Races tellen mee voor Nederlands kampioenschap Braakman in teken van motorsport Nieuws van Mercedes Nog meer veiligheid en 2 nieuwe modellen. Jo Schout E.k. naar in Duisburg NEVELIG WEER DRUKT STEMPEL OP VLUCHTEN Ruime overwinninj Zeeuwse rugbyclub Grant Thomas: vertrouwen PROVINCIES STRIJDEN OM ZWEMCIP Overwinning voor Scheele in Aalter WK wielrennen '76 in Italië OEFENDUEL CLINGE-HW Derde plaats Leon Strobbe sport 1■MM Nieuwe modellen: Mercedes 240 D en 230/4. Het nieuws is vanaf heden te zien in de showroom van: GARAGE 'T WESTEN B.V. Vrijdag 24 augustus 1973 12 t Luc van Vooren, de plaatselijk favoriet zal er zeker van alles aan doen, om een zo goed moge lijk resultaat te behalen. 0e plaats van handeling is het Braakmancircuit tussen Hoek en Philippine. Een cir cuit waar men vorig jaar om veiligheidsredenen naar -moest uitwijken, omdat het circuit bij Biervliet niet meer aan de veiligheidseisen voldeed. Bui ten die veiligheidsoverwegin gen hebben de toeschouwers nu ook een beter overzicht van het gehele parkoers- Ver der leent het nieuwe parkoers zich ook beter voor deze snel heidswedstrijden. De wegen zijn breder, en de snelle boch ten lenen zich uitstekend voor Van onze sportredactie) BIERVLIET De Braakmanpolder, een uitgestrekt gebied waar normaal alleen de landbouwers de wegen berijden, en d>e natuur zjjn gang kan gaan terwijl de vogels er rustig kunnen rondvliegen, knetteren morgen en zondag de motoren weer. Dan is het weer zo ver dat de jaarlijkse motorraces, georganiseerd door de motor club Biervliet van start gaan. Voor Zeeuwsch-Vlaanderen, en vooral voor de motor sportliefhebbers één van de weinige kansen om de snelheidswedstrijden van dicht bij en met eigen ogen te kunnen aanschouwen. Deze wedstrijden, de vierde maal georganiseerd door de motorclub Biervliet, hebben ook nu weer een internationale bezetting. Naast de Nedrlandse top, hebben ook weer tientallen buitenlandse vedet ten ingeschreven, zodat het beslist niet aan de nodige strijd zal ontbreken. aan de start. In de 500 cc klasse gaat natuurlijk de meeste belangstelling uit naar het plaatselijk idool en tevens bestuurslid van de organise rende cluib Luc van Vooren. Van Vooren: „Mijn motor is momenteel nog wel niet hele maal in orde, maar tegen za terdag zit alles wel goed. Dit jaar kon hij zich enkel in Tegelen in de kijker rijden, drukke werkzaamheden waren daar de oorzaak van. „Ik heb niet zoveel tijd om te trainen, en dat is in deze sport bijzon der belangrijk. Maar vervolgt hij: „Zaterdag en zondag gaan we er nog eens lekker tegen aan". Ook M. van Hermon uit Axel behoort dit jaar tot de deelnemers. Hij zal starten in de standaardklasse t.m. 500 cc en in de raceklasse boven de 500 cc. J. Rentmeester uit Ovezande neemt deel in de 50 cc klasse. Th. van Geffen uit Delwijnen op zijn Kreidler is hier de grote favoriet voor de eindzege. Hij behaalde dit jaar reeds zeven overwinningen- In deze categorie gaan 28 renners van start, en ook J. Welvaarts uit Engelen, H. Kerkhof uit Moergestel en E. Loers mogen hier zeker tot de kanshebbers gerekend worden. In de 50 cc- klasse gaan 34 renners van start, en de favorieten zijn hier: T. Hems uit