eert over ■subcultuurtje in Zeeland brokkelt af Zeeland krijgt cultuurmagazine Vrouwenraad leert met welzijn omgaan zeeuws Denkend commissaris van aan de Zeeuwse de koningin J11 •gemeester jii o-expo \IUREAU VOOR ALCOHOL EN DRUGS: «u Uitrukken van brandweer kost boeren geld iü 0ECTEUR VISSER VAN H Expo Axel ontvangt 10.000ste Ontspanning Crisis stad streek 0 1raffifflHKW irmer Programma Alcohol Volksdansers oefenen Woensdag 22 augustus 1973 iggevers) :en discussienota het lir>k» erk in Goes. De J!- een weizijnsnota met het .schappelijk elzijn. w iscussiemateriaal voor den, welke het Goese september om 20.00 uut 'an gedachten te wisselen schappelijk welzijn. Deze am worden als de sport, jrele raad voor de sector Be. Er blijkt ook in Goes Krote behoefte aan moge- ;den voor een open en •nele ontmoetingssfeer longeren. nota constateert verder r meer aandacht besteed loeten gaan worden aan pbouwwerk in de Goes» ■nstad en de dorpskernen. vat dit aangaat, spreekt ■ta de verwachting uit dat - toekomst de behoefte rJ zal worden aan een (pskracht. Maar wat op ïoment van het grootste g wordt geacht, is de tot- koming van een samen- ngsstructuur op het on- ■vige terrein. i onze corresDOndent) 1SSINGEN —Op zater- 15 september zal de bur- ester van Vlissingen, drs. l'esterhout, 's morgens om uur de fototentoonstel- Vlissingen nu" openen, wordt gehouden in het pand Bischoff in de Wal- te Vlissingen. De foto- instelling duurt van 15 i september. Iissingen nu", is een foto- pnstelling van een selec- It de beste foto's uit een ledstrijd voor jongeren t.m. 20 jaar. De wed- is uitgeschreven in het van de festiviteiten van 100-jarige bestaan van igen als haven-, indus- |n spoorwegstad. >r belangstellenden be- nog steeds de mogelijk- "im met de fotowedstrijd e doen. Het onderwerp is [lissingen van tegenwoor- Beroepsfotografen mogen jan deze wedstrijd deel- Deelnemers mogen ten Je 6 foto's insturen. Elk at is toegestaan, maar )nfoto's niet. Zowel de als de negatieven moe arden ingezonden. Enke- /aarden zijn verder: de Isatoren krijgen alle |n over de foto's, tegen slissing van de jury be- geen beroep en de orga- ien zijn niet aansprake- 'oor beschadiging en-of ssing van ingezonden fo- Jeelnemers kunnen hun inzenden tot en met 5 iber. Verdere talichitin- |ïjn te krijgen bij het i van de stichting cultu- gemeenschap Vlissingen welzijnscentrum Bach- imme. Hier zijn ook de .jvingsformulieren te ha zel bij het VW-kantoor Paul Krugerstraat te Igen. „OEMENDAALSE beeld- t Eugene van Lamsweer- :ft als eerste Nederlander ■ix de la Jeune Sculptu- wonnen. Deze prijs wordt ks uitgeloofd tijdens de ationale tentoonstelling a Salon de la Jeune Sculp- lie dit jaar in het Jardin xembourg in Parijs is ge- zwaar belast wordt, ïroep doen op de kerken klok terugdraaien. De i zijn na de Tweede loorlog begonnen niet isactiviteiten, maar heb- t werk sinds een jaar ot eeds meer overgedragen overheid en het P®.r initiatief. Bovendien, beheerscommissie, ,z kerken zelf financieel k. Door de uitslag van imeenteraadsvergaderm» Ie stichting zelf zor®e', 4000 in 1974. Maar het reidend stuk van de be- anmissie ademt lat men weinig heil opgesomde mogelijk-"®" Seth Gaaikema. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op alle Zeeuwse voordeurmatten ligt dezer dagen een nieuw gratis „magazine", getiteld: „Uit 'n Zeeland". Het in handzaam formaat uitgegeven blad is een roortzetting van de van vorige jaren bekor.ide Uit-krant, maar tan tevens worden gezien als de voorloper van een nieuw, op cultureel gebied gespeciali seerd magazine dat eveneens huis aan huis door de gehele provincie zal worden ver spreid. ,ffit in Zeeland" (102.000 exemplaren) is allereerst het informatiekanaal van de Stich ting Cultuurspreiding Zeeland, it Stichting Uit in Zeeuwschr Vlaanderen de Zeeuwse Volks Vooruitzichten voor donder- dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag 18.00 Ml'. Vrij zonnig en warmer. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 6 tot 14. Min. temp.: van ongeveer nor maal tot 4 graden onder nor maal. Max. temp.: 1 tot 6 graden bovennormaal. fans op een droge periode 'an minstens 12 uur: 95 pro tent, fans op een geheel droog et maal: 90 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon: 6 tot 14. temp.: omstreeks nor- fax. temp.: 1 Javen normaal. tot 7 graden nans op een droge periode minstens 12 uur: 95 pro- tent. fans op een geheel droog et maal: 80 procent. STRANDWEER 9e bewolking van een sto- ingsfront trok gisteravond ■aar België weg. Een hoge- mksebicd geeft nu zonme Je>' met aanvankelijk nog a koele noordelijke wind. mtgeleidelijk naar oostelijke •enting draait. Temperatuur 21 graden. Zeewater 19 "^uitzichten: in de ko- "de dagen fraai strandweer »'n/0n 1311 een zwakke land- le[^Enige stijging van tem- lm! „anz 366 min 4. Rein- n -41 min 3, Straatsburg '1 v p'ittersdorf 400 pi ten «Xau.436 4- P'ocJ"'"- 1,1 '3 "iiri 6, Mannheim 250 Steinbach 115 min 1, utmin 5, Bjngen 143 JKeub 171 min 2. Trier nun 14, Koblenz 172 pl 2, ™rt 280 min 1, Lobith 908 I, Ihinnerdense kop 881 *lL oime?en 708 nlin 8- U j., I> 852 min 4, Eefde IJssel Deventer 249 onv, 3801 n 3443 onv., Borgharen c";V'n 64, Belfeld 1089 pi 1, n beneden de sluis 500 !eriCn' ^"derdag 23 augustus j ®e0 op Zoom 10.13 en 22.54 Ietweert 9.32 en 22.18 Vij,7uz0n 9 06 en 21 40 8 37 en 21.17 "■elduige 10.03 en 22.44 Universiteit, en een groot aan- ta verwante instellingen. Het is echter de bedoeling, aldus de directeur van de Stichting Cultuurspreiding Zeeland, de heer W.H.P. Meerkamp van Embden de Uit-krant uit te bouwen tot een medium waar in alle organisaties, instellin gen en personen die iets cultu reels onder de mensen bren gen, publiciteit te krijgen. Dat betekent dat de Uit-krant waarmee sedert enkele jaren het Zeeuwse theaterseizoen wordt ingeleid, nog meer dan tot nu toe op de algemene culturele toer zal gaan. De Uit-krant heeft als vooi teken voor de nieuwe redacti onele formule een ander jasje aangetrokken. Het formaat is van dagbladafmetingen terug gebracht tót' 20 bij 27 centime ter, het is op zwaarder papier gedrukt, en bovendien in kleur-offset. Gisteren werd een Uit-krant-nieuwe stijl door zijn redacteuren, de he ren Merkamp van Embden on Aart Janszen, min of meer of ficieel gepresenteerd. Het blad verschijnt in drie ed'ties. voor resp Zeeuwsch-Vlaandereu, Midden- en Noord Zeeland. Elke zes weken wordt de glo bale informatie, die de Uit- krant verschaft aangevuld of opgefrist door een aparte uit gave, die kortere cultuurtijd- perken overspant, dan deze Uit-krant, die voor het hele seizoen bedoeld is, kan doen „Uit in Zeeland", geeft nu een overzicht van het evene mentenseizoen 1973'74. Het geen er op de komende, lange avonden in de Zeeuwse schouwburg- en concertzalen te doen is, vormt een aardige weerspiegeling van het cultu rele gebeuren in de Randstad. E is veel cabaret (Fons Jan sen, Don Quishoking, Henk El- sink. Hans Otjes, Albert Mol. Seth Gaikema, en anderen, maar tevens toneel dat de tand des tijds heeft doorstaan, waarbij als glorieus hoogte punt „Tartuffe" van Molière, met onder andere Ko van Dijk, gespeeld door de Haagse Comedie. Verder nogal wat blijspelen en musicals in langere speet- series dan men in Zeeland is gewed. „Wat een planeet", de musical van Annie M.G. Schmidt, loopt praktisch een week. Hetzelfde geldt voor Seth Gaikema's show „Elf verdwazingen". Eigentijds pro bleemtoneel komt mondjes maat in het programma voor, zoals de landelijke trend trou wens ook aanwijst. Blijspelen zijn er relatief veel. Op het gebied van opera en operette komen enkele hoogte punten voor als „De barbier van Sevilla", „Die lustige Wit- we" (hoofdstad Operette) ter wijl op concert- en balletge- bied wordt uitgekeken naar het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest, het