kithouder verricht I EERSTE handeling Start bouw Zeldenrust in D De Stem/De Vrife Zeeuw Tentoonstelling over oudheidkundige vondsten gaat door provincie reizen Honderdduizendste in Scheldebad „Eigenaars van tweede huis zouden forse woonbelasting moeten betalen" YVY's vergaderen Hondenwandeltocht stad Tuinafval trekt ongedierte naar straat in Schoondijke' Veehouder krijgt boete wegens nalatigheid Terneuzen me en spori diversen Terneuzense D'66 in verkiezingsslag VERPLICHT NUMMER VOOR SCHOLEN Voorzitter J. Schipper van VVV west-Zeeuwsch-Vlaanderen ZATERDAG zeeland ZONDAG In 34 irouwbaar -eld lenen tot t ÜU.OUO.- geid Discreet Geei," Kwijtschelding Cieeri UUormatle u tot 10 tnaaodeit ntoor ca „madjoe" 36b, Kot teroam 1539633 01(t- u2tj »;M /4V AKSELAARS ge zelflossende kar- il voor ma*s, plant- mestverspreiders aten vanaf f 3000,-' ploegen, frezen' iten voor aftakas van 20 tot 80 at- tonmolens, kruiwa- gwagentjes. van GAANS Vroenhout, Roo- 01650-33036. e koop. M. Schoo- estraat 10, Rucphen personeel gevraagd vra£»gt voor DE RANG D CHEF DE RANG ANG (leerling-kelner) moet als zodanig gewertt i, arbetrekking. Sollicitaties -—eri' ik met de direktie. 1 schrifte-' Gevraagd meisje ,,Au pair" met ervaring Vnn SüSSS? tS-elSd^' Rijbewijs vereist. »fejr lsl4- (Bruxeiles). Tel. 02-58 23 °enèiie Wij vragen DAMES en HEREN or een HOGE BIJVERDIENSTE Persoonlijk onderhoud (relatie verk.) Schrijf naar D.L Pr ^polderstraat 2a, lessen STUDIE MR/DRS doelftreffende cur- r geheel Nederland, het universitair toe. n utrechtse i toren b.v. in 35, Utrecht 25 augustus 1973 E KAMERS itages v.a. f 100,-, ere aanbiedingen bungalows en Inlichtingen 3, Breda, tel. en 01696 - 3185. te huur gevraagd stuurt hief naar college O (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE Een be- woner van de Rembrandt van Bijnstaat heeft via een brief ie hulp van het Oostburgse enllege ingeroepen om een em it te maken aan een verve lende situatie in de staat. Bij een sinds half januari leegstaand huis ligt een hoop tuinafval die een onmiskenba re aantrekkingskracht uitoe fent op veldmuizen en ratten. Aanvankelijk stond achter het tais liet gras en onkruid een meter hoog en nadat een klacht bij de regionale wo ningbouwvereniging was inge diend werden gras en onkruid gemaaid. Het afgemaaide werd met een stapel verrotte riet matten, op een hoop gegooid ander het raam van het lege kis. In zijn brief aan het college zegt de Schoondijkenaar dat alles thans verwaarloosd wordt en de buren met de rommel zitten. „We hebben al weken met vergif gewerkt, ING OF FLAT eg, gest. gem.? Wij gratis bemiddeling chikte huurder. Inl. "au Contact, Reiger- Breda, tel. O1600- I maar tot nu toe zonder resul- I iaat", zo schrijft hij het colle- R CARAVANS rij na 18 aug. f 75.- 652-2849. vans - tenten - wagens nten zowel nieuw als gebruikt Kampeeruitrustingen. Enkele caravans en vouwwagens n - etten - leur trum 9-10. Biss. Molenstraat 40, <WALITEITS KEUZE De rteu Blue bird Sprite. Astral. Tevens occasions v.a. f 850,- te Hoeven pij aankoop van Hoeven (1 km vap bost-1' Uitwerpselen van ratten en muizen markeren de routes, die deze knaagdieren iedere I nacht maken, en het is dage lijks werk dit 's morgens op te ruimen voor de kinderen in le tuin kunnen spelen. In de Rembrandt van Rijnstraat vindt men dat de woning bouwvereniging te laks is, re ien waarom de hulp van het Oostburgse