Ige Zeeuw Veel waardering voor prestaties tijdens Reimer s waal-f estiv al Beslissing over bestemmingsplannen in Borsele uitgesteld Zeemeeuwen winnen zeil wedstrijden van scouting Belgen overheersen hengelwedstrijd van GOA uit Axel Stadsfeesten Vlissingen officieel begonnen ZESKAMP Hogere tarieven voor sport accommodaties in Middelburg Muziekkorps uit Waarde wint zeskamp Schapen afgeslacht in Hulst Jongelui opgepakt wegens vernieling stad Telefoon storing in deel Kanaalzone Gematigd Visser vangt grote kreeft Lichte schade bij hotsing m Axel Politie zoekt twee honden GEWONDE BIT BOTSING IN MIDDELBURG Botsingen op Rijksweg 58 INBRAAK IN SEX-SHOP Nachtelijke onderneming viel in het water fandag 27 augustus 1973 L.00 uur. Op zond. en, ma. .dskclder, expositie Gil ■Lingier uit Oostende met ■erijen (t.m. 5 semi I van 10.00-13.00 en van Il8.00 uur. n |nna ter muiden gemeentehuis, exposi- beiken van Jos But en l R. de Meester de Bet. ouck (t.m. 15 sent 1 van 10.00-12.00 en van' 17,00 uur. n Ieuzen lor, 20.00 uur: Geweld en I de oertijd 14 j. Stadhuis, expositie World I Photo (t.m. 1 sept.) Ma lvrijd. van 8.15-12.0Ó en 07.15 uur. VTijd. ook van J21.00 uur. Zat. en zond fc.30-16.30 uur. seum Schotse Huizen, ex- le ter herdenking van \ce Goth (tan. 15 SINGEN lambra, 20.00 uur: Een ■vol karate 14 j. delijk Museum, Bellamy- (19. expositie Rail en Wa- It.m. 15 sept.). Ma. t.m Ivan 10.00-12.00 en van 17.00 uur. Zondag van 17.00 uur. TDORPE (erij Troutzaerte, Singel ■expositie keramiek van l>erg (t.m. 31 aug.). Di. zaterdag van 9.00-18.00 1 Zond. van, 14.00-18.00 MDIJKE Je Korenmolen, expositie lenaars uit de Zuidelike planden (t.m. 29 sept.). I.m. vrijd. van 10.00-22.00 én 14.00-17.00 uur en zat. fcnd. en feestdagen van |18.00 uur. KZEE tgerweeshuis, Meelstraat ■xpositie Egypte, doden- I als levenskunst (t.m. 2 Gemeentemuseum, ex- e Ramp 1953-1973 (t.m. ug.). Dag. behalve op van 10.00-12.00 en van ,16.30 uur. pDORPB de Block. 13.30 uur: Itin-g voor bejaarden. WERPEN idelheimpark, twaalfde |iale voor beeldhouwkunst 8 okt.). Van 10.00-20.00 [Stadsfeestzaal, Meir, ex- Alles over het leven in uropese havens (t.m. 16 Open van 12.00-19.00 en zon- en feestd. van f 17.00 uur. Sterckshof, ne, expositie Europese neling van wandtapijten 16 Sept.). Open van -17.00 uur op zat. zond. ■estdagen tot 18.00 uur op ,'ïan 19.00-21.00 uur. Vol- pndig Museum, Gildeka- raat achter stadhuis. Ex- iconen uit Slowakije 2 sept.). Alle dagen ve ma. van 10.00-17.00 KGE Idewijnpark, 20.00 uur: py on ice. Jevettershuls, expositie |pend Ambacht in West deren (t.m. 31 aug.). I geopend van 15.00-18.00 tr. v. Kunst en Cultuur, ïtersabdij, retrospectieve s Landuyt (t.m. 10 Werkd. van 14.00-18.00 zond. van 10.30-12.30 en 1.00-18.00 uur. i De Stem B.V. -7920 (4 lijnen); HULST: n); GOES: Klokstraat 1, 3017.00 uur. nenten: Boekhandel Pie- 00 uur, tel. 01600-22341; zondag 20 00-22.00 uur. of 01150-6297; Midden- Kantoor Nieuwstraat 9, 50-5745 algemeen redac- Kromme Weele 4, Mid- 7438. redacteur MJdden- 3405. kant Klokstraat 1, 35 Goes; redacteur te 1. kantoor Nieuwstraat 9, 150 4866 redacteur 0 2.- raat 14. Hulst, tel 01140- Z. Vlaanderen: R van 01170-3370; sportredactie 01155-2237. 0-6297. 