3 LAND 3 Actiecomité nu de gebeten hond op Katendrecht leider rechtse militairen gedood Coup in Laos mislukt Mnkoodjes voortaan centraal gd en verwerkt NOG ONDUIDELIJKHEID OVER AMNESTIE GRIEKSE GEVANGENEN ILING ENAAR Parlementariërs bij Chinese Muur Boete voor zoon Robert Kennedy VVD'er Waalkens noemt lofuiting nu 'ongelukkig' Betaal uw verzekeringen per maand. erging. ::en I feek end totaal de kluts AAN ADRES VAN PORTUGESE MILITAIREN „Ontvoerde journalist nu achter slot en grendel Algemene Bank Nederland 1100-4720. binnenland ITE VL1SSINGEN S leden van de Haagse on- ierwereld in de afgelopen da pathet LAO Nzet Rhodesisch leger opereert in Mozambique Dinsdag 21 augustus 1973 gemeente kan worden ge- it zal voorshands te werk afdeling financiële zaken lingsverkeer). eze functie dienen bereid sschool Zeeland de lessen ileiding voor het diploma siding is vereist het diplo- kelijk van leeftijd en op- 1.017,per maand bjj cantietoelage 7,5%. De ge- aangesloten bij het I.Z.A. osten wordt een tegemoet- 75%. dagen na het verschijnen ten aan burgemeester en "ling onderwijs c.a., Stad- bromfietsen i.g.st. te koop Annaert, Platte- stdijk. e huur aangeboden - ETAGES ook gemeub. ook ruiling, al ien vrijblijvend, 3 Breda, tel. huizen SDIJK l-woonhuis op te aanvaarden RG Co. Beursmak. nstr. 43. Breda, geldleningen U GELD is krijgt niemand uw naam te -ooptijd 1 tot 5 jaar. <INGSBEMIDDELING 18, tel. 030-440107. Gilze (N-B), UWBAAR LENEN t 50.000,- In 24 Discreet Geen Ijtschelding Dij Geen informatie tot SO maanden. ^DJOE" Rotterdam. 010- 020-921747 'S weekends 01O- IVI741 personeel gevraagd G KAPSTER -kapsalon Riské, Dubbele Poort i D RIVER LINE baar luxe Rijn iepen met spoed O KS te richten aan irer Line B.V. p.a. 14-15. Rotterdam, huwelijken D'UNION sbureau dat u vol- ijke voorlichting uw kans op sla- UURLIJK: de \N TOEZICHT twoorde en per- ïiddeling door KEND iCONSULENTE. Postbus 122, 30-14192. Afd. tergen 53. tel.: diversen VERANDEREN leder meester !hristiaan Lem- ien, Nassaustraat 79. (Van een onzer verslaggevers) I „OTTERDAM - De bewoners w ie Rotterdamse haven- Katendrecht zijn sinds «„lusten van het afgelopen I It vrijt' Tot voor k°rt was de Jk verdeeld in twee kam- Die elkaar regelmatig in He haren vlogen. Te weten mensen, die van ouds- 1 de volksbuurt bewo- 1 I en de veelal uit Den Haag afkomstige prostituees en hun uteneurs. Het ziet er echter 7,r uit, dat daar nu nog een rde partij is bijgekomen: Jet Actiecomité Katendrecht, j,t al drie jaren lang noeste injen doet om de prostitu lie uit Katendrecht te verban- gen hebben laten merken deze verbanning niet te accepteren, heeft alle boosheid van de buurt zich plotseling gericht op het Actiecomité dat giste renmiddag duidelijk verslagen bijeen zat in de woning van voorzitter Herman van Eijlv, die vrijdagavond moest zien hoe een dertigtal souteneurs de ramen in zijn huis kapot- gooide. Terwijl zijn vrouw In over spannen toestand de situatie vanuit haar gezichtshoek be commentarieerde („Ik heb schijt aan het wijkorgaan, schijt aan de politie en schijt aan jullie journalisten"), pro beerde van Eijk en zijn men sen de zaak nog wat nuchter der te zien. Een moeilijke op gave, want de feiten liegen er niet om: de solidariteit onder de bewoners is sinds het bruut geweld van de souteneurs naar de knoppen; het wijkgebouw- tje, eens een plaats van samen komst voor vooral de oudere bewoners van Katendrecht, ligt sinds