college werd inge roepen om de woningbouwver eniging opdracht te geven de rommel op te ruimen. De betrokken brief is mo menteel in studie bij het ge meentebestuur. Bij de regiona le woningbouwvereniging zei men dat op 2 juli een klacht Mr het bewuste huis was binnengekomen, en dat op 8 augustus het gras en onkruid afgemaaid. Van de halfver rotte rietmatten wist men mets, maar toegezegd werd dat nog gistermiddag de zaak Wandeling zou worden geno men. (Van onze correspondent) OOSTBURG Be veehou der P. de B. uit Aardenburg had vier runderen in de wei lopen, waarbij larven van de runderhorzel werden geconsta teerd. Verdachte had vergeten in december zijn dieren hier tegen te laten inspuiten. Later had hij geprobeerd zijn fout te herstellen door zalf te gebruiken. De officier van justitie, mr. W. Mijnssen, wees de veehouder op het ge vaar van besmetting, maar hij wilde bij zijn eis wei rekening houden met het feit dat ver dachte zijn fout had trachten te herstellen. Hij vroeg een boete van f 100,-, waarvan de helft voorwaardelijk met een proeftijd van een jaar. De uit spraak van de kantonrechter, mr. H. de Mul, luidde con form. Open bejaardenwerk In het artikel over het winterpro- gramma van het open bejaar denwerk in Terneuzen, dat wij donderdag publiceerden, is een storende fout geslopen. Meegedeeld werd hierin dat het middagprogramma van 19.00 tot 21.30 uur zou duren. Dit is uiteraard de duur van het avondprogramma. Het middagprogramma wordt afge werkt tussen 14.00 en 16.30 uur. St.-Nicolaas Enkele be stuursleden van het handels centrum Terneuzen hebben van hun vakantie in Spanje gebruik gemaakt om een be zoek te brengen aan Sint-Ni- colaas- De goedheiligman deed de toezegging om zaterdag 17 no vember zijn intocht te doen in de Scheldestad. Arrestatie De gemeente politie te Terneuzen heeft vrijdag de Moerdijkenaar H. Z. aangehouden in verband met verduistering van een personenauto, eigendom van garage Van Strien te Goes. Z. werd aan de Goese politie overgegeven. ide showroom Trigano vouwwa- vouwcaravans vanaf t 3455,- courcaravang vanat 1 2990. sta- d Financiering mogelijk. Tel. rreriwacht V en S Bovenstraaf iwe Fleetwind stacaravan een ?nten f 875,-. Enige tourcaravans ms met aparte slaapkamer v.a. f J. W. VAN ROOIJ 1443. ALPEN KREUZER te koop. -senior 1970 met voortent, kan tel beugels enz. Te bevr 01140- 3594. Vandaag CA RA V ANSHÜW in overdekte en verwarmO' bal van tour- en sta-caravan- G.C.F Kuiper, Dr. Philipsst' 18. Goes-Zuid. Tel. 01W 5103. Wintersport! Per vliegtuig, trein of eigen auto. Nu pr°' gramma's vragen en reserve ren bij reisbureau V\ÜLLER Co Boul. cie Ruyter 16 tel. 2322, Vlissingen. Een all-rouna ANVR-reisbureau. TOURCARAVAN Sprite Sport 375 de Luxe, met voorteut, ijskast, kachel, dubbel gjas. juni '73, 10 mnd garanifs Nieuwprijs f 7000,-. Vaste pru- f 5500,-. Tel. 01650-3614S. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Mitie Zeeland: rayonkantoren: fERNEUZEN: Nieuwstraat 9, te], 01150-7920 (4 lijnen); HULST: «enstraat 14, tel. 0114G-375I (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, H 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: «todag t.m vrijdag 8.15—12 30 en 13 30—17 00 uur. KttLPGIJKANTOOR oostburg: r aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- to Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. kuiten kantooruren: AI'VEKTENUE-EXPLOITATIE: