Zeeuwsch-VIaamse kappers willen actiever worden Scholieren uit Zoetermeer voor werkweek naar Axel Bol Sport wint volleytoernooi Oud-wethouder L. Vereecken is overleden Geen exi Sloegebie afsluiting 00ster- schelde Volop activiteiten tijdens kermis in Nieuw-Namen Weinig deelnemers aan viswedstrijd van Koewachtse hengeivereniging stad streek 1Mi UWWill Belgen besteden vier ton aan groenvoorziening AANRANDING Oostburg Hulst Cling e Nieuw-Namen Nieuw bestuur muziekboml Man uit Lamswaarde overleden na ongeluk DIAMANTEN BRUILOFT IN SLUIS H^nastdiik Eede Graauw Nieuwe straat namen in Sas van Gent Lid van De Scheldezonen gehuldigd Volkskoers Ministers: V\ Vrij zonnig Dihsdag 11 september 1973 (Van onze correspondente) AXEL „Het wordt tijd dat er eens wat meer leven komt in het Zeeuwsch-VIaamse kapperswereldje. Een wedstrijd zo nu en dan en wat extra training zou het technisch peil alleen maar ten goede komen. In het kappersvak moet je geregeld op je vingers worden getikt, anders verval je in een sleur en dat gaat ten koste van de klant". Tl (Van een onzer verslaggervers) AXEL/HULST Tachtig leerlingen van de derde klas van het Erasmus-college (VWO en HAVO) in Zoetermeer komen van 24 tot en met 28 september voor een werkweek naar Axel. Ze logeren daar tijdelijk in de jeugdherberg en houden zich van hieruit bezig met een aantal projecten. (Van onze correspondent) AXEL De komende maan den zal langs verschillende rijkswegen in Zelzate (o.a. de weg Antwerpen-Zelzate, Ken- nedylaan, de industriële weg langs de weg van het Zeeka naal) voor ruim 400.000 gul den worden gezaaid en ge plant. Het project wordt uitge voerd door de n.v. Groenvoor ziening „De Doelder" Axel- Nederland. Het betreft onder meer honderd haagplanten, meer dan 300 bomen, 1100 harsadhtigen, 15.000 heesters en meer dan 40.000 stuks bos goed. Daarbij wordt ook 1.000 vierkante meter gras gezaaid. Het loofhout wordt geplant tussen 15 oktober en 1 april 1974, de bladho-udende gewas sen tussen 1 september en 15 oktober van dit jaar en tussen 15 maart en 15 april van volgend jaar. De kosten van deze beplantingen komen voor rekening van het Belgische „wegenfonds". (Van een onzer verslaggevers) HULST Onbekenden heb ben in de nacht van zaterdag op zondag de 20-jarige B. uit Sint Jansteen aangerand. De vrouw werd door de onbeken den achter in aanbouw zijnde woningen in de Wilheknina- straat gesleurd. Omwonenden hoorden het hulpgeroep en troffen haar half ontkleed aan. waarna de politie werd ge waarschuwd. Kind in Nood De actie „Kind in Nood", een geldinza meling voor het nationale ge schenk aan de koningin, heeft in Oostburg het eindtotaal van f 6608,50 bereikt. Bij de op brengst van de huis-aan-huis collecte kon nog een bedrag van f 399,15 worden toege voegd, dat was verzameld in bussen op de postkantoren, en f 341,24 opgehaald tijdens de kerkdienst op 5 september m de kerk van Schoondijke. Tegelijkertijd wordt voor een andere groep leerlingen in Zuid-Limburg een vergelijk baar project gehouden. Het Is de eerste keer, dat het Eras mus-college voor de traditio nele werkweken het oog heeft laten vallen op Zeeuwsch-Vlaanderen. De voornaamste reden daarvoor is, dat het aanbod voor de werkweek in Limburg te groot dreigde te worden. Daarom zocht men een tweede grens gebied, dat aan de gestelde voorwaarden zou voldoen en daarbij is de keus op Zeeuwsch-Vlaanderen geval len. Leraren vam de school zijn afgelopen maand in de omge ving van