R K S TER Kritiek op bouw benzine station Burgemeester Aschoff zaterdag uit ziekenhuis MISSIONARISSEN VRAGEN VERVOER De Stem/De Vrije Zeeuw Schip voer tegen verkeer in Boete voor zwart- kijkster Verdachte riskeerde geen overval Apotheek in centrum Zuidpolder Filmliga Terneuzen opent nieuw seizoen met „Viva la Muerta" Gravenpolder stad streek 1Z■DBHBR8B9 1st TERNEUZEN Terneuzense :iekschool ving nieuwe rlingen n Nederland N.V. i Nederland N.V. EERLING of AS SLAGER EEN MEISJE A. Vermeire e Hontenisse Rijkswaterstaat Twee Zeeuwen botsen frontaal bij Wouwse Tol Crosswedstrijden in Sas van Gent uitgesteld Biervliet Winkels dicht op feestdagen Breskens Breskens Woensdag 22 augustus 1973 vonden voorwerpen „gevonden voorwerk d?-t-pofcommandaa„l rijkspolitie te 's-Gravl"1 geregistreerd- 1 n" iA - visfuik"'} lalschoen (rechts), j 1 rschoentje, l lapjeskat en 1 ge'elkw& ind (Mechelse herder) ietbal Het herenvoet iam van 't Centrum kt taande zaterdag reke*aJ F bus vol supporters 2 deelgenomen gaat worde„ het jaarlijkse voetbalt*? van vv De Krabben uii en op Zoom. Een toernooi met gehouden wordt ii' en op Zoom zelf, maar velden van Ste. Mario T jergen. 16 n dit toernooi nemen i„ zes verenigingen deel oij t Centrum als eni» van buiten Noord-Br» meedoet De andere viif s zijn allemaal afkomst .ergen op Zoom zelf t in twee poules van'dri. 3 gespeeld. tot Zich genomen zorgzame vader, WIELES IVieles-Willemsen namens verdere shebben op don- uur op de alge- plaats voor fami- ed. Herv. kerk te T. n het Cultureel "dag 23 augustus ;oek. 1 TEL. 2246 C. A. van Prooijen aar - Ballet: ook voor vol- I •susjaar 1973/1974; lessen op :nte: Mej. h. Pauwels. irekteur Muziekschool. Hulst e of halve dagen of il alleen in de avonduren. /venste inlichtingen worden 5 verstrekt door de afdeling ilszaken. soneelszaken seweg 44, Hulst, 01140-8100. omstandigheden gevraagd g aan huis wordt geslacht ortiment vleeswaren wordt loende ambitie om dat ta nkeibediening. ienburg. Tel. 01T 77-1450 01177-1568. 1MINGSPLAN ZANDE- NOORD" Hontenisse maakt bekend laaide in artikel 26 van oe Ordening vanaf 27 augus- :en maand ter gemeentese- r ter inzage ligt het door ae van 15 augustus 1973 vast; plan .Kloosterzande-Noora n wijzigingen aangebracht e ter inzage heeft gele®e„' oemde termijn kunnen ztt> ezwaren tot de gemeente* tegen het vastgestelde p» Gedeputeerde Staten van ■g- :omt toe aan een ieder die de wijzigingen, welke pu :t plan in het ontwerp zUn us 1973 neester van Hontenisse, (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN „Het is on begrijpelijk, dat ze op dit punt een benzinestation willen neerzetten. De plaats is er ten enemale ongeschikt voor. Je zal zien dat hier straks heel nt ongelukken gebeuren". Dat voorspelt een van de Ter- neuzenaars, die staat te kijken bij de bouw van het benzine- (Van onze correspondent) TERNEUZEN De Belgi sche staatsloods, L. H. de J. uit Drongen (B.) stond giste ren voor het Terneuzense kan tongerecht terecht omdat hij als loods bij het uitvaren van de haven van Terneuzen, va rende naar Vllssingen, niet de stuurboordzijde van het vaar water had gehouden. Verdachte verdedigde zich door te zeggen dat hij het normaal had gevonden tussen drie voorbij varende schepen en de wal te zijn gebleven. „Volgens artikel 37 mogen we in sommige gevallen naar bakboord uitwijken", zo zei verdachte, die bovendien