retta maandag t.m. vrijdag 19.0021.00 uur, tel. 01600-22341: «terdag 9.00—12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20 00-22.00 uur. te' 01600-22341. kkzorg klachten: «euwsch-Vlaanderen: tel. ee'and 01100-4944. "UISaaNSLUITINGEN Redactie t Klief Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9 toeuzen tel 01150-7920. privé tel. 01150-5745 algemeen redac- s"' Zeeland 01140-3751 of 01150-6297: Midden klbui A. F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, M?d- KERMIS HENGSTDIJK zondag L'ö au«. schieting^ op dippen, maandag 27 aU£'nijtr kerschieting. Bij P- van^,„ 3 Hengstdijk, telkens begin uur. Zaterdag 25 augustus KERMISSCHIETING bij E. de Kort, om 3 u«r Hengstdijk. urg. teL 01180-7764. privé tel 01180 7438 redacteur Midden- p'and drs J Bouwmans tel 01100-3405 kant Klokstraat 1 ^oes tel 01100-8030 privé Colijnshot 35 Jroes redacteur te ^neuzen en Kanaalzone- G van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9 jerneuzen. tel 01150 79Z0 privé fe| 01150 4866 redacteur OZ- Jfnderen A Verlind kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140- L privé tel 01140-3103 redacteur W.Z.-Vlaanderen: R van j* Helm «eland Melkweg 40. Oostburg, tel. 01170-3370; sportredactie 1 Kimmen tel 01155-2594. SCHIETING zaterdag 25 augustus bij A. Block Zuiddorpe, begin 300 frs gratis. Zondag 26 gustus schieting 500 frSvffaar- Maandag 27 augustus bejaa f denschieting. Begin halt iw 25 gratis. K°TOJOIJRNA1 1ST ZEELAND: J de Buer Trumanlaan 10. Axel tel 01155-2237 KBONNEMKNTEN-EXPLOITATIE: ""Pecteur Zeeland P Konings. tel 01150-6297. A"VERTLNTIE-EXFLO1TAT1E: "ttpeeteur Zeeland' C Menu tel 01100-4316 U/JVHi.VW-.-rttlTW.n T huizen in Hof Zeldenrust. in aanbouw te hebben. Veel hangt daarbij uiteraard af van de premieverlening door het rük Do 26 premiewoningen waarmee nu een begin is ge maakt. worden naar een onl- werD van de Terneuzense ar chitect F. Hanegraaf gebouwd door het aannemingsbedrijf Van de Poel. De ODlevering van de huizen, die een koop prijs van f 60.000 niet te bo ven gaan, wordt in maart 1974 verwacht. De bouwgrond in Hof Zeldenrust gaat volgens mededeling van de afdeling planologie van de gemeente Terneuzen vlot van de hand. Met name voor de bouw van bungalows in de naaste omge ving van de Otheense kreek blijkt een zeer redelijke be langstelling te bestaan. Maar ook over de kooplust met be trekking tot de premiewonin gen heeft de heer Terhelst. hoofd van het makelaarskan toor Stok in Terneuzen. niet te klagen. Volgens hem is de tendens dat mensen die in een huurwoning met vrij hoge huur zitten overstappen op een koophuis van beneden de i 60.000 steeds duidelijker merkbaar. Op basis van deze koopprijs komen de netto las ten voor de eerste vijf jaar op f 300 per maand. In het eerste jaar bedragen de netto lasten zelfs f 114 per maand, aldus de heer Terhelst. Wethouder Ramondt gaf tij dens een bijeenkomst in Hotel De Post de bouwers en toe komstige bewoners in Hof Zeldenrust zijn beste wensen mee. Door de toepassing van verscheidene woontypen zul len de straten in de nieuwe woonwijk goed herkenbaar zijn. „We hopen dat de men sen zich hier straks goed thuis voelen", zei de heer Ra- mondt. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De werk groep Terneuzen van D'66 heeft in proncipe besloten deel te nemen aan de gemeente raadsverkiezingen in 1974. De werkgroep Is van mening dat D'66 de afgelopen jaren een eigen gezicht heeft getoond in de raad en dat e*- bovendien een goede samenwerking is geweest met de Partij van de Arbeid om een «root aantal gezamenlijke programmapun ten in de raad naar voren te brengen. Hoewel op het terrein van de openheid, inspraak en voor lichting, naar de mening van de werkgroep, vooruitgang is geboekt, acht zij nog alle re den aanwezig om attent te blijven. De werkgroep is van mening dat samenwerking met andere partijen uiteindelijk moet leiden tot een progressie ve volkspartij. In welke vorm D'66 in Terneuzen aan de ver kiezingen zal deelnemen, al leen of samen met andere par tijen, is voor de werkgroep op dit ogenblik nog een vraag punt. (Van een onzer verslaegevers) TERNEUZEN. In het exploitatieplan Zeldenrust, voorlopig de zuidelijke afsluiting van Terneuzen, is een begin gemaakt met de bouw van een serie van 26 premiewoningen, die de eerste fase vormen van de totaal geplande bebouwing van „Hof Zeldenrust" die 999 eengezinshuizen in de premie-, woningwet en vrije sector omvat. Wethouder A. Ramondt van openbare werken symboliseer de de start van Terneuzens nieuwste stadsuitbreiding door even de betonspeciespuit te hanteren. Het makelaarskan toor Stok hoopt dit jaar nog vijftig premie- en vrijesector Overzicht van het bouwterrein in Hof Zeldenrust" woningbouw. waar een begin is gemaakt met de (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Onder je voeten vandaan" is de naam van een educatieve tentoon stelling over oudheidkundige vondsten die volgend jaar naar men hoopt, door de pro vincie Zeeland zal kunnen rei zen. Ongeveer tienduizend schoolkinderen en een niet te schatten aantal volwassenen zullen deze tentoonstelling, die georganiseerd wordt door Fe deratie van Zeeuwse Musea en Oudheidkamers, bezoeken. De plannen voor deze rond reizende tentoonstelling, die door bodemvondsten uit het verre en nabije verleden het verhaal van de wording van Zeeland vertelt, zijn inmiddels praktisch rond. Een werk groep, onder voorzitterschap van mr. L.J. Abelman uit Goes heeft de expositie „op papier" gereed. De tentoonstelling, zo zegt de werkgroep, heeft vooral ten doel; het kennis maken met en het inzicht geven in de wijze waarop de oudheidkundige monumenten worden opge spoord, bewerkt, beschermd en onderhouden. De expositie zal een min of meer verplicht nummer gaan worden voor de leerlingen van de vijfde en zesde klassen van het voorbe reidend onderwijs, en de brugklassen en de laagste klassen van het voortgezet on derwijs. De expositie wordt opge bouwd uit vitrines en panelen van standaardformaat, zodat hij voor elke lokaliteit ge schikt is. De draad die door de tentoonstelling loopt begint met de prehistorie en de ij zertijd en passeert vervolgens de Romeinse tijd, de vroege middeleeuwen, de latere mid deleeuwen, om vervolgens over te gaan op het ontstaan en vergaan van steden en dor pen in Zeeland. Op een klein aantal panelen en in een af zonderlijke vitrine wordt de geschiedenis uitgebeeld van de plaats waar de tentoonstelling op dat moment is opgebouwd. Tenslotte zijn er nog panelen en vitrines over bodemdocu- mentatie, de wetgeving op het gebied van monumentenzorg, bodemvondsten en vondstmel dingen. De werkgroep Abelman stelt zich voor, dat de scholen in de plaatsen waar de tentoonstel ling komt, zelf actief bij de inrichting van dat