Nederlandse wisselslagploeg pakt naast medaüle ROND MATURES Fadrhonc spreekt niet met Knobel W edstr ij dkalender bil] arttoernooien Van Dongen wint in Sas van Gent Uitzendingen Middelkamp Zeeuws volleybal groeit Sponsors lopen weg SPAANSE TRIP FINEST VOOR AJAX sport Cultuur in Brabant Natuurbehoud Tafeltennis Woensdag 5 september 1973 15 Papier oor uw pon 1 Brieven voor c.eze rubriek moeten met volledige naam en adre* worden ondertekend. Bij publikatfe zullen dez% vermeld worden. Slechts bij hoge uit, zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bil de redactie bekend. Publikatie van brie. ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het In alle gevallen •ens is.met inhoud, c.q. strekking. Uit het verslag op pag. 3 Ivan De Stem van zaterdag 18 augustus blijkt dat het D'66- lid mevr. Meijer-Huijsman in de vergadering van de staten kritiek had op het muzikale peil van Het Brabants Orkest in dat verband op de dirigent Hein Jordans. Ik zelf kan dat niet beoordelen, doch op de zelfde pagina staat: „Dat Pa rijs kokend enthousiast was voor genoemd orkest en dat Hein Jordans, die met allure gedirigeerd had, met gescan deerd klappen en bravo-ge- roep herhaaldelijk werd terug geroepen". Dat is dus een groot verschil in waardering. Wat mij in dat verslag ook is opgevallen is het grote bedrag subsidie dat aan HBO per jaar wordt gegeven, nl. 1655000 gulden. We erkennen graag dat cultuur gesteund moot worden doch het zou toch wel eens nuttig zijn voor de lezers een specificatie te laten zien van de geschatte inkomsten en uitgaven, want naast het ge noemd subsidie-bedrag zijn er natuurlijk nog meer inkom sten. Dat doet mij dan ook de vragen stellen: uit hoeveel werkende en niet-werfeende le den bestaat het gezelschap-van Het Brab. Orkest, hoeveel uit voeringen worden per jaar ge geven, wat voor salarissen en vergoedingen hebben zij en zijn er grote verschillen in dia persoonlijke inkomsten? De hiervoor gestelde vragen kunnen ook dienen voor de Toneelgroep Proloog (waar men communistische propa ganda maakt volgens drs. De Kok van de Boerenpartij) met een jaarlijkse subsidie van 420.000 gulden en ook voor het Zuidelijk Toneel met een sub sidiëring van 840.000 gulden per jaar. Als we de 3 genoem de getallen bij elkaar optellen zitten we dicht bij de 3 mil joen gulden en de lezers mo gen dan toch wel het een en ander weten betreffende de inkomsten en uitgaven. Gaat het werkelijk de perken te buiten zoals ook gezegd is in De Stem? BERGEN OP ZOOM F. MAU SER (De drie genoemde gezel schappen kosten de provincie nu inderdaad ongeveer bijna tweederde van het bedrag, dat gemoeid was met de transfer van de voetballer Johan Cruyff. Het verschil is echter, dat bij deze drie gezelschap pen, naar schatting 170 men sen werkzaam zijn, die ieder seizoen toch altijd nog een paar honderdduizend mensen een te waarderen genoegen verschaffen. Er bestaat een open boekhouding, die met cijfers b.v. herhaaldelijk in de krant aan de orde geweest is bij alle discussies rond het- zogenaamde memorandum. Het Brabants Orkest verzorgt per jaar ongeveer 140 podium beurten in de provincie, waar naast leden van het orkest nog via losse ensembles veel con certen in de provincie voor hun rekening nemen. Dat er kritiek op een orkest is, kan zelfs een positieve invloed hebben; hetgeen dc laatste ja ren bij HBO het geval is. De kritiek in de Staten was twij felachtig van gehalte. Dat HBO nog steeds tot de betere regionale orkesten gerekend moet worden heeft het concert in Parijs bewezen. Op aan vraag zullen de gezelschappen graag gedetailleerde gegevens over werkzaamheden en kos ten verschaffen; de ruimte Ontbreekt hier om dat op een rechtvaardige wijze te doen. Adressen: HBO, Sweelinck- hnis, Den Bosch; Globe, Stad houderskade 55, Amsterdam; Proloog, Willemstraat 7Z. Eindhoven. Redactie). Het kleine beetje natuur, dat er in Nederland nog is, moeten we beschermen tegen verdere aantasting. Zoiets hoeft geen betoog. Het is ech ter te wensen, dat de mensen die deze taak op zich nemen niet dezelfde eenzijdige naïeve visie hebben als de heer Duys. Net of de patat-zak en ijsco papiertjes opruimende jeugd (lees ook de individuele Ne derlander) ons milieu kunnen redden met o.a. aankoop van natuurgebieden. Zolang de oU" ders van dezelfde kinderen, i.e. de industrieën, de handels ondernemingen en het finan cieringswezen op alle mogelij ke manieren proberen de con sumptiedrift op te voeren zal het vechten tegen de bierkaai zijn. Immers, alle aanslagen op ons milieu zijn het gevolg van deze activiteiten. BREDA J. BOSMA Aoties voor natuurbehoud versterken juist het verzet te gen milieuvervuilende indus trie en zijn daarom wel waar devol naar onze mening (re" dactie). GEWELDIGE OVERMACHT VAN DDR (Van een speciale verslaggever) BELGRADO Het Tasmajdanbad van Belgrado is oud, heeft geen vlakke bodem en geen overloopgoten: in principe dus niet ge schikt voor goede tijden. Maar wat doen de omstandigheden er toe als Oost-Duitsland zich opmaakt de wereldhegemonie in het zwemmen over te nemen van de Verenigde Staten. Dan botsen de grootmachten en de splinters, die er afvallen zijn wereldrecords. Vijf vielen er op de eerste dag. John Henc- ken, de 18-jarige zwemmer van Santa Clara, begerig om het goud van München op de 200 meter schoolslag (op de 100 meter werd hij derde) te laten volgen door een „doublé" in Belgrado, was de eerste, die aantoonde dat in het marmeren bassin hard gezwommen ton worden. (Van onze taf cltennismedewerker VLISSINGEN Tijdens de jaarvergadering van de afde ling Zeeland van de Neder landse Tafeltennisbond, die in Viissingen werd gehouden zijn, zoals de laatste jaren ge bruikelijk, weer felle discus sies ontstaan rond de bezetting van de vakante plaatsen in het Zeeuwse afdelingsbestuur- Discussies in die zin dat, on danks herhaalde verzoeken van het huidige bestuur om de verschillende plaatsen te be zetten, daar slechts ten dele san werd voldaan. De vergadering werd gei- pend door voorzitter Adrie de Jong. die in verband met het verleggen van zijn werkzaam heden naar Brabant, noodge dwongen de voorzitterspiaats moest afstaan. Als opvolger had zich beschikbaar gesteld, de Oosïburger Geert de Kort (0NA) die als zodanig met volle instemming van de ver gadering werd benoemd. Voor dien had de scheidende voor zitter de heer De Vries, voor zitterder NTTB welkom gehe ten, die als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur aanwo- zig was. Het was bijzonder jammer dat van de 26 aangesloten ver enigingen liefst 10 verenigin gen verstek hadden laten gaan, waarvan diversen zonder opgaaf van reden. Nadat zowel de scheidende voorzitter De Jong als jeugdcompetitieleider Peter Boon (Zand) voor het vele werk wa-t zij de afgelo pen jaren hadden verricht, waren gehuldigd kwam, onder voorzitterschap van Geert de Kort het punt va-katures afde lingsbestuur aan de orde. Hiervoor waren geen kandida- ten opgegeven en vooral de vakant geworden post jeugd- tompetitieleider bleek een moeilijk punt, want ondanks Herhaald aandringen en het 'weemaal schorsen van Hp yergadering, bleef men in een mipasse. Diverse suggesties werden onder de loupe gerio ®en waarbij, zoals het afde lingsbestuur reeds had voorge zien, men besloot deze mnctie te splitsen in comöeti- lieleider en jeugdcommissaris, He' was uiteindelijk de heer A- Aerts die, namens de MZ- delega-tie zich bereid verklaar- fe de jeugdcompetitie te Wil ms gaan leiden. Hij redde Jaarmee