Belangstelling voor nieuwbouw in Tragelwijk valt tegen Erfpachtcanons ondergaan een vrij forse verhoging Koers Cadzand sterk bezet zeeuws SCHOUWEN-DUIVELAND- ROUTE, RIJK AAN VARIATIE Weekend-tip v EVENEMENTEN SLECHTS 31 HUIZEN BEWOOND - - Aardgasaansluiting in Sint-Kruis is mogelijk Afscheid van de weekendtip PONTIAC RAAD AARDENBURG St.-Jansteen Als 50 bewoners ja zeggen Zeeuwen wandelden goud bijeen in Oostenrijk ZEELAND Brouwershaven Haamstede Weekenddienst Stemredactie Zaterdag 8 september 1973 vj| 0 Archieffoto van de bouw aan de woningwetwoningen in de Tragelwijk. (Van een onzer verslag gevers) OOSTBURG. De be langstelling voor de nieuw bouwwoningen in de Oost- burgse Tragelwijk valt te gen. Van de op dit moment opgeleverde 82 woningen zjjn er slechts 31 bewoond. Voorts zijn negen woningen toegewezen die nog opge leverd moeten worden. In de Tragelwijk zouden naast de 101 woningen die de Algemene Woningbouwvereni ging uit Breskens thans reali seert nog 70 woningen ge bouwd worden, door de regio nale woningbouwvereniging uit Axel. Dit project zal niet doorgaan. De claim op de grond zal worden teruggege ven aan de gemeente, die de grond kan gebruiken voor par ticuliere premiebouw waar voor veel belangstelling be- „Het zag er in het begin zo goed uit", aldus een woord voerder van de woningbouw vereniging in Breskens. „Maar het gaat nu langzamer dan we gedacht hadden. Dat valt een beetje tegen". Overigens had men alle vertrouwen in de toekomst, gezien de kwaliteit van de huizen in de Tragel wijk, die zonder meer uitste kend genoemd mag worden. De heer Van Rooij van de regionale bouwvereniging in Axel zei het onverstandig te vinden als zijn vereniging koste wat het kost die 70 wo ningen zou realiseren. „Er is kans op leegstand en boven dien bestaat er veel belang stelling voor particuliere bouw en als woningbouwvereniging moet je dit stimuleren". Voorwaarde voor teruggave van de grond is wel dat bij het eerstvolgende woningwet bouwproject in Oostburg - vermoedelijk 36 woningen in Breskens - de regionale wo ningbouwvereniging ze mag bouwen. „Daarmee zijn we akkoord gegaan", aldus wethouder J. Barendregt. „De grond kunnen we goed gebruiken voor parti culiere bouw, waarvoor veel belangstelling bestaat. Het project Tragel is uiter aard punt van bespreking ge weest in het Oostburgse colle ge van B. en W. Burgemeester A. Schipper van Oostburg zei dat men zidh wel enigszins bewust was dat het wat moei te zou kosten de Tragelwijk bewoond te krijgen. Oorzaken moesten volgens hem onder meer gevonden worden in de stagnerende werkgelegenheid in de Kanaalzone. „Dat was drie jaar geleden niet te voor zien", aldus de heer Schipper. Voorts wees hij erop dat de huren in de Tragelwijk naar Oostburgse begrippen vrij hoog lagen. „Men is hier in het verleden verwend geweest met lagere huren". Die relatief hoge huren zijn volgens directeur Van Rooij van de Axelse bouwvereniging ook een der oorzaken dat de belangstelling voor particulie re bouw wat is toegenomen. De Oostburgse woongelegen heid heeft dit jaar anders wel een forse stoot gekregen. Naast de 101 woningwetwo ningen zijn er in de Tragel ook 60 premiewoningen ge bouwd, terwijl ook in de wijk De Blikken 40 woningen ver rijzen. (ADVERTENTIE) een horloge Jat 100% overeenkomt met Uw moderne smaak voor het nieuwe, voor het andere, voor de vormen, die van deze tijd zijn. aiweuer-hqrloce» lange nieuwstraat 28 hulst Bramenstruiken die nog m Irote getale in het wild voor komen, speciaal op het eind van de Geslechtendijk,, die Wtloopt op Belgisch grondge bed, hebben dit jaar een erg grote vruchtopbrengst. Er ko- ®en dan ook dagelijks veel «lensen met dozen en emmers A&ïn partijtje bramen Bejaardenreis Leden van do bond van bejaarden en ge- Pensioneerden hebben hun jaarlijkse reisje gemaakt. Het ^2 ditmaal naar Dinant en er namen 15.0. bejaarden, aan deel. Gezien het totale aantal leden van de bond. kan ge sproken worden van een be- frekkelijk geringe belangstel ling. Tijdens de reis werd ook -oniënbossch bij Brussel bezocht en het Citadel in Na men, (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Een aan tal erfpachtcanons in Aarden burg kan per 15 december dit jaar worden herzien. De grondslagen voor berekening van de erfpacht zïjn gewijzigd waardoor in alle gevallen een forse stijging valt te constate ren, in sommige gevallen het drievoudige. De raad van Aardenburg zal in zijn volgende week dinsdag te houden vergadering hiero ver een beslissing moeten ne men. Tijdens de raad komen ook enkele subsidieverzoeken aan de orde. Het Comité Rijtoer Bejaarden vraagt een subsidie van f 200.-. Het tekort van de dit jaar gehouden reis bedroeg f 477,-. Men zal op plaatselijke instellingen een beroep doen het resterende tekort aan te zuiveren. Voorgesteld wordt voorts de subsidie aan het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcohol en Drugs te verhogen. Tot op heden betaalde Aardenburg f 125,- per jaar. Gevraagd werd nu een subsidie van 8 cent per inwoner, een bedrag dat o.m. ook door Oostburg wordt afge dragen. De financiële commis si e in Aardenburg echter stel- die voor 5 cent per inwoner toe te kennen, een voorstel waarmee het college zich kon verenigen. Als de raad akkoord gaat kan de K.P.J. afdeling Eede op een subsidie van f 125,- rekenen voor de dit jaar ge houden veekeurin/g. Gevraagd was een bedrag van f 174,75, zijnde het werkelijke tekort van de keuring. Voorts wordt de raad een aantal garantie stellingen gevraagd in verband met geldleningen aangegaan door verschillende inwoners voor de aankoop van nieuwe woningen. Voor 'reconstructie van de Kaai, Haven en Brouwerij straat, wordt de raad een kre diet gevraagd van f 13.917,-. De reconstructie is een zoge naamd E-object, dat wil zeg gen werkgelegenheidsobject voor mensen ouder dan 50 jaar. Bij dit soort projecten wordt door de D.A.C.W. een subsidie verleend in loonkos ten en sociale lasten. (Van onze sportmedewerkerl CADZAND Zaterdag 9 september wordt de traditio nele ronde van Cadzand verre den. Deze wielerwedstrijd geldt voor amateurs. Het ac tieve wielercomité Cadzand, bestaande uit voorzitter Jan Pleite, secretaris Cor Riemens en penningmeester Herman van Lierse heeft het ook dit jaar weer rond gekregen. Ieder jaar is het een moei lijk karwei om de financiën weer bijeen te krijgen. Toch is secretaris Cor Riemens er in geslaagd een aantrekkelijk veld renners aan de start te krijgen. Startgelden kan het comité Cadzand niet betalen. Wel is er voor de renners een aantrekkelijke premiepot. On der de renners bevinden zich de Zeeuwse vedetten Wim de Waal (mits de schorsing wordt opgeschort), Wim Westdorp, Peter Gödde, Wim de Wilde, Jaap Marijs en Leon Strobbe. Het parkoers loopt vanaf de Mariastraat, Ringdijk, Eras- musweg terug naar de Maria straat. Het parkoers heeft een lengte van 1400 meter. In to taal moeten honderd kilome ters worden afgelegd. De start is om 14.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) SINT-KRUIS - Het zal van de bevolking van Sint-Kruis afhangen of dit kleine kerk dorp aangesloten kan worden op het Nederlandse aardgas- net. Er zijn i n St.-Kruis 66 aansluitbare percelen, maar voorwaarde is dan dat min stens 50 percelen aangesloten kunnen worden. Wordt dit aantal niet gehaald dan zal de gemeente Aardenburg jaarlijks 15,- voor elk perceel minder dan 50 moeten bijspijkeren. Een enquête in St.