Op VVZF-terrein in Axelse Bos ZEVAC houdt opnieuw rally-cross Fors verlies van Zeeuws zwemteam BLOM WINT VAN RIJSWIJK HVV '24 wint Merwede en RET winnen SUCCES IN TWEE VLUCHTEN VOOR HAAK TAELMAN IN DE ZAAL Van Beers eerste PRESTATIELOOP HANSW. BOYS Van der Poel kampioen MERWEDE OOK BIJ ADSPIRANTEN-PUPILLEN sport Hoogendoorn wint vijf kamp K> Dinsdag 21 augustus 1973 AXEL Zaterdag houdt de Zeeuwsch-Vlaamse automobielsportclub (ZEVAC) weer een rallycross op het terrein van de V.V.Z.F. (vereniging van Zeeuwse fokkers) in het Axelse bos. Nadat de eerste rallycross, gehouden op 31 mei j.l., nauwelijks was afgelopen gingen er zowel van de zijde van het publiek als van de deelnemers stemmen op om dit jaar nogmaals een cross te organiseren. Vooral b(j het publiek, dat toen in grote getale aanwezig was, bleek dat deze in Zeeuwsch-Vlaanderen nog nieuwe tak van automobaelsport, zeer in de smaak te vallen. Ook de deelnemers waren bijzonder enthousiast. Vele van hen waren dan ook met kwalitatief goed materiaal aan de start verschenen, wat dus inhield dat z(j kosten nog moeite hadden gespaard en deze inspanning nog eens graag beloond zouden zien in de vorm van een te houden tweede rallycross, nog in de loop van dit jaar. Een archief-opname van de eerste rally-cross ip het VVZF-terrein te Axel. (Van onze dammedewerker) 's-GRAVENPOLDER In de tweede ronde van het Vier Linden-damtoei-nooi in 's-Gra- venpolder werden slechts twee partijen gespeeld in de ere- groep. Jan Blom versloeg Cees van Rijswijk en Izaak op 't Hof won van Jaap Veer- hoek. In groep A kwam A. Zee- geus tot de volle winst tegen Chr. Korstanje en E. Adriaan- se versloeg D.L. Huissoon. Fa voriet Krijger bereikte tegen M. Quakkelaar niet meer dan remise. In groep B waren de uitsla gen: A. Waterman - M. Nijsse 02, J. Zeegers - J. v.d. Moe- re 11, K.J. de Koeijer - J- Minaard 20. Jeugdgroep: P. Geelhoed - W. Neels 2—0, C. Schrijver - J.R otte 02, R Neels - M. Boogaard 20. Huisdammers: A. Blanken- burgh - C. de Rooy 20, P Westveer - A. v.d Bos 20, J. Ridderhof - C. van Riet 1 L Invitatiegroep: M.P Ver- aluijs - M.v.d Plasse 11. F. Harthoorn - A. Dubbelman 0— O (Van een voetbal- medewerker) TERNEUZEN De junio- renhoofdklas van de KNVB afdeling Zeeland is zaterdag weer van start gegaan, HW Al begon de competi tie erg goed, want tegen streekgenoot Steen Al werd met 5—1 uitgehaald. Axel Al deed het wat rustiger aan, maar was toch ook goed voor twee punten tegen Walcheren Al (10). De andere nieuwe ling deed het heel wat beter, want Bnuse Boys Al won met 51 van Vlissingen. Ook Anneiwuiden Al schoot met scherp tegen Zierikzee Al (5—0). Kloetinge Al liet Middel burg Al zondier kans en won met 31- TERNEUZEN - In dc wed vlucht vanuit Beaumetz, was de liefhebber J. Haak te Hoek zeer succesvol, door bij de Postduivenvereniging 'De Reisduif' te Philippine zowel de vlucht met oude als met jonge duiven op zijn naam te brengen. Ingekorfd werden te Philip pine 125 jonge duiven, hoogste snelheid 1972,-mpm, 1, 2 en .4 en 7 J. Haak, 3 F. J. de Mui- Mul. 5 L. Taalman. 