de juniorencompeti- jje, die op het punt stond door e' afdelingsbestuur van het Z°Sramma te worden ge schrapt door gebrek aan deze 'auctionaris. Voor de bezetting Wn de vakatures jeugdcom missaris, propagandacommissa- j'S en opleidingen werd beslo- 5) binnen 4 weken een voor- «-tersvergadering uit te *®riiven waarbij elke vereni P-I de gelegenheid wordt ge oden zioh binnen de eigen ®en'ging omtrent de te be- kJ'Z plaatsen nader te oriën- Het afdelingsbestuur behield met goedkeuring van de Pladering het recht voor P indien men niet uit de ■mpasse geraakt, een geldkos Md systeem te gaan hanteren aarbij voor elke vereniging, j'?. Seen bijdrage aan het af- tï™Ssbestuur levert een boe- edrag kan worden bepaald gerend van f 50.- tot f 250.- Wrjaar. Hij was erop gespitst Nobu- ta Taguch-i, kampioen verleden jaar in München al in de se ries van de 100 meter af te troeven. Met 1.04.35 dook hij 0,6 seconde onder het wereld record van de Japanner. In de finale was hij nog weer ruim 0,3 seconden sneller: 1.04.02 op een dag was het schoolslagrecord bijna een vol le seconde omlaag gegaan. Meen niet dat Henckens pres tatie een uitzondering was. Wat de Oostduitse meisjes presteerden, was nog fabelach tiger. Kornelia Ender moest het oudste van haar drie we reldrecords, de 200 meter wis selslag, afstaan. Niet aan een Amerikaanse maar aan een landgenote, Andrea Huebnei, die de laatste maaanden enigs zins in de schaduw was ge raakt. De veertienjarige Hueb- ner begon haar carrière als schoolslagzwemster, overroef- de Ender nog bij de jeugdlan denwedstrijd in maart van dit jaar in Rijswijk tegen Neder land op de 100 meter vrije slag, maar raakte enigszins vergeten, toen Kornelia Ender wereldrecords begon te zwem men. Ten onrechte. Dat bleek in Belgrado. Op de schoolslag ging zij Ender voorbij en daarbij bleef het. hoe hard haar concurrentie ook spurtte. Huebner's tijd was éem verbetering van hét wereldrecord met tweeëeneen halve seconde. Haar tussentij den: vlinder 29,4 rug 36,8 school 43,5 en' vrije slag 30.8. Zelfs Shane Gould, winnares van dit nummer in München, zou tegen het geweld van deze twee struise Oostduitse meis jes ln genen dele zijn opge wassen. Laat staan de Ameri- kaantjes. Nog erger maakten de Oostduitse meisjes het op de wisselestafette. Met een totaaltijd van 4.16.84 stel den zij het wereldrecord van de Amerikaantjes uit München bijna vier volle seconden scherper. S-tartzwemster, de veertienjarige Ulrike Richter, zorgde met 1.04.99 voor een verbetering van haar tien da gen geleden in Utrecht geves tigde wereldrecord op de rug slag. Roland Matthes, de sinds zes jaar ongeslagen koning van de rugslag, had het in zijn macht op de 100 meter een nieuwe toptijd te zetten. Vele lengten voorliggend bedacht hij enkele meters van de aan- tikwind, dat hij de persoonlij ke nummers alleen zwemt om te winnen en de estafettes voor de records. Hij stopte af en dreef min of meer naar de wand toe. Winnend dat wel. Misschien was het bedoeld als demonstratie. Het is bekend dat de 22-jarige zwemmer uit Erfurt na zijn vierde gouden medaille in München had wil len stoppen. Het gerucht wil dat hij echter gedwongen wordt nog vier jaar aan zijn carrière toe te voegen tot meerdere glorie van DDR. Nederland is in de finale John Hencken heeft in Belgrado het wereldrecord op de 100 meter schoolslag verbeterd. (Van een onzer verslaggevers) AMSTERDAMBondscoach Frantisek Fadrhonc heeft zich gisteren niet bij Ajax laten zien om met trainer Geotge Knobel te praten, die zich zo als bekend heeft teruggetrok ken als rapporteur van het Nederlands elftal. Fadrhonc kondigde dit maan dag aan. „Ik heb hem niet gezien", zei George Knobel gisteravond desgevraagd, „Ik wist ook helemaal niet, dat