Steel: Aan de titel durf ik niet te denken Axel staat voor een zwaar seizoen Bral in finale tegen De Kerf Bil j artv er eniging bestaat HBC veertig jaar Vriendschappelijke voetbalwedstrijden HOEBEKE WINT VLUCHT BERGERAC ROEROEK FAVORIET ■azijnier RCS tegen Noormannen Volkskoers te Hengstdijk Olympia houdt toernooi sport Roeck S,V. Oostburg 25 augustus 1973 It enige ervaring. In schoon werk. Ileding ploning elgenstraat 5 »TEEN ri Oostburg maakt iragevnl,. like! 22 vail <Je Wet on I [g bekend, dat de raad k li 16 augustus 1973 heeft b™ Idat een besteminingspi^ H.TO.ot.de aangegevln'g™ lerbq behorende kaarten d d, B82-S 9, 182-S 16, 82-S 18. ■het verboden is binnen het de gebied zonder of in af m schriftelijke vergunning' «r en wethouders (aanleg- navolgende werken, ge» Inde, of werkzaamheden uit Jloeii of te laten uitvoeren iet uitzondering van norma" werkzaamheden bodem verlagen of afgraven- seren; scheuren van gras- In of verharden van wegen, brkeergelegenheden en het kan andere oppervlaktever- trven van bedrijfsgebouwen [deponeren, lozen of starten friet afgedankte of aan hun Ike gebruik onttrokken I stoffen of produkten, als- Meggen of inrichten van op- lof bergplaatsen, behoudens ■n en ander noodzakelijk is; _-l met het beheer gericht op luding vain de landsohappe- fturwetenschappelijke waar- Ironden, of in verband met *g vain het bosbedrgf en een 'vendien niet betreft afge- m hun oorspronkelijk ge- Ikken voorwerpen, stoften I: of [toefening vara het agrarisch en voor zover deze uit- j-a plaatsvond op het tïjd- rerkingfcreding van dit be ien ander bovendien betreft tip 1 andbomwruchten en erven van bedrijfsgebou- gen: f deponeren buiten de ge- een of meer aan hun ge* en machines, voer-, vaar- alsmed© het opslaan van :lare roiachines, voer-, vaar- i, dan wel het aanleggen van sport-, wedstrijtE of i, banen, vliegvelden en on, kampeer- of caravan- gcamptoigs, lig- of speel- c«f speelweiden, zwemge- baad- of speelvijvers; 'en van ondergrondse of bo- leidingen, consfa-ucties, in- apparatuur, met uiitzonde- icheidingen met een maxi- ran 75 cm: onder leidingen, installaties of apparatuur le begrepen recreatieve met uitzondering van oorziendingen als een bank, vegwijzer; fen, constructies, installa- luur worden niet begrepen die noodzakelijk zijn nd houden met het beheer, instandhouding van de ke of natuurweteoschap- e vara de gronden, of nood- voor of verband houden ïening van het bosbedrijf ütoefendrag van het agra- indien en voor zover deze eeds plaatsvond op het nwerkkugtreding van dit rkzaamhedien tem behoeve houdend met de oprich- rag vara al dan niet aan ng onttrokken voer- of 'ken, caravans en living- er deze niet als bouwwer- e merken, als ook tenten; of inrichten van havens r de waterspart en het aanleggen van oeverbe- an kaden of van aanleg- bofen; rkzaamheden, welke wij de waterhuishouding of ■gen of tengevolge hebben; oien of beschadigen van ers dan bij wijze van ver dien verstande dat geen tog is vereist met betrek- n en andere houtopstan- uitmaken van basbouw- die als zodanig bij het 'egistreerd staan, en met dat geen aanlegvergun- [R voor het periodiek kap- sdhout en ander hakhout, reffende de normale int- let op het tijdstip van in- van dit besluit bestaan- uik; n bosstrooisel of mos, n van afbeeldingen of te- ïmeroiële doeleinden; 'an gronden, die op het inwerkingtreding van dit bosgronden konden wor- d.; .