at >urg erwinning or Scheele Aalter WARME ONTVANGST VOOR CRUYFF HERMAN PONSTEEN GRIJPT ZILVER Goud voor Sheila Young DE JONG i FINALE voordelig! Frans Derks ziet het anders SUCCESSEN VOOR DAVID BROOME SPORTTOTO li zuinig - ruim - ©nei - veilig anno nana f4.901.- anna f5.127- f5.916.- bbb f6.902- BBB f8.102.- SPRINTERS GAAN AF wereldkampioen schappen wielrennen door Hein Groothuis fS99Z- 12 Vrijdag 24 augustus 1973 13 17 tijd afdrukken 14.3C min de limiet hiervoor was ge' ld op 14.45 minuut. Afgelol i dinsdag is de Zeeuwse rtegenwoordiger naar Pa. idal vertrokken vanwaar de ele Nederlandse ploeg naar "sburg zal vertrekken. Vrij. zal Schout vooir het eerst de baan komen, want dan rden de series betwist. Als de finale bereikt, en dat wachten zijn clubgenoten :er, zal hij zondag in de in komen voor die finale- dstrijden. J. Schout is 0p afstand de enige Neder- dse deelnemer. Iets wat gens trainer A. van Rie al- i een klein nadeel is. Van „Jo is nu alleen en met ploegmaat kun je altijd bepaalde tactiek lopen, ten er kansen in voor ïout? R(ie: „Dat is bijzonder eilijk te zeggen. We weten imaal dat hij momenteel in te vorm is. Maar ja, elk land art uiteindelijk zijn beste at en ook hij kent die alle rnet. Alleen de Zwitser Eer is voor hem geen onbe- ide meer. Maar wat gaat die n, afwachtend lopen of de val kiezen? Het wordt be- een spannende strijd, ja, we zullen het allemaal wel zien. Maar hij ver- direct: „Jo moet op het iblik zeker niet bang zijn zijn tegenstanders". Hij natuurlijk op de eerste its die finale zien te berei- en ik dacht dat dit er toch :r wel inzit. En wie weet ichien zit er nog wel een iw Nederlands-record in. ;ie hem in staat 14.20 mm. lopen. Dat moet er inzit- Met Schout gaan verder naar Duisburg, Ria Ahlers t hoogspringen. Rik Snoep de 800 meter en R. Uaert eveneens bij het 'springen. Door zijn goede itaties heeft de Heikantse et nu ook een sponsor ge- den. In de Nederlandse at- iksport is hij de eerste Ne- ander die door Puma ge- isord zal worden. Dat It in dat Schout voorzien worden van sport- en re- cledij, en natuurlijk spi- (Van onze sportmedewerker) IEL Na enkele keren sr het net gevist te heb- het werd toen geen eerste s voor motorcrosser Johan ele uit Zaamslag was het open weekend wel raak. internationale motorcross et Belgische Aalte stond t meesterschap van Schee- en maat. Zowel in de e als in de tweede man- Beteerde Scheele de wed- In de eerste manche nam Ie bij de start onverbid- de leiding en stond die neer af. Ifweg die mandhe schud- ij ook zijn grootste cou nt de Belg De Rijcke oed van zich af, en ging een voorsprong van zes den als eerste door de Ook in de tweede man- lam Scheele bij de sWrt ding. Negen ronden hield ie vast, maar pech sloeg achteruit. Hij kwam ech- sruig en zou uiteindelijk ils tweede over de aan lijn gaan. Bij de nieuwe- die slechts een manche was Walbout jr. de bes- xelse motorcrosser. Hij rel een slechte start, een plaats, maar zou nog plaaatsen winst boeken, dijn als vierde gestart, ils vijfde over de aan lijn gaan. C. Buysse e bij de start een slip- en vertrok als zeven- Maar het jonge talent e motorcrossclub de MC reed een geweldige wed en zou als zesde finis- Ook Walhout(sen) reed de kijker, hij ging vier ■s voorbij en werd ne- W. v. Bruggen die als idertigste startte ging ijftiende over de aan lijn terwijl Hamelinck - twintigste werd. In de ronde lag Hamelinck ip een zevende plaats, pech sloeg hem zo ver uit. stand internationalen: 1 eele, 2 J. de Rijcke B. 3 Witte B. Nieuwelingen: ansen B., 3 C. Walhout H. Colijn, 6 C. Buysse, iValhout(sen), 15 W. V. n, 28 C. Hamelinck. 