D Geen financiële verplichtingen aan architecten Verdachte was schuldig, maar kreeg geen straf De Stem/De Vrife Zeeuw Duizendste personeelslid verpleeg- en rusthuizen Politie pakt fietsers aan fETHOUDER RAMONDT: Boete voor horloge handelaar stad streek (linkert sh^tuw«rauvc»sr3! Raad herdacht mevrouw Aschoff Sas van Gent Terne leuzen Belangstelling voor hulp bij opknappen van woning MEVROUW HOEKERT NAM AFSCHEID VAN BEJAARDEN Ir. F. Sprenger directeur Waterstaat N.-Brabant jp vele familieleden, vrier, jn 90ste verjaardag tot zov hebben gemaakt, betuiu n, dank. 11 115 W. Lindenbergli leer Arendskerke Vrijdag 24 augustus 1973 NDARTS ADE 15. GOES ug. tot 20 sept. van 15 -16 uur •ijdags en zater- van sanerings- ktober kunnen elijk in septem- orank maken. Huisdieren ting ;en- MINI ZOO Grote keus in paoeeaai. zang- en siervogels, trapfi vis en planten, zeevis h,„ sters, cavia's, muisje, lioiS" jes, honden enz. Verdr.ii benodigdheden voor uw hirif dieren en aquaria. De raoe I van een bezoek waard K? burg. JanHeinstraat, in la (bij Station). Tel m 435121 tot 18.00 uur. ïer- titse laar Das- t- pe- ers- w's, ies- Fa- 013- Een KLEINTJE -f plaatsen: resultaten boeken. geldleningen 4 U GELD uur geld in huis. Zonder moeiliike é-informaties. Ook niet bij plaatse- krijgt niemand uw naam te horen 25 x zoveel? Wilt u in 1, 2, 3 of 5 jaar IERINGSBEAAIDDELING 18, tel. 030-440107. 140, tel. 01615-1700. GELD p.', zonder ingewikkelde formulieren nformaties bij plaatselijke banken hoger op 1, 2 of 3 jaar of langer ïrbouwing eigenhuis tot 100%. 4 VAN MEEL 010-803967, Breda, Grote Houw 162, ROUWBAAR ÏLD LENEN tot r do out».- in 24 eld Discreet Geen Kwijtschelding Dij Geen informatie l2 tot to maanden, toot MADJOE" öb Rotterdam 010» 9633 020-92174? 8 weekends 01O- 26-921747 personeel gevraagd Cerstenslaan 20, Breda, 01600-50050 genomen activiteiten, vraagt voor EF DE RANG ND CHEF DE RANG RANG (leerling-kelner) tl moet als zodanig gewerkt hebben, aarbetrekking. Sollicitaties schrifte aak met de direktie. het ken ika- INTERN. CHAUFFEUR gevraagd. A. A. Schoonen, Wuwsestraat 32, Steenbergen, tel. 01670-13105. te huur aangeboden 00,-, gen gen tel. -.iL.-viJLuBiijJi.JL.RDE Ell- SLAAP KAMER met c.v. met of zonder pension Tel. 0160Ö- fl 76970 Wisselaar, Breda. auto's en motoren •JSIT 100 bouwjaar IOOO km als nieuw, 01600-52335. huizen Jtje b06' LOOPSCHANSSTRAAT Breda. goed onderhouden woonhuis, f 62.500,- k.k. V. D. BERG CO. Lid NBM, Bred. Beursmak. Nwe. Ginnekenstraat 43, Bre da. Tel. 01600-24421. vakantie diversen KWALITEITS KEUZE i De Heu Blue bird. Sprite, Astral enz Tevens occasions v.a. t atsen te Hoeven bij aanlc00,ÉL.had 31. Hoeven (1 km van bosbaa -AN I IE EN SPORT armde showroom Trlgano tour vouwcaravans vanaf f r> tourcaravans vanaf f Z9»i'. ;ebied. Financiering mogelijk «terrenwacht. V en S. Bovenstraa in 20 en oet, tor. >ut. ge- a 2 ans len. Os- ALPEN KREUZER te senior 1970 met voortent w» telbeugels enz. Te bevr. 01 3594. Winterreizen naar de ZOjiJfn. nitours van 4 en 5.°a%n Overwinteringsreizen t0' je. half jaar en de en 22-daagse reizen. Progr ma's bij Reisbureau MULLER CO. Boulevard de Ruyter 18, 2322. Vlissingen. Nu boeK ruime keuze. huwelijken rij- hu- ver be- pa, bij /an TRAIT - D'UNION geeft over uw kans op gen. NATUURLIJK: erkend door de RAAD VAN TOEZICHI onder verantwoorde en p soonlijke bemiddeling door ERKEND HUWELIJKSCONSULENTt Hoofdkantoor- Afd' Ede, tel.: 08380-14192. ft Breda Delbergen 5ót 01600-52721. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De ge meenteraad van Terneuzen hoeft in zijn vergadering van donderdagavond het overlijden herdacht vaai mevrouw Aschoff-Stierman, de echtge note van de burgemeester, die onlangs met haar zoontje Ton- ny bij een verkeersongeval om Let leven kwam. Waarnemend-burgemeester R. Hol herinnerde aan de daadwerkelijke belangstelling die mevrouw Aschoff aan de dag legde voor de Terneuzense bejaarden. Namens het college van B. en W. en de raad sprak hij zijn deelneming uit over het verlies dat burgemeester Aschoff en zijn dochtertje Je- anette heeft getroffen. De heer Hol wenste beiden een spoedig algeheel herstel toe. De raad nam enkele ogenblikken in stilte in acht ter nagedachtenis aan mevrouw Aschoff. (Van onze correspondent) OOSTBURG Tegen A.M. een woonwagenbewoner, die op 6 juli te Sluis op de Kaai horloges verkocht zonder daar voor een schriftelijke vergun ning van b. en w. te bezitten, eiste de officier van justitie, mr. W. Mijnssen, tijdens de zitting van de kantonrechter te Oostburg een boete van f 150,-, inbeslagneming van een horloge en twee banden en een week hechtenis voorwaar delijk met de proeftijd van een jaar. Mr. Mijnssen herinnerde er aan dat verdachte ook in. 1972 een bekeuring had gekregen voor het verkopen van horlo ges zonder vergunning. „Dit mag nu eenmaal niet", zei de officier in zijn requisitoir en hij vond controle hierop ook een maatschappelijk belang. Verdachte kon op deze eis al leen maar opmerken: „Ik vind dat ie flink door-eist". De waarnemend kantonrechter, mr. H.A.R. de Mul, verminder de de geldboete met f 50,- en liet de rest onveranderd. Een verzoek van verdachte om vier dagen hechtenis (in Plaats van fl. 100,- boete) aan op dit moment lopende hechtenis toe te voegen kon hiet worden ingewilligd. Sportzalen Met het oog °P de mogelijkheid dat in Sas van Gent een moderne sport hal wordt gebouwd, waaraan grote behoefte bestaat, hebben en W. in gezelschap van de voorzitter en secretaris van de sportraad 'n oriëntatiebezoek gebracht aan sportzalen in «fis, Oostkapelle, Heinkens- zand, Woensdrecht en Baarle- Nassau. Vooral over de sport zaal in Baarle-Nassau was "aen enthousiast. Binnenkort zal door het gemeentebestuur onder de plaatselijke sportver enigingen in Sas van Gent een 'hquête met betrekking tot de jouw van een sportzaal wor- 1® gehouden. Fotoboek Het gemeente bestuur van Sas van Gent is ™ornemens een fotowedstrijd te schrijven onder de leden ï?h de Sasse fotokring. Een «■tal of meer van de beste ratos zullen deel uitmaken h een officieel fotoboek. De zal worden verzorgd J°°r de heer R. Slock, chef Jn algemene zaken. Voetbal Zaterdag speelt "et eerste elftal van de v.v. pfn. Boys een vriendschappe We voetbalwedstrijd tegen "e amateurs van het Brusselse ohderlecht. De wedstrijd be- s'nt om 16.00 u. Postzegelclub Maandag 27 gustus houdt de postzegel- Peniging „Philatelica" (afde- ®S Terneuzen) weer een ruil- l De ruilbeurs wordt ge- pJSpn in het kantoor van het MM-gebouw, Elke verzame ..ar is welkom op deze beurs e om 19.30 u. begint. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN. Wethouder A. Ramocdt (Openbare Wer ken) heeft in de Terneuzense raad ten stelligste ontkend dat tussen het gemeentebestuur en het architectenbureau Gruisen, Kerstjens en Van Wageningen bindende afspraken zijn gemaakt over de betaling van honoraria aan dit bureau voor het door de architecten opgestelde studieplan voor de Terneuzense binnen stad. „De architecten hebben dit plan als eigen studie gemaakt en er zijn nooit afspraken ge maakt over financiële ver plichtingen", aldus wethouder Ramondt. De heer Strijbos (PvdA) had hierover een vraag gericht tot B. en W. Nadat ook de heer De Vriend (T 70-2000) dieper op deze zaak wilde in gaan volgens hem was in de commissie van financiën wel degelijk over vergoeding van kosten aan de drie archi tecten gesproken werd be sloten de kwestie eerst in de "ouimissies van financiën en openbare werken aan de orde te stellen. De heren De Putter (GPV) en Pladdet (SGP) uitten ern stige bezwaren, zowel op prin cipiële gronden als uit veilig heidsoverwegingen, tegen het houden van motorraces ko mend weekeinde in Biervliet. De heer De Putter herinnerde aan het recente dodelijke on geval op het circuit van Zand- vooct. De heer Pladdet achtte het ontoelaatbaar dat de zon dagsheiliging en zondagsrust geweld worden aangedaan. Wethouder drs. R. C. E. Barbé meenide dat de overheid niet als zedenmeester moet optre den. Door de motorraces wordt de zondagswet niet overtreden en bovendien zijn uitgebreide veiligheidsmaatregelen getrof fen, -ldus de wethouder. Op een vraag van de heer J. Hamelink (PvdA) naar de fi nanciële consequenties van de woningleegstand in Terneuzen voor de gemeente antwoordde wethouder Huijbrecht Jat deze nog niet bekend zijn. De zaak >s nog in onderzoek bii het ministerie. De heer Roco (PvdA) naar de financiële consequenties van de woningleegstand in Terneuzen voor de gemeente antwoordde De heer Roco (PvdA) infor meerde hoe B. en W. staan tegenover grensoverschrijden de contacten met Belgische gemeenten bijv. over een ge zamenlijke planologie. Waar nemend-burgemeester Hol ant woordde dat het oprichten van commissies die zich met dit soori problematiek moeten be zig houden niet buiten de rijks, overheid om gedaan mag wor den. Met algemene stemmen werd de heer G. M. Otte uit St.- Philipsland benoemd tot hoofd van de openbare lagere school Willem Beukelszoon in Bier vliet. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Er blijkt nogal belangstelling te bestaan voor het in aanmerking komen voor subsidie van de gemeente voor het aanbrengen van voor zieningen die de indeling of het woongerief in woonhuizen kunnen verbeteren of techni sche gebreken opheffen. Bij de dienst openbare wer ken afdeling bouw- en wo ningtoezicht zijn over deze geldelijke steun heel wat in formaties ingewonnen. Ook kunnen bejaarden of gehandi capten, die centrale verwar ming in hun woning willen laten aanleggen, in bepaalde gevallen hiervoor subsidie krijgen. Hiervoor kan men zich in verbinding stellen met de afdeling algemene zaken in het stadhuis of de afdeling bouw- en woningtoezicht van openbare werken. Mevrouw Hoekert in haar schik met het Engels serviesgoed, zij bij haar afscheid kreeg aangeboden. (Van onze correspondent) OOSTBURG. D. H. uit Epe had toch niet voor niets de lange reis van zijn woonplaats naar Oostburg ondernomen, al zeiden zowel de officier mr. W. Mijnssen, als de kantonrechter, mr. H. A. R. de Mul, dat zij hiermee bij de strafbepaling geen rekening hielden. H. was op 7 maart aange houden en door de politie be keurd, omdat een van zijn au tobanden (gedeeltelijk) een te glad loopvlak vertoonde. Toch was zijn auto op 22 januari d.a.v. nagezien. Hij kon daar van een schriftelkjk bewijs overleggen. De officier eiste veertig