10 940 148 158 79 185 98 88 79 88 ris oké t zijn 42 jaar een sportieve veteraan I cross mijn plezier" OCRAFT VOELT ZICH AL THUIS IN PHILIPPINE Zeeuwse duiven zeer snel in Orleans-v lucht Keus tussen Veerman en Rammeloo MAHU SUCCESVOL IN VLUCHTENWEDSTRIJD Zege voor kernploeg St.-Aloysius Dynamo wordt Smith- Dynamo ioek Nieuwe motor Jar actie! 90 sport met 30i ponderdag 13 september 1973 320 50 kilo j ram gram-86" iJSS- iram.145 ge gram^ stuks.8& iram J25"" 21 CROSSER WALKOUT VOELT ZICH LANG NIET TE OUD (Van onze sportmedewerker) TERNEUZEN „Voor het geld doe ik het zeker niet. pan zou ik beter als kraanmachinist veel overuren kunnen maken. Financieel zou dat veel aantrekkelijker geweest ijjn. Ik ben eraan begonnen en heb het vol kunnen houden, dl daar ben ik een heel ander mens door geworden. Ik cross voor mijn plezier, en het is misschien voor de jongens yan dc MC Axel en de jeugd die ook graag deze tak van I sport zou willen gaan beoefenen een stimulans. Deze jon- ren zeggen nu: „We zullen die „veteraan" nog in de ga len moeten houden." Aan het woord het oudste en nog steeds actief lid van de motorcrossvereniging de „MC i" de bjjna 42-jarige Co Walhout uit Terneuzen. in België een tweedehands Maico 400 cc kodht. En ja hoor, elke minuut die ik vrij had knutselde ik eraan. Ik reed overal, ook op plaatsen waar het niet mocht". Zijn eerste crossmotor werd toch niet zo'n succes. Walhout: „Er mankeerde steeds wat aan, je kon er aan bezig blijven. Vo rig jaar reed Walhout sechts één wedstrijd, en dat was in Axel. Een wedstrijd die hem nog vers in het geheugen ligt. Walhout zegt lachend: „Ik barstte van de zenuwen. Toen de start voor de eerste manche werd gegeven bleef ik gewoon staan. Toen de renners al hon derden meters weg waren ver trok ik achteraan. Maar wat wil je eigenlijk, het was mijn eerste echte wedstrijd. In de tweede manche vlotte het be ter. maar toen liep mijn voor tandwiel eraf. Dat ding was gewoon versleten". Ondanks die „slechte" start bleef Wal hout volhouden en ging daarna verder op de motor van zijn neef Walhout junior. „In Bel gië was een wet gekomen, dat men achttien jaar moest zijn om aan motorcross wedstrij den te kunnen deelnemen. Een regel die sjnds kort weer ver zet is naar zestien jaar. Op de motor van Walhout junior die lag er voorlopig uit in België trainde veteraan Walhout vele uren. Bezeten van het motorcrossen kocht hij Een „veteraan" in het Axel- I e gezelschap, maar hij is elke I zondag in de top vain de uit slagenlijsten te vinden. Zijn I jongere clubgenoten kunnen I rsog veel van hem leren. Naast it kopstuk van de MC Axel, ge internationaal Johan Ie. is hij rijdend in de I categorie junioren 250 oc klas- Is- de motorduivel die de regelmatige uitslagen „Weet je", zegt Wal- I hout. „die andere jongens zijn I soms jong en soms wel eens te [wild. Ze willen de zaak force- Ira, en dait gaat iin de motor- otr niet. De ene manche lata ze vooraan, en de vol lende hangen ze aan de staart. "p mijn leeftijd bekijk je dat allemaal anders. Je bekijkt al- iger, maar je probeert I er natuurlijk wel uit te halen |wat er in die manche inzit. Ja; neem je wel eens risi- li's. vooral als het om ere- iatsen gaat". in december vorig jaar zijn eerste