0 Het was gistermiddag een enorme drukte op het vliegveld van Barcelona toen Johan Cruyjf imr arriveerde. Ruim duizend supporters stonden hun nieuwe idool op te wachten. SCHIPHOL-BABCELONA Met zijn vrouw Danny Is Johan Cruyff donderdagmid dag om een unr per KLM- lijnvliegtuig van Schiphol naar Barcelona vertrokken. Er was niemand van Ajax om hem uitgeleide te doen. Cruyff be vestigde dat woensdag op de bank in Amsterdam een be drag van drie miljoen gulden voor zijn transfer door de C.F. Barcelona is gedeponeerd. Aan zijn vertrek naar de Catalaanse hoofdstad stond toen niets meer in de weg. „Ik ga slechts enkele dagen en alleen om daar naar een huis uit kijken", zo zei hij. Wat voor huis het zal worden of waar het zal staan, wist hij nog niet. „Ik neem aan dat de CF Barcelona wel enkele aan biedingen voor me heeft gear rangeerd", zo vervolgde Cruyff. „Of het huis in of buiten Barcelona zal komen, is me niet bekend. Dat gaan we nu juist bekijken". Het echt paar Cruyff verwacht reeds over enkele dagen naar Am sterdam terug te keren om als alles goed gaat in Vin kenveen de zaken rond te ma ken en met de twee kinderen zo spoedig mogelijk definitief naar Barcelona te verhuizen. Cruyff verwacht dat dit reeds volgende week kan geschie den. Of de transfer van Cruyff naar CF Barcelona nu doorgaat of niet is nog steeds niet zeker. Donderdag heeft de Spaanse voetbalbond tegen een ver slaggever van het Spaanse persbureau EFE verklaard dat men nog wacht met het ver strekken van een spelerslicen tie aan Cruyff totdat 't trans fercertificaat van de KNVB binnen is. Zoals nu inmiddels overbe kend geeft de KNVB dit certi ficaat niet eerder af dan per 1 december. „De Spaanse bond weet dat heel goed. Maandag heeft men in Madrid van ons een brief ontvangen, waarin zeer duidelijk staat dat Cruyff niet getranfereerd kan worden voor het begin van de tweede transferperiode in Nederland", aldus mr. N.J. Gianotten, juri disch medewerker op het bondsbureau van de KNVB „Nu staat de Spaanse bond dus voor de moeilijkheid dat zij reglementair Cruyff geen licentie kan geven, aangezien in Spanje de transferperiode sluit op 31 augustus." Uit de verklaring van de Spaanse bond tegenover EFE zou men kunnen afleiden dat de zaken voor Cruyff toch iets anders liggen, dan hij van CF Barcelona te horen heeft ge kregen.. Voor de aanhangers van Barcelona is het echter een bekeken zaak. Honderden supporters van Barcelona heb ben Johan Cruyff bij aan komst op het vliegveld van deze stad een enthousiast wel kom bereid. Het was boven dien een „warme" ontvangst, want de temperatuur bedroeg 34 graden Celcius. Het „Cruyff, Cruyff' was niet van de lucht en de politie moest een cordon leggen om de miljoenenspeler en zijn vrouw Danny opdat de aan komsthal veilig zou worden gehaald. Tijdens de geïmpro viseerde persconferentie toon de de oud-Ajacied zich uiterst ingenomen met het geestdrifti ge onthaal dat hem ten deel was gevallen. Cruyff weigerde over de financiële kanten van zijn transfer te spreken („Ik praat nooit over geld") en liet dit over aan Barcelona-direc- teur Caraben. Johan Cruyff kondigde aan een huis te wil len zoeken „In een rustige voorstad van Barcelona" en zei niet te weten of Ajax zon der hem Europees kampioen zou kuvnen worden. Cruyff verklaarde geen moeilijkheden te verwachten met de aanpas sing aan het Spaanse voetbal. Volgende week moet hij terug zijn voor de tweede wedstrijd van het Nedelandse elftal te gen IJsland, in Deventer. (Van onze speciale verslaggever) SAN SEBASTIAN „Ik had verwacht bij de laatste acht te komen en gehoopt h(j de eerste vier. Dit over treft natuurlijk alles", merk te Herman Ponsteen op na dat hij in de eindstrijd van de achtervolging een ne derlaag had geleden tegen de Noor Knut Knudsen, vo rig jaar reeds Olympisch kampioen op dit nummer. Maar de oosterling keek toch enigszins bedrukt. Hij had er in zijn hart op gere kend dat de snelle start, waar hij tot de finale steeds succes mee had gehad, ook tegen Knudsen de basis voor een triomf zou zijn. Pon steen: „Ik vertrek altijd be wust rap. Dan heb je het voordeel dat je je tegen stander in