1 kfamen kijken Braderie Hulst eopend Kampeerder beklaagt zich wer camping dbureau HEEL wat mensen VSV houdt prestatieloop aan jubileumschieting Programma vrouwen gilde uitgebreid Verordening winkel sluiting in raad 3 streek &ERIJ met rijfshallen OS RLE >HUSZEN een kap met n garage ER'MAK stukadoors, 5ti, metselaars, ttriciens en De Vos s-l@erlingen idafed and B.V. Nederland B.V. BRAHAMS Westdorpe BROMFIETSER GEWOND Verschillen de evenementen tijdens kermis in Graauw Hengstdijk Zuiddorpe Heikant IJzendijke Kapellebrug Kieldrechf Noordstraaf Vogelwaarde WEDGWOOD De Vos- Eggermont B.V. Beiaardconcert in St. Niklaas Sf.-Jansfeen Axel herdenkt bevrijding ANWB: OVERTROKKEN VERGISSING SCHADE Nieuw-Namen ijletdag 25 augustus 1973 Il IIMBMI EN TE KOOP AAN I wegverbindingen te Kaat gerestaureerde OP 1800 m2 eigen grond en rieten dak, bevat om loonkeuken, 3 slaapk2nBSa" fnmte toiletten, grot™™?' I 3 autogarages. ol" IjFS-MAGAZIJNHAL va- 14 m„ voorzien van kracht 170.000,— k.k. dienen zich in vei-binri;- _er H. Esseling, Lage V^d! bt de bouw aangevangen van fe tegels, gedeeltelijk schoon- I sierpleisterwerk wanden lid. 1 woonkamer met open keu- Luitgevoerd in schoonmetsel- lizen achterwand met terras- J badkamer met ligbad en Jlkon, zolderberging. |id uit 4 kleuren wandtegela vanaf f 99.950,inclusief lime financiering zelfs tot lebreide documentatie wor- Kt -bnroerende goederen, hypo- len- Lijsterlaan 8, Dongen. f Duitsland met spoed ■chfingen i 080 - 440072 of 230044 I uitzending naar ba- jnet hoog loon, alle zekerheden en va tgeld vragen wij: JCTIE-BANKWERKERS MONTEURS fOOLDE KRACHTEN 'GIETERS ichtingen arktstr. 36, Breda. Tel. 01600- na 19.00 uur 01600-49290. telefoontje u de moeite m veel meer te gaan ver- 1864 - 2260. basisloon; irdelige premieregeling; e secundaire arbeidsvoor- et eigen personeelsbusjes. IviEIDE. STACARAVANS elk gezin een passen- n vanaf f 5995,- 3 153 - Hoogerheide Jnt Korteven) (Van een onzer verslaggevers) HULST De braderie in Hulst heeft gisteravond een bijzon- jtr soede start gehad. Nadat burgemeester P. Molthoff van Hulst om zeven uur °P de Vismarkt de vlag had gehesen nam je drukte in de Bierkaaistraat en op de Vismarkt gelcidijk toe. Het braderieterrein bood een kleurrijke aanblik. Bovendien hadden de organisators zich voor de start van de braderie geen I ie(er weer kunnen wensen, zodat het niet verwonderlijk was vele mensen kwamen kijken naar wat er op de braderie I te koop was Burgemeester Molthoff wen ste gisteravond de organise rende winkeliers-vereniging I van Bierkaaistraat en Vis markt gelui met het eerste lustrum van de braderie. Hij meende dat in de toekomst de braderie een activiteit voor de hele binnenstad zou moeten «orden. De burgemeester rond het belangrijk dat de middenstand zich door middeu ran een braderie actief toont. Burgemeester Molthoff merkte op dat volgend jaar de wlnke- I iitrsvereniging in samenwer- met de gemeente er mo- jk een nog grootser evene- ment van zal kunnen maken. „Volgend jaar is na een jaar I ol vijf. zes van ellende de hele reconstructie van de trn- r.enstad een feit en mogelijk I kunnen we dan samen met de middenstand de rehabilitatie van het centrum vieren", al- burgemeester Molthoff. Wat de groei van de braderie in de toekomst betreft zei hij I uamens het gemeentebestuur alle steun toe. De voorzitter van de winke liersvereniging Bierkaaistraat- Vismarkt, de heer J. van der Heijden merkte op dat de winkeliersvereniging het toch weer heeft aangedurft om een braderei te houden. Voor de winst hoeven de winkeliers naar zijn mening geen brade rie te houden. „Het dienstbaar zijn voor de