6 R. Lip pens. 8. en 9 L. Moerman- 10 L. Breepoel.Met 35 oude dui ven. 1,3 en 4 J. Haak (1893- mpm). 2 L. Moerman 5 H. van de Hemel. 6 Osw. Haers. 7 F. de Mul- 8 L. Haers. 9 en 10 L.Breepoel. Combinatie Axel-Stoppel dijk met 323 jonge duiven, hoogste snelheid 1989,-mpm. 1, 4 en 9 G. Meijer. 2 J. Ver schuren. 3 en 10 J. den Eneg Engelsman. 5 M. Klaassen. 6 F. Michiels. 7 B Burin. 8 A de Waal. Met 40 oude duiven. Het bestuur van de ZEBAC besloot om hieraan gehoor te geven door in een korte perio de weer een cross te organise ren. Hopelijk hebben de orga nisatoren alel kinderziektes en schoonheidsfoutjes, welke hen in de eerste cross nog parten speelden nu onder de knie. Om deze rallycross zo aan trekkelijk mogelijk te maken, hebben de organisatoren alles in het werk gesteld een zo'n sterk moge'ijk veld van ren ners naar Axel te krijgen. Ge probeerd wordt de Belgische cracks Etienne en George de Smet uit Temse weer aan te trekken, daar deze de vorige keer met hun snelle Honda's bij het publiek veel succes oogstten. Vermeldingswaard is dat George momenteel de beschik king heeft over een nog snel lere wagen, namelijk een Fer- rari-Dino, waarmee hijop 4 augustus j.l. Valkenswaaró in een inter male cross, de op vier na snelste tijd voor zich liet afdrukken. Het be stuur van de ZEVAC hoopt, 1, 2 en 10 J. Giele (2009,- mpm). 3 R. Maas. 4 en 6 A. Schelfhout. 5 A. Peersman. 7 A. Arens. 8 V- Kool. 9 J. van de Berge. Met Moed Vooruit, Boschka- pelle met 180 jonge duiven.l C. Dobbelaar. 2 C. van Doorn, Zaamslag. 3 J. Stallaert. 4 E. Pieters. 5 en 10 T. van Schalk. 6,7 en 8 P. de Vos, Zaamslag. 9 A- Dobbelaar. Met 58 oude duiven. 1, 5 en 6 D. Dobbe laar. 2 Th. Hayette. 3 Jan. de Klerck. 4 EN en 10 Jos. de Klerck. 7 P. de Vos, Zaamslag. 8 Fr. Dobbelaar, Zaamslag. 9 G. de Nus. De Reisduif. Graauw In sa menwerking met De Postduif te Lamswaarde met 66 duiven. 1 L van Vlienberghen, (1907,93 mpm). 2 en 9 Ed. Mattheijssen. 3 A. de Block. 4 A. Maas, 5 Jos. Pardon, 6 Jo. Pardon. De snelle duif, Terhole met 48 jonge duiven.l, 2 en 3 M. Vermiie.(1824.-mpm). 4,6 en dat de beide heren weer be reid zijn de reis naar Axel te maken. Ook de vrouw var> Etienne is aan het rallycros sen. Zij, madame Godelieve de Smet debuteerde vorige week zondag op het circuit de Dui velsberg te Opgrimbie bij Me- chelen aan de Maas, in een rallycross, meetellend voor het nationaal Belgische kampioen schap. Set ZEVAC-bestuur heeft besloten om bij deze rallycross de deelname van de dames te moeten stimuleren. Daar er reeds enkele dames hebben ingeschreven is besloten, dat wanneer er nog enkele dames zich aanmelden, een speciale damestrofee beschikbaar te stellen. Dit houdt dus in dat de inschrijvning voor dames nog steeds open staat. Voor wat de heren betreft is deze reeds gesloten. Ongeveer 60 deelnemers zullen zaterdat van start gaan. Dat de strijd weer hevig zal zijn, staat wel vast. Namen als Ko van de Bossche uit Gapinge, Ettienne Tieleman uit Axel, Jan de Vos uit Middelburg, Fred den Doelder uit Hulst, Jan de Vos uit Zaamslag, Appie den Doel der uit Hulst, Jan de Vos uit Zaamsalg, Apie den Doelder 10 A- Hemelar. 