vond dat het moeilijk was de haven van Terneuzen uit te varen. De officier van justitie, mr. W. Mijnssen, bestreed het eerste gedeelte. „Als de omstandig heden het nodig maken, dat is iets geheel anders", repliceer de de officier. „Er behoeft niet altijd een concreet gevaar te zijn", zo merkte mr. Mijnssen voorts op, „maar men moet zich aan het reglement hou den". Hij eiste f 50 boete (de schikking was f 75). De kan tonrechter, mr. A. van Son, veroordeelde verdachte tot een boete van f 25, „om u in te prenten dat u de reglementen moet in acht nemen". Schipper A. W. P. uit Slie- drecht van de „Arja", groot 357 ton, stond voor eenzelfde overtreding terecht. De schip- por voerde ter zijner verdedi- 8ing aan dat hij zonder het minste gevaar aan bakboord zijde de pas van Terneuzen kon oversteken. „Als ik stuur boord had gehouden, bestond de mogelijkheid dat ik water passerende zeeschepen in ®'jn schip had gekregen en ik moet voor de veiligheid van ®iin gezin zorgen". «Als er dergelijke gevaren bestaan, is uw schip niet ge schikt voor de Westerschelde", 'ond mr. Mijnssen. „U moet ?J™ aan de regels houden". HlJ eiste f 50 (ingevolge de 'oorgestelde schikking). Mr. m Son halveerde dit bedrag, «hipper p. was het er niet mee eens en zei dat hij in een Jmrtgelijk geval het weer zou en servicestation aan de Sche- pendijk hoek Grenulaan. Op het ogenblik is de beton nen fundering van het station gereed en is men bezig met het ingraven van de grote brandstoftanks in de grond. Het bestaande fietspad wordt achterom het pompstation ge legd om verder weer via een oversteek op de Grenulaan het huidige tracé te volgen. Enkele bomen in het bosje achter het station zijn inmid dels gerooid om meer ruimte te verschaffen. Ook deze aan slag op het groen is door om wonenden met lede ogen aan gezien". De oude binnenstad van Terneuzen zit toch al schaars in haar groen. Nu moeten er zo nodig weer een paar mooie bomen sneuvelen", zegt een bewoner bitter. De grootste grief tegen het nieuwe benzine- en service- station, dat door het Terneu zense garagebedrijf R. R. Vis ser zal worden gedreven, be treft echter de onjuiste geach te ligging aan de niet al te brede Schependijk en in de de kruising met de Grenulaan. Daarbij komt nog, dat aan de overzijde van de Schependijk nog een benzine- en service- station is geprojecteerd. „Het uitzicht op de Sche pendijk van weggebruikers die van de Grenulaan de Schependijk wilen oprijden zal door het pompstation ern stig worden belemmerd", is de mening van een andere omwonende. De heer G. Christiaanse op het stadhuis: „Er is veel aan dacht besteed aan de gunstige ligging van het beninestation ut verkeerstechnisch oogpunt gezien. Er is heel wat met het bouwplan geschoven voordat de definitieve situering ver kregen was". Bij Rijkswaterstaat toonde men zich allesbehalve geluk kig met de plaats van het nieuwe benzine- en servicesta tion aan de Schependijk. „We hebben er van alles aan ge daan om de meest gunstige oplossing te vinden. Er zijn bepaalde voorzieningen voor het verkeer getroffen die aan vankelijk niet in het bouw plan voorkwamen. Onder meer zal het verkeer dath et benzi nestation verlaat niet recht streeks de Schependijk op kunnen rijden, maar het zal dat moeten doen via de Gre nulaan. Ook is het servicesta tion meer naar achteren ge plaatst", aldus hoofdingenieur directeur