latigingsakkoord in 1974 in gevaar Naar groter begrip tussen artsen en pers Nieuwe hervormingsplannen voor het Belgische leger ALGIERS Kapers gaven zich over in Koeweit BeSastingkwijtscheWing f 3 miljoen aan Shell in Kamer GEVANGENIS- OPROER ktinspektrice Ktinspekteur TOOGDAG IN ROTTERDAM ARTSENDAG IN APELDOORN WAT IS DAT BIJ JACJHMANS „STROEVE ONDERHANDE Bommen in Londen en Manchester Russisch schip in VS aan de ketting TANKER BIJ IJMUIDEN IN BRAND gevonden/verloren binnenland 4.V. Samenwerkende paarkassen MCV - NSL .V. Samenwerkende saarkassen CV - NSL InflaLie Uhoort er volgende week meer van „vroeg tegen congres Openheid Rotterdam een miljoen gulden aan prijzen Geeft u over Socialisten boos Harttransplantatie mislukte Maandag 'O september 1973 LEDING VERANDEREN dames en heren. Ook nt en leder. Meester kleer- iker, Terheijden. Nassau- raat 26. tel. 01693-2079. ^.PEGAAI vermist, grijze 5dstaart, roept eigennaam >ko en Max. J. de Block, >uterstraat 7, St.-Jansteen. d Amfasgroep) (ij zoeken een ok part-time) 3or Breda e.o. aar taak is: het leggen van kontakten met nieuwe relaties Het sluiten van spaarkontrakten het begeleiden van ingeschreven spaarders ij bieden u: i zelfstandige positie: et als arbeidsvoorwaarden: een gedegen opleiding en prak- tische begeleiding een vast salaris en een aantrekke lijke provisieregeling een adequate onkosten vergoeding gunstige sekundaire arbeids voorwaarden renteloze autofinanciering j kan geschieden per 1 oktober ingstellenden in de leeftijd van at een opleiding op Mulo-niveau ïodigd een uitgebreide sollicitatie- Foto te richten aan de Personeels- estraat' 88, te Den Haag. U kunt ar 070-600804. Amfasgroep) j zoeken een ar Breda e.o. t als taak het leggen van kontakten met nieuwe relaties het sluiten van spaarkontrakten net begeleiden van ingeschreven spaarders bieden u zelfstandige positie als arbeidsvoorwaarden: aen gedegen opleiding en prak tische begeleiding aen vast salaris en een aantrek kelijke provisieregeling aen adequate onkostenvergoe ding 3unstige secundaire arbeidsvoor waarden (o.a. premievrij pen sioen) enteloze autofinanciering kan geschieden per 1 oktober gstellenden in de leeftijd van een opleiding op Mulo-niveau >digd een uitgebreide sollicitatie- -to te richten aan de Personeels- straat 88, te Den Haag, of te D uur, tel. 01180-4649 de Heer Iburg. akenbeleia erne zakenbeleid (Van onze soc. econ. redactie) DEN HAAG De totstandkoming van een cen- I Iraal akkoord over de matiging van lonen en prij- I zen volgend jaar is in gevaar. Er komen in het na jaar harde onderhandelingen tussen werkgevers, middenstand en vakbeweging om een centrale af spraak te maken over de loon- en prijsontwikkeling. Dit overleg zal bijzonder stroef gaan. Dit kan afgeleid worden uit de eerste reacties van de I centrale werkgeversorganisaties en middenstandsbonden op de jongste verlangens van NVV, NKV en CNV voor te voeren arbeidsvoorwaardenbeleid in 1974. De eis van de vakcentrales: I ten strak prijsbeleid door de rejering en geen overheids- sreep op de loonontwikkeling is in het verkeerde keelgat ge schoten van werkgevers en middenstand. VNO, NCW en middenstand Iwillen een gelijkwaardige be- I handeling van lonen en prij- De vakbeweging rekent er Imin of meer op, dat ook vol- I gend jaar de prijzen aan ban- I aen blijven via een prijsmaat regel. De werkgevers- en mid- I ienstandsbonden vinden dit 1 discriminatie. Het verbond van Nederland- I se Ondernemingen (VNO), bet I Christelijk Werkgeversverbond j (NCW) en de mid denstands- I J°nden blijven bereid tot wer- I kelijk overleg' op centraal ni- I veau over het in toom houden I van lonen en prijzen in 1974. Ce bestrijding van de inflatie j (geldontwaarding) staat voor "~e organisaties voorop. Zij I \nn6n °°k jammer, dat I NVV, NKV en CNV een over eenkomst over andere