bevolking is voor I ons het belangrijkste", aldus de heer Van der Heijden. De openingsplechtigheid, waarbij overigens de door gemeester Molthoff gehan de vlag niet helemaal de bereikte, werd opgeluis- I 'erd door het optreden van de drumband uit Nieuw-Namen Jn het Hulster majoretter- s. Na de opening maakte emeester Molthoff een «erste tocht over het braderie terrein. Hierbij kreeg hij de plaat: „De twaalf rovers", 'V-geboden. „Dat slaat roch net op het gemeentebestuur", vroeg burgemeester Molthoff ®h af. „Nee dat kan niet, »ant dan had het het slaven- «w moeten zijn", was zijn opgeluchte conclusie even la ter. Vanavond wordt er om icht uur in het kader van de taderie een lampionoptocht ponden, Hieraan nemen 200 "aderen deel. Onder aanvoe- 'mg van de Hulster Jrumband •pen ze een tocht door de «tmenstad. Morgenavond zijn er weinig extra-activiteiten en Maandagavond zijn er waarde- wnnen te winnen die onder "eer 1000 glazen bier verte- (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De VSV »tothon Vlissingen, afdeling rtmacitiviteiten, houdt op 5 ptember de „grote zilveren pileum prestatieloop" bij ge- ftheid van het zilveren ju- ®eum van koningin Juliana, p Parcours van deze presta- ueioop is uitgezet over strand, •oen en bos en is bestemd °or zowel hardlopers als wandelaars. De afstand is 2 voor de jeugd en 8 km J de ouderen. De start vodt plaats bij café Huvers te pstduin. Voor de 2 km wordt part om 14.00 uur en voor s ,km om 14.30 uur. Men ,5n zich voor de zilveren ju- t um prestatieloop inschrij- tinn °P september vanaf j 'i llur in café Huvers. De P'inamekosten bedragen voor 2 km f 1,50 en voor de 8 ?-50. per persoon. Ieder- n. die de prestatieloop vol- ®st, krijgt een speciale zil- r* jubileum medaille. Fanfare De fanfare „Bi- ga worden Bomen" uit West- rpe neemt morgen deel aan ]v muziekfestival in Clinge. -Wjateurs en andere muziek- AJterj zullen de fanfare 3ar het concours vergezellen. (Van onze correspondent) OSSENISSE De 22-jarige A.P. uit Ossenisse kwam don derdagavond rond half elf zo ongelukkig met zijn oromfiets te vallen op de Lageweg :n Ossenisse, dat hij met een soheldebasisfractuur naar het St.-Liduinaziekenhuis in Hulst moest worden overgebracht (Van een onzer verslagevers) GRAAUW In de buurt schap Zandberg bij Graauw is het op 1, 2 en 3 september kermis. En daar blijft het dan niet bij want ter gelegenheid van die kermis worden er di verse evenementen op touw ge zet. Zaterdag 1 september houdt het buurtcomité namelijk nog een volkskoers, waarvan de deelnemers in twee groepen worden ingedeeld. In een groep worden de renners tot zestien en boven de vijfender tig jaar ondergebracht en in de andere groep de deelne mers tussen de zestien en vijfendertig, voor beide groe pen is er een te rijden af stand van ongeveer vijftig ki lometer over zeven ronden. Gestart wordt aan het begin van de Zandstraat. Alleen Ne derlanders mogen aan de wed strijden deelnemen. Ook Ne derlandse dames zijn welkom. Inschrijven voor de volkskoers kan men zich bij de secretaris van het buurtcomité, de heer Weemaes vooraan in de Zand straat. Tijdens de volkskoersen worden er nog verschillende spelen voor de jeugd gehou den, zoals mastklimmen, zak- kenlopen en het gooien tegen bussen. Er wordt nog gedacht aan het houden van een fiets en bromfietsrally. Zondag 2 september zijn er buiten de kermisattracties geen aparte evenementen. Maandag 3 september is er ter afsluiting van de kermis om negen uur 's avonds een grote prijskaarting in de feesttent. Iedereen kan hieraan mee doen. Verder zijn er tijdens alle kermisdagen schietingen op twee liggende