4316. T- 'ntlHtüimnxöUötïliftr!WiffH; |l«ra.JlMinllMiiii.i UlKf'v,, ■„ntWimttM SLUISKIL (ANP) Twee industrieën en een honderdtal abonnees aan de oostzijde van bet kanaal Gent-Terneuzen zijn van vrijdag tot zaterdagnacht van telefoonverkeer verstoken jeweest door het defect raken van een lokale telefoonkabel onder het kanaal Gent-Ter neuzen. De PTT had als noodoplos sing nabij de fabrieken een mobilofoon opgesteld. De oor zaak was, dat een telefoonka bel in het kanaal beschadigd was, volgens de PTT waar schijnlijk door een zeeschip. Ev is een nieuwe kabel ge- hoogwater dinsdag 28 augustus op Zoom 3.39 en 16.03 Hansweert 3.02 en 15.19 Temeuzen 2.25 en 14.43 Vlissingen 1.50 en 14.11 Wemeldinge 3.29 en 15.53 Vooruitzichten voor dinsdag woensdag, opgesteld door KNMI op zondag om 19 uur. Tijdelijk bewolking met mo- plijk een bui. Gematigde «fflperaturen. Weersvooruitzichten in cij- Rrs gemiddeld over Nedpr- land, Voor dinsdag: Aantal uren 1 tot 10. Min. temp. om- feeks normaal. Max. temp.: mstreeks normaal. Kans op J® droge periode van mm- Ims 12 uur: 80 procent. Kans P een geheel droog etmaal 60 Procent. ,>„r woensdag: Aantal men 3 tot 1. Min. temp.: om- t normaal. Max. temp.: «mstreeks normaal. Kans op "roge periode van min os 12 uur: 90 procent. Kans êen geheel droog etmaal: '1 orocent.. str4\d verwachting Justus blijft ons goedge- Da? met hogedrukgebieden. ®oom ook vandaag aan het onrtüi -,veel zor) en een zwakke ruim 1 wTn<3- Temperatuur graden zeewater 18 Din Vooruitzichten: voorlo- Va.n?g zomers; in het midden buienk Wee^ een *ets grotere (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De heer W. L. Asselman uit Kloosterzande heeft zaterdag met zijn hengel een niet alle daagse vangst gedaan. Samen met nog een inwoner van Kloosterzande, was hij als gastvisser uitgenodigd voor een middagje vissen door de firma Riesen uit Goes. Doodgemoedereerd wierp hij in de Oosterschelde zijn plat- vishengel uit en haalde even later, tot zijn niet geringe ver bazing, een kreeft van ruim vier kilo boven water. „Nee, die wordt niet opge geten", aldus de heer Assel man over zijn bijzondere vangst. „Ik laat hem prepare ren". Op de foto de heer As selman met zijn eigenhandig gevangen kreeft. (Van onze correspondent) AXEL Lichte materiële schade was het resultaat van een hotsing, die zaterdagmor gen op de Kerkdrecf plaats vond tussen de auto's van J..V.B. (20 jaar) uit Axel en J.V.L. (53 jaar) uit Moerbeke- Waas (België). L. had te laat gemerkt, dat de voor hem rijdende B. rem de om rechtsaf de Oosterstraat in te slaan zodat hij van ach teren op hem inreed. Zaterdagavond trokken de deelnemende gezelschappen; Mozart uit Yerseke, EMM uit Kruiningen, Voorwaarts uit Waarde, Concordia uit Krab- bendijke en Rillaudia uit Ril land het majorettenpeloton uit 's-IIeerenhoek en Sclieldegaim uit Hansweert om kwart voor acht afzonderlijk musicerend door diverse straten van Hans (Van onze correspondent) HANSWEERT Het eerste Reimerswaalfestival, waar aan door zes muziekkorpsen uit de gemeente Reimerswaal werd deelgenomen en dat zaterdagavond te Hansweert werd gehouden, is zowel organisatorisch als muzikaal een succes geworden. weert-West om rond 8 uur te arriveren Sn de onmiddellijke nabijheid van het Dorpsplein waar het muziekfeest werd gehouden. Op dit tijdstip ston den de vele belangstel lenden rijeai dik achter de dranghek ken. Het majarettenpeloton uit 's- Heerenhoek opende het pro gramma met een leuxe, vlotte show. Na afloop daarvan kwa men van twee verschillende punten de muziekgezelschap pen EMM uit Kruiningen en Mozart uit Yerseke opgemar cheerd, terwijl zij de mars Great Little Army