Hulst en Axel pools hoogte wezen nemen en daar bijzonder gastvrij ontvangen. Bijzonder ingenomen met de spontane medewerking toont zich projekt-leider en docent, de heer J. Keukelaer. Uit al die belangstelling leiden we af. dat het wel op prijs wordt gesteld wat we hier komen doen", aldus zijn conclusie. Tijdens het verblijf in Axel zal de groep zich bezig houden met vier werkthema's. be staande uit: milieu en indus trialisatie, Schelde nautiek, waarbij de scheepvaart onder de loep wordt gehouden, histo rie, kunst en cultuur. Bij deze twee laatste thema's zal ook het aangrenzende Belgische gebied worden betrokken. Alle leerlingen zullen van hun bevindingen individueel een verslag maken, waarna uit een selectie van de beste ver slagen achteraf een algemeen overzicht wordt gemaakt. De conclusies daarin zullen worden meegedeeld aan te mensen en instanties, waan e men inmiddels in Zeeuwsch- Vlaanderen kontakten heeft gelegd. Aan gevarieerde on derwerpen voor de leerlingen zal het overigens niet hoeven ontbreken. De Zeeuwsch- VIaamse filmorganisatie maakt van verschillende programma onderdelen video-opnames, die ook aan de leerlingen getoond worden en op dinsdagavond van het verblijf in Adel treedt Marie-Cécile Moerdijk op. De heer Keukelaer steekt overigens niet onder stoelen of banken, dat het wel wat moei te heeft gekost om de leerlin gen voor Zeeuwsch-Vlaande ren „warm" te krijgen. „Dat zal volgend jaar, als we hier eenmaal een keertje geweest zijn aanmerkelijk minder moeite kosten. De leraren, die meewerken zijn in leder geval wild enthousiast over het ge bied", aldus de heer Keukelaer tot slot. Kapper J. v.d. Hout (36 jaar) zit, als hij dit zegt, sa men met zijn collega J. Buize (33 jaar uit Zaamslag) in de nu lege herenafdeling van de moderne kapperszaak aan de Noordstraat in Axel. Het kap persvak gaat hem duidelijk ter harte. Hij is niet het type, dat werkt van negen tot zes uur en het dan wel voor ge zien houdt. Hij wil er meer voor doen en zit daarom ais voorzitter samen met de heer Buize en de heer C. van Rijs- bergen uit Axel in het bestuur van de technische club voor kappers in Zeeuwsoh-V'laande- ren. Bij deze club, die ongeveer twintig jaar bestaat zijn negen heren en dameskappers aange sloten. (afkomstig uit Axel. Terneuzen, Zaamslag, Sluiskil en Hulst), die samen trai ningsavonden houden en ver gaderingen beleggen. Maar de kappersclub wil meer. Daarom is men erg blij, dat de Takon (Technisch Ar tistieke Kappers Organisatie Nederland) contact heeft ge zocht om in Zeeuwsch-Vlaan deren met behulp van de kap persclub nieuwe leden te wer ven en eens wat activiteiten op touw te gaan zetten. „Als alles goed gaat, worden we een regionale afdeling van de Takon", zegt de heer V.d. Hout. „Dat biedt vele voorde len. ïn de eerste plaats kun nen we, onder leiding van een goede Takontrainer meer trai ningsavonden houden. Dat heb je als kapper echt wel nodig om bij te blijven. Een bezoek je aan de kapper is al duur. dus moeten wij ervoor zorgen dat we vakwerk leveren. Maar bovendien organiseert de Ta kon ook kappers wedstrijden. Misschien kunnen die dan in de toekomst ook eens in Zeeuwsch-Vlaanderen worden gehouden". Als wij als leek, zeggen dat zo'n wedstrijd een fraai, maar toch zinloos gebeuren lijkt, omdat geen enkele vrouw met zo'n ingewikkeld kunstwerk op haar hoofd bij de groente boer spruitjes gaat halen, ver klaart de heer V.d. Hout: „Er steekt een groot stuk hobby