Zuidwesters gaat op kop met Seolto LUCTOK HAALT UIT TEGEN PATRIJZEN Jeugdkoers een succes Wim de Waal niet present in Cadzand Zesde plaats voor Alfred Verschuuren AXELSE SUCCESSEN De Kleppertjes in goede vorm Zaterdagvoetbal KNVB afdeling Zeeland Krappe winst Apollo De Belie twaalfde PETER GÖDDE STERKSTE sport VIERDE SPORTPAGINA VAN MAANDAG 10 SEPTEMBER 1973 12 SLUÏS DEELT DE PUNTEN MET WEMELDINGE (1-1) (Van een voetbalmedewerker) TERNEUZEN Sluis heeft in de eerste klas van de zater dagcompetitie van de KNVB afdeling Zeeland geen kans gezien Wemeldinge te kloppen (11). Nieuwdorp ver speelde zijn goede positie bij WIK (21). Zaamslag komt beter op dreef gezien de 0—2 winst in Heinkenszand. Vee- re won met 2—0 van VCK en Apollo bleef met 0—1 baas in 's-Heer Arendskerke. Colijnplaatse Boys en Arnemui- den speelden gelijk: 00 SLUIS - WEMELDINGE In de eerste helft was het maar matig. Wemeldinge had het beste van het spel. De bezoekers speelden met meer overleg en waren ook wat ge vaarlijker. Toch moest er een geluksdoelpunt aan te pas ko men om Wemeldinge aan de leiding te helpen. Na twintig minuten schoot Goossens over zijn eigen uitgelopen doelman in het net 01. Dat was het sein voor Sluis er wat meer aan te gaan doen. Na de rust was Sluis dan ook wat sterker. Er kwamen vooral kansen voor Smits, maar de gelijkmaker verdiend kwam van Cor Lensen 11. HEINKENSZAND ZAAMSLAG De Zeeuwsch- Vlamingen speelden een goede wedstrijd. Weliswaar is de produktie nog niet op gang, maar qua veldspel was Zaam slag veel sterker. Dit compen seerde Heinkenszand met hard werken, maar daarmede kwam de thuisclub te kort. Een kwartier vor rust werd het 01 toen Mechielsen een vrije trap ineens in de hoek knalde. Heinkenszand was na rust sterker. Toch duurde het nog tot vijf minuten voor tijd voordat Frans Zegers met een lucht van buitenspel voor o2 zorgde. WKI - NIEUWDORP- Een goede wedstrijd. Nieuw dorp was zeker niet de minde re, maar toen De Boer uit een strafschop 10 kon scoren liep het uit de hand. De be zoekers zochten geforceerd de aanval, waardoor Berrevoets voor 2—0 zorgde. Pas in de laatste minuut werd het nog 1 door Priester. 's HEER ARENDSKERKE - APOLLO Een slechte wed- strijd. Beide ploegen kwamen niet toe aan aan constructief voetbal. Er was geen enkele goed opgezette aanval en een 00 uitslag had het beste de verhouding weer gegeven. In de laiatste minuut grepen de nieuwelingen in de eerste klas toch nog onverwacht de winst via Van Sabben 01. COLIJNSPLAATSE BOYS - ARNEMUIDEN 2 Een kei harde partij. Toch werd er nimmer gemeen gespeeld. Bei de ploegen kregen kansen, maar met 00 kregen ook beide loon naar hard wer ken. VEERE - VCK De over winning voor Veere hoewel niet onverdiend kwam pas in het laatste kwartier van de wedstrijd tot stand. Scheids rechter Boot uit Souburg floot een prima wedstrijd, die dus zijn ontknoping pas tegen het einde vond. Eerst kopte Ger- ritse VCK toen op een 10 achterstand, en even later maakte Kodde aan alle onze kerheid een einde, 20. De stand: Brouwershaven 36; Nieuwdorp 45; Zaam slag 45; Arnemuiden 2 34; Apollo 3—4: WIK 3—4; Veere 34; Sluis 33; Colijnspl. Boys 4—3; VCK 3—2; Hein kenszand 42; Wemeldinge 3 1; 's Heer Arendskerke 41. (Van onze korfbalmedower kerl. TERNEUZEN In de eer ste klas van de Zeeuwse korf balcompetitie is reeds nu, na twee wedstrijden een afschei ding ontstaan. Bovenaan Zuid westers en Seolto met de volle winst, onderaan Blauw Wit en Animo 2 zonder punten en de rest met twee punten midden in. Zowel Zuidwesters als Seolto moesten zich zaterdag