gulden boete. Mr. De Mul oordeelde schuldig zondei oplegging van straf. De zaak tegen mevrouw J.F., die op 25 februari te Groede oorzaak zou zijn ge weest van het feit dat zij, met haar auto komende uit een 0 Suzan Vermeulen tekent haar arbeidscontract (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met enig feestelijk vertoon heeft hel bestuur van de stichting Ver pleeg- en Rusthuizen Zeeland het duizendste personeelslid ingehaald. Het is Suzanna Vermeulen (17) uit Breskens, die ais ieerling-ziekenverzorg- ster in dienst kwam bij het verpleeg- en rusthuis „Ter Schorre" in Terneuzen. In tegenwoordigheid van het stichtingsbestuur, de directie, medische staf en verplegend personeel memoreerde de heer M. Almekinders, de directeur van de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland dat het aantal personeelsleden van de stichting sinds haar oprichting in augustus 1949 met sprongen omhoog is gegaan. Op 1 janua ri 1950 telde de stichting nog dertig personeelsleden, welk aantal in 1968 reeds tot 500 was uitgegroeid. De heer Al mekinders verwachtte dat over enkele maanden het 1100ste personeelslid kan wor den ingeschreven. Hij legde de nadruk op de persoonlijke zorg die aan de verpleegden wordt besteed. Het personeels beleid is bewust gericht op een prettige werksfeer die dan weer van gunstige invloed is op de dienstvervulling. Het be stuur van de stichting is dank baar gestemd over het feit dat reeds duizenden mensen de weg hebben gevonden naar de verpleeg- en rusthuizen in Zeeland. Veel leed wordt ver zacht door ziekenverzorgsters die anoniem zijn. Nadat Suzanna Vermeulen haar aanstelling officieel had bekrachtigd door haar arbeids overeenkomst te tekenen ont ving zij uit handen van de heer Almekinders een ge schenk in enveloppe. Zuster A. Bos bood haar namens de personeelsvereniging van „Ter Schorre" een boeket bloemen aan. Tenslotte wenste dr. R. Coster, geneesheer-directeur van „Ter Schorre" de leerling- ziekenverzorgsters veel succes bij hun verdere opleiding. file, een tegenligger in de grasberm gemanoeuvreerd had, ten gevolge waarvan deze tegen een bermpaal was gere den. Verdachte verdedigde zich door te zeggen dat de lichten van de tegenligger niet in orde waren, zodat zij hem voor een bromfietser (op het fietspad) had aangezien en bo vendien beweerde zij niet te weten dat zij de oorzaak van de botsing met de bermpaal zou zijn geweest. Mr. De Mul, de kantonrechter, wilde deze zaak voor onbepaalde tijd aan houden, om getuigen te kun nen horen. J.B. uit Middelburg had op 18 april te Schoondijke met zijn auto 89 km gereden in plaats van 50 km. De officier van justitie, mr. W. Mijnssen, constateerde da-t dit al de der de keer was binnen een jaar Hij wilde voor dit keer nog genoegen nemen met een boe te van f 200,-. Mr. De Mul veroordeelde hem tot honderd vijftig gulden. Op de Casembroodtsedijk te Oostburg, had de Rotterdam mer J.Z. een aanrijding ver oorzaakt, doordat hij met zijn auto in een bocht geslipt was. Later bleek dat hij met (te) gladde banden had gereden. Niet alleen was hij zelf in het ziekenhuis terecht gekomen, maar hij was ook in botsing gekomen met M.M.D. uit Schoondijke, M.J.A. en D.M.J.T., beiden uit Brugge. De slachtoffers, waarvan laatstgenoemde ook gewond werd, hadden schade aan hun auto's opgelopen. De auto van de Bruggenaar A. wal zelfs total loss. Aangezien geen van drieën een en ander met de verzekering in orde hadden gemaakt, kon hierover geen uitspraak gedaan worden. Voor het veroo:.