Amsterdams Philharmonisch Orkest, het Nederlands Kamerorkest, het Limburgs Symphonieorkest en het Nederlands Danstheater. De SCZ en de Stichting Uit in Zeeuwsch-Vlaanderen heb ben voor het nieuwe seizoen de regionale spreiding van culturele evenementen nog weer wat verder aangescherpt. Doublures van opvoeringen binnen een regio komen niet voor, terwijl al voorzichtig wordt tiegonnen met het ope nen van mogelijkheden voor „interregionale theaterabonne menten". De meeste voorstellingen vallen onder het abonnemen tensysteem, maar zoals ons duidelijk te verstaan werd ge geven er wordt voor elke voorstelling een honderdtal kaarten in reserve gehouden voor de vrije verkoop. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er zijn enkele opmerkelijke verande ringen gesignaleerd in dat wat wij kunnen noemen „liet drug-patroon" in Zeeland. De vraag om hulp in acute noodsituaties, het zogenaamde „flippen", is in de loop van 1972 teruggelopen. Tegelijkertijd zijn enkele samenbinden de gewoonten, die voor een belangrijk deel het „under- ground-sfeertje" bepaalden, waarin de roes het aardig doet, aan het verdwijnen. In plaats van de subcultuur, waarin het gebruik van drugs over en weer werd erkend en zelfs gerespecteerd, is er nu •en vacuum aan het ontstaan. Een vermoedelijk gevolg van het tekort aan „opvang" is. dat sommige jongeren op zoek gaan naar zichzelf, of naar wat er van over is. De één vindt de religie, anderen komen via herscholingscursussen toch weer tot een zekere maat schappij integratie. Degenen die noch het een noch het ander hebben kunnen vinden, belanden vaak in crisissitua ties en hebben klinische be handeling nodig. Dit constateert de directeur van het Zeeuwse consultatie bureau voor alcohol en drugs, de heer R. Visser in een be schouwing aan de hand van de jaarcijfers van zijn bureau over 1972. Het bureau heeft zijn ge dragsregel ten opzichte van de druggebruikers gewijzigd. Het accent is hoofdzakelijk komen te liggen op een onmiddellijk opvang van de cliënt, zonder de uitvoerige onderzoeken die (Van onze correspondent) MIDDELBURG De vrou wen, deel uitmakend van de Zeeuwse Vrouwenraad, een overkoepelend orgaan Van veel vrouwenbewegingen, hebb n zich voorgenomen zichzelf te gaan leren hoe zij zich op hei terrein van liet welzijn moeten >ewe:en. Tenslotte zijn zij het, samen met hun organisa ties, die een bepaalde tak aan de welzijnsboom vormen. Het bejaardenwwk en het werk voo- gehandicapten zijn daar twee voorbeelden van. De Vrouwenraad achtte zich nog niet deskundig genoeg op haar terrein, althans als men afguig op de stemmen die in een vergadering klonken. Uit die vergadering zelf kwam het voorstel te komen tol een vor- min.gsweek voor de leden van de raad. Een week is echter om financiële edmen niet mogelijk. Mevrouw Hesselink- Mondr'a. de presidente, reken de voor dat een dag alleen al zo'n f 4900 kost. afgaand op bestaand cijfermateriaal. Dat een week helemaal niet be taalbaar zou zijn. Het w.erd een 36-urige bijeenkomst, en aan het dagelijks bestuur is het de taak een gepast pro gramma, met betrekking op het welzijn, samen te stellen. Mocht de dag een succes wor den. dan gaat men later een bijeenkomst wijden aan de po litiek. Mevrouw Van Wanten, lid van de Provinciale Staten van Zeeland, kon de raad meedelen dat de aanvraag voor subsidie door G.S. posi tief was beantwoord. G S. heb ben Provinciale Staten voorge steld de raad een jaarlijks te rugkerende subsidie van f 5000 te geven. Mevrouw van Wan ten had opgemerkt dat enkele leden van de staten wat hui verig tegenover het voorstel stonden, maar ..met een beetje duwwerk en een paar tele foongesprekken met de leden van Provinciale Staten, moet het wel lukken", zoals zij zei. Waarmee de raad gelukkig was, ondanks het feit dat an dere provincies, zoals de drie noordelijke, beduidend meer voor hun vrouwen over heb ben. vroeger nodig waren, eer het bureau kon besluiten hulp te verlenen. Nieuw is ook, dat de druggebruikers die zich eige ner beweging om hulp tot het bureau wenden, dat kunnen doen zonder dat naar hun naam en adres wordt ge vraagd. Voor het bureau zijn zij hulp-zoekende medemen sen en dat is voldoende reden om de gevraagde hulp te ge ven, zo redeneren bestuur en staf van het Zeeuws consulta tiebureau. Overigens voelt men er weinig voor om deel te hebben om de diverse vormen van alternatieve hulpverlening' (Release e.d.) al zijn er daar mee wel goede contacten. (Van een onzer verslaggevers) AXEL Mevrouw C. 