ir. J. Zuurdeeg van Rijkswaterstaat. De grond waarop het benzi nepompstation wordt gebouwd is nog eigendom van het rijk, maar de Schependijk zal binnen afzienbare tijd aan de ge meente Terneuzen worden overgedragen. In dit licht be zien valt het moeilijk voor Rijkswaterstaat zich tegen de wens van de gemeente Ter- neuen te verzetten, die de bouwvergunning voor het ben zine- en servicestation heeft verleend. Maar nogmaals, we hebben gered wat er te redden viel aan het plan, waar we inderdaad niet bijzonder ge lukkig mee zijn", aldus ir. Zuurdeeg. Het gewraakte benzine- en servicestation aan de Schependijk in Terneuzen in aanbouw. (Van onze correspondent) TERNEUZEN „Er is niets gemakkelijker dan naar het postkantoor gaan en een for mulier vragen om uw omroep bijdrage te kunnen voldoen", zei de officier van justitie, mr. W. Mijnssen, gisteren tot de verdachte, mevrouw A. F. S. uit Terneuzen, die een „zwart- kijkster" bleek te zijn. Haar verdediging dat zij door allerlei omstandigheden geen tijd had gehad en daar door sedert januari 1973 nog niet in de gelegenheid was geweest aan haar (kijk) ver plichtingen te voldoen, maakte geen indruk op de officier. Ook niet de bewering dat het (oude) toestel te leen had ge kregen. Mr. Mijnssen eiste een boete van f 100 waaraan de kanton rechter, mr. A. van Son, zich conformeerde. F. C. uit Terneuzen had zijn omroepbijdrage over de twee de helft van 1972 veel te laat betaald en moest daarvoor eveneens voor de kantonrech ter verschijnen. Als verdedi ging voerde hij aan dat een van zijn (kleine) kinderen het girobiljet had verscheurd. Mr. Mijnssen eiste l 25. De kan tonrechter, mr. Van Son, vond f 15 voldoende. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Als ik mijn auto drie straten verder par keer, loop ik het risico een klap op mijn hoofd te krij gen", aldus reageerde R. V. uit het Belgische Oostcamp, die gistermorgen op het kantonge recht te Teneuzen terecht stond, omdat hij zijn auto, na bij het Terneuzense postkan toor op het trottoir had gepar keerd. „Ik moest f 25.000 naar het postkantoor brengen", zo ver klaarde deze kassier van een bank in Terneuzen, „en dan wil ik zo gauw mogelijk bin nen zijn". De officier van jus titie, mr. W. Mijnssen, zei aan deze overtreding niet te zwaar te willen tillen, maar er was toch een overtreding begaan. Mr. Mijnssen eiste f 20 boete. De kantonrechter, mr. A. van Son, vond dat verdachte beter politiebescherming kon vra gen. Zijn uitspraak luidde f 10 boete. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De toe stand van burgemeester Achoff van Terneuzen, die na het ernstige verkeersongeval dat hem en zijn gezin in zui delijk Flevoland overkwam en in het Sofiaziekenhuis in Zwol le wordt verpleegd, dat hij za terdag het ziekenhuis mag ver laten. Burgemeester Aschoff zal echter nog enkele weken bij goede vrienden in Epe verblij ven in afwachting van het mo ment dat zijn 8-jarig dochter tje Jeanette, dat eveneens in het Zwolse ziekenhuis ligt, zo ver is hersteld dat zij naar het Julianaziekenhuis in Terneu zen kan worden vervoerd. Het meisje zal daar nog geruime tijd op de revalidatieafdeling behandeld worden. De heer Aschoff en zijn dochtertje ontvangen nog da gelijks talrijke blijken van medeleven en wensen voor een spoedig en volledig her stel. Vooral Jeanette Aschoff mocht reeds honderden prent briefkaarten en