Burgemeester rijdt eerste electrofiets in Zeeland Staten behandelen problemen van Noord-Beveland Ambtsketen nog steeds zoek WELZIJNSRAAD MIDDELBURG NEEMT REEKS PROJECTEN IN UITVOERING Mogelijk over drie maanden al rapport ambac nodigt u uit op de open dag Minister Westerterp tot gemeente Vlissingen: f inwoners van breda en verre omstreken: ArrtBAc stad MIDDAG IN AXEL Minder warm ROADTEST SNELHEID Opdracht van 6,5 miljoen voor betonfabriek Schets stelt raadszetel ter beschikking Oosterschelde- commissie r^atiërdag^sëpïeïtïber a.s. I Zaterdag 8 september 1973 7.-T «riéfcH i ■ti HUISARTSEN. Aardenburg en Oostbur,, Dokter N. Rijk, Oude A Is straat 2 te Aardenburr A 01177—1466. H Axel, Dokter Kok, tel, 01155 Biervliet, Hoofdplaat en l.T,fl» dijke - Dokter H. "arT Pas, Hoogstraat 1 te tri6' dijke, tel. 01176—366. en' Borssele en Nieuwdorp prakijk van dokter KiJv. wordt waargenomen r 1 dokter Gelderblom ,r i Nieuwdorp, tel. 0lis^ j Breskens en Groeden,,>„ v. d. Berg te Groede tu 01171—366. el- Cadzand, RetraiH'hement S|ui en Zuidzande tv,:. Bom te Cadzand. 01179—1366. Driewegen, Hoedekenskerk. "s-Heerenhock en Ovezaoj.' De praktijk van J &>i dof, S. Wöstmann en n Zwartelé wordt tot maandas ochtend 8.00 uur waareeno" men door dokter J. Kni« Kerkstraat 38 te Hoedekens' kerke, tel. 01193262. Goes, Dokter T. v. d'. Werft Wijngaardstraat 51 7451. el' Hulst Dokter W. Eysink tel. 2060. Kloosterzande Dokter J Ter Burg, Groenendijk 52' te Hontenisse, tel. 01148— 1377. Tot maandagmorgen 8.00 uur. Koewacht, Clinge en St Jan- steen Dokter Adriaan. sens, tel. 011402928. Middelburg, Dokter J. pe] Rouaansekaai 11, tel 6659 (zaterdag) en dokter j. v. 4 Rijst, Rouaansekaai 11 tni' 5343 (zondag). Reimerswaal Dokter P. Al- le wijn te Kruiningen tel" 011301566 voor de dorpen Hansweert, Kruiningen en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135 343 voor de dorpen Krah. bendijke, Oostdijk, Waarde en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. Dokter M. Dierick, Graaf Jansdiik A 185 te Westdorne. tel 1255. Sluiskil, Philippine en Hoek Dokter M. Jongsma, Juli- anastraat 2 te Hoek, tel 011541356, b.g.g- 1345. Terneuzen Dokter J. Ste vens, Scheldekade 27. tel 01150—2020. Vlissingen Dokter S. War- tena, tel. 3933 tot zaterdag 24.00 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zaterdag 24.00 uiur tot zondag 24.00 uur;. Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand Dokter H. van Maanen te Heinkenszand, tel. OllOB— 1234. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2 t» Zaamslag, tel- 01153 1377. TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155—2332 (zaterdag van 10.00—10.30 en van 18.0018.30 uur, zondag van 12.0012.30 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts J. Neeteson, Sassenstraat 16 te Aardenburg, tel. 01177— 1380 (zaterdag en zondag van 12.0012-30 uur). Walcheren Tandarts A. de Koning, Kanaalstraat 91 te O. Souburg, tel. 011831347 (zaterdag' van 9.0010.00 en zondag van 11.0012.00 uur). Z. en N. Beveland Tandarts J. ten Haaf, Beatrixla-an 38 te Goes, tel. 011005716 (zaterdag en zondag van 9.00—10.00 uur). DIERENARTSEN. Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel. tel- 01155—1488. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 011301233. W.Z. Vlaanderen Dokter J. v. d. Vijver te Oostburg, tel. 01170—2103. WIJKVERPLEGING. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Heyens te Aardenburg, tel. 0117' 1522 Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr- Adriaanse te Groede, tel. 01171—367. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M. Bou-dens-Boonman, A. de Koningstraat 2 te Kwaden- damme, tel. 01194426. Goes Zr. M. Bossert, Pr- Irenestraat 37 te Kloetin- ge. Groot Axel en Zaamslag Zr. J. van Exel, Polderstraat 13 te Zaamslag, tel. 01153— 343. Hoek. Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek. te! 011541495. Hulst en Hontenisse Colsen, tel. 01140—2368. Sas van Gent Zr. J. van Dorsselaer, Beneluxstraat 128, tel. 01158—1916. Terneuzen Zr. L. Claeys- sens, Jac. van Lehnepstraat 85, tel. 2706 b.g.g. 01158— 1781. Yerseke, Kruiningen en Ha«S" weert Zr. C. Grootendorst te Kruiningen. tel. 01130— 1545- APOTHEKEN. Goes Goese Apotheek, tel- 7104. Middelburg Apotheek tV. Hummelen, Markt 69, 2134. Terneuzen Apotheek Ha- mann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek c- Lastdrager, C. v. Perestraat 1 te Souburg, tel. 01183" 1593 drie miljoen in ruil voor OUDE kanaaldrug Burgemeester Wolters op de eerste zoemfiets in zijn gemeente. (Van onze correspondent) AXEL. In het bejaarden- dienstencentrum 't Trefpunt in Axel wordt dinsdagmiddag om 11.00 uur een bloemschikmid dag gehouden. Alle belangstel lenden zijn welkom. 's Avonds wordt een exposi tie gehouden van de gemaakte werkstukken, waarna alles met opbod of afslag wordt ver kocht. Tevens zullen de van ouds bekende „trefpuntbollen" verkrijgbaar zijn. Vooruitzichten voor zondag en maandag, opgesteld door het KNMI op vrijdag om 18.00 uur: op de meeste plaatsen droog. Eerst nog vrij warm, later lagere temperaturen. Weersvooruitzicht^] in cijfers gemiddeld over Nederland. Voor zondag: Aantal uren zon: 3 tot 11. Min.temp.: van onngeveer nor- faal tot 3 graden boven nor- faal, Max. temp.: 0 tot 5 gra den boven normaal. Kans op £eu droge periode van min stens 12 uur: 95 procent- Kans °P een geheel droog etmaal: W procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1 tot 9 fin. temp.: van ongeveer nor- faal tot 3 graden bover nor- faal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 70 pro cent. hoogwater -o-n, zondag 9 sept. ™»n op Zoom 1.21 Hansweert 0.23 en 12.52 terneuzen 12.23 «Hssingen 11.57 dinge 1.11 en 13.39 ■«laandag 10 september Sfn op Zoom 2.14 en Hansweert 1.21 en 13.41 terneuzen 0.51 er. 13.10 «hssnigen 0.22 en 12.43 "emeldinge 2.04 en 14.24 Konstanz 338 - 3, Rheinfel- 2S1 - 2, Straatsburg 212 w»-' Püttersdorf 372 pi 10, ii,Xau 424 Pl 7, Plochingen Steliö. 3' Mannheim 229 9- «einbaeh 116-5. Mainz 231 - i'H'ngen 122 - 1, Kaub 151 pl trier 226 - 3. Koblenz 150 250veuden 98 - 5, Ruhrort - 6, Lobith 877 - 3, Pan- k°P 852 - 3. Nij me len 678 - 1, IJsselkop 830 - 2, ter 9oiIj3sel 350 onv-> Deven- üo-nü onv-- Monsin 5440 pl 2. fojftwen 3800 onv., Belfeld slttis500 onv?raVe beneden de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Ik lioop dat dit de voorloper Is van een tweewieler, die zonder geknetter en zonder stank onze bevolking kan verplaatsen Een milieuveilige brommer", dit zei de burge meester van Middelburg, drs. P. A. Wolters, nadat bij gisteren op ons verzoek eer» paar rondjes had gereden op de eerste elktro- bromfiets in Middelburg, en voorzover bekend in geheel Zeeland. Het vervoermiddel dat in de volksmond wel „zoemer" zal worden genoemd is