Van Hauten: Hockey is geen elitesport Ledenbestand van Rapide groeit enorm Rammeloo contra Gijs Veerman FC Eggermont speelt gelijk IJSEBAKRT EN DE OMLOOP Zeeuws record voor De Nijs LAMBRECHTS WINNAAR KOERS NIEUW-NAMEN Noorse „CUR TAC ZWA Scha WIS Verlies junioren Axel AI sport STANDËNLIJSTEN Dinsdag 11 september 1973 16 Dinsdag 11 september 1 (Van onze sport medewerker) HULST De hockeysport in Zeeland bloeit. Bij de verschillende verenigingen is het ledenaantal de laatste tijd enorm toegenomen. Ook bjj de Hulsterse hockeyclub Rapide hebben zich veel nieuwe leden aangemeld. De Rapidespelers Robbie Zaman en Eddie van Hauten, aanvoerder van het tweede team doen er dan ook van alles aan om het ledenbestand te vergroten. Robbie Zaman: „Als je jezelf volledig inzet voor een vereni ging en je trekt er op uit om nieuwe leden aan te werven is dat echt niet zo moeilijk. Maar je moet er natuurlijk wel wat voor over hebben". Mig#- :ii (Van onze SDOrtmedewerker! PHILIPPINE Sportcom- missielid Armanid Rammeloo van de wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen is het niet eens met de uitslagen van voorzitter Gijs Veerman van deze zelfde wielervereniging. Rammeloo: „Als Gijs Veerman de laatste weken over de Om loop praat, heeft hij het steeds over tweederangs amateurs. Men moet weten dat de wie lervereniging Zeeuwsch- Vlaanideren start met twee ploegen in deze Omloop. Deze renners zijn beslist geen ton- rers. Ik vind het onbehoorlijk vooir een voorzitter van een wielervereniging om eigen renners op deze manier weg te zetten. Een van deze ploegen krijgt als sponsor supermarkt A. en O. Wat moet doze zaak er nu van dienken dat er zo over deze renners wordt ge sproken. Op deze manier wordt er geen reclame ge maakt voor onze nog zo jonge vereniging. Wel is het zo dat voorzitter Gijs Veerman mee gaat met deze tweederangs amateurs naar Frankrijk en Engeland. Dan zijn deze ren ners wel goed genoeg. Als er wordt gesproken over topaima- teurs- vraag ik me af wat die al hebben laten zien de laatste jaren in de Omloop van Zeeuwsch-Vlaanderen. Han Weaterweel en nog diverse renners van deze klasse won nen toch ook etappes. De Omloop was er toen toch ook niet minder om. In ieder geval is het dinsdagavond ver gadering van sportcommiiissie en renners. Ik dertk wel dat er op deze vergadering nog enke le haide woorden zullen val len. Gijs Veerman zal op deze vergadering, toch zeker tegen over zijn eigen renners, zijn woorden terug moeten ne men". In korte tijd hadden Zaman en Van Hauten dan ook twee meisjes- en twee jongensteams (junioren) bij elkaar Van Hauten: „Er wordt nog vaak gezegd dat hockey een sport is voor de „hogere stand". Maar dat is helemaal niet waar Ie dereen kan aan hockey doen. We hebben dan ook besloten om te proberen hockey popu lair te maken. Rang of stand doet bij ons niets ter zake. Momenteel spelen er in de da meselftallen vrij veel ver pleegsters, die werkzaam zijn in het plaatselijk ziekenhuis. Vroeger was dat wel anders". De hockeyvereniging Rapide werd in 1942 opgericht door Frans Zaman. Edward Geir- naert, Rob Zaman en Ren Langenhorst. In 1943 werd echter pas de eerste wedstrijd gespeeld tegen Olympia