niet bovenmatig inspannen om aan de winst te komen. Debu tant All Ready liet echter te gen Seolto zien, dat het zich niet zomaar uit de eerste klas zal laten spelen. Een belofte volle ploeg, die er hard voor werkt. Tegen Seolto kwam men echter nog te kort en dat werd een 74 nederlaag. Zuidwesters kwam in het veld tegen Stormvogls en ook daar geen problemen voor de thuisclub, die met 84 won. Animo 2 gaat een zwaar sei zoen tegemoet. Deze keer leed het een nederlaag tegen Tog. De Goesenaren waren niét ge weldig, maar op gemakkelijke wijze behaalden ze een 28 overwinning. Swift 3 vorige week een nipte nederlaag te gen Stormvogels kwam nu uit tegen Blauw Wit. Het werd een gelijkopgaande strijd. Beide ploegen werkten hard om de eerste punten binnen te halen. Swift had een wat beter schot en dat gaf met 75 de door slag. In de tweede klas werd in Terneuzen niet gespeeld. De velden waren vanwege de droogte afgekeurd. Tjoba 3 deed het uitstekend. Op het veld te Yerseke bleef het de baas over Volharding, dat wel erg teleurstelde. Tjoba 3 heeft echter enkele oudere spelers met kwaliteiten en een goed schot en dat gaf hier met 53 de volle winst. Top had zich na de nederlaag goed hersteld. Met veel zelfvertrouwen be gon het tegen Olympia, dat het tegen de snelle Top-heren in de aanval erg moeilijk had Ook Olympia beschikt over enkele snelle heren, zodat het een snelle gelijk opgaande wedstrijd was. Het bleef bij een 66 gelijk spel, Ondo kwam ook in zijn tweede wedstrijd in de dubbele cijfers 104 tegen BKC zegt vol doende en er kan reeds gezegd worden dat Ondo met kop en schouders boven de rest uit steekt. Stand: Ondo 24. Tjoba 3 2—4, Animo 3 1—2, BKC 2-2, Top 21, Olympia 21, Atlas 10. Volharding 10. Luctor 1—0. In 3A liet Zaamslag zich op eigen veld verrassen door Se olto 2. De Vlissingers traden de Zeeuwsdh-Vlamingen onbe vangen tegemoet. Enkele fou- en in de Zaamslag-verdediging werden goed uitgebuit en het bleek dat Zaamslag bijzonder slecht op schot was, hetgeen hen een 25 nederlaag kostte. Blauw Wit 3 ging voort op het goede pad. Stormvogels 2 had geen stootkracht en Blauw Wit won daardoor met 12. Ani mo V en Top 2 ontliepen el kaar niet veel. maar de Sou burgers schoten wat beter en het werd daarmee 46. Atlas 2 en Swift 4 hadden beiden nog geen punten. In een mati ge partij korfbal speelden ze gelijk met 33. In 3B schreef Noad de grootste overwinning op zijn naam. Zaamslag 2 werd het slachtoffer van de Schouwse dadendrang. Togo 2 bleef de baas over Volharding 2 met 46 en heeft daar door een goede stap in de goede richting gezet. Animo 4 en Seolto 3 hadden beiden een gelijk spel op de eerste dag en nu tegen elkaar zetten ze dit voort met 3—3. Bij de junio ren gaat Ondo in de eerste klas aan kop. Animo had met 4—1 geen kans. BKC verloor voor de tweede maal. Een wat gemakkelijke wedstrijdinstel- ling kostte hen een 25 ne. derlaag Togo maakte korte- metten met Swift 2. In Goes werd het 50. Bij de Junioren 2 speelden Zuidwesters en Tjoba 2 een spannende wed strijd. Zuidwesters was met 54 de gelukkigste. Blauw Wit is veel van plan. Swift 3 werd op een oyale 15 ach terstand gezet. Luctor deed het tegen Togo 2 behoorlijk. Het ontfutselde de Goese re serves met 2—2 in elk geval) een punt. Spa, Spelmoment uit de belangrijke ontmoeting Sluis - Wemeldinge, die in een puntenverdeling eindigde. (Van een voeibaLm®dewerkeri TERNEUZEN De eerste klas van de zondagcompetitic van de KNVB afdeling Zee land wordt weer spannend. Hoofdplaat won met 12 In IJzendijke. Schoondijke stuur de Aardenburg