5 L. Heymans. 7 W. Cambeen. 8 J. Schonen berg. 9 Fr. Roelands. In de wedvlucht van het RAYON Rayon West Zuid-Be veland vlogen 708 jonge dui- ven.Winnaar werd M. van Schaick te 's-Heer Arendsker- ke wiens duif een snelheid behaalde van 1955,79 mpm. Plaatsgenoot Joh. Poelman won, 2 en 3, terwijl J. Traats e- veneens te 's-Heer Arendsker- ke de vierde prijs won.5 J. van de Dries, Ovezande. 6 G Verbart, 7 P. Rijk, beiden te 's-Heerenhoek- 8 B. Poelman, Heinkenszand. 9 J. Fransse, 10 J. Buijze, beiden te Lewedorp. Herleving, Kloosterzandc met 191 jonge duiven.l en 9 Th. de Bruin, 1962,7 mpm. 2 en 10 P. Verschueren. 3,4 Een 7 A. Hoefijzers. 5 en 6 A. Colpaert. 8 B. van Goethem. Met 100 oude duiven. 1 Ver- cauteren en zoon- 2002,3 mpm) 2 en 6 R. de Kort. 3 Jos. van Goethem. 4 Jo. Voet. uit Axel en Jaap Mans uit Zaamslag, staan daar borg voor. Er is deze keer een tro fee beschikbaar gesteld door een bar te Axel voor de snel ste uit die gemeente. De klassenindeling is ge handhaafd zoals bij de vorige cross: van 0-1000 cc, 1001-1500 cc en 1501 cc en hoger. In de morgenuren zullen vanaf 10 uur de trainingen gehouden worden, terwijl om 13.00 uur de eigenlijke wedstrijden be ginnen. De sponsoring van öezc tweede cross bleek niet zo'n groot probleem als met de eer ste het geval was. Het Zeeuwsch-Vlaamse bedrijfsle ven heeft kennelijk reeds In gezien dat deze spectaculaire tak van automobielsport bij het publiek zeer gewild is. Als deze keer het succes van de vorige cross wordt geëvenaard zal het bestuur en de sport- commissles van de ZEVAC, serieus gaan overwegen of dc aanpak op grotere wijze moge lijk en verantwoord is. Zo wordt reeds gedacht aan een eigen terrein met een par koer?-. (het woord circuit dur ven we nog niet te gebrui ken", aldus het bestuur) waar de nodige verharde trajecten in zijn verwerkt. Kortom mot een acccommodatie waar iede re ralïycrosser en het publiek recht op hebben. Eer dit ech ter allemaal gerealiseerd kan worden zai van de zjde van het bedrijfsleven toen een be hoorlijke duit in de rallycross- zak moeten worden gedaan. Meerkoeten en het team van de organiserende vereniging geen schijn van kans gaf. De ze categorie speelde een hele competitie. Het team van De Schelde werd respectievelijk met 71 en 70 verslagen. Meerkoeten moest eveneens tweemaal een nederlaag incas seren. Het werd 30 en 50- Tegen Meerkoeten wist De Schelde een verdienstelijk 1 1 gelijkspel te behalen, maar desondanks kwam men toch op de laatste plaats terecht. Meerkoeten won namelijk de eerste wedstrijd van De Schel de met 21, en het 11 ge lijkspel daarna was voldoende om op de tweede plaats te ein digen. Uitslagen A-klas: LAC- Merwede 05, De Schelde - Shell 1—6; Shell - LAC 2—2; Merwede - De Schelde 50; Shell-Merwede 23; De Schelde - LAC 2—3. B-klas: Wrande - Baronie 03: Devel - Meerkoeten 6 0; Donk - Warande 24; Meerkoeten - RET 29; Baro nie - Donk 40; Donk - Meer koeten 41; Devel - Warande 41; poule A Baronie 4 pun- 5 Rob. de Booij. 