KRUISWOORDPUZZEL SLAAT MEER AAN DAN PLAKBOEK STIEKEM ZWEMMEN Geen verbetering aan kwaliteit Rijnwater Met sc muziek onduid I- I Over veertig jaar in eik gezin een slachtoffer Weet u dat? I DIJK OPWERPEN TEGEN HET ADVOCAAT JACOVONE ONTVOERDERS VAN PAUL GETTY EIGENLIJK MAAR L DE SICA NIET DOOD Vtomvdog 28 augustus V8Ê3 kleine 14 |;>T HET POESJE Plakboek Giftig Resultaten PRIET PRAAT VVoensdag 22 augustus 19 f" Kruiswoordpuzzels oplossen blijkt een karweitje te zijn. dat veel jongens en meisjes leuk vinden. Hoewel de kruiswoordpuz zel, die afgelopen woensdag in de Kleine Stem stond, slecht was afgedrukt, hebben wc namelijk een heleboel inzendingen bin nengekregen. Van plakboeken maken houden blijkbaar niet veel mensen, want we kregen er niet veel over de vakantie toege stuurd. Claudia im. een zeilboot op het Veerse Meer. XXXXXXXSeXX%XX%XXXXXXX$CXX}CXXXX)t3tXXX)eXX%)tXX%X)eX%XXXXXSSXX%seX*x%xx}exXX%XXto MtSaaamaaeX3tXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX%XXXXStXXX*XX%X<i Jongens en meisjes, die een tekening, verhaal of iets dergelijks in de Kleine Stem willen laten zetten kunnen hun werkstuk sturen naar: De Kleine Stem, Reigerstraat 16, Breda. eindredactie: rieja van aart Er was een eens jongetje Hij had een poesje Het was een snoesje Van bont en satijn Maar zij wilde niet bij het jongetje zijn. Hij trok aan haar staartje Hij trok aan haar haar En dat vond het poesje erg naar Daarom liep ze stilletjes weg Dat was stout zeg! Ze liep door straten, markten, pleinen Maar niemand wilde haar ko pen Ze was erg moe van het lo pen Ze wilden graag naar huis toe gaan Och, had ze dit maar nooit gedaan. Éindelijk krwam ze bij het jongetje aan Die heeft haar toen in bad gedaan Ze kreeg voer uit haar bak je En ging slapen in haar mand Wat was dat naar: reizen door het land. Annette van Onzenoort Geertruidenberg. De meeste kruiswoordpuz zels, die naar ons werden ge stuurd waren goed opgelost. Toch waren er jongens en meisjes die blijkbaar niet goed weten wat een voeg woord is. Er waren er name lijk verschillende die „in" in plaats van „en" invulden. Hier volgt de juiste oplos sing van de puzzel: Horizontaal: 1- avontuur, 7. man 10 van 11 wrak 12 aan 13 dan, 16. e.a., 17. t.l., 18. Neede, 2. nr 21. en, 23. dor, 24. va, 26. ene, 28 belevenis, 31. bu- rola, 33. Ali, 34: os, 36. as, 37. arts. 38. la, 39. Made, 4U. kil, 42. Noach, 45. int, 46. ere, 49. op, 51. eten, 53. er, 54. one, 55. Anette. Vertikaal 1. avond, 2. va, 3. onder, 4. uw, 5. uren, 6- raak, 8. aal, 9. na, 14. Ad, 15. nevel, 17. tennis, 19 E.O., 22. na, 25. ala, 26. eelt, 27. ei, 28. bos, 29. varen, 30. sol, 31. bankier, 32. Raalte, 35- Sam, 37. Ad,. 41. int, 43. ogen/oren, 44. ho, 37, ree, 48. er, 50. pee, 52. non Uit de oplossingen hebben wë er drie geloot, die voor een boek in aanmerking komen. Ze zijn gemaakt door Karin Martens uit Gilze, Carolien v.d. Wetjgaert uit Fijnaart en Erwin van Gimst uit Zuiddor- pe. Natuurlijk krijgen ook Jo- linde en Wilbert Strijtveen, die de puzzel hebben gemaakt, een boek. Alle plakboeken, die wij hebben gekregen waren enorm leuk en goed verzorgd. Alle denkbare dlingen werden erin geplakt. De jongste inzenders hadden alleen maar tekenin gen gestuurd omdat ze nog niét kannen scbrjjvejo, ,- De boeken voor de beste plakschriften gaan naar: Clau dia Traas uit Heinkenszand, Mare de Zwarte, uit Oost-Sou burg en Anja van den Broek uit Breda. Op deze pagina vinden jullie een tekening van Claudia Traas. Verder vinden jullie hieronder eerst een stukje uit het plakboek van Anja van den Broek en daarna een be schrijving over het maken van een pop uit het plakschrift van Mare de Zwarte. Zijn fa milie maakt ieder jaar