nieuwe motor bij de Nederlandse topcrosser Frans Sigmans. Toah werd zijn blin kende Yahama geen succes. Walhout: „Ik belde Sigmans op met de mededeling dat ik er gewoon niet op weg kon. En dat was ook zo". Na een klein bedrag te heb ben bijbetaald kocht hij bij Sigmans een Maico 250 cc, een crossmotor waar hij nu nog op rijdt. „Toen ik hier voor de eerste keer op reed lachte ie dereen toen het zand meters hoog opstoof. Man dacht, wat krijgen we nu allemaal. Maar Walhout wist heel goed wat hij gedaan had, en bereidde zich voor op het huidige sei zoen. Een seizoen waarin hij vele Van zijn jongere collega's en dit elke week achter zich laat. Walhout: „Het gaat nu prima, en ik voel er me zeer goed bij. Vodrdat ik be gon te crossen, voelde ik me elke avond zo stijf als een olank. en het deed overal pijn. Daar heb ik nu geen last meer van. Ik wil niet zeggen dat het allemaal komt door dat. crossen maar een tak van soort beoefenen op mijn leef tijd raad ik iedereen aan". De Terneuzense motorcrosser die gehuwd is en vader is van een 10-jarige zoon zegt: „Ik vind het alleen jammer dat ik er geen twintig jaar eerder mee begonnen ben. Maar ja, mis schien zou het toen financieel niet haalbaar zijn geweest voor me. Als mijn zoon er later ook mee wil beginnen, zal ik hem niet tegenhouden. Het is gewoon een fijne sport, en niet zo gevaarlijk zoals de meeste mensen denken. Ik zou de jongens die beginnen wel een raad willen geven en zeg gen, als je begint zorg dan dat 0 Co Walhout: „Voordat ik in de motorcross-sport stapte was ik elke avond zo stijf als een plank. Nu heb ik daar geen last meer van. Ik wou dat ik er eerder aan begonnen was." je goed materiaal hebt. Ik heb zelf ondervonden wat het is om met slecht materiaal te beginnen. En als je de motor goed onderhoudt gaat die ze ker een aantal jaren mee. Naar topcrossers moeten wij nog niet kijken". De Terneu zense motorduivel heeft nu een kleine twintig wedstrijden voornamelijk in België achter de rug en zegt: „Die hebben me toch een goeie dui zend gulden opgebracht. Het is wel niet voldoende om een nieuwe motor te kopen, maar je kunt er toch al wat mee doen". Behalve Co Walhout is ook zijn echtgenote en zoon elke wedstrijd van de partij. Ook voor hen is de motorcross een deel van hun leven ge worden. Walhout bereidt z'ch tijdens de trainingen, op het terrein in Axel voor op de grote wedstrijd in Axel op 15 september. De internationale motorcross Nederland-België staat dan op het programma. Co Walhout, neef van Co Mout junior, uit Terneuzen, een jaar actief in de osssport. Een vraag die Mere leek zal bezighouden is 1 iemand er op 40-jarige lid toekomt te gaan mo- :n? Een tak van sport niet alleen geld kost, maar lok tijzonder veel van de ren- jer eist, Walhout: ,.Ja, hoe kom je erbij om te gaan cros- 'in op 40-jarige leeftijd. Mijn neef had zijn crossmo tor al een tijd, en op een """"ld moment vroeg ik aan „""uA.'k er 00,lt eens °P Bocht rijden. Jongen, dat be- viel me zo goed, dat ik er 's Mts van lag te dromen. Ik er gewoon niet meer over met als gevolg dat ik (Van onze sportredactie) PHILIPPINE In Philippine, het wielerminnende Zeeuwsch-Vl. dorp bij uitstek, is opnieuw een Engelse coureur neergestreken. Al jarenlang is het