zondagavond in de as; de totale administratie van het wijkorgaan ging eveneens in vlammen op en alsof dat allemaal nog niet genoeg is: van de zijde der overheid werd tot nu toe nog niets ver nomen, dat er op duidt, dat de Rotterdamse bestuurders over tuigd zijn van de direkte noodzaak om wezenlijk iets aan de onhoudbare situatie op Katendrecht te veranderen. Mevrouw Lies Lembke, lid van het wijkorgaan, scharre lend in de verbrande resten van het wijkgebouw, verklaar de gistermorgen waarom de situatie onhoudbaar is:" De mensen zijn bang en dat is niet meer dan logisch. IJ moet niet vergeten, dat hier zeer kinderrijke gezinnen wonen. En ze zijn als de dood, dat hun kinderen wat overkomt. In het verleden vonden de mensen het hier verschrikke lijk, dat hun kinderen soms condooms op straat, dat ze da gelijks geconfrontaeerd werden met de prostitutie, waar ze zelf niks mee te maken wil den hebben, maar nu die pooi ers hier zo hebben huisgehou den als in het afgelopen week end redeneren ze: dan maar liever de oude situatie. Kort en goed: ze geven nu ons de schuld, dat Kateildrecht onrus tig is, terwijl de werkelijke schuld bij de pooiers, de hoe ren en de overheid ligt". Dat de boosheid niet beperkt blijft bij wat emotioneel ge krakeel heeft gisterenmorgen het gezin van voorzitter van Eijk goed kunnen merken. Van Eijk:" Mijn vrouw heeft vanmorgen dc kinderen niet naar school kunnen brengen, omdat ze overal verrot ge scholden werd. Ze heeft zelfs vanuit een rijdende auto te horen gekregen, dat ze zich er maar al vast op moet voorbe reiden, dat ze binnenkort we duwe is". Penningmeester R. Willemse, een 25-jarige buschauffeur, die het vrijdagavond aan de stok kreeg met enkele souteneurs, omdat hij samen met enkele andere buurtbewoners vanwe ge de warmte op straat was gaan zitten en daardoor, vol gens de souteneurs, de "bussi- ness" in gevaar brachten:" Nu is toch wel duidelijk gebleken hoever het al Is gekomen. Om dat die pooiers het recht in eigen hand nemen en een spelletje blufpoker spelen met de buurt, zullen wij het moe ten ontgelden. Is dat nu nor maal? Kan dat dan allemaal maar in Nederland Ik zal U zeggen wie hier de ware schuldige is: de overheid. De overheid, die zich ondanks alle protesten en 80.000 rapporten niets aantrekt van de situatie hier". Bij navraag bij de gemeente bleek de situatie op Katen drecht wel degelijk onze be langstelling te hebben", maar van Rotterdamse zijde erkent men, dat men met de rug te gen de muur staat. De prostitutie op Katendrecht verbieden, betekent dat de on derwereld onmiddelijk zal gaan zoeken naar een alterna tief, omdat de grootste haven stad ter wereld nu eenmaal onmogelijk zonder prostitutie bestaan kan. Zonder meer de ontucht op Katendrecht ver bieden zit er dan ook niet in. Wel hoopt Rotterdam enigszins orde op zaken te stellen door een aantal veranderingen in de algemene politieverorde ning, die inmiddels ter beoor deling zijn voorgelegd aan de gemeenteraad. Die veranderingen houden niet alleen een tippelverbod in, maar ook het verbieden van "het zich binnenshuis van bui tenaf zichtbaar ophouden ach ter een raam". De vraag is echter of deze maatregelen enig effect zullen hebben, om dat bijvoorbeeld het tippelver bod is omschreven als "met kennelijk ontuchtige bedoelin gen" langs de straat lopen. Het Actiecomité:" Maar wie maakt uit wat nu die kenne lijk ontuchtige bedoelingen zijn? Het zal er wel weer op neerkomen, dat