speelden. Na nog een korte show van de majorettes speelden EMM en Mozart samen het muziek stuk Alexander Ragtime Band, Hierna kwamen de gezel schappen van Krabbendijke en Waarde en daarna die van Ril land en Hansweert het Dorps plein opgemarcheerd. EMM, Concordia en Vooruit speelden samen het muziekstuk Lady of Spain, terwijl Mozart, Sdiel- degalm en Rillandia op voor treffelijke wijze vijf koralen ten gehore brachten. De finale, waaraan door alle korpsen werd deelgenomen, bestond uit de pittige mars Long Street Dixie en het prachtige stuk Retrait franchi se, waarbij de trompettisten vanaf het dak van het Dorps huis Kaj Munk de solo speel den. Het publiek had een waarderend applaus voor het vertoonde over. Zaterdagmiddag troffen ploegen van de zes muziek korpsen elkaar op een geheel andere wijze op het Dorps plein te Hansweert. In een zeskamp werd op sportieve wijze gestreden om de wissel beker. Waarde wist de beker, die het al in bezit had weer te winnen. De uitslag: 1. Waarde 30 punten, 2. Rilland 25 pnt., 3. ex aequo Hansweert 22 pnt. en Yerseke, 5. Kruiningen 18 pnt., 6. Krabbendijke 13 pnt. (Van onze correspondent). HULST De politie te Hulst speurt sedert de nacht van zaterdag op zondag naar twee honden, een bouvier en een Duitse herder, die bij landbouwer Seghers aan het Zeegat, vier schapen zodanig hebben verwond dat zij moes ten worden afgemaakt en een schaap hebben doodgebeten. De rijkspolitie te Hulst kreeg zaterdagnacht om kwart over twaalf de eerste melding van de familie Seghers, dat twee schapen de pezen van de achterpoten waren doorgebe ten. Dierenarts De Nijs consta teerde dat de beide dieren voor de noodslachting in aan merking kwamen. Zondagmor gen om halfzes werd de Hul- sterse politie opnieuw gealar meerd. Dit keer werd een schaap doodgebeten en twee andere eveneens zodanig ver wond, dat zij moesten worden afgemaakt. Bij de tweede slachting kon men vaststellen, dat een bouvier en een Duitse herder de boosdoeners moes ten zijn. (Van onze correspondent). MIDDELBURG Zaterdag ontstond te Middelburg op de kruising Poelendaelenweg-De Ruyterstraat een aanrijding tussen een personenauto, die bestuurd werd door A.A. uit Middelburg en een personen auto, die bestuurd werd door J.v.T. uit Middelburg. De auto van J.v.T. reed te gen een lichtmast en kantelde. De auto werd geheel vernield. De auto van A.A. werd zwaar beschadigd. J.T. moest met verschillende verwondingen overgebracht worden naar het Gasthuis te Middelburg. (Van onze correspondent) AXEL De hengeiaarsver- eniging „GOA" (Geduld Over wint Alles) hield zaterdag in de leiding gelegen tussen Axel en Zuiddorpe een internatio nale hengelwedstrijd in Zoet watervissen. Aan dit concours namen 430 vissers deel, een record aantal. De vangsten waren redelijk. Er waren hengelaars die meer dan 100 vissen vrijwel alle maal schubvis aan de haak sloegen. Ondanks het grote aantal deelnemers en de grote hoeveelheid gevangen vissen kon~ binnen twee uur na het beëindigen van de wedstrijd worden overgegaan tot het uit reiken van de prijzen. Dit gebeurde dan in de overvolle zaal van café „De Witte Leeuw". De hoofdprijs een draagbare televisie, werd gewonnen door de heer A. Thoen, lid van „De Rietvoorn" te Ruisbroek in België, die 1025 punten behaalde. De ver dere uitslag was: 2 L. de Bruijne, „Neptunus", Gent 850 punten. 3 M. Rogiers, „Sparta Gent", Gent 770 punten. 4 J. Vieey, Gent 750. 