Miss-verkiezing bleek moeilijk DRI VO Sommige mensen hebben dit beeld van de politie: Wieheeft er gelijk? Maatschappelijke dienstverlening in één gebouw Voortbestaan van verkenners in Clinge voorlopig verzekerd bloemschik- middag in axej Minister stad streek Terneuzen TENNISCLUB DRIVE WINT VAN HULSTER AMBACHT Sas van Gent f o I 0*ls|»èel elektr/nika MH Sj^ HI-FI STEREO EHBO-cursus voor huismoeders WEDGWOOD De Vos- Eggermont B.V. Mist oorzaak botsingen Enthousiast Minder Zaterdag 8 september 1973 8 september Wat zal de jury ervan zeggen? Bejaardenexcursie. De Axelse bejaarden hebben op initiatief van het bejaarden dienstencentrum een excursie gemaakt naai- verschillende be jaardendienstencentra in Zee land. Dat gebeurde onder lei ding van mevrouw T. Versteeg- Bouman. 's Morgens vertrok het gezelschap naar diensten centrum „De Vroone" in Ka- pelle, waar koffie werd geser veerd en men het gebouw kon bezichtigen. Het volgende reis doel was „Bachtencomme" in Vlissingen, waar bij aankomst een uitgebreide koffietafel ge reedstond. Daarna werd een bezoek gebracht aan „Bachten Reede", waar o.a. fraaie hand werken bezichtigd konden worden. Het laatste diensten centrum was „Bachten Poorte" in Oost-Souburg. Daar bestond voor de bejaarden ook gelegen heid. te winkelen. Brand In een woonhuis aan -de Bachlaan werd gister morgen een sterke rookont wikkeling ontdekt. Bij een bejaard echtpaar dat niet thuis was, sloeg de vlam in een pan. De politie verschafte zich toe gang tot de woning en doofde het vuur. De brandweer hoef de niet in te grijpen. (Van een onzer verslaggevers) HULST. De „Miss-Omloopverkiezing" is dan wat publieke belangstelling betreft misschien niet het succes geworden, dat de organisators ervan hadden verwacht, gezellig is het gister avond in de „Hulster sporthal" in ieder geval wel geweest. Het was radio-verslaggever Theo Koomen die al snel de show stal na een interview met wielrenner Wim de'Waal. In de zaal zaten een paar hon derd bezoekers die zichtbaar genoten van het optreden van Koomen, die zich door de te leurstellende belangstelling bepaald niet uit het veld liet slaan. Hoogtepunt van de avond was uiteraard de miss verkiezing. Naar het gratis reisje naar Mallorca dongen Elly de Cauner uit Hulst, Ka rin van Grol uit Terneuzen, Margda Eggermont uit Ter neuzen, Marjan Moelker uit Philippine, Lucia Lafort uit Westdorpe en Silvia Lafort, eveneens uit Westdorpe mee. De asplrant-misses werden door Theo Koomen grondig aan de tand gevoeld en de indruk die ze daarbij achter lieten telde mee bij de waar dering van de jury. Die jury bestond onder meer uit Jaak Bevers, Ton Koomen, Wim de Waal, Conny Staelens, en Mar jan de Smet. De voorzittersha mer werd gehanteerd door Piet Roelands. Al deze heren zagen zich bepaald niet voor een gemakkelijke taak gesteld, (ADVERTENTIE) want veel gaven de deelne mende dames elkaar niet toe. Zo moeilijk was het, dat er in ieder geval bij het sluiten van deze editie nog geen uit slag bekend was. Kwam de missverkiezing aanvankelijk wat stroef op garag, in de loop van de avond beterde de sfeer met de minuut. In zijn inter view met T. Koomen vertelde Wim de Waal onder meer ir> totaal 28 overwinningen op zijn naam te hebben staan en met aan trouwen te denken voor zijn veertigste. Zijn ver loofde, die