de politie een oogje dichtknijpt zolang die hoeren het maar niet te bont maken. Nou, en daarmee zijn we dan na drie jaar strijd nog verder van huis dan ooit tevo ren. VIENTIANE (AFP/Reuter/UPI) In Laos is maandag een staatsgreep van rechtse militairen tegen de regering van prins Soevanna Phoema mislukt. De leider van de re bellen, ex-luchtmachtgeneraal Tliao Ma, is dood en twee van zijn naaste medewerkers, de kolonels Phrany en Bou- leut (respectievelijk belast met de militaire operatie en met voorlichting en propaganda), zijn gearresteerd. De overige verantwoordelijken zijn erin geslaagd per vlieg tuig naar Thailand te vluchten Een aantal opstandelingen heeft zich aan regeringsgetrou we toepen overgegeven. Generaal Thao Ma was in de nacht van zondag op man dag zijn actie vanuit Thailand begonnen. In Laos bezetten zijn aanhangers het vliegveld van Vientiane Wattay, de ge bouwen van het radiostation, nationale ban-k en andere punten. Het wa- voomamelijk eenheden van de luchtmacht die aan de actie deelnamen. Aanvankelijk Ma's actie succes te heb ben en hij liet omroepen de nacht zonder bloedvergieten ■n handen te hebben gekregen, tó leger bleef echter trouw aan de neutralistische prins Soevanna Phoema en kreeg al weer de macht in han- De ex-generaal veronge- iikte met zijn T-28 jachtbom- nnwerper bij de landing op Wattay en overleed later aan si» verwondingen. Daarop Hortte de opstand ineen. De staatsgreep scheen vooral tericht tegen de Pathet Lao. De opstandige luchtmachtmili- hiren hadden het Franse pers bureau AFP laten weten het «iet eens te zijn met de stand mi zaken bij de onderhande lingen met de linkse Pathet Lao. Premier Soevanna Phoe ma zou vorige week hebben gedreigd af te treden als niet de laatste moeilijkheden d'ie een vredesovereenkomst tus sen zijn regering en de Pathet Lao in de weg staan, zouden worden opgelost. Beide partijen onderhandelen al een half jaar over een regeling. De opstan dige luchtmachtmilitairen zou den tegen elke regeling met de Pathet Lao zijn geweest. Generaal Thao Ma leidde in 1964 ook een opstand van de luchtmacht. Hij was toen op perbevelhebber van de lucht macht en voerde met een es kader jachtbommenwerpers een bombardement op Vientia ne uit. Legereenheden die hem zouden steunen, hielden zich op het laatste moment afzijdig en de generaal moest naar de Thaise hoofdstad Bangkok vluchten, van waar hij nu ziin tweede mislukte actie be gon. DE bescherming van kunst voorwerpen dient te geschie den met behulp van de mo dernste veiligheidsmiddelen Aldus de voorzitter van de internationale federatie van kunsthandelaars, Henry Rubin uit Londen, tijdens een dit weekeinde in het Engelse Bath gehouden conferentie. ;Izn een onzer verslaggevers) VUSSINGEN Aan het VJn het jaar zullen in het wjons-Lits-centrum 's-Herto- Mosch dagelijks in alle *Ete zesduizend broodjes macliinaal worden gesneden. Bmeerd, belegd en verpakt, "ic vervolgens hun weg via de I latjes en de minibars in 1 binnenlandse treinen naar 'magen van de reizigers zul ruiden. De broodjes zullen centraal worden gebak- een vast. uitgeba- recept met een calo- c waarde van 120 calorie- Jer stuk. Op het ogenblik Men de treinbroodjes nog acht verschillende bedrij- gebakken. Bovendien ot ernaar gestreefd het as- l''®ent aan beleg (nu alleen "menkaas) te vergroten. ml1 en a°rier werd gister- fc. ^P01' de directeur van Aons-Lits Nederland, drs. van Houten, verteld op