uit Terneuzen. Het werd een 31 overwinning voor Rapide. Door de oorlog werd er in dat jaar niet meer gespeeld. Tij dens het bevrijdingsjaar 1944 speelde Rapide als eerste Ne derlandse club tegen een Ca use1, es leger :ftal. De Hulster- se hockeyclub maakte daarna enkele moeilijke jaren mee. Dit, kwam vooral door het feit dat Rapide nog steeds niet kon beschikken over een eigen ter rein. Maar in 1947 mocht Ra pide op het oude voetbalter rein van Sint-Jansteen gaan. Het damesteam zorgde gelijk voor een grote verrassing door zonder puntenverlies kampi oen te worden waardoor bet automatisch promoveerde naar de tweede klas. De laatste ja ren is vooral het tweede elftal het paradepaard van de vere niging. Vorig seizoen werd dit (Van onze sportmedewerker) HULST De grootste ver rassing in de derde serie vriendschappelijke voetbal wedstrijden tussen café- trim- en bedrijfselftallen, die ge speeld worden op de OZO- terreinen in Hulst, was wel het 22 gelijk spel dat FC Eggermont uit het vuur wist te slepen in de wedstrijd te gen stadgenoot Het Centrum 1. Met de rust had FC Egger mont zelfs nog een 21 voor sprong, maar na de rust scoor de Het Centrum de toch wel verdiende gelijkmaker. Het Centrum nam voor rust door Nagtzaam een 10 voor sprong, maar Van Damme bracht in de 15e minuut Eg germont op gelijke hoogte. Vanaf dat moment had FC Eg germont stadgenoot Het Cen trum duidelijk in de greep, en weer was het Van Damme die zijn ploeg op een 21 voor sprong bracht. Na de rust be gon Het Centrum met een overweldigende druk, maar de verdediging van FC Egger mont wist voorlopig stand te houden. Hun uitvallen hielden zelfs nog het nodige gevaar in, maar toen Taalman de gelijk maker bhmenknalde. was dat (Van onze sportredactie) TERNEUZEN KNWU- consul Ben IJsebaert voelt zich gekrenkt. Dit naar aanlei ding van de uitspraak van Henny van Paemel, secretaris van het organisatiecomité Om loop van Zeeuwsch-Vlaande ren, waarin Van Paemel zich belazerd voelde over de toe zegging van IJsebaert dat het voor vrijwel honderd procent zeker zou zijn dat de geschors te renners uit de Vierstro- menlandronde konden starten in de Omloop van Zeeuwsch- Vlaanderen. De opmerking „belazerd" van Van Paemel die overigens bij zijn uitlating blijft heeft wel een kleine toelichting nodig. IJsebaert „Ik heb me wel degelijk het vuur uit de sloffen gelopen om het rennersveld in de tiende Omloop van Zeeuwsch-Vlaan deren zo representatief moge lijk te maken". Het feit dat ik het organisa tiecomité van de Omloop in casu Van Paemel, verzekerde voor de volle honderd procent dat de geschorste renners zou den starten berust op zuiver goodwill. Een misverstand. Ik was wat dat betreft in alle eerlijkheid afgegaan op toe zeggingen van een tweetal le den van de sportcommissie van de KNWÜ, die mij die verzekering hadden gegeven. Diezelfde sportcommissieleden hebben er eveneens alles aan gedaan om de straffen onge daan te maken, maar het is deze heren eveneens niet ge lukt. Dit om h°t don-lpomron- dig feit dat de meerderheid van de KNWU anders dacht over het Zeeuwse minder heidsstandpunt. Hooguit kan men dus de sportcommissieleden en mij verwijten wat te gemakkelijk te hebben