tijdens de vakantie zo'n leuke pop. Als jullie haar niet zelf kun nen maken is er vast wel ie mand die een handje wil toe steken. „Wij moesten proberen om op briefjes handtekeningen te krijgen want er z-a-tèn vier posten maar - er liepen ook 4 politieagenten en als die je tikten dan moest je het brief je afgeven. Ik had 1 briefje vol, het eerste. En op het tweede briefje had ik al twee handtekeningen en ik zag een agent lopen dus bukte ik maar hij kwam zo onverwachts in eens op me afgelopen dat ik niet op tijd weg kon zijn dus tikte hij mij en zei geef dat briefje maar. Dus moest ik weer een nieuw gaan halen en de derde keer vroeg ik aan een politieagent „Bent u een post". Toen vroeg hij „Heb je dan een briefje" „Ja", zei ik „O" zei hij toen weer en wil de mij tikken maar ik bukte net op tijd weg. Maar toen sloten ze met 2 agenten mij in dus kon ik niet meer weg". Anja vaai den Broek Je hebt een stuk ooid laken nodig, dat net zo groot is als de pop moet worden. Teken me viltstift een leuke pop op het laken. Je moet er wel voor zorgne dat de armen, benen en hals niet te smal worden an ders kun je ze niet opvullen. Vervolgens moet je een even groot stuk laken nemen voor de achterkant. Knip de pop uit (2 keer dus) en zorg, dat er ruimte blijft voor de naad. Stik dg twee lappen nu aan de verkeerde kant op een naai machine aan elkaar. Er moet weleen stukje open worden gelaten, om de lap te kunnen keren en- om de pop op te kunnen vullen. Als vulsel kunnen stukjes schuimrubber worden gebruikt. Als de pop goed gevuld is kan het laatste stukje worden dichtgemaakt. De pop is dan klaar en er kan een naam worden verzonnen De familie De Zwarte geeft de poppen altijd gekke- namen, zoals Pol en Snak" Mare de Zwarte 9 Esther van de Maagdenberg, Etten-Leur, 6 jaar. Conny en Rian van Dorst hebben alletwee een leuk ver haaltje geschreven. Hieronder eerst dat van Rian en dan dat van Conny. Peter en Frank zaïten binnen op een stoed. Ze wisten niet wat ze móesten gaan doen. Opeens zei Peter, rullen we gaan zwemmen in het meer. Goed zei Frank. Maar hun moeder mocht Het niet weten, 's Middags naar het eten zon eter dat moeder het wist had den ze der zwembroek aange daan. Toen gingen ze naar het meer.. Het w-as een heel eind lopen. Tenslotte kw.aimen ze aan, bij het meer in de bossen Peter zei, zal ik een vuurtje aanleggen. Frank zei, heb jij toch wel lucifers bij. Peter zei ja ik heb ze in mijn jas zitten- Frank zocht wat hout bij ei- ksear en Peter stak het aan. Toen deden ze hun kleren uit en gingen zwemmen. Maar in de bossen was ook nog een stroper die alles gezien had wat de jongens gedaan had den. De stroper pakte de kle ren en maakte het vuur uit. Peter en Frank hadden het koud toen ze uit het water kwamen en durfden zo niet naar huis. Maar in de verte zagen ze iemand lopen. Hij had kleren op zijn arm dach ten ze. Ze liepen hem zachtjes achterna. Peter en Frank wa ren nieuwsgierig waar de man naar toe ging. Toen zag Peter dat het een stroper was. Van nacht als het donker was zou den ze proberen de kleren te pakken. Toen de stroper even later bij de hut aankwam kop te hij en ging naar binnen. Toen slioeg het 9 uur. De stro per sliepen Frank en Peter pakte hun kleren. Toen ze buiten waren deden ze ze aan en gingen gauw naar huis. Toen ze thiuis kwamen vroe gen hun vader en moeder waar ze geweest waren. Ze zeiden bij hun vriendjes. Toen zei de va-der kom voortaan wat vroeger thuis en nu naar bed. Jan en Piet zitten aan de slootkamt te denken wat ze vanmiddag gaan doen- Opeens aprongt Jan pp en zegt zullen we gaan zwemmen? Oke zegt Piet maar mama mag het niet merken. Zullen we dan om 1 uur beide bij v-an Dongen gaan staan. Om 1 uur stonden beide bij van Dongen. Het was een heel eind lopen maar om halftwee anagekomen zei Jan zullen we vuurtje maken als we dan straks uit het water komen kunnen we ons eigen warmen. Piet ging hout zoe ken en Jan stook het vuurtje aan.