wippen. Het buurtcomité heeft hiervoor vijftig gulden beschikbaar ge steld. Voetbal Tijdens de jaar lijkse kermis in Hengstdijk houdt de s.c. Hengstdijk weer voetbalwedstrijden. Op ker miszondag speelt het dames elftal tegen een elftal van de volksdansgroep Hava Naguila en het eerste elftal van de s.c. Hengstdijk neemt het op tegen de veteranen. De heren gaan voetballen om 14.00 uur, de dames om 15.30 uur. Voor de winnende ploegen zijn bekers beschikbaar. Schietingen In verband met de jaarlijkse kermis in de buurtschap Molenhoek, wor den zaterdag en zondag in ca fé A. de Block te Zuiddorpe schietingen gehouden op de liggende wip. Aanvang van deze schietingen op beide da gen om 15.00 u. Maandagmid dag wordt een bejaardenschie- ting gehouden, die om 13.30 u. begint. 0 Burgemeester P. Molthojf opende de braderie met bet hijsen van de vlag. Hij kreeg overigens de vlag niet helemaal in top. „Ik hoop dat het geen slecht voorteken is," meende de burgeneester. Bejaardenreis De leden van de algemene bond van bejaarden uit Heikant gaan donderdag 13 september de jaarlijkse reis maken- 's Mor gens om halfnegen wordt per autobus vanuit Hulst via het bejaardentehuis de Blaauwe Hoeve gereden naar Sint Jan steen en Heikant. De tocht gaat dan vervolgens naar Til burg, Breda en Roosendaal. Ook niet-leden van de bejaar- denibond kunnen de reis mee maken, Schieting In café Menue Mollekot is een hamdboog- techuittersvereniging opgericht, die ail veertien leden telt. Zondagmiddag om drie uur wordt de eerste schieting ge houden. Om deze openings- schieting aantrekkelijk te ma ken wordt 1500 francs be schikbaar gesteld. Schieting Aan de schie ting bij wed. M. de Backer Schijvenaers namen 47 schut ters deel. De uitslag was als volgt: hoge vogel: A. de Laet uit Kembeke (B), eerste zij- vogel: Cam. de Block uit Sint jansteen, tweede zijyogel: Gr. Hofkens uit de Klinge (B), grootste aantal kleine vogels (4) werd geschoten door J. de Backer uit Kemseke-Paal. (ADVERTENTIE) Tentoonstelling Zaterdag 15 september wordt er in de schuur van R. Tilleman te Kieldrecht een tentoonstelling gehouden over de kreekgebie- den. Zondag 16 september is er en z.g.n. natuurdag, waar op van 9 tot 12.30 u. wandel tochten worden gehouden. Groencomité Het groen- comité van Kieldrecht heeft tijdens de laatste vergadering haar verwondering uitgespro ken over het feit, dat ze door de gemeente nog steeds niet wordt erkend. Het comité is een jaar geleden mede op aan dringen van het gemeentebe stuur ontstaan. Wethouder Weemaes heeft toegezegd, dat getracht za>l worden de contac ten tussen groencomité en ge meentebestuur te verbete ren. Schieting Aan de schie- ting bij A. Menheere, gehou den op twee wippen, namen 46 schutters deel. De uitslag was als volgt: wip 1: hoge vogel P. van Gassen uit Kloos- terzande, eerste zij vogel me vrouw De Waal uit Groenen dijk, tweede zij vogel P. Sloot uit Groenendijk. De extra hoge vogel werd bemachtigd door P.H. Neve uit Kloosterzande. Het grootste aantal werd in de wacht gesleept door W. de Bakker uit Walsoorde met een totaal van vijf stuks. Wip 2: hoge vogel H. Hoop uit Kloosterzande, eerste zij- vogel A. vai Gassen uit Osse nisse, tweede zijvogel G. de Maat uit Ossenisse, extra hoge vogel was voor mej. M. van Bellen uit Axel, het grootste aantal kleine vogels ging naar J. Boogaert uit Kloosterzande met een totaal van zeven stuk». Voetbal De voetbalclub Vogelwaarde heeft in een woensdagavond op eigen ter rein gespeelde vriendschappe lijke wedstrijd tegen eerste klasser Vlissingen een goede indruk achter gelaten. Vogel waarde won met 42. A;.-: A v examens HULST In het St.