het gesprek vanuit de zaal volgde, bleek van die uitspraken met betrekking tot het huwelijk niet onder de indruk. Behalve de miss-verkiezing was er ook nog een sport-quiz, die wel een succes werd, maar ook niet helemaal uit de verf kwam, omdat enkele deelne mers verstek hadden laten gaan. Het orkest The Williams zorgde voor de muzikale om lijsting. UIT het Italiaanse consulaat m Tel Aviv zijn drie dagen gele den 132 Israëlische paspoorten gestolen, zo heeft de Israëli sche politie meegedeeld. (Van onze correspondent! SAS VAN GENT - Op uit nodiging van de tennisclub „Drive" uit Sas van Gent speelde de tennisclub Hulster Ambacht een vriendschappelij ke ontmoeting tegen de Sasse Club. De ontmoeting vond plaats op de onlangs officieel geopende tennisbanen in Sas van Gent. „Drive" wist de ontmoeting nipt met 2523 te winnen. Na de wedstrijd kreeg de t.c. „Drive" van de Hulsterse club een Reinsert de Vos met inscriptie aangeboden. De uitslagen van de gespeel de partijen: Heren enkel: R. van Remor- tel-J. Weemaes 65 46, T. Vereecken - B. de Boy 61 61, Widdershoven -,W. Lau- wereys 61 61, Rombouts - W. Versahueren 64 63, J. de Roos - T. Verschueren 62 61, Vermeersdh - R. Meers- schaert 65 26. C. van Kampen - P. Hamelinck 6—1 64, R. Renique - H. Beaart 6—0 6—1. Dames enkel: Widdershoven - M. de Kerf 5—6 6—3, V. Acker - M. de Boy 06 26, V. Rossum - L. v. d. Bogaert 26 06, Rombouts - H. v. Bavel 46 36, S. Gum-ter - T. Weemaes 2—6 4—6, H. Col- sen - M. v. d. Voorde 2—6 3 6. Dames dubbel: Widdersho ven en v. Acker - L. v. d. Linden en H. v. Bavel 36 2—6. Heren dubbel: T. Vereecken en. R. v. Remortel - J. Wee maes en B. de Boy 64 56, Dimmendal en Quekel-berghe - W. Verschueren en H. Beaart 56 65, A-driaansen en Me- chelin-k - W. Lauwereijs en R. Meersschaért 46 26. Tak en Vere«cke - P. Hamelinck en T. Verschueren 64 62, De Schrijver en Bambost - R. Schelfout en R. v.d. Berg 62 6—3. Gemengd dubbel: Widders hoven en Widdershoven - J. Weemaes en M. de Kerf 16 5—6. Verhage en Verhage - W. Verschueren en M. v. d. Voorde 62 26, Adriaansen en Antonissen - P. Hame linck en M. de Boy 16 3 6, Classens en Vermeersch - T. Verschueren en V. Fassaert 6—4 3—6. Hartstichting De afdeling Sas van Gent van de Neder landse Hartstichting belegt maandagavond om 19.45 uur in het cultureel centrum. De Speye een voorlichtingsavond. De avond zal geopend worden door burgemeester Dusarduijn en worden bijgewoond o.a, door de heer De Graaf uit 's- Gravenhage die nauw bij het werk van de stichting is be trokken. Vertoond zal worden de film van de Hartstichting Het ligt in de bedoeling van het afdelingsbestuur om in de nabije toekomst acties te be werkstelligen op dit terrein. AnrlaHAn Inbreken mag nietVrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding evenmin. Geen zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt. 'n Universiteit bezetten, parkeren op de stoep en vissen zonder acte, mag ook niet. Als de politie daar iets tegen doet, klinken er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpelijk. Maar het is onredelijk als de politieman mikpunt van die protesten wordt. Hij heeft de wetten niet bedacht. Hij moet er wel voor zorgen dat ze worden nageleefd. Dat is een deel van z'n taak. Soms leidt die taak tot het aanhouden van een automobilist die te hard heeft gereden. Soms tot zomaar een praatje op een bank in het park. Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander als een soort weldoener. Ze hebben allebei ongelijk. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Eendrachtig hesen gistermiddag burgemeester A. Schipper van Oostburg en drs. H. Hietkamp, hoofd bureau Zeeland van het ministerie van CRM aan het pand Nieuwstraat 7 een bord omhoog met de tekst „1+1+1= één." Hiermee was officieel het nieuwe kantoor van de stich ting voor maatschappelijke dienstverlening in West- Zeeuwsch-Vlaanderen geopend. Voor het eerst in het bestaan van de nog jonge stichting zijn nu alle diensten in een ge bouw ondergebracht. Iets wat de efficiency en werkingssfeer alleen maar ten goede kan ko men. De tevredenheid over het bereiken van deze mijlpaal werd in het gebouw Pro Rege waar een bijeenkomst werd gehouden alvorens tot de offi ciële opening werd overge gaan, niet onder stoelen of banken gestoken. In zijn openingswoord schets te stichtingsvoorzitter F. Ha genaar in het kort de wor dingsgeschiedenis van de stichting, die op 1 januari 1972 een zogenaamde A-instelling is geworden. Hij wees op het pionierswerk dat zo'n 25 jaar geleden werd begonnen „erg primitief in een nissen hut in Waterlandkerkje" en de wil tot samenwerking van de ver schillende organisaties en in stellingen die op het terrein van het maatschappelijk werk en de gezinshulp werkzaam waren, een goede wil, uitmon dend in een volledige fusie. Burgemeester A. Schipper zet dat de vruchten van die fusie reeds zichtbaar waren. „Er is een duidelijker inzicht verkregen in het werk van de stichting en men is thans be ter bereikbaar voor cliënt en verwijzers". Hij wees op de behoefte aan sociale contacten en het feit dat de overheid zich niet aan het maatschappe lijk werk kan onttrekken. „De stichting is een eigentijds ant- (ADVERTENTIE) "Hoofdstraat 18 St. JansUan. Hulst Tel OmO.2491 (Van onze correspondent). HULST Na het succes van de eerste cursus gaat bin nenkort in Hulst opnieuw een EHBO-cursus voor huismoeders van start. De cursus bestaat uit zes lessen en begint op dinsdag 11 september, 's mor gens om tien uur, in het Wit- Gele Kruisgebouw aan de Ta bakstraat in Hulst. Als in structeur treedt op de heer Jos Valckx uit Hulst. Ook nu is er voor huisvrou wen met kleine kinderen geen beletsel deze cursus te volgen, want zij kunnen hun kinderen meebrengen naar het Wit-Gele Kruisgebouw, waar voor op pas wordt gezorgd. Het volgen van de cursus is gratis. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij mevr. Heyman, Rubensstraat 7, telefoon 4171 en mevr. Hageman, V. Vollen- hovenstraat 4, telefoon 3637. woord op de vraag om dienst verlening aan de individuele burger en ik ben erkentelijk voor hetgeen thans al is be reikt. Drs. Hietkamp wees op de forse groei van destich ting, die thans 40 full time en 52 part time medewerkers in dienst heeft. Hij verheugde zich over de tot stand geko men fusie en zei dat die wil tot samenwerking in heel Zee land gesignaleerd werd, waar mee men zeker voor ligt op de rest van Nederland. Hij pleitte voor meer samenwerking over de grenzen heen met België „want maatschappelijk werk betekent grenzen verbreken". Namens het ministerie bood de heer Hietkamp een schilde