ïl nIS. Door vrachten via Schiphol wordt Ian Smith gesteund Kaper in Jemen geeft zich over Siciliaantje had heimwee Vier gewonden bij drietal steekpartijen JIARTHA MITCHELL LAS WATERGATE-BOEK VANNIXON EN WIL GETUIGEN VOOR SENAATSCOMMISSIE MYSTERIE-VLIEGTUIG HELPT RHODESIË Problemen met Skylab Nieuwe ambassadeur Y.S. in Nederland Paus hekelt plannen voor Deense film over Jezus NA INWILLIGING EISEN Zeker ton verduisterd Explosie in vuilfabriek Rijnmond Overvaller postkantoor verdween met alle sleutels IN AMSTERDAM Nieuwe Franse kernproef binnenland buitenland geldleningen nonce in de krant. 12 Ideële Reclame Griekse vissers schepen door Libië vastgehouden Naar Libreville Ford en Philips „De cowboy" Groen kleurtje voor dorre bomen CHILEENSE GENERAALS NEMEN ONTSLAG Maandag 27 augustus 1973 HAAGDIJK vinkei-woonhuis Dp üjn te aanvaarden - J' BERG Co. Breda, Beursmak lekenstr. 43, Breda 1421. vakantie diversen I KWAUTEITS KEUZE i. De Beu. Blue bird. Sdmi. ;nz. Tevens occasions itsen te Hoeven bil anntL. 850.- 31 Hoeven (1 km van ^Van \RAVAN Sprite Sport Luxe, met voortent kachel, dubbel glas' 10 mnd garantie! ijs f 7000,-. Vaste prijs Tel. 01650-36146. LAGE PRIJZEN met 1, 2 of 3 sl.ka- jmberton, A-line, Apol- ^t Martinique Karaat en Sunny-House in P.V.C. Prijzen vanaf f f 13.800,-. Inruil en betaling mogelijk. Import „Hameeteman" ordeligste adres in Ne- i V. Slingelandtlaan 52 Oranjelaan); Dordrecht 32076 - 36775. huwelijken SMAKING u gratis en vrij- nieuwe brochu- kunt lezen over e persoonlijke be- Centrum Europa, 3. Ulvenhout (bij end door Raad van GELD .zonder ingewikkelde fijtmuHeren nforraaties bij plaatselijke banken i hoger op 1, 2 of 3 jaar of laueer erbouwing eigenhuis tot 100%. VAN MEEL 010-803967, Breda, Grote Houw 162 ROUWBAAR LD LENEN tot t sojOw,- in H eld Discreet Geen Kwijtschelding BIJ Geen Informatie IS tot 40 maanden. AAADJOB" i6b, Rotterdam. Old* 01»* 020-921747, week J20-02I747 net. iaat adverteren it), het Men gaat. anders zh'n beiaard. gAN CLEMENTE (Califor- ,iê) (UPI) Martha Mitchell, je vrouw van de gewezen Ame rikaanse minister van justitie ,0lin Mitchell, heeft zaterdag verklaard, dat zij een boek over je vcrkiezingscampagnestrate- ,ie gelezen heeft, dat geschre- "tn is door president Nixon en D B. Haldeman en waarin procedures van alles wat ge beurd is" vervat zijn. Mevrouw Mitchell is van me- „jng, dat de senaatscommissie van onderzoek in de Watergate- zaak haar moet oproepen, te getuigen. Mevrouw Mitchell zei nog in een telefonisch onderhoud met een verslaggeefster van het Amerikaanse persbureau UPI, dat Nixons weerwoord op een persconferentie, dat haar man John Mitchell, hem Nixon de bijzonderheden van de Wa- tergatezaak had verteld, „een vervloekte leugen" was. Volgens Martha Mitchell nam haar man Nixon in bescher ming. Hij getuigde in de hoop, dat Nixon hem zou begenadigen indien hij Mitchell aan misdrijven schuldig bevonden zou worden. „Ik zag het in leder gebon den boek met de campagne strategie voor 1972, dal ge schreven is door Nixon en Ilai- deman. Daarin staat de gehele procedure van alles wat ge beurd is. Ik zag het met mijn eigen twee ogen toen ik poog- ed John ertoe te bewegen niet aan de verkiezingscampagne mee te doen. Het boek was minstens enige centimeters dik. Er stond alles In, van a tot z. Daarom moet de senaats commissie mij ontbieden". Volgens Martha Mitchell be vatte het boek ook de campag neplannen van 1968 en de stra tegie voor Nixons herverkie zing. Zij zegt een deel van het boek „van Nixon en Halde man" gelezen te hebben. Mevrouw Mitchell bestreed de verklaring van Nixon, dat Mitchell hem nooit op de hoog te had gesteld van de Water- gate-inbraak en dat hij ook nooit Mitchell vragen erover gesteld had. „Mijn God, hij placht John om twee uur in de ochtend op te bellen en hij Nixon zegt dan, dat hij zijn minister van