in die wedstrijden, maar ze heb ben ook een groot praktisch nut. In een kapsel worden soms alle technieken ver werkt, die je als goede kapper dagelijks bij je klanten moet toepassen. Bovendien werk je aan je peil", voegt collega Buize daaraan toe. „Hoewel dat peil in Zeeuwsch-Vlaande ren zeker niet onder doet voor het landelijke, geloof ik dat we nog beter kunnen". Langspeelplaat Het „ou de" kinderkoor van broeder Leander heeft een langspeel plaat uitgebracht met bekende liedjes. De plaat is te koop voor een bedrag van 10 gul den. Inmiddels bestaat het „oude" kinderkoor uit een groot aantal nieuwe leden, om dat broeder Leander na de va kantie veel van zijn zangers heeft moeten afstaan aan het voortgezette onderwijs. ,.Er is voldoende talent aanwezig om weer tot iets moois te komen", aldus broeder Leander. Voetbal Het herenvoetbal elftal van 't Centrum uit Hulst heeft in een op het OZO-terrein te Hulst gespeel de vriendschappelijke voetbal wedstrijd met 44 gelijk ge speeld tegen v.v. De Krabben uit Bergen op Zoom. Het da mesteam van 't Centrum speel de eveneens vriendschappelijk op het OZO-terrein te Hulst tegen een damesploeg uit het Belgische De Klinge. De Hul ster dames verloren met 0 1. De kappers Van der Hout (in stoel) en Buy se Prikklok De duivenmel ker R. van Gaever uit CLinge had met zijn bromfiets duiven inigetkonfd te St.-Gillis (B). Bij het terug naar huis rijden had hij zijn prikklok evenals zijn regenkleding in zijn fietstas geborgen. Thuis komende be merkte hij, dat hij zijn fietstas met prikklok en regenkleding verloren had. De heer Gaever ginig direct naar de duiven- maatschappij om een andere prikklok te huren voor het klokken van zijn duiven. Oriëntatlerlt Door de ver- kennersgroep Sint-Paulus werd een oriëntatierit met de fiets gehouden, waarvoor een matige belangstelling bestond. De uitslag was als volgt: Theo Bogaert 31 strafpunten, 2 D. van Roeijen 33 straf p., 3 P. van Meijer 33% strafp.. 4 D. van Remortele 34, 5 T. van den Brande 36 6 E. de Ke- sel 49, 7 D. Kesel 49, 8 K. Bogaert 55, 9 P. der Weduwe, 10 M. de Kesel. Bejaard enreis Vandaag gaan de bejaarden van Clinge per bus op reis naar de Belgi sche Kempen. Daarna gaat het naar de Nederlandse MaasvaL lei om tenslotte door België weer naar huis terug te ke ren. Schoolbus Het schoolbe stuur van Nieuw-Namen is in overleg getreden met de ge meente Hulst om een oplos sing te zoeken voor het weg vallen van de schoolbus voor kinderen uit de polders. Het college van burgemeester en wethouders heeft het school bestuur verzocht om een zo gunstig mogelijk financieel voorstel te doen. De oude schoolbus is versleten en een nieuwe aanschaffen voor tien of vijftien kinderen is te duur. Het probleem ligt vooral zo moeilijk, omdat de lagere en de kleuterschool op zeer ver schillende tijden eindigen. Het schoolbestuur zal een voorstel indienen, waarna het gemeen tebestuur zich daarover kan beraden. (Van onze correspondent) HULST Bol Sport is win naar geworden van het tweede grote „Luktor banden"-bc- drijfsvolleybaltoernooi voor heren, dat werd gespeeld in sporthal „Den Dullaert" te Hulst. Dit toernooi, dat de start betekende van een nieuw bedrijfsvolleybalseizoen, is in alle opzichten een succes ge worden. In poule A was het Luktor Banden 1 dat met vier punten poule-winnaar werd. Het ver sloeg WC met 0—2 (2-15 7— 15) en Ambulo eveneens met 0-2 (10—15 5—15). Ambulo dat met 2—0 (15—5 16—14) won van WC eindigde als