een goede ge woonte dat enkele gezinnen in Philippine jonge Engelse coureurs adopteren, en de Britten worden daar gastvrij ontvangen. Robert Ocraft, een pas negentien jaar gewor den coureur uit de omgeving van Birmingham is de zesde coureur die gastvrij onthaald werd door de familie Hamer- linck in Philippine. (Van onze „JJ^rtmedewerker) ir T,ETJRG De «Me- !Lr hal van de Middel- Ho? sP°.r'vereuiging Dyna- m ln toekomst wor- ktiuif 01!scr^ door de be- i»Z«J.am!C1ïliSti,OI> dit Sebied rw i'Snnlh-Kaas". tan ï10 '70' die al eerder ook AT® van Smith-Kaas, 'oilevt i etreft de afdelingen S?1 en atletiek wordt nu 'oor rii u hand toegestoken lil rln ^etbalafdeling om- '^Teefi011 -?e ,laatste jaren m" '70 it ri T®ebreld- Dyna- zijn vi,Ti aar bijzonder mee in teitv^ L°?dat de continuï- '1 dn t i basketbal daardoor lijkt ™otnst gewaarborgd üaam Smith-Kaas ail- «oii voi, basketbalpubliek tah„, TS,wde klank te ge- topiemh dynamo zaterdag 15 IT'S,6611 a™0* toernooi dit 'burgse Sporthal, tam °ern°01 zal de nieuwe van tT01, afdeling baskethal troduplTf10 70 worden geïn- B;na A Deze luidt: Smith- lie Zp Behalve vrijwel ta nrSf yerontgingen zal looi 21Jn °P ^t toer- teoennvrenteam dat vorig van Gelder «ndei-o UsUr geoPeud met onder ?esPonvnrs Prosentatie van de CSC afdeling van Dy fonds 6 en 10 uur 'i spee.ri Worden de finales ge Vóór hem waren Jan McCraig, Philip Lawrence. Al lan Hitchock, Malcolm Forster en Derek Leeson de Engelse coureurs die onderdak vonden bij de familie Hamerlinck. Mevrouw Hamerlinck: „Die jongens willen graag het wie- Iervak leren. Die kansen zijn hier beter dan in Engeland. Ze kunnen hier, als het een beet je meezit nog een aardig cent je verdienen ook. Het zijn bij zonder aardige jongens. We willen ze graag helpen". Robert Ocraft is uiterst con- EINDSTAND WEST-BRA BANT KLASSEMENT: 1 B. Broere Oudenbosch 83 punten, 2 A. v. Overveld Zegge 71, 3 H. Stander Ou- de-Tonge 51, 4 G. v. 't Ge loof Lage Zwaluwe 50- 5 A. Tak Oud-Gastel 47, 6 B. Geense St.-Philipsland 46, 7 H. Prinsen Hank 42, 8 F. v. Hoogerheide Ossendrecht 35, 9 J. Voesenek Prinsenbeek 33, 10 T. Joore Raamsdonks- veer 31, 11 A. v. d. Steen Etten-Leur 30, 12 T. Huyzen Kloetinge 30, 13 P. Legierse Achthuizen 27, 14 C. V. Don gen Oud-Gastel 26, 15 P. Franken Oosterhout 25, 16 H Hellemons Roosendaal 23, 17 R. Kroep Rotterdam 20, 18 F v. d. En.de Monster 20, 19 J. Hordijk Westmaas 20, 10 G St. Nicolaas 's-GravendeeJ 20. VLAANDEREN KLASSE MENT: 1 A. v. d. Bunder, IJzen- dijke 164 punten. 2 W. de Waal Axel 137. 3 P. Gödde Koewacht 120, 4 C. de Smit Terneuzen 107: 5 L. Strobbe Lamswaarde 91, 6 H. Gijsel Heikant 86, 7 T. Carroll Phi lippine 84, 8 G. Thomas Phi lippine 70, 9 J. Raas Hein- kenszand 58, 10 P. Franken Oosterhout 51. 11 H Stander Oude-Tonge 45, 12 G. St. Ni colaas 's-Gravendeel 41, 13 A. Deusing Halsteren 40, 14 K. Tolhoek, Yerseke 37, 15 W. v. Stenis Hoog-Blokland 37, 16 F. v. Hoogerheide Os sendrecht 36, 17 K. de Vrieze Goes 36- 18 C. v. Dongen Oud-Gastel 34, 19 M. Jonge- nelen Oudenbosriv 33, 20 C. v. Bragt Lage Zwaluwe 33, 21 W. de Wilde Kloetinge 33, 22 P. Legierse Achthuizen 32. SCHELDE DELTA KLAS SEMENT: 1 B. Broere Oudenbosch 113 punten, 2 A. v. d. Hoek Dirksland 88, 3 C. v. Dongen Oud-Gastel 79, 4 B. Geense St.