meublo Burgemeester Hulst vindt totstandkoming open jeugdwerk" dringend gewenst w 3> AFSCHEID IN TROUWZAAL VAN KEES KAYZER P.v.d.A.-af deling REGEN VERDRIJFT PUBLIEK BIJ ZEVENKAMP' OOSTBURG herry? I. EN W. HUIST WILLEN GEEN COLLEGE VAN BUSTAND Kritiek op agenda in raad Sluis opgericht in O.-Z.-Vlaanderen Michelin. Of hoe paarguldenméér w\ goedlcper uit bent. GOUDEN BRUILOFT IN SLUIS Tijn v. Eijk verzorgt orgelconcert streek W BEREIK! SUGGESTIE NKV-OVERLEGORGAAN NIET OVERGENOMEN JEUGD SLACHTOFFER VAN VERVELING STERBAND TS-BANDENSERVICE POSTZEGEL VERENIGING WEER ACTIEF DRUGS Kloosterzande Hulst Oudelande Nieuw^Namen lea- m M (Van een onzer verslaggevers» jlULST „Een goedkope iallier van het college om er Ij, van af te maken" zo heeft L raadslid Bernard de Keij- gisteravond de houding L B. en W. gekwalificeerd l,n aanzien van een brief van L overlegorgaan van het VKV, waarin werd voorge- 'leld' om een zogenaamde tommissie van bijstand" in Jet leven te roepen. Be commissie zou B. en W. moeten adviseren met betrek king tot het verlenen van bij stand. Momenteel is die zaak helemaal in handen van B. en W. Burgemeester P. Molthoff verklaarde gisteravond, dat B. en W. niet van pian zijn om op de suggestie van het NKV- overlegorgaan in te gaan De behoefte aan een dergelijke oommissie zou nog niet, ziin gebleken. Behalve de heer De Keijzer had ook het raadslid Van de Voorde bedenkingen tegen de houding van B. en W. De lieer De Keijzer over deze kwestie: „Of er nu een bijstandscom missie moet komen of niet wil ik in het midden laten, maar het zegt toch wel iets, dat een overlegorgaan, dat honderden leden telt, een dergelijk ver zoek indient". Hij vroeg dan ook om meer aandacht voor deze suggestie. Wethouder J. Blommaert niet alleen lid van het Hulster college van B. en W, maar tevens voorzitter van het be trokken overlegorgaan, was het eens met de heer De Keij zer. dat zijn collega's zich wat al te gemakkelijk van ds zaak afmaakten. ..Op je kliimuen kun je aanvoelen, dat de ge-I meenteraad zo'n commissie ei genlijk wel wil. Komen moet ie er: Hoe dan ook", aldus Blommaert. Het voorstel tot de instelling van een dergelijke commissie kan alleen van B en W. komen. Wethouder Blommaert achtte het raad zaam om dan maar te wachten tot Hulst na de gemeente raadsverkiezingen een ander college heeft gekregen. Bij de behandeling van de igekomen stukken -vroeg het ■aadslid W. Colsen aandacht voor de woonproblematiek. Hij informeerde bij B, en W naar de stand van zaken rond een toegezegd womngonderzoek. Burgemeester Molthoff deelde hem mee, dat eerst de resulta ten van een vergelijkbaar on derzoek op de BeveJanden wordt afgewacht. Voorts wees hij op het ontbreken van de hereidheid bij de regionale woningbouwvereniging om medewerking te verlenen aan een commissie van deskundi gen, die moet adviseren bij de toewijzing van bejaardenwo ningen. De Hulsterse woning bouwvereniging stelt zich op dat punt nositiever op. zo wist hij te melden. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het is volgens burgemeester P. Molthoff van Hulst de hoogste tijd om in Hulst te komen tot initiatieven op het gebied van het open jongerenwerk. Tot deze conclusie kwam hij gisteravond in de raadsvergadering. (ADVERTENTIE) Michelin heeft de radiaalband uitgevonden. Waarna iedereen die is gaan maken. Maar: dat zijn geen Michelins. Want I I Oprj de precisie waarmee U VWl I Michelin z'n ZX of X-As bouwt, is niet over troffen. O.K., u betaalt er iets meer voor. Maar daarvoor krijgt u dan ook een onbetaal baar gevoel van veiligheid terug. Een groot rijcomfort. En meer kilometers. Michelin! Wij kunnen het weten. Ieder z'n vak. Banden is het onze. Alpben a/d Rijn Amersfoort Amsterdam Apeldoorn Arnhem Bergen op Zoom Drachten Ede EramenEnschedé Gorinchem 's Gravenhage Groningen. Helmond Kampen Leiden Meppel Middelburg Naarden Nijmegen Roosendaal Stadskanaal Terneuzen Tilburg Vlaardingen j] Terneuzen, Mr. F. J. Haarmanweg 2, 500 m, voorbij Philips, tel. 01150 - 3828. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS In de raadsverga dering van Sluis heeft het raadslid A. de Badts (KVP) kritiek geleverd op de inhoud »n de raadsagenda. Hij vond it agenda te mager voor een temeente, waar toch belang rijke zaken aan de orde zijn. Ut lieer De Badts vroeg zich if of de raadsvoorzitter, bur gmeester Mr. H. P. L.van den wld, mogelijk teveel bij-func- lits heeft, waardoor het raads- wrk in de verdrukking komt. Burgemeester Van den Beid f®. dat de raadsagenda van 'Van onze corrcsnondent) 1CLST Nu de vakantie '°®r de meesten praktisch «enter de rug is, begint ook J» nieuwe seizoen van de iostzegelvereniging Het Land 'W Hulst. ,y°°r de komende maanden jln al een vijftal bijeenkom en gepland, die telkens op °e tweede zondag van de ®Jand worden gehouden. De f® vastgestelde data zijn: 9 f'frrber, 14 oktober, 11 no- mber, 9 december en 13 ja- «ari. De vergaderingen wor- e» zoals gewoonlijk, gehouden hotel T. van Oosterom, in en beginnen om 10 De nieuwtjesdienst zal tel- 9.30 uur aanwezig °w de nieuwe uitgiften 'au 9 Jn Nederland, Ned. Antillen, "jiame en België aan te rgen, Op de bijeenkomst 1 sePtember zijn ook twee .„oppen te verkrijgen, uit- geven t.g.v. de 100e treinbe- ,j a'rt naar Loudes (20 juli- "juli 1973). tg..? hoofdprijzen voor de lo- - '1 van 9 september zijn: 'opazegels 1973, compleet «ed Kinderzegels 1933, ikt, cataloguswaarde f <2,50.' augustus gezien moet worden ais een vaikaintie-ageinda. „Ik voorspel u een warm jaar, wat het raadswerk betreft", be loofde hij de raad. Mr.Van den Beid ontkende dat zijn neven activiteiten van nadelige in vloed zouden zijn op de belan gen van Sluis. Dankzij zijn lidmaatschap van de Raad van Bestuur van de PZEM had hij zelf bepaal de voordelen voor Sluis kunnen bewerkstelligen zoals b.v. de buitenverlichting van het stad huis, die permanent kan bran den en het bezoek van 100 leden van de Unipède, de or ganisatie van energie-directeu ren in de EEG aan Sluis ko mende zondag. De verlichting van het stadhuis brandde gis teravond voor het eerst. In antwoord op een vraag van de heer De Badts naar de toestand van de populieren in Sluis zei burgemeester Van den Beid, dat uit een onder zoek is gebleken, dat het met de aantasting van de bomen door schimmel wel meevalt. Er hoeft de eerste jaren niet ge vreesd te worden, dat er te veel bomen geveld zullen moeten worden. Op een vraag van de heer Van Sooolingein (PvdA) naar het door b. en w. beloofde voorstel inzake de heffing vam parkeergeid op de parkeerterreinen zei de voor zitter, clat deze materie inge wikkelder is dan het aanvan kelijk leek. De raad kan echter in de volgende vergademg het desbetreffende voorstel van b en w. verwachten. De heer Van der Plasse ves tigde de aandacht op de slech te toestand waain het rieten dak van een landbouwschuur in St. Anna ter Muiden al geruime tijd verkeert. Deze schuur staat op de Monumen tenlijst. Tot dusver hebben be sprekingen met de eigenaar en Monumentenzorg geen resul taat opgeleverd. De heer Van de Plasse zou grag zien dat b. en w. het initiatief namen dat kan leiden tot herstel van het rieten sehuurdak. De heer De Miliano was het