de rug kunt kij ken. Dat is een extrastimu lans, Als je je tegenstander in de rug kijkt, laat je hem niet meer los" Maai daar kwam Boor steen tegen Knudsen, afkom stig uit Levanger een plaatsje niet ver verwijderd van de poolcirkel, niet aan toe. De Noor werd in de eerste ronde wel op afstand gezet, maar lie' het verschil niet verder komen dan ongeveer 2 seconden. Daarna kwam Knudsen volle dig in zijn ritme. Halverwege de race had hij reeds een voor sprong en die bouwde hij uit tot bijna 5 seconden: 4.49.53 te gen 4.54.40. Ponsteen die in de finale zijn slechtste tijd maakte (in de halve fina le tegen de Duitser Kratzer, die de bronnen mp- daille binnenhaalde door de Zwitser Kurmann te verslaan, liet hij 4.51.08 voor zich note ren) had voor zichzelf echter een troost. Ponsteen: „Ik heb mijn top nog lang niet bereikt. In verhouding met vorig jaar voel ik dat ik nu veel meer kan verzetten. En ik denk dat ik wat de spierkracht betreft nog veel sterker kan worden"- De pas 20-jarige Ponsteen is even snel omihoog geschoten uit het rijtje der naamlozen als eens het Friese natuurtalent Tiemen Groen, zij het wat min der spectaculair. Hij werd vo rig jaar ontdekt op de wieler baan van Apeldoorn, waar hij regelmatig acte de presence gaf bij de populaires. De vader van de oud-wereldkampioen Gert Bongers, die hem enkele malen had zien rijden en bij zonder onder de indruk was gekomen van zijn capaciteiten, raadde hem aan het eens op de achtervolging te proberen. Ponsteen: „Dat was vorig jaar juni. Het ging meteen zo goed dat ik besloot deel te nemen aan de Nederlandse kampioen schappen. Ik had gedacht dat ik het tot de laatste acht zou kunnen brengen, maar tot mijn grote verrassing werd ik tweede. Na de kampioenschap pen, toen ik in de olympische selectie werd gekozen, ben ik serieus op de baan gaan rij den". De resultaten daarvan zijn be kend. Ponsteen verdrong dit jaar Roy Schuiten als beste achtervolger van ons land en sleepte en passant ook de titel op de kilometertijdrit in de wacht. En daarbij zijn nu dus zijn grandioze verrichtingen op de wereldkampioenschappen. Pres taties, die hij bereikte met wei nig training, want in het voor jaar had hij slechts sporadisch tijd om op de fiets te klimmen. Ponsteen: „Ik heb dit jaar niet veel op de weg kunnen fietsen, omdat ik het erg druk had op de MTS. Met het naar school gaan en het leren was ik bijna de hele week bezet. Toen het schooljaar afgelopen was heb ik echter wel gericht getraind. En dan kun je je in de vakan tie nog wel waar maken voor de baan. Met de weg ligt dat anders". Ponsteen heeft dit jaar maar weinig internationaal contact gehad. Hij werd uitgezonden naar Barbados, Oost- en West- Duitsland en Engeland, maar daar stond zijn specialiteit niet op het programma. ..Op „Op de achtervolging heb ik me dit jaar alleen maar kun nen meten met Roy Schuiten. Dat was de enige van niveau tegen wie ik ben uitgekomen voor deze kampioenschappen. Verder had ik alleen maar tij den als vergelijkingsmateriaal. Ik had wel graag gezien dat er wat meer wedstrijden voor de top-achtervolgers waren ge weest, maar het hoeft voor mij ook niet elke week, want dan ga je kapot. Dat is veel te zwaar". De coureur uit Nijverdal. die tot nu toe nog geen naam ge maakt heeft op de weg hij rijdt weer verdienstelijk in cri teriums, waarvan hij er dit jaar 3 won wil volgend jaar proberen wat veelzijdiger te worden. Ponsteen: „Ik wil pro beren ook door te breken op de weg. Ik hoef niet per se bij de wereldtop te komen, maar ik wil wel zien te bereiken dat ik bij de eerste vijf eindig in klassiekers. Winnen hoeft niet- Ik wil alleen bewijzen dat ik op de weg ook mee kan. Ik heb er volgend jaar de tijd voor, want dan zit ik in mijn stagejaar. (Van onze speciale verslaggever) Z126SAN SEBASTIAN D kansen van de Nederlandse amateur-stayerkampioen Gaby aen van de Nederlandse ama