arbeids- Worwaarden afhankelijk stel- *ffl vari inwilliging door de ®re™eid van verdere wensen. I knelpunten in het cen- - overleg worden de verbe- nü van arbeidsvoorwaar- |r?' do prijscompensatie en brengen van alle werkns- I onder de werking van cao's. Het NCW voelt er niets voor «ssen de hamer van het strak- i en het aambeeld torse looneisen terecht te (ADVERTENTIE) komen". Ook vindt deze orga nisatie het vreemd, dat de vak beweging bij haar streven naar verdere democratisering met geen woord rept over inspraak van niet onder een cao vallen de werknemers. Evenmin en thousiast is dit verbond over het door de vakcentrales ge propageerde beleid van herver deling van inkomens, omdat dit in de NCW-ogen de inflatie- bestrijding steeds in maakt. Volgens het N| ben de lager betaald-^ inkomensbeleid voq^^elcoyiujlts'ji inflatie, omdat prijsstijgingen meer foptSSztu'- uitgaan via de prijpqUflaUpl»- tie dan de middengroepen. LONDEN (RTR) In het Victoria-staition in Londen is zaterdagmiddag een boon ont ploft waardoor vier personen licht werden gewond. E?e ex plosie deëjd zich voor in de af deling waar abonnementen worden: verstrekt. Een beambte ontdekte een boodschappentas waarin zich draden en een klok bevortdcaj. Hij waar schuwde de politie, die onge veer tezelfdertijd door een man met een Iers accent telefonisch over de aanwezigheid van een bom in het station was inge licht. Drie minuten later ont plofte de helse machine. In het kantoor kwam het plafond naar beneden en alle ruiten werden vernield. De politie is van oordeel dat deze explosie wellicht het werk is van het verboden Ierse re publikeinse leger. In de Engelse industriestad Manchester zijn in de nacht van zaterdag op zondag bij drie winkels brandbommen tot ont branding gekomen maar niet 'geëxplodeerd. Geblakerde win keideuren vormden de enige schade. Een vierde bom werd bij een andere winkel intact aangetroffen. Tevoren had een man met een Iers accent een plaatselij ke krant gewaarschuwd dat in de stad vier bommen waren ge plaatst. VOOR het kantoor van de communistische partij van Cy prus in een voorstad van Nico sia is zaterdagavond een springlading ontploft. Er vie len geen slachtoffers, wel was er enige schade. (ADVERTENTIE) ..-I. tir n fLur^f 1 y «wjsraWri fix> elf» Jol ^fsiari*. WASHINGTON (RTR) Pre sident Nixon heeft er gisteren in een radiotoespraak bij het Amerikaanse volk op aange drongen dat het door druk op het Congres bevordert dat een vijftigtal wetsontwerpen waar van de onderwerpen variëren van handel met het buitenland tot herinvoering van de dood straf, goedkeurt. Nixon vroeg oök om steun bij zijn pogingen het Congres ervan te weerhouden dat het wetsvoorstellen aanneemt die de presidentiële bevoegdheden om oorlog te voeren beperken De leiding van de democrati sche meerderheden in senaat en huis van afgevaardigden heb ben tegengeworpen dat het Congres „niet handelt op bevel van de president". (Van onze verslaggevers) APELDOORN/ROTTERDAM Te Rotterdam werd zaterdag een nationale toogdag gehouden, die tot doel had regering en parlement ertoe te bewegen meer aandacht te gaan besteden aan de gezondheidszorg in de eerste lijn. In Apeldoorn spraken artsen uitvoerig met journalisten over de wenselijkheid en mogelijkheden van een nauwer contact met elkaar. Daar kwam men tot de slotsom, dat het Nederlands Huisartsen Genootschap er hij de plaat selijke afdelingen van deze organisatie en bij de Ko ninklijke Nederlandse Maatschappij tot Bevordering van de Geneeskunst op aan zal dringen, dat er regelmatig contact zal komen tussen artsen en pers. dat journalisten fouten maken, zo weet ook iedere journalist dat ook de dokter fouten maakt.' ROTTERDAM Mevrouw Lempke, van het Rotterdamse Katendrecht, spreekt voor het sa menwerkingsverband Oude Wijken Rotterdam wensen uit ouer herziening