met deze suggestie van harte eens. Burgemeester Van den Beid zegde toe de zaak nog eens nader in b.en w. te zullen bespreken. Volgens het pessimistische betoog van de heer Molthoff, dreigt een groot aantal „jeug dige slachtoffers van verveling in handen te vallen van slech te lieden, die ze gebruiken omwille van het gewin". De heer Molthoff kwam tot deze opmerkingen naar aanleiding van een vraag van het raadslid Eeman, of het college van b. en w. in de toekomst kan bevorderen, dat ook Hulst een „jeugdvakantiewerk" krijgt. De heer Eeman heeft zich tot deze vraag laten inspireren door de geslaagde speulerieë in Terneuzen. De burgemees ter was het met hem eens, dat er op dit gebied inderdaad ini tiatieven genomen moeten worden. Minstens even be langrijk achtte hij het, dat men zioh met deze initiatieven ook tot de oudere jeugd richt. „Ik heb alle respect voor het open bejaardenwerk, maar het is minstens even urgent om tot een open jongerenwerk te komen", aldus de heer Molt hoff, die in zijn betoog niet inging op details. Wethouder J. Stolte evenwel bevestigde desgevraagd na af loop van de bijeenkomst de ernst van de situatie. Hij maakte gewag van een toene mend gebruik van verdovende middelen onder jongeren in de gemeente Hulst. „De burge meester wil daar begrijpelij kerwijs niet zo heel veel over los laten, maar ik kan u ver zekeren, dat zijn pessimisme niet overdreven is. Het ge bruik van verdovende middelen neemt hand over hand toe en is bepaald niet beperkt tot een klein groepje", aldus de heer Stolte, die eraan toevoegde, dat er ai gesprekken zijn ge weest met kleine groepen ou ders, waarbij de problemen na der onder de loep zijn geno men Speciale aandacht neeft de Huister politie voor de figu ren, die van deze situatie ge bruik maken om er munt uit te slaan. Ook burgemeester Molthoff sprak gisteravond weinig vleiend over deze cate gorie. Er zullen stappen onder nomen worden om te kijken of er In samenwerking met particuliere instellingen een aanzet gemaakt kan worden tot het „open jongerenwerk". „Veel jongeren zijn nog te redden van de verveling", al dus de Hulster burgemeester. Wethouder Blommaert wees er tijdens de raadsvergadering op, dat het aanpakken van de ze zaken vooral een kwestie van geld is en dat het aan komt op de bereidheid de no dige financiën beschikbaar te stellen. 40.000ste In het zwembad van Kloosterzande is de 40.000ste bezoeker geregi streerd. Het was de 8-jarige Elly Boot uit Kloosterzande Ze zal van het gemeentebe stuur een gratis seizoenkaart voor het gemeentelijk zwem bad voor het komende jaar aangeboden krijgen. (Van een onzer verslaggevers) HULST „Als Kees het maar niet vergeten is". Wet- houuder P. Brand keek don derdagmiddag bij deze opmer king wat zenuwachtig op zijn horloge, toen in de trouwzaal van het stadhuis praktisch al het gemeentepersoneel en B. en W. waren verzameld om afscheid te nemen van de be kende Hulster straatveger Kees Kayser (63). Kees was het bepaald niet vergeten. Stipt halfvijf stapte hij samen met zijn vrouw glunderend de trouwzaal bin nen. „Ne goeie dag ammaal", groette de scheidende straat veger vriendelijk, terwijl ie ders aandacht strak op hem gericht was. Aan het hoofd van de tafel kreeg hij een ere- plaatsje toegewezen en nadat zijn echtgenote door burge meester Molthoff was voorzien van anjers kon het feest be ginnen. Burgemeester Molthoff: „Ik geloof dat Kees het liefste heeft, dat we gewoon zeggen „Beste Kees". „We zijn hier bij elkaar om afscheid van je te nemen. We weten niet pre cies wanneer je in gemeente lijke dienst bent gekomen, maar