7 B. van Waes. 8 Th. de Bruin. 9 en 10 Alf. Colpaert. De Postduif, Heikant met 118 jonge duiven, hoogste snel heid 1894,-mpm. 1 Gebrs. Ver schueren- 2 J. van Bunderen. 3 en 8 Ed. van Hooye. 4 en 10 B. Verdurmen. 5 A. Vlassen- rood. 6 Joh. van Houten. 7 L.d'Hooghe. 9 A. Cocquit. Ou de duiven. 1, 3 en 7 H. van Himschoten. 1830.-mpm)- 2 Gebrs. Sturm. 4 Gebrs. van Houten. 5 J. Leenknecht. 6 A. van Isterdaele, De snelle duif, Clinge met 51 duiven.l en 10 A. de Cock. 2, 3 en 8 J. Willaert. 4 A Seghers. 5 E. Pilaet. 6 en 9 J. van de Branden-Ks. 7 P. Brac- kG. C. C. Hulst met 138 jonge duiven, snelheid eerstaanko- inende duif 1969,- mpm.l P. Hiilaert. 2 E. Adriaansen. 3 L- van de Branden. 4 J. Everaert. 5 en 10 J. Geernaert. 6 J. Pieters. 7 en 8 A. Blommaert. (Van onze sportmedewerker) KORTRIJK De Zeeuwse zwemploeg heeft in het Belgi sche Kort rijk een wel zeer ongelijke strijd moeten leve ren tegen de Vlaamse zweom- seleotie. Een week voor de nationale Belgische zwemkam- pioenschappen verkeerden de Belgen in een optimale vorm., die verkregen was in trai ningskampen waarbij zelfs naar Spanje werd gereisd. De Belgische zwembond had dan ook bepaald dat de best mogelijke selectie tegen Zee land moest zwemmen. Zelfs een verschil van tienden van seconden gaf aanleiding tot meningsverschillen tussen de zwemkringen van Oost- en West-Vlaanderen. Na een paar zwemnummers bleek al duide lijk het klasseverschil. Voor de Zeeuwen was het een. onbegonnen zaak. Slechts enkelen wisten door te drin gen tot het erepodium. Ronnie van Ee uit Hoek, weerde zich geweldig op de 100 meter scnoolslag jongens onder de 12 ten, zeven doelpunten voor, 0 tegen; 2. Warande 2 punten, doelpunten 45; 3 Donk 2 punten, doelpunten 28; poule B: 1 RET 4 punten, doelpun ten 132; 2 Devel 2 punten, doelpunten 64; 3 Meerkoeten 0 punten, doelpunten 215. Eindstand waterpolotoernooi: A-klas: 1 Merwede - Dor drecht 6 punten, doelpunten 132; 2 Shell - Rotterdam; 3 punten, doelpunten 106; 3 LAC - -Rotterdam, 3 punten, doelpunten 59; 4 De Schelde Terneuzen 0 punten, doelpun ten 314. B-klas: 1 RET Rot terdam, 2 Baronie, Breda; 3 en 4 Devel en Warande eindstand 41; 5 en 6: Donk en Meer koeten 41. Pupillen: Merwede - De Schelde 71; Meerkoeten - Merwede 03; De Sohelde - Merwede 07, De Sehelde- Meerkoeten 12; Merwede - Meerkoeten 50; Meerkoeten - De Schelde 11. Eindstand pupillen: 1. Merwede 8 pun ten, doelpunten 221; 2. Meer koeten 3 punten, doelpunten 310; 3. De Schelde 1 punt, doelpunten 317. 9 J. Jansen. Met 35 oude dui ven. 1L. Blommaert 1966.- mpm)- 2 J. Everaert. 3 F. Kouijzer. 4 E. Adriaansen. 5 C. de Roeck. 6 H. Blommaert. 7 J. Jansen. 8 Aug. de Kou- wer. 9 Ed. Roelands. 