hij zou komen. Ik ben de hele dag met de Ajacieden bezig ge weest. We hebben .perst in het stadion getraind, vervolgens maakten wij een bosloop in het Amsterdamse Bos. Daarna was er een overleg met de spelersraad en met spelers en vanmiddag hebben we nor maal getraind in het Ajax- stadion. Als Fadrhonc met mij over mijn terugtrekking als rapporteur van Oranje wil ko men praten, heel graag, maar zoals de zaken nu liggen kom ik toeh niet terug". George Knobel heeft daar zo zijn redenen voor." Ik ben het niet eens met de begeleiding van het Nederlands elftal. En nogmaals: ik trek me niet te rug omdat ik moeilijkheden heb met de bondscoaches Fadrhonc en Van der Hart. van het nummer 4x100 meter wisselslag estafette dames op de vierde plaats geëindigd in de nieuwe nationale recordtijd van 4.28.86 (oud 4.30.0). Het goud was voor Oostduitsland in 4.16.84, een verbetering van het wereldrecord, dat op naam stond van de Verenigde Staten met 4.20.75. Ulrike Richter verbeterde als startzwemster op de 100 meter rugslag haar eigen we reldrecord van 1.05.39 tot 1.04.99. (Van onze sportredactie) BREDA De nieuwe ama- teurbepalïngen van de KNWU (amateurs ouder dan 23 jaar niet sponsoren) hebben wat de sponsors betreft al verstrek kende gevolgen gehad. Ket ting, Drinkwaard en waar schijnlijk Victoria Novy zullen namelijk in het nieuwe sei zoen niet meer op de wieier- markt verschijnen. (Van onze correspondente GOES De wedstrijdkalen der voor het district Walche- ren-De Bevelanden van de Koninklijke Nederlandse Bil jartbond is bekend. Er zal in totaal om dertien titels in het district gestreden' worden Toernooien, die door verschil lende clubs zullen worden ge organiseerd. De eindstrijd voor de extra-klasse libre zal wor den gespeeld tussen 25 en 28 oktober, maar wie daarvan de organisatie zal krijgen is nog niet bekend. CIOS uit Driewe gen organiseert tussen 22 en 30 september de eindstrijd voor de vijfde klasse libre, waarvan momenteel de voor wedstrijden gesneeld wor den. Tussen 13 en 21 oktober or ganiseert O.K.K. in Kwaden- damme de eindstrijd voor de 4e klasse libre, waarvan tus sen 17 september en 1 oktober de voorwedstrijden plaatsvin den. Nog niet bekend is wie de eindstrijd voor de 2e klas se-driebanden klein zal orga niseren, maar wel dat de eind strijd tussen 10 en 18 novem ber zal plaatsvinden en de voorwedstrijden tussen 15 en 29 oktober afgewerkt moeten worden. De derde klasse libre speelt de voorwedstrijden tus sen 5 en 19 november en de finales zullen plaats vinden tussen 8 en 16 december bij O.B.K. uit 's Heerenhoek. De tweede klasse libre speelt de voorwedstrijden tussen 3 en 17 december en de eindwed- strijden tussen 6 en 14 januari bij Dampoort in Middelburg. A.B.V. uit Vlissiiigen is gast heer bij de eindstrijd tussen (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT „Ik mag niet rijden. Ik ben voor niets gekomen. De KNWU houdt de poot stijf. De schor sing wordt niet opgeschort", zei Wim de Waal, pas terug uit Spanje. Bij zijn thuiskomt van de wereldkampioenschap pen uit Spanje lag er een pre sentje klaar voor De Waal. Een presentje van dezelfde KNWU waarvoor De Waal zich de longen uit het lijf had gefietst in de vorm van een schorsing van veertien dagen. „WEgens het urineren in de nabijheid van het publiek", luidde de aanklacht van de KNWU. Dit tijdens de beruchte vierstro- menlandronde. De Waal: „Zij moesten mij er gewoon bijpak ken. Dat is alles. Er was niets aan de hand. Ik stond gewoon op de dijk. Ver van het pu bliek af". Feit was in ieder geval dat de kermiskoers in Sas van Gent het zonder de Axelse tijdrijder moest doen, die zich uitstekend vermaakte als toeschouwer. Een koers waarin Kees van Dongen uit Oud Gastel zich de