rij aan voor het nieuwe ge bouw. Architect Bruijnoge dankte voorts voor het in zijn bureau gestelde vertrouwen en had alle lof voor de (ver) bou wers van het nieuwe kantoor een dank die de heer Baren- dregt van de firma Christiaan- sen aan het personeel zou overbrengen. Alvorens naar het nieuwe kantoor te vertrek ken sprak directeur F. van Waes zijn grote erkentelijk heid uit voor de grote ruimte waarin nu gewerkt kan wor den. „Een ruimte waarvan te voren alleen maar gedroomd kon worden. Nieuwstraat \7 moet een begrip worden voor ieder die de hulp van de stichting wil inroepen", zo be sloot de heer Van Waes dit' officiële gedeelte. (ADVERTENTIE) Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Terneu- zense politie heeft gistermor gen handenvol werk gehad door de vele aanrijdingen die zich kort achter elkaar in dit gebied voordeden. Alie waren te wijten aan de mist die op dat moment volgens de politie heel dicht was, met een zicht van tien tot 25 meter. Bij de vele aanrijdingen werd wel veel materiële scha de aan de betrokken auto's toegebracht maar slechts een persoon, een jongetje bekwam enkele schaafwonden. De grootste schade ontstond op de provinciale weg Terneuzen- Hoek, waar zich tussen acht uur en half negen in de mor gen verschillende botsingen voordeden. In korte tijd waren hier op een weggedeelte van nauwelijks vijfhonderd meter lengte bij een drietal botsin Sen meer dan tien auto's be trokken waarbij een autobus van de ZVJM. Op de mr. Haarmanweg, ter hoogte van het Zevenaardok reed J. in de B. achter op een geparkeerd staande (verlichte) vrachtauto, bestuurd door J.T. te Zaams- lag. Zijn auto werd aan de voorzijde geheel vernield maar hij kwam zelf met de schrik vrij. Bij nog enkele aanrijdin gen in Terneuzen ontstond lichte schade aan diverse voertuigen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Weinig jongeren mogen dan tegenwoordig nog in vervoering geraken door de khaki-uniformen van de ver kennersbeweging, het ziet er naar uit, dat de leiders in Clinge toch voldoende jonge ren voor deze beweging heb ben weten te interesseren om liquidatie van de plaatselijke afdeling te voorkomen. Afgelopen dagen is de Clingse verkennersgroep ver schillende keren in het nieuws geweest door acties om meer leden bij elkaar te krijgen. Tot nu toe hebben die ver schillende nieuwe aanmeldin gen tot gevolg gehad, zodat- het voortbestaan van de St. Paulusgroep voorlopig verze kerd is. Overigens verwacht men, dat zich de komende da gen nog wel enkele aspirantle den bij het hoofdkwartier zul len melden. Dit weekend wordt er onder meer een ral lycross op de fiets gehouden, om te trachten via deze weg jongelui te interesseren. Even heeft het voortbestaan van de groep in Clinge aan een zijden draadje gehangen. Dat had overigens niets te ma ken met de algemeen vermin derde belangstelling voor dit soort organisaties, zo weet groepsleidster mej. A. Maen- hout te melden. „Clinge", ver telt ze. „heeft altijd al met een kleine groep gehad. Ze waren de laatste tijd nog maar met veertien man. Daar zijn er verschillende van vertrok ken en toen bleven er uitein delijk te weinig aohter. Van daar die acties". Dat de ver kennersgroep van Clinge de laatste tijd niet groter is ge worden kan onder meer toege schreven worden aa:. het be