•boven genoemde werken n niet toelaatbaar zijn, an wel door de daarvan, j indirect te verwachten .'oral, toegebracht aan de natuurwetenschappelijke che waarde van het ge- litvoering van de water- lelemmeren waarvoor dit uit van kracht is. isbesluit en de daarbij gen vanaf 27 augustus tarie (Sohouwburgstraat Irdenihg) ter inzage. >urg, 20 augustus 1973. urgemeester voornoemd, hipper. (Van onze sportmedewerker) jXEL De nieuwe voetbaltrainer v an VV Axel, Rudie Steel ziet de komende competitie met veel vertrouwen tegemoet. Axel, dat vorig seizoen zo verrassend i degradeerde naar de derde klas D, zal er' volgens Steel dit seizoen keihard tegenaan igaan. Steel: „Ik heb er alle hoop op dat' Axel dit seizoen in de derde klas een toon- i aangevende rol zal spelen. Aan een kampioenschap durf ik nog niet te denken, aan- I iitzien de factor geluk altijd een grote rol speelt. Als Axel weer eventueel tegenslag te verwerken krijgt als vorig jaar ben ik er wel wat huiverig voor. Maar een plaats bij de eerste vijf zit er toch wel in denk ik". De oefenwedstrijden, d'ie Axel, dat bij de meeste vere ngingen als kandidaat mum mer een op de lijst voor d-e titel staat, waren echter niet jo hoopvol. Steel hierover: Oefenwedstrijden zijn na tuurlijk nooit te vergelijken uet competitiewedstrijden. Het beroerde voor ons is, dat Axel elke keer in die oefen wedstrijden bekeken wordt als een soort Ajax of Feyenioord. Waar we ook spelen, tegen ons wil elke ploeg er van alles aan (Van een zportmedewerker) TERNEUZEN Op zater dag 25 en zondag 26 augustus I as. zal er in Terneuzen als start voor de nieuwe hockey- J competitie een internationaal hockey-toernooi worden ge houden. Dit toernooi dat de naam draagt van De Hollan der-toernooi zal worden geor ganiseerd door de 'l'erneuzense hockeyclub NHC Olympia. De deelnemende verenigingen zijn bij de dames Middelburg, Vlissingen, Brugge, Leuven, Kapide, Liberty, Victorie en 't organiserende Olympia. Bij de heren zijn dat Vlis singen, Middelburg, EMAC, Brugge, Leuven, het zeer ster ke DFHC, beter bekend als de Delftse studenten, de Green Devils, Tienen en de winnaar van de Reinartcup Rapide uit Hulst, vervolgens Liberty, Victorie en het organiserende Olympia. De start van het toernooi wordt gegeven om 12.30 uur terwijl het einde ran de eerste toernooidag ver wacht wordt om omstreeks balfzes. Zaterdagavond is er voor de deelnemers een grote feestavond in de Porgy and Bess, aanvang zes uur. Om 11 tor zondagmorgen zal het toernooi worden hervat. De fi nale wordt verwacht rond 5 ®r, daarna volgt de prijsuit reiking omstreeks 6 uur. doen om te winnen. Het is begrijpelijk dat de jongens in die oefenduels huiverig zijn. Want het is natuurlijk niet zo prettig om voordat de compe titie al begonnen is met enke le geblesseerde spelers te zit ten". Axel, dat jarenlang de toon aangevende club van Zeeuwsch-Vlaanderen was, is echter ook al heel wat spelers kwijt geraakt aan Bel gische voetbalverenigingen. Ko Dieleman vertrok onder andere na-a-r Sint-Niklaas, Jos Oppeneer verhuisde naar het naburige Kemzeke. Voor het komende seizoen heeft Axel twee spelers aangetrokken- Het zijn Giel de Footer van de zaterdagclub Zaamslag en de Biervliet-speler George Ger- naert, die nog bij Sk. Beveren speelt. Ook zijn de talentvolle A-junioren Eddy Brouwer, en Rudie van de Berg toegevoegd aan de selectiegroep. Rudae Steel zelf speelde reeds vanaf zijn vijftiende jaar in het eer ste van Axel. Twaalf jaar lang was hij vaste keus. Tijdens een competitiewedstrijd scheurde hij zijn enkelbanden, en moest op doktersadvies stoppen. Op het moment toen Steel zo ernstig geblesseerd raakte trainde hij echter