't Gil de is gisteravond als tiendui zendste bezoekster op de Expo in Axel ontvangen. Zij kwam na halftien nog binnen. Me vrouw 't Gilde wist niet wat baar overkwam, want zij werd officieel ontvangen en zij kreeg van alle standhouders geschen ken aangeboden. Van de 635 cliënten die het bureau per eind 1972 in be handeling had, waren er slechts 121 die afhankelijk waren van andere middelen dan alcohol. De sterke drank en het bier leveren de grootste bijdrage aan de statistieken van het bureau. Directeur Visser tekent daarbij aan. dat het alcohol misbruik (of een wijze van gebruik die tot gewoonte en verslaving wordt) zich van ca fé naar de huiskamer aan het verplaatsen is. Het wordt ex tra moeilijk om mensen die wegens alcoholverslaving be handeld zijn, naderhand tegen nieuwe verleidingen te be schermen. Die komen juist vaak uit hun eigen omgeving, die weigert alcoholist als pa tiënt te zien, op hen af, zegt de heer Visser. Trouwens, het zou een goe de zaak zijn, meent hij, als men door middel van'groepsge sprekken de patiënt kon to nen, dat alcohol beslist niet alleen zijn privéprobleem is. Het bureau zou graag de mid delen hebben om bij wijze van experiment eens wat er varing op te doen met groeps gesprekken. Andere wensen zijn: oprichting van een psy chiatrische eerste hulp dienst in Zeeland, stichting van een telefonische SOS-dienst en o.a. de oprichting van een daghos pitaal plus opvangcentrum voor onbehuisden. Voor het eerst na vele weken heb ik de commissaris der koningin weer eens gezien. Tijdens die lange vakanties (of recessen, zoals wij tegenwoordig gaarne zeggen) dreig je elkaar te vergeten. En dat is een vervelend bijver schijnsel van een lange afwezigheid. Het heeft echter ook zijn voordeel als je elkaar een tijd niet ziet. Je bent daarna immers tot een nieuwe, waarschijnlijk objec tievere waardering van elkaar in staat. Zo viel mij, bij het weerzien met mr. Van Aartsen plots klaps de gedachte in: „Hoe zal zijn opvolger zijn?" U weet allen, dat mr. Van Aartsen binnen zeer afzienbare tijd commissaris der koningin-af zal wezen. Het einde van een tijdperk, zo besef ik nu opeens pijnlijk nauwkeurig. Mij interesseert het in verband met de ambtsopvol ging van mr. Van Aartsen niet zo bijzonder welke rechtscha pen figuur er door de konin gin in Zeeland wordt be noemd, maar wel wat voor een soort man het zal zijn. Het 'hoe' is belangrijker dan het 'wie'. Er zijn al een paar profiel-en voor de nieuwe com missaris geschetst. Hij zal ma nagers-capaciteiten moeten hebben, een keihard onderhan delaar moeten zijn, maar tege lijk mild voor de underdogs in onze samenleving. Hij m-oet soepel kunnen zijn en streng. En ga zo nog maar even door. De mensen die profielen voor burgemeesters of commissaris sen der koningin opstellen gaan (vermoed ik) onbewust uit van het ideale vaderbeeld dat zij in hun eigen jeugd meedroegen - een beeld dat men in de puberteit snel ver liest. Maar hoe dan ook ik mis in de profielen v-oor de opvolger van de commissaris der koningin in Zeeland één dwingende eis en dat is deze: De nieuwe commissaris der koningin moet een man met gevoel voor humor zijn- Hij dient, naast het geven Van doorwrochte beleidslijnen, in staat te zijn tot het plaatsen van een kwinkslag, van tijd tot tijd. Hij zal (zo gaat mijn profiel verder) in dat opzicht niet