- Toen Jan en Piet zich uitgekleed hadden gingen ze in liet water. Ze hadden veel plezier en spetterde elkaar he lemaal nat en lette niet op de tijd. Maar ze hadden de kleren te dicht bij het vuur gelegd en die brandde langzamerhand met het hout op. Toen Jan en Piet uit het water kwamen en zich wilden laten drogen za gen ze dat al hun kleren weg waren en dus zo naar huis moesten. Toen ze thuis waren kregen ze een flinke straf zon der te eten recht naar bed. En nooit zijn J-an en Piet meer ongehoorzaam geweest. 5? (Van een onzer verslaggevers) 's-GRAVENHAGE Als alles to blijft, zoals het nu is, is er over 40 jaar geen gezin meer zonder dodelijk of ernstig gewond verkeers slachtoffer. Het verkeer eist nu jaarlijks twee keer zo veel doden als de waters noodramp in 1953. Elke zevende verkeersdode is een kind. 70 procent van alle in het verkeer gedode en gewonde voetgangers zijn kinderen en bejaarden. De Nederlandse economie lijdt jaarlijks miljarden schade ten gevolge van verkeers ongelukken. „Wij accepteren verkeerson gelukken als een natuurver schijnsel", zeggen de pressie groep „Stop de kindermoord" en de „Vereniging Bescher ming Voetgangers" in Den Haag. „In onze oer-Nederland- se strijd tegen het water zijn we vindingrijk genoeg, maar tegen het wassende verkeer worden nauwelijks dijken ge bouwd." Het zijn vooral de voetgangers die de dupe zijn van de ver keerssituatie, vinden de beide belangenverenigingen. „In de auto maak je een grote kans te overleven, vooral met auto gordels. Maar onze kinderen, bejaarden en gehandicapten zullen slachtoffers blijven. De oorzaak: DEZE verkeerssitua tie. Bijna niemand rijdt opzet telijk iemand plat. Ze doen het samen, maar de zonde wordt steeds per persoon ge straft. Ons verkeer wordt er niet veiliger door". Voetganger-s zijn dus de slacht offers bij uitstek, waarbij dan bedacht moet worden, dat ie dereen wel eens voetganger is. „Een automobilist, die juist een voetganger in gevaar heeft gebracht, kan even later als hij uit zijn auto is gestapt, op zijn beurt in gevaar worden gebracht door dezelfde voet ganger, die inmiddels automo bilist is geworden." De Voetgangersvereniging Een optimale beveiliging voor de voetgangers wordt alleen bereikt door een volledige scheiding naar plaats van voetgangers en rijverlceer. Ie der zijn eigen weg. Bijvoor beeld door een straat af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer, door een vrijliggend voetpad te maken of een voet gangersbrug of -onderdoorpad. Is scheiding naar plaats niet te verwezenlijken, dan dient een zo volledig mogelijke schei ding naar tijd te worden door gevoerd, door bijvoorbeeld verkeerslichten. Wanneer de scheiding naar tijd of plaats niet volledig is, kan de ernst van de voetgan gersongelukken worden ver minderd door het verschil in snelheid tussen voetgangers en voertuig zo gering mogelijk te doen zijn. Bijvoorbeeld snelheidsverlaging door een andere vormgeving van de straat, Een andere mogelijk heid is de massa van de bij de voetgangersongevalen betrok ken voertuigen zoveel moge lijk te beperken, bijvoorbeeld door het verbieden van zware voertuigen in woonwijken. Bij het begin van het nieuwe schooljaar zijn „Stop de Kin dermoord" en de „Vereniging Bescherming Voetgangers" sa men een actie begonnen, waarin aangedrongen wordt op autovrije routes naar school. Ouderraden hebben van hen materiaal thuisgestuurd gekre gen over de manier waarop