-Philipsland 75, 5 H. Prin sen Hank 68, 6 A. Deusing Halsteren 64, 7 T. Joore Raamsdonksveer 60, 8 P. Franken Oosterhout 57, 9 J, Raas Heinkenszand 56, 10 P. Maas Roosendaal 53, 11 A. v. d. Bunder IJzendijke 51, 12 P. Gödde Koewacht 47. 13 G. St.-Nicolaas 's-Gravendeel 42, 14 R. Schuiten Zandvoort 40, 15 F. Pirard Breda 37, 16 T. Huyzen Kloetinge 37, 17 J. Cooremans Breda 36, 18 G. Thomas Philipoine 36. 19 P. Legierse Achthuizen 34, 20 G. v. 't Geloof Lage Zwalu we 33, 21 H. Lammers Rot terdam 33 22 J. Damen, Ul- venhout 30. tent met zijn „nieuwe ouders" Ocraft: „Ik ben hier pas sinds een paar weken, maar ik voel me al helemaal thuis. Vorig jaar ben ik eveneens overge stoken vanuit Engeland. Toen heb ik een maand gekoerst in België. In Gent verbleef ik toen. Maar ik heb het in Phi lippine veel beter naar mijn zin." Ocraft is beslist een ta lentvolle renner. Hij is nog jong, en moet nog veel leren. Dat het hem nog aan de nodi ge routine ontbreekt bleek wel tijdens de laatste criteriums die hij reed in Zeeland en België. In Terneuzen, waar Peter Gödde als eerste over de meet ging, reed Ocraft lange tijd mee in het kopgroepje van drie renners, maar vlak voor tijd moest hij wegens kramp opgeven: „I'k heb me daar wat teveel geforceerd", lacht de sympathieke Ocraft, „Ik moet namelijk nog leren mijn krachten beter te verde len. Het koersen hier in Nederland is wel wat anders dan in Engeland. In de criteri ums in Engeland ligt het tem po lang niet zo hoog. Hier gaat men er veel harder tegenaan. Er is meer klasse. Ik heb al een paar keer een zesde plaats gereden, maar ik ben nog jong. Volgend seizoen wil ik meer prestaties boeken. Dan wil ik graag doorbreken naar de amateurtop." Robert Ocraft, die momen teel gesponsord wordt door de Pub Club in Sas van Gent, is in de enkele weken dat hij nu in Philippine woont ook een verwoed boller geworden. Ocraft: „Dat is een leuk ver maak na de trainingen. Die sport heb ik geleerd bij Kees en Nellie in café Marionette in Philippine. Die hebben me in de beginfase enorm geholpen met materiaal. Daar ben ik ze zeer dankbaar voor." Ocraft, die zich maandag in de bietencampagne stort voor enkele maanden om de brood nodige financiële toestand op peil te houden, wil graag nog eens vlammen in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen die zaterdag en zondag verreden wordt. Ocraft, die is opgeno men in de ploeg van de Wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen, die gesponsord wordt door supermarkt A en O, wil in deze Omloop nog eens ouderwets vlammen Ocraft: „Ik zou enorm graag opgenomen willen worden in de wielerploeg van Trico No ble. Maar ik weet wel dat ik dan eerst prestaties zal moeten boeken. Een plaats in de Trico- Nobleploeg volgend 3eizoen zou voor mij het einde zijn. Daarom wil ik nu, in de tien de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen laten zien tot wa ik in staat ben." Ociaft heeft ook veel steun van de supportersclub in Phi lippine, bestuur bestaande uit de heren Bonte (voorzitter', Hamerlinck (secretaris- en Corijn (penningmeester), die de renners Martin Haens (as pirant) en de Engelse Grant Thomas, Terry Carroll en Ro bert Ocraft helpt. De suppor tersclub