al de A-junioren van Axel. Omdat Steel het voetballeven niet kon missen ging hij een trai nerscursus volgen die in Vo gelwaarde gegeven werd. Sa men met bekende trainers uit Zeeuwsch-Vlaanderen, bij voorbeeld Guust Voet, HVV '24 en Jan Dieleman van de zaterdagvereniging Hoek, volgde Steel deze cursus met succes. Begin dit jaar werd hem gevraagd om de toenmali ge trainer Toon van de Velde op te volgen. Steel: er waren toen meerdere kandidaten om de plaats van Van de Velde in te nemen, maar uiteindelijk ben ik het geworden. Er zijn toen heel wat praatjes rondge gaan. Van de Velde zou het zinkend schip verlaten, werd er verteld. Maar dat is zeker niet waar. Toen de competitie nog volop aan de gang was, heeft van de Velde het fee stuur reeds op de hoogte ge steld van zijn besluit om er mee te stoppen. Hij heeft dat op een faire manier ge daan". Toen Steel nog actief was als voetballer heeft hij ook nog een keer in het Zeeuwse elftal gespeeld. Maar aan die wedstrijd heeft hij echter geen beste herinneringen overgehouden. Steel: „Ik kreeg een uitnodiging om met het Zeeuwse elftal in Clinge tegen het Belgische Beveren te spelen. Een beetje verbaasd was ik wel, eenvoudig, omdat de voetballers in Zeeuwsch- Vlaanderen altijd achter wor den gesteld- Een uur voor de wedstrijd was ik al aanwezig. De toenmalige trainer Smit behandelde ons n-ou niet be paald correct. Tot aan de rust heeft gekend. Maar Karei wei- woord tegen me gezegd. Nou, voor mij hoefde het niet meer. Neem nou Karei Verbunt. Een van de beste voetballers die Zeeuwsch-Vlaanderen ooit heeft gekend. Maar Karei wei gerde altijd om de eenvoudige reden dat er toch altijd alleen maar spelers in stonden van Vlissingen en Middelburg, En ook omdat de begeleiding erg slecht war" Voor Steel is de tijd als actief voetballer echter voor bij. Op hem rust nu de zware taak om Axel weer naar de tweede klas te brengen. Steel: „De eerste competitie wed strijd is uit tegen NSV. Die moeten we winnen. De eerste klappen zijn nog altijd een daalder waard". Rudie Steel„Ik denk wel dat we bij de eerste vijf kunnen eindigen" (Van onze sportmedewerker) ST.-JANSTEEN In de strijd om de onderlinge ten niskampioenschappen van de tennisvereniging Smash uit st- Jansteen, in verband met het 25-jarig bestaan van de plaat selijke vereniging, worden vandaag de finales gespeeld. In het herenenkel zal het een boeiende prestigeslag worden tussen R. en J. Bral, waarbij laatstgenoemde als favoriet begint. De verliezer van deze wedstrijd zal zijn tweede plaats moeten verdedigen te gen E. Francken, die de ver liezersronde op zeer overtui gende wijze heeft gewonnen, nadat hij in de eerste ronde met 60 en 75 van J. Bral verloren had. In het dames enkel zal de strijd gaan tussen mej. E. Bral, die op zeer gemakkelijke wijze mevr. T. de Waele met 61 en 63 won, en M. de Kerf die het zeer moeilijk had tegen de zich kranig verwe rende mevr. de Waele, waar van zij met 61 en 63 won. De verliezer uit deze finale moet haar tweede plaats ver dedigen tegen de slechts tien jarige J. Bral, die op zeer fraaie wijze de verliezersronde op haar naam schreef, door op zeer fraaie wijze mevr. Bakx met 64 en 60 en van M. Hemelaer met 64 en 62 te winnen, waardoor zij zich cor rigeerde voor de herkansing. In het gemengd dubbel zal het gaan tussen E. en M. Bral en J. en J. Bral, die verrassend (Van onze sportredactie) SOUBURG Morgen wordt in de vierde klas H reeds een competitiewedstrijd gespeeld. RCS uit Souburg krijgt dan Noormannen uit West-Kapelle op bezoek. Beide