door kinderen zelf gemaakt tekeningen ont vangen. Wanneer het verdere herstel van burgemeester Aschoff en zijn dochtertje zich voortzet ligt het in de ver wachting dat zij in de derde week van september naar Ter neuzen zullen terugkeren. Het ls nog niet bekend wanneer burgemeester Aschoff zijn werkzaamheden zal kunnen hervatten. (Van onze correspondent) WOUW Gistermiddag omstreeks halftwaalf vond op rijksweg 17 ter hoogte van de Wouwse Tol tussen twee Zeeuwen een ongeval plaats, waarbij een personenauto zwaar werd beschadigd. R.S. uit Middelburg reed in een file over de rijksweg in de richting Bergen op Zoom. R.R. uit Terneuzen kwam ui» de andere richting met een vrachtwagen met aanhanger De personenauto kwam iets te ve naar links en werd door de vrachtwagen aangereden. De vrachtwagen liep slechts lichte schade op. Niemand werd gp- wond- (Van onze correspondent) SAS VAN GENT Wegens ziekte van de organisator van de crossclub De Knalpijp zijn de wedstrijden, die gepland waren voor 5 september a.s. uitgesteld tot mnader te bape- len datum. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een van de urgentste voorzieningen die het inmiddels opgeheven wijkcomité Terneuzen-Zuid op zijn verlanglijstje had staan komt binnenkort in vervulling. In het winkelcentrum Zuidpol der is dezer dagen een begin gemaakt met de bouw van een apotheek van de heer A. J. Klaassen, thans gevestigd aan de Noordstraat in de Terneu zense binnenstad. De nieuwe apotheek heeft een oppervlakte van 240 vier kante meter. Bij de apotheek zal ook een woonhuis worden gebouwd. Er wordt naar ge streefd de apotheek in de loop van maart volgend jaar open te stellen. Het gemis van een apotheek in het sterk uitge breide Terneuzen-Zuid wordt al verscheidene jaren in dit stadsdeel sterk gevoeld. Voor al bij slecht weer is het voor de bewoners van Terneuzen- Zuid erg bezwaarlijk om met hun recepten naar een van de twee apotheken in de oude binnenstad te gaan, een af stand van bijna drie kilome ter. Hengelen De hengelsport vereniging De Oude Haven in Biervliet heeft haar derde wedstrijd gehouden die mee telt voor het elubkampioe- schap. Er waren 51 deelne mers die hun vissersgeluk be proefden in de brandvijver bij het bejaardencentrum. De vangsten vielen echter zwaar tegen. Bij de jeugd won An dreas Kalkman, tweede werd Johnny van Hout en derde Ed win Naeye. Bij de ouderen legde E. Huyserick beslag op de eerste prijs. Tweede werd hier mevrouw Van der Velde- De Meijer en derde A. van Hout. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De stich ting Filmliga Terneuzen heeft haar programma voor het sei zoen 1973-1974 gereed. De reeks van tien filmvoorstellin gen wordt op donderdag 27 september geopend met „Viva- la Muerta" van Fernando Ar- rabal. Het ligt in de bedoeling de films weer te vertonen in de kleine benedenzaal van het Luxortheater. Na 27 septem ber worden, elke keer op don derdagavond, de volgende rol prenten vertoond: 25 oktober Shawdogs van Sam Pecking- pak, 22 november Teorema van Pier Pado Passolini, 20 december Family Life van Kenneth Loach, 17 januari Het Gezicht van Ingmar Bergman, 7 februari Rachel van Paul Newman, 28 februari Joe van John Avildsen, 21 maart Ada- len 31 van zo Wilenberg, 18 april Punishment Park van Peter Wathins en 2 mei Wa gen naar Wenen van Karei Kachiner. De hoofdfilms worden voor afgegaan door korte films. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Het Han delscentrum Terneuzen (HCT) geeft de plaatselijke winke liers met betrekking tot de winkelsluiting op de komende feestdagen het volgende ad vies. 5 September (nationale feestdag)winkelsluiting ge durende de gehele dag: St.- Nicolaas- en Kerstperiode: geen gebruik te maken van de mogelijkheid om op de zater dagen 1 december en 22 de cember de winkel na 18.00 uur open te houden. Het HCT ad viseert voorts de winkeliers mee te werken aan een be perkte openstelling van de winkels voor St.-Nicolaas tot de avonden van 28 tot en met 30 november alsmede 3 en 4 december en voor Kerstmis tot de avonden van 19 tot en met 21 december. Het HCT doet een beroep op de winkeliers hun zaak op de maandagoch tenden van 3 en 24 december geopend te houden en zo wei nig mogelijk gebruik te ma ken van de mogelijkheid de winkels tot uiterlijk 22.00 uur open te houden. Schieting Aan de schieting gehouden ter gelegenheid van de visserijfeesten in Breskens hebben meer dan 50 schutters deelgenomen. De organisatie van de wedstrijd kwam mede tot stand dank zij de ha-rnd- boogmaatschappij Sint-Sebasti- aan uit Aardemburg. De uitslag was als volgt: Hoofdvogel; J. Pitoe, Malde- gem (B), zijvogels J. Pitoe (2 x). H. de Ruijsscher, Hoofd plaat en mevrouw Vermeire, Eede. Vismijn Aan de vismijn te Breskens werd aangevoerd: 7910 kg. export garnalen 2.77- 4.42, 1278 kg. pellerij garnalen 1.53-5-50, 6673 kg. bot 0.48- 0.76, 65 kg. schar 1.10-1.26, 4167 kg schol 1.38-2.61, 4536 kg. tong 9.35-13.85, 360 kg. tarbot 3.17-9.29, 44 kg. griet 2.00-4.93, 163 kg. kabeljauw 0.84-3-00, 3 kg. wijting 0.82, 17 kg. rog 2.02-2.66, 94 kg. ma kreel 0.65-1.20, 665 kg. poon 0.40-1.71, 162 kg. haai 0.40- 1.73, 32 kg baars pl herder 1,77- kg. baars plus herder 1.77- 5-81, 9 kg. tongschar 4.01-4.08, 8 kg. krab 0.72-1.51, 2 kg. zonnevis 2.06, 14 kg. steenbolk 0.83. (Van een onzer verslaggevers) HOLST Zo'n twintig jaar «Wen liet de Missie Ver fmiddelen Aktie bij ons J. slechts een schuchter ge- horen. Want auto's, moto- 11 en boten voor missionaris- i leken wat luxueus in een waarvan de bevolking üeh ln hoofdzaak fietsend '«Plaatste. j.ïf He tijden zijn veran- Nederland is een land Zelf om°bilister» geworden. jels net tweede autootje vooi r 's geen voorrecht jjer voor de rijken. De auto een gebruiksvoorwerp ge- Dat zal dan ook we) Wen zijn dat de MIVA iri«- vei'v°ersnood onder de »adroi,nai?sen nlet veel meer („.„dan veger een be- Elanden46 d0e" °P -aik' rs. Dit weekeinde Pi de landelijke bliksem- t(. gehouden: kerkcoilec- i,„n een <jjro-actie (27 22 49 ijjè.MjVA Amsterdam). De o hoopt daarmee vijftig procent van de binnengeko men aanvragen te kunnen rea liseren. Waar het om gaat? We kunnen dat het best aantonen met wat enkele missionarissen uit ons eigen gebied schrij ven. Zuster Fermont schrijft de MIVA vanuit de Nieuwe He- briden: „Ik vraag uw hulp om ons hier in staat te stellen een nieuwe boot te kopen. Onze boot. St -Paul is tijdens een cycloon, welke drie dagen bo ven Sao heeft gewoed, gezon ken. Het was een eenvoudige boot van negen-en-een halve meter, en die drie ton kon laden. Comlort was er niet op: geen tafel en stoelen, geen toi let of slaaphut. Maar we kon den er ons werk goed mee doen. Ik ben verpleegster in dit gebied Sao is de hoofd plaats, vandaaruit kan ik te