van de wetgeving over de gezondheids- en welzijnszorg bij een demonstratief optreden rond de zaterdag te Rotter dam gehouden nationale toogdag gezondheidszorg. Rechts het Tweede Kamer-lid voor de A.R.P. mevrouw Van Leeuwen. Gehoopt wordt, dat het ge volg daarvan zal zijn, dat een zodanig vertrouwen zal ont staan tussen artsen en kran ten, radio en tv dat er een eind zal komen "aan de geheimzin nigheid, waarmee de artsen hun werkzaamheden omhullen en aan de argwaan, waarmee journalisten de handel en wan del van de medische wereld volgen. Eigenlijk is dat het enig tastbare resultaat van de veertiende Apeldjoornse Artsèndag, ditmaal gehouden onder het motto Media en Me dici. Minder tastbaar, maar wel niet minder gunstig was het feit, dat,op dit svmposium de talrijke artsen en journa listen, die er waren iets meer duidelijk werd van eikaars be roepsopvattingen. Om daaruit te concluderen, dat alle stoor nissen in de relatie tussen artsen en journalisten zjjn op geruimd, is teveel van het goe de, maar er ontstond toch wel meer begrip bij de journalisten voor de houding van de arts, die in een aantal gevailen wei gert om informatie te verschaf fen en bij de artsen voor de activiteiten van de pers als „speurhond" van de samenle ving Uit de inleidingen van de heer G. Vaders, hoofdredacteur van het Nieuwsblad van het Noorden en van de voorzitter van het Nederlands Huisartsen Genootschap, de arts V. Tie- lens uit Eindhoven en uit de soms pittige discussies werd duidelijk, dat het hoog tijd wordt, dat de Nederlandse artsen hun geïsoleerde, door sommigen zelfs wereldvreem de positie verlaten om meer bewust hun plaats in te ne men in de samenleving, waar van zij deel uitmaken. De heer Tielens pleitte dan ook nadruk kelijk voor een zo groot moge- iiike openheid van de artsen bij de communicatiemedia. Zoals discussieleider F. Bol (hoofdredacteur van Medisch Contact) aan het eind van de dag opmerkte „Pas als de arts af is van het idee, dat hij onfeilbaar is, zal hij verlost zijn van de argwaan, die de pers heeft tegen wat zich af speelt binnen het matglazen huis van de medische stand. Want zoals iedere arts weet. Rotterdam kende op de na tionale toogdag in de Erasmus- universiteit zo'n 600 deelne mers. Zij namen een resolutie aan, waarin wordt aangedron gen op een gedeelteijlke ver legging van de geldstroom die nu aan de ziekenhuisgenees kunde te goede komt naar de gezondheidszorg in de eerste lijn (huisarts, tandarts, apo theek, wijkverpleging, kruis verenigingen, maatschappelijk werk). De congresgangers stelden vast dat de medische hulpver lening in oude wijken van gro te steden en in sommige delen van het platteland dikwijls te kort schiet. In de resolutie wordt gepleit voor een betere huisartsenopleiding en voor het verleggen van de particu liere gezondheidszorg naar een „volksgezondheidszorg". Niet alle aanwezigen waren het eens met de tekst van de resolutie. Een niet onaanzien lijke minderheid was tegen, in verband met „marxistiscue trekjes" in de verklaring. De dag werd besloten met een demonstratieve optocht. WOODS HOLE (Massachu setts) (RTR) Het Russische onderzoekingsschip Belogorsk is aan de ketting gelegd toen het meerde voor het oceanogra- fische instituut te Woods Hole. Een Amerikaanse arrondisse mentsrechtbank heeft het schip een boete opgelegd van 97.000 dollar wegens beschadiging van kreeftenlijnen van een maatschappij in Boston. Deze maatschappij heeft de beschul diging geuit, dat de Gelogorsk twee jaar geleden zich bevond bij een vloot van dertig Russi sche visserschepen, die kreef tenlijnen stuk voere». BRUSSEL (ANP) De Belgische regering heeft momenteel een hervormingsplan in onderzoek dat de minister van Defensie Vandenboeynants, heeft opgesteld. Officieel is over deze plannen nog niets bekend gemaakt, maar inmiddels is wel uitgelekt