Oirschot, E. van Uden uit Vught; B. v. Hattem uit Tilburg; W. Roest uit Lekkerkerk en J. v. Schaijk uit Rotterdam. B. Smit uit Scheveningen is de groot ste kanshebber in de 125 cc klasse, en Kees van der Kruijs is dat zeker in de 250 cc klasse. De bekendste buiten landers zijn: G. Heedel uit Langenfeld (D) in de 125 cc klasse; U. Fröhling uit Hagen CD) in de 350 cc klasse E. Batkowski uit Leverkusen (D) en G. Hessier uit Hagen (D) in de 350 cc klasse, en A. Mülder uit Kleve (D) en R- Thorsten jit Bonn (D) in de 500 cc klasse. De trainingen beginnen morgen om 12.00 u„ terwijl de wedstrijden zondag om 13.00 u. een aanvang ne men. CVan onze correspondent) CLINGE. Zaterdagavond om zes uur speelt Clinge thuis tegen de derdeklasser HVV in plaats van zondag. Woensdag avond j.l. heeft de vv Clinge in een vriendschappelijke wed strijd met 21 gewonnen van Hontenisse. Van de tot dusver gespeelde oefenwedstrijden heeft Clinge er nog niet een verloren. (Van onze sportmedewerker) HOFSTADE. In een weg wedstrijd over 110 km heeft Leon Strobbe uit Lamswaarde een derde plaats behaald. Win naar werd hier Lucien de Clerc uit het Belgische Winne De tijd over de 110 km was 2 uur en 30 minuten; er waren 46 vertrekkers. deze spectaculaire motorsport. De lengte van het parkoers is 3500 meter en de start en finish zijn op de weg tussen Hoek en Philippine. Aan de veiligheid zowel voor de toe schouwers als voor de renners zelf is bijzonder veel aandacht besteed. Aan de beveiliging van het parkoers is ook meegewerkt door veertien ge diplomeerde bochtencommissa rissen van de Nederlandse Motorsportbond. De wedstrij den, die meetellen voor het Nederlands kampioenschap worden georganiseerd onder auspiciën van de Nederlandse Motorsportbond. Verder bevin den zich op een vijftal strate gische plaatsen in het circuit E.H.B.O.-posten, terwijl ook de brandweer van de partij zal zijn. Zowel bij de trainin gen als tijdens de wedstrijden is een ambulancewagen alsme de een dokter aanwezig. I.J. Ruijscher, voorzitter van de motorclub Biervliet: „We heb ben alles gedan om de veilig heid van het publiek en de renners te garanderen. Maar daartegenover staat dat we de toeschouwers niets van het spektakel willen laten missen. En ze kunnen erop rekenen, dat het spektakel, de spanning en de strijd er zeker zullen zijn. Hier zorgen ruim 175 deelne mers voor, die verdeeld zijn in een acht klassen. Voor morgen staan de trainingen op het programma, en zondag zal er gereden worden om de prij zen. De categorieën, die van start gaan zijn: 50 cc A, 50 cc B, 125 cc, 250 cc, 350 cc, 500 cc, boven de 500 cc en de standaardklasse t-m. 500 cc. Dat zich onder de deelnemers vele prominente renners be vinden mag zeker gesteld worden, met o.a. Kees van de Kruijs uit Oisterwijk. Hij schreef dit jaar de 24-uurraee van Oss op zijn naam, en ver der nog verschillende wed strijden. Ook Hans Hutten uit Apeldoorn, Harry van de Kruijs uit Oisterwijk en Ton- nie van Schijndel uit Oss, winnaars van de 24-uur-race van Oss 1972 komen eveneens (ADVERTENTIE) Elke Mercedes heeft nu nóg meer veiligheid te bieden. Zo worden thans bijvoorbeeld op alle typen hoofdsteunen vóór en radiaalbanden