-Lidui- na ziekenhuis te Hulst slaag den voor het diploma zieken verpleging A de dames Ch. de Block, M. van den Brande, M. d' Hont. A. Hussein, M. Kyndt, R. van Campenhout- Maes, M. Vereecken en de heer F. de Cos-ter. Er werden geen kandidaten afgewezen* Korte Nieuwstraat 21 HULST Tel. 3558, b.g.g. 2209 (Van een onzer verslaggevers) SINT-NIKLAAS Jo van Eetvelde, de stadsbeiaardier van Lokeren geeft op S sep tember een beiaardconcert in Sint-Niklaas. Hij voert dan een achttal werken uit. Het concert van Jo van Eet- yelde, een man, die in Suit- Niklaas Latem werd geboren en zijn opleiding kreeg aan het conservatorium in Gent, is het voorlaatste in de reeks van concerten op de beiaard in de stadihuistoren van Sint-Ni- klaas. Op 15 september wordt de reeks van zomerconcerten besloten door Jos d' Hollander, de stadsbeiaardier van Sint- Niklaas. Gouden bruiloft Het echt paar C. L. van Aert-Coemaet uit de Prins Hendrikstraat vierde het gouden huwelijks feest. Na een mis in de paro chiekerk werd een receptie gehouden in café de Oude Arend te Sint-Jansteen. Deze receptie werd vooral door de leden van de bond van bejaar den druk bezocht. De heer Van Aert is voorzitter van de ze bond. (Van een onzer verslaggevers) AXEL In Axel wordt za terdag 22 september een plechtige doden- en bevrij- dingsherdenking gehouden. Voor het bijwonen van deze plechtigheid zijn diverse Pool se oud-strijders uitgenodigd. De Poolse gasten en de andere genodigden zullen 's morgens om 10.00 uur in de raadszaal van het stadhuis worden ont vangen. Allereerst zullen er bloemen worden gelegd op de graven van de burgerslachtoffers en op de graven van mevrouw Szydlowski en de heer Minc- kiewicz op de r.-k. begraaf plaats. Loco-burgemeester D.J. Oggel legt bloemen op de gra ven van de burgerslachtoffers, het bestuur van de vereniging Axel-Polen en de Poolse oud strijders doen dat op de gra ven van hun overleden land genoten. Vervolgens trekt men vanaf de markt naar het Poolse mo nument aan de Oranjestraat. Hier worden diverse kransen gelegd en ontsteekt loco-bur gemeester D.J. Oggel het be vrijdingsvuur. Na het hijsen van de Poolse en de Neder landse vlag door de voorzitters van SPK-Vlissingen en de Vereniging Axel-Polen worden het Poolse en het Nederlandse volkslied gezongen. Ter gelegenheid van de be vrijdingsherdenking zal op za terdag 22 september 's mid dags nog op het carillon in de stadhuistoren worden gespeeld en 's- avonds kan men op de markt terecht voor een mu ziek- en drumbandshow. (Van een onzer verslaggevers) NJEUWVLIET Een kam peerder uit Numansdorp heeft zich bij de ANWB beklaagt over een behandeling die hij heeft ondervonden op een gro te camping in Nieuw vliet. De campinghouder zou hem hard handig uit zijn kantoor hebben verwijderd op 4 augustus, waarbij de kampeerder een gescheurd overhemd en een kapotte duim zou hebben op gelopen. Hij heeft hiervan overigens geen aangifte ge daan, maar schrijft dit wel in een brief aan de ANWB, waarvan een afschrift werd gestuurd naar het Oostburgse college van B. en W. „Ik had twee plaatsen naast elkaar gereserveerd op de camping en hiervoor vijftig gulden aanbetaald. Op de cam ping aangekomen bleek een van die twee plaatsen ver huurd. Mij werd een andere plaats aangeboden maar dat accepteerde ik niet, en na overleg met (ie vrienden waar mee wij kampeerden, besloten wij ergens anders heen te gaan. Ik wilde wel mijn vijf tig gulden terug, d-ie kreeg ik echter niet, zo zei hij Volgens hem lag de fout bij de beheerder, en een discussie in het kantoor van de camping raakte wat verhit. De kam peerder wilde dat de beheer der hem zijn