5 G. Ver hulst, Erembodegem 695. 6 G. Samson, Lede 670. 7 M. van de Broecke, Gent, 665. 8 J. Baayeris, Gent 655. 9 J. Geerts, Mol 605. 10 W. van Mennen, „Ons Vermaak", Gent 600. 11 J. van de Broecke, Gent, 570. 12 G. Vereelitem, Gent 565. 13 G. Wijnants, Lie- bekerke 560. 14 J. Nagel, Ruisbroek 550. 15 H. Lannoy, Gent 545. De beker beschikbaar gesteld voor de eerst geklasseerde Ne derlander werd gewonnen door J. Dey. Axel met 440 punten. Beker eerste lid van „Goa"; C. Roose, Axel 300 punten, Be ker voor de eerste Axelaar: W. de Jonge 255 punten. Be ker bestgeklasseerde dame: mevrouw Van Hove, Mol (B). Beker voor de eerste junior visser J. Dieltjens, Niel (B). Beker voor de visser met grootste aantal gevangen vis sen, 133 stuks, M. van de Broecke. Gent. Gespannen strijd tijdens de zeskamp-wedstrijden (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De stich ting Sportbelangen Middelburg beraadt zich over een nieuw tariefstelsel voor de bij deze stichting in beheer zijnde sportaccommodaties. De tarie ven zullen met ongeveer 10 procent omhoog gaan. Als een mogelijk middel om de inkomsten te vergroten denkt het bestuur van de stichting aan exploitatie van het h'oofdveld op de terreinen aan de Nadorstweg als recla meobject. Er wordt gespeeld met de gedachte om vaste re clamevakken rond het hoofd- veld aan belangstellenden te verhuren, maar wil men dit idee doen slagen dan is allereerst noodzakelijk dat er een omheining komt waaraan de reclameborden kunnen worden vastgemaakt. Voor de bouw van een om heining moet de stichting bij de gemeente aankloppen. Het algemeen bestuur van de stichting zal zich in een verga dering die op 30 augustus in het Middelburgse stadhuis wordt gehouden, over de kwestie van de reclame-ex ploitaties en de tariefsverho- ning uitspreken. Voorafgaande aan de verga dering worden de kampioenen van het sportseizoen 1972 1973 in de burgerzaal van het stadhuis door B. en W. en het bestuur van de stichting sport belangen gehuldigd. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Het college van B. en W. van Bor sele heeft de gemeenteraad, die op 4 september bijeenkomt, voorgesteld om een beslissing omtrent twee ontwerp-bestem- mingspïannen met ten hoogste drie maanden te verdagen. Het gaat om de ontwerp- bestemmingsplannen „natuur gebieden" en „industrieterrein Sloe Borsele 1973". Tegen het eerstgenoemde plan zijn 13 bezwaarschrifen ingebracht en tegen het twee de niet minder dan 217. De bezwaarschriften moeten niet alleen ambtelijk worden ver werkt, maar ook de betrokken raadscommissies moeten zich er nog mee bezighouden. Om die reden wordt door B. en W. verdaging van een beslissing voorgesteld. De raad van Borsele heeft ook een voorstel gekregen om de zogenaamde dorpsschoon- verordening te wijzigen. De bedoeling van de wijziging is, dat het college van B. en W. in een aantal gevallen op ei gen gezag toestemming kan geven tot het aanbrengen van lichtreclames in de bebouwde kommen. Tot dusverre was het zo, dat in bepaalde geval len B. en W. bevoegd waren om wijzigingen in het dorps beeld toe te laten, terwijl in andere gevallen via Gedepu teerde Staten toestemming moest worden verkregen. De raad van Borsele wordt ook ingeschakeld bij de be noeming van personeel voor de nieuwe centrale vuilstort plaats in het Sloe. Er zijn 56 gegadigden, zo melden B. en W. aan de raad, waaruit er voorlopig twee moeten worden voorgedragen voor een aanstelling in