telt nu al zo'n dikke 120 leden. Ocraft staat dus be paald niet alleen. Dat weet de talentvolle Engelsman, die elk vrij uurtje aanpakt om kei hard te trainen. Trainen voor de Omloop, waarin hij zo graag wil schitteren. (Van onze duivesportmedeweriter) TERNEUZEN Zoals ook in alle eerder in dit seizoen gehouden provinciale wed vluchten, was het aantal deel nemende duiven in deze Orie- ans-vlucht, georganiseerd door de P.V. Tilburg Vooruit, aan merkelijk groter dan vorig jaar (4510 tegen 3447). Gelost om 6.45 uur 's morgens en met een langs de gehele vluchtlijn waaiende noordelijke wind en warm weer, bereikten de vroegste Zeeuwse duiven hun hokken rond één uur in de middag, en bleken daarmee van alle deelnemende Neder landse duiven de snelste te zijn. Uitslag: 1 J. Bakker Oost burg, snelheid 941,59 meter per minuut. 2 A. de Putter en zoon Cadzand, 3 A. de Lijzer Cadzand, 4 W. Daansen Bres kens, 5 P. Butler Biezelinge, 6 en 14 A. van Houdt Terneuzen (winnaar eerste serie onaange- duid), 7 A. Sdheele Terneuzen, 8 Ritico-Zeegers Breskens, winnaar van de hoofdprijs van dit concours, 9 G. Serrarens Stoppeldijk die de eerste serie aangeduid won, 10 E. van Heese Clinge. 11 gebrs. Smet Sint-Jansteen, 12 J. van de Branden Clinge, 13 J. van de Graaf Terneuzen, 15 D. Mook- hoek Breskens. De Concoursbond Zuid-Be veland nam met 272 duiven deel aan een wedvlucht vanuit Parkestone. hoogste snelheid 1831,65 mpm, gemaakt door een duif van L. van Ertvelde te Hansweert die ook de 7e prijs won. 2 en 14 K. Tjarks Yerseke, 3 L. Paauwe Kra-b- bendijke, 4 J. en P. Voois Kruiningen, 5 D. Wagenaar Kloetinge, 6 Th. Vreeke 's- Heerenhoek, 8 K. Bauer. 9 en 12 J. van Iwaarden beiden te Kruiningen, 10 gebrs. Mange Schore, 11 J. Wisse, 13 C. Dijl beidien te Kruiningen. 15 J. Poleman 's-Heer Arendsker- ke. Uitslagen wedvluchten van uit Doornik. „Nog Sneller", Breskens met 270 duiven, hoogste snelheid 1235 mpm. 1 I. van Grol, 2 en 9 G. van Grol, 3 Th. Smallegange. 4 Ch. de Looze, 5 Jan Faas, 6 J. van Oostenbrugge, 7 C. van Op- durp, 8 M. Quaars. 10 P. Pleij- te. „Hoop", Biervliet met 90 jonge duiven, 1 C. van Belois (1141,34 mpm). 2 M. Deven- eijns. 3 De Regt-Bracke, 4 Abr. Versluis, 5 A. Simonse, 6 A. Neve, 7 en 8 C. Brevet, 9 H. de Dobbelaere, 10 A. Jan sen, met 52 oude duiven, 1 en 3 C. Brevet) 1237.11 mpm), 2 en 4 A. Simonse, 5 en 8 M. de Dobbelaere, 6 M. Deveneijns. 7 Adr. Versluis, 9 B. Provoost, 10 J. Boeije. Concoursbond Zuid-Beve land met 1320 duiven, 1 en 13 J. Wisse, Kruiningen (1351,41 mpm), 2, 7 en 8 K. Tjarks, Yerseke, 3 L. Paauw, Krab- bendijke, 4 J. Stroosnijder, 5 H. Witte, beiden te Kruinin gen. 6 J. Poley en zoon, Ka- pelle, 9 E. Dek, Kruiningen, 10 P. Poortvliet, Baarland, 11 gebrs. Dommanchet, Hans- weert, 12 G. Steenbakker, Le- wedorp, 14 J. Steenbakker, Kwadendamme. 15 gebrs. Mange, Schore. Wedvlucht vanuit Quievrain, „Herleving", Kloosterzande met 60 duiven. 1 R. Mahu (1131,1 mpm). 2 en 3 René van Goethem, 4 J. de Jonghe, 5 en 9 A. de Rooij, 6 J. Bisschop, 7 Jo. Colpaert. 8 A. Colpaert, 10 I. Neve. Vanuit Chateauroux met 62 duiven. 1 F. Roctus (847.7 mpm), 2 en 5 A. Colpaert, 3 Rob de Booij, 4 en 6 J. Spon- selee. 