enkele dagen geleden in Middelburg verschenen en het heeft nog slechts 8 km afgelegd. Van die 8 km komt er één voor reke ning van burgemeester Wolters, die als eerste burger van een gemeente die een dui delijk op de tweewieler ge richt beleid aan het voeren is, naar onze mening primeur rechten op het nieuwe ver voermiddel had. Vier andere kilometers waren nodig voor de „road-test" door uw verslagge ver en de resterende 3 zijn gebruikt bij een proefrit door de dealer. Er zit nu nog ca. 40 km elektrische reserve in de zoemfiets, voor de ingebouwde accu's weer moeten worden opgeladen. De Middelburgse dealer, die na maanden wach ten de eerste zoemfiets, intus sen wettelijk toegelaten, m huis kreeg, zegt: „Wij vinden het een leuk idee, dat juist in Middelburg, waar men thans complete fietsroutes ontwerpt om de tweewieler als stads- vervoermiddel er weer in te brengen, de eerste e-lektrofiets rondzoemt". De bewuste dealer, A. van den Driest, zegt er ronduit bij: „Dit is nog maar een eerste ling, die op sommige punten wel enkele verbeteringen ver dient, maar dat gold ook voor de eerste fiets de eerste brommer en de eerste auto van een generatie. Wij ver wachten "ooral belangstiling van de kant van wat minder valide mensen, bijvoorbeeld ouderen, voor wie de brom fiets een te temperamentvol voertuig is, en voor wie de fiets nu net weer te veel li chamelijke energie vraagt. De zoemer, die letterlijk na eer» handomdraai begint te rijden, is voor zulke mensen wellicht een uitkomst". Rijden op een zoemer is, zo stelden wij zelf vast, vooral zo'n vreemde sensatie omdat er vrijwel geen motorlawaai te horen is en omdat je ondanks het onigewone uiterlijk en de felle kleuren van de elektro- fiets, door niemand wordt na gekeken. Onze proefrit dooi de drukste straten van de Middelburgse binnenstad, werd door niemand opge merkt. Een teken dat je niet voor gek rijdt. Andere sensa tie: sommige automobilisten geven je voorrang, in de ge dachte dat zij met een scooter te doen hebben Het voertuig zelf heeft ais belangrijkste tekortkoming, dat het geen snelheidsregeling bezit- Je rijdt of je staat stil Stapvoets rijden is niet moge lijk. „Wij hebben dat zo ook ge merkt", aldus de dealer, „en we zullen proberen om een trappen-schakelaar In te bou wen, zodat de zoemer zoals een tram of een trein optrekt.' De vering (telescopisch vooi en achter) is in combinatie met de kleine wielen, te slap voor het plaveisel dat onze oude binnensteden kenmerkt. Ook dat schijnt verholpen te kunnen worden, aldus Van den Driest. Een du-opassagier kan men niet meenemen, maar voor een kinderzitje en voor bagage is er ruimte plenty. Wij missen knipperlichten. De bel werkt met handbediening en is geen elektrische drukbel, tot onze verwondering. Bij de proefrit van burge meester Wolters op de zoem fiets bleek vooral de jongere jeugd het feit dat dit ding de eerste in zijn soort ter wereld is die in serie wordt vervaar digd te waarderen. De vragen van de jonge toeschouwers aan uw verslaggever (alsof hij de uitvinder van het ding was) waren zo rechtstreeks en dui delijk dat wij ze hieronder met ons antwoord laten vol gen. „Hoe hard gaat ie?" Ant woord: 30 km per uur. „Hoe lang rijdt ie op een acculading?" Antwoord: 40 km of wel'bijna IV2 uur. „Hoe zie je wanneer de accu's leeg Zijn?" Antwoord: Aan een wijzertje in de koplamp. „Kan hij goed klimmen?" Antwoord: Helling tot 157,', neemt hij zonder moeite. „Hoe lang duurt het opladen van de accu?" Antwoord: een uur of vijf, in elk geval min der dan een nacht lang is. „Kun je er ook gewoon op fiet sen?" Antwoord: Dat kan wel, maar het gaat reusachtig zwaar. „Wat kost een accula ding?" Antwoord: Ongeveer een dubbeltje per keer. Een brommer is per km gerekend, op dit punt bijna achtmaal zo duur. „Krijg je er een laadap- paraat bij?" Antwoord: Ja „Wat kost die?" Antwoord: Met alles er op en er aan compleet met de accu lader een kleine f 1300.-. „Komen er nu ook straks accuwisselstations langs de grote wegen, zoals met camping-gaz het geval is?" Antwoord: Wie weet, want beste zoemers van morgen, als de industrie er handel in ziet, dan is alles mogelijk. Zelfs een schoon milieu!" (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Verkeer en Waterstaat is bereid drie miljoen gulden beschikbaar te stellen voor de bouw van een tweede brug over het kanaal door Walcheren op het grondgebied van de gemeente Vlissingen. Deze drie miljoen, plus een niet gekapitaliseerd bedrag in de vorm van enkele bijkomen de werken, hebben echter hun prijs. Vlissingen kan het be drag alleen in ontvangst ne men als men instemt met het „inleveren" van de huidige, smalle kanaalbrug die Oost en West-Souburg (eveneens gemeente Vlissingen) ver- bindt.^ „Wij gunnen Vlissingen graag de tijd om dit gegeven paard nauwkeurig in de bek te kijken alvorens men het accepteert", zei gisteravond de minister van verkeer en wa terstaat, drs. T. Westerterp tij dens een toespraak in de St.- Jaeofoskerk te Vlissingen. De heer We-sterterp was ln Vlissingen aanwezig om luis ter bij te zetten aan de viering van het eeuwfeest van haven-, spoorweg- en kanaalverbin- dinig, waarmee Vlissingen nu, en in de komende weken, druk in de weer is. De minis ter liet zich niet uit over al lerlei andere zaken die zijn departement aangaan en die op Zeeland betrekking heb ben. „Ik zou er alleen maar vrijblijvend over kunnen spre ken", zei de minister luch tig- Concreet was hij alleen op het punt van de drie miljoen van zijn departement zijnde het bedrag dat de rij kso verheid kaj] uitsparen als de brug tussen Oost- en' West- Souburg naar de sloper mag worden gestuurd. De interes sante opdracht om dit, .weinig, populaire nummer aan de be volking van Oost- en West- Souburg te verkopen, speelde de minister Westerterp toe aan de gemeente Vlissingen. „Het moet blijken", zo sei hij „dat er tegen-de onttrek king van de brug aa-n het ver keer geen overwegende be zwaren bestaan". De aanwezi gen in de St.-Jacobskerk na men met gemengde gevoel ens van de mededeling kennis. De tweede kanaalbrug, die in de buurt van de PZEM-centrale zou moeten worden gebouwd en die op zichzelf al een com promis is, kost volgens een prijsopgave uit 1972 ruim 12 miljoen gulden. Globaal geno men zit de financiering van het proje-kt, als men de drie miljoen van Westerterp mee- re" nt, ongeveer rond, doch ,ie inlevering van een andere brug, die even-zeer van belang is voor een deel van de Vlis- si-ngse gemeenschap, wordt een hoge prijs geacht. Minister Westerterp bracht in het algemene gedeelte van zij0 rede nog naar voren dat de rijksoverheid die een eeuw ge-leden flink in Zeeland investeerde door de haven en het kana-al te laten baggeren, haar belangstelling voor Zee land niet verloren heeft, .Vooral als minister