justitie niet ontboden heeft. Hij Nixon riep hem elke nacht. Ik kan dit laten beves tigen door mijn huisbewaar ster Julia. Waarom gingen zij (Nixon en Mitchell) vorige zo mer tijdens de verkiezingscam pagne elke nacht weg met de „Sequia" (het presidentiële jacht)? Nixon wist van de hele godvergeten zaak af", aldus Martha Mitchell. Pip* De oude DC-8 vrachtmachine van Affretair op het platform van Schiphol. KOEWEIT (Reuter) Een gewapende Noordjeme- iiiet die zaterdagochtend een Wliegtuig van de Noord- jemenitische luchtvaart maatschappij had gekaapt, heeft zich overgegeven. Het toestel een DC-6 was op weg van Taiz, de hoofd stad van Noord-Jemen, naar Asmara in Ethiopië, toen de met een pistool en een hand- ïrauaat gewapende Nasser Ach- tted Aboe Bakr zich meester maakte van het vliegtuig. Hij dwong de gezagvoerder in Dji- hetl te landen om brandstof ia te nemen. Daarna werd de vlucht in Mordoostelijke richting voort- SKet. De piloot kreeg toestem ming op de luchthaven van Koeweit te landen, nadat hij Seneld had dat er rook uit een jtor motoren van het toestel wvam. Na twee uur onderhan delen met de plaatselijke auto riteiten gaf de kaper zich over, Wat hij schriftelijke waarbor gen had gekregen van de rege- tmg van Koeweit. De tien pas- sngiers en de zes leden tellende "Manning konden toen het to«el verlaten. De 54-jarige kaper blijkt tij dens de vlucht eenmaal gescho len te hebben, zonder overigens 'Mand te raken. Hij gaf zich °fer nadat Koeweit zich bereid dad verklaard vier Jemeniti- gezinnen te verzorgen, «aarvan de kostwinners bij de jtriJd tussen Noord- en Zuid- 'toen zijn omgekomen. Ook f? Koeweit hem garanties voor 1Jn veiligheid. KERKRADE (ANP) In Kerkrade is de 41-jarige admi nistrateur M. S. uit Kerkrade aangehouden verdacht van ver duistering van zeker 100.000,- ten nadele van een tehuis voor werkende jongeren in Itteren bij Maastricht, een van de drie jongenspensionaten van de Vereniging Scholen van de Hei lige Franciscus in Kerkrade. Het is nog niet bekend of hij ook heeft geknoeid met de boe ken van de andere tehuizen. Eveneens aangehouden is de 54-jarige Franciscaner broeder T. S„ directeur van het tehuis in Itteren, die van de verduis tering op de hoogte moet zijn geweest. ATHENE (DPA) Veertien Griekse kotters worden volgens de bond van Griekse vissers reeds enkele dagen door Libië vastgehouden omdat zij de in ternationale bepalingen voor de visserij geschonden zouden hebben. Zij zouden de Libische territoriale wateren binnenge varen zijn. De bond van Griekse vissers verklaart, dat de kotters zich twintig mijl uit de Libische kust bevonden. (De Libische territoriale wateren beslaan een strook van twaalf zeemijl). TURIJN (AFP) Een elfjarige emigrant uit Sicilië die zonder en eten vanuit Essen in West-Duitsland probeerde naar zijn Moorte-eiland terug te keren, is zaterdag in Alessandria in nord-Italië uitgeput aangetroffen in een trein naar het zuiden, "fl was toen al tien dagen onderweg. Als verstekeling had hij j™s gezien per trein via Zwitserland en Zuid-Frankrijk in Turijn «omen. Door veelvuldig van trein te wisselen, kon hij onge- mortit blijven. Toen de spoorwegpolitie hem enige tientallen kiloi 'Meters ten zuiden van Turijn vond, was hij er als gevolg van "oecvoeding slecht aan toe. elfjarige Giuseppe Mirante woonde sinds drie jaar met zijn ^oers in Essen. Hij kon daar echter niet wennen en wilde terug 'Jt bin grootmoeder op Sicilië. In 't kort IN Argentinië zijn zaterdag weer twee zakenlieden ont voerd. De een fabrikant van whiskey, die in een buitenwijk vna Buenos Aires uit zijn auto werd gesleurd. De ander de directeur van een textielfa briek, die onlangs, toen hij het bedrijf overnam, duizend werk nemers ontsloeg. Voor de vrij lating van beide mannen zijn losgelden tot een bedrag van ruim 7,5 miljoen gulden geëist HET scheepvaartverkeer door de