7 A. Kouijzer, 8 en 9 G. de Nijs, 10 P. de WaaL (Van onze sportredactie.) TERNEUZEN Gijs Veer man, voorzitter van de wieler vereniging Zeeuwsch-Vlaande ren, heeft de uitlatingen van Armand Rammeloo, lid van de sportcommissie van Zeeuwsch- Vlaanderen bijzonder hoog opgenomen. Rammeloo nam het Veerman hoogst kwalijk dat hij gesproken had over „tweedehands renners" in de Omloop en in het interview met onze sportmedeweker be schuldigde Rammeloo Veer man ervan wel met deze tweedehands renners naar bui tenlandse wedstrijden te wil len gaan. Veerman verweerde zich tij dens de vergadering van de sportcommissie in café Dallin- ga in Sluiskil tegen de aantij gingen van Rammeloo. Veer man:" Dat woord tweedehands rentiers heb ik niet in de mond genomen. Ik heb gespro ken over een tweedehands Omloop. Dat is inmiddels ge wijzigd, maar zoals de situatie er toen voorstond de spon sors dreigden niet te komen, en de KNWU handhaafde de schorsingen van de renners in de Vierstromenlandronde (red.) lag de zaak ook zo. Rammeloo heeft het zo geïn terpreteerd dat ik gesproken zou hebben over de renners van de wielervereniging (Van onze duiveUspertmedewerker) TERNEUZEN De door de postduivenvereniging „Herle ving" te Kloosterzande gehou den 3-vluchtenwedstrijd, is voor de liefhebber R. Mahu succesvol geweest. Vier van zijn duiven nemen hierin hoge plaatsen in in het eindklasse ment, namelijk 1. 5, 9 en 10. De verdere klassering was: 2. A. de Keijzer en zoon. 3 en 6. 3. Sponselee, 7. P. Verschuren, 8. Boogaert-Verschuren. Uitslagen wedvluchten van uit Quievrain. Herleving, Kloosterzande met 73 duiven; 1, 2 en 5. B. van Waes, hoogste snelheid 1087 meter per minuut, 3. René van Goethem, 4 en 10. Vercauteren en zoon. 6. B. van Goethem, 7. Rob de Booij. 8. A. Wante, 9. Jo Voet. „Volharding", Westdome ïnet 148 duiven; 1, 2 en 6. Arn. van Paemel (1365 mpm), 3, 5 en 7. R. Goethals, 4 en 9. W. Verhaegen en zoon, 8. D. Teir- lijnok, 10. Raf. Gijsel. Combinatie Axel-Stoppeldijk met 250 punten hoogste snel heid 1437 mpm: 1 en 3. Fl. van Aoker. 2. B. Herman, 4. G. Koekkoek, 5J. Verstraelen, 6. A. Verheijden, 7 en 8. Her man en zoon, Zuiddorpe, 9. Ed van Ecke, 10. J. Giele. „Met Moed Vooruit", Boschka- pelle met 149 jonge duiven. 1 en 9. J. de Valck, 2. J. Stal- laert. 3. Jan de Klerck, 4. L. Lauret, 5. J. Wauters, 6 Th. van Vlieberghen, 7. E. Pieters, 8. Jos de Klerck, 10. A. Ver- bracken. Met 53 oude duiven: 1. J. Erpelink, 2 en 10. G. de Nijs, 3, 4. 5, 6 en 9. D. Dobbe laar, 8. F. Dobbelaar, Zaam- slag. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met 89 oude duiven, snelheid eerstaankomende duif 1383 mpm; 1 en 2. R. van de Berghe, 3. P. Claes, 4. J. Acke, 5. F. van Hooye, 6. J. Maas, 7. J. du Puy, 8 en 9. H. Marqui- nie. 10. J. van Avermaete. Met 56 jonge duiven: 1. Th. van Zeele, en 3. J. du Puy, 4. H. Marquinie. 5. R. de Vos, 6. P. Goossen, 7. H. de Olerck, 8 en 10. A. Taalman, 9. E. Nuyt. „Nieuw leven", Koewacht met 292 jonge duiven: 1. Ch. Suy (1470,3 mpm). 2. M. van Hove, 3. Cam. de Book, 4 en 9. JoS de Bruin, 5. Jos de Schepper. 6. Raf. Martens, 7. A. de Booij, 8.L. Belaert (Zuiddorpe), 10. A. Geers. Concours Combinatie Hulst met 100 jonge duiven: 1. J. de Witte (1479 mpm), 2. Th. Cas teels, 3. Jo Pieters, 4. J. Jan sen, 5 en 9. J. van Helsland, 6. gebrs. Van der Vlies, 7 en 8. H. Berkelmans. 