geoordeeld over de ze straffen. Wij hebben ge dacht, met de beste bedoelin gen overigens, dat de straffen werden opgeschort of onge daan zouden kunnen worden gemaakt. We hadden deze op timistische geluiden beter niet te vroeg aan het organisatieco mité laten horen. Nu het wel gebeurd is voelde men zich ook weer begrijpelijk bela zerd. Maar dat neemt ons po sitieve werk niet weg. Wij hadden het beste met de tien de Omloop voor. In die tiende Omloop overi gens kan de Trico Noblefor- matie niet beschikken over zijn coureur Grant Thomas. Thomas moet vrijdag beginnen te werken in de suikerbiet campagne, die weer op volle toeren gaat draaien. Thomas kan niet onder deze verplich tingen uit, zodat Frans van Turenhout nu een beroep zal moeten doen op Leon Strobbe, die aanvankelijk was vrijge maakt voor de wielervereni ging Zeeuwsch-Vlaanderen. ST.-AMANDSBERG De snel van zijn ziekte herstelde Wim de Waal heeft in het Belgische St.-Amandsberg zijn 29e overwinning behaald. Cees van Dongen uit Oud-Gastel eindigde als zesde. zeker verdiend. Beide teams kregen nog enkele kansen, maar het bleef gelijk. De Trimvereniging Hulst had he lemaal geen moeite om Clitex- Sport uit Clinge een zware 6-1 nederlaag te bezorgen. Met de rust hadden de trimmers al een 40 voorsprong genomen. Het eerste doelpunt kwam van de voet van Pluym, en reeds na 10 min. spelen was het Biesbroeck die er 20 van maakte. Het was weer Bies broeck, maar nu uit een straf schop die er 30 van maakte terwijl Lavoir alle gelegenheid Kreeg om de stand op 40 te brengen. J. de Loos werd vlak na de rust onderuit gehaald, en hij benutte zelf de straf schop, 50. Uit een scrimma ge voor het doel van de trim mers greep Vermeulen de kans om er 51 van te ma ken. Maar de trimmers hadden echter het laatste woord, het was Prenen die zijn ploeg naar een 61 voorsprong schoot. FC Lampo uit Hulst verloor verrassend met 20 van Racing White Sas van Gent. J. Pleunis bracht voor rust Racing White op een 10 voorsprong. Ook FC Lampo had in die eerste helft verschillende doel kansen gekregen, maar het kon er geen enkele benutten. Racing White deed dat enkele minuten in de tweede helft beter toen Van de Burg er 2- 0 van maakte. De Hulstenaren waren ook in de tweede helft zeker niet de mindere, maar men kon niet tot scoren ko men. FC Linex uit Koewacht kwam tegen MOC'65 uit Ter- neuzen niet verder dan een 11 gelijk spel. J. van Meir opende voor rust voor FC Li nex de score, maar Dijkmans bracht na de rust MOC'65 op gelijke hoogte. De ploeg uit Koewacht kreeg hierna de beste kansen voor de overwin ning, maar het bleef 1I. FC de Roeck uit St.- Jansteen had bijzonder veel moeite, .en dat vooral in de tweede helft, met Het Zeegat uit Clinge. Voor rust „liep" FC de Roeck over haar tegenstan der, en na 20 min. spelen was de stand dan ook al 30. Dit door een hattrick van Th. de Wit die de eerste drie doel punten voor zijn rekening nam. Toen strafte E. de Witte een verdedigin.gsfout resoluut af 31. Maar De Roeck kwam terug, en door twee doelpun ten van Passemier werd het 5—1. In de laatste minuten was het weer E. de Witte die er 52 van maakte. FC Niks I uit Hulst won gemakkelijk met 81 van het bijzonder