10 J. Weemaes. Nieuw Leven, Koewacht inet 288 jonge duiven.l K- van Hijfte 1935,7mpm). 2 A. de Booij. 3 en 8 W. Verbiest. 4 Gebrs. Elegeert. 5 Th. Inghels. 6 J. de Bruin. 7 G. Pisé. 9 A. Goossens, 10 M. de Cock. Mel 32 oude duiven. 1 en 10 P. van Goethem (1983,7 mpm). 2 W. Verbiest. 3 Cam de Bock. 4 J. Elegeert. 5 L. Belaert, Zuid- dorpe. 6 All. Mariens. 7 G. Jansens. 8 All- de Kind. 9 Raf. Mariens. Jaarlingduiven: 1 W. Verbiest (1942,7 mpm). 2 en 3 Cam. de Bock. 4 Ch. Suy. 5 Raf. Martens. 6 en 9 L.Belaert. 7 Alb. de Kind. 8 R. de La melle. 10 Gebrs- Elegeert. Recht voor allen, Sluis met 175 jonge duiven, hoogste jaar. Hij legde beslag op de derde plaats op slechts 0,4 se conden achter de Belgische winnaar. De Vlissingse Carta Willems vocht zidh op de 100 meter wisselslag naar een der de plaats. De clubgenoten van Carla, Di-ck Schipper en Jaap Keymel, bereikten eveneens ereplaatsen. Diok Sahipper legde de 100 meter schoolslag af in 1.22.0 en dat was een uitstekende tijd voor Zeeuwse begrippen- Ook hij behaalde een bronzen medaille. Jaap Keymel liet zien, dat hij niet voor niets naar de Nederlandse kampi oenschappen is geweest. Op de 100 meter rugslag en de 100 meter vlinderslag legde hij beslag op de zilveren plak. Maar deze kleine succesjes konden een grote nederlaag niet voorkomen. Het bestuur van de kring Zeeland heeft met de Vlaamse bondsbesturen afgesproken, dat voor volgend jaar een andere formule zal worden toegepast. Want een zwemwedstrijd met een derge lijk groot verschil heeft geen enkele zin. De Zeeuwse waterpoloselec- tle speelde een sprankelende partij waterpolo tegen de Bel gen. Het wist met 117 te winnen, en dat zonder de spe lers van De Schelde, die in eigen bad een polotoernooi Jfalt- is-l' ¥0- "t; ijk -ft -kbj kr Vj '-V-1 ï-v B Jaap Keijmel: tweede plaats snelheid 1867,- mpm.l en 7 G. de Meyer. 2, 3 en 6 P. Goos- sen. 4 en 5 A. Le Clercq. 8 Th. de Buck. 9 E. Visser. 10. M. van de Bussche. VZV Hoofdplaat met 193 duiven, snelheid eerstaanko- tnende duif 1934,- mpm. 1, 7 en 10 J- Spinnewijn. 2 J. van de Ameele. 3 N. Provoost. 4 R. Blaakman. 5 Cam. de Waele. 6 B. Thomaes. 8 M. Vermeere. 9 Scherbeijn en zoon. Vrije Vlucht te Sasput met J2 jonge duiven, hoogste snel heid 1905,-mpm.l H. Groos- inan. 2 en 3 P. de Poorter- 4, 6 en 7 P. Boogaard. 5 en 8 R, Hendrikx, 9 en Hendrikx, 9 en 10 Siben- De Wever. Oude duiven:l en 3 P. de Poorter 1871.-mpm). 2 Cl. de Wever. 4 H. Calon. 5 E. de Wever. 6 R Blaakman. 7 C. Boogaard. Nog Sneller, Breskens met 299 jonge duiven. Snelheid eerste prijswinnende duif 1970,- mpm.l J. Versprille. 2 J. Quaars-1. 3 I. den Decker. 