ge meentedienst. In de raadsvergadering van 3 september komt tenslotte nog een voorstel aan de orde om de resterende gronden In het bestemmingsplan Stelle- plas in Heinlcenszand aan te kopen. Daarmee is een bedrag van f 700.000 gemoeid. Het plan Stelleplas zal te zijner tijd in exploitatie worden ge nomen door de Kavero NV te Renesse. (Van onze correspondent) KRUININGEN Op rijks weg 58 ter hoogte van de Zanddijk ooitstond zondaga vond om zes uur een vrij ern stige kop-staart botsing, waar bij drie personenauto's waren betrokken, namelijk een Ne' derlandse personenauto, be stuurd door L. uit Oudenbosch en twee Duitse personenau to's, resp. bestuurd door H. S. uit Hattingen en Y. S. even eens uit Hattingen. De auto van H. S. sloeg over de kop. De bestuurder Y. S. moest met diverse ver wondingen per ambulance overgebracht worden naar het Bcrgzichtziekenhuis te Goes. Do beide Duitse personenau to's werden zeer zw2ar be schadigd. Eveneens ter hoogte van Kruiningen ontstond op het zelfde uur een kettingbotsing, waarbij vijf personenauto s waren betroken. Hiervan wer den er twee zwaar beschadigd, terwijl de heer L. IV. W. B. uit Tilburg verwondingen op liep en behandeld diende te worden door de arts van Krui ningen. (Van onze correspondent). AXEL Zaterdagnacht is ingebroken in de scx-shop aan de Gentsevaartscstraat te Axel. Er werd een ruit van de etalage vernield. Eigenaar M.F. uit Terneuzen meldde dat er voor 75 tot 100 gulden aan goederen uit de etalage is ont vreemd. (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE Zaterdagmor gen om tien over halfelf zijn vanuit de jachthaven te Yerse ke veertien bootjes van start gegaan voor de zeilrace van de scoutinggroep Ridder Boude- wijn. Na een verbeten gevecht van precies twee uur en een kwartier kon het eerste vaar tuigje afgevlagd worden: het was de Middelburger Nereus van de Zeemeeuwen. Vrijdagavond al waren alle deelnemers in de Yersekse jachthaven gearriveerd. Zater dagmorgen werd om halftien de vlag gehesen en het tien- minutensein gegeven. De veer tien vletjes (vier uit Bergen op Zoom, vier uit Middelburg, drie uit Yerseke en drie uit Goes) kozen vervolgens het ruime sop, voor een twee a drie uur vergende wedstrijd. In totaal moesten ongeveer vijf zeemijlen afgelegd wor den. Meteen bij de start al bouw den een bootje uit Goes en een bootje uit Yerseke een behoorlijke voorsprong op, la ter werden ze nog geëscor teerd door een deelnemer uit Middelburg, die van de stroom een dusdanig handig gebruik maarkte dat hij met de beide koplopers op gelijke hoogte kwam. Zelfs wist hij na enige tijd een geringe voorsprong te krijgen, die ruim twee en een halve ronde in stand bleef. De wisselbeker ging uiteindelijk naar de Nereus (zeilnr. 649) van de bak Zeemeeuwen van de Paul Krugergroep uit Mid delburg, die de vijf mijl in twee uur en vijftien minuten wist af te ieggen. De Nereus kon behalve de wisselbeker ook de hoofdprijs beker mee naar huis nemen. Tweede werd de Fai-la (zeilnr. 