we denken, dat het on geveer 1942 is geweest". Ui teraard ging de burgemeester in zijn toespraak in op Kees zijn verdiensten, die voorna melijk op het vlak van de gemeentereiniging liggen. Jarenlang heeft hij met zijn straatvegen het Hulster stads beeld rein gehouden. Niet al leen aan dat werk evenwel dankt hij zijn grote bekend heid. Die kwam pas, toen hij het programma „Voor de vuist weg" van Willem Duys haalde met zijn bijzondere hobbv: Het natuurgetrouw namaken van Hulster bouwwerken met luciferhoutjes en ijsstokjes als enig materiaal. Later figureerde de populai re straatveger in films van de Zeevlafo, die helemaal aan hem gewijd waren. Kees had door zijn werk kontakten met iedereen van hoog tot laag, want niemand kon hem op straat passeren zonder een vriendelijke babbel. „Sinds mensenheugenis hoor je bij de binnenstad", aldus de burge meester. „Nee: eigenlijk is het andersom. De binnenstad hoort bij jou. Je was het visitekaar tje van de stad, altijd waardig om de gemeente te vertegen- woordieen. Kees. we zullen je missen". Namens collega's van de ge meentesecretarie en B. en W. kreeg Kees na dit officieel betoog een Zaanse klok aange boden en bovendien namens zijn eigen collega's een tuin stoel. Uiteraard nam na dit eerbe toon ook Kees Kayser zelf het woord. Zijn speech, aflezend van een keurig papiertje, dat hij later aan de burgemeester overhandigde, merkte hij op: „Nu ik afscheid moet nemen moet u van mij geen grote woorden verwachten. Bedankt voor de prettige samenwer king. Ik zal deze jaren nooit vergeten. Ik zeg: ik heb ge zegd". Tot slot was het de direc teur van openbare werken die hem toesprak. Het -afscheid van Kees werd door de Zee vlafo op videoband vastgelegd, legd. (Van onze correspondent) SLUIS Het echtpaar Leenhouts-Boogaart te Sluis vierde gisteren het 50-jarig huwelijksfeest. Het huwelijk werd in Zuidzande voltrok ken. De heer F. J. Leenhuuls is de grondlegger van het beken de aannemingsbedrijf Lab te Sluis. waarvan zijn beide zoons de directie vormen. Hoewel, op zijn 77-jarige leef tijd niet meer actief werk zaam. volgt Hij nog dagelijks met veel belangstelling de gang van zaken in het be drijf. Op een zeer drukbezochte receptie, welke in café estau- rant De Lindehoeve we. cl ge houden, maakten velen »e' bruik om het gouden bruids paar te feliciteren. Ook bet Sluise gemeentebestuur, dat haar gelukwensen vergezeld liet gaan van de gebruikelijke taart, was vertegenwoordigd. Voetbal Het ligt m de bedoeling van het Hulster fa milievoetbalelftal van fc Tael- man om tijdens het volgende seizoen zelf een familievoet baltoernooi te organiseren. Een toernooi dat dan gehouden zal moeten worden op het OZO- terrein te Hulst. Collecte Driehonderd jon ge collectanten zullen in Hulst maandag 3 september de straat opgaan voor de inzame ling in het kader van het re geringsjubileum van de konin gin. De opbrengst van deze landelijke collecte is bestemd voor chronisch zieke jonge mensen. In de gemeente Hulst heeft het weinig moeite gekost om voldoende vrijwilligers bij elkaar te krijgen. Na een eef- ste oproep meldden zich de driehonderd leden van jonge renorganisaties aan. Een blik- fabriek uit Deventer heeft gratis honderd collectebussen beschikbaar gesteld. De inza meling wordt maandag gehou den tussen 20.15 en 21.Ï5 en wordt via de televisie bege leid. Schieting De handboog vereniging „Edele Handboog" gaf op de staande wip een schieting, waaraan door 52 schutters van 16 verenigingen werd deelgenomenr De uitslag is als volgt: hoofdvogel W. Voet van Soranus uit Hein- kenszand, le zijvogel P. Traas van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e zijvogel A. v. 