*zaakte ongeval eiste de officier van jusitite, 75 gulden evenals voor de gladde banden. Mr. De Mul, deed van elk bedrag vijftien gulden af. (Van onze correspondent) TERNEUZEN De ge meentepolitie van Terneuzen gaat strenger optreden tegen het parkeren van fietsen en bromfietsen op trottoirs. De hoofdinspecteur-korpschef ves tigt er de aandacht op dat bij besluit van B. en W. van Ter- neuzen voor de voetpaden van de Nieuwstraat (tussen Korte Kerkstraat en postkantoor, en tussen Korte Kerkstraat en Arsenaalstraat) een parkeer verbod voor fietsen en brom fietsen is vastgesteld dat geldt op zaterdag van 19 tot 24 uur en op zondag van 14 tot 24 uur. Gebleken is dat dit ver bod steeds meer wordt gene geerd. een van de vele geschenken, die (Van een onzer verslaggevers) SLUISKIL De bejaarden van Sluiskil, het bestuur van het open bejaardenwerk in Sluiskil en de medewerkers en medewerksters van deze afdeling hebben gisteren in het Gildehuis mevrouw M. Hoekert een onvergetelijk af scheid van de afdeling be zorgd. Mevrouw Hoekert heeft in verband met haar verhuizing naar Biervliet enige tijd gele den haar functie als voorzit ster van de Sluiskilse afdeling van de stichting open bejaar denwerk, neergelegd. Omdat mevrouw Hoekert niet alleen bij de oprichting van het open bejaardenwerk betrok ken is geweest, maar ook van af 1969 als voorzitster heeft gefungeerd, waren bestuur en bejaarden van mening dat aan het vertrek van mevrouw Hoekert niet zomaar kon wor den voorbijgegaan. Het afscheid groeide uit tot een complete feestmiddag. Na tuurlijk kreeg mevrouw Hoe kert heel wat complimentjes. Haar opvolger, voorzitter E. Mast, merkte op dat mevrouw Hoekert het prima heeft ge daan. Hij zei te hopen dat het open bejaardenwerk in Sluis kil straks nog verder zal uit groeien. Namens de werkgroepen en de vrijwilligsters zei mej. A. Diddens tot de vertrekkende mevrouw Hoekert: „U hebt heel wat opgebouwd. U hebt pionierswerk gedaan. Vaak was het niet gemakkelijk, maar u hebt de moed nooit opgegeven". Namens de be jaarden prees de heer A. Dui- ne mevrouw Hoekert voor al het werk dat zij voor de be jaarden van Sluiskil heeft ge daan. Zuster Theresiana deed dit namens de werkgroepen Mevrouw Hoekert werd op do ze afscheidsbijeenkomst over laden met geschenken (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG De directie Noord-Brabant van Rijkswa terstaat komt met ingang van X november onder andere lei ding te staan. De nieuwe hoofdingenieur-directeur wordt ir. F. J. Sprenger, thans hoofdingenieur bij de centrale directie Den Haag. De heer Sprenger volgt ir. W. W. van Haersma Buma op, die met pensioen gaat. Ir. Sprenger werd in 1923 geboren. Hij kwam in 1952, toen hij In Delft afstudeerde als civiel Ingenieur, bij Rijks waterstaat. Hij is van 1956 tot 1972 hoofd van het arrondisse ment Goes geweest. Het afge lopen jaar was hij lid van de „stuurgroep tweede nationale luchthaven". Ir. Van Haersma Buma is sinds oktober 1965 hoofdinge nieur-directeur van de directie Noord-Brabant. Hij is konink lijk onderscheiden met het of ficierschap in de Orde van Oranje-Nassau en met het rid derschap in de Orde van de Nederlandse Leeuw. AXEL Centrum, Expo, open van 14.00-17.30 en 19.00-22.00 uur. Amusementshal van 21.00- 01.00 uur: Trio Cees de Nijs met Gonny Baars. BERGEN OP ZOOM Luxor, 20.00 uur: De slag in de Ardennen 24 j. 23.30 uur: Ben ik abnormaal? 