standaard gemonteerd. Door ingenieuze constructies kan tijdens het rijden nauwelijks meer regenwater op zijramen en achterruit komen. Een speciaal profiel houdt de achterlichten beter zichtbaar, ook na lang rijden in slecht weer. De zijspiegel heeft een vuil- werende vorm en is van binnen uit verstelbaar. De motorkap is verlaagd en de grille verbreed. De nieuwe 240 D, met een 2,4 liter dieselmotor,versterkt het Mercedes Diesel aanbod. Z'n extra vermogen komt hoofdzakelijk de acceleratie ten goede. Verder de nieuwe 230/4 met viercilinder benzinemotor. Wij staan klaar voor een proefrit en uitgebreide informatie. Bel ons even voor een afspraak. Oostbrug, Breedestraat 23, tel. 01170 - 22 55 (Van een onzer verslaggevers) SAN SEBASTIAN Italië heeft de organisatie van de wereldkampioenschappen voor 1976 toegewezen gekregen. Het was de enige kandidaat. Nederland was aanvankelijK ook kandidaat, maar de KNWU trok zich terug omdat men achteraf tot de conclusie kwam dat alleen een titelstrijd voor profs er zijn dat jaar geen wereldkampioenschappen voor amateurs vanwege de Olympische Spelen niet aantrekkelijk was voor ons land. KNWU-voorzitter van Balle- goijen-de Jong: „Wij hebben er geen garanties voor en de Italianen wilden de kampioen schappen dolgraag hebben. Wij hebben ons nu kandidaat gesteld voor 1977. Japan heeft zich daarvoor ook aangemeld. Mogelijk zullen er nog meer kandidaten komen. Maar als het alleen tussen Ja pan en ons zou gaan, hangt er natuurlijk veel van af hoe de kampioenschappen volgend jaar in Canada worden georga niseerd. Dat is de eerste keer dat ze zover van huis worden gehouden". (Groothuis) (Van onze sportmedewerker) HULST Jo Schout van de Hulsterse atletiekvereniging is de enige Zeeuwse vertegen woordiger in de Nederlandse jeugdploeg die vanaf vandaag t.m. zondag deelneemt aande Europese jeugdatletiekkampi- oenschappen in het Duitse Duisburg. De atleet uit Hei kant werd voor deze Europese kampioenschappen geselec teerd voor zijn toch wel uit zonderlijke prestaties in het afgelopen jaar. 1. Schout zal in de kampioenschappen star ten op de 5000 meter, dit na overleg met zijn clubtrainer A. van Rie, de bondstrainer en Schout zelf. Dit was nodig om dat Schout zowel voor de 1500, 3000 en de 5000 meter de tijdslimiet behaalde. Voor de 1500 meter was die gesteld op 3.52 min. en Schout liet over die afstand een tijd afdrukken van 3.50 min. Ook op de 3000 meter behaalde hij de limiet gemakkelijk- Die be droeg 8.22 min. terwijl Schout er 8.18 min. over deed. Op de 5000 meter liet Schout als bes- (Van onze duivensportmedewerker) TERNEUZEN Op dezelf de zaterdag, waarop de Neder landse bond van zaterdagvlie gers een wedvlucht hield van uit Parkestone (Engeland), werd te Vlissingen een kon vooi Engelse duiven gelost. Een Vlissingse liefhebber zag hoe na het openen van de manden, de duiven zeer traag van start gingen: „Het leek wel of ze niet weg konden komen, zo lang duurde het al vorens ze waren vertrokken. Op dat moment begreep ik reeds, dat ook onze duiven, aan de andere zijde van de Noordzee gelost, het in hun vlucht over het water pok niet makkelijk zouden krijgen". Het was erg warm weer en een