de mindere mogen zijn van zijn voorganger Van Aartsen. Over de kwinkslagen van Van Aartsen zal ik het later nog wel eens hebben. Waar het vandaag om gaat, nu ik nog in de ijle stemming verkeer die bij de vakantietijd hoort, dat is de ten hemel schreiende noodzaak beklemtonen om in dit gewest tot ontspanning te komen. De kwinkslag is een middel tot zulk een ontspan ning. Wij zijn van nature reeds een somber volk (dat merk ik telkens weer, vooral na de vakantie), maar wij verdiepen onze somberheid met behulp van alle communi catiemiddelen die wij bezitten zo hevig, dat het niet langer meer zal dluren of wij worden met zijn allen lijders aan de schuld- en boetetraum-a. Wij zeggen nooit meer eens tegen elkaar dat de prui men dit jaar weer zo geweldig lekker zijn. Wij vertrouwen elkaar nooit meer toe dat we zo gelukkig zijn met de pe riodes van mooi weer die we gehad hebben. We dur- v enzelfs n-iet te denken hoe plezierig de ervaring vam het autorijden op een al te d-rukke dag is.. Hoe zalig een koude douche een bezit van milj oe nen Nederlanders) je huid kan activeren. Hoe leuk het is om naar spelende kinderen te kij ken. Hoe sympathiek oude mensen zijn. Hoe prettig het is dat we veel vrije tijd hebben. Hoe grandioos om naar je werk te fietsen of te wande len. Welke wonderen zich in onze tuin en bloempotten vol trekken. Kortom - wij hebben zo ontzettend veel waarom wij blij en dankbaar zouden moe ten zijn. Onze geest behoort feestelijk-schuim-end als cham pagne te zijn. Maar hoe is het in werkelijkheid? De stem ming in dit land (ik leen even wat bij Wiegel) heeft meer weg van een berg pruttelende, sputterende, onwelriekende bagger. Neem de beeldbuis eens. Terwijl ik juist in verrukking de capri olen van onze huiskat zat te volgen, sprak ene Jaap van Meekeren met opeengeklemde Niet omdat de kinderen of wie dan ook, behept met welke kwaal dan ook, een muur van onverschilligheid bij mij ont moeten, maar omdat wij lang zamerhand het stadium nade ren dat de geestelijke volksge zondheid in gevaar komt. Je kunt niet ongestraft jaar-in- j aar-uit een hele bevolking aanpraten dat het maar een rotzooitje op dit ondermaanse is, dat wij eigenlijk allemaal egoïstische letters zijn dat de regeerders corrupt, de arbei ders monddood, de onderne mers miliieuverpestere en de kinderen zielepoten zijn, zon der dat een dergelijke infectie op den duur ziektebeelden gaat oproepen. 0 Mr. J. van Aartsen. Over zijn opvolging wordt nu al po litieke strijd geleverd. kiezen via de kijkdoos mijn gelukkig gezin aldus toe 'Z o hebt u vanavond kunnen kij ken naair de problemen met mongooise kinderen. Volgende week in Avro-Teievizier-maga- zine: kinderen met aangeboren harafwijkingen. Goeie avond". Eigenlijk moest ieder een zulke uitzendingen dom weg uitschakelen, zoals ik tegenwoordig stelselmatig doe. eindredactie bas augustijn ie Wij zijn zeker in dit Zeeland, waar het leven goed kan zijn, zolang wij dit zelf maar durven te verwachten bezig in een neu rotische crisis te raken. Als je tegenwoordig zegt„Wat een lekker weer vandaag", dan krijg je ten antwoord: 'Ja, maar wel warm". Als je tegen een dame zegt„Leuke japon draagt u daar', tien tegen één dat ze antwoordt: „O, hij komt uit de opruiming hoor". Poneer je de opmerking dat schaken toch een mooie sport is, dan zegt men tegen je: „Sticht maar een werkgroep, dan kan je schaken". Waar moet dat heen? We schamen ons voor de pret tige dingen des levens. Zo kun je nauwelijks leven, laat staan dat je in die toestand iets zinnigs kunt bedenken over de „kwaliteit van het bestaan" of een andere abstractie. Laat men d ekwinkslag als antistof tegen een dreigende epidemie van zelfbeschuldiging en zelf beklag toch niet te laag aan slaan. Om die reden zou ik graag een aanvulling van het profiel voor de nieuwe com missaris zien. Laat men het niet gek vinden om van de nieuwe commissaris een aan leg voor humor te