zwakke Het Centrum 2 even eens uit Hulst. H. Stolte nam de eerste drie doelpunten voor zijn rekening, en Vermuë liet de vierde treffer aantekenen. Net voor rust werd het door mortier 41. Ook na de rust kwamen de doelpunten aan de lopende band. Score verloop: Hoefijzers 51. Hillaert 61, picavet 71 en Hoefijzers 8 1. Het tweede elftal van de Hulsterse hockeyclub Rt team kampioen van de eerste klas. door de laatste wedstrijd tegen Vissingen met maar liefst 51 te winnen. Zaman over het tweede team „Er zijn in het tweede veel spelers die in het eerste team kunnen komen. Meestal is het echter zo dat de jongens zich niet beschikbaar willen stellen. De sfeer in het tweede team is altijd erg goed. Wij houden best van een grapje. Maar tijdens de wedstrijden loopt het toch altijd op rolle tjes". Als het tweede team ook dit seizoen de kampioenstitel voor zich opeist, en die kans zit er wel degelijk in, komt het in dezelfde klas als het eerste team van Rapide. Dit seizoen heeft Rapide voor het eerst de beschikking over een trainer. Theo Baert uit Koe wacht. De meisjes worden ge traind door Hans Dujardin en de topscorer van het tweede, Eddie van Hauten. Rapide heeft momenteel ook een vaste coach, in de persoon van Kop pendraaier. Dat het op het ogenblik erg goed gaat met Rapide bewijst de overwin ning wel in het sterk bezette Reinaart-toernooi dat onlangs gehouden werd. (Van onze sportmedewerker) DORDRECHT-GOES De jaarlijkse atletiek ontmoeting tussen de drie geselecteerde af delingen van Zeeland, Gouda en Dordrecht is ook dit jaar weer een overwinning gewor den voor de Zeeuwse ploeg. Hiermee prolongeerden de Zeeuwen hun overwinning van vorig jaar. Niet alleen de Zeeuwse senioren bleken op vele nummers oppermachtig te zijn, ook de jeugdatleten spra ken nu duchtig hun woordje mee. De vele jeugdnummers werden dan ook voor het me rendeel Zeeuwse overwinnin gen. Zelfs de speciale prijs, verbonden aan deze ontmoe ting ging naar een Zeeuwse deelneemster. Deze kwam in het bezit van B. de Nijs (B- meisjes) van de atletiekvere niging Schelde Sport uit Ter- neuzen. Met haar eerste plaats op de 800 meter, vestigde ze tevens op deze afstand een nieuw Zeeuws record dit in een tijd van 2.24.5 min. De ere-prijs kwam haar dan ook zeker toe. Een verrassende ontknoping had de 1500 meter jongens A. J. Schout van de Hulsterse atletiekvereniging die als groot favoriet van start ging, kwam in dé laatste 300 meter te kort. Drie ronden had hij de leiding stevig in handen, en maakte het tempo zoals hij dat (Van onze sportmedewerker) NIEUW-NaMEjn „Hoe kon ik toch zo dom zijn, om me in de krant te laten druk ken, dat heeft mij de overwin ning gekost", aldus Theo van den Branden uit Heikant, die het aandurtde om met nog zo'n 30 km voor het einde, samen met Mon Lambrechts uit Sas van Gent, weg te springeii uit de zes man tel lende kopgroep. De zaterdag middag verreden volkskoers in Nieuw-Namen is in alle op zichten een groot succes ge worden. Onder grote belang stelling vertrokken de vijftig renners, om eerst een grote ronde van twaalf kilometer af te leggen, daarna twintig ron den door Nieuw-Namen en als laatste nogmaals een grote ronde. Er werd