tweede en WC puntenloos als derde. Lybeert-Verstraeten werd met drie punten winnaar van poule B, het team uit Kapelle- bruig won met 20 (153 151) van Remortel, maar speelde slechts 11 158 1517) gelijk tegen Voor waarts. Dank zij een 20 (1512 1513) zege op dat zelfde Voorwaarts eindigde Remortel met twee punten 2de en werd Voorwaarts met een punt laatste. In poule C was het Clitex Sport dat met vier punten als eerste eindigde. De Clingese heren wonnen met '20 (15—5 1511) tegen Luktor Banden 2 en met 20 (157 151) tegen de latere toernooiwin- naar Bol Sport. Laatstgenoemd team won in deze poule met 02 (715 315) van Luktor Banden 2 dat door deze beide nederlagen was uitgescha keld. De eerste halve finale tus sen Luktor Banden 1 en Bol Sport verliep uitermate span nend, omdat beide teams vrij goed aan elkaar gewaagd wa ren. Na twee fel betwiste sets eindigde deze partij op een 1—1 (15—10 5—15) gelijk spel. Dank zij een beter setge middelde was het Bol Sport dat naar de finale overging. Clitex Sport had in de tweede halve finale weinig moeite met een nog niet goed draaiend Lybeert-Verstraeten dat kans loos met 0—2 (11—15 3-15) verloor. Clitex Sport dat fooi (Se eerdere zege in zijn poule te gen Bol Sport door bijna ie dereen als zeker winnaar werd aangestipt, kwam in die finale tegen de oud-leeringen van een koude kermis (huis Bol Sport vocht met een enor me inzet, waarvoor het al ja ren bekend staat, voor iedere bal en slaagde er daardoor on verwacht, maar zeker niet minder verdiend in dank zij een ruime 20 zege de prach tige „Luktor Banden-beker" in de wacht te slepen. In de strijd voor de derde en vierde plaats gaven Luktor Banden 1 en Lybeert-Ver straeten elkaar niets toe en speelden met 11 gelijk. Luk tor Banden 1 werd door een beter setgemiddelde derde waardoor Lybeert-Verstraeten genoegen moest nemen met de vierde plaats. Voor de vijfde en zesde plaats won Ambulo met 20 tegen Remortel. En voor de zevende en achtste plaats deelden Voorwaarts en WC met 11 broederlijk de punten. WC had een bete* doelgemiddelde. Voorzitter Naessens van de bedrijfsvolleybalbond Hulst reikte na afloop van het toer nooi in de foyer van de sport hal de prijzen uit. De eindstand: 1 Bol Sport, 2 Clitex Sport, 3 Luktor Banden 1, 4 Lybeert-Verstraeten, 5 Ambulo, 6 Remortel, 7 WC, 8 Voorwaarts. 9 Luktor Banden (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Het be stuur van de r.-k. bond van harmonie en fanfaregezel' schappen in het bisdom Breda heeft een nieuwe samenstel ling gekregen. De samenstel ling voor de afdeling Zeeuwsch-Vlaanderen ziet er nu als volgt uit: F. P. de Waal Kloosterzande voorzitter, se cretaris P. de Deokere Nieuw- Namen, vicevoorzitter A. Jongbloed, Sas van Gent. Le den: W. Aedenaert. Zuiddorpe en H. Peersman, St.-Jan- steen. (Van onze correspondent) TILBURG In het St.-Ell- sabethziekenhuis te Tilburg is gisterenvoormiddag de 78-jarl- ge L. Vereecken uit Lams waarde aan zijn verwondingen tengevolge van een ongeval overleden. Het slachtoffer was zater dagmiddag betrokken bij een ernstige aanrijding op het kruispunt Rapenburg-Tol in Vogelwaarde. (Van onze correspondent)' SLUIS Het echtpaar H. J. Bogaard-M. L. Claerhoudt vierde te Sluis zijn diamanten huwelijksfeest. Het diamanten bruidspaar waarvan de man 84 en de vrouw 83 jaar is trad op 10 september 1913 te Sluis in het huwelijk. De heer Bogaard stamt uit een bekende Sluise metselaars- en aannemersfami- lie. Familieleden, vrienden