OP fVee Zeeuwse overwinnaars de Omloop Consul IJsebaertTe gevaarlijk Route voor de ploegen tijdrit TRICO NOBLE MET STERKE FORMATIE Comité Omloop Wist u dat.... „Aanpak steeds beter" Koomen oo-verkoop er ZEN van tos Sintelbaan 01158 -1645 an leg of van uw RE ATIE ng van uw TALLATIE 5UT laanderen '-627 - 222 iek of ,V. ze verwarmingsappa- ivelkachels enz. kunt loodgietersbedrijf Tel. 01148-1607 OMLOOP VAN ZEEUWSCH-VLAANDEREN 1972 1969 1969 1969 '.968 1965— .967 1968 1969 1970 1969 1969 1968 1971 1968 1970 1970 1969 1968 1968 1968 rdelige 0,— tot 1500,- VLAANDEREN (Van onze sportredactie) (jüNEUZEN-OOSTBURG Be negen Omlopen, die gingen aan de jubileum van Zeeuwsch-Vlaan- .w die dit weekeinde 'Ljt verreden, hebben heel |L| sterke deelnemers en 1 gekend. De Zeeuwen twee keer een overwin- in de Omloop voor zich „In 1965 zegevierde Dies L„ en hi 1971 toonde Mt Thomas zich de sterk- 1 De erelijst van de vooraf- Unde edities ziet er als Ligt uit: jjjh Aantal deelnemende luen 8- geen buitenlanders. IS etappe: 1 W. de Wilde, yA van de Breugel, 3 K. ploegentijdrit: 1 Ver- [ven Sport, 2 Caballero, 3 stel Bier, derde etappe: 1 |C. Visser. 2 Frank Ouwerkerk, ||P Barendrecht, individuele f'iu.tslag: 1 J. van de Brue- p 1 C. Visser, 3 K. Leyten, y.ploegenklassement: 1 Ca- Amstel Bier, 3 Bre- "ijti: aantal deelnemende jjigen 12, waaronder een jillse en een Belgische ploeg, i etappe: 1 A. van de el, 2 J. Fransen, 3 D. Iltslen, ploegentijdrit: 1 1 Breda, 2 Breda Bier, i Caballero, derde etappe 1 Iniik Ouwerkerk, 2 A. Drop, D, Kosten, individuele eind- ilslig 1 D. Kosten, 2 A. hp, 3 N. Lute, eind-ploegen- 1 Caballero, 2 Stadsblad Breda, 3 Breda 111(6; aantal deelnemende ploegen 9, geen buitenlandse. Jlerste etappe 1 W. de Bois, 3 1 Hoogerheide, 3 R. Huy- ïts, ploegentijdrit, 1 Bre- Bier, 2 Verdeghem-Le- Irsrid, 3 Acifit, derde etappe 1 51 Hoogerheide, 2 R. Huy- ïchts, 3 J. Bode. eindploe- klassement: 1 Breda Bier, I Acifit, 3 Verdeghem-Le- d, iT. aantal deelnemende >en 17, waaronder drie ische en een Zwitserse Eerste etappe: 1 L. ftpdam, 2 R. Last (B), 3 J. 'Jdershof, ploegentijdrit 1 knith-Acifit, 2 Reisbureau potiw, 3 Amstel Bier, derde 1 L. de Groot, 2 R. liebrechts, 3 J. van Katwijk, rdividuele einduitslag 1 R. Liehrechts, 2 L. Duyndam, 3 J. fcshof. eind-ploegenklasse- mt 1 Smith-Acifit, 3 Reisbu- M Rouw, 3 Euromast. 1968 aantal deelnemende ploegen 25, waaronder 4 Bel gische en een Zwitserse. Eer ste etappe 1 Jan Krekels, 2 Mat. Gerrits, 3 Leo Schrau- wen, ploegentijdrit 1 Amstel Bier, 2 Jansen Kleinmeubelen, 3 Bisschaert Verw., derde etappe 1 Henk Benjamins, 2 Eddy Antheunis (B), 3 Joop Zoetemelk, individuele eind uitslag: 1 Jan v. Driel, 2 Henk Benjamins, 3 Mat. Gerrits eind-ploegenklassement Smith-Acifit, 2 Caballero, Amstel Bier. 1969; Aantal deelnemende ploegen 15, waaronder een En gelse ploeg. Eerste etappe: 1 Freddie Lachterop, 2 Wim Bra- venboer, 3 Piet Legierse, ploe gentijdrit 1, 2 Smith-Acifit, Amstel Bier, 3 Caballero, der de etappe 1 Johan Westerwee- Ie, 2 Jos van Beers, 3 Piet Legierse, individuele einduit slag 1 Freddy Lachterop, 2 Wim Bravenboer, 3 Piet Le gierse, eindploegenklassement 1 Smith Acifit. 2 Amstel Bier, 3 Caballero. 1970: Aantal deelnemende ploegen 12, waaronder een Belgische en een Engelse ploeg. Eerste etappe: 1 Romain Vercauter, 2 Ghislain de Clerq, 3 Sjuul Breussing, ploegentij drit 1 Trico Noble Acifit, 2 Reisbureau Rouw, 3 Batavus Faas, derde etappe 1 W. Ernt- se, 2 Sjuul Breussing, 3 Peter van den Donk, individuele einduitslag 1 Sjuul Breussing, 2 Wim Evertse, 3 Peter van den Donk, eindploegenklasse ment 1 Trico Noble Acifit, 2 Clarijs-Braat, 3 België. 