ontzettend hard ge reden. De ravage in de achter hoede was niet te overzien. Veel renners moesten afhaken en door het hoge tempo was er van terugkeren geen spra ke. De grote man in die eerste fase was Adrie 't Gilde uit Hoek. Hij was het, die al na drie kilometer er alleen van door ging. Hij sloeg een vrij groot gat en presteerde het om twintig kilometer alleen voor op te blijven, 't Gilde streek dan ook zeer veel premies op zak. In de groep bewogen Theo van den Branden, Hilaire Maes en de plaatselijke favo riet Fons van Raemdonck he mel en aarde om de vluchter tot de orde te roepen, hetgeen na twintig kilometer dan ook gebeurde. Enkele ronden bleef het peloton bij elkaar, maar tijdens een van de vele pre miesprints waren het Theo van den Branden, Gaston Thuy en Hilaire Maes die er vandoor gingen, maar Fons Schelfhout, Mon Lambrechts en Frans de Valcke hadden het gevaar ge zien en door een uiterste krachtsinspanning konden ook zij hun plaats in de kopgroep innemen. Binnen enkele ron den hadden deze zes een com fortabele voorsprong opge bouwd. In het peloton waren het vooral Van Raemdonck, Jos van Leeuwen en Adrie 't Gilde die alles in het werk stelden om weer terug bij te komen, maar de zes waren voorgoed buiten schot. Met nog twee kleine ronden voor de ooeg, waren het dan Theo van den Branden en Mon Lambrechts, die er vandoor gingen. Van den Branden werd keurig in de rug gedekt door ploegmaat Hilaire Maes, die het tempo drukte bij de achtervolgers. De samenwer king was bij de koplopers erg gped, zodat hun voorsprong niet meer in gevaar kwam. In het peloton verrichtte Fons van Raemdonck een formida bele prestatie, om van het pe loton weg te springen en in de straten van Nieuw-Namen aansluiting te krijgen met de tweede groep van Hilaire Maes. Tijdens de laatste me ters maakte Van den Branden de fout om binnendoor te wil len glippen, maar Lambrechts deed de deur dicht. Van den Branden moest in de remmen knijpen om niet te vallen, en kwam bijna stil te staan. De sprint voor de derde plaats werd gewonnen door Gaston Thuij voor Hilaire Maes. Een grote prestatie verrichte de bijna veertigjarige Piet Eve- raert uit Hulst om in dit ge weld overeind te bijven en keurig in het peloton over de eindstreep te komen. De uitslag (60 km. in 1 uur en 37 minuten): 1. E. Lam brechts Sas van Gent, 2. T. van den Branden, Heikant, 3. op 28 see. G. Thuij, Sint-Jan steen; 4. H. Maes, Kemzeke, 5. A. Schelfhout Hengstdijk, 6. F de Valcke, Aardenburg, 7. A. MMlIiSi De kopgroep in de volkskoers te Nieuw-Namen. van Raemdonck, Nieuw-Na men, 8. op 1 min.10 sec. J. van Leeuwen, Lokeren, 9. A. 't Gilde, Hoek, 10. R. Baert, St.- Niklaas, 11. L. Schelfhout, Hengstdijk, 12. W. Caboor, Aardenburg,, 13. A. de Ben Beveren, 14. G. Galle, Kiel- drecht, 15. A. de Baar, Graauw, 16. J. de Waard, Waasmunster, 17. S. de Rijke, Sas van Gent, 18, P Everaert, Hulst. Vanmiddag om halfvier wordt er in Nieuw Namen weer een volkskoers verreden. Dit ter gelegenheid van de plaatselijke kermis. wilde. Het waren toen alleen Flipse van AV'56 en Van Heul van Gouda die in zijn spoor konden blijven. Voor Van de Heul was dat geen verrassing, maar voor Flipsj daarentegen