deel, dat aan de eigen plaats is gewijd, worden betrokken. De expositie zelf wordt ver gezeld door een begeleider, die onder meer de belangstel ling bij het onderwijzend per soneel op de scholen moet aanwakkeren. „Onder je voeten vandaan" komt zeker in een vijftiental centraal gelegen plaatsen. De bezoekers uit de gehele om trek worden naar die centrale plaatsen vervoerd. Op het voorlopige reisschema staan onder andere: Goes, Kapelle, Krabbendijke, Heïnkenszand, Middelburg, Vlissingen, Hulst, Terneuzen, Oostburg en Aar denburg. De betrokken secties van de Zeeuwse Culturele Raad zul len zich binnenkort bezighou den met de begroting die voor de reizende expositie is opge steld. Aan de provincie zal worden gevraagd om het ge raamde tekort, dat op een kleine f 17.000,- wordt ge schat, te financieren. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De streek- VVV West-Zeeuwsch-Vlaande- ren is ai een eind op streek met zijn nieuwe informatieve folder. Deze krijgt het zoge naamde NBT-formaat, waar door verzending per brief mo gelijk is. In de streekfolder, vermoe delijk in een oplaag van 100.000 exemplaren, kunnen de plaatselijke VW-folders worden inigevouwen, die het zelfde formaat krijgen als de streekfolder. Teneinde die plaatselijke folders samen te stellen wordt op 28 augustus in hotel De Een hoorn in Oostburg een verga dering gehouden, waarop naast de West-Zeeuwsch-Vlaamse VW's, ook de provinciale VW aanwezig zal zijn. De nieuwe folder zal voor het nieuwe seizoen worden vi spreid. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De Duitse-Herdersvreniging „De Westerschelde" organiseert op zaterdag 1 sept een honden wandeltocht voor alle honden rassen. De start vindt plaats aan het sportterrein „De Valcke" om 14.00 u. Het parkoers, dat 10 km lang is loopt door de om liggende polders van Sas van Gent. Om haifvijf worden de wandelaars bij het trainings veld van de club terugver wacht, waar dan een demon stratie wordt gegeven met Duitse Herdershonden van de vereniging. Men kan zich in schrijven bij W.F. ten Hoor, Nassaustraat 8, Sas van Gent. Tel. 01158-1842 nf 01150- 6029. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Mevrouw E. de Roo-Polderman, Bartok- straat 6 te Terneuzen, was gis ternamiddag om tien minuten over half twee de honderddui zendste bezoeker van het open „Scheldebad" te Terneuzen. Namens het gemeentebestuur overhandigde drs. R. C. E. Sarbé, wethouder van sportza ken van de gemeente Terneu zen, de volkomen verraste me vrouw De Roo een jaarabonne ment voor 1974 voor het zwembad. De heer F. R. v. d. Ploeg, ambtenaar sportzaken, bood mevrouw De Roo met zijn gelukwensen een bloem- metje aan. „Ik vind het fijn dat het uitgerekend mevrouw De Roo dit jaar is", zei me vrouw Sol-v.d. Broek, die al tien jaar lang loketdienst aan het zwembad doet. Zij wist zich niet te herinneren dat de 100.000ste bezoeker eerder een volwassene is geweest. Het waren altijd kinderen. Me vrouw De Roo is een fervent bezoekster van het „Schelde bad". Ook voor dit jaar is zij in het bezit van een gezins abonnement en als het weer maar even toelaat komt zij elke dag haar baantjes trek ken. (Van een onzer verslaggevers) GROEDE „Op het kopen van een tweede woning bin nen de kernen van de ge meente Oostburg zou een zeer forse woonforenzenbelasting moeten staan. Zo fors dat kan didaat-kopers er eventueel door zouden