-Kruis heeft uitgewezen dat 36 perso nen positief helbben gerea geerd, 43 reageerden negatief terwijl van 21 personen geen enibele reactie werd ontvan gen. De raad zal in zijn. volgende week dinsdag te houden ver gadering hierover moeten be slissen. Het voorstel van b. en w. is dat van medewerking slechts sprake kan zijn als de gemeente niet heeft bij te dra gen in de investeringskos ten. De totale kosten van aan sluiting worden geraamd op 115.000,- waarbij een onrenda bele top van 45 mille. Dit bedrag kan verminderen als het werk in D.A.C.W.-verband kan worden uitgevoerd. De PZEM hoopt wel op kor te termijn uitsluitsel te heb ben omdat dit bedrijf van plan is het bovengrondse elektrici teitsnet in St.-Kruis onder gronds te werken. De beide werken, indien tot aardgas aansluiting wordt overgegaan, wil men an om economische redenen gelijktijdig uitvoeren. (Van een onzer verslaggevers) IJZENDIJKE Een drietal fervente Zeeuwsch-Vlaamse wandelaars (ters) heeft in het Oostenrijkse Knittenfeld gou den medailles weten te beha len tijdens wandeltochten. He waren de dames Van Waterschoot uit Kloosterzande en Van de Velde uit Terneu- zen en de heer 3. van Vooren- berghe uit IJzendijke. Zij zijn in het Oostenrijkse Knittenfeld onderschelden om dat zij respectievelijk voor de 9e en 7e keer deelnamen aa 11 de bergmarsen die over niet geringe afstanden liepen. „In drie dagen moeten 120 kilome ters worden afgelegd", aldus de heer Van Voorenberghe, „en dat gaat letterlijk bergie- op en bergie-af". Volgend jaar zal hij zeker weer present zijn. „Wie voor de 8e keer meeloopt krijgt ook een gouden medaille, maar dan een takje erbij en het summum is een platina-onder- scheiding die verworven kan worden als je voor de 10e keer meeloopt". Er waren overigens "os meer Zeeuwen op de marsen, die als een soort Oostenrijkse vierdaagse gelden, aanwezig. „Het was dit jaar vrij zwaar en wij maken de fout de eer ste dag te geweldig te starten Ik was dan ook bek-af en kon na de eerste mars geen pap meer zeggen. Maar je blijft volhouden want de gevraagde prestatie (deelnemers tussen 18 en 40 jaar moeten in die drie dagen 120 km lopen) wil je koste wat het kost leveren. En dat is dit jaar dan weer gelukt", De ANWB heeft in Zee land drie toeristische rou tes uitgezet, t.w. de Wes- terschelde-, de Midden- Zeeland- en de Schouwen- Duivelandroute. De twee eerstgenoemde routes be schreven wij reeds uitvoe rig in een vorige weekend- tip, terwijl aan de laatste nauwelijks aandacht werd besteed. Dit niet omdat deze minder interessant zou zyn, doch vanwege ruimtegebrek. Thans echter, nu Schou- wen-Duiveland niet meer overvol is met toeristen en de natuur alweer duidelijk naar het najaar neigt, is de Schouwen-D uivelandroute een prachtige suggestie voor het maken van een middagitocht, óf in com- binatie met een fikse wan deling door de Domaniale bossen en duinen zelfs voor een fijne dagtrip. De route heeft een totale lengte van zo'n 97 km en is overal duidelijk beweg- wijzerd. Bovendien is op vrijwel ieder VVV-kantoor op Schouwen een route kaart met uitvoerige be schrijving verkrijgbaar De route begint bij Zierik zee, de oude „parel aan de Oosterschelde". Deze cen- ï-umv ?a s van hat voormali ge eiland heeft haar histo risch karakter zeer goed kunnen bewaren. Dit is niet zozeer toe te schrijven aan het „historisch bewustzijn" van de handelsstad, doch meer aan de economische in zinking die zij te verwerken kreeg na een periode van ongekende bloei in de Mid deleeuwen. Een restant van deze bloeitijd is de onlangs Dit is voor wat dit seizoen betreft de laatste weekendtip van de Zeeuwse Vereniging voor Vreemdelingenverkeer. Volgend jaar, in de iénte, zal de rubriek elke zater dag weer woiden gepu bliceerd om onze lezers niet alleen te vertellen waar het goed toeven is, maar ook om hen op de gedachte te' brengen er eens uit te gaan. Met het samenstellen van deze rubriek heeft de V.V.V. Zeeland er blijk van ge geven zich niet alleen, te willen beperken tot het verstrekken van infor matie aan