tuis mos?elmaaltijd in het ï'il,s'abonsrestauraiït dat in Be ï1 door deze. van ori- iL, "ranse, onderneming jfc geaxPloiteerd, dat van «JT?' Zijn gehoor be- terili een gezelschap van 'nier journalisten, die te» bonden waarrie Sta. 1 A Vl-issingse koffie Cd j'k beter smaakt ba to TP11 orders als gevolg 'la i '"eaIe hardheidsgraad It vWater. Dat is een van iunn.T.Problemen wa-armee tij - 3 te maken heeft ïier...Iaarb]ks tappen van de .fe e«?half miljoen beker- L'tera aan dorstige trein- bits h.j6m"omze'l; van Wagons- raagt 129 miljoen gul- is dus inbegrepen de ""nverhuur; de reslau ratie-omzet beloopt nog geen zes percent). In de doov Wa- gons-Lits geëxploiteerde ho tels. motels en restaurants werd voor dertig miljoen om gezet, in de reisbureau-sector (Wagons-Lits-Cook. Silver- Jet) voor 75 miljoen. Drs. Van Houten vertelde over de treinkoffie nog da-t deze wordt gezet van het „roodmerk" van een bekende Rotterdamse lcoffiefabriek. die jaarlijks vijftigduizend kilo gram aan Wagons-Lits levert. Deze kwaliteit wordt ook door 71% van de huisvrouwn ge prefereerd. Een enquête onder tweeëndertig huisvrouwen lee.-le echter dat er bijna even veel smaken en wijzen van zetten bestaan. ATHENE (DPA/RTR) De amnestie voor politieke gevange nen die Georgios Papadopoelos zondag ter gelegenheid van zijn beëdiging als president van Griekenland heeft afgekondigd, geldt o.m. voor 14 tot levenslang veroordeelden en voor 117 mensen die acht tot 25 jaar gevangen moeten zitten. Dit blijkt uit een lijst met namen die het liberale avondblad „Nea" maandag beeft gepubliceerd. Woordvoerders van de Griekse regering gaven gis teren tegengestelde verklaringen uit over de juiste interpretatie van de amnestie-regeling. (Van onze redactie buitenland) DEN HAAG De Neder landse parlementaire missie die op uitnodiging van het Chinese volkscongres China bezoekt, heeft maandag een uitstapje gemaakt naar de Grote Muur en de Minggraven bij Peking. Na besprekingen mét Chinese functionarissen en een receptie die ambassa deur dr. J. Vixseboxse aan bood op de ambassade, be zochten zij een voorstelling van Chinese acrobaten! De missie die de fractie leiders van KVP, PvdA en VVD uit de Tweede Kamer omvat, en wordt geleid door Kamervoorzitter Vondeling kwam zaterdag in de Chinese hoofdstad aan. Zondag hadden de dertien Eerste- en Tweede- Kamerleden de mogelijkheid een commune of een legeron derdeel te bezoeken, en be zichtigden zij de verboden stad. Zij ontmoetten de vice- voorzitter van de vaste com missie van het Chinese volks congres (parlement), Kuo Mo jo, aan een banket dat de Chinese autoriteiten hun gas ten aanboden. Vandaag zullen de Neder landse parlementariërs de uni versiteit van Peking bezoeken, woensdag vertrekken zij naar Sian, waar zij een museum, historische monumenten en fa brieken zullen bezoeken. Voor donderdag en vrijdag zijn rei zen naar Hangchow en Shang hai gepland. In Hangchow zal de Nederlandse missie de eerste groep parlementariërs die een bezoek aan de volks republiek brengt een zijde- fabriek bezichtigen en een boottocht op het meer ma ken. Het twee dagen durende bezoek aan Shanghai omvat een bezoek aan de tentoonstel ling van industriële produkten, aan de zware industrie en een ziekenhuis, en, zaterdag, be zoeken aan de commune en gesprekken met leden van het stadsbestuur. Via Peking keert de missie zaterdagavond over Karatsji naar Nederland te rug. PRESIDENT Moboetoe van Zaïre