kunnen worden afgeschrikt. Voor mijn part f 2.500,- per jaar. Volgens mij zou dat de kooplust enigszins kunnen drukken, waardoor de prijzen van leeggekomen hui zen in de bebouwde kommen iets dalen en de inwoners van Zeeuwsch-Vlaanderen zelf de kans krijgen zich zo'n woning aan te schaffen voor perma nente bewoning". Dit is de mening van de heer J. Schipper, voorzitter van d-e streek-VVV West- Zeeuwsch-Vlaanderen. Tijdens zijn speech die hij hield ter gelegenheid van het 40-jarig jubileum van de VW-Groede, had hij reeds zijn ongerust heid uitgesproken ten aanzien van de leefbaarheid van de kleine kernen. Ook in de boezem van het Oostburgse gemeentebestuur leeft deze vrees, zoals herhaal delijk is gebleken tijdens de raadsvergaderingen. Er heeft ooit een voorstel op tafel gele gen om de koop van tweede woningen in de bebouwde kommen te verbieden- Dit voorstel heeft het niet gehaald en ook de heer Schippers is hier geen voorstander van. „Ik vind dat dan teveel in de pri- vé-sfeer wordt ingegrepen. Maar diegenen die zonodig een tweede woning in de bebouw de kom willen hebben, moeten daar dan ook maar flink voor betalen". De gemeentelijke inkomsten uit een dergelijke belasting zou de heer Schippers graag op de een of andere manier aan de betrokken kernen ten goede zien komen. Belangrijk vindt hij ook dat dit probleem wat meer onder de bevolking zelf zou gaan leven. „Ze moe ten gaan begrijpen dat op deze manier de kleinere kernen ten dode zijn opgeschreven. Er ko men steeds minder permanen te bewoners, het dienstenpak ket wordt ingekrompen, scho len kunnen worden gesloten cn noem maar op". Verder zou eventuele nieuwbouw bij de kleine ker nen meer geïntegreerd moeten worden in het bestaande dorp. „D nieuwe wijk in Groede d.v. is slechts langs een weg bereikbaar, die bovendien niet noodt tot een bezoek aan het dorp". Hoe dan ook, de kleine re kernen moet nieuw leven worden ingeblazen. „Niet al leen voor de bewoners zelf, maar ook voor het toerisime zijn gezonde dorpen een nood zaak", zo besloot hij. AXEL Centrum Expo. Open van 14.00-17.30 u. en van 19.00- 22.00 u. Amusementshal van 21.00-0100 u. Trio Cees de Nijs met Ronny Tober. BERGEN OP ZOOM Luxor 20.00 u.: De slag in de Ardennen 14 j.; 23.30 u.: Ben ik abnormaal? 18 j. Roxy 14.00 u.: Prins zonder wees a.l.; 18.45 en 21.15 u.: The last tango in Paris 18 j. Etcetera, Molstraat, expositie kleingrafiek uit Oost-Europa (t.m. 31 aug). Geopend ma- t.m. vrijdag van 13.30-17.00 u„ zat. en zond. van 13.30-18.00 u., bov. vrijd. van 19.00-21.00 u. Hal stadhuis, kunstwerk van de maand van Ruud Nijn- diorff (t.m- 31 aug). Markie zenhof, In-kijk-in (t.m. 2 sept). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u„ zat. en zond. van 14.00-17.00 u. CL1NGE „Malpertuus" Soosavond met Drive-In discotheek „A- qua-Dest", georg- door soos „Andromeda". GOES Grand 20.00 u.: Een vuist vol karate 14 j. Museum van N. en Z.-Beve land, jubileumtentoonstelling van de WMZ (t.m, 80 sept). Van 9.00-12.00 u. pn van 19.00- 22.00 u. Galerie Gusaha, expo sitie tekeningen van Don Ma- ris (t.m. 15 sept). Di. t-m. zat. van 9.00-18.00 u. Op zon- en ma. gesloten. 's-GRA VENPOLDER Dorp 12.30 u.: „El Toro"- koers. HENGSTDIJK E. de Kort 15.00 u.: schieting. HULST Bioscoopgebouw 19.00 u.: Turks Fruit 18 j. Galerij Van Geyt, Steen straat 2, expositie van Bruens, tekeningen en schilderijen int- kunstenaars, keramiek (t.m. 5 sept). Geopend werkd. van 9.00-12.00 u. en van 13.00-18.00 u., zond. van 14.00-17.00 u. KAPELLEBRUG C. de Kind 15.00 u.: sohieting. KOEWACHT (B) R. Clapdorp 1500 u.: schieting. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie schilderijen en etsen van Catrijn Bagijn, alsmede beeldhouwwerken van Juke van der Wal (t.m. 30 aug). Di. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00 - 17.00 u., zat. en zond. van 14.00-16.00 u- Op ma. gesloten. Galerie Chapeau Neuf, idem als in Les Deux Ghapeaux (t.m. 30 aug). Di. t.m. vrijd. van 11.00-17.00 u. zat. en zond. van 14.00-16.00 u Op ma. gestoten. MIDDELBURG City 20.00 u.: The Posei- dion Adventure 14 j. Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 u. Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 sept). Van 9.00-12.30 u. en van 13-30-17.00 u. Zat. van 9.30 12.30 u. Zeeuws Museum, Ab ddjplein 2, expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 aug.). Werkd. van 10.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u. Zat en zond. van 14.00-17.00 u. MIDDELHARNÏS Grote Kerk 20.00 u-: Con cert door de organist Jan Hora uit Praag. NISSE Kunstgalerij De Mooie Staak, Ronde Polderdijk 1, siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen. Opn van wo. t.m. zond. van 10.30-13.00 u. OOSTBURG Ledel Theater 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. Vrm. ziekenhuis Vlandnade, expositie van Leye tot Schelde (t.m. 1 sept.). Ma. di. do. en vrijd. van 14.00-18.00 u., wo en zat. van 13.00-21.00 u. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 15.00 u.: Orgelooncert door Arie Keijzer; 20.15 u.: „Ein Abend Wien", m.m-v. Rudolf Schock, Margrit Schramm en het Limburgs Symfonie Orkest o.l.v. Nico Dostal. Schouwburg 20.15 u.: Jasperina de Jong in haar Ego-trip. Lijnbaan plein 15.00 u.: Concert dooi de Kon. Rotterdamse Posthar- monie o.l.v. Gerrit D. Fokke- ma. Schouwburgplein 14.00 u.: Tamboer-trompetter- en jachthoorn showkorps „De Pij pers" uit Vlaardingen.; 15-30 u.: concert door de popgroep Bronco. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie Helmie van Melle met pentekeningen en olieverfjes. Henny van Zun der me ptentekeningen. Hamster Keurs met schilderij en en Aradré Verheije met beeldhouwwerken (t.m. 31 aug.). Dag. van 9.00-18.00 u.. vrijd. tot 21.00 u. Op zond. en ma. gesloten- SLUIS Centrum Optreden van de muziekmaatschappij „Wil len is Kunnen" uit Knesselae- re (B) en de majoretten-show- groep „De Zonnebloempjes". Raadskclder, expositie Gil bert Lingier uit Oostende met schilderijen (t.m. 5 sept). Open van 10.00-13 00 u. en van 15.00 - 18.0 uur. ST-ANNA TER MUIDEN Vrm. gemeentehuis, exposi tie werken van Jos But en baron R. de Meester de Bet- zenbrouck (t.m. 15 september). Dag. van 10.00-12.00 u- en van 14.00-17.00 u. TERNEUZEN Luxor 20.00 u.: De grote tankslag 14 j. Hal Stadhuis, expositie World Press Photo (t.m. 1 In sept). Ma. t.m. vrijd. van 8.15- 12.00 u. en van 13-00-17.15 u., vrijd. ook van 19.00-21.00 u. Zat. en zond. van 14.30-16.30 u. VEERE Museum Schotse Huizen, ex positie ter herdenking van Maurice Goth (t.m. 15 sept.). VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Een vuist vol karate 14 j. Vestzaktheater „Edenburg" 18.30 u-: Optreden van het poppentheater Kartoen. Stedelijk Museum, Bellamy- park 19, expositie Rail en Wa ter (t.m. 15 sept). Ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Zondag van 14.00-17.00 u. WESTDORPE Galerij Troutzaerte, Singel 43, expositie keramiek van Zaalberg (t.m- 31 aug.). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 u. en van 14.00-18.00 u. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 29 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12-00 u. en van 14.00-17.00 u. en zat.- zon.- en feestdagen van 14.00- 18.00 u. ZIERXKZEE Burgerweeshuis, Meelstraat 27, expositie Egypte, doden- kunst als levenskunst (t.in. 2 sept.). Gemeentemuseum, ex positie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 aug). Dag. behalve op zond- van 10.00-12.00 u, en van 13.30-16.30 u. ZUIDDORPE A. de Block 15.00 u.: schieting. ANTWERPEN Ringtheater, Pastorijstraat 23 Voorstelling van „De Maxibulen" van Marcel Aymé door het Groot Limburgs To neel. Middelheimpark, twaalfde Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 okt). Van 10.00-20.00 u. Stadsfeestzaal, Meir, exposi tie „Alles over het leven in de Europese Havens" (t-m. 16 sept.). Open van 12.00-19.00 u.; op zon- en feestdagen van 10.00-17.00 u. Intern Cult. Centrum, Mei'r 50, hedendaag se Vlaamse schilders en beeld houwers. Eerste Belgische Sa lon van de jonge fotografen (t.m. 25 aug). Sterkshof, Deurne, expositie Europese verzameling van wandtapijten (t.m. 16 sept.). Open van 10.00-17.00 u-, op zat. zond. en feestdagen tot 18.00 u. Volken kundig Museum, Gildekamer- straat, achter stadhuis. Exposi tie van iconen uit Slowakije (tan. 2 sept.). Alle dagen be halve ma. van 10.00-17.00 u. BRUGGE Boudewijnpark 20.00 u.: Holiday on Ice; 20.00 u.: Ober- bayernfeesten. Iluidevettershuis. Expositie Scheppend Ambacht in West- Vlaanderen (t-m. 31 aug). Dag. geopend van 15.00-18.00 u. GENT Centr. v. Kunst en Cultuur, St.-Pietersabdij, retrospectieve Octave Landuyt (t.m. 10 sept). Werkd. van 14.00-18.00 u„ zond. van 10.30-12.30 u. en van 14,00-18.00 u- BERGEN OP ZOOM Luxor 14.00 u. Buck, de priester en de duivel 14 jr. 20.00 uur. De slag in de Arden nen 14 jr. Roxy 14.30 u.: Prins zon der vrees a.l.; 18.45 en 21.15 u.: The last tango in Paris 18 j- Centrum 15.00 u.: Ver trek Maria-Omimegang. Exposities zie onder za terdag. GOES Grand 20.00 u.: Een vuist vol karate 14 j. Exposities zie onder za terdag. GRAAUW V. de Caluwé 15-00 u.: schieting op twee wippen. HENGSTDIJK F. van Dijk 15.00 u.: kermisschieting op twee wip pen; dansen m.m.v. „The Sto ne Stans". E. de Kort 15.00 u.: gaai- bolling. HULST Bioscoopgebouw 14.00 u.: Achilles a.l.; 20.00 u.: Turks Fruit 18 j- KLOOSTERZANDE Café De Groene Molen 15.00 u.: schieting. KOEWACHT A. de Kindt 15.00 u.: schieting. MIDDELBURG City 20.00 uur.: Sergeant Klems 14 j. OOSTBURG Lede) Theater 14.00 u.: Elke dag een sheriff a.l.; 16.30 u.: Blue Movie 18 j-; 20.00 u.: Turks Fruit 18 j. ROTTERDAM Schouwburg 20.15 u.: Jas perina de Jong in haar EGO- trip. SAS VAN GENT Expositie zie onder zater dag. SLUIS Grote Markt 15.00 u.: Concert door de Kon. muziek vereniging „Veronica" uit Zuidzande. STF.KENE Bosdorp 15.00 u.: Pony wedstrijd. TERNEUZEN Luxor 14.30 en 20.00 U De grote tankslag 14 j.; 17.00 u.: geweld en sex in de oertijd 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20.00 u.: Een vuist vol karate 14 j. Bij bejaardencentrum Ter Reede, Koudekerkseweg 11.00-12.00 u.: Concert door de Kon. Harmonie „Ons Genoe gen".

de Stem | 1973 | | pagina 5