uitstekende pres tatie van het viertal van RKHAV, dat Olse Merkscm (B.) en AV'56 gemakkelijk achter zich liet. Deze twee teams konden hoegenaamd geen tegenstand bieden. De 100 meter dames leverde een confrontatie op tussen Co- ra Hofman, de Terneuzenge at lete, en de Belgische Adri- aansens. Het Belgische meisje Present, dat eveneens van de partij zou zijn, moest wegens ziekte afzeggen. Cora Hofman won dit duel in een fraaie tijd van 12.1, voor Adriaansens werd 12.3 afgedrukt. De 100 meter heren leverde een overwinning op voor de Belg De Weert m 11.6. Hij liet Fritse van AV'56 (12.0) achter zich. Derde werd Van Oost, die dezelfde tijd als Flipse voor zich liet afdrukken. Na de show van De Vliegende Hollanders volgde er nog een wedstrijd op de 200 meter voor dame-s en een op de 200 meter voor heren. De 200 me ter dames was voor Cora Hof man in 24.6. Adriaansen fi» nishte in 25,0. De 200 meter heren leverde winst op voor De Weert in 23.3. Fritse werd tweede in 24.0. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG - KAPELLE Zaterdag is de Midden-Zee- Iand-rit voor automobilisten verreden, georganiseerd door de autoclubs „Scheldegouwen" en „De Bevelanden". De route van deze circa 120 kilometer lange kaartleesrit liep vanaf de sporthal in Middelburg naar de jeugdhoeve in 's-Heer- enhoek waar een neutralisatie van een uur plaats vond. Van daar ging het naar Kapelle waar bij de Caisson de finish ïag. De uitslag in de A-klasse was: 1 L. Herwegh-J. Her- wegh 590 strafpunten, 2 C. Bode A. Degens 659, 3 me vrouw Sinke-D. W. Sinke 678, 4 J. Hamelink-P. J- Beuiens 702, 5 S. Roozendaal-J. D. van Nieuwenhuijze 739, 6 me vrouw Janse vain Roosendaal- de heer Janse van Roosendaal 748, 7 H. J. Minnaar mej. J- c- Mathijsse 759, 8 P. Poelman- M. L. Bruggeman 786, 9 L. C- van Asselt-R. van Seppers 70% 10 W. J. Beerendonk-c. Boog aard 799 strafpunten. (Van onze sportmedewerker.) OOSTBURG Na een ge weldige solo werd Hennie Nieuwdorp winnaar van de ronde van Oostburg voor nieu welingen. Vier ronden voor het einde ontsnapte hij uit een kopgroep van vijf man. Al snel lag het tempo bij zonder hoog. Rinus Verboom stak met de eerste premie de lont in het kruitvat. Het was voor Rinus Verboom echter te vroeg om weg te gaan. De beslissende slag viel halver wege. Havik, Nieuwdorp, De Jager, Verboom en Stout- jesdijk ontsnapten toen. Uit dit groepje ontsnapte Nieuw dorp, die de uiteindelijke WM" naar werd. Uitslag 60 km m 1 uur 11 min en 30 sec. 1. Hennie Nieuwdorp, "e" meldinge, 2. op 20 se?' Henk van Katwijk, Geertrui- denberg. 3. Lou de Jager, Ka pelle. 4. Rinus Verboom, H"' iewoutsdijk. 5. Kees Sentme- roos, 's-Gravendeel. 6. Rudi Koudijzer, Goes. 7. Piet ja de Pluijr, Hank. 8. Rinus Ko len, Goes. 9. op 1 ronde Alfre" Verschuren, Axel. 10 Broeders, Zevenbergen- Frans Verstraten, PhilipP1" 12. Adrie Schaalje, Axel. j Octavio Picavet, Hulst. 1 Martin Havik- Strijen. 15- K° Nieuwenhuizen, Hansweert.

de Stem | 1973 | | pagina 12