en kennissen en onder andere ook het Sluise gemeentebestuur kwamen het krasse echtpaar hun gelukwensen aanbieden. Namens het gemeentebestuur werd de gebruikelijke feest taart met het wapen van Sluis aangeboden. Bingo Aan de bingoavond In het recreatieoord „De Vo gel" hebben 150 personen deelgenomen. De eerste prijs ging naar C. Keulemans uit Merksem, 2 S. de Roos Hengstdijk, 3 mevrouw Van Keulen Antwerpen, 4 J. Burg- grave Hengstdijk, 5 N. Broek- meyer Kloosterzande, 6 H. Rombout Beveren, 7 C. Keule- man Merksem. (Van een onzer verslaggevers) LAMSWAARDE Oud-wethouder L. J. Vereecken van de gemeente Hontenisse is maandag in het ziekenhuis te Tilburg overleden aan de verwondingen, die hij afgelopen weekend bij een verkeersongeluk op Rapenburg-tol in Vogelwaarde heeft opgelopen. (Van onze correspondent) KOEWACHT Het groot internationaal toernooi in Noord-Frankrijk, de Belgische kampioenschappen voor dames en junioren en een aantrekke lijke wedstrijd te Stekene, hebben de organisatoren van het internationaal hengelcon- cours van de Koewachtse Hen gelsport-Vereniging afgelopen weekeinde parten gespeeld. Er waren slechts 76 deelne mers en dat is pak weg een honderdtal minder dan nor maal het geval is en daarop had men bij het inkopen van de prijzen niet gerekend. Voor de vereniging beteken de dat een financiële strop, maar voor de deelnemers een buitenkansje, want het bestuur trok geen enkele prijs terug. Zo kon bijna de helft van de aanwezige hengelaars, na af loop van deze in de Konijnen- putte en het Grote Gat gehou den hengelwedstrijd met een prijs naar huis keren, tof Er werd veel gevangen. De winnaar van het concours, L. de Vleeshouwer te Zelzate be haalde 198 punten, de hoofd prijs plus de beker voor de eerste Belgische deelnemer. De verdere uitslag was: 2 O. Aerts, Niel (B) 171; 3 R. Ols- beke, Gent 133; 4 G. de Block, Waasmunster (B) 112; 5 E. Soethart, Westdorpe 111 (Be ker voor de eerste Nederlan der); 6 M. Fonteiyne. Gent 100; 7 A. Bours, Sint Jansteen 98 (beker voor het eerste lid van de organiserende vereni ging); 8 J. Cappaert, Niel (B), 95; 9 Th. van de Abeele, Westdorpe 95; 10 M. Hen- drikx, Gent 81 punten. De be ker voor de eerst geklasseerde dame werd gewonnen door mevrouw M. Man-bey te Niel in België. De heer Vereecken was 77- iaar en afkomstig uit Lams waarde. Van 1942 tot 1946 was hii raadslid van de gemeente Hontenisse en na die periode werd hij gekozen tot wethou der. Hij heeft deze functie tot 1966 bekleed en beheerde de portefeuille van openbare wer ken. Vorig jaar oktober kwam onder tragische omstandighe den bij een verkeersongeluk zijn vrouw om het leven en dit heeft hem bijzonder aange grepen. Tijdens zijn wethou derschap werkte de heer Ver eecken nauw samen met oud- gemeentesecretaris O. Ver- straaten, die momenteel ver blijft in de Blaauwe Hoeve. De heer Verstraaten: „Het bericht over zijn overlijden heeft me erg aangegrepen. Het was een veelzijdig mens, die zich vooral in de gemeenschap bewoog, niet alleen in Lams waarde, maar ook in Klooster zande". De heer Vereecken bekleedde in het verenigings leven tal van functies en was onder meer veertig jaar ver bonden aan het waterschap „Kruispolder", waarvan lange tijd als dijkgraaf. „In Lamswaarde is hij vroe ger het middelpunt van het verenigingsleven geweest. Het was een zeer gewaardeerd man. Hij heeft veel tot stand gebracht", aldus de heer Ver- straaten. Voor zijn vele ver diensten werd