rapste spurter .toonde. Van Dongen antwoordde bijzonder knap op de lange sprint die de rappe Jan Raas uit Heinkenszand in zette. Vlak voor de finish op het laatste rechte eind „sprong" van Dongen nog over de Zeeuwse favoriet heen, daarmee de bloemen mee naar Brabant nemend. Erg veel boeiends heeft 't publiek de opkomst was niet zo groot dat de organistators in hun han den konden wrijven kun nen zien. Het is een vrij vlak ke koers geworden, waarin de coureurs zich niet bovenmatig wensten in te spannen. De eerste veertig van de 110 te rijden ronden gebeurde ei niets. De heren bleven rustig aan eikaars wieltje plakken totdat Peter Gödde. de man die de laatste weken steeds beter gaat rijden, Jan Raas Sint Nicolaas, Kees van Don gen, de Engelsman Ocraft, Lu nenburg, Broere, Snoeijink, Le- gierse en Fase aan de haal gingen. Daarmee waren met een de namen genoemd van de renners die het meest ac tief waren in deze ronde. Het werd 'n kwestie van constante uitlooppogingen, tégen het einde en een steeds weer te rugpakken van het peloton. Verrassend was het opgeven van Gaby Minneboo, winnaar van de Omloop van de Braak man en een zilveren plak tij dens de wereldkampioen schappen op de baan in Span je. Minneboo kon het tempo niet volgen en stapte af. West dorp en Standers, eveneens twee kanshebbers werden uit de strijd geworpen door lekke jyanden. Vlak voor het einde ontstond dan een kopgroep van vier renners, die definitief wegbleven. Broeren, Van Don gen, Van Dijk, Raas, Franken en Frits Hóogerheide dóe een voortreffelijke solo met een plaats in de kopgroep be kroonden, maakten deel uit van de groep die voor de hoog ste eer vocht. Jan Raas zette de spurt wat te vroeg in, zeer tot genoegen van Van Dongen die hem nipt voorbleef. Uitslagen nieuwelingen: W. Lugtenbung Zuidland 50 kilo meter in 1 uur 13 min. 12 sec., 2 R. Verboom, Ellewoutsdijk, 3 K. Sint Nicolaas 's Graven deel, 4 A. Verstijlen Sint Wil- lebrord, 5 H. Nieuwdorp We- meldinge, 6 A. Verschuren Axel, 7 L. van Vliet Honse- lersdijk, 8 W. Jeremiasse We- meldinge, 9 C. Suntmaartens- dijk Zuidland, 10 W. Pijcke Sas van Gent. Uitslag amateurs: 1 C. van Dongen Oud Gastel 100 kilo meter in 2.19.11, 2 J. Raas Heinkenszand, 3 P. Franken Oosterhout, 4 P. Gödde, Koe wacht, 5 J. van Dijk Ulven- hout, 6 P. Legierse Achterhui zen, 7 P. Fase Sint Annaland, 3 B. Broere Oudenbosch, 9 F. Hoogerheide Ossendrecht, 10 10 G. Sint Nicolaas 's Graven deel, 11 H. Snoeijink Dene kamp, 12 B. Geense Sint Phi- Hpsland, 13 C. Leunis Amster dam 14 G. van 't Geloof Lage Zwaluwe, 15 L. Strobbe, Lamswaarde, 16 H. Lunenburg Loosbroek, 17 D. Liebrechts Vlijmen. 18 L. van der Wiel Breda, 19 W. de Feber Sluiskil 20 T. Kraus Oudenbosch. Cees van Dongen: Winnaar in Sas van Gent. (Van onze sportredactie1 GOES De wielervereni ging Theo Middelkamp zal de komende weken deelnemen met ploegen van nieuwelingen en amateurs aan een fiks aan tal wielerwedstrijden. Op za terdag 8 september gaat er een nieuwelingen-formatie van Middelkamp naar de ronde van Midden-Brabant, een klas sieker over 100 kilometer. Door de sportcommissie van Theo Middelkamp zijn de vol gende coureurs aangewezen: Verboom, Kouijzer en Jeremi asse. Op 15 september gaat er een nieuwelingenploeg naar Wijk bij Duurstede, waar ter voorbereiding op de clubkam pioenschappen van Nederland in Dronten, wordt deelgeno men aan een ploegentijdrit. Er' is een voorlopige selectie ge maakt, en de ploeg zal worden samengesteld uit de volgende coureurs: De Jager, Verboom, Jeremiasse en Nieuwdorp. Re serves zijn Kouijzer en Koole. Op de 22ste september gaat Theo Middelkamp dan met drie ploegen - twee ama teur- en een nieuwelingenfor matie naar de nationale elubkampioenschappen in Dronten. Het