Panamakanaal is zaterdag vrijwel tot stilstand gekomen, doordat 121 loodsen zich ,ziek' hadden gemeld of niet bereik baar bleken toen zij voor dienst werden opgeroepen. De actie van de loodsen volgde op de schorsing van vijf van hun collega's DEGENEN die de 17-jarige Paul Getty jr. hebben ontvoerd hebben een losprijs van 5,1 miljoen dollar geëist. Dit heeft de advocaat van zijn familie, Giovanni Iacovoni, zaterdag in Rome bekendgemaakt UIT het museum van de Noord Italiaanse plaats Belluno ten noorden van Venetie zijn schil derijen, munten en religieuze kunstvoorwerpen ter waarden van 500 tot 800 miljoen lire (tussen de 2,5 en de vier mil joen gulden) ontvreemd IN de Italiaanse stad Liverno hebben dieven ingebroken in het hoofdbureau van politie, de brandkast geforceerd en salarissen van in totaal ruim 70.000 gulden meegenomen. DE 38-jiairige Mohammed Ah med Altoumi, de Libiër die op 16 augustus een Libaneese Boeing 707 kaapte en na de landing op het vliegveld van Tel Aviv snel werd overmees terd, zal een psychiatrisch on derzoek moet en ondergaan. Dit heeft een rechter in Tel Aviv gisteren bepaald, DE bosbranden die elf dagen lang in het westen van de Ver enigde Staten hebben gewoed, zijn geblust. Ongeveer 80.000 ho bos in Californië zijn ver woest. DE kerngroep van de PPR heeft op een zaterdag in Ut recht gehouden vergadering geprotesteerd tegen de officiële ontvangst van hei NAVO-smal- deel op 27 augustus (vaindaag) door het gemeentebestuur van Den Helder. Daardoor gaat volgens de kemgroev bet in formele karakter vain het be zoek van het smaldeel ver loren. (Vau onze correspondent) LONDEN De internationale economische sanc ties legen het illegale blanke regime van Ian Smith in Rodesië worden gesehonden met behulp van vrachtvervoer via Schiphol en twee andere Europe se luchthavens. Een voormalig piloot van de Britse luchtmacht heeft de maatschappij Affretair opgericht die produkten van Philips en andere onderne mingen naar Afrika ver scheept. Verslaggevers van de Londense Sunday Times zijn tot de gevolgtrekking gekomen dat met een straal vliegtuig van het type DC 8F, een kleine dertig miljoen gulden per jaar in buitenlandse deviezen kan worden verdiend ter onder steuning van het zich reeds bijna acht jaar handhavende bewind van Smith. De ac tiviteiten van Affretair zul len worden uitgebreid, tenzij ofwel de Nederlandse, West- duitse of Franse autoriteiten tn staat en bereid zijn in te grijpen, óf de hichtmarht van Libië in Noord-Afrika begint op te treden. De DC 8 met de roepnaam Tango Romeo vliegt twee of drie keer per week van de Rhodesische hoofdstad Salis bury naar Athene, telkens met 30 ton rundvlees voor de Griekse zakenman Stavros Tsonis. Deze hoogwaardige vracht uit Rhodesië wordt ge acht afkomstig te zijn van Li breville, de hoofdstad van de voormalige Franse kolonie Ga bon, geregeerd door de zwarte collaborateur Albert Bongo die zich aan de sancties der Vere nigde Naties tegen Rhodesië niets gelegen laat liggen. Gewoonlijk vliegt de Tango Ro meo vervolgens naar Schiphol waar Britse, Duitse, Franse, Ita liaanse en Nederlandse goede ren aan boord worden geno men, bestemd voor Zuid-Afri- ka, Mozambique en Malawi, of bij uitzondering zelfs recht streeks voor Rhodesië. Deze goederen worden vervoerd naar Libreville, zodat formeel dus niets aan Affretair ten laste kan worden gelegd. Maar de winst op de vrachttarieven komt de Rhodesische economie ten goede. Zelfs het transport van levens middelen door liefdadige on dernemingen zoals het interna tionale Rode Kruis naar de landen van Afrika die geteis terd worden door droogte en hongersnood levert winst op voor Rhodesië, Het onderzoek van de' Sunday Times heeft aangetoond dat melkpoeder te Keulen aan boord wordt geno men voor Niamey in Niger. De instructies worden verstrekt door de Franse firma SCAC die per telex in