wel. Toen cle fina le in zicht kwam gingen Flipse en Van de Heul hun grote rivaal voorbij. J. Schout bleet toen nog volgen, maar zon geen kans meer krijgen om nog aan te vallen. In een vlijmscherpe eindspurt werd Van de Heul eerste in een tijd van 3.55.0 min. N. Flipse van AV'56 werd tweede in 3.56.1 min, terwijl Schout derdt werd in 3.58.3 min. Voor de Hulsterse atleet betekende de ze derde plaats een gevoelige nederlaag. Hij had in het be- gin van de wedstrijd toch wel wat te resoluut met zijn krachten omgesprongen. Piet Vonck won zoals verwacht ge- makkelijk de 5000 meter. Zijn tijd bedroeg 14.56.8 minuut. C, Hofman van Schelde Sport uil Terneuzen won zonder veel moeite de 100 en 200 meter sprint. Op de 100 m liet ze een tijd afdrukken van 12.2 sec, terwijl ze voor de 200 meter 25.0 sec. nodig had. Twee tijden die goede presta ties genoemd mogen worden. P. Sturm van AV'56 won bij de C-jongens de 800 meter, zijn tijd bedroeg 2.6 min. Bij het hoogspringen heren werd de eerste plaats eveneens een Zeeuwse overwinning. Hel was Boucherie van Marathon die 1.80 m hoogsprong. De 600 m voor meisjes C werd een overwinning voor het zusje van de kersverse Zeeuwse kampioene Karin de Nijs van Schelde Sport uit Terneuzen. Ze liet een tijd afdrukken van 1.42.7 min. Bij de dames „pak- te" I. Hage van Delta Sport uit Zierikzee drie overwinnin gen. Als eerste won ze met gemak het discuswerpen, met een worp van 36.78 meter. Ook bij het kogelstoten stond er geen maat op haar, de kogel ging 11.37 meter ver weg. Bij het speerwerpen liet ze een afstand aantekenen van 28.76 meter, en dat was ruim vol doende voor de eerste plaats. Ook op de 100 meter voor jongens C was P. Sturm van AV'56 bijzonder sterk. Hij werd eerste in 12.1 sec. De 100 m. voor jongens B werd een overwinning voor A. Fluit van Delta Sport. Hij liep de afstand in 11.8 sec. J. Evers- dijk schreef de 400 m op zijn naam, tijd 52.2 sec. Ook bij het verspringen was hij duide lijk de sterkste, zijn afstand bedroeg 6.40 meter. M. de Wolf won bij de meisjes D de 60 meter in een tijd van 9.1 sec. De atlete van AV'56 deed het bijzonder goed. P. Moelker van Schelde Sport won zoals traditiegetrouw de 800 meter voor B-jongens, dit in een tijd van 2.20 min. Het hoogspringen meisjes B werd een zege voor M. Kouyzer van Delta Sport met 1.60 m, ter wijl haar clubgenoot L. de Pree het hoogspringen won bij de jongens B met een sprong van 1.65 meter.. Het versprin gen voor meisjes B werd een overwinning voor Th. Kayste- ker van Delta Sport met 5.15 meter en L. Gillissen van Dy namo won de 80 meter bij de meisjes C. Haar tijd bedroeg 10.3 sec. Eindstand: 1. Zeeland 354% punt, 2. Gouda 269% punt, 3. Dordrecht 243 punten. (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Axel A 1 heeft zijn eerste verliespunt opgelopen in de hoofdklas van de juniorencompetitie van de KNVB afdeling Zeeland. Axel Hulstenaren moesten in Zie rikzee Al de hekkesluiter!) met een 31 nederlaag genoe gen nemen. Walcheren Al stelde tegen Vlissingen Al teleur (10) en Al speelde thuis tegen Steen Middelburg deed het bij Bruse Al maar 22 en moet nu de eerste plaats delen met Kloe- tinge Al, dat thuis met 32 van Goes Al won. HVV Al deed het helemaal slecht. De Boys Al heel goed door met 11 gelijk te spelen. Terneu zen Al - Arnemuiden Al werd afgelast als gevolg van de langdurige droogte (er ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND le KLAS Brouwersh. 