voet oi per boot de andere plaatsen bereiken. Dikwijls moet ik dan heel de kust af varen. Dat is niet gemakkelijk omdat de zee zelden rustig is. Hoewel het maar een goede tachtig kilometer is, hebben we geen vervoer meer over water. We moeten nu over het eiland lopen, waar geen wegen zijn, maar alleen bossen en heuvels. Het is erg vermoei end. Je kunt ook haast niets meenemen. Een fiets is ook geen uitkomst, omdat je jezelf een weg moet banen door de bossen en rivieren moet door waden. Een boot is hier on misbaar. Tijdens zijn verlof in Ne derland begin van dit iaar, neeft missiona.-is Cosmas Pe ters uit Hulst, de MIVA om een motorfiets gevraagd. „De MIVA-fiets gebruik ik nog trouw in Perdagangan In donesia. Maar met het stijgen der jaren en met de blijvende hitte, wordt voor langere af standen 15 tot 20 km een fiets wel bezwaarlijk. Veertig tot vijftig kilometer per zondag of soms op een doordeweekse dag is wat veel. Bovendien raakt men er nogal wat tijd mee kwijt. Collega's hebben me dringend aange spoord om de verderaf gelegen posten te bezoeken met een motorpets, om zo ook langer mee te kunnen. We zijn hier momenteel met drie priesters, waarvan twee Nederlanders en een Javaan. De laatste is vooral belast met pastoraal werk onder de Javanen, die in diaspora leven en vooral op de plantages wonen; hij rijdt daarvoor afstanden van 100 tot 200 km. Mijn andere collega heeft een motorfiets, die ech ter geregeld in reparatie is. Zo is hij de laatste tijd weer aan het fietsen: vijf uur heen en vijf uur terug. Samen verzor gen wij de 25 posten. U be grijpt, dat er beter vervoer moet komen. Indien u mij een motorfiets zou kunnen geven, dan zouden we hier in Perda gangan beter kunnen werken Mogen we op uw hulp reke nen?" R. van Waesberghe uit Hulst is begin van dit jaar weer naar Tanzania vertrokken. Een van zijn zorgen onder de va kantie was het veilig stellen van zijn vervoer voor de eer ste jaren. Terugkeren zonder vervoermiddel was terugkeren zonder iets te kunnen doen, want zijn gebied van Mbamba telt 12 missieposten. Om het pastoraal werk te kunnen ver richten onder de zeer ver spreid wonende christenen, en om het ontwikkelingswerk te begeleiden is de aanwezigheid van deze missionaris vereist tot in de verst afgelegen dor pen. Vlak voor zijn vertrek naar Tanzania heeft hij de MI VA gevraagd om bij te sprin gen in de aankoop van een Volkswagen. Vanwege de ur gentie heeft de MIVA alvast geholpen en de auto kon naar Tanzania verscheept wor den. Het ontbrekende bedrag hoopt de MIVA bijeen te col lecteren in het dekenaat Hulst op MIVA-zondag. Drie redenen voert pater W. Weemaes aan om geholpen te kunnen worden aan een boot met motor. Zijn missie ligt midden op het eiland Bougain ville en zijn werkgebied wordt doorsneden door tal van rivieren. Bij regenval is het onmogelijk er met een landro ver doorheen te rijden en blij ven de mensen aan de andere kant van de rivieren versto ken van hulp; vooral voor ern stige zieken is dit dan fataal. Het pastoraal werk kan door deze situatie- niet altijd regel matig plaatsvinden, en dan wachten de mensen op de zon dagen tevergeefs op hun pries ter. Tenslotte zouden de men sen van dit gebied heel goed aan de kost kunnen komen, indien er maar transport mo gelijk zou zijn voor de afvoer van groenten en aardappelen naar Kieta. Pater Weemaes is zo gelukkig een