1971: aantal deelnemende ploegen 22. waaronder een En gelse een Belgische en een Luxemburgse ploeg. Eerste etappe 1 Grant Thomas, 2 Arie Hassink, 3 Aad van den Hoek ploegentijdrit, 1 Trico Noble, 2 Slagerij Plasschaert, 3 België, derde etappe 1 Gerry Catteeuw, 2 Kees Koeken, 3 José de Couwer, individuele einduitslag 1 Grant Thomas, 2 Arie Hassink, 3 Aad van den Hoek, eindploegenklassement 1 Trico Noble, 2 Slagerij Plas schaert, 3 Frisol. 1972: aantal deelnemende ploegen 18. Eerste etappe 1 Peter van den Donk, 2 Henk Poppe, 2 Cees Bal, 3 Peter van etappe ploegentijdrit 1 Trico Noble, 2 Caballero, 3 Ketting. Derde etappe 1 Piet van Kat wijk, 2 Romain Vercauter, 3 Gerrit Sint Nicolaas. Individu eel eindklassement 1 Henk Poppe, 2 Cees Ba, 3 Peter van den Donk. Eindploegenklasse ment, 1 Caballero, 2 België, 3 Trico Noble. I^etiJc Poppe, de winnaar van het vorig jaar, die de Omloop op Ij1 naam schreef na Cees Bal in de eindsprint achter zich te hebben. 9 Henny Gijsel (vierde van links) op kop van het jagende peloton tijdens de negende Omloop. FINISH OP SINTELBAAN NIET TOEGESTAAN (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben IJse baert, nu al dertien jaar consul van de KNWU in Zeeland is „meegegroeid" met de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. IJ sebaert maakt evenals het organisatiecomité zijn tien de omloop mee, en hij er kent graag dat er in verge lijking met de eerste edities van de omloop wel het een en ander veranderd is. IJsebaert: „De aanpak is een stuk professioneler geworden. Neem nu de Stichting Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Dat is iets unieks. Op die manier is het voor het organi satiecomité een stuk gemakke lijker geworden. Men heeft niet meer die grote financiële kopzorgen. Nee, vroeger ging het allemaal veel amateuristi- seher". Wel meent consul IJsebaert, een man die geen blad voor de mond pleegt te nemen, dat het organisatiecomité best met en kele mensen uitgebreid zou kunnen worden. IJsebaert: „Ik ben van mening dat er teveel werk moet worden verzet door te weinig mensen. Vooral de administratieve rompslomp moet door slechts enkele per sonen worden verwerkt. Zo wel het wielercomité Oostburg als het wielercomité Terneu- zen zou twee of drie man meer moeten leveren. De juis te mensen wel te verstaan, zodat die het werk van dege nen die nu vrijwel alles moe ten opknappen, kunnen ver lichten. En eventueel kunnen overnemen, als dat nodig mocht blijken te zijn". Verheugd is Ben IJsebaert over het feit dat het Omloop comité dit jaar is afgestapt van de afwachtingskoers in Terneuzen en daarvoor in de plaats in verband met het jubileum een aantal andere sportieve festiviteiten op touw heeft gezet. IJsebaert: „Ter omlijsting van de Omloop is zo'n voetbalwedstrijd van oud- NAC en dat atletiekduel een prachtig iets. Een idee van Toon Simons. Die is altijd wel goed voor stuntwerk". IJsebaert heeft als consul, die graag gezien is in Zeeland en altijd bereid is tot compro missen, een kleine spaak in het wiel gestoken van het or- ganisatiecomité van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren. IJsebaert kan er niet ak koord mee gaan dat de aan komst van de tweede etappe van de