dat de Belgische defensieminister voor het leger meer een beroep wil gaan doen oo vrijwiligers. Consequentie daarvan zou zijn dat de dienstplicht in België in ongeveer vijf jaar tijd teruggebracht zou worden tot zes maanden. De meeste dienstplichtigen zouden dan hun diensttijd doorbrengen in het land zelf en niet meer in Duitsland. Al eerder diende Vandenboeynants hervormingsplannen voor het leger in. Die behelsden in grote trekken vermindering van de diensttijd voor dienstplichtigen, uit één gezin slechts een dienst plichtige, hervormng van de legerstructuur en invoering van een „solidariteitsbelasting" voor hen die vrijstelling van dienstplicht kregen. Een voorstel om vrijstelling om studieredenen af te schaffen stuitte op ernstig verzet van scholieren en studenten. Dit voorstel nam de minister dan ooit terug. (ADVERTENTIE) (Vervolg van pagina 1.) In zijn slotwoord bracht Boumedienne hulde aan de „Oktoberrevolutie" voor haar bijdrage aan de politieke en economische emancipatie der volkeren en de steun van de „socialistische landen" aan de bevrijdingsbewegingen en aan de landen der derde wereld bij hun strijd voor onafhankelijk heid. De Algerijnse president nam met deze woorden kennelijk stelling in het meningsverschil tussen de Cubaanse premier Fidel Castro en kolonel Gaddafi De Libische leider had er vrij dag bezwaar tegen gemaakt dat het Cuba van Castro als com munistisch land op de confe rentie van niet-gebonden lan den was toegelaten. De Cubaanse premier op zijn beurt had de niet-gebonden landen voor contra-revolutio nairen uitgemaakt die zich tegenover de socialistische lan den willen stellen. Volgens Castro bestond er alleen het onderscheid tussen socialisten en kapitalisten, tussen uitge buite landen en imperialistische Zondagmorgn hebben de twee verbitterde tegenstanders zich in het conferentiegebouw open lijk verzoend. Iedere week kunt u zo'n schitterende warme IRISETTE-donsdeken met lakenovertrek waarde 250 winnen, als u voor 1 deelneemt aan de Nationale Puzzelactie, in deze krant, t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. De Iriset- te-donsdeken is een geschenk van Claushuis-Beuth en Co. Naar- den. (Van onze redactie buitenland) KOEWEIT De vij£ ge wapende Arabieren die met hun actie de vrijlating van een Palestijnse guerrillalei der wilden forceren, zijn zaterdagavond gezwicht voor het enorme machtsver toon van de autoriteiten in Koeweit en hebben zich zonder slag of stoot overge geven. Zij zullen in Koeweit worden berecht. Zo kwam een einde aan een avontuur dat eenentachtig uur tevo ren was begonnen in een deftige wijk bij de Parijse Are de Triomphe, waar de vijf guerrilleros woensdag ochtend ocstreeks halftien de ambassade van Saoedi- Arabië waren binnenge drongen. Aanvankelijk hadden zij, daar zoals gemeld, vijftien gijzelaars in handen die zij dreigden dood te schieten, als hun geen vlieg tuig ter beschikking werd ge steld voor een vrije aftocht naar een „bevriend" Arabisch land. Uiteindelijk bleven vier gijzelaars over, die de vlucht tot Koeweit meemaakten. De vijf terroristen en hun vier Sa- oedi-Arabische gijzelaars ver lieten zwijgend de Boeing 707 van Kuwait Airlines, waarin zij zich sinds vrijdagochtend hadden verschanst. De autori teiten van Koeweit hadden „het toestel door meer dan honderd gewapende politiemannen en pantserwagens laten omsinge len en de kapers meegedeeld dat zij de keuze hadden tussen overgave of een beslissend vuurgevecht. Na lange tijd van onderhan delen en ondragelijke spanning hoorde men plotseling een van de terroristen roepen: „Wij vertrouwen op de eed van de Iraakse ambassadeur in Parijs, die ons een vrije aftocht heeft beloofd. 