verwachten, die minstens gelijk is aan die van mr. Van Aaartsen. In de profielen staan wel veel gek kere dingen (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De gemeen te Oostburg overweegt om landbouwers, die stro op hun velden hebben aangestoken waarvoor de brandweer heeft moeten uitrukken, de kosten van de brandbestrijding in re kening te brengen. Herhaalde malen de laatste weken loeiden de sirenes van de brandweerwagens. Grote rookwolken van brandend stro wees hen de weg- Het stro Is momenteel niets waard. Kos ten van persen en vervoer zijn hoger dan de eventuele op brengst en het is daarom dat veel boeren er de brand dan maar insteken. „De boeren zijn te zorge loos", aldus brandweercom mandant C. Bron uit Water landkerkje. „Ze gooien er maar een Lucifer in en letten nergens meer op. Bijvoorbeeld niet op de wind die plotseling kan draaien waardoor de brand richting schuur of boer derij komt. En dan worden wij gewaarschuwd". Ook bewo ners van zomerhuisjes hebben regelmatig met angst en beven een achter hun vakantiever blijf woedende brand gadege slagen. De Oostburgse brandweer rukt bij melding uit met twee ploegen. „Maar daar is altijd de hogedrukspuit van Bres- kens bij, want meestal is niet direct in de nabijheid van de brand open water te vinden en met de hogedrukspuit kan on middellijk begonnen worden met de brandbestrijding", al dus de heer Bron. Maar is de brand dan in Cadzand en IJ- jendijke dan duurt het nog wel even eer deze hogedruk spuit is gearriveerd. „Het is dan ook nodig dat wij een tweede hogedrukspuit krijgen, die gestationeerd moet worden in Oostburg", vindt de heer Bron. De tweede eenheid die uit- 9 Brandweer raakt overwerkt door brandende stoppelvelden. rukt is meestal de plaatselij ke eenheid. Die moet zijn wa ter aanvoeren via open water en wordt ingezet als de hoge drukspuit het niet aankan. Het is duidelijk dat de brandbestrij ding een paar lieve duiten kost. „En daarom ben ik er voorstander van om boeren, die zo'n strobrand hebben aan gestoken, minsten-s de kosten van een uitgerukte eenheid in rekening te brengen". Hij vindt het overigens onbegrij pelijk dat men het stro niet op één hoop bijeenbrengt en er dan midden op het land de brand in steekt. Een tweede nadeel bij dit herhaaldelijk uitrukken voor opzettelijk gestichte strobran- den is dat de vrijwillige leden van de brandweer zo dikwijls van hun werk worden wegge roepen. „Tenslotte heeft ieder personeelslid een bepaalde taak in het bedrijf waar hij werkt en iedere keer als die zijn brandweerpak moet aan trekken stagneert het werk. Dat kan aversie kweken bij de werkgevers, wat heel be grijpelijk is, temeer omdat het om uit de hand gelopen bran- de gaat die opzettelijk zijn den gaat die opzettelijk zijn aangestoken. Met wat meer zorgvuldigheid van de kant van de boeren zouden wij niet zoveel keer hebben moeien uit rukken", zo besloot de beer Bron, (Van onze correspondent) HANSWEERT Direct na de grote vakantie zijn alle volksdansgroepen van Vodago en Scaldis druk aan het werk voor de vele demonstraties die door de groepen zullen worden uitgevoerd. Zaterdamiddag 25 augustus vertrekt een gecom bineerde groep van Vodago uit Goes en Scaldis uit Hansweert naar de camping De Wildert in Bosschenhoofd. Daar zal de groep een aan tal demonstraties geven voor de campigbewoners op zaterdag en zondag. Op woensdag 5 septem ber demonstreren alle groepen van Scaldis op het plein voor Kaj Munk in Hansweert. 's A- vonds geeft de kinderdemon- stratiegroep van Scaldis een demonstratie in Nederlandse dansen in Middelburg-zuid voor de wijkvereniging Middelburg zuid. 's Middags zullen leden van Vodago en Scaldis meewer ken aan een televisie-opname die in Veere gemaakt zal wor den in verband met het jubi leum van de koningin. Samen met leden van een andere Zeeuwse groep zullen de volks dansers twee Zeeuwse dansen demonstieren.

de Stem | 1973 | | pagina 3