de toerist. De WV is er zieh van be wust dat ze met een grote schat aan gegevens ook diensten Xan bewij zen aan de bevolking van de eigen provincie. Dat de Zeeuwen deze service van de VVV zeer op prijs hebben gesteld, is ons duidelijk gewor den uit de vele reacties van mensen, die de aan bevolen toenten hebben gemaakt. Ook waren er veel mensen, die de tips uitknipten en bewaarden voor een weekeinde of dag, dat ze tijd genoeg hadden om er eens heer lijk op uit te gaan. De Provinciale Zeelwse VVV en vooral mej. M. Hovestadt, de directie assistente die met vee! toewijding steeds voor het samenstellen van de tips zorgde, hebben ve len een plezierige dag bezorgd. We hopen dan ook in samenwerking met de WV onze lezers volgend jaar weer tal van interessante tochten te kunnen presenteren van restauratie-werkzaamhe den gereedgekomen St.-Lie- vens Monstertoren, die ge bouwd werd in 14541530 en oorspronkelijk ruim 200 meter hoog moest worden. Door heit vergaan van de handelsvloot voor de rede van de stad, waarbij ook de bouwmeester Anthoni Kel- dermans verdronk, is de to renbouw nooit verder geko men dan de huidige 58 me ter. In de zomermaanden is de toren te beklimmen en vanaf de toans heeft men een werkelijk uniek zicht op de oude stad, die zich verder nog kan beroemen op een Stadhuis met fraaie Renais- sancegevei en drie trotse toe gangspoorten. Om Zierikzee werkelijk goed te leren ken nen, moet men 'er de auto parkeren en een wandeling door de binnenstad maken. Men treft er eeuwenoude, door de loop der tijden scheefgezakte pandjes, maar ook prachtig gerestaureerde, bijzonder rijk versierde pa triciërswoningen. Kortom Zierikzee is een stad van tegenstellingen, waar het be slist de moeite loont om te wandelen. Na Zierikzee gaat de route naar Ouwerkerk langs de kreek de Vier Bannen en de Caissons op de plaats waar in 1953 de dijk doorbrak. Langs de voet van de zeedijk gaat de route naar Bruinisse, de vissersplaats aan de Gre- velingen, die thans een nieu we toekomst tegemoet gaat als watersportcentrum. Hier wordt een grote jachthaven met bijbehorende accommo datie gebouwd. Langs de Grevelingendijk daarna door naar Dreischor en Zonnemai- re, twee aardige Zeeuwse dorpjes met een goedbewaar- de dorpsring. Aan de Ring van Dreischor staan diverse oude trapgeveltjes, w.o. het voormalige gemeentehuis van deze plaats met in de gevel van het pand enige gebeeld houwde wapenstenen en een beeld van Vrouwe Justitia. Boven de ingang staat de spreuk te lezen „Doet wel en vreest niemant". Daarna doorrijden in wes telijke richting naar de Smalstad Brouwershaven, evenals Zierikzee een oude, vroeger belangrijke handels stad met ta-1 van historische gebouwen. Het belangrijkste gebouw in deze geboortestad van Jacob Cats is waar schijnlijk wel de grote kerk. Het is een pseudo-basiliek, waarvan de bouw waar schijnlijk reeds begonnen is in 1293. Behalve de grote kerk is er ook het Stadhuis. Jarenlang heeft men aan de restauratie van dit gebouw geserkt, dat tot één der mooiste voorbeelden van de Vlaamse Renaissancestijl ge rekend mag worden. Behalve vanwege de histo rische gehouwen, is Brou wershaven vooral ook be langrijk als watersportcen- trum aan de Grevelingen. In juni van dit jaar opende Prinses Beatrix de nieuwe jachthaven, waar ruim 400 boten een ligplaats kunnen vinden. Voor de ontwikke ling van het Grevelingenmeer als recreatiecentrum zijn de nieuwe jachthavens van Bruinisse en Brouwershaven uitermate belangrijk. De route gaat na Brou wershaven verder in weste lijke richting en komt dan voorbij Scharendijke aan de voet van de Brouwersdam en de vestiging van Dolfirodam, waar Zeelandis eerste dolfij nenshow te zien is. Na Scha rendijke komt men duidelijk zichtbaar in de Westhoek van Schouwen, een gebied dat zich vooral kenmerkt door een duinen- en