vlucht vanuit Parkestone voert de duiven over het wa ter van de Noordzee, dat hoe aanlokkelijk het voor een eventueel dorstige duif moge zijn, verboden drinkwater is. Nu is de afstand Parkesto- ne-Vlissingen, hemelsbreed gemeten, amper 170 kilometer en de die morgen, in deze streken waaiende noordelijke wind, hield alle goede beloften in voor een goede klassering van de deelnemende duiven, wiens hokken in de „voor- vlucht" staan. Toch blijkt, vol gens een zegsman van de voor deze wedvlucht aangestelde z.g. werkcommissie Parkesto ne, te Utrecht, dat twee Oost- Brabantse duiven, namelijk te Oss en Heesch, (beide dus in de „achtervlucht") de twee bo venste plaatsen in de nationale uitslag zullen bezetten. Als dat werkelijk zo is, is dat een prestatie die er niet om liegt, maar kan dan tevens het be wijs zijn, dat de windrichting boven de Noordzee anders is geweest dan te lande het ge val was. Dat aan deze wed vlucht niet mocht worden deelgenomen door de leden van de ZNB, wordt door som migen wel betreurd. De zater dagvliegers mogen wel met onze vluchten meevliegen, waarom wij dan niet met de hunne?, zo wordt gesteld. Ook de wedvlucht vanuit Compièg- ne kende een zeer traag ver loop. Overal stond de prijs- vlucht heel lang open. Uitsla gen Compiègne: „Herleving", Kloosterzande met 105 jonge duiven, hoogste snelheid 1137,1 meter per minuut. 1. René van Goethem, 2 en 4. J. Sponselee, 3 en 6 A. De Keijzer en Zoon, 5 en 9. Boogaert- Verschuren, 7. P. Laffeber, 8. R. de Nijs, 10. R. Mahu. Met 73 oude duiven: 1, 2 en 6 R. Mahu (1157,4 mpm). 3. René van Goethem, 4. Rob. de Booij, 5, 7 en 8. B. van Waes, 9. P. Laffeber, 10. Vercauteren en zoon. „Vrije Vlucht", Sas- put met 37 jonge duiven: 1, 7 en 9 Th. de Poorter, (1116. mpm). 2 en 8. P. Boogaard, 3. A. Siben-De W. 4 P. de Poor ter, 5 en 10 H. Calon, 6. P. de Poorter. Oude duiven: 1 en 2. R. Blaakman, (1108.- mpm). 3. Cl. de Wever, 4 en 5. H. Ca lon, 6 en 7. P. de Poorter, 8. P. Boogaard. „De snelle duif", Clinge met 56 jonge duiven 1 en 7 J. de Burger, 2. B. Pilaet, 3 en 5. Um Willaert, 4 en 10, J. Lernout, 6. M. Willaert, 8. A. Seghers, 9. E. van Heese. „Concours Combinatie Hulst met 229 jonge duiven: 1. Th. Casteels (1179 mpm). 2, 3 en 6. H. Blommaert, 4. Gebrs. Van der Vliesch, 5. Jo. Pieters, 7. P. Luicks, 8. Era. Adriaan- sen. 9. J.( van Helsland, 10. F. Wegenhausen met 129 oude duiven: 1. Em. Adriaansen (1173.-mpm), 2. Alex. Ever- aert, 3 en 4. A. J. Nijs, 5. F. Kouijzer, 6 en 8. L. Blom maert, 9. J. Everaert, 10. Alb. Hendriks. „De postduif" Hei kant met 98 jonge duiven. 1, 7 en 9. Gebrs. Sturm, (1140 mpm). 2. B. Danckaert, 3 en 6. J. Jansens, 4 en 5. L. van Goethem, 8. P. Vonck, 10. comb. Thijs-Danckaert. „De reisduif" Philippine met 61 jonge duiven: 1, 3, 8 en 10. J. Haak, (1121 mpm). 2. L. Breepoel, Hoek. 3. L. Moer man, Hoek. 5. W. Lauret, 6. L. Taalman, 7. Cyr. de Clerq, 9. Ed. de Mul. „Met moed voor uit" Boschkapelle met 111 jon ge duiven: 1. A. Dobbelaer, 2. en 9. D. Dobbelaer, 3 en 4. Th. Hayette, 5. E. Pieters, 6. J. van Hove, 7. J. Stallaert, 8. P. van de Veen, 10. P. de Vos, Zaamslag. Met 50 oude dui ven: 1. Th. Hyette, 2, 3, 6 en 8. D. Dobbelaar, 4, 5 en 7, L, Lauret, 9. J. Stallaert, 10. Fr. Dobbelaar, Zaamslag. „De Reisduif' Graauw in samen werking met „De Postduif" Lamswaarde met 43 duiven, hoogste snelheid 1161,90 mpm. 1 en 8. J. van Denderen, 2. J. van Sikkelerus, 3. D. de Kos ter, 4, 7 en 10. Jos. van Laere, 5. Alph. Maas, 6. Ed. Mattheij- sen, 9. P. van Dalen. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG —„Zijn we nu zo goed, of zijn de tegen standers zo zwak?" Deze vraag werd na afloop van de rugbywedstrijd Ililversum- combinatie - EZRC „Oemoe- menoe" gesteld. In Hilversum werd de HRC-combinatie met 122—0 door de Zeeuwse rug- byspelers verslagen. De waar heid zal waarschijnlijk wel er gens in het midden liggen. Hoewel in de Hilversum-com- binatie enkele oud-internatio nals meespeelden, was dat vijftiental met name op het punt van de conditie en de snelheid verre de mindere van de Oemoemenoe-spelers. Dat het een overwinning met grote cijfers zou worden was al in de eerste minuten van de wedstrijd te zien. Met name de driekwarten (de snelle mensen in de line) lie pen zo gemakkelijk door de verdediging van de thuisclub heen, dat de tries maar voor het drukken waren. J. Buys opende de score, nadat de bal deskundig vanuit de scrum via Luc Ringoot in de driekwarten was gespeeld. Een snelle ren waarin de bal van hand tot hand ging, en Buys had maar door te lopen. Op die manier werden vele tries gemaakt. Er was altijd een mannetje meer, dat dan vrijgespeeld werd om zo vrij gemakkelijk te kunnen scoren. De Oemoemenoe-over- macht bleek duidelijk uit het feit dat Marcel Sehoenewald de full-back tot driemaal toe uitstekend solowerk besloot met het drukken van evenzo- vele tries. Kregen de drie kwarten weinig tegenstand, de voorwaartsen konden zich in de scrum toch voldoende uitle ven. Er werd gewerkt als één groep terwijl ook de ingestu deerde figuren in deze wed strijd verder verfijnd konden worden. De tries werden ge maakt door de volgende spelers: P. Kruijk 2 x, J. Buys 4x, C. Fokke 3x, R. Mondeel 2x, M. Sehoenewald 3x, J. L. Legrand 2x, J. Joosse lx, C. de Heus 2x, N. de Vries lx en R. Boers 2x. Samen 22 tries, die elk vier punten ople verden. A. Buys converteerde uitstekend. Zeventien maal mikte hij het ovaal tussen de palen, hetgeen samen nogeens 34 punten opleverde. Dat alles maakte een totaal van 122 punten. Ook voor de komende weken staan er nog verschil lende oefenwedstrijden op het programma. Het verdient ze ker aanbeveling nu maar eens naar sterkere tegenstanders te zoeken. Oemoemenoe II trok naar Den Haag om daar een oefenwedstrijd te spelen tegen een DIOK-Den Haag combina tie. Na een verdienstelijke wedstrijd verloren de Zeeu wen met 1710. (Van onze sportmedewer ker) PHILIPPINE Naast Wim de Waal uit Axel, gaat er nog een Zeeuwsch-VIaming naar de wereldkampioenschappen wielrennen in Barcelona. De Engelsman Grant Thomas, woonachtig in Philippine zal voor Groot-Britannië name lijk uitkomen in het wegkam pioenschap voor amateurs. En kele weken geleden behaalde Grant Thomas het Engels kampioenschap. Het is echter niet de eerste keer, dat Tho mas naar een wereldkampi oenschap wordt uitgezonden. Ook in 1970 was hij van de partij. Thomas: „Dat kampioenschap liep voor mij niet zo best af. In de wedstrijd zelf voelde ik me erg sterk. Op dat moment echter dat de slag gemaakt wiru, bras mijn kenuig. Voor- aat ik op mijn reserveiiets zat had ik uiteraard al heel wat tijd verspeeld. Als een gek ben ik toen nog in de achter volging gegaan. Maar voor aan was de jacht al begonnen zodat er van bijkomen geen sprake meer was". Deze keer verwacht Grant Thomas dat hij een goede kans maakt om zich bij de eerste tien te rijden. Dat hij op het ogenblik in een uitstekende vorm verkeert, be wees hij wel tijdens het En gelse kampioenschap dat in het kleine plaatsje Hyde onder de rook van Manchester verre den werd- Tien kilometer voor het einde had hij met zijn medevluchter Dave Bose een voorsprong van bijna een mi nuut opgeDOUwd. Het jagende peloton kwam eohter geweldig opzetten en het zag er dan ook naar uit dat de vluchters net voor het einde zouden worden ingelopen. Maar met een laat ste krachtsinspanning lukte het Grant Thomas toch nog om het peloton een paar se conden voor te blijven. Net als de Nederlandse ploeg zal ook de Engelse ter voorberei ding op het kampioenschap deelnemen aan de ronde van Toledo, een vijfdaagse etappe wedstrijd. Op het lastige par koers te Barcelona kan Thomas daarna bewijzien dat hij niet voor niets En gels kampioen geworden is. De Engelse ploeg bestaat ver der uit de renners Phil Ed wards, Doug Dailgey, Phil Gais- syths, John Cleawath en Ien Hollum. (Van onze zwemmedewerker) HEERLEHEIDE Zondag middag wordt in het zwem bad de Hitjesvijver in Heer- lerheide voor de zesde keer de zwemontmoeting tussen Lim burg, Noord-Brabant en Zee land georganiseerd. In de zwemploegen van Limburg en Noord-Brabant werden altijd zwemmers opgenomen die zijn aangesloten bij clubs, die in eigen plaats geen overdekte inrichting hebben. Zeeland kwam echter altijd met de A- selectie uit. Maar door de bouw van vele overdekte zwem- en instruc- tiebaden wordt de keuze voor Brabant en Limburg steeds minder zodat naar een andere opzet wordt gestreefd. De tot nu toe verzwommen ontmoe tingen leverde 2 keer een overwinning op voor Zeeland en Limburg terwijl Brabant een keer als winnaar uit de bus kwam. Hoe de krachtsver houdingen nu liggen is niet be kend zodat het weer een open wedstrijd wordt. De Zeeuwse ploeg kan niet in de sterkste formatie naar Limburg gaan omdat enkele goede jongeren verstek moeten laten gaan. Desondanks heeft de Zeeuwse ploeg wel kans op een goede klassering maar of zij in staat zal zijn de Brabantse ploeg te kloppen moet worden betwij feld. te tijd afdrukken 14.3C min en de limiet hiervoor was ge.' steld op 14.45 minuut. Afgelo. pen dinsdag is de Zeeuwse vertegenwoordiger naar Pa. pendal vertrokken vanwaar de gehele Nederlandse ploeg naar Duisburg zal vertrekken. Vrij. dag zal Schout voor het eerst in de baan komen, want dan worden de series betwist. Als hij de finale bereikt, en dat verwachten zijn clubgenoten zeker, zal hij zondag in baan komen voor die finale- wedstrijden. J. Schout ia 0p die afstand de enige Neder- landse deelnemer. Iets wat volgens trainer A. van Rie al- tijd een klein nadeel is. Van Rie: „Jo is nu alleen