10. J. Geer- naert. Met 62 oude duiven: 1. Ed de Nijs (1444 mpm), 2 en 8. J. van Helsland, 3 en 9. A.J. Nijs, 4, Alex. Everaert, 5. W. Boddaert, 6. J. Geernaert. 7. A. de Couwer, 10. gebrs. Kra mers. „De Postduif", Heikant met 82 jonge duiven: 1. L. Thuy (1475,04 mpm). 2 en 9. Jos de Block, 3. A. de Vliegher, 4. Ed Maas, 5. Ben Danckaert, 6. J. Everaert. 7. J. Lambrecnts, 8. J. Strooband, 10. L. van Goe them. Met 68 oude duiven: 1. L. Herwegh (1465 mpm), 2. Ed van Hooye, 3. L. de Bruin. 4 en 10. Ch. de Buele. 5 en 8. H. van Himschoten, 6. W. de Kind 7. Comb. Thijs-Danc- kaert, 9. Th. de Block. „De Snelle Duif", Clinge met 107 jonge duiven: 1. Em. Vtr- straeten. 2. Em. Piessens, 3. R. van Landeghem, 4. H. Brugge- man, 5. W. Marin, 6. O. Mas- schelein. 7. Ed. Pilaet, 8. S.Willaert, 9. Cyr. van Lan deghem, 10, A. Jansen. Oude duiven: 1. C. van Landeghem, 2 en 8. C. van de Velde, 3 en 5. P. Bracke, 4. J. Pilaet, 6. G de Caluwé. 7. A. Reunis. „De Reisduif" Graauw in sa menwerking met „De Post duif" Lamswaarde met 71 dui ven; 1. 7 en 9. L. van Viien- berghen, 2. Ant. de Koster, 3. J. van Sikkelerus, 4. J. van Denderen, 5 en 6 gebrs. De Koster, 8. P. van Dalen, 19. P de Caluwé. De hoogste snel heid was 1447.64 meter por minuut. Zeeuwsch-V-laanderen. Dat is niet waar. Dat staat ook ner gens geschreven. En wat die buitenlandse reisjes betreft: dat is een benedenmaatse op merking. Als er uitnodigingen komen, stuur ik die in de meeste gevallen door naar de sportcommissie. Om toch maar vooral geen verwij-ten van die kant te krijgen. Ik declareer vrijwel nooit benzinekosten, maar betaal alles uit mijn ei gen zak. En dan dergelijk ver wijten naar je hoofd geslin gerd krijgen, nee, dat gaat me te ver' Veerman stelde dan ook te genover de sportcommissie in casu Armand Rammeloo, dat hij deze zaak in het bestuur van de wielervereniging ter sprake zal brengen. Men zal dan voor de keus gesteld wor den te kiezen voor het aanblij ven van Gijs Veerman of het aanblijven van Armand Ram meloo in de sportcommissie. „Want", zegt Gijs Veerman, „iemand die geen vertrouwen in mij heeft daar kan ik niet mee samenwerken. Dan moet men een keus maken. Ik weg of Rammeloo weg. Het bestuur moet maar beslissen". (Van onze sportredactie.) GRAAUW De kernploeg van de Graauwse tafeltennis vereniging St.-Aloysius is bij zonder succesvol geweest in een sterk bezet internationaal toernooi dat in het Belgische Wenduinen (bij Oostende) ge houden werd. De Graauwse tafeltennissers kwamen hierin uit tegen alle Belgische topploegen. In totaal namen er twaalf formaties deel aan dit toernooi, dat een grote belangstelling trok. De St.-Aloysius-formatie, bestaan de uit Van Dijk., Dumez, Ma- thijssen en Van Laere vero verde een prachtige eerste plaats en dat leverde enkele fraaie prijzen op (draagbare radio en een groentesnijder). In de eerste ronde werd het team van Oostende met 92 geklopt in de halve finale bleef St.-Aloysius met 9—5 baas over Brussel en Gistel werd in de finale met 94 teruggewezen door de Graauwse equipe. Een fraaie succes voor de mannen van Remv Magnus, djp zich stevig voorbereiden op de komende competitie. j- - -I

de Stem | 1973 | | pagina 21