1 36 Col. Boys 1 Nieuwdorp 1 45 Sluis 1 Zaamslag 1 45 VCK 1 Arnemuiden 2 34 Heinkensz. 1 Apollo 1 34 Wemeldinge 1 Veere 1 34 Arendsk. 1 WIK 1 3—4 2e KLAS A Bruse Boys 1 36 Middelburg 7 SKNWK 1 3—6 Bevelanders 1 Arnemuiden 3 36 GPC 2 Serooskerke 1 34 Meeuwen 2 Duiveland 1 3—4 SSV 1 Oostkapelle 1 33 Mevo 1 3e KLAS C 2e KLAS B 35 Tern. Boys 2 1 35 Krabbend. 2 34 Kloetinge 2 23 Hoedekensk. 1 31 33 Borssele 1 GPC 1 Kruiningen AZVV 2 Waarde 1 Yerseke 2 Wemeldinge 2 33 Spui 1 3e KLAS A Cortgene 1 24 Mevo 2 10 Nieuwdorp 3 24 Bruse Boys 2 10 SKNWK 2 2—4 WIK 2 2—0 ZSC 1 24 Kloetinge 4 20 Arendsk. 2 22 Wolfaartsd. 3 20 Col. Boys 2 22 3e KLAS B Nieuwlamd 2 24 Meeuwen 3 22 Veere 2 24 Middelburg 8 20 GPC 3 24 Serooskerke 2 20 VCK 2 2—4 Oostkapelle 2 2—0 Domburg 4 22 Arnemuiden 4 20 SVD 1 3—5 Wolfaartsd. 2 2—2 Schore 1 2—4 Kloetinge 3 3—2 4—3 Vlissingen 9 3—4 Heinkensz. 2 3—2 33 VCK 3 3—4 SSV 2 3—2 3—2 Nieuwdorp 2 2—3 Rillanidia 3 3—0 4—2 Apollo 2 2—2 3J 3e KLAS D 4—1 Kruiningen 2 24 AZW 3 2—2 Steen 4 2—3 Zaamslag 2 2—2 Kapelle 2 2—3 Tern. Boys 3 1—0 Rillandia 2 1—2 Spui 2 2—0 Hoek 2 2—2 Sluis 2 2—0 3—3 4e KLAS A 3—2 ZSC 2 2—3 Bruse Boys 3 2—2 3—2 Duiveland 3 2—3 Brouwersh. 2 2—2 3—0 DFS 3 1—2 Duiveland 2 2—0 3—0 SKNWK 3 1—2 Mevo 3 2—0 3—0 WIK. 3 2—2 4e KLAS B Nieuwland 3 2—4 Veere 4 2—2 O VCK 4 2—4 Veere 3 2—0 li 9 9 Serooskerke 5 24 GPC 4 2—0 9 9 Meeuwen 4 1—2 GPC 5 2—0 0Zi 3—1 1—0 2—0 Serooskerke 3 22 4e KLAS C Cortgene 3 2—4 Heinkensz. 3 2—2 Kloetinge 6 2—4 's-H.A.kerke 3 10 Wissenkerke 2 24 SSV 3 2—0 4e KLAS F Zaamslag 3 36 Oostburg 4 Tern. Boys 4 36 Corn. Boys 5 Cadzand 1 35 Spui 3 Tern. Boys 5 24 Cadzand 2 AZW 4 3—4 Hoek 4 Hoek 3 33 Sluis 3 AMATEURVOETBAL RESERVEKLASSEN TOP 2 RKC 2 BW 2 Vlissingen 2 Veerse B. 2 RBC 2 RESERVE le KLAS 2—4 TSC 2 2—4 Rood Wit 2 2—3 UNA 2 2—3 NAC 3 22 Woensel 2 22 Geldrop 2 Desk 2 RKTVV 2 Bavel 2 Roosendaal 2 NOAD 2 Baronie 2 RESERVE 2e KLAS 24 Middelburg 2 24 Internos 2 24 Vlissingen 3 2—3 Terneuzen 2 2—3 WVO 2 2—2 HVV 2 Wolfaartsd. 4 1—2 Col. Boys 3 2—0 Bevelanders 2 22 Serooskerke 4 20 4e KLAS D SVD 2 2—4 Kruiningen 3 1 Nieuwdorp 4 24 Kloetinge 5 21 Kapelle 3 23 Cortgene 2 21 Hoedekensk. 2 12 Yerseke 4 20 Apollo 3 22 Borssele 2 20 4e KLAS E Waarde 2 24 Apollo 4 Rillandia 4 Yerseke 3 24 Wemeldinge 3 22 Kruiningen 4 Hoedekensk. 3 22 24 Kapelle 4 Krabbend. 2—2 2—2 2—0 2—0 RESERVE 3e KLAS D Axel 2 2—4 RCS 2 Dosko 2 24 Goes 2 MOC 2 21 Breskens 2 Vlissingen 4 22 Zeelandia 2 Steen 2 22 Terneuzen 3 Zeeland Sp. 2 22 RESERVE 3e KLAS C Rood Wit 3 1—2 WSC 2 Baardwijk 2 22 VCW 2 RWB 2 22 Dongen 2 Steenberger 2 22 Gilze 2 Alliance 2 2—2 VOAB 2 RKVVU2 2—2 werd trouwens in Terneuzen geen enkele wedstrijd ge speeld). De stand is nu in de hoofd klas: Axel Al 4-7, Kloetinge Al 4-7, Bruse Boys Al 4-5, Arnemuiden Al 3-4, Walche ren Al 4-3, HW Al 5-3, Mid delburg Al 4-3, Vlissingen Al 4-3, Steen Al 4-3, Terneuzen Al 2-2, Goes Al 3-2, Zierikzee Al 4-2. 