van ver keer en waterstaat besef je al gauw welke nauwe relaties in goede en kwade dagen juist „verkeer en waterstaat" en Zeeland zijn gegroeid", merk te hij op. „Er is hier altijd genoeg aan de hand..." (Van een onzer verslaggevers) KATS De betonfabriek van de Combinatie Ooster schelde, die wordt gevormd door de Amsterdamse Ballast Beton- en waterbouw en Van Hattuin en Blankevoort, heeft het op het ogenblik druk. De fabriek heeft onlangs drie op drachten gekregen, waarmee in totaal een bedrag is ge moeid vr bijna f 6,5 miljoen. Dit meldt de personeelskrant van de Ballast-Nedam Groep N.V. In opdracht van de Arbeits- gémeinschaft Mobil Oil Brücke maakt de betonfabriek de onder- en bovenbouw voor een oliesteiger voor de Mobil Oil raffinaderij in het Duitse Wilhelmshafen. Hiervoor zijn nu in produktie 37 dubbele T liggers, die een lengte hebben van 32,65 meter en een breed te van 7 meter. Eén dubbele T-ligger weegt 360 ton. Voor leze opdracht zal in totaal zo'n 9000 kubieke meter beton worden gestort. Voor een aan tal bruggen bij Lambarene in Gabon (Afrika) worden te Kats 88 balken vervaardigd met een lengte van 41 meter en een gewicht van 90 ton per stuk. Opdrachtgever is Van Hattum en Blankevoort. Voor de olieterminal, die de Amsterdamse Ballast Beton en Waterbouw en GEM-Her sent-Offsnore o-p de Bahama's gaat bouwen, maakte de Com binatie Oosterschelde vier ko kerliggers met een lengte van 30 meter, een breedte van 3,15 meter en een hoogte van 1,83 meter. Per stuk wegen de liggers 140 ton, aldus het per soneelsblad. (Van een onzer verslaggevers» MIDDELBURG De Pro vinciale Staten van Zeeland zullen in een vergadering van 26 oktober a.s. een nota van G.S. over de situatie op Noord-Beveland bespreken De nota vormt de neerslag van studies die een speciale werk groep onder leiding van gede puteerde mr. J. Boersma heeft gemaakt over de problematiek van het leeglopende en ver grijzende voormalige eiland. Er zijn nog- geen concrete plannen beschikbaar om Noord-Beveland op te stoten in de vaart der volkeren. Wei wordt er gedacht aan de ont wikkeling op bescheiden «chaal van een bouwplannetje (30 woningen) in de wat bete re klasse voor forenzen van elders. Het ziet er naar uit, aldus het rapport vsn de werkgroep, dat de kern Kam perland het eerst in aanmer king komt om tot specifiek forenze-ndorp te worden uitge bouwd. Voor er zekerheid bestaat over te volgen koers, zijn na dere onderzoeken nodig, bij voorbeeld inzake de herzie ning van gemeentegrenzen en een effectievere manier van opbouwwerk. Vanuit de eigen bevolking, zo heeft de erva ring geleerd, komen geen be langwekkende initiatieven tot stand. Het onderzoek heeft uitge wezen, dat ruim 30 procent van degenen die zich op het landelijke Noord-Beveland hebben gevestigd, overwegen om binnen de kortste keren maar weer te vertrekken. Naar nun mening is het voor- zieningeapeil afgezien van hetgeen er aan recreatiemoge lijkheden is, bijzonder laag. Werkgelegenheid is er even min voldoende. Er wonen ruim 6000 mensen op Noord-Beve land. GS hebben de staten voorgesteld om de problema tiek van Noord-Beveland aan een voortgaande studie te on derwerpen. in verband waar mee de reeds bestaande werk groep nog een tijdje in leven zal worden gehouden, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De ambtsketen van de burge meester van Middelburg drs. P. A. Wolters, is