ze kunnen inhaken bij deze actie. Een actie, die onder meer in gegeven is door het feit, dat een enquête uitgewezen heeft, dat 60 procent van de school hoofden de omgeving van hun basisschool onveilig vindt. .Eis dat uw woonomgeving in ere hersteld wordt", aldus de actievoerders. „Bekijk met elkaar het verkeer in Uw ei gen omgeving kritisch. Richt buurtcomités op en ver- keersoommissies". „En als de autoriteiten niet thuis geven", aldus ,Stop de Kindermoord" (postbus 6040, Eindhoven) en de Voetgan gersvereniging (postbus 38). Den Haag), „wijs ze er dan op, dat bepaalde acties als het afzetten van de straat, het op breken van straatstenen en het feestelijk planten van bomen in door rijbanen overwoekerde grond eigenlijk voor de hand liggen". „Dit zou geen revolutie zijn, maar het scheppen van de leefbare ruimte, waarop u en uw kinderen recht hebben". (Van onze correspondent) ROME „Het zijn eigenlijk maar erg luie ontvoerders", heeft advocaat Jacovoni dit weekeinde nog gezegd, naar aanleiding van het uitblijven van enig antwoord van de ont voerders van de 17-jarige Paul Getty, kleinzoon van de ver maarde oliemiljardair Getty. Begin augustus heeft Jacovo ni namens de familie nog con tact gehad met een der ont voerders en over de voorwaar den van vrijlating gesproken. Daarna hebben ci- -r'v -ders van de „gouden hippy" niets meer van zich laten horen. „Ik ben het hele weekeinde thuis gebleven, heb naast de tele foon gezeten maar er is weer niets gekomen", aldus mr. Ja covoni gisteravond. Precies vijf weken geleden verdween de jonge Getty, en hoewel er sindsdien enkele malen contact met de ont voerders is geweest, zijn er nog altijd de twijfels of het hier om een echte ontvoering gaat of om een melodrama, een geromantiseerd en in el- kaa gedraaid liefdesverhaal. Vlak voor het weekeinde arri veerde in Rome een wat mys terieuze figuur uit Amerika. Geen directe oom, zoals aan vankelijk werd verondersteld, maar kennelijk een vertrou wensman van de familie van mevrouw Gail Harris, de moe der van de ontvoerde Paul Getty. Deze man zou ook het geld bij zich hebben dat als losprijs zou moeten dienen, maar dan wel het bedrag dat de familie voor de vrijlating van de jon ge Getty wil betalen. De zoveelste absurditeit in de ze ontvoering is namelijk dat er een ultimatum is gesteld niet door de ontvoerders, maar door de familie. Vóór het ein de van de week moet de zaak opgelost zijn en anders zal de familie er zich niets meer van aantrekken, wat de afloop van de affaire ook moge zijn. De zaak is na enkele weken van betrekkelijke rust op nieuw volop in de belangstel ling gekomen nu de activiteiten van de fami lie op een spoedig einde van deze opzienbarende affaire zouden kunnen of moeten dui den. DEN HAAG Je kunt in ieder geval niet zeggen, dat het dr. Anne Vondeling niet ernst is met de door hem van harte ondersteunde po gingen het gebruik van de Nederlandse taal te verbeteren. Sinds de Friese socialist voorzit ter is van de Tweede Kamer, kwam er niet al leen een commissie, die zich naar we mogen aannemen druk bezig houdt met het bestude ren van de mogelijkhe den om het taalgebruik in ambtelijke stukken te verbeteren, ook Vonde ling zelf draagt er waar mogelijk hoogstpersoon lijk toe bij. Dat is enige tijd gele den al gebleken toen Vondeling tot lering en vermaak (meer tot ver maak overigens) invoer de, dat schriftelijke vra gen niet meer gesteld worden door „de heer die en die" of „mevrouw zus of zo", maar gewoon door „het lid die en die". Thans heeft Vondeling opnieuw van zijn hobby doen blijken (al zal het niet iedereen zijn opge vallen), en opnieuw in de sfeer van de schrifte lijke vragen, waarvan Vondeling naar