verbinding staat met Schiphol waar Af fretair permanent accommoda tie ter beschikking heeft voor bemanning in het Hiltan-hoteL Britse bedrijven die gebruik maken van Affretair zijn Ford en British Leyland die tot he den niet hebben beseft dat ze op die wijze Ian Smith van dienst zijn. Hetzelfde geldt naar alle waarschijnlijkheid voor Philips en voor de Britse General Electric Company. De tarieven van Affretair zijn re latief laag en aantrekkeliik en er wordt efficiënt gewerkt, zo dat over het algemeen de Rho desische connectie geheim blijft. Philips verzond vorige week met Affretair artikelen bestemd voor Zuid-Afrika. Op Schiphol heeft de firma Aerotrans het agentschap voor Affretair. Dit is het geval se dert februari van dit jaar. De Sunday Times n aakt melding van de rol van Zephyr-Hol land Transito NV, die industri ële produkten koopt van Re cord Ridgeway Tools in de Noordengelse stad Sheffield. In juni j.l. ontstond in Neder land het vermoeden dat de heer Joseph Schijvenschuur- der, directeur van Zephyr, zich bezighield met de onwet tige handel op Rhodesië door middel van Zuidafrikaanse scheepstransporten. Een op dracht van Zephyr om gereed- schappen van de Sheffieldse firma te transporteren via Af fretair werd geweigerd door Aerotran-s wegens het vermoe den dat de heer Schijven- schuurder de doorbreking van de sancties op het oog had. De zakenman kan tot 6 jaar ge vangenisstraf en een ton boete worden veroordeeld, ajdus de Sunday Timet. De stichter van Affretair is de RAF-vlieger Jade Malloch, bijgenaamd „de cowboy", een oude vriend van Ian Smith en een van de lieden die zich verrijkten aan de Nigeriaanse oorlog ter uithongering van Biafra. Het is bijna een jaar geleden dat kapitein Malloch naar het Gabonese hoofdstadje Libreville te hebben gekozen als plaats van registratie voor Affretair, een 6-jaar oude DC 8F model 55 („Jet Trader") kocht in Chicago. Het toestel vliegt over het vijandige Zam bia dat de handel met Gabon tolereert en over de kolonie Angola waar de Portugese machthebbers uiteraard geen bezwaar maken. Maar Zaire en Kongo worden vermeden: de Tango Romeo nadert Libre ville via de Atlantische Oce aan. Dwars over Afrika wordt vervolgens naar Athene gevlo gen. Tot nu toe heeft zelfs Libië geen moeilijkheden ge maakt, kennelijk omdat niet werd beseft dat Affretair in feite een Rhodesische onder neming is. De Libische lucht macht kan het toestel gemak kelijk onderscheppen. Kapitein Malloch is sinds dinsdag j.l. er van o-p de hoogte dat het in vloedrijke Londense zondag- blad de ware achtergrond van zijn activiteiten kent. In april van dit jaar maakte Ian Smith triomfantelijk be kend dat hij drie Boeings 707- 720 had gekocht. Smith be schouwde dit als het meest afdoende bewijs dat hij de mandatoire sancties van de Verenigde Naties aan zijn laars kon lappen. Een beman ningslid van Affretair vertelde drie weken geleden in Athene dat een van die Boeings met ingang van september in ge bruik zou worden genomen. Het wachten is nu wellicht op een paar Russische straalja gers van Libië om deze devie- zenwinsten die van levensbe lang zijn voor Rhodesië te be knotten. PRESIDENT Kenneth Kaoen- da heeft de nieuwe grondwet van Zambia getekend waarbij het laind een een partijenstelsel krijgt ANTWERPEN (Belga) Volgens sommige Bel gische kranten, waaron der „De Nieuwe Gazet", zou de directie van Bayer- Antwerpen in allerijl en kele dorre bomen en struiken op het terrein van het bedrijf groen hebben laten spuiten met het oog op een vergade ring van de raad van be heer, waarvoor tal van leidinggevende figuren van het hoofdkantoor in Leverknssen naar Ant werpen waren gekomen. Naar aanleiding van de komst van de raad van beheer was indertijd be paald, dat de dode bomen bij Bayer-Antwerpen ver vangen zouden worden door jonge populieren. Maar daar hiervan niets gekomen was en met