teur-stayerkampioen GABY 'Iinneboo in de finale van het wereldkampioenschap zijn aanmerkelijk gestegen doordat Jan de Jong zich gisteren via «e herkansing ook plaatste voor de eindstrijd. „De steun van De Jong kan ik best ge- muiken", verklaarde Minne- boo. Om de Jong een optimale mogelijkheid te bieden de her kansing te overleven had stay- erscoach Martin Wierstra de hulp ingeroepen van Bruno Walrave. De Jong reed met Walrave een uitgekiende race. Hij lag lange tijd laatste, maar zette de concurren tie in die positie voortdurend in de wind. Wierstra: „Hij heeft magistraal afgestopt en toen de anderen kanot zaten begon hij aan zijn opmars". Die opmars werd één lange rush naar de kop van het veld. En toen vond De Jong het nog niet genoeg. Hij zette alle ren ners op een of meer ronden. In de finale, die vandaag wordt gehouden, zal Jan de Jong het evenwel zonder Bru no Walrave moeten doen. Mar tin Wierstra: „Dan rijdt hij met Ruiter. Ik moest voor de herkansing al toestemming hebben om Walrave in te schakelen van de Duitse bond, omdat hij daar onder contract staat. Voor de eindstrijd geven ze die toestemming natuurlijk nooit, want dan zou hij tegen de Duitse bond Gnas rijden". (ADVERTENTIE) Imp. Leonard Lang B.V.,Stadhouderskade 113, Amsterdam.Tel.020-730867. Prijzen incl. BTW en af Born. (Van onze speciale verslaggever) SAN SEBASTIAN Sheila Young is een groot sporttalent. Nadat zij dat reeds bewezen had bij het sohaatsen, waarbij zij in het afgelopen seizoen wereldkampioene sprint werd en tevens de wereldrecords op de 500 en 1000 meter naar zich toe trok, bevestigde de 23-jarige Amerikaanse dat gis teren nog eens bij de wereld kampioenschappen wielrennen door in een dramatische finale tegen de Tsjechische Iva Za- jickova het goud op de sprint voor zich op te eisen. De eindstrijd was zo drama tisch, omdat de pupil van schaatsooach Peter Schotting, die vorig jaar derde werd bij de wegwedstrijd en niet aan het sprinttoernooi deelnam, in de eerste rit, die overgereden werd, kort voor de finish door een stuurfout ten val kwam, hoewel de Amerikanen protes teerden wegens een vermeen de fout van Zajickova. De ten gere Amerikaanse was er slecht aan toe. Zij liep een hoofdwond op, die met 5 hech tingen gedicht moest worden, terwijl de dokter bovendien een lichte hersenschudding bij haar constateerde. Maar na een pijnstillende injectie te hebben gekregen keerde Shei la Young toch terug op het ovaal, waar ze beide ritten tegen de Tsjechische, die na de eerste tevergeefs een pro test indiende, ondanks de kwetsuren op haar sloffen won. In een ander shirt overi gens dan zij tot en met de halve eindstrijden had gedra gen. Sheila Young: „In beslis sende ritten trek ik altijd het shirt van mijn vriendin No- varra aan. Ik weet dat het bijgeloof is. Maar ik vertrouw er op". Met de Amerikaans-Tsjechi sche finale werd een eind ge maakt aan de hegemonie van de Russinnnen, die sedert de invoering van de wereldkam pioenschappen voor dames (Parijs 1958) nog nooit door broken was geweest. Voor de Russinnen kwam het slot in de halve eindstrijden, waarin Galina Ermolajeva kansloos in twee ritten verloor van Sheila Young en Elena Ponomareva even gedecideerd werd teruggewezen door Iva Zajickova. Galina Ermolajeva is nu wel over het hoogtepunt van haar carrière heen. Maar dat mag ook wel voor een 34- jarige, die 16 jaar aan de we reldtop meedraaide en in dia periode 6 wereldtitels verover de, waarvan de eerste in 1958 en de laatste in 1972. SAN SEBASTIAN De Ne derlandse amateur-sprinters zijn in San Sebastian afge gaan. Raaijmakers en Fens kwamen de eerste ronde niet eens door en Langkruis sneu velde een ronde later al. Voor al van de laatste, de nationale kampioen, was aanzienlijk meer verwacht. „Ik had me helemaal op de ki lometer tijdrit geconcentreerd. Aan de sprint dacht ik bijna niet meer", sprak de excuses