't Westeinde van Willem Teil uit Ovezande, le bovenka] P. van Hekken van Juliana uit Oudelande, 2e bo-. venkal C. D. Raas van Voor uitgang uit Kwadendamnie, le onderkal A. A. Martens van Vios uit 's-Heerenhoek, 2e on derkal G. M. Geense van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek, le klep G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewouts- dijk, 2e klep C. Baart van Juliana uit Oudelande, 3e klep H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Meeste kleine vo gels C. Lous van Edele Hand boog uit Oudelande, vier vo gels. J, Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Pro vinciaal P.v.d.A,-voorzitter A. Schouwcnaar heelt gisteren in hotel Van Leuven te Klooster zande de nieuwe P.v.d.A-afde- ling voor Oost-Zeeuwseh- Vlaanderen ten doop gehou den. Voorzitter van deze jonge afdeling werd de heer B. Mar tens en secretaris-penning meester de heer P. de Rid der. Eén der initiatiefnemers voor oprichting van een aparte afdeling voor Oost-Zec?uwsch- Vlaanderen, de heer B. Ruij ter, deelde mee dat pogingen om veel leden bijeen te krij gen alvorens de afdeling op te richten met weinig succes zijn bekroond. Vandaar dat men vond dat men nu eerst maar een afdeling moest oprichten (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijn van Eijk uit Breda neemt vanavond (vrij dag) in de Hulster basiliek het op een na laatste orgelcon cert voor zijn rekening van de sinds juni georganiseerde cy clus. Het laatste concert is op 14 september met Gabor Lehotka uit Boedapest. Tijn van Eijk werd op 6 juli in 1933 in Breda geboren en studeerde aan het koninklijk conservato rium in Den Haag, waar hij de einddiploma's solospel voor pi ano, orgel en klavecimbel be haalde. Hij volgde vooi-ts in terpretatiecursussen bij Gus- tav Leonhardt in Amsterdam en bij Anton Heiier in Wenen. Ais pianodocent is hij verbon den aan het Brabants Kamer orkest in Den Bosch en als organist aan de Sacraments kerk in Breda. In Hulst is Tijn van Eijk een graag gehoorde organist door zijn orgelbegeleiding van het Hulster gemengd koor en zijn orgelspel bij uitvoeringen van dit koor tijdens eucharis tievieringen in de basiliek. Hij is een veelgevraagd continuo- speler bij passie- en oratori umverenigingen en als zodanig trad hij enkele malen in Hulst op o.a. bij uitvoeringen van de „Johannes Passion" van J. S. Bach en „The Messiah" van Handel. Hij begeleidde ook hei. Hulster gemengd koor bij opnamen voor enkele grammo foonplaten. Vanavond voert Tijn van Eijk werken uit van Buxtehude, Bach, Franek, Messiaën en Sweelinck. en daarna de mensen trachten te interesseren voor het lid maatschap. De afdeling Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen heeft bij de start zes leden en vol gens de heer Ruijter zijn er zeker vijf of zes mensen, die waarschijnlijk op korte ter mijn lid zullen worden. De heer Schouwenaar meen de dat het goed is om te trachten eventueel in samen werking met de P.P.R. bij de volgende gemeenteraadsver kiezingen met eigen lijsten te komen. Verder vond hij het van belang dat de afdeling zich verdiept in de regionale problemen en ook contact zoekt met politieke groeperin gen in het Belgische grensge bied. In provinciaal verband onderhoudt de P.v.d.A. ook contacten met Belgische B.S.P.