75 Na die kreet van de terrorist gingen de lichtbakken op het vliegveld aan en baadde de grote Boeing in floodlight. De vice-stafehef van de strijd krachten, sheik Saleh Al Sahah greep de megafoon en brulde de vijf toe: „Geeft u over of wij openen het vuur". Kort daarop verschenen de gijze laars, een van hen nog met ge bonden handen. De vijf terro risten, kennelijk uitgeput, volg den hen. De vier gijzelaars, stafleden van de ambassade van Saoedi- Arabië in Parijs, zijn gister morgen uit het sjeikdom ver trokken naar Riad, hoofdstad va,n Saoedi-Arabië. De vijf gu erillastrijders zijn gisteren door de politie van Koeweit onder vraagd. Laat op de avond werd bekendgemaakt, dat zij in Koe weit berecht zullen worden. Men houdt hen in een kazerne vast, in afwachting van de komst van een commissie var onderzoek van de Palestijnse bevrijdingsorganisatie, waarbij alle grote Palestijnse verzets bewegingen zijn aangesloten De leeftijd der daders varieer: van 22 tot 29 jaar. Zij zeggen lid te zijn van de Jordaans- Palestijnse bevrijdingsbewe ging, die de bezetting van de ambassade van Saoedi-Arabië in Parijs heeft uitgevoerd. Tij dens de onderhandelingen in Koeweit was overigens aan het vijftal beloofd, dat zij per auto naar Irak zouden mogen gaan DEN HAAG (ANP) De Tweede Kamer behandelt mor gen het wetsontwerp waardoor minister Duisenberg (Finan ciën) aan de Shell een bedrag van naar schatting 20 miljoen aan belasting zou kunnen kwijtschelden. De toezegging hiertoe is gedaan door de voor ganger van minister Duisen berg, Nelissen, op voorwaarde dat een wet hiertoe door het parlement zou worden goedge keurd. Het bedrag, dat berust op een schatting van PvdA-Twee- de-Kamerleden, is het kapi- taalsrecht dat de Shell zou moeten betalen als zij haar plannen doorzet om haar doch termaatschappij in Canada om te zetten in een Nederlands be drijf. De Canadese Shell ba hartigt de belangen van Shell in Zuid-Amerika, vooral in Ve nezuela. De maatschappij is in Canada gevestigd, omdat bui tenlandse bedrijven daar geen belasting hoeven te betalen Aan deze vrijstelling komt per 1 oktober a.s. een einde. Daar om wil Shell de Canadese maatschappij omzetten in een Nederlandse. Bij zo'n omzetting moet in de regel een bedrag van twee pro cent van d-e bezittingen van het bedrijf aan de Nederlandse staat betaald worden als ka pitaalrecht. De wet voorziet echter in een aantal bijzondere gevallen, waarin deze belasting kan worden kwijtgescholden Die bijzondere gevallen doen zich in dit geval niet voor, maar er zijn wel omstandighe den die erop lijken, aldus het PvdA-Tweede-Kamerlid Dg Vries. Dat is misschien de re den dat minister Nelissen in dertijd aan de Shell kwijtschel ding heeft toegezegd. In hoeverre aan deze toezeg ging nog getornd kan worden, moet nog blijken uit het ant woord van minister Duisen berg dat hij vandaag ter afslui ting van de schriftelijke be handeling van het wetsont werp aan de Kamer geeft. Van dat antwoord zal afhangen hoe de Kamer zich zal opstellen Mogelijk zal de PvdA-fractie met een motie komen om de toezegging aan Shell nader met de maatschappij te bespreken. De PvdA-fractie is er nogal verbolgen over dat pas in de memorie van antwoord van mi nister Duisenberg is gebleken dat er kwijtschelding wordt voorgesteld. Indertijd is aan de minister van Financiën de bevoegdheid gegeven kwijtschelding te ver lenen als de kamers ermee ak koord gaan. Het parlement kan dan toch deze beslissingen con troleren. De PvdA-fractie vindt het daarom een kwalijke zaak dat het parlement niet veel eerder over deze kwestie is in gelicht. In een commentaar zegt de Shell, dat het niet om de Ca nadese Shell, maar om de Com- pania Shell de Venezuela Ltd. (SCV) gaat, die uitsluitend in Venezuela haar bedrijf uit oefent. CSV is dan ook volledig belastingplichtig i-n Venezuela en niet in Canada. De CSV is in 1953 opgericht met haar statutaire zetel in To ronto om organisatorische re denen die uitvoerig zijn ver meld in de