excuses aanibo-od, wat niet werd gedaan". „Daar op werd ik hardhandig buiten- gezet". Dit met het bovenge melde gevolg. „Ik wilde geen aangifte doen, want ik wilde mijn vakantie niet bederven en ik vond het geen proces waard. Maar ik ben wel onbe schoft behandeld en heb dit aan de ANWB doorgegeven in de hoop dat in de toekomst andere kampeerders een der gelijke behandeling bespaard blijft". De betrokken campinghou der beaamde dat inderdaad twee plaatsen naast elkaar niet kon. „Er was reservering voor één plaats bepaald en wij hebben een vergissing ge maakt, mderdaa-d". Zijn vrouw had de verbolgen kampeerder een tweede staanplaats aange boden. tegenover de andere, zodat de te overbruggen af stand tussen de caravans even groot was. Maar dat weigerde hij. „Mijn vrouw heeft hem nog andere plaatsen laten zien, maar hij vertikte het gewoon. Terug op kantoor gekomen wilde hij zijn geld terug, en mijn vrouw zei dat dat niet ging. Tenslotte ging hij uit (ADVERTENTIE) vrije wil weg, en we hadden een goede vervangende plaats. Op een gegeven moment moest mijn vrouw haar excu ses maken zei bij, en toen ben ik opgesprongen en heb hem gezegd dat hij mijn kantoor uit moest. Tot driemaal toe heb ik hem dat gezegd, en toen hij dat niet deed heb ik hem inderdaad buiten ge zet". De camping-beheerder ge looft niet dat de kampeerder daarbij de vermelde schade opliep. „Want anders zou hij de politie er wel bij hebben gehaald. Ik geloof daar niet veel van. Maar enfin, vorig jaar was die meneer ook hier en toen deugde er ook niets van- Ik maak overigens zelden zoiets mee". Bij de ANWB heeft men de campinghouder geadviseerd het reserveringsbedrag onder aftrek van administratiekosten terug te geven. „De klacht is anders volgens ons wel over trokken", aldus een woord voerder in Den Haag. (Van onze correspondent) KLOOSTERZANDE Aan de jubileumschieting. gehou den op twee wippen in de zaal bij Jac. de Waal hebben 90 schutters deelgenomen. Op wip één werd de hoge vogel in de wacht gesleept door J. der Weduwe uit Groe nendijk. De eerste zijvogel was voor B. Plasschaert uit Graauw. De tweede zijvogel was voor J. Burm uit Kloos terzande. het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door J. Buiting uit Terraeuzen met een totaal van vijf stuks. Op wip twee werd de hoge vogel afgeschoten door H. van Da-mme uit Koewacht. De eer ste zijvogel was bestemd voor J. Burm uit Kloosterzande. De tweede zijvogel ging naar A. de Koek uit Hulst. De extra hoge vogel werd be machtigd door J. van 't West einde uit 's-Heernhoek. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door A. de Begijn uit Hulst met een to taal van viei stuks. Na afloop werd aan de jubi larissen J.'Verir.eire uit Hulst en A. de Bakker uit Westka- epele een bloemenhulde ge bracht en mochten beiden 2 gouden pijlen van de sociëteit in ontvangst nemen. Daarna was e- nog gelegenheid tot gezellig samenzijn onder het nuttigen van koffie met brood jes. Feestcomité Ter gelegen heid van de kermi» gaat het feestcomité van Nieuw-Namen een loterij houden om op die dagen een groot muziekfesti val te kunnen organiseren. De trekking van de loterij Zal plaatsvinden op 11 september in net lokaal van de wed. Van Waterschoot. (Van oaize correspondent) HULST Het actieve be stuur van het katholiek vrou wengilde te Hulst heeft er voor gezorgd dat haar leden tijdens het nieuwe seizoen vol op aan hun trekken komen. Men heeft niet alleen een uit gebreid, maar ook een zo inte ressant mogelijk programma samengesteld. Gezien de grote belangstel ling in voorgaande jare-n heeft men gemeend het nieuwe sei zoen te moeten starten met een