beeft meegedeeld dat in het land een groep van veer tien mensen is opgerold die pamfletten heeft opgesteld en verspreid waarin de onafhan kelijkheid van beneden-Zaire wordt geëist. Een tramstel van lijn 3 is maandagmiddag in Amsterdam uit de rails gevlogen, heeft een tegemoetkomende vracht auto geramd en is tegen de gevel van het pand op de hoek van de Ruyschstraat en de Weesperzijde tot stüstand ge komen. Bij deze affaire liepen zeven trampassagiers en de bestuurder van de tram over het algemeen lichte verwon dingen op. De bestuurder van de vrachtauto kwam met de schrik vrij. Van de amnestie zullen wel de 69 personen profiteren die in verband met de eind mei ontdekte samenzwering bij de marine tot omverwerping van het kolonelsbewind voor een krijgsraad terecht zouden moeten staan. Naar in Athene vernomen wordt is ook het onderzoek dat in verband met. dit complot werd ingesteld, te gen de in Parijs wonende con servatieve oud-premier Kon- statin Karamanlis en 17 ande re politici en officieren, ge staakt. Onder de tot levenslang ver oordeelden die op vrije voeten komen bevindt zich de 35-jari- ge Alexandras Panagoelis, die in 1968 schuldig werd bevon den aan een poging om de toenmalige premier Papado poulos te vermoorden. In eer ste aanleg werd hij ter dood veroordeeld. Mede onder druk uit het buitenland werd het vonnis gewijzigd in levens lang. Zijn 26-jarige broer Stathis moet echter in de ge vangenis blijven. Deze werd in januari j.l. tot viereneenhalf jaar gevangenisstraf veroor deeld op beschuldiging van sa menzwering tot het kapen van een verkeersvliegtuig e-n het ontvoeren van buitenlandse di plomaten als gijzelaars die dan in ruil voor Griekse politieke gevangenen zouden worden vrijgelaten. In februari kreeg hij ook vier jaar en tien maanden gevangenisstraf we gens poging om zich aan de militaire dienst te onttrekken. Volgens een Griekse functio naris valt het eerste vonnis van Stathis wel, maar het tweede vonnis niet onder de amnestie. (Van onze redactie buitenland) NANTUCKET De 21-jarige Joseph Kennedy, zoo» van wij len senator Robert Kennedy, is maandag tot een boete van 100 dollar veroordeeld. Districtsrechter George Anastas in Nantucket achtte hem schuldig aan roekeloos rijden. De jonge Kennedy moest zich verantwoorden wegens een verkeersongeval waarbij zijn 18-jarige broer David en twee meisjes deels ernstige verwon dingen opliepen. Het is mogelijk dat de 17-jarige Pamela Kelley als gevolg van ruggegraatletsel voor haar leven verlamd zal blijven. Een door Joseph Kennedy bestuurde terreinwagen waarin hij met zijn broer David en vijf meisjes zat, sloeg vorige week maan dag op een achterweg op het eiland Nantucket voor de kust van de staat Massachusetts over de kop. De 22-jarige Mary Schlaff liep een bekken- en een beenbreuk op. David Kennedy werd aan dc rug gewond, maar hij is al weer aardig opgeknapt. Joseph Kennedy die met zijn moeder Ethel en zijn oom, sena tor Edward Kennedy, in de kleine rechtszaal was verschenen, had verklaard onschuldig te zijn. Hij werd niet als getuige ge hoord. (Van onze redactie buitenland) DEN HAAG Het Twee de-Kamerlid H.P.H. Waalkens (VVD) heeft achteraf een door hem na zijn reis naar Mozambique geuite loftuiting aan het adres van Portugese militairen „ongelukkig" ge noemd. Na zijn terugkeer veertien dagen geleden zei hij op een persbijeenkomst „te twijfelen aan eventuele massa moorden in Mozambique, om dat de