de oud-wethou der onder meer onderscheiden met ere-tekenen, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau. Volkskoers Ter heid van de kermis te werd zondagmiddag een volks, koers gehouden. In de catego! rie voor deelnemers boven dj 35 jaar, die een afstand fe rijden hadden van 25 kilome- ter, finishte als eerste Jul, pas'_ cal Brugge. De deelnémetj onder 35 jaar kregen een a{. stand te rijden van 60 km' Winnaar was hier H. Maes uit Kemseke. Na afloop werden in café „Cambrinus" de prijzen aan de winnaars uitgereikt, Afsluiting Vandaag |s <j5 Duivenhoekseweg van Graauw naar Paal voor alle verkeer afgesloten in verband met het leggen van duikers. Deze maatregel is mede genomen wegens het vrij ernstig auto. ongeluk dat onlangs plaats, vond, toen eveneens werk- zaamheden aan de gang wa. ren. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Ia de raadsvergadering van Sas van Gent op 27 september stellen B. en W. voor namen te geven aan een groot aantal wegen buiten de bebouwde kom men. Voorts stellen B. en W. de raad voor een stuk gemeente grond in het bestemmingsplan St. Albert in erfpacht te geven aan de heer C.J.D. Strijdonk voor de bouw van een bunga low. Geadviseerd wordt de al gemene politieverordening in die zin te wijzigen dat in het vervolg verplicht wordt ge steld het huis- en tuinvuil al te geven in daartoe geëigende vuilniszakken. B. en W. stel len de raad voor een subsidie van f 210,- te verlenen aan de provinciale commissie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande. Door genoemde commissie worden in septem ber tot en met november twee naaicursussen gegeven in De Meerpaal te Philippine. (Van onze correspondent) - NIEUW-NAMEN Tijdens een receptie ter gelegenheid van het muziekfestival in Nieuw-Namen, is de heer C. van der Heyden gehuldigd als 25-jaar spelend lid van de fan fare „De Scheldezonen". De jubilaris ontving uit han den van de heer P. de Decke- re, secretaris van d'e r.-k. borud van harmonie- en fanfarege- zelschappen van het bisdom Breda, een oorkonlde met zil veren draagmedaille- De heer De Deckere prees de jubilaris Kermispret in Nieuw-Namen die woonachtig is in Sint-Ni- klaas, voor de moeite die hij zioh getroost om toch weke lijks te komen repeteren Tijdens de receptie sprak de voorzitter J. Lockef eer en d« heer B. de Keyzer als verte genwoordiger van de gemeen te. Hij ging daarbij onder meer in op de samenwerking tussen verschillende vereni gingen. De feestelijkheden rond de kermis in Nieuw-Namen kwa men zaterdag goed op gang. Vooir de aittracties in het cen trum van het dorp bestond een redelijke belangstelling, maar het gezelligst was het in de plaatselijke etablissementen. Tot een van de activiteiten behoorde onder meer een schieting, georganiseerd door de schuttersvereniging „Wil lem Teil". Er namen 71 schut ters aan deel. Op de eerste wip, viel de hoge vogel in hanlden van de heer Van Dor- selaer uit Sint Jansteen. De tweede hoge vogel werd be machtigd door zijn naamge noot uit St.