aanvoerende Rotterdammer. „Ik had overigens tevoren al het meest opgezien tegen de series. Ik rijd een stuk liever met zijn tweeën". Bij de amateursprinters deden zich overigens meer verrassin gen voor. Zo slaagde de olym pische kampioen Marelon er slechts via de herkansingen en dan nog uit nagenoeg kans loze positie in de kwartfi nales te bereiken en verdwe nen de Russische veteraan en oud-wereldkampioen Phakad- ze, voor wie de deur in de herkansingen van de tweede ronde dicht werd gedaan door de Duitser Berckmann. en de Australiër Nicholson, die in de tweede herkansing van de achtste finales werd gedeclas seerd. van het toneel. SAN SEBASTIAN Theo Verschueren komt definitief niet uit in de wereldkampi oensohappen. De Belg pakte gisteren zijn koffers in en vertrekt vandaag uit San Se bastian. Verschueren heeft de jury een doktersattest overge legd, waarin staat dat hij over twee dagen geopereerd moet worden aan een ontsteking op zijn achterwerk. Frans Derks kostelijk boek prans Derks ziet het anders. Dat is de titel van een boek dat onlangs verscheen bij uitgeverij De Boekerij in Baarn. In het boek gaat de Bredase arbiter uit het be taalde voetbal Frans Derks in op de diverse aspecten van de Nederlandse voetbal lerij en ook in op de toestan den rond het scheidsrechters- korps in Nederland. Het boek kwam tot stand door de samenwerking van Derks („ik heb het zelf helemaal geschreven") en de Amster damse journalist Wil van der Smagt („ik heb Frans alleen begeleid"). Frans Derks heeft er een voor voetballief hebbers kostelijk boek van gemaakt. Kostelijk dan in die zin, dat Derks' opmerkin gen gebruikt, die bekende spelers tegen hem maakten tijdens de wedstrijden, die hij floot Opmerkingen die normaliter verloren zouden zijn gegaan. Van Piet Keizer vertelt Derks bijvoorbeeld, dat die eens de opmerking maakte tijdens Ajax-Feyen- oord. dat hij toch al aan zijn tiende korte broek toe was en dat hij dan toch moest zien, dat het hoek schop was. In het boek stelt Frans Derks ook voor om de com petitie in de eredivisie an ders op te zetten. Derks is van mening, dat de competi tie in twee delen moet wor den gesplitst. Een van de eerste acht clubs van het vo rig seizoen en een groep van de overige tien clubs. Derks wil de twee groepen een competitie laten draaien om ze daarna weer bij elkaar te voegen. Hij wil dus eerst de sterksten tegen elkaar laten uitkomen en de zwakke broeders in staat stellen pun ten te vergaren door ook weer onderling te spelen. Zo ibil Derks de immense kloof, die elk seizoen weer ontstaat tussen Feyenoord en Ajax en de rest verkleinen om op die manier de competitie aan trekkelijker te maken. In het boek, dat wordt af gesloten met een paar blanco pagina's (Derks: ..Dan kun nen de lezers zelf ook een hoofdstuk schrijven") krij gen bekende mensen in Ne derland ook de gelegenheid om hun oordeel over Derks te vellen. Theo van Duiven- bode zegt bijvoorbeeld: ..Derks moet blijven zoals hij is". Leo Hom: „Hij zit zich zelf in de wea om een sterke persoonlijkheid te zijn". R. v. D. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM David Broome, de 33-jarige En gelsman, die al sinds 1970 houder is van de wereldti tel, is na twee dagen de meest succesvolle ruiter van het CHIO Rotterdam. Nadat hij woensdag het openings nummer op zijn naam had gebracht, eindigde hij gis termiddag met Ballywill- well samen met Fritz Ligges (met Ramiro) op de eerste plaats in de prijs van de Kralingse Plas. „In Nederland zit ik meestal goed," zo consta teerde de wereldkampioen tevreden na zijn tweede overwinning. „Ik rij soms per jaar wel vijf maal in Ne derland. Behalve in Rotter dam ben ik bijna altijd in Amsterdam, Den Bosch, Den Haag en Leeuwarden. En het moet al heel gek lo pen als ik daar niet mins tens een maal een eerste nrijs wegsleep". David Broome behoort nu al zo'n 15 jaar tot de