het lijkt persoonlijk de eindredactie voert. Ston den er tot voor kort in die vragen versleten en hopeloos ouderwets aan doende formuleringen als: „Is het de minister bekend..." of: „willen de bewindslieden bevorde ren...", met deze ana chronismen (met excu ses aan de „purist" Von deling we bedoelen natuurlijk uit-de-tijdse- formuleringen) heeft Vondeling definitief af gerekend. Kamerleden vragen nu gewoon aan de ministers: „Weet u, dat..." of „Wilt u bevor deren, dat". Kortom zeer direct en persoonlijk. ROTTERDAM (ANP) Ondanks alle toezeggingen en inspanningen viel vorig jaar geen enkele verbetering van de kwaliteit van het Rijnwater te constateren. Uit metingen blijkt, dat ook in 1972 de lozingen met ver ontreinigde stoffen niet zijn verminderd. Het Rijnwater is daardoor te vergelijken met dat van 1971, dat slechter was dan ooit tevoren. Omdat ook de kwaliteit van het Maaswater nog veel .te wensen overlaat, maken de drink- waterleidingbedrijven in Nederland zich zorgen om de watervoorziening voor de ongeveer zes miljoen mensen die voor wat liun drinkwater betreft afhankelijk zijn van de Rijn en de Maas. Niettemin menen zij, dat een schone rivier haalbaar en betaalbaar is. In haar zojuist verschenen jaarverslag meldt de Rijncom missie Waterleidingbedrijven, dat het chloridegehalte van het Rijnwater op 28 maart van vorig jaar een absoluut record van 368 ing per liter bereik te, Het gemiddelde bedroeg 26 mg. De ministers van de Rijnoeverstaten stelden vorig jaar tijdens het top-overieg in Den Haag de maximaal toe- laarlbare belasting op 200 mg per liter. De drinkwaterlei- dingbedrijven achten dit zelfs nog te hoog. Ook de verontreiniging met zware metalen én andere gifti ge en schadelijke stoffen nam niet af. De hoeveelheid zink, die jaarlijks via de Rijn ons land binnenstroomt is zelfs toegenomen tot 12.500 ton. De vrachten chroom (3000 ton), koper (2500) en lood (2000) zijn ongeveer hetzelfde geble ven. Er worden zo concludeert de commissie, nog steeds zeer veel zware metalen geloosd. Deze zijn schadelijk voor het milieu. Via de IJssel komen honderden tonnen zware meta len in het IJsselmeer terecht. Deze hopen zich vooral in de monding van de IJssel op. De commissie acht het gevaar niet denkbeeldig, dat deze metalen onverwacht vrijkomen. Juist nu de overheid het meer als bron voor de drinkwatervoor ziening heeft aangewezen, vormt dit een gevaar voor het waterleidingbedrijf. Er is een toeneming van de belasting met organische stof van het Rijnwater bij Lobith geconstateerd met 10 a 20 pro cent. Datzelfde percentage geldt voor ammoniak en fos faat. Het bevordert de kans op een storende en schadelijke algenbloei. Het Rijnwater be vat een veelvoud van de hoe veelheden fenolen, die door de wereldgezondheidsorganisa - tie als norm voor oppervlakte water wordt voorgesteld. In 1972 stroomde via de Rijn 25.000 ton olie ons land binen. Dit is minder dan het jaar daarvoor. De Rijncommis sie meent, dat dit voor een groot gedeelte te danken is aan de 5380 afvalolieën die de „gele vloot" in de Bondsrepu bliek Duitsland van de schip-'' pers ontvangt. De Rijncommis sie betreurt hèt, -dat Nederland liet voorbeeld van het buur land niet volgt. Doordat ons land niet het systeem van de ophaalboten hanteert, beslaat volgens de commissie' het ge vaar, dat de schippers die in Duitsland aan de afvaldienst. gewend zijn, in Nederland hun afvalolie in de rivier laten lo pen. Als gevolg van de koelwa terlozingen is de temperatuur van het Rijnwater merkbaar toegenomen. De Rijn is daar door thermisch vrijwel maxi maal belast. Iedere uitbreiding hiervan raadt de commissi# dan ook sterk af. Ondanks de teleurstellende cjjfers