goede mon teur op de missiepost te heb ben, die voor de boordmotor kan zorgen. Willy Weemaes hoopt op MIVA-zondag zijn boot met motor te mogen ont vangen voor zijn missiepost Asitavi. AXEL Centrum Expo, open van 14.00-17.30 u. en van 19.00- 22.00 u. Amusementshal van 21.00- 01.00 u.: trio Cees de Nijs met gebroeders Brouwers. BERGEN OP ZOOM Koxy 14.00 u.: Woody Woodpecker-festival; 20.00 u.: The last tango in Paris 18 j. Etcetera, Molstraat, expositie kleingrafiek uit Oost-Europa (t.m. 31 aug.). Geopend ma. t.m. vrijd. van 13.30-17.00 u„ zat. en zond. van 13.30-18.00 u., bov. vrijd. van 19.00-21.00 u. Hal stadhuis, kunstwerk van de maand van Ruud Nijn- dorff (t.m. 31 aug). Markie zenhof, In-kijk-in (t.m. 2 sept). Geopend ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u., zat. en zond. van 14.00-17.00 u. GOES Museum van N. en Z.-Beve- land, jubileumtentoonstelling van de WMZ (t.m. 30 sept). Van 9.00-12.00 u. en van 19.00- 22.00 u. HULST Galerij Van Geyt, Steen straat 2, expositie van Bru- ens, tekeningen en schilderijen int. kunstenaars, keramiek (t.m. 5 sept). Geopend werkd. van 9.00-12.00 u. en van 13.00- 18.00 u„ zond. van 14.00-17.00 u. DE KLINGE Fr. Frankaert de Buus 15.00 u.: schieting. MIDDELBURG Molenwater, miniatuur Wal cheren, dag. van 9.00-17.00 u. Rijksarchief, expositie van de abdij van Middelburg (t.m. 1 sept.) Van 9.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u. Zat. van 9.30- 12.30 u. Zeeuws Museum, Ab dijplein 3, expositie werken van Jacques Prince (t.m. 31 aug). Werkd. van 10.00-12.30 u. en van 13.30-17.00 u. Zat. en zond. van 14.00-17.00 u. NISSE Kunstgalerij De Mooie Staak, Ronde Polderdijk 1, siersmeedwerk, schilderijen en glasschilderijen. Open van wo. t.m. zond. van 10.30-13.00 u. OOSTBURG Ledeltheater 20.00 u.; Turks Fruit 18 J. Vrm. ziekenhuis Vlandriaae, expositie Van Leye tot Schel de (t.m. 1 sept). Ma. di. do. en vrijd. van 14.00-18.00 u., wo. en zat. van 13.00-21.00 u. ROTTERDAM Lijnbaanplein 12.30 u.: Concert door de Politie Har monie Vereniging. Openlucht theater 14.00 u.: Limburgs Jeugdtoneel met „Tijl Uilen spiegel bij dc Chinezen". Schouwburg 20 15 u.: Jas- perina de Jong in haar grote EGO-trip. De Doelen (grote zaal) 20.15 u.: Roemeens Staatsorkest. Groote Schouwburg 20.15 u.: „Im weissen Rössl" door de Hoofdstad Operette. Volkskoers De uitslag van de in Breskens verreden volkskoers ter gelegenheid van de visserijfeesten is als volgt: 12-14 jaar: 1. D. Oosterling, 2. A. v.d. Velde, 3. R. Dae- nen. 14-16 jaar: l.A Koster, 2. R. den Dunnen, 3. W. Mout- haan. 16 jaar en ouder: 1. W. Dui- ninick, 2. F. Meyaart, 3. l. Jonkmam. SAS VAN GENT Galerij Uilenspiegel, West kade 71, expositie Helmie van Melle met pentekeningen en olieverfj es, Henny van Zunde- ren met pentekeningen. Ham ster Keurs met schilderijen en Amdré Verhei je met beeld houwwerken (t.m. 31 aug). Dag. van 9.00-18.00 u., vrijd. tot 21.00 u. Op zond. en ma. gesloten. SLUIS Raadskelder Expositie Gilbert Lingier uit Oostende met schilderijen (t.m. 5 sept). Open van 10.00-13.00 u. en van 15.00-18.00 u. ST-ANNA TER MUIDEN Vrm. Gemeentehuls, exposi tie werken van Jos But en baron R. de Meester de Bet- zenbrouck (t.m. 15 september). Dag. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. SOUBURG Bachten Poorke 20.00 u.: concert door brass-band „Ceci lia". VEERE Museum Schotse Hulzen, ex positie ter herdenking van Maurice Goth (t.m. 15 sept). VLISSINGEN Stedelijk Museum, Bellamy- park 19, expositie Rail en Wa ter (t.m. 15 sept). Ma. t.m. zat. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. Zondag van 14.00-17.00 u. WESTDORPE Galerij Troutzaerte, Singel 43, expositie keramiek van Zaalberg (t.m. 31 aug). Di. t.m. zat. van 9.00-18.00 u., zond. van 14.00-18.00 u. IJZENDIJKE Oude Korenmolen, expositie kunstenaars uit de Zuidelijke Nederlanden (t.m. 29 sept). Ma. t.m. vrijd. van 10.00-12.00 u. en van 14.00-17.00 u. en zat. en zond. en feestdagen van 14.00-18.00 u. ZIERIKZEE Burgerweeshuls, Meelstraat 27, expositie Egypte, dodeti- kunst als levenskunst (t.m. 2 sept). Gemeentemuseum, ex positie Ramp 1953-1973, (t.m. 31 aug.). Dag. behalve op zond. van 10.00-12.00 u. en van 13.30-16.30 u. ANTWERPEN Middelheimpark, twaallde Biënnale voor beeldhouwkunst (t.m. 8 okt.). Van 10.00-20.00 u. Stadsfeestzaal, Meir, exposi tie: „Alles over het leven m de Europese havens (t.m. 16 sejot). Open van 12.00-19.00 u. en zon- en feestd. van 10.00- 17.00 u. Intern. Cult. Centrum, Meir 50, hedendaagse Vlaamse schilders en beeldhouwers. Eerste Belgische Salon van de jonge fotografen (t.m. 25 aug.). Sterckshof, Deurne, ex positie Europese verzameling van wandtapijten (t.m. 16 sept). Open van 10.00-17.00 u., op zat, zond. en feestdagen tot 18.00 u. op di. van 19.00-21.00 u. Volkenkundig museum, Gil- dekamerstraat achter stadhuis. Expositie van iconen uit Slo wakije (t.m. 2 sept). Alle da gen behalve ma. van 10.00- 17.00 u. BRUGGE Huidevettershuis, expositie Scheppend ambacht in West- Vlaanderen (t.m. 31 aug). Dag. geopend van 15.00-18.00 u. GENT Cent. v. Kunst en Cultuur, St.-Pietersabdij, retrospectieve Octave Landuyt (t.m. 10 sept). Werkd. van 14.00-18.00 u., zond. van 10.30-12.30 u. en van 14.00-18.00 u. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland: RAÏONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag lm vrijdag 8.15—12 30 en 13 3017.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie-» ters. Brouwerijstraat 4. tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda maandag t.m. vrijdag 19 0021.00 uur. tel. 01600-22341; zaterdag 9.00—12 00 uur. tel. 01600-49900; zondag 20 00-22 00 uur, tel 01600-22341 BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944 HU1SAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn. Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-7920 privé tel 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland A F Koopthan. kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg. tel. 01180-7764. privé tel 01180 7438. redacteur Midden- Zeeland drs J Buuwmans tel 01100-3405. kant Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030, privé Colijnshol 35 Goes: redacteur te Terneuzen en Kanaalzone G van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-4866 redacteur O Z. Vlaanderen A Verlind kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140- 3751 privé tel 01140-3103: redacteur W Z Vlaanderen: R van der Helm Melkweg 40 Oostburg, tel. 01170-3370; sportredactie Zeeland 1 Koomen tel 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J de Boer. Trumanlaan 10. Axel, tel 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P Konings. tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu. tel 01100-4316.

de Stem | 1973 | | pagina 5