clubs zijn het vorig seizoen uit de derde klas D gedegradeerd. VOETBAL PSV heeft donderdagavond in een vriendschappelijke wedstrijd de Belgische eerste divisieclub Lierse SK vérslagen met 10. Het doelpunt werd in de 66e minuut gemaakt door René v.d. Kerkhof, e- waren in Lier 4000 toeschouwers. (Van onze sportmedewerker) HULST De Hulster bil jartvereniging HBC viert dit jaar haar veertig jarig bestaan. Op grootse wijze zal er dan ook feest gevierd worden. Het actieve bestuur bestaande uit voorzitter Van Dorselaer, se cretaris Josiassen, penning meester Verstraeten, wed strijdleider Frank de Rijk en de leden De Wilde, Bleyen- berg en Thijs zijn er in ge slaagd om een groot internati onaal toernooi te organiseren dat in oktober zal plaatsvin den. Ongeveer 25 verenigingen hebben reeds toegezegd dat ze naar Hulst zullen komen. Als klap op de vuurpijl heeft het bestuur Raymond Ceuiemans, veelvuldig wereldkampioen, Ludo Dielis en Christ van der Smissen kunnen contracteren om in Hulst enkele demonstra tiewedstrijden te komen spe len. In 1933 besloten Peet de Bruin, Harry Borgstein, Ri chard Lampo, Prudent Freyser en Honore Blommaert om in Hulst een biljartclub op te richten. De vereniging speelde in het district Zeeuwsch-Vlaanderen, Wal cheren en Zuid-Bevelano. In 1975 werd de Hulster biljart club kampioen van dit district. Acht jaar lang werden deze drie districten gescheiden, zo dat NCB alleen maar moest spelen tegen Zeeuwsch-Vlaam- se verenigingen. Dat de club tot een van de sterkste teams van Zeeuwsch-Vlaanderen be hoort, bewijzen wel de zeven kampioenstitels, die het tot nu toe behaalde- De vereniging telt op het ogenblik 25 actieve biljarters. 'Secretaris Josiassen: „Onze vereniging behoorde al tijd toe eeii van de sterkste van Zeeuwsch-Vlaanderen. Nu is dat minder geworden. Een van onze sterkste spelers, Pru dent Freyser is namelijk naar Terneuzen verhuisd, waar hij nu ook voor een andere vere niging speelt. Maar jjelukkig voor ons is nu ook Jo Blom maert doorgestoten naar de top. Hij speelt in het libre momenteel met een gemiddel de van 18,42 en in het kader- spel met een gemiddelde van 8,85. Daar zit dus wel iets in. Ondanks het wegvallen van enkele sterke spelers gaat het met de Hulster biljartvereni ging uitstekend. Secretaris Jo siassen: „We hebben niet al leen een gezonde vereniging maar ook een erg gezellige. De gezelligheid wordt bij ons nooit vergeten. We spelen nu al veertig jaar in hetzelfde lokaal, dat wil toch wel iets zeggen. Een van de oudste spelers is Peet de Bruin., beheerder van het clublokaal. Ondanks zijn lioge leeftijd slaagde hij er afgelopen seizoen in om kam pioen te worden van de twee de klas. De Bruyn„Het is voor ae eerste keer uat ik in de 39 jaar dat ik biljart kam pioen geworden ben. Ik had er eigenlijk nelemaal niet op ge rekend. Maar biljarten is net als voetballen. De ballen zijn ook rond". Biljarten is echter niet de enige liefhebberij van hem. Jarenlang organiseerde hij ook motorcrossen in Hulst. Ook heelt hij eens samen met Th- Peeters de aankomst van de Ronde van Nederland in Hulst georganiseerd. De Bruyn: „Dat was me wat. We zijn daar een hele avond mee bezig geweest, 's Nachts werd ik om vier uur uit mijn bed gehaald door Peeters, die zei dat alle kalk- lijnen waren weggeregend. Als een gek zijn we toen weer midden in de nacht opnieuw begonnen. Maar gelukkig wa ren we daar op tijd mee klaar". Biljarten blijft toch echter de grootste liefhebberij van hem. Tijdens een onlangs ge houden ledenvergadering kon hij