met een 10 nederlaag naar huis. Walche ren viel tegen met 33 tegen Lewedorpse Boys. Ria won knap met 10 van Koewacht. Luctor haalde uit tegen Patrij zen (30) en Hulsterloo won met 10 van Philianin® SCHOONDIJKE - AAR DENBURG Schoondijke speelde een erg goede wed strijd. Aardenburg kon echter goed bijhouden en maakte er een spannende derby van. Het winnende doelpunt niet on verdiend kwam al na een half uur spelen van De Paano (1—04 RIA - KOEWACHT In de eerste helft was Ria veel ster ker. Koewacht werd toen goed in beriiwang gehouden en Au- denaend opende de score (1 0) met het enige doelpunt. Na de rust bleef de druk, hoewel niet zo zwaar, maar de schore bleef ongewijzigd HULSTERLOO - PHILIPPI NE Een gelijkopgaande wedstrijd, met enig geluk ge wonnen. Een kwartier voor tijd werd de wedstrijd met een strafschop beslist. Wegens hands mocht Van Natten een strafschop nemen, die hij ver zilverde met de winnende goal (10). Onidianiks nog edn hef tig aanvallend Philippine was het genoeg voor de volle winist. IJZENDIJKE - HOOFD PLAAT Hoofdplaat verras te IJzenriijike op eigen veld. Het wais een matige wedstrijd, die ai na een kwartier een 0 1 voorsprong opleverde voor Hoofdplaat door De Pooter. De Boavere maakte gelijik (11) Na de rust verdween een hoek schop van Riemens ineens in doel (12) en de kans op het ene punt liet De Boevere lig gen, toen hij een strafschop vlak voor tijd naast het doel- knalde LUCTOR - PATRIJZEN Via een uitval schoot Rijk de thuisclub tegen de verhouding ini na een half uur op 10. Dit was overigens het sein voor de aanivai, want vanaf dat mo ment was Luctor sterker. Na de rust verhoogden Bramse en Rijk de score nog tot 30 waarmee Luctor dikverdiend won. WALCHEREN - LEWE DORPSE BOYS De Boys hebben na rust goed geprofi teerd van het wegzakken van Walcheren. De Vlissingers waren voor rust beter en ma men een 20 voorsprong door Rottier en Van Oosterhout. Net na rust maakte Menhere er wel 21 van maar via Van Oosterhout werd het weer 3 1. De wedstrijd bleek-bij lam ge na niet gespeeld, want met een flinke eindsprint kwamen de Boys nog op 33 door Boon man en Smit (33). De Zeeuwse jonge rennertjes op weg naar de finish in de jeugdkoers in Sluiskil. (Van onze sportmedewer- kerb SLUISKIL De eerste jeugdronde van Sluiskil resul teerde in een groot succes. De wielervereniging Zeeuws- Vlaanderen kreeg er ook deze middag weer enkele nieuwe leden bij. Voorzitter Wim Ver planken was van mening dat meerdere Zeeuwse comités het voorbeeld zouden moeten volgen. Het was wel bijzonder type rend dat de tweede helft van deze ronde, een ronde voor de plaatselijke jeugd, niet bijzon der in de smaak viel. Voor deze ronde schreven slechts twee renners in. Uitslagen jeugdlicentiehouderscategorie S9 jaar: 1. Mario Steel Axel, 2 Mario Rammelo Philippine, 3 Rob de Vos Terneuzen, cate gorie 1011 jaar: 1. Adrie de Maarschalk Axel 2 Amnold Klaas IJzendijke, 3 Karei Sohroef Kloosterzande, catego rie 1213 jaar: 1. Ronny van der Sijpt Koewacht ,W. Robbie Bijvank Axel, 3 Alex van Mo len Sas van Gent 0 Peter Gödde, de sterke coureur uit Koewacht, die in Cadzand zijn tiende overwinning in dit seizoen boekte. (Van onze sBortmedewerkerl CADZAND De grote af" wezige in de 22ste wielerron de van Cadzand was Wim de Waal. De Axelse vedette had wel ingeschreven voor deze wielerronde. De organisatie was daarom enigszins verbol gen, omdat men wist dat de schorsing van Wim de Waal opgeschort was door de ILNWU. Men had Wim de Waal nu toch zeker aan de start verwacht, 's Morgens om tien over negen kreeg de orga