memorie van toe lichting op dit wetsontwerp. De wijzigingen per 1 oktober a.s. hebben betrekking op het vennootschapsrecht in Canada als gevolg waarvan CSV grote moeilijkheden zou ondervin den. Zo zal b.v. worden voorge schreven dat de meerderheid van de bestuurders in Canada wonende Canadezen moeien zijn en dat de bestuursverga deringen zoveel mogelijk in Ca nada moeten worden gehou den. Gezien het grote aantal Venezolanen en Venezolaanse ingezetenen in het bestuur van de Compania wordt deze ver plichting als een overwegend bezwaar gezien, zij zou tot on- bestuurbaarheid van de Com pania leiden. Overigens tekent de woord voerder van Shell hierbij aan, dat van Canadese zijde geen bezwaar tegen de verplaatsing van CSV naar Nederland be staat, hetgeen blijkt uit een inmiddels door de Canadese wetgever speciaal verleende goedkeuring. (Vervolg van pagina 1) De eenheden hoefden echter niet actief ingezet te worden. Dr. Van der Grient, drs. Brons en directeur Mouwen hebben urenlang met vijf afgevaardig den van de oproerige gedeti neerden gesproken. Al spoedig bleek dat de gedetineerden geen bezwaar hadden tegen de regel dat bij toerbeurt één van hen de toiletten moet reinigen maar wei tegen de zwaarte van de straf. In de tweede fase van het gesprek werd hen toege zegd, dat het oproer voor nie mand gevolgen zou hebben. Op hun beurt lieten de vertegen woordigers van de gedetineer den weten, dat zij in het ver volg correct de regels zouden naleven. Directeur Mouwen zette daar op de strafmaat van vier dagen strafcel om in één dag onvoor waardelijk en drie dagen voor waardelijk. Da-ar mee kon aan het oproer een einde gemaakt worden. De honderden Scheve- ningers die voor de strafgevan genis waren samengestroomd, zagen om vijf voor half vijf de veertig gedetineerden van het platje nam' binnen klimmen. Directeur Mouwen: „Ik ben nog steeds van oordeel dat ik een rechtvaardige straf had opgelegd. Ik heb bij mijn be slissing twee risico's tegen elk aar afgewogen. Het risico van de precedent-werking heb ik welbewust minder zwaar laten wegen dan het risico, dat hij een gewelddadige actie om de gedetineerden naar binnen te krijgen, slachtoffers zouden kunnen vallen". Sinds hij in 1966 directeur van de Scheveningse strafge vangenis werd heeft directeur Mouwen nooit een zwaardere disciplinaire straf dan vier da gen opgelegd. De laatste keer deed hij het anderhalve week geleden toen een van de gede tineerden de hoofdbewaker i-n een discussie een blauw oog sloeg. Ook toen kwam het col lectief van de gedetineerden min of meer in opstand, maar de schuldige liet zijn lotgeno ten weten dat ze rustig moes ten blijven. Directeur Mouwen: „Er is al enige tijd een neiging om de regels van het huis niet na te leven. Daarom ook meende ik gisteren zwaar te moeten straf fen". Dr. Van de Grient voegde daaraan toe: „De afgelopen week is de stemming toch al niet best geweest vanwege het feit, dat geen gratie werd ver leend rond het jubileum van de koningin. Maar ik moet uit drukkelijk zeggen dat dit van daag geen rol heeft gespeeld, noch door een van de gedeti neerden ter sprake is gebracht- (Van onze redactie binnenland) IJMUIDEN Voor de kust van IJmuiden is de Italiaanse tanker Cielo Azzurro (12.920 brt) in ernstige moeilijkheden geraakt door een brand in de machinekamer. De tanker op weg naar Amsterdam was niet geladen, maar het schip was niet gasvrij. Het scheep vaartverkeer is aangeraden uit de buurt te blijven. Gister avond waren 28 bemannings leden aan land gezet, vijf man bleven nog aan boord van het brandende schip. Drie sleepbo ten met blusmiddelen varen in de onmiddellijke nabijheid. LONDEN In Londen is gisteren een 56-jarige man overleden kort nadat hij het hart. van een ander had gekra- gen. Het was de vierde hart transplantatie in Engeland.

de Stem | 1973 | | pagina 5