een prachtige beker in ont vangst nemen voor zijn be haalde kampioenschap. Samen met het bestuur is hij nu al maanden in de weer om het 40-jarig jubileum tot een groot succes te maken. (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN De afdeling oeeland van de Nederlamdse "ad van zaterdagvliegers or- - "li-eer de een provinciale Wedvlucht vanuit Bergerac. De Jtiven, 921 in totaal, werden ™Jdaginiddag gelost met een M-westelijke wind. Reeds in de ochtend van de dag arriveerden en- ;®lc duiven op hun hokken. ls 6ersle klokte de liefheb- #r C. Hoebeke te Yerseke •to duif te 04.13 uur, afstand r®1'86 kilometer waarmee winnende duif deze afstand I,overbrugd met eem snel- van 1790.66 meter per Hij had daarmee een w ruime voorsprong opge- Jwd want de tweede prijs- 'Pre'reD duif in dit concours ode zich pas og minuten «er en behoorde toe aan P. t ele te Ternmzetn tot een snelheid j mpm. on van verdere uitslag was: 3. I. St.-Philipsland. 4. J. 'TOderhoiid, Westkapelle. 5. Din ense, Vlissingen. 6. L. '"Semanse, Westkapelle. 7. olii Tholen. 8. A. Douw, y-vosscmeer. 9. C. Witte, Yn.?? 10- E- Zoetewey, ^reake. 11. j. de Jager. Goes, ju- Schroevers, Arnemui- fc,i Westerbeke, 14. R. dpU uri beiden te Westka- n.( '9. J. Moerland, Schore. h.!,)concours sluit op een snel- »d van 1090.89 mpm. Uitslag Oti wedvlucht van uit St.- slain van het rayon F. Met van 131 jonge dui- h»!' Scheele, Terneuzen, ?ste snelheid 1421,63 mpm "i en 4 H. de Feijtsr, Axel. 5 en 8. P. Scheele, 6, 9 en 10. Gebrs. Zegers beiden, te Ter neuzen. Oude duiven: 1. D. Deurwaarder. Terneuzen (1432,20 mpm). 2, 3, 4 en 8. H. de Feijter, Axel. 5. en 7. J. de Kraker, 6 en 10. P. van der Peijl. 9. P. Scheele, allen te Terneuzen. Wedvluchten van uit Orleans (11 augustus). „C. C. Hulst" met 227 jonge dui ven, hoogste snelheid 982 mpm. 1. Gebrs. Van der Vlies. 2. Aug. Verstraeten. 3. P. Leer- aert. 4. H. Everaert. 5. All. d'Hont en Zoon. 6. J. de Lij- ser. 7. P. Luicks. 8. J. Pieters. 9. Joh. Gernaert. 10. Gebrs. Kramers. „De Snele Duif" Terhole met 68 jonge duiven. 1. J. de Bot (911 mpm.), 2. P. de Vree. 3. Alf. Freyser. 4. All. Beaurain,. 5. L. Heymans. 6. A. Vermeulen. 7. J. Schone- berg. 8. P. Christiaan-s. 9. M. Vermue. 10. J. Asselman. „Nog Sneller" Breskens met 511 jonge duiven, hoogste snelheid 1008 mpm. 1 en 4. Ritico-Zegers. 2. P. Cornells. 3. M. de Reu. 5. Ch. de Looze. 6. H. Mookhoek. 7. J. Quaars-L. 8 en 9. W. Daansen. 10. Mej. I. Verstraeten. Bij de combinatie Sas van Gent-Sluiskil vlogen 494 jonge duiven. 1. Th. van Zeele, 995 mpm. 2 en 7 R. Cappaert. 3. A. Bouchout. sr. 4. Ch. van Biezen beiden te Sluiskil. 5. J. van de Broecke. 6. B. van de Berghe. 8. M. de Smet. 9. O. Martens en Zoon. 10. A. Bouchout jr. Sluiskil. Combinatie Axel-Stoppeldijk met een deelname van 424 jonge duiven,. 1. Th. Verschel den (966,4 mpm.). 2. en 3. M. Klaassen. 4. J. Giele. 5. P. de Bakker. 6. P. Zandstra. 7. Her man en Zoon (Zuiddorpe). 8. Ca-m. Verstraeten. 9. A. Baart 10. J. Vinke. „Nieuw Leven" Koewacht (Quievrain). In con cours 202 duiven, snelheid eerste prijswinnende duif 1101,9 mpm. 1 en 7. A. van Gijsel, 2 en 6 V. de Block. 3 en, 5. J. de Bruijn. 4. A. Goos- sens. 8. Raf. Martens. 9. A. Geers. 10. W. Verbiest. „Eerste de beste", Sohoondijke met 138 jonge duiven. (Orleans). 1 en 2. J. Toernoois en Zoon (945,89 mpm). 3. Klaassen- Tallie. 4, 5 en. 7. Gebrs. Huigh. 6. G. Dobbelaere. 8. 