18 j. Roxy, 20.00 uur: The Last Tango in Paris 18 j. Etcetera, Molstraat, expositie kleingrafiek uit Oost-Europa (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 13.30-17.00 uur. Zat. en zond. van 13.30 - 18.00. uur, bov. vrijd. van 19.00-21.00 uur. Hal Stadhuis, kunstwerk van de maand van Ruud Nijn- dorff (t.m. 31 aug.). Markie zenhof, In-kijk-in (t.m. 2 sept.). Geopend ma. t.m. rijd. van 100.00-12.00 en van 14.00- 17.00 uur, zat. en zond. van 14.00-17.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: Een vuist vol karate 14 j. Museum van N. en Z.-Beve- land, jubileumtentoonstelling van de WMZ (t.m. 30 sept.) Van 9.00-12.00 en van 19.00- 20.00 uur. Galerie Gusaha, ex positie tekeningen van Don Maris (t.m. 1 sept.). Di. t.m. zat. en van 9.00-18.00 uur. Op zond. en ma gesloten HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur: Turks Fruit 18 j. Galerij van Geyt, Steen straat 2, expositie van Bruens, tekeningen en schilderijen int. kunstenaars, keramiek (t.m. 5 sept.). Geopend werkd. van 9.00-12.00 en van 13.00- 18.00 uur, zond. van 14.00- 17.00 uur. KORTGENE Galerie Les Deux Chapeaux, expositie schilderijen en etsen van Catrijn Bagijn, alsmede beeldhouwwerken van Juke van der Wal (t.m. 30 aug.). Di. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 en 14.00-17.00 uur, zat en zond. van 14.00-16.00 uur. Op ma. gesloten. Galerie Chapeau Neuf, idem als in Les Deux Chapeaux (t.m. 30 aug.). Di. t.m. vrijd. van 11.00-17.00 uur, zat. en zond. van 14.00-16.00 uur. Op ma. gesloten. MIDDELBURG City, 20.00 uur: The Posei don Adventure 14 j. 23.30 uur: The Birds 18 j. Molenwater, miniatuur Wal cheren Dag. van 9.00-17.00 uur. Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 sept.). Van 9.00-12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, zat. van 9.30-12.30 uur. Zeeuws Museum, Abdijplein 3, expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 aug.). Werkd, van 10.00-12.30 en van 13.30- 17.00 uur. Zat. en zond. van 14.00-17.00 uur. NISSE Kunstgalerij De Mooie Staak, Ronde Polderdijk 1, siersmeedwerk, schilderijen, en glasschiledrijen. Open van wo. t.m. zond. van 10.30-13.00 OOSTBURG Ledel Theater, 20.00 uur: Turks Fruit 18 J. Vrm. ziekenhuis Vlandriade expositie Van Leye tot Schel de (t.m. 1 sept.). Ma. di. do. en vrijd. van 14.00-18.00 uur, wo. en zat. van 13.00-21.00 uur. ROTTERDAM Schouwburg, 20.15 uur: Jas- perina de Jong in haar Ego trip. Lijnbaanplein, 19.30 uur: Optreden van de Belgische zang- en muziekgroep Rum. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie Helmie van Melle met pentekeningen en olieverfjes, Henny van Zunde- ren met pentekeningen. Ham ster Keurs met schilderijen en André Verheije met beeld houwwerken (t.m. 31 aug.). Dag. van 9.00-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur. Op zond. en ma. gesloten. SLUIS Raadskelder, expositie Gil bert Lingier uit Oostende met schilderijen (t.m. 5 sept.). Open van 10.00-13.00 uur en van 15.00-18.00 uur. ST.-ANNA TER MUIDEN Vrm. gemeentehuis, exposi tie werken van Jos But en baron R. de Meester de Bet- zenbrouck, (t.m. 15 sept.). Dag. van 10.00-12.00 en van 14.00-17.00 uur. TERNEUZEN Hal Stadhuis, expositie World Press Photo (t.m. 1 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 8.15-12.00 en 13.00-17.15 uur, vrijd. ook van 19.00-21.00 uur. Zat. en zond. van 14.30-16.30 uur. VEERE Museum Schotse Huizen, ex positie ter herdenking van Maurice Goth (tan. 15 sept.). VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: Een vuist vol karate 14 j. Stedelijk Museum, Bellamy- park 19, expositie Rail en Wa ter (t.m. 15 sept.). Ma. t.m. zat. van 10.00-12.09 en van 14.00-17.00 U1-. Zondag van 14.00-17.00 uur. WESTDORPE Galerij Troutzaerte, Singel 43, expositie keramiek van Zaalberg (t.m. 31 aug.). Di. t.m. zaterd. van 9.00-18.00 uur. Zond. van 14.00-18.00 uur. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 29 sept.). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-22.00 en van 14.00-17.00 uur en zat. en zond. en feestdagen van 14.00-18.00 uur. ZIERIKZEE Burgerweeshuis, Meelstraat 27, expositie Egypte, doden- kunst als levenskunst (t.m. 2 sept.). Gemeentemuseum, ex positie Ramp 1953-1973 (t.m. 31 aug.). Dag. behalve op zond. van 10.00-12.00 en van 13.30-16.30 uur. ANTWERPEN Ringtheater, Pastorijstraat 23, voorstelling van De Maxi- bulen van Marcel Aymé door het Groot Limburgs Toneel. Middtlheimpark, twaalfde Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 okt.). Van 10.00-20.00 uur. Stadsfeestzaal, Meir, ex positie Alles over het leven in de Europese havens (t.m. 16 sept.). Open van 12.00-19.00 en zon- en feestd. van 10.00- 17.00 uur. Intern. Cult. Cen trum, Meir 50, hedendaagse. Vlaamse schilders en beeld houwers. Eerste Belgische Sa lon van de jonge fotografen (t.m. 25 aug.). Sterckskhof, Deurne, expositie Europese verzameling van wandtapijten (t.m. 16 sept.). Open van 10.00-17.00 uur op zat. zond. en feestdagen tot 18.00 uur op di. van 19.00-21.00 uur. Vol kenkundig Museum, Gildeka- merstraat achter stadhuis. Ex positie iconen uit Slowakije (t.m. 2 sept.). Alle dagen be halve ma. van 10-17.00 uur. uur. BRUGGE Boudewijnpark, 20.00 uur: Holliday on Ice. Huldevettershuls, expositie Scheppend Ambacht in West- Vlaanderen (t.m. 31 aug.). Dag. geopend van 15.00-18.00 uur. GENT Centr. v Kunst en Cultuur, St.-Pietersabdij, retrospectieve Octave Landuyt (t.m. 10 sept.). Werkd. van 14.00-18.00 uur zond. van 10.30-12.30 en van 14.00-18.00 uur. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V, Editie Zeeland; RAÏ ONKANTOREN TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 Ujnen); GOES: Klokstraat 1. tel. 01100-8030 (3 Ujnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.1512.30 en 13.3017.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie» ters. Brouwerijstraat 4. tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19.00—21.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.0012 00 uur. tel. 01600-49900; zondag 20 00-22 00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920 privé tel. 01150-5745; algemeen redac teur Zeeland A. F Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel. 01180-7764. privé tel 01180-7438; redacteur Midden- Zeeland drs J Bouwmans tel 01100-3405. kant Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030, privé Colijnshof 35. Goes: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone- G van Berkel, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920, privé tel. 01150-4866: redacteur O.Z. Vlaanderen A Verlind kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140- 3751 privé tel 01140-3103; redacteur W.Z.-Vlaanderen: R van der Helm. Melkweg 40. Oostburg, tel. 01170-3370; sportredactie Zeeland: T Koomen. tel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings, tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu,, tel. 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5