het hoge bezoek letterlijk en figuurlijk voor de deur, greep men ten einde raad maar naar de verfspuit, aldus De Nieuwe Gazet. ROTTERDAM (ANP) In de kraakinstallatie voor de verwerking van normaal indu strieel afval van de afvalver- werkingsfahriek „Rijnmond" in het Botlekgebled heeft zater dagmiddag rond vier uur een explosie plaatsgehad, die ge volgd werd door een felle brand. Als gevolg van die ontploffing werd een persoon zwaar en een ander licht gewond. Rijnmond weet nog niets over de aard van het afval, maar wel is bekend dat dit afkomstig was van Shell. Milieudeskundigen heb ben onmiddellijk gepeild of door de explosie en de daarop volgende brand gevaarlijke gassen zijn vrijgekomen. Metin gen hebben geen aanwijzing m die richting gegeven. GRONINGEN (ANP) Een naar schatting ongeveer 30-ja- rige man die zaterdagmiddag omstreeks twaalf uur een roof overval op het postkantoor van het Groningse Kantens pleeg de, bleek niet alleen 7.000, te hebben meegenomen, maar ook alle sleutels van het post kantoor. De postkantoorhouder, de heer O. Ruiter, kon de man niet achtervolgen toen hij met het geld verdween, omdat de roof overvaller de voordeur van het postkantoor op slot gedraaid had. De overvaller wandelde naar een honderd meter verder staande auto een rode Fiat en reed weg richting Us- quert. Van de man is een rede lijk signalement beschikbaar, maar de speuractie heeft tot nu toe geen resultaat gehad. De overvaller bleek al een week regelmatig in Kantens ge signaleerd te zijn. HOUSTON (AP) Funktio- narissen in het ruimtevaart centrum Houston hebben er za terdag hun bezorgdheid over uitgesproken dat de accu's aan boord van het ruimtelaborato rium „Skylab" wellicht sneller uitgeput raken dan was ver wacht, wat mogelijk problemen met de elektriciteitsvoorziening aan boord van het laboratorium met zich zal brengen in de ko mende weken. Deze verwachting werd uit gesproken nadat uit proeven door de huidige bemanning, Alan Bean, Jack Lousma en dr. Owen Garriott was komen vast te staan dat vijf van de zeven tien werkende accu's aan boord van het ruimtestation ongeveer veertig percent van hun ver mogen om een elektrische la ding vast te houden, hebben verloren. SAN CLEMENTE (UPI) President Richard Nixon heeft in San Clemente, Californië, meegedeeld dat hij de republi keinse bankier Kingdon Gould jr. (foto) tot ambassadeur in Nederland wil benoemen. De 49-jarige Gould was van mei 1969 tot oktober 1972 Ame rikaans ambassadeur in Luxem burg. In Den Haag zou hij Wil liam Middendorff opvolgen, die op 31 juli onderminister van marine is geworden. Gould was vóór zijn benoe ming tot ambassadeur in Lu xemburg advocaat in Washing ton D.C. en Maryland. Na zijn terugkeer in de Verenigde Sta ten was hij deelgenoot in Par king Management, Inc. in Was hington D.C. De kandidaat-ambassadeur is getrouwd met Mary Bunce Thorne en het echtpaar heeft negen kinderen. Het gezin woont in Laurel in Maryland. (Van onze redactie binnenland) AMSTERDAM Bij drie steekpartijen, die zich in het weekend in Amsterdam heb ben afgespeeld, zijn vier perso nen gewond geraakt. Om een futiliteit, waarover zelfs de Amsterdamse recherche zich hogelijk heeft verbaasd, heeft zaterdagmiddag de 20-jarige R. F. E. S„ afkomstig uit Suri name, zonder pardon midden op de Ceintuurhaan de hem vol komen onbekende 18-jarige banketbakker Jan Lachterop met een stiletto neergestoken. Het slachtoffer liep in de hals een slagaderlijke bloeding op. Zijn toestand is levensgevaar lijk. Lachterop was met zijn meisje aan het fietsen, toen een lekke band een eind maakte aan het tochtje. Zijn meisje werd daarop door de haar on bekende Surinamer aangespro ken. Lachterop liet blijken, dat het meisje bij hem hoorde. Na een kort twistgesprek met de Surinamer liepen Lachterop en zijn meisje door. Er leek geen vuiltje meer aan de lucht. En kele