gezamenlijk uitstapje. De dames gaan op dinsdag 4 sep tember naar het Rivierenhof in Antwerpen. Na de bezichti ging vam het Rivierenhof gaat mep naar het provinciaal mu seum voor kunstambachten Sterckshof, waar momenteel een tentoonstelling van oude wandkleden wordt gehou den. De jaarlijkse openingsavond wordt op woensdag 12 septem ber gehouden. Eerst is er een eucharistieviering in de basi liek voor de levende en over leden leden, waarna een bij eenkomst volgt in hotel Inter national. Na afwerking van het zakelijke gedeelte zal Ge rard Moomink, een avondje uitgaan met de dames. Maandag 1 oktober start er om 19.15 uur in de huishoud school een cursus „karwei tjes in huis". De volgende les- avonden van deze cursus, wel ke in totaal zes lessen omvat, zijn op 8, 15, 22. 29 oktober en 5 november. Gezien het succes in het voorjaar, wordt op dinsdag 25 september, opnieuw een tiets- tocht van ongeveer 25 km gehouden, door de polders van Zeeuwsch-Vlaanderen. Vevtrek vanaf het zwembad in Hulst om 13.30 uur. Vervolgens houdt mevrouw Janssen van het museum Booymans-Van Beuningen te Rotterdam, op woensdag 24 oktober een le zing met dia's over oude en nieuwe kunst. Op dinsdag 6 november gaan de dames op excursie naar de Hema in Utrecht. Problemen in de Ver enigde Naties worden woens dag 14 november besproken door mevr. V. Hamm-Rijsdijk. De dames gaa-n o-p woensdag 12 december gezamenlijk fon duen. Verder staan nog op het programma: een cursus Franse conversatie, een voorlichtings avond over diverse mogelijk heden van geldbeleggen, een lezing over drugs, ook de pro vinciale en landelijke politiek zal nog onder de loep worden genomen en tot slot is er nog een avond over antiek door de heer Jilleba. (Van een onzer verslaggevers) HULST Het vaststellen van de verordeningen voor de winkelsluiting in de gemeente Rulst is een van de belangrijk ste onderwerpen waarmee de Hulster gemeenteraad zich tij dens öe vergadering van don derdagavond 30 augustus zaJ bezighouden In het ontwerp van een van de verordeningen staat dat als koopavond de vrijdagavond is aangewezen. Tot nu toe was de sluitingstijd op de koopavond tien uur en volgens de nieuwe verordening zullen ze in de toekomst een uur eerder dich moeten. Voor wat de kapsalons be treft komt er voor de bedrijven in de bebouwde kom van Hulst (met uitzondering van de Steensedijk) een verplichte halve vrije dag op dinsdagmid dag. De andere kappers krijgen 's maandagsmiddags vrijaf. De halve dagsluiting geldt niet voor weken waarin een feest dag valt. Verder heeft de ge meenteraad de bevoegdheid om 21 dagen aan te wijzen, waarop van de normale sluitingstijden kan worden afgeweken, 's Zon dagsmiddags mogen de winkels in Hulst en Kapellebrug van 14 tot 18 uur open zijn. Tabaks winkels en winkels, waarin banket, suikerwerken en cho colade worden verkocht mogen dan nog een uur langer open blijven. Verder is er een speciale re geling voor fruitwinkels in de buurt van ziekenhuizen. In de bebouwde kommen van Abs- dale, Clinge, Graauw, Nieuw- Namen, Sint Jansteen, Heikant en Zandberg mogen op zondag de winkels van 8 tot 12 uur open zijn. Dit in verband met het verschijnsel dat na het kerkbezoek vaak inkopen wor den gedaan. In verband met het water toerisme mogen tijdens de zo mermaanden in Paal de win kels van 14 tot 18 uur open zijn. Tijdens kermisdagen gel den ook speciale regels voor de winkelsluiting. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg Dokter G. de Bruijckere, Brouwerijstraat 8 te Oost burg, tel. 01170-2323. Axel Dokter Schiltman, tel. 1777 b.g.g. 01157-1451, Biervliet Hoofdplaat en IJzen dijke Dokter Chr. Kalk man, Burg. Maarleveldstraat 5 te Biervliet, tel. 01152- 345- Borsselc en Nieuwdorp De praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. Breskens en Groede Dokter Houer te Breskens, tel. 01172-1566. Cadzand, Retranehement, Sluis en Zuidzande Dokter Bom te Cadzand, tel. 01179- 1366. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande De praktijk van de huis artsen J. Kole, S. Wöstmann en H. Zwartele wordt tot maandagochtend 8.00 uur waargenomen door dokter J. Geldof, Korteweg 23 te Driewegen, tel. 01195- 275. Goes Dokter J. Deen, Valc- kaslotlaan 30, tel. 4373. Hoek, Philippine en Sluiskil Dokter M. Jongsma, Juli- anastraat 2 te Hoek, tel. 01154-356, b.g-g. 345. Hulst Dokter W. Gieien, tel. 2969. Kloosterzande Dokter R. Buwalda, Cloostenstraat 72 te Kloosterzande, tel. 01148- 1277. (tot maandagmorgen 8.00 ur)- Middelburg Dokter M. Rey- erse, Seisweg 29, tel. 3456 (zaterdag) en dokter A. Boerwinkel, Noordweg 214, tel. 2460 (zondag). Reimcrswaal Dokter J. de Beij te Hansweert, tel. 01130-1344 voor de dorpen Hanisweert, Kruinangen en Yerseke. Dokter J. Kamps te Rilland-Bath, tel. 01135- 343 voor de dorpen Krab- bendijke, Oostdlijk, Waarde en Rilland-Bath- Sas van Gent e.o. Dokter E. Du Puy, Stationsstraat 26 te Sas van Gent, tel. 1777. St. Jansteen, Clinge en Koe wacht Dokter Melchers, tel. 01146-327. Terneuzen Dokter K. Jis- koot, Oesterputten 2, tel. 01150-2303. Vlissingen Dokter G. de Greet, Tel. 2121 (tot zater dag 24.00 uur) en dokter E. Kant, tel. 3987 (van zater dag 24.00 uur tot zondag 24.00 uur). Wolphaartsdijk, 's Arendsker- ke en Heinkenszand Dok ter H- v. Maaoen te Hein kenszand, tel. 01106-1234. Zaamslag Dokter C. Ver boom, Axelsestraat 2 te Zaamislag, tel. 01153-1377. TANDARTSEN O. Z. Vlaanderen Tandarts J. van der Burgh, praktijk Canadalaan 1 te Sas van Gent, tel. 01158-1317, privé Westkade 120 te Sas van Gent, tel. 01158-1317. (zater dag van 10.00 - 10.30 en 18.00-18.30 uur. zondag van 12.00-12.30 uur)'. W. Z- Vlaanderen Tandarts J. Neeteson, Sassenstraat 16 te Aardenburg, tel. 01177- 1380. (zaterdag en zondag van 12.00-12.30 uur). Walcheren Tandarts G. Mil joen, Eemstraat 5 te O. Sou burg, tel. 01183-1530. (zater dag van 9.00 - 10.00 uur, zondag van 11.00-12.00 uur). Z. en N. Bevcland Tandarts A. Laumen, Clara's Pad 71 te Heinkenszand, tel- 01106- 1288 (zaterdag en zondag van 9.00-10.00 uur). DIERENARTSEN Axel en Zaamslag Dokter C. Cysouw, te Axel, tel. 01155-1488. N. en Z. Beveland Dokter M. Gaakeer te Ovezande, tel. 01195-283. W. Z. Vlaanderen Dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178-1225. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis Zr. Ancilla te Aardenburg, tel. 01177- 1746. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke Zr- Burger te Schoondijke, tel. 01173- 367. EDewoutsdijk e.o. Zr. J. Sin-ke, Beatrix-straat 10 te Nieuwdorp, tel. 01106- 12200. Goes Zr. F. Coomans, tel. 7970. Groot Axel en Zaamslag Zr. K. Geleynse, Oosterstraat 2 te Axel, tel. 01155-1885. Hoek, Philippine en Sluiskil Zr. Villerius, Rozenlaan 5 te Hoek, tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse Zr- Maenhout. tel. 01140-2071. Sas van Gent Zr. van Waes, Schulpenpad 43, tel. 01158- 1548, b.g.g. 01158-1567. Terneuzen Zr. D. Hobbel, van Steenbergenlaan 67, tel. 3360. Yerseke, Kruiningen en Hans- weert Zr. H. Burger te Hansweert, tel 01130- 1325. APOTHEKEN Goes Goese apotheek tel. 7104. Middelburg Apotheek L. v- d. Boogert. Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen Apotheek Ha- mann. tel. 2060. Vlissingen Apotheek D. v. d. Kleine Mulder, Singel 9, tel. 2730.

de Stem | 1973 | | pagina 7