-Gillis-Waes. De eerste zijvogel ginig naar J- Hoop uit Kloosterzande, de tweede naar Verhagen uit Sint-Jansteen, de derde naar Wolvenaer uit Doel en de vierde naar J. de Jong uit Sint-Jamsteen. De eerste hal werd geschoten door B. Plas- schaert uit Graauw, de tweede door E. Jonibheijm uit Kloos terzande en de derde door Baetens uit Kruibeke. De vierde kal was ook voor hem- Op de tweede wip werd de eerste hoge vogel verloot en viel de tweede in handen van Schudd'ings uit Nieuw-Namen' De eerste zijvogel ging naar Vermeulen, eveneen® ul* N ieu w-N amen. Zaterdagmiddag vond op het terrein van de voetbalvereni ging Hulsterlo een pupillen- toernooi plaats. Van de deel nemende ploegen werd Steen eerste met zeven punten Clin ge tweede met zes punten en SDO derde met vijf punten. Diezelfde middag werd eert volkskoers gehouden over een parkoers van circa vijftig kilo- meter. Van de veertig deelne mers werd Edmond Lam- brechts uit Sas van Gent win naar. Tweede werd Th. v.d. Branden Heikant 3. G. Thuie, Sint-Jansteen. Zaterdagavond gaven de fanfare de Scheldezonen en Sint-Jan uit Sint-Jansteen na een rondgang door het dorp een uitvoering op de kiosk. Zondagmiddag werd het mu ziekfestival voortgezet met een rondgang en uitvoeringen door de muziekgezelschappen Leopold uit Kieldreeht, de harmonie uit Hulst, Sint-Ceci- lia uit Kieldreeht, Nooitge* dacht uit Grauw, Clinge en het muziekdorp uit Heikant Dinsdag l1 september 197 (V: PEN HAAG De vervi zone bij Sas van Gent is worden om die verontrei" (Landbouw en Visserij) a Tweede-Kamerleden Roel bewindslieden wel om c je betrokken gebieden vei (Vervolg van pagina 1) In de verklaring van het ppR-bestuur wordt gezegd dat het onverminderd voortgaa van de afsluitingswerkzaamhe den afbreuk doet aan de ge loofwaardigheid van het on derzoek, waar de commissie Commissievoorzitter Klaas Commissie-voorzitter Klaas- sesz heeft zoals bekend al bi de installatie van de commis sie gezegd niet gelukkig te zijn met het doorgaan van de werkzaamheden. Het PPR-bestur zegt uit Zeeland informatie te hebben gekregen die er op wijst dat de werkzaamheden niet alleen onverminderd worden voortge zet, maar zelfs worden ver sneld. Er zijn bepaalde grote werken aangekondigd, aldus het PPR-bestuur, dat niet kan geloven dat het de bedoeling kan zijn die werken uit te voeren, terwijl er nog een commissie bezig is met te on derzoeken of afsluiting van de Oosterschelde wel gewenst is. Het PPR-bestuur zal de zaak aankaarten bij de PPR- bewindslieden in het kabinet- Den Uyl, evenals bij de ka merfractie, die overigens zelf inmiddels al overweegt om na de zeer onbevredigende beant woorde schriftelijke vragen van Waltmans, mondelinge te stellen. Vooruitzichten voor woens dag en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18 uur. Droog, vrij zonnig en tame lijk koel. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor woensdag: aantal uren ecu: 4 tot 12. Min. temp.: 0 tot f graden onder normaal. Max. lemp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro- eent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Voor donderdag: aantal uren aon: 4 tot 12. Min. temp.: 0 tot graden onder normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 90 procent. Konstanz 332 1. rlurtnfel- den 220 35 Straatsburg 190 r~8, Plittersdorf 346 plus 2, ™axau 403 plus 5, Plochingen plus 7, Mannheim 212 Jo, Steinbach 118 —1, Mainz if, ~7, Bingen 114 —4, Kaub v, 7, Trier 231 plus 6, Ko- ™enz 142 —2, Keulen 90 plus 2 Ruhrort 238 —7, Lobith 861 jZy, Pannerdense kop 838 6, «Omegen 666 —6 IJsselkop r, -7. Eefde IJsle 346 —2, "/venter 226 plus 3, Monsin ?Ta2 Plus 12, Borgharen 3810 P'us 10, Belfeld 1085 —2, Gra- j beneden de sluis 501 plus Morgen woensdag 12 <,ept. pergen 0p Zoom 3.33 en ?®rgen "•48. Hansweert 2.52 en 14.57. «neuzen 2.16 en 14.19. 7CÜ?1 1-44 en 13.51. "wneldinge 3.23 en 15 38.

de Stem | 1973 | | pagina 2