9 era 10. C. Jansen. Dat de wedvlucht vanuit München een zware vlucht was, bleek wel uit het feit dat op de dag van lossing, van de 250 deelnemende Zeeuwse duiven er slechts 11 diezelfde dag hun hok bereikten. Onder deze was een tien maanden oude duif van de Breskense liefhebber P. Cornelis, die de- xe duif om 18.37 uur klokte op een afstand van circa 650 kilometer. Deze vogel, een laat jong van 1972 en zoals dat in dui- ventermen heet, op één pen stond, heeft hiermee toch wei een bijzondere prestatie gele verd. Overigens had ze reeds eer der in dit seizoen al bewezen over uitstekende vl-iegcapaci- teiten te beschikken in de ge houden wedvluchten vanuit Dourdan en Ruffec. Cornelis, die drie duiven voor deze vlucht had inigekorfd, klokte zondagmorgen tussen 8 en 9 uur, zijn beide andere deelnemende duiven, hetgeen eveneens een uitstekend resul taat genoemd mag worden, daar op dat moment nog heel wat andere liefhebbers, waar van sommige die meer dan drie duiven hadd-en ingezet, nog op hun eerste duif ston den te wachten- Succesvol was ook de heer J. Poley te Kapelle, die nadat hij zaterdagavond reeds een duif had geklokt, zondagmor gen om even over half acht zijn tweede duif thuiskreeg. Ook hij had slechts twee dui ven in concours. Aan de nationale wedvlucht van de Nederlandse bond van zaterdagvliegers vanuit Par- kestone, mocht door de leden, aangesloten bij de Zuidrae- derlandse bond niet worden deelgenomen, althans niet in regionaal- of nationaal ver band. Toch hebben een aantal zondagvliegers aan deze wed vlucht meegedaan ze mochten wel inkorven bij de postduivenvereniging „EMM" te Terneuzen en hier ging een duif van A. van Hijfte te Oostburg met de eerste prijs strijken. Bovendien zou deze duif, geklokt om 11.44 uur op een afstand van 169 kilometer, een der snelste in Nederland zijn en zou zeker in de top van de nationale klassering te vinden zijn. Deze duif won in 1970 nationaal de eerste prijs vanuit Parkestone, was in 1971 eenmaal tweede en een maal vijfde en in de jaren '72 en '73 in West-Zeeuwsch- Vlaanderen steeds de snelste van Parkestone. Uitslagen wedvluchten van uit Compiegne. Combinatie Sas van Gent- Sluiskil met 130 jonge duiven, hoogste snelheid 1195 meter per minuut. 1 en 4 O. Martens en zoon.2 A. van Kerekhoven 3 K. de Bakker, 5 F. de Beule, 6 en 7 M. de Smet, 8 J. Picavet, 9 Chr. van Biezen, 10 H. Marquinie- Met 46 oude duiven: 1 en 2 J. Acke (1140 mpm), 3 B. van de Berghe, 4 H. Marquinie, 5 J. van Oppen, 6 en 8 G. Snel- ders, 7 P. Goossen, 9 R. Cap paert, 10 A. Snoeck. „De getrouwe Duif" Cad- zand met 99 duiven. 1 A. Vas- seur en zoon, 1115 mpm 2, 3 en 7 A. Duininok en zoon, 4 M. Provoo, 5 A. de Groote, 6 D. van Houte, 8 J. Visser, 9 A. de Putter en Zoon, 10 J- de Mey. „Eerste de beste", Schoon- dijke met 53 jonge duiven. 1 en 8 Klaassen-Tallie (1156 mpm), 2 J. Toernooi 3 P. Ras, 4 en 5 S. Taille, 6 R. Oostma, 7 en 9 J. Nuij'ze, 10 A. Hame- linck. Met 46 oude duiven 1 P. Ras (1150 mpm) 2 en 7 C. Jansen, 3, 5 en 6 Klaassen-Tallie, 4, 9 en 10 G. Dobbelaere, 8 Gebrs Huigh. „De Snelvliegers" Oostburg met 125 duiven 1, 5, 8 en 10 A. Aalbregtse (1127,48 mpm) 2 J. den Hollander, 3 en 7 L. Verheije, 4 G. Rammeloo 6 J. de Lijzer, 9 A. Risseeuw jr- Combinatie Axel-Stoppel dijk met 179 jonge duiven. 1 R. Maas (1163 mpm) 2 A Arens 3 F. Schoof, 4 en 9P. de Bakker. 5 en 6 J. Duerinck, 7 J. Wentzler, 8 A. Peersman, 10 G. Serrarens. Met 32 oude dui ven: 1 J. Giele (1163 mpm) 2 E. Strooband, 3 G. Peersman 4, 7 en 9 M. van Arenthals, 5 J. Weesepoel, 6 H. de Waal 8 en 10 J. Roctus. „Nieuw Leven" Koewacht met 162 jonge duiven 1 R. van Hijfte (1176,6 mpm) 2 en 9 P. Koene, 3 R. Borgt, 4 M. Rom- bout, 5 A. Ysebaert 6 All. Martens, 7 Raf. Martens, 8 R. de la Ruelle, 10 Th. Apers. „Nog sneller", Breskens met 224 jonge duiven. 