internatio nale top. Reeds 14 jaar gele den - 19 jaar oud was hij toen pas - maakte hij zijn debuut in Rotterdam. Zijn eerste gro te succes kwam in 1966 toen hij Engels kampioen werd. Een belangrijk resultaat, want zoals Broome zelf getuigt:" In Engeland is de paardensport razend populair. Het komt wat de publieke belangstelling be treft op de tweede plaats, na voetbal". In 1969 werd hij Eu ropees kampioen in Hickstead, welk succes hij het jaar daar op nog overtrof door in het Franse Labaule wereldkampi oen te worden. Behalve wereldkampioen ls David Broome ook de enige echte professional in het we reldje van topruiters. Terwijl popstar-manager John Mar- chal] allerlei plannen bekend maakte om een profcircus op te zetten met een beperkt aan tal toppers, plannen die inmid dels volledig de mist zijn in gegaan tekende Broome een aantrekkelijk contract met de benzinemaatschappij Esso. Broome zegt daar zelf nu over:" De Esso betaalt mij voor het werk dat ik als een soort public relations officer voor hen doe tijdens concour sen. Daarnaast huurt zij van mij paarden tegen een bepaal de vergoeding, die ik dan weer voor haar berijd". In het algemeen, zo stelt Broome, komt hij op de meeste con coursen louter voor het prij zengeld rijden. "Alleen op die concoursen, waar ik eigenlijk niet had willen starten, maar waar Esso toch graag heeft dat ik er rij, ontvang ik ook start- geld". Voor David Broome is het rijden van concoursen, zeker in de zomer, bijna dagelijks werk. Broome:" in de zomer maanden rij ik zeker 5 van de 7 dagen, op een concours. In de winter is het wel wat min der". buiten deze activiteiten moet Broome er ook nog voor zorgen dat op zijn boerderij in Chapstow, Wales, alles blijft draaien. Volgend jaar zal David Broome zijn wereldtitel moe ten verdedigen. Dank zij enke le zeer bemiddelde relaties heeft hij voor deze titelstrija al vast het veelbelovende paard Sportsman aangekocht Nietemin ziet Broome het ko mende wereldkampioenschap met enige zorg tegemoet Hij zegt:" Dat komt omdat dit we reldkampioenschap in eigen stad wordt gehouden en daar heb ik de laatste drie jaar steeds erg veel pech gehad. Enkele weken geleden nog, toen daar het Europees kampi oenschap werd gehouden, zat het me ook zo tegen". Tijdens de tweede dag van het CHIO deed de combinatie Al- win Schockemöhle - Rex the Robber voor de eerste keer een succesvolle greep naar de overwinning. De met 1.250 gulden gedoteerde Prijs van de Scheepvaart kaapte Schoc kemöhle weg net voor de neus van de Oostenrijker Hugo Si mon, die met Flipper net 0,2 seconde meer nodig had. Het laatste nummer van de tweede dag, om de Prijs van Erasmus, waarin de ruiters hun eigen parcours mochten rijden, maar waarbij echter wel alle opgestelde hindernis sen genomen moesten worden, bracht de meeste spanning op de overigens maar matig ge vulde tribunes. Het werd ten slotte een Franse aangelegen heid, die de commandant Du- ran met Tartemption in zijn voordeel besliste, voor zijn landgenoot Chabrol met Alle gro. Wat de Nederlanders betreft werd de enige prestatie van betekenis geleverd door Harry Wouters van den Oudenweyer. De Elstenaar bleef in het ta melijk zware concours om de Prijs van de Scheepvaart, dat tevens gold als kwalificatie wedstrijd voor de Grand Prix van zondag foutloos. DEN HAAG Uitslag sporttoto no. 2 d.d. 19 augustus 1973: deelnemers: 429.175. bruto inleg: f 956.508,-, prij- zenbedrag f 404.602,88, be schikbaar voor de eerste, tweede en derde prijs plus premie f 101.150,72. Ie prijs: 21winn aars, die elk bruto f 4.816,70 ontvangen, 2e prijs: 1206 winnaars die elk per ko lom f 83,80 ontvangen. 3e prijs: 14128 winnaars, die elk per kolom f 7,10 ontvangen. De premie wordt na het ver strijken van de reclameter mijn - woensdag 12 september a.s. - bij loting toegewezen aan een van de eerste prijs winnaars.

de Stem | 1973 | | pagina 13