nog steeds niet terecht. Ook de reserve ambtsketen, die tegelijk met de „officiële" keten uit de burgemeesterskamer is ge stolen, bevindt zich nog in onbevoegde handen, of wel licht is het beter te zeggen: op een onbevoegde borst. Omdat zeer veel mensen niet weten hoe een ambtske ten er uitziet, heeft de Mid delburgse politie bovenstaan de foto verspreid waarop men het symbool van magi strale waardigheid duidelijk kan onderscheiden. De ambtsketens zijn uit zilver vervaardigd en ze zijn voor zien van een penning, waar op respectievelijk de ge meentewapens van Middel burg en van Nieuw- en St.- Joosland (de reserveketen) in reliëf zijn afgebeeld- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Dc wel zijnsraad Middelburg heeft in een dezer dagen gehouden vergadering, een reeks projec ten uit een veelheid van mogelijkheden gekozen, die in de komende maanden ter hand zullen worden genomen. Eerste prioriteit werd gege ven aan een project dat ten doel heeft de ..belevingswaar de" van de Middelburgse bin nenstad Vast te stellen. Een werkgroep van de welzij ns- raad zag haar advies, om naar analogie van hetgeen in Vlis singen is gebeurd een „bele vingsonderzoek" in Middel burg te laten instellen, met grote bijval door de totale welzijnsraad, in een officiële conclusie uitmonden. Het pro ject heeft in hoofdzaak be trekking op de recreatieve as pecten van de binnenstad, waarbij vooruit gedacht is naar het monumenten jaar 1975. In dat jaar namelijk hoopt Middelburg zich te kunnen presenteren als een voorbeeld gemeente. Volgens de wel zijnsraad dient het daarbij niet alleen te gaan om de re novatie van historische- woon buurten maar ook om de be- leefbaarheid van een histori sche stad als kern die voor bewoning door mensen ge schikt is gemaakt. Tot de reeks van andere projecten die in uitvoering zullen worden genomen, hetzij door werkgroepen als de wel zijnsraad, hetzij door met des kundigen van onder andere de stichting Zeeland versterkte teams, behoort de advisering over sociale, culturele en re creatieve voorzieningen in ruimtelijke plannen; een soci aal onderzoek in „Nieuw-Mid- delburg", nadere studie over de mogelijkheden om „het trefpunt" optimaal te laten functioneren, o.a. het stimule ren van wijkverenigingswerk in de stadswijken die nog geen „bewonersorganisaties" hebben, zoals Klarenbeek,, de Griffioen en eventueel de Breewegwijk-Stromenwijk. De stimulering van het wijkverenigingswerk heeft ook hiervoor is een project aanvaard mede ten doelom inspraakmodellen te vinden waardoor bewonersorganisaties met de gemeentelijke overheid in dialoog kunnen treden. Tot de kleinere projecten die de welzijnsraad door mid del van werkgroepen en com missies ter hand gaat nemen, behoort de stichting van „Een gemeentewinkel" de tot stand- koming van een verenigings- gids en advisering, via de op bouwwerker J. C. Strootman, van de bestaande wijkvereni- gingen en de beheerscommis sies van de wijkgebouwen en ontmoetingscentra in Middel burg. De welzijnsraad Middelburg, die onder voorzitterschap van wethouder drs. M. Beinema vergaderde, gaf het dagelijks bestuur volmacht om met het ministerie van CRM en het gemeentebestuur het overleg te openen voor subsidiëring van een tweede functionaris van de welzijnsraad. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN Het Vlls- singse raadslid FKP Schets Pi'R) heeft met kennelijke tegenzin zijn zetei in de ge- ■ombineerde PvdA, PPR-frac- tie in de Viissingse raad ter •"schikking gesteld. Hij heeft dit, na een drin gend beroep van de PvdA Vlissingen gedaan, omdat hij van de PPR (in welke ge zindheid de kiezers hem tot raadslid hebben gemaakt) naar de PvdA is overgestapt. Hoewel de PvdA en de PPR in Vlissingeneen gecombi neerde raadsfractie hebben, zijn de leden van die fractie toch aan hun eigen partij-dis cipline gebonden iets waar de heer Schets aanvankelijk niet aar. wilde, maar wat hij eergisteren toch he;eft geaccep teerd. Hij heeft zijn zetel met onmiddellijke ingang ter be schikking gesteld. Zijn opvol ging is nog niet geregeld. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De commis sie Oosterschelde, die over een half jaar de regering moet ad viseren over het al dan niet afsluiten van de zee-arm, komt mogelijk al eerder - over een maand of drie - met een tussentijds rapport. Ook is het de bedoeling in het kader van de studie hoorzittingen te organiseren, waar ook actie groepen, die zich tegen de af sluiting van de Oosterschelde verzetten, zich kunnen roe ren. Dat zei de voorzitter van de commissie, mr. J. Klaasesz, gisteren, hem gevraagd naar de waarde van in Den Haag circulerende geruchten als zou er een confliot dreigen tussen de commissie enerzijds en mi nister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) en de Deltadienst anderzijds. De heer Klaasesz ontkende deze geruchten ten stelligste. „Het is nog steeds zo", aldus mr. Klaasesz, „dat de commis sie haar reserves heeft over het feit dat de werkzaamhe den aan de Oosterscheldedam hangende ons onderzoek ge woon doorgaan. Ik heb dat tij dens de installatie van de commissie gezegd. Maar dat deze reserves intussen zouden zijn omgeslagen in boosheid is beslist niet waar. Integendeel: de commissie werkt plezierig met het ministerie en de Del tadienst samen' Waarom ook< aldus »de rede-.- nering van mr. Klaasesz, zou er nu ineens 'n conflict moeten zijn. De commissie heeft van begin af aan gezegd dat ze zich niets zal aantrekken van het feit dat er al zoveel in de Oosterscheldedam geïnves teerd is en wordt. Dat is geen argument. In dat geval zou er immers van een objectief on derzoek ook geen sprake kun nen zijn. Van officiële zijde werd gis teren eveneens tegengesproken als zou de Deltadienst „het niet meer zien zitten" dat wil zeggen: niet meer weten 'waar ze aan toe is, nu de hele afsluiting van de Oosterschel de een op z'n minst onzekere zaak is geworden. „Het kan best zijn, dat een ambtenaar van deze dienst zich individu eel heeft geuit in de zin van: waar doe ik dit allemaal voor, als ik toch niet weet of m'n werk wel wordt uitgevoerd. Dat is een puur menselijke reactie, maar het is niet zo dat de hele dienst er zo over denkt", aldus een woordvoer der van het ministerie. De commissie is zich op dit moment nog aan het inwerken, zo zei mr. Klaasesz gisteren. „We hebben ons dus nog geen oordeel gevormd over het tijd stip waarop we met een inte rimrapport naar buiten zullen kunnen treden. Evenmin we ten we precies wanneer we de hoorzittingen gaan organise ren. Voorlopig denken we in dit verband aan een tijdsver loop van drie maanden.' (ADVERTENTIE) 1 van 10 uur i'morgens tot 4 uur s'middaqs dat is dus vandaag, u bent hartelijk welkom! Terheydenseweg 169, Breda. Tel. 01600-79310.

de Stem | 1973 | | pagina 3