1 M. Quaars (1123 mpm) 2 I. den Decker, 3 J. Blaakman. 4 J. van Gijs, 5 Ritico-Zegers, 6 Notebaert 7 W. Daansen, 8 J. Jacobs, 9 Jan Reijnhout, 10 M. Leurgens- Met 391 oude duiven 1 en 2 M. Quaars, 3 J. Cornelisse, en 5 P. Cornelis, 6 M. Ver sprille, 7 Gebrs. Pijcke, 8 Ko de Meester, 9 J. Blaakman, 10 W. van de Slikke. Concours bond Zuid-Beveland met 1138 jonge duiven. 1 en 7 L. Koeman, Schore (1141,50 mpm) 2 en 14 K. Bauer, 3 en 11 A. Stroosnijd-er beiden te Kruinin.gen. 4 G. den Toonder, Kl-oetinge. 5 C. Aerts, Krui- ningen. 6 P. Butler, Biezelin- ge, 9 Gebrs- Mange, Schore. 10 M. Bruijnoge, Kapelle. 12 W. van Stel, Wemeld-inge. 13 Steenhard-Prinsen, Goes. 15 C. Zegers, Biezelinge. Concoursclub Walcheren met 458 jonge duiven. 1 J. Sponse- Lee, Souburg (1113,03 mpm) 2 M. Jaspers, Middelburg, 3 J. Meerman, 4 P. Theune beiden te Vlissingen, 5 C. de Poorter, Souburg, 6 Reijnoudt-Sijs 7 A. Abee, beiden te Middelburg. 8 J. Lens, 9 F. Wagenaar be'rlc" te Vlissingen. 10 J. van Bel- zen, Middelburg. „De voorwaarts" Zaamslag- Veer, wedvlucht vanuit Noyon met 114 jonge duiven, hoogste snelheid 1027 mpmp 1 Visse-r- Lensen, Axel 2, 3 en 7 F Scheele, 4 en 6 J. Bakker. 5 J Je Feijter, Axel, 8 en 9 H. de Feijter, Axel, 10 P. Koop man. „Nog sneller" Breskens, .vedvlucht vanuit München inet 21 oude duiven 1 W. Daansen, 2, 3 en 4 P, Cornelis, 5 J. van Oostenbrugge. 8 J. Cornelis, 7 A. Cornelis. (Van een medewerker). HULST/MIDDELBURG - Het komende weekeinde wordt door een groot aantal Zeeuwse voetbalverenigignen weer be nut voor net spelen van vriendschappelijke wedstrij den. Dit met liet oog op de nieuwe voetbalcompetitie. Hieronder bevinden zich ook een paar interessante wedstrij den. De meeste belangstelling ga-at zaterdagmiddag natuur lijk uit naar de grote Zeeuwse topper tussen Mid delburg 1 en eersteklasser Vlissingen. Tweede klasser Middelburg zal natuurlijk wel al het mogelijke doen om Vlissingen met een neder laag huiswaarts te sturen.. De wedstrijd in Middelburg be gint om 14.30 uur. Een andere belangrijke oefenparij vindt plaats in Tilburg, waar het eerste van RKTVV, het pas naai- de derde klasse gedegra deerde Axel 1 ontvangt. Deze wedstrijd begint zondagmid dag om 14.30 uur. Breskens 1 oefent zondagmiddag om 14.30 uur op eigen terrein tegen vierde klasser Zeeland Sport uit Vlissingen. Goes 1 daarentegen oefent eveneens zondagmiddag om 14.30 uur op eigen terrein te gen tweede klasser Fluks uit Dordrecht. Zaterdagmiddag om 16.00 uur speelt Hontenisse 1 thuis tegen de zaterdag derde klasser Hoek. Zondagmiddag om 14.30 uur is derdeklasser STEEN in Etten- Leur de tegenstander van vierde klasser Internos. Zater dagavond om 18.30 uur speelt vierde klasser Clinge, de ploeg die onlangs STEEN in een vriendschappelijk duel nog met 32 versloeg, vriendschap pelijk tegen derde klas er H.V.V. '34. Tenslote oefent tweede klasser Terneuzen eveneens zaterdagavond, om 19.30 uur in Zoutelande tegen de zaterdag-tweede klasser Meeuwen. spelen in de halve finale tegen de Kerf en van de Velde met 62 en 60 te overtreffen. Gezien de resultaten van de voorgaande wedstrijden zal deze wedstrijd zeker een spannend en enerverend ver loop krijgen. Bij heren dubbel gaat de strijd tussen J. en R. Bral en E. en H. Francken. Beide duo's hebben op min of meer gemakkelijke wijze de finale bereikt. Bij het dames dubbel zullen J. en E. Bral