militairen van het Por tugese leger die getrouwd zijn of verloofd niet tot dergelijke wreedheden in staat moeten worden geacht". Het leek het Kamerlid te ver te gaan dat mensen, afkomstig uit de be schaafde wereld, zich met der gelijke praktijken bezighou den. In een artikel over zijn reis in het WD-blad „Vrijheid en Democratie" schreef de heer Waalkens: „Mijn uitlating „ik kan me niet voorstellen dat soldaten die verloofd of ge trouwd zijn en uit beschaafde landen komen etc.", acht ik ongelukkig in die zin, dat zij onbedoeld discriminerend werkt en bovendien onjuist is, omdat ik ook wel weet dat slachtingen en misdrijven in de oorlog ook zijn verricht door gehuwden en verloof den". Het liberale Kamerlid deel de in zijn artikel mee, dat hij ln feite zich niet met de zaak van de in „The Times" gesig naleerde massamoorden heeft beziggehouden. Hij had er hier en daar wel over gesproken, ook met verslaggevers, maar werd niet wijzer. De heer Waalkens bracht ook een bezoek aan Angola. Voor zijn vertrek uit Neder land kreeg hij bij een bezoek aan het Angolacomité twee fo tokopieën mee waarop recente aanvallen van de in Angola optredende bevrijdingsbewe gingen MPLA en FNLA ver meld stonden. „Het waren", schreef het Kamerlid in „Vrij heid en democratie", kopieën van originele Portugese leger- kaarten. Uit vergelijking met de originele in het archief van het Portugese leger in dat dis trict bleek, dat het een weer gave was van de situatie in 1971. Op dc kopieën was de datum verwijderd. Over be trouwbare inlichtingen van het Angola-comité l :sproken". Volgens het Angolacomité Is deze bewering van dc heer Waalkens in strijd met een verklaring die hij hierover eerder Teeft gegeven in een dagblad (NRC van 11 augus tus) en tijdens een persconfe rentie in Nieuwspoort na zijn terugkeer uit Mozambique. Toen zou hij volgens het An golacomité verklaard hebben dat de kaartjes uit 1970 zou den stammen. Overigens, aldus het Ango lacomité zijn beide tegenstrij dige verklaringen onjuist. Vol gens het Angolacomité heeft de heer Waalkens destijds van het comité een kopie van de kaart over februari 1972 meegekregen. „Als de heer Waalkens beweert dat deze- kaart identiek is aan de kaart die de Portugezen hem toon den over een nader genoemde periode uit 1970 of 1971 dan had hij er beter aan gedaan ook van deze kaart een foto kopie te maken. Maar een der gelijke zorgvuldigheid past niet in de onderzoekwijze van de heer Waalkens", aldus het Angolacomité in een maandag middag uitgegeven verkla ring. Nu de staat van beleg ln Griekenland ook is opgeheven acht men het mogelijk dat de muziek van Mikis Theodorakis weer ten gehore zal mogen worden gebracht. Het werk van de man die o.a. de muziek schrééf voor bekende films als „Nooit op zondag" en „Zorba de Griek" werd direct na de militaire staatsgreep van april 1967 die de kolonels aan de macht bracht, verboden op grond van de bepalingen van de staat van beleg. Volgens de regeringsfunctio naris gaat het ministerie van justitie, zodra het amnestiede creet in de staatscourant is gepubliceerd, de dossiers van de betrokken politieke gevan genen bekijken. De eerste groep die vrijgelaten wordt, zal bestaan uit 60 officieren. Daarna komen mensen aan de beurt die veroordeeld zijn op beschuldiging van het ver spreiden van valse geruchten of het niet gehoorzamen aan militaire bevelen. ")1 (Van onze redactie buitenland) ROME De Italiaanse poli tie is