nisatie een telegram dat Wim de Waal ziek was. Deze zaak was' niet zo steekhoudend om dat men wist dat Wim de Waal een dag eerder op een vijfde plaats was geëindigd in een Belgische wielerkoers. Men wist namelijk ook dat Wim de Waal een contract had in Gilze-Rijen. Het comité Cadlzand zal het er zeker niet bij laten zitten. Men vindt het een bijzonder onaangename zaak. Een betere winnaar had men zich deze middag niet kunnen denken als Peter Gödde. Hij reed zich in Cad zand naar zijn tiende overwin ning- Het parcours was niet (Van onze sportmedewerker) KRUIBEKE Nederlandse nieuwelingen legden beslag op ereplaatsen. In de tweedaagse van Kruibeke werd Alfred Verschuren uit Axel zesde in het eindklassement. Winnaar van deze tweedaagse werd de Belg Etienne de Wilde. Deze won eveneens de eer ste etappe. Hij legde de vier enveertig kilometer af in één uur en acht minuten. De klas sering van de Nederlanders: 3 Alfred Verschuuren, Axel, 14 Adrie Schaalje, Axel en 19 Tavio Picavet, Hulst. De twee de etappe, eveneens over een afstand van vierenveertig kilo meter werd gewonnen door Edidy Meittepenning in een tijd van één uur, acht minuten en tien seconden. De twaalfde plaats was voor Alfred Ver schuuren uit Axel en de der tiende plaats voor Adrie Schaalie eveneens uit Axel (Van onze paardesportm»- de werker! APELDOORN De pony club „De Kleppertjes" uit Axel heeft eindelijk gekregen waar het recht op heeft". Na dat De Kleppertjes enkele ja ren tijdens de nationale kam pioenschappen door pech ach tervolgd werd hebben zij deze keer werkelijk van zich doen spreken, al was het pechdui- veltje niet helemaal verdwe nen. Tijdens de afdeüngsdres- suur gaf het achttal een keuri ge show en wist op deze wijze 22914 punt te veroveren, en vestigde zich hiermede al op de derde plaats. Ook de drie individuele dressuurnummers die moesten worden verreden, waren van goed gehalte, al was de vijfde plaats hier iets lager dan de derde. Het springen maakte weer veel goed want alle drie com binaties kwamen foutloos rond in het niet eenvoudige spring concours. Bij het spelelement dat ook aan het clubkampioen schap voor pony's verbonden is, hadden zij wel een handi- cap. Een van de tijdopnemers maakte een fout en zo moes ten de Kleppertjes alleen de strijd nogmaals spelen, met als enige tegenstander het horlo ge. Zij werden hierdoor niet uit het veld geslagen en wis ten met dit spelelement toch nog 97 punten te behalen., zo dat een keurige derde plaats werd bereikt met 1131 punten. De Zwinruiters uit Nieuwvliet echter dit zijn grote ruiters, die eveneens Zeeuws kampi oen waren en nu om het natio naal kampioenschap moesten strijden hadden minder ge luk. Zij kwamen uit met een achttal. Het achttal van de Zwinruiters heeft een goede naam in de Nederlandse lan delijke ruitersport. Men had echter de handicap dat een van de paarden hinder aan het hoofd ondervond. De individu ele dressuurnummers werden behoorlijk afgelegd. Bij het springen echter hadden de Zwinruiters dubbel pech. Twee combinaties werden uit gebeld, de een door het rijden van een verkeerd parkoers, de andere weigerde drie maal. Dit kostte veel punten, en jammer genoeg moesten de Zwinruiters zodoende op de laatste plaats eindigen in dit nationale kampioenschap. Zij zijn echter de moed niet hele maal verloren en komen graag epn volgend jaar terug en zul len dan trachten zich beter te weren. De Zeeuwse individue le kampioendressuur klasse zwaar, de heer Reiniers, werd nog te licht bevonden in dit gezelschap van zware dres suurruiters en eindigde op de