en met een ploegmaat kun je altijd een bepaalde tactiek lopen. Zitten er kansen in voor Schout? Van R|ie: „Dat is bijzonder moeilijk te zeggen. We weten allemaal dat hij momenteel in grote vorm is. Maar ja, eik land stuurt uiteindelijk zijn beste at leten en ook hij kent die alle maal niet. Alleen de Zwitser Reifer is voor hem geen onbe kende meer. Maar wat gaat die doen, afwachtend lopen of de aanval kiezen? Het wordt be slist een spannende strijd. Maar ja, we zullen het allemaal weer wel zien. Maar hij ver volgt direct: „Jo moet op het ogenblik zeker niet bang zijn voor zijn tegenstanders". Hij moet natuurlijk op de eerste plaats die finale zien te berei ken en ik dacht dat dit er toch zeker wel inzit. En wie weet misschien zit er nog wel een nieuw Nederlands-record in. Ik zie hem in staat 14.20 min. te lopen. Dat moet er inzit ten." Met Schout gaan verder mee naar Duisburg, Ria Ahleis bij 't hoogspringen, Rik Snoep op de 800 meter en E. Wiellaert eveneens bij het hoogspringen. Door zijn goede prestaties heeft de Heikantse atleet nu ook een sponsor ge vonden. In de Nederlandse at- letieksport is hij de eerste Ne derlander die door Puma ge sponsord zal worden. Dat houdt in dat Schout voorzien zal worden van sport- en re genkledij, en natuurlijk spi kes. (Van onze sportmedewerker) AXEL Na enkele keren achter het net gevist te heb ben, het werd toen geen eerste plaats voor motorcrosser Johan Scheele uit Zaamslag was het afgelopen weekend wel raak. In de internationale motorcross in het Belgische Aalte stond op het meesterschap van Schee le geen maat. Zowel in de eerste als in de tweede man che dicteerde Scheele de wed strijd. In de eerste manche nam Scheele bij de start onverbid delijk de leiding en stond die niet meer af. Halfweg die manche schud de hij ook zijn grootste con current de Belg De Rijcke voorgoed van zich af, en ging met een voorsprong van zes seconden als eerste door de finish. Ook in de tweede man che nam Scheele bij de start de leiding. Negen ronden hield hij die vast, maar pech sloeg hem achteruit. Hij kwam ech ter terug en zou uiteindelijk nog als tweede over de aasi- komstlijn gaan. Bij de nieuwe lingen, die slechts een manche reden was Walhout jr. de bes; te Axelse motorcrosser. Hi) had wel een slechte start, een zesde plaats, maar zou nog drie plaaatsen winst boeken. H. Colijn als vierde gestart, zou als vijfde over de aan- komstlijn gaan. C. Buysse maakte bij de start een slip per tj e, en vertrok als zeven tiende. Maar het jonge talent van de motorcrossclub de M<- Axel reed een geweldige wed strijd en zou als zesde finis hen. Ook Walhout(sen) reed zich in de kijker, hij ging vier renners voorbij en werd ne gende. W. v. Bruggen die ak tweeëndertigste startte ging als vijftiende over de aan- komstlijn terwijl Hamelinck achtentwintigste werd. In de vijfde ronde lag Hamelinck nog op een zevende plaats, maar pech sloeg hem zo ver achteruit. Eindstand internationalen: 1 J. Scheele, 2 J. de Rjjcke B. 3 W. de Witte B. Nieuwelingen: I J. Jansen B., 3 C. Walhout jun., 5 H. Colijn, 6 C. Buysse. 9 C. Walhout(sen), 15 W. V. Bruggen, 28 C. Hamelinck. auisuiKtiiiiWi-

de Stem | 1973 | | pagina 12