Omloop plaats zal vin den op de sintelbaan op het sportpark in Terneuzen. IJsebaert: „Het organisatie comité wilde de aankomst graag hebben op de sintelbaan. Dat zou aantrekkelijker voor het publiek zijn, dat er toch al is in verband met het afwach- tingsprogramma. Maar een aankomst op de sintelbaan is mij te gevaarlijk. Daar heb ik mijn toestemming niet aan kunnen geven. De finish is gewoon in de Zuidersport- parklaan. Dat maakt weinig verschil. Dat is veiliger. Op een sintelbaan is het risico van valpartijen veel te groot". Een verbetering vindt IJse baert het invoeren van een individuele tijdrit die nu in Philippine wordt gehouden. IJsebaert: „Een mooi stukje van samenwerking tussen het comité Omloop van de Braak man en het comité Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. De Omloop is er beslist aantrek kelijker door geworden". Ietwat teleurgesteld is de Zeeuwse wielerconsul door het lange uitblijven van de in schrijving van sponsorploegen. IJsebaert: „Dat is alle jaren hetzelfde liedje. Aan de ene kant heb ik wel enig begrip voor de sponsors, die niet al tijd even vroeg weten of de sterkste renners beschikbaar zijn, maar voor de organisatie is het een vervelend iets. Daar kwamen dit jaar de schorsin gen van sterke Caballero- en Ketting-coureurs bij en van De Waal, die de organisatie hoofdbrekens bezorgden. Ge lukkig heeft de KNWU deze fout ingezien en een uitzonde ring gemaakt voor de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Die mocht er terecht niet de dupe van worden. Op die manier zou de wielersport niet ge diend worden". (Van onze sportredactie) TERNEUZEN/ OOSTBURG De derde etappe van de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen wordt gevormd door een ploegentijdrit over 37,5 kilometer met als start plaats Terneuzen en met als finishplaats Oostburg. De start van deze ploegentijdrit zal plaatsvinden om 9.15 uur op de Rijksweg aan de west zijde van de Middensluis (kanaal Terneuzen-Gent) in Terneuzen. De route ziet er als volgt uit (achter de plaatsnamen de doorkomst tijden van de eerste en de laatste ploeg). TERNEUZEN (9.15; 10.15) Middensluis via een der bruggen. over de westsluis rijksweg Terneuzen-Sas van Gent SLUISKIL-WEST (9.23;10.23) SAS VAN GENT <9.27;10.27) Driekwart Zandstraat Prov. naar Philippine. PHILIPPINE (9.35;10.35) Kasteelstraat Dij kmeesterweg Isabellesluis Prov. naar IJzendijke. KAPITALE DAM <9.44;10.44) Driesprong Kapitale dam Weg over de Liniedijk IJZENDIJKE (9.56;10.56) Tivolieweg Koninginnestraat Markt Landpoortstraat Sehoondijkseweg Kruising Prov. weg. IJzendijke-Schoondijke- Turkeye WATERLANDKERKJE (10.00 ;11.00) Prov. weg 'tussen IJzendij- ke-Oostburg. Kaas en Broodsedijk Tragelsingel FINISH (10.05:11.05). Wielerconsul Ben IJsebaert„Aankomst op de sintelbaan lijkt me gevaarlijk toe". (Van onze sportredactie) AARDENBURG Henny Schouten, ploegleider van Tri co Noble, de bekende Zeeuwse (Van onze sportredactie) TERNEUZEN HET comité, dat de Omloop van Zeeuwsch-Vlaande ren nu al voor de tiende keer heeft georganiseerd ziet er als volgt uit: C-P. Veerman (voorzitter), R. Benjamins (vice-voorzit- ter), H. van Paemel (eerste secretaris), P. Scherbeijn (tweede se cretaris), P. Roelands (penningmeester), j. Claeys (tweede penning meester), L. van Hijfte (publiciteit) en Th. En gels (representatie). 