-politici en sinds kort zijn er ook gesprekken met de Brabantse collega's. De heer A. Rekveld, voorzit ter van de afdeling Terneuzen gaf de jonge afdeling als raad mee vooral actief te zijn in Hulst. De jonge afdeling gaf gisteravond blijk de toekomst vol vertrouwen tegemoet te zien. „Tijdens de laatste ver kiezingen heeft hier acht tot zestien procent van de kiezers op de P.v.d.A. gestemd. In Hulst was dat zelfs vijfen twintig procent. Dat geeft ons alle vertrouwen," aldus de heer Ruijter. Het correspon dentie-adres van de nieuwe afdeling is: P. de Ridder, Westdiik 2 in Ossenisse. tel. 01148-1826. Jubileum Het programma rond het zilveren jubileum van pastoor J. Mangnus op zondag 2 september ziet er als volgt uit: 10.00 uur plechtige eucharistieviering met muzi kale medewerking van de fan fare „De Scheldezonen". Feestpredikatie: deken Blom- merde. Aansluitend: aanbie ding cadeau van de parochie. Dat gebeurt in de kerk. Daar na is er een receptie in de pastorie om 16.00 uur gevolgd door een muzikale hulde in -de tuin van de pastorie met me dewerking van „Eendracht Vrasene", „Majorettenkorps Hulst", „Drumband Nieuw-Na- men", fanfare „De Scheldezo nen". Bejaarden Op maandag 3 september bestaat er voor de bejaarden van Nieuw-Namen gratis gelegenheid om per bus naar de polderfeesten in de Prosperpolder te gaan. Om 14.00 uur heeft het vertrek plaats aan de kerk en om 20.00 uur keert men huis waarts. Koniaigiimefeest Het pro gramma van de feestelijkhe den rond het regeringsjubi leum van koningin Juliana in Nieuw-Namen ziet er als volgt uit 10.00 uur: Volksspelen voor de schooljeugd. 14.00 uur: Voor de leerlingen van de la gere school wandeltochten. 20.00 uur: Feestelijk spelen van „Wilhelmus" door de fan fare „De Scheldezonen". (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gisteravond is de eerste voorronde begon nen voor de tienkampwedstrij den in Oostburg. Gadegeslagen door ruim 2000 mensen begon nen gisteravond om 8 uur zeven ploegen aan de schiftingswed strijden. Water stond, zoals regelmatig bij dit soort wedstrijden, cen traal en veel hilariteit klonk op als een ongelukkige deelnemer in het water .viel. Omstreeks halftien echter was het de beurt aan de toeschouwers zelf om nat te worden. Een forse regen bui spoelde het merendeel van de toeschouwers weg en het einde van de wedstrijd werd nog maar bijgewoond door een zeer gering aantal mensen. Na een spannende strijd wis ten zich voor de finale te plaat sen de ploegen van Cadzand, Groede, Moerkerke en Water landkerkje. Winnaar was Moer kerke met 31 punten. Vanavond wordt het tweede deel van de schiftingswedstrijd gespeeld tussen de ploegen van Hoofdplaat, Maldegem, Nieuw- vliet. Aardenburg, St, Laurijni en Zuidzande. zo lekker op je dooie gemak kan eren. Of zo'n prachtige wandkast >men op hol laten slaan in die su rf—U doet maar. Al wordt het daar- Daar staan ook fijne stoelen, waar gemak de zaken bepraat met een ublo. Meublo: llossale keuze. Meubelen. jkens, vloerbekleding, gordijnen, lichting, tot kado-artikelen toe. 'aliteit. Alleen maar kwaliteit, nt vergeet niet, dat meubelen met Meublo label voor u gekozen n uit het beste van wat er in Europa naakt wordt op dat gebied, halve meubels, ook prijzen die ker zitten! Bij Meublo krijgt u 25 icent méér voor uw geld. service:vrijblijvend advies en twerp, stipte en vakkundige leve» g, gratis kontrolebeurt na praak, eigen financiering! ïUBLO HOME CENTER lodendijck 18, Zoersel (België) ienvan10tot20u terdag en zondag van 10 tot 19 u vrijdags gesloten Reuze parking t EUBLO HOME DESIGN irnotstraat 105, Antwerpen »en van 9 tot 20 u Zondags gesloten Trenchcoat in de klassieke zuiver trollen visgraat.Hieuwe belijning extra geaksentueerd door de dubbele knopenri j en het verrassend plooienspel op de rijg. 36-46

de Stem | 1973 | | pagina 7