2-2 3-2 3-2 3—6 3-0 3-0 2-2 2-1 2-1 2-1 2-1 2-1 2-1 1-1 2-0 1-0 2-0 2-0 2-2 1-0 1-0 2-0 2-0 2—-2 2-2 2—2 1-1 2-1 (Van onze s OSLO Enkele dagen v het wereldkampioenscha in de Noorse voetbalwere plaats in de Noorse hoof gevonden tussen de door pen selectiespelers voor d werp van het gesprek: het tis als bondstrainer. Het een gezamenlijk communi voetbalbond de raad om z als coach voor het nation De Noorse voetbalbond, waa voor de protestvergaderr van de spelers niet als e verrassing kwam, heeft klachten van die selectiegro aanhoord, maar gelijktijd bepaald diat het Noorse vo" balparlernent binnenkort ma moet beslissen of het contra met Curtis wel zo snel mog lijk verbroken dient te wo den. In ieder getval zal Engelsman tot en met woe- dagvortd de supervisie ov het Noorse elftal houden. De klachten van de spele zijn voornamelijk gebaseer op de volgenls hein te gerinig tactische kwaliteiten van Cu tis. Harry Hestadi, de vroege" speler van. FC Den Haag, Z" (Van een onzer verslaggevers) OSLOEen Nederlands elfta met slechts drie Ajaciede" treedt morgenavond in Oslo aan voor de een na laatste kwalificatiewedstrijd voor he' wereldkampioenschap voetbal. Ruud Krol, Gerrie Mühren en Barry Hulshoff zijn door de bondscoaches Fadrhonc en van der Hart sterk genoeg bevon den voor de sleutelwedstrijd tegen Noorwegen. In vergelijking met de laatste wedstrijd tegen Ijsland is ai- leen de aanvalslinie gelijk ge bleven en dat betekent dat Piet Keizer, die voor het duel tegen Ijsland geblesseerd was, zijn plaats niet op Willy Bro- kamp heeft kunnen heroveren. Door de blessure van Johan Neeskens en het uit vorm zijn van Arie Haan zijn ook op het middenveld een aantal wijzi gingen aangebracht. Deze linie bestaat nu uit de Feyenoorders DEN HAAG (ANP) „We gaan gewoon door". Deze woorden komen zowel uit de mond van Jan Klok, bestuurs lid van de Stichting WISO (World Ice Skating Organisa- tion), als van Frits Bergman, eontactman van de WCS (World Championship Ska- hng). Het is nog niet te over zien wie de langste adem zal nebben, hoewel de kansen van de WISO hoger moeten wor den aangeslagen dan de moge lijkheden van de door de Amerikaan John Taylor ge steunde WCS. Kolk: „Wij heb ben al verscheidene getekende contracten binnen. Anderen nebben zich mondeling ak koord verklaard en een paar vilders zitten nog even met bun studie, die zij nader wil- 'en bespreken met hun lera ren". En Bergman: „Wij den ken in de loop van deze week tot overeenstemming met de schaatsers te komen. Er zijn gesprekken aan de gang. De Nederlandse rijders kennen °nze voorstellen." ,..~e positie van de WISO ,Dkt sterker dan die van de WCS. Uithofdirecteur Klok: «Juridisch kan men ons niets maken, want Neeley van de failliete ISSL heeft schriftelijk v.erklaard, dat de rijders vrij rijn. Bovendien hebben we de notulen van de vergadering op tp juni waarin Neeley met de vilders en twee advocaten bij- .l1 is geweest en een maand mtstel van betaling heeft ge waagd. Daar staat duidelijk in «at öe.rijders vrij zijn als hij °.P. 18 juli niet aan zijn finan ciële verplichtingen heeft vol daan". Klok heeft met zijn debestuursleden Barel en Admiraal het nodige aan de

de Stem | 1973 | | pagina 16