tientallen meters verder, bij stoplichten, haalde de Suri- CANBERRA (Rtr.) Frank rijk heeft zaterdag op het Moe- roeroa-atol in Frans-Polynesië waarschijnlijk een nieuwe kern proef genomen. De Australi sche premier Gough Whitlam verklaarde „goede redenen te hebben te veronderstellen dat Frankrijk in de proevenreeks in de Stille Zuidzee een vierde atoombom tot ontploffing heeft gebracht". Dit jaar heeft Frankrijk in dit gebied al drie kernproeven genomen: op 22 en 29 juli en op 19 augustus. CASTELGANDOLFO (CIC) Op ongewoon scherpe wijze heeft paus Paulus de Deense plannen voor een erotische film over Jezus veroordeeld. In zijn zondagtoespraak voor duizenden pelgrims in Castel- gandolfo, het pauselijk buiten verblijf, noemde de paus de film een „schaamteloze, geme ne en heiligschennende beledi ging van de onaantastbare fi guur van onze Verlosser, het hoogste voorwerp van ons ge loof en onze liefde Volgens de paus vormt deze film, waar tegen al van talrijke kanten geprotesteerd is een beledi ging van de gehele christelijke godsdienst. De paus wees er op, dat ook van protestantse zijde herhaal de malen tegen de Deense film- plannen geprotesteerd is. Voor de film aldus de paus kan men zich niet beroepen op de „vrijheid van kunst, van ge schiedenis of cultuur, en even min op bepaalde filochristi- sche, mystieke tendensen van enkele jongerengroepen". Paus Paulus deed een uit drukkelijk beroep op de alge mene morele en burgerlijke gevoelens om te reageren en ertegen te protesteren, dat Christus object wordt van „heiligschennende en smerige vervalsingen". In dit kader kritiseerde de paus het moderne ïedenverval, dat alsmaar meer goedvindt en dat op dit punt reen grenzen meer schijnt te kennen. Enkele dagen geleden heeft ook het semi-officiële Vaticaanse dagblad Osservatore Romano scherp tegen de film geprotesteerd en bijzonder be kritiseerd, dat de film met staatssubsidie tot stand komt namer het tweetal in en in een flits stak hij Lachterop in de hals. In de Leidsestraat in de hoofdstad zijn in de vroege och tenduren van zondag de 17-ja- rige etaleur R. van Straten en diens 18-jarige vriend, de pro- duktieleider A. J. van Stek, door onbekend gebleven daders met messen bewerkt. Ernstig gewond zijn de jongens in een ziekenhuis opgenomen. De po litie heeft een goed signalement van de daders. De neergestoken jongens had den gezien, dat een aantal jon gens een paar meisjes lastig viel. Zij kwamen de meisjes te hulp, maar moesten dit met stiletto-steken betalen. Voorbijgangers troffen 's nachts nog naast het theater Carré een door onbekenden neergestoken Marokkaan Ma Ahrouch aan, die in ernstige toestand naar een ziekenhuis is overgebracht. SANTIAGO (AFP) Twee medestanders van de donderdag afgetreden Chileense minister van defensie, generaal Carlos Prats, hebben hun ontslag inge,- diend. Het zijn de generaals Mario Sepulveda, bevelhebber van de in Santiago gelegerde tweede legerdivisie, en Guiller- mo Pickering, directeur van het technisch instituut van het le ger. Generaal Prats is als opper bevelhebber van het leger op gevolgd door generaal Augusto Pinochet, die intussen al be ëdigd is. De 58-jarige Pinochet was in de ruim twee weken dat Prats lid was van het kabi net van Allende plv. opperbe velhebber. Volgens nog onbe vestigde berichten zou Allende Prats hebben gevraagd als mi nister van binnenlandse zaken weer tot zijn kabinet toe te tre den. Volgens goed ingelichte krin gen in de Chileense hoofdstad zou ook de minister van finan cien, admiraal Raul Montero, van plan zijn zijn ontslag in te dienen. Robert Thime, de leider van de door de Chileense regering verboden, uiterst rechtse groe pering „Vaderland en vrijheid" die verantwoordelijk wordt ge acht voor vele aanslagen die de afgelopen weken in Chili zijn gepleegd, is gisteren in Santiago gearresteerd.

de Stem | 1973 | | pagina 5