is voorts niet uitgesloten dat er nog een da- mesploeg ook wordt uitgezon den. De definitieve samenstel lingen zijn nog niet bekend Op 15 september gaat de Toerclub Theo Middelkamp naar het nationale kampioen schap voor toerclubs van de NRTU. In deze titelstrijd is het de bedoeling dat er een bepaald aantal kilometers te gen een vastgesteld gemiddel de moet worden gereden. Theo Middelkamp wordt in dit kampioenschap vertegenwoor digd door een ploeg van een zestal renners. Op 16 september neemt de Toerclub van Theo Middel kamp tenslotte deel aan de zogenaamde Mergellandroute een toertocht over 140 kilome ter met start en finish in Heerlen. 9 en 17 januari van de le klasse libre, waarvan de voor wedstrijden tussen 7 en 21 januari worden afgewerkt. A.L.M. uit Goes organiseert de eindstrijd van het 2e klasse bandstotan klein tussen 2 en 10 maart, waarvoor geen voor wedstrijden zijn. Ook zijn er geen voorwedstrijden bij de bekerwedstrijden kader 38-2, welke strijd gestreden wordt tussen 16 en 24 februari, maar wie deze wedstrijden organi- sèert is nog niet bekend. A.L.M. in Goes organiseert ook de eindstrijd tussen 2 en 10 maart bij de hoofdklasse libre, waarvoor eveneens geen voorwedstrijden zijn. V.O.G. uit Kloetinge kreeg de organi satie voor de le klas bandsto ten klein tussen 30 maart en 7 april, terwijl de voorwedstrij den gespeeld worden tussen 4 en 18 maart. Er zijn geen voorwedstrijden bij het titel gevecht in de hoofdklasse bandstoten klein, waar de eindstrijd tussen 20 en 28 april worden gespeeld, bij wie is nog niet bekend. De verschillende titels wor den verdedigd door: Ch. J. van Wezel (KOT) in de 5e klasse libre; 4e klasse libre A. v. d. Hoven, KOT; 3e klasse libre, J. Baegen, VOG, die in deze spelsoort ook kampioen van Nederland werd; 2e klasse libre B. Vermeulen, DOS; le klasse libre C.W. de Vos, ALM, Middelburg; hoofdklasse libre C. Westdorp, OBK; 2e klasse bandstoten. G.P. Geel hoed. Delta; le klasse bandsto ten B. Vermeule, DOS en de 2e klasse driebanden klein P.D. Jansen. Delta. (van een oni2er verslaggevers) AMSTERDAM Bij Ajax is men gisteren tijdens bespre" kinigen met trainer, spelers- raad en de spelers tot de con clusie gekomen dat de matige prestatie van de Europese kampioen terug te voeren is op het bloedhete toernooi in Cadiz en zware krachtsinspan ningen van de meeste ajacie den in de tweede wedstrijd van het Nederlands elftal te gen IJsland. Trainer Knobel zei gisteren: „In Spanje leefden we drie dagen bij een temperatuur van 40 graden en speelden we twee wedstrijden bij een tem peratuur van 34 graden. Daar kwam die wedstrijd tegen IJs land nog eens bovenop, en in die wedstrijd hebben ze teveel gegeven toen het al 6 - 1 was Toen hadden ze een versnel ling moeten terugschakelen.Jo- han Neeskens zei me dat van middag nog. In Nijmegen moest ook hij tol betalen". Zaterdagavond speelt Ajax te gen FC Twente. Knobel :„Dan zal het beter moeten gaan, an ders wordt het penibel" (ADVERTENTIE) HET aktuele voetbalblad in kleur. Meer dan 360.000 lezers per week. 's Woensdags in alle kios ken, tijdschriftenzaken, e.d. te koop. Deze week: Johann Cruyff, verspeeld talent Hennie Ardesch vervangt Piet Schrijvers PC Twente - PSV Chris Dekkers wil neer lyon Mansveld en rijn neefjes Bert Jacobs en het succes NEC - Ajax Roda JC - Sparta Columns van Nico Scheepmaker 9 Wim Hoogen- doorn en Hermen Kuiphof Rensenbrink in Oranje Helemaal niet". „Ik vindt het veel te aardig» mensen. Men moet het zo zien: toen Coerver, Kohn en ik wer den aangesteld als rapporteur was dat in 'n bepaalde vorm van samenwerking. Nieuw voor ons alle 4. Nu dat 'n tijdje heeft geduurd weet ik hoe de papieren liggen en ik kan me daar persoonlijk niet mee ver enigen. Ik vind