na langdurige ondervra ging van de Amerikaanse journalist Jack Begon (62) tot de slotsom gekomen dat hij1 helemaal niet door de maffia is ontvoerd. De z.g. ontvoering zou ver band houden met de verdwij ning van een bedrag van on geveer 7 miljoen lire uiit een brandika-st op het kantoor van de American Broadcasting Company. Begon verdween op 22 juli- Hij zou op dat moment bezig zijn geweest aan een verhaal over de maffia. Onmiddellijk werd zijn verdwijning hier mee in verhand gebracht. Af gelopen zaterdag kwam hij plotseling te voorschijn. Hij ligt nu in een ziekenhuis; van daag wordt hij naa-r een ge vangenis overgebracht. Zo zijn we dan opnieuw een nieuwe week begonnen. Nieu we kansen, nieuw geluk. Bui ten mijn raam drenst een licht regentje naar beneden, de vo geltjes fluiten opgewekt hun lied, in het schone Zeeuwse land zijn nu ook weer minder (tijdelijke) inwoners, terwijl Brabant zo langzamerhand weer vol is gestroomd. De meeste scholen zijn begonnen, moeders halen opgelucht adem en missen hun kinderen nu al. Kortom voor een paar gelukkigen niet het gewo ne leven gaat zijn gang weer, we zitten er voor een jaar aan vast en daar doen we verder niets aan. Kop op. Katerdrecht Goed, die Papadopoulos heeft nu wel een aardige schijnbeweging laten zien daar in het land der Hellenen, maar dat wil nog niet zeggen dat we nooit meer berichten krij gen over plotselinge arresta ties van advocaten, journalis ten, hoogleraren, studenten, arbeiders, marineofficieren, landmachtofficieren, lucht machtofficieren, communisten, socialisten, gewone burgers, afficheplakkers, enz. enz. Min of meer mensen, die zo hun eigen (wijze) mening hebben en die ook verkondi gen. En dat mocht niet van de heren kolonels. Zou dat nu wel ineens toegestaan zijn? Met de woorden: „in mijn huis is een leeuw aan de wan del". meldde zich een opge wonden vrouw bij de rivierpo litie van de badplaats Ladispo li bij Rome. Al spoedig bleek dat er drie leeuwen uit een klein circus waren losgebro ken. Twee van de roofdieren lie pen wat rond op het strand en zochten de schaduw op onder een zonnescherm. De derde probeerde tot schrik van de bewoners enkele huizen te be zichtigen. Alles liep evenwel vreedzaam af. De dieren kon den zonder moeilijkheden worden ingerekend. Voetballen J.C. kan-ie wel, die Luns heeft natuurlijk ook vakantie. Daarom horen we zo weinig van hem. Bestaat de Navo eigenlijk nog wel? Jazekerwant de oorlogen in Angola en Mozam bique gaan gewoon door! Wij gaan ook gewoon door. Morgen dus meer. MERIJN LONDEN (RTR) Volgens het Londense blad „Evening Standard" opereert het Rhode- sische leger thans op grondge bied van Mozambique tenein de de oostelijke flank tegen „terroristen" te beschermen. Een verslaggever van het blad, die enige weken in Rho- desië is geweest, meldt nog vernomen te hebben, dat 2.000 man Zuidafrikaanse politie do plaatselijke veiligheidstroepen in het noordoosten van Rhode- sië steunt. (ADVERTENTIES) Veel mensen voldoen hun premies nog op de 'klassieke'manier. Eenmaal per jaar, op meestal ongelegen momenten moet u de nota's betalen. Met de nieuwe ABN Pakket Verzekering betaalt u eenmaand- premie. Een aanvaardbaar bedrag, dat uw budget geen geweld aandoet en dat automatisch van uw rekening wordt afgeschreven. De ABN Pakket Verzekering biedt 26 gangbare verzekeringen, waaruit u kiest welke u nodig hebt. Wij vertellen u er graag meer over.

de Stem | 1973 | | pagina 7