staan van een vergelijkbare groep op het aangrenzende Belgische ,.De Klinge". Overi gens is er geen sprake van een onderlinge concurrentie strijd, zoals misschien gedacht kan worden. Mejuffrouw Maen-hout: „Wij gaan uit van het standpunt: „Als de kinde ren maai- opgevangen wor den", Door „wie" is dan niet zo belangrijk. Er kan echt niet gesproken worden over een onderlinge naijver" Zij ziet de toekomst van de verkenners in Clinge bepaald niet pessimistisch tegemoet. Er wordt met enthousiasme ge werkt en het ziet er niet naar uit. dat daarin op korte ter mijn verandering komt. Ze geeft toe, dat inderdaad even is overwogen om de groep als zelfstandige afdeling op te heffen en aansluiting te zoe ken bij de verkennerij in Hulst. Nu de situatie er in middels gunstiger voorstaat zal men zich over verder te ondernemen stappen nog bera den. „De verkennerij", aldus groepleidster Maenhout. „is echt wel met zijn tijd meege groeid. We werken tegenwoor dig met projecten, die aanslui ting vinden bij de actualiteit". Belangstellenden kunnen zich overigens nog steeds als lid aanmelden bij Robert Verhelst in de Gravenstraat of anders bij het verkennershoofdkwar tier. medische dienste, HUISARTSEN. Aardenburg en OostW Dokter N. Rijk, Oude f v straat 2 te Aardenbur, 01177—1466. Axel, Dokter Kok, tel, Olia 1555. Biervliet, Hoofdplaat ca Ik, dijke Dokter H. va„, Pas, Hoogstraat 1 te n,;!I dijke, tel. 01176—366- Borssele en Nieuwdorp - pra-kijk van dokter Ki! wordt waargenomen dok-ter Gelderblom Nieuwdorp, tel. oil»1 327. Breskens en Groede ju. I v. d. Berg te Groede til 01171—366. Cadzand, Retranchement, tyj en Zuidzande fl. Bom te Cadzand. u 01179—1366. Driewegen, Iloedekenskot, •s-Heerenhock en Ovezaij. De praktijk van J dof, S. Wösfcmann Zwartelé wordt tot maand,, ochtend 8.00 uur - men door dokter J. Kerkstraat 38 te HoedekS kerke, tel. 01193262. Goes, Dokter T. v. d- 1 Wijngaardstraat 51, "jj 7451. Hulst Dokter W. tel. 2060. Kloosterzande Dokter j Ter Burg, Groenendijk jj te Hontenisse, tel. 01HL 1377. Tot maandaemor!«i 8.00 uur. f Koewacht, Clinge en St. lu steen Dokter Adriaa-. sens, tel. 011402928. Middelburg, Dokter J. p.- Rouaansekaai 11, tel. (zaterdag) en dokter J, v'( Rijst, Rouaansekaai 11. (t[ 5343 (zondag). Reïmerswaal Dokter P. Al- lewijn te Kruiningen, ttl 011301566 voor de dorp Hansweert, Kruiningen Yerseke. Dokter J. Kamp te Rilland-Bath, tel. 011351 343 voor de dorpen Krab. bendijke, Oostdijk, Waardi en Rilland-Bath. Sas van Gent e.o. M. Dierick, Graaf Jansdijïl A 185 te Westdome. 1255. Sluiskil, Philippine en Hoekl Dokter M. Jon-gsma, Juli-I anastraat 2 te Hoek, teil 01154—1356, b.g.g- 1345. Terneuzen Dokter J. Ste vens, Scheldekade 27. teil 01150—2020. Vlissingen Dokter S. War-I teria, tel. 3933 tot zaterdagI 24.00 uur) en dokter D. Bom, tel. 2233 (van zaterdagj 24.00 uur tot zondag 24.» uur;, Wolphaartsdijk, 's H. Arends- kerke en Heinkenszand - Dokter H. van Maanen tl Heinkenszand^ teL O110S— 1234. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2 tl Zaamslag, tel- 01153- 1377. TANDARTSEN. O.Z. Vlaanderen Tandarts W. Neve, Rooseveltlaan 51 te Axel, tel. 01155-2331 (zaterdag van 10.00—10.31 en van 18.0018.30 uur, zondag van 12.00—12.31 uur). W.Z. Vlaanderen Tandarts J. Neeteson, Sassenstraat 11 te Aardenburg, tel. 01177— 1380 (zaterdag en zondag van 12.0012-30 uur). Walcheren Tandarts A. de Koning, Kanaalstraat 91 te O. Souburg, tel. 01183-1341 (zaterdag' van 9.0010.00 en zondag van 11.00—12.0) uur). Z. en N. Beveland Tandarts J. ten Haaf, Beatrixlaan te Goes, tel. 011005711 (zaterdag en zondag van 0.0010.00 uur). DIERENARTSEN. Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw te Axel. tel- 01155—1488. N. en Z. Beveland Dokter G. Boneschanscher te Krui ningen, tel. 011301233. W.Z. Vlaanderen Dokter J- v d. Vijver te Oostburg, tel- 01170—2103. WIJKVERPLEGING. Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Heyens te Aardenburg, tel. 01177— 1522 Biervliet, Breskens, Groedei Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr- Adriaans! te Groede, tel. 01171367. Ellewoutsdijk e.o. Zr. M Boudens-Boonman, A. de Koningstraat 2 te Kwaden- damme, tel. 01194426. Goes Zr. M. Bossert, rr- Irenestraat 37 te Kloetin- ge Groot Axel en Zaamslag Zr. J. van Exel, Polderstraat 13 te Zaamslag. tel. 01153— 343. Hoek. Philippine en Sluiskil - Zr. Villerius, Rozenlaan 5 ts Hoek. tel- 01154—1495. Hulst en Hontenisse Colsen, tel. 01140—2368. Sas van Gent Zr. J- val} Dorsselaer, Beneluxstraai 128, tel. 01158—1916. Terneuzen Zr. L. Claey»' sens, Jac. van Lennepstraat 85, tel. 2706. b.g.g. 01158- 1781. Yerseke, Kruiningen en "a weert Zr. C. Grootendori' te Kruiningen. tel. 01130— 1545- APOTHEKEN. Goes Goese Apotheek, 'e'- 7104. Middelburg Apotheek w- Hummelen, Markt 69, 'e1, 2134. Terneuzen Apotheek »a niann, tel. 2060. Vlissingen Apotheek Lastdrager, C. v. Perestra' 1 te Souburg, tel. OH8, 1593 Burgemeester Walters (Van onze corresponded AXEL. In het bejaai dienstencentrum 't Trefpu Axel wordt dinsdagmiddag 14.00 uur een bloemschik dag gehouden. Alle belang lenden zijn welkom. 's Avonds wordt een exj tie gehouden van de gem^ werkstukken, waarna alles opbod of afslag wordt kocht. Tevens zullen de ouds bekende ,,trefpuntbo| verkrijgbaar zijn. Vooruitzichten voor zor| en maandag, opgesteld het KNMI op vrijdag om uur: op de meeste plaa droog. Eerst nog vrij wl later lagere temperatil Weersvooruitzichten in cil gemiddeld over Nederland.^ Voor zondag: Aantal uren zon: 3 to Min.temp.: van onngeveer I maal tot 3 graden boven I maal. Max. temp.: 0 tot 5 den boven normaal. Kanf een droge periode van stens 12 uur: 95 procent- op een geheel droog etn 90 procent. Voor maandag: Aantal uren zon: 1 td Min. temp.: van ongeveer maal tot 3 graden bover maal, Max. temp.: omstrl normaal. Kans op een dl periode van ministens 12 I 90 procent. Kans op een| heel droog etmaal: 70 cent. Morgen, zondag 9 sept. Bergen op Zoom 1.21 13.49 Hansweert 0.23 en 12.52 Terneuzen 12.23 Vlissingen 11.57 Wemeldinge 1.11 en 13.39 Maandag 10 september fergen op Zoom 2.14 14.34 Hansweert 1.21 en 13.41 Terneuzen Q 51 gr 13 in Vlissingen 0.22 en 12.43 wemeldinge 2.04 en 14.24 Konstanz 338 - 3, Rheir een 231 - 2, Straatsburg ?"v-, Plittersdorf 372 pl Maxau 424 pl 7, Plochu if. - 3, Mannheim 229 ötembach 116 - 5. Mainz 2 f' Pingen 122 - 1, Kaub 15 Trier 226 - 3. Koblenz ÏÏJ-. Keulen 98 - 5, Rul ff 6, Lobith 877 - 3. nerderse kop 852 - 3. Ni, Iff78 IJsselkop 830 W IJssel 350 onv-- De r 221 onv.. Monsin 5440 fftfeb-nren 3800 onv., Be -Pl 2. Grave benede: Sluis oOO onv..

de Stem | 1973 | | pagina 2