9 Tricoi Noble-ploegleider Henny SchoutenJe moet behalve met je eigen ploeg ook rekening houden met de belangen van de wielerverenigingen". formatie van de gebroeders Van Turenhout, heeft zijn for matie al lang op papier staan. De formatie die furore zal moeten maken in de tiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren. Leon Strobbe (Lamswaarde) Jan Raas, 's-Heerenhoek, Hen ny Gijsel, Heikant, Grand Tho mas, Philippine, Rob Kroep, Rotterdam en Tonny Huizen, Kloetinge, zijn de mannen die het moeten gaan maken in de ze jubileum-Omloop. Schouten heeft nogal met wat problemen te kampen ge had voordat hij zijn definitieve keuze kon maken. Schouten: „Het probleem is dat de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanderen ook graag enkele goede renners van Trico Noble, die lid zijn van Zeeuwsch- Vlaanderen, zou willen gebrui ken. Daar moet een sponsor begrip voor hebben, net zo goed als het bestuur van een wielerclub moet kunnen be grijpen dat een sponsor graag zijn sterkste ploeg in de strijd brengt. Om een compromis te bereiken hebben we Tonnie Veerman Terneuzen en Guido Paridean Aardenburg vrijge geven voor de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. Maar ja, je kunt niet iedereen tevredëri stellen. Aanvankelijk zou ook Grant Thomas een plaatsheb ben kunnen krijgen in een van de formaties van Zeeuwsch- Vlaanderen, maar Schouten moest in laatste instantie toch een beroep doen op Thomas. Schouten: „Verbeke stopte door persoonlijke omstandig heden met de wielersport en Brinkman stapte over naar de beroepsrenners. Daardoor viel er ineens een gat. Daarom maakt Thomas nu toch deel uit van de Trico Noble- ploeg." Henny Schouten heeft er be grip voordat de deelname van het aantal sponsorploegen in de tiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen wat te genvalt. Schouten: „Ik kan me voorstellen dat andere ploeg leiders er mee zitten. Het sei zoen is echt te lang voor de coureurs. Ze zijn vermoeid. Dat is begrijpelijk. Bovendien werken de maatregelen van de KNWU-schorsingen na de Vierstromenlandronde en de nieuwe bepalingen rond de sponsorregeling niet stimule rend om deel te nemen. Ik zie het er van komen dat er een aantal sponsors het bijltje bij neer zal gooien het volgend seizoen. En dat heeft de KNWU dan aan zichzelf te wijten" De schorsing van De Waal in de Vierstromenlandronde bracht Schouten aanvankelijk op het plan al zijn renners vrij te geven aan de verenigingen - Theo Middelkamp en nu is De Waal vervangen door Leon Strobbe. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Wist u dat het organisatiecomité van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen zeer veel uren kwijt is met vergaderen. In januari begint men met een frequentie van eens in de twee maanden vergaderingen te beleggen; de laatste twee maanden voor de Omloop gebeurt dat om de twee weken en de laatste twee weken komt men vrijwel dagelijks bijeen. Het organisatiecomité beperkt zijn activiteiten niet alleen tot de organisatie van de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. 0 De Stichting Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen vergadert eens in de maand. Secretaris Henny van Paemel: „Wij hebben er ook voor gezorgd dat de wielercomités in Kloosterzande, Hoek, Sas van Gent en Zaamslag nieuw leven ingeblazen werd. De Omloop is niet voor niets de „Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen". We wllen dat all* plaatsen die we aandoen zich betrokken voelen bij de Omloop". uj

de Stem | 1973 | | pagina 21