bosrijk land schap. De eerstvolgende plaats is Renesse, een bekende bad plaats met vele campings en zomerwoningenterreinen, die ook in deze tijd van het jaar nog goed bezet zijn. Hier staat ook één der weinige Zeeuwse kastelen, hetSlot Moermiond. Dit oude kasteel is onlangs in bezit genomen door een opleidingsinstituut van de Rotterdamse en Am sterdamse Havenbedrijven en is dus niet te bezichtigen. Ook Renesse heeft een fraaie Dorpsring rondom de oude NH-kerk, Het forse eenbeuki- ge schip dateert uit 1506 ter wijl de spitse onvoltooide to ren 15e eeuws is. Bij een grondige restauratie in 1949 werd het houten tongewelf van het schip grotendeels vernieuwd. De weg tussen Renesse en Haamstede mag tot de fraai ste van Zeeland gerekend worden. De weg voert mid den door de Vroongronden, een ruim 400 ha, groot na tuurgebied van oude binnen- duinen in de vorm van duin weiland, dat een overgang te zien geeft van kalkminnende naar kalkmijdende planten groei. Er zijn uitgestrekte grasruigten, plaatselijk afge wisseld met kleine bossen en akkers waar een rijk vogel leven heerst. Haamstede, vormt met de plaatsen Burgh en Renesse samen de Gemeente Wester- schouwen. Ook Haamstede en Burgh zijn zeer geliefd bij vakantiegasten, vooral vanwege het uitgestrekte na tuurgebied de Domaniale bossen en duinen, die vrijwel overal vrij toegankelijk zijn. In totaal heeft de Gemeente WCsterschouwen zo'n 1100 ha, natuurgebied onder haar beheer, waarvan ca. 300 ha ha bosgebied. Het is één der weinige plaatsen in Zeeland waar nog reeën voorkomen, er is een belangrijke zilver- meeuw-broedkolonie en er verblijven talrijke tapuiten, oeverzwaluwen en storm- mCeuwen. Als voorkomende planten in dit gebied noemen wij o.a. parnassia, helm, duindoorn, wilgenroosje, liguster, kruip wilg, vlier en nog vele ande re soorten. Bij de plaatselij ke VW in Haamstede is een duidelijke kaart verkrijgbaar van het gebied met diverse uitgestippelde routes. Aan de achterzijde van de kaart Is een uitvoerige beschrijving van voorkomende dieren en plantensoorten opgenomen die zeker de moeite waard is. Na Haamstede gaat de rou te weer terug naar het be ginpunt, waarbij men o.a. de Plompe Toren van het ver dronken dorp Koudekerke passeert. Deze toren is het enig overgebleven gebouw van het dorp, dat volgens de legende zou zijn ver gaan, omdat de bewoners weigerden een gevangen zee meermin terug tegeven aan de zeemeerman, toen deze hierom vroeg. Ook passeert men het natuurgebied Schelphoek, een krekenge- bied met aangeplant bos met een totale oppervlakte van ca. 73 ha, dat is ontstaan na de dijkdoorbraak in 1953. Deze overslaggronden zijn beplant met els, eik, iep, wilg, abeel, kardinaalsmuts en vlier en vormen een be langrijke pleisterplaats van watervogels. Er kunnen heerlijke wandelingen ge maakt worden over de aan gelegde wandelpaden. Het gebied is vrij toegankelijk- Ook dit weekend worden er in talrijke plaatsen weer evenementen georganiseerd Wij noemen: AARDENBURG: Viering van het regeringsjubileum van koningin Juliana met o.a. vandaag (zaterdag) rom melmarkt op de Markt vanaf 13.30 uur, sportwedstrijden in het Sportpark vanaf 14.30 uur en een optreden van de Muziekvereniging van Moer- kerke. In EEDE (enkele kilome ters van Aardenburg verwij derd) viert men het rege ringsjubileum met o.a. vanaf 14.00 uur een oriëntatierit. Men kan zich hiervoor .laten inschrijven op het Dorps plein. Vanaf 15.00 uur is er een handboogschieting op de liggende wip en 's avonds is er een grote Kermis-kaar- ting. Morgen (zondag) gaat net programma van AARDENBURG verder met een handboogschieting op de staande wip om de grote prijs „Trico Noble" op de Gaaipersweide vanaf 13.00 uur. Deze wordt gevolgd door de keizersschieting van Zeeuwsch-Vlaanderen. Vanaf 14.00 uur is er een hengel- wedstrijd in