het moeten opnemen tegen mevr. De Waele en mevr. F. de Wae le, die in de halve finales met mevr. Misseghers en mevr. v.d. Kerf met 62 en 79 de toegang tot de finale versper den. Aanvang finales om 10.00 uur zaterdagmorgen. (Van onze sportmedewerker) AXEL Vanmiddag om een uur gaat op het concours terrein achter de watertoren in Axel de tweede rallycross van start. Een autocrosseve nement, georganiseerd door de Zevac, dat voor de tweede keer dit jaar plaatsvindt, na een succesvolle start enkele maanden geleden. De animo, niet alleen van de rijders bui ten Axel, maar ook uit de gemeente zelf, was zo groot dat de organisatoren besloten dit jaar nog een tweede evene ment te organiseren. Buiten veel deelnemers van buiten Axel, en ook veel Bel gen, komen ook verschillende rallycrossers uit Axel zelf aan de start. Dit zijn o.a. de ge broeders den Doelder in hun Simca 1000 en vooral niet te vergeten lie-t Axelse cross-idool Henk Koekoek. Hij zal met zijn NSU op het circuit ver7 schijnen, na een voor hem wat teleurstellende eerste wed strijd. Koekoek: „Het vlotte de eerste wedstrijd niet zo, maar ja, wat wil je. Veertien d-agén voor de dross begon het allemaal pas. In het café van Rein Dieleman in Axel begon men er over te praten. Toen vroeg men mij of ik er iets voor voelde mee te doen. Zelf had ik wel interesse, maar de tijd was al zo kort geworden en ook een wagen had ik niet. R. Dieleman zei direct, ik zal je sponsoren. Dus dat zat goed. Maar desondanks verliep die eerste wedstrijd niet zo vlot. Koekoek zegt lachend: „Die ouwe Simca 1300 liep in het begin steeds op twee- eneenhaive poot. Als hij goed warm gelopen was ging het beter, maar toen had ik alle geen schijn van kans meer". Met dit alles kwam de Axelse rallyerisser op de laatste plaats terecht. Desondanks be viel de eerste cross nem zeer goed en Koekoek is klaar voor net evenement van vanmid dag. „Het is een interessante sport, m-aar wel duur. Als je geen sponsor hebt". Naast zijn sponsor staat ook De Stem aan zijn zijde. Die Simca, was ook veel te zwaar zegt hij, en met al die moeilijkheden zat er he lemaal geen vaart meer in. Nu heeft zijn sponsor voro een an dere wagen gezorgd, en zelf ziet Koekoek er zeker een kans in zitten. „Ik zou het mooi vinden als ik bij de eer ste vijf zou eindigen. Mijn monteur zal er dan oofc voor zorgen dat de NSU piekfijn aan de start komt. (Van onze sportmedewerker) HENGSTDIJK Vanmid dag wordt er in Hengstdijk weer de traditionele volks koers gereden. Op dit moment zijn er in de categorie boven 35 jaar 20 deelnemers met als voornaamste favorieten Piet Everaert uit Hulst. Giel Raas uit Goes en Bijvank uit Sas van Gent. Deze categorie rijdt een afstand over 20 km met start om 14.00 u. Om d-rie uur komen dan de jongeren aan de start voor hun 60 km. Favorieten hiervoor zijn de sterke Eddie de Block uit Heikant, Gaston Thuij uit St.-Jansteen en Theo van den Branden, die vorige week nog winnaar werd in het Belgische Goo-idsenhoven, vervolgens Adrie de Belie, Bertus de Baar, Frans van Waterschoot, Wim van Poecke, Sjors Wij- nacker, Henk de Jong en de sterke Belgen Eric van Rijche- gem en Omer de Block, Deze wedstrijd telt mee voor het Stem-Skoll klassement. De or ganisators zijn erin geslaagd om een massa premies te be- -nachtigen, zodat er in Hengst dijk ongetwijfeld voor gereden zal worden. De inschrijving en tevens prijsuitreiking is in ca fé Trefpunt van Piet van Dijk. Het parkoers loopt over 3300 meter en staat bekend als zeer zwaar.

de Stem | 1973 | | pagina 15