het alleen erg beroerd, dat het bericht in „Studio Sport" zondagavond zo provocerend is overgebracht. Maandag zal er een gesprek zijn in Zeist en dan zou het pas aan de openbaarheid wor den prijsgegeven, maar het lekte eerder uit. Ik had het alleen nog maar aan Jack van Zanten verteld, maar die heeft daarover weer gepraat met Hogewoning. In de kleedka mer bij NEC kwam plotseling Koen Verhoef met het nieuws naar mij toe. Ik zag niet in waarom ik tegen hem zou moeten liegen. Ik heb hem zondag gezegd: maandag ga ik vertellen waarom ik me terug trek als rapporteur". George Knobel wilde gistera vond het waarom wel om schrijven: „Een paar dagen voor de eerste wedstrijd tegen IJsland" vertelde hij, „heb ik met grote moeite een rel rond Gerrie Mühren weten te voor komen. Gerrie zei tegen mij: „Ik ga niet naar Zeist". Men weet dat Gerrie al drie jaar niet goed met Fadrhonc kan opschieten. Toen ik dat hoorde heb ik gelijk Van der Hart gebeld en hem gevraagd of hij de andere dag om half tien zou kunnen komen. Van der Hart heeft dat gedaan en hij en ik samen wisten Gerrie te overtuigen toch naar Zeist te gaan. Maar ik hield aan dat gesprek een bepaalde indruk over. Vervolgens kwam in het Ajax-stadion die tegenvallende vertoning tegen IJsland (50); Ik maakte het van zeer nabij mee, ik praatte met van Zan ten en de beide bondscoaches en de manier waarop alles ge beurde, stond me gewoon te gen. Ik dacht bij mezelf, dat is niks. Ik had het graag in een rustig gesprek meegedeeld, maar door het bericht op de televisie wist iedereen het al en ginig het overleg in Zeist niet door. Ook al omdat Coer ver plotseling naar Oesters ging om naar zijn Europacup-tegen stander te gaan kijken en Rij vers een vergadering moest bijwonen". (Van onze volleybalmedewerker» TERNEUZEN Met het af sluiten van de inschrijvings termijn voor deelname aan de competitie in het seizoen 1973- 74 kon de sectie wedstrijdwe zen van het district Zeeland van de NeVoBo de balans op maken. De sectie kwam daar bij tot de conclusie, dat de volleybalsport nog steeds stij gende is in Zeelaind. Door een fusie tussen de verenigingen EGVC uit Goes en Egaspo uit Ellewoutsdijk, die nu samen uitkomen onder de naam „Blok '73" en het terugtrek ken van Hoek '69, is het aan tal deelnemende verenigingen teruggebracht tot 22. Er zijn echter vier teams meer inge schreven dan vorig jaar. Een zekere groei van de verenigingen, vooral in de gro tere plaatsen valt daarbij_ te constateren. In de districts- competiti zullen 55 teams uit komen, verdeeld over twee le klassen en vier 2e klassen, zowel voor dames als heren. Aan de nationale competitie nemen b teams deel: de da mesteams van Watneys en Ma rathon in de 2e divisie, even als de heren van EWC. In de 3e divisie nemen de dames van EWC en de heren van Blok '73 deel. Voor het seizoen is er een nieuwe klasse-indeling ge maakt, die als proef moet die nen. Na het afsluiten van de eerste helft wordt er een split sing gemaakt tussen de beide helften, welke delen daarna een volledige competitie gaan spelen. De districtswedstrijden be ginnen, evenals de nationale wedstrijden, op zaterdag 29 september. Op zaterdag 22 september vinden de landelij ke bekerwedstrijden plaats, waaraan ook het damesteam van Marathon aan deelneemt. Deze wedstrijden vinden plaats in de sporthal te Vlis- s'ngen. Op die dag zullen te vens enkele competitiewed strijden voor de afdeling Wal- •heren-Beveland plaats vin- Isn. Bij liet begin van de compe- tie zal nog een scheidsreeh- terscursus worden gegeven om de deelnamende verenigingen alsnog in de gelegenheid te stellen om er voor te zorgen dat voor elk ingeschreven te am een gediplomeerd» scheidsrechter beschikbaar is.

de Stem | 1973 | | pagina 15