de Stierskreek. Hiervoor kan men zich laten inschrijven bij café Centraal op de Markt. Te 14.30 uur is er een optreden van een ma- iorettenoeioton met drum band op het Kaaiplein en 's avonds is er een groot openluehtbal op de Markt. In EEDE staat voor morgen vanaf 14.00^ uur een volks- koers voor' personen ouder dan 35 jaar op het program ma gevolgd door een zelfde koers voor personen jonger dan 35 jaar. Morgen en maandag is het ook kermis in Eede. In ST. ANNA TER MUI DEN is nog tot 15 september a.s de tentoonstelling te be zichtigen van schilderijen en beeldhouwwerken van Jos But en baron de Meester de Betzenhrouck. De tentoon stelling 's dagelijks geopend van 10-12 en 14-17 uur. En tree vrii. Ook in CADZAND en NIEUW - NAMEN is het dit weekend kermis. Voor Cadzand noteerden wij 7 t.m 9 september en voor Nieuw- Namen 9 t.m. 11 sentem- ber. In DOMBURG, de plaats die, deze week het heugelij ke feit vierde, dat zij 750 jaar geleden stadsrechten kreeg is vandaag voor het laatst de tentoonstelling „Domburg 750 jaar Stad" te bezichtigen. Deze tentoon stelling is ondergebracht in het Stadhuis op de Markt en is geopend van 10-17 en van 19-21 uur. In de kapel van St. Maarten te HOGELANOE is er van middag vanaf 14.00 uur een voorstelling van het poppen spel ..Clown Woudi". Morgen wordt er in OOST BURG een oriëntatierit voor automobilisten georganiseerd. Deze „Watertorenrit" start om 14.00 uur. Inschrijving is mogelijk bij café Wijffels, Willemsweg 9 te Schoondij- ke, tel. 01173-294. Het in schrijfgeld bedraagt f 8,- per auto. In SCHARENDIJKE wordt nog dagelijks dolfij- nenshow's verzorgd in het enige dolfinarium van Zee land. „Dolfirodam". De shows beginnen om 10.00, 11.30, 13.00 14.30, 16.00 en 17.00 uur. Bij te weinig be langstelling vervalt de eerste show. Het entree bedraagt f 3,50 voor volwassenen en f 2,50 voor kinderen. In VEERE is nog tot 15 september a.s. de tentoon stelling te zien van de Hon gaarse schilder Maurice Góth. Deze herdenkingsten toonstelling (Góth werd 100 jaar geleden geboren) is on dergebracht in het museum De Schotse Huizen aan de Kade en is geopend van maandag t.m. zaterdag van 10-12 en 14-17 uur. Het toe gangsbewijs van de tentoon stelling geeft tevens recht op bezoek aan het museum. In VLISSINGEN is het de ze dagen groot feest. Men herdenkt hier het feit dat 100 iaar geleden het Kanaal door Walcheren met bijbeho rende sluizencomplexen werd gegraven. In datzelfde jaar werd ook de Nieuwe Haven aangelegd en het Stationscomplex ge bouwd. Een reeks feiten dus. waarvoor een reeks feesten. Vandaag zaterdag is er een on°n snel-scbaakkampioen- sehap, dat begint om half twee. Vanmiddag vanaf 15 00 uur is er voorts een grote Vloot- shnw op de Rede van Vlissin- gen met medewerking van o.a. de Koninklijke Marine, het Nederlandse en Rolgische Loodswezen, de Rijkswater staat de Viissin.gse Vissers vloot de plaatselijke Water- "portva„onj.£rmg en Vlis- sinese Scheeps- en Bergings bedrijven. Vanavond wordt er een Avondvaart met geïllumi neerde en gepavoiseerde schepen gemaakt door het Kanaal van Walcheren naar Veere. Deze tocht is nage noeg indentiek aan de tocht die 100 jaar geleden werd gemaakt ter gelegenheid van de opening van het Kanaal, 'vqarbii o.m. koning Willem Til aanwezig was. De avond vaart begint tussen 19.00 op 20 00 uur Morgen is er in Vllissingen het nationaal kampioenschap motorsprin ten voor alle klassen, op de Europa weg te Vlissingen- Oost. Aopvapg 13 00 uur Ook is er een Waterpplo-toer- nooi in het sportfondsenbad aan het Baskenburgplein. Voor redactionele aangele genheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de heren A. Koopman, tel. 01180-7438 (Voor midden- Zeeland) en G. van Berkel. tel. 01150-4866 (voor Zeeuwsch-Vlaanderen). eindredactie bas augustijn

de Stem | 1973 | | pagina 11