tiende plaats. Hij is echter nog jong genoeg om zijn prestaties te verbeteren. De Zeeuwse af gevaardigde in het spring en zwaar, Klaas van Eksel, be reikte een keurige derde plaats, na drie foutloze par koersen. Deze kampioenschap pen die voor de tiende keer in Apeldoorn werden gehoi on hadden een maximum aantal bezoekers, namelijk 6000, die een geweldig programma voorgeschoteld kregen, dat tot in de late uren duurde. Als hoogtepunt moeten toch nog worden aangestipt, de Friese sjezen en natuurlijk de para de, die op voortreffelijke wijze werd gecommandeerd en voor gereden. Een onvergetelijke dag voor hippisch Neder land. zwaar. Het rennersveld even wel bood toch een enorme te genstand. Henny Gijsel kwam in de spurt slechts een half wiel tekort. Toch kon de voor zitter van het wielercomité nog een aantrekkelijk renners veld wegschieten om half drie. In totaal kwamen er 36 ren ners aan de start. In de eerste ronide lag het tempo reeds bij zonder hoog. Het was Adri Vasseur die op jacht ging naar dé eerste premies. Na enkele ronden ontsnapte Hoboken uit het peloton. Ook andere ren ners deelden nog diverse spel- deprikken uit. Dit waren Tommy Veerman, Kees Stout- jesd'ijk en Adri Vasseur. Deze pogingen waren allemaal te vergeefs. Al deze renners wer den steeds teruggepakt door het peloton. De Axelse renner Adri Verschuuren was de eer ste renmer die de strijd moest staken. Hij had in de eerste ronde veel te veel moeten ge ven.. In de ronden daarna pro beerden Leon Strobbe en Koen Verheze opnieuw om weg te komen. Ook dit duo hield het niet langer uit dan enkele ronden. Het was uitein delijk Peter Gödde die alles weer bijeen bracht. Half koers vormde zich uiteindelijk een kopgroep, waarin vertegen woordigd waren: Gödde, Van Waes, Strobbe, Oeraft, Fase, Lammens, Grevel, Stoutjesdijk en De Wilde. Jaap Marijs was het die nog aansluiting pro beerde te vinden met de kop groep. Met nog twintig ronden te gaan spronig Peter Gödde opnieuw alleen weg. Na enke le ronden leek het een ge slaagde poging, maar tien ron den voor het einde werd Gödde opnieuw door de kop groep ingelopen. Ijato" ont snapte hij met Ï4Ï, wjjde en Gijsel definitief uffijGet pelo ton. 1. Peter Gödde (Koewacht) 100 kilometer in 2.38.45, 2. H. Gijsel (Heikant, 3. W. de Wil de (Kloetinge), 4. L, Strobbe (Larnswaarde), 5. J. Dulaars (Aardenburg), 6. R. Oeraft (Philippine), 7, Sch. de Smit (Terneuzen), 8- T. Fase (Sint- Annaland) op 1 ronde 9. W. Westdorp (Heinkenszand), 10. J. Marijs (Oost-Souburg) 11. M. Meizen (Roosendaal) 12. W. de Feber (Sluiskil) 13. J. van Merriënboer (Klundert), 14. J. Loutein (Heinkenszand), 15. P. Hobo (Breda), 16. S. Aarts (Roosendaal) 16. L. van de Wiel (Breda), 18- K. de Vrieze (Goes), 19. K. Stoutjes dijk (Sint-Maartensdijk), 20. J. Hinnemam (IJzendijke). (Van onze sportredactie) HULST Tijdens het Ne derlands wielerkampioenschap voor studenten is de Hulsterse coureur Frans de Belie op de twaalfde plaats geëindigd. De ze wedstrijd werd gewonnen door Herman Snoeijink. Deze boers werd al vrij snel beslist toen een kopgroep van veer tien man al vlot de rest van het deelnemersveld on een ronde zette. De Belie, die in de laatste fase van de wedstrijd met zijn versnellingsapparaat sukkelde, moest in de eindspurt genoe gen nemen met een twaalfde plaats. Wim de Waal is als vijfde over de meet gegaan in het Belgische Nieuwkerkewaas. Deze 110 kilometer lange koers over veertien ronden werd een overwinning voor de Belg Mare Steels. De Breda» naar Jan Coorepians werd ze vende.

de Stem | 1973 | | pagina 12