is de Rijncommissie op grond van internationale af spraken en toezeggingen door de overheid gematigd optimis tisch omtrent mogelijk suc ces bij de bestrijding van de verontreiniging van de Rijp- Resultaten op korte termijn mogen volgens de commissie echter niet worden verwacht. De al vier jaar durende toene ming van de slechte smaalt van het Maaswater is thans tot staan gekomen. De hoeveel heid stikstofverbindingen cn fosfaten is vorig jaar in vergelijking met 1971 toegeno men. Hetzelfde geldt voor oet ammoniakgehalte. Ofschoon het fluoridegehalte een gerin ge daling onderging is dit °P sommige plaatsen onaanvaard baar hoog. Opvaalend in het Maas water is de stijging van het zinkgehalte van 20 microgram per liter in 1971 tot 58 yopl jaar. De olieverontreiniginê vormt evenals bij de Rijn een ernstige bedreiging voor de kwaliteit van het water. De Rijncommissie is teleur gesteld over de nog steeds toe nemende fosfaatbelasting van de Maas, waarvoor Nederland voor 40 procent verantwoorde lijk is. Dc verantwoordelijk instanties nemen volgens haa een te afwachtende houduk in. Deze zouden een verlag™ van het fosfaatgehalte van wasmiddelen moeten v0 schrijven. De commissie meent, da' een algehele vernieuwing van de Maas slechts succes ka? hebben, als Frankrijk, Belg® Duitsland en Nederland '°l 'n gelijktijdige krachtiger aan pak komen. Nederland zal 111 het overleg slechts serieus ge' nomen worden, als het zelf eerste instantie de eigen maat regelen neemt. „WE WERE BORN to as far as we can fly, tu electric dreams into reality Deze woorden staan op hoes van de laatste (dubbe elpee van de Engelse po] groep Hawkwind en ze vo: men de sleutelzin van bedenkelijk mystisistiscl boodschap, die de groe] verpakt in supersonisch rakettenmuziek, het platei kopend publiek schijnt aa te prijzen. Deze dubbelelpee (live oj genomen in Liverpool) is oi langs, in Nederlands enig serieus te nemen muziekbla „Oor", de plaat van het jaa genoemd. En terecht. Wan Hawkwind is tot nu toe enige popgroep, die een steed populairder wordend denke van grote groepen westers jonge intellectuelen, studente en (ex)-hippies, voor een grt ter publiek muzikaal heeft we ten te vertalen op enkel hecht doortimmerde grammo foonplaten. Dat denkklimaat wordt nie meer bepaald door de bewe ging van Nieuw Links, die eei aantal jaren geleden nog ver antwoordelijk was voor revo luties op bijna alle belangrijk westerse universiteiten. D (Van onze correspondent) ROME De bekende Itali aanse filmregisseur Vittorio d< Sica is laaiend kwaad op d( Italiaanse pers. Een normaa medisch routine-onderzoek ii een Zwitserse kliniek were dezelfde dag nog opgeblazei t°t een hoogst alarmerende spoedopname. De Sica zoi zeer ernstig ziek zijn, van daag worden geopereerd en er moest worden aangeno men dat de filmkunstenaar nooit meer zou werken. „Ik ben niet dood, kijk zelf maar. Ik voel me best, de uitslag van het medisch onder zoek is gunstig en over een Paar dagen begin ik op Sicilië aan mijn laatste film: „II viag- fiiode reis, »De kranten hebben paniek gezaaid, familie en vrienden oeiden ons op om te informe- [6n en. dat alles omdat ik mij n Zwitserland nog eens heb jaten onderzoeken. Er staat werk te wachten en per slot van rekening ben ik al 79" i i t-fv.t:niing it aldus De Sica. aar Waarom dan die opname w ?en kliniek in Geneve, eo„ 116111 gevraagd. „Heel eenvoudig, omdat ik rond Ma- m 1Rem1elvaart in Rome geen j,"5 thuis vindt. Iedereen is nm? Weg en wilde niet lan dwachten''. at laatste is begrijpelijk, p; °P, Secilië Sophia Loren, der Burton, Maria Schnei- w 6n tientallen anderen Vn„„ 6n om met de opnamen hegman. SiCa'S fUm tG /5/o

de Stem | 1973 | | pagina 14