13) van de Robben uit Goes, op 2 uur 25 minuten. Derde werd de Bruinvis (nr 393) van de Zeeleeuwen van de Ridder-Boudewi.ingroep uit Yerseke, op 2 uur 35 minu ten. De heer Papegaai, voorzitter van de lokale admiraliteit Zeeland, reikte na afloop van de wedstrijd in het clubge bouw van de Ridder-Boude- wijngroep de prijzen uit. Iede re deelnemer ontving verder een herinneringsplaquette. Twee scheepjes werden tij dens de wedstrijd nog gedis kwalificeerd, een .wegens het aanraken van een controleboei, het ander omdat het niet pre cies door de startlijn ging. AARDENBURG Zuiver bij toeval ont dekte één van Aarden- burgs dienaren van Hermandad onraad in de omgeving van zijn wo ning. Het was even na 't middernachtelijk uur, toen hij in het duister een oplichtende sigaret zag. In de veronderstel ling, dat bij de sigaret ook wei eens een mans persoon kon behoren, werd de wacht geruis loos betrokken. Daardoor zag hij dat de nachtelijke wandelaar even 1 ater gezelschap kreeg. Na wat gepraat en heen en weer geloop (later bleek dat zij twee onbeheerd staande da mesfietsen in gebruik hadden genomen), ver dween het tweetal. De oplettende politie functionaris constateerde echter op dat moment dat zij iets meevoerden en dat was het ogenblik om in te grijpen. Ogen blikkelijk werd de ach tervolging ingezet en kregen de twee bevel te stoppen. Het bleken een Aar denburger en een Oost burger te zijn, die kennelijk dorstig bij een slijter een krat bier hadden weggehaald. Bij nader onderzoek bleek de Oostburger letterlijk zijn zakken vol te heb ben... 7 flesjes bier. Als beloning voor de nachtelijke excursie mocht het tweetal in een niet zoveel bezocht „ho tel" aan de Aardenburg- se Markt logeren. Zij slikten daarbij geen bier, wel een proces-ver baal. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De feeste lijkheden, die in Vlissingen worden gehouden, ter vie ring van het feit, dat de Scheldestad een eeuwlang be schikt over haar haven-, spoor weg- en kanaalverbinding zijn zaterdag officieel ingeluid. Op het Vlissingse Stadhuis plein werd, als kleurige en welluidende inzet van een lange reeks activiteiten, het eerste Zeeuwse majoretten- festival gehouden Zes majoret- tenpelotons, muzikaal onder steund door fanfares, drum- en showbands, traden van drie tot halfzes voor een talrijk publiek op. De een na de an der maakten de majoretten- pelotons hun sierlijke figuren, terwijl het geluid van de be geleidende muziekensembles tegen de huizen weerkaatste. Een stralende zon zorgde er voor, dat het geheel extra feestelijk werd. Het optreden van de zes pe lotons eindigde met een leven dige finale. Het rond het Stad huisplein verzamelde publiek toonde herhaaldelijk spontaan zijn enthousiasme. Achtereenvolgens traden op: „Willen is kunnen" uit Wemel dinge, Jonge Kracht uit Ka- pelle-Biezelinge, Rust Roest uit Zierikzee, Oranje Nassau uit Vlissingen, Juliana uit Middelburg en tenslotte het Groot-Vlissings Majorettenpelo ton. De gasten uit Zierikzee en het Groot-Vlissïngs Majoret tenpeloton gaven naar onze mening de beste show weg. terwijl de Middelburgse groep opviel door de originele kostu mering. In totaal meer dan 120 majorettes (te zamen goed voor het dubbele aantal welgevorm de benen) traden tijdens de finale aan - een spectaculair gezicht. De burgemeester van Vlissingen en enkele wethou ders en raadsleden bevonden zich onder de aanwezigen op de eretribune. (Van onze correspondent)* GOES De gemeentepolitie van Goes heeft zaterdagavond in de Lange Kerkstraat de 17- jarlge J.B. uit Borssele en de eveneens 17-jarige j. de V. uit 's-Heerenhoek gearresteerd. De twee „ongelui hadden in de Lange Kerkstraat riooldek sels opengezet en lantaarnpa len beschadigd. Zij hebben een nacht op het politiebureau te Goes doorgebracht. Tegen hen is proces-verbaal opgemaakt wegens vernieling.

de Stem | 1973 | | pagina 3