4 hadden, en dus geen spelers konden missen. Alleen doelman Dingenouts werd afgestaan. Opvallend was de snelheid en de be weeglijkheid van de Zeeuwen. Vooral Piet Schop was altijd aanspeelbaar. Samen met de eveneens uitstekend op dreef zijnde Tonnie vain Maris scoorde nij de doelpunten, waarbij enkele juweeltjes. Maar ook in de verdediging waarin Paul Mach: eisen en Wim de Zeeuw briljant speel den, klopte het uitstekend. En omdat ook doelman Cees Geers uit Middelburg zeer be trouwbaar bleek, hij stopte en ranselde vele ballen uit zijn doel, toen groeide de gehele ploeg naar een grote vorm. De zware overtredingen die het waterpolospel zo dikwijls ont sieren, bleven uit, hetgeen het spel ten goede kwam. Het was zeker de beste wedstrijd die de Zeeuwen de laatste jaren hebben gespeeld. VLISSINGEN (ANP) El- la Hoogendoorn (PAC), de Nederlandse kampioene ver springen, heeft in Vlissingen een nationale vijfkamp gewon nen met een totaal van 3907 punten. Haar prestaties op de vijf onderdelen waren: 100 m hor den: 14.4, kogelstoten: 10.81 m., hoogspringen: 1.60 m., ver springen: 5.64 m en 200 m: 25.7 sec. Bij de heren leverde de tienkamp met 6318 punten een overwinning op voor de Fries Bouma (AV '55). Schouten (Spel. Reeuwijk) werd twee de met 6066 punten. Schouten sprong o.a. 1.92 m hoog. WIELRENNEN De jonge Zeeuwse profs Cees Priem en Cees Bal maakten samen met René Pijnen en de Belgen Staf van Roosbroeek en Julien Ste vens de beslissende sprong in Olsen. Dit vijftal arriveerde met 1.20 voorsprong aan de finish. Van Roosbroeek won de spurt voor Cees Priem. Pij nen, werd derde, Bal vierde en Steevens vijfde. J. Faas- De Ruijssdher. 5, 7 en 9 W. Daansen. 6 J. van de Velde. 8 A- van de Voorde. 10 R. de Smit. Met 105 oude dui ven. 1 G. van Drie 1949,- mpm). 2 en 6 M. Versprille, en 9 Gebrs. Pijcke. 4 JT. van Oostenbrugge. 5 J. van Gijs. 7 Ritico - Zagers. 8 H. Mook- hoek. 10 J- Wisse. Hoop, Biervliet met 22 Jon ge duiven, hoogste snelheid 1995,58 mpm. 1 en 5 Dinge- manse en zoon. 2 en 3 M. Deveneijns. 4 P. Jansen. 6 C. de Graaf. 7 A. Neve. 8 en 9 B. Doens. 10 J. van Ee. Met 94 oude duiven. 1 en 9 A. Simons 1918,20 mpm). 2 H. de Dob- belaere. 3, 7 en 10 Blomme en co. 4 en 8 A. du Puy. 5 P. Jansen. 6 H de Krijger. Dc Snelle Duif, Clinge,wed vlucht vanuit Quievrain met 102 jonge duiven.l H de Cock. 2 S. Willaert, 3 A. Bracke, 4 W. de Cook. 5 E. Piessens. 6 P- Willaert. 7 J van de Bran den en zoon. 8 A. Claus. 9 C. Weemaes. 10 J. de Letter. (Van onze sportmedewerker) HANSWEERT De voet- balvereniging Haasweertsr Boys houdt donderdagavond een prestatieloop in Hans- weert-Oost. Deelname staat open voor junioren (2500 me. ter) vertrek 18.45 u. en senio. ren (5000 meter), vertrek 19.15 u. Vertrek en aankomst zijn bij het gemeentelijk sportterrein. Het parkoen loopt over Hansweertse straat weg, Sluisweg en Groene- weg. Men kan inschrijven in net clubgebouw van Hansweertse Boys. De kosten zijn 2 gulden Iedereen ontvangt een vaantje wanneer hij de afstand binnen de gestelde limiet aflegt- Op zaterdag 1 september hou® Hansweertse Boys een rom melmarkt in zaal Zeelandia van 10.00-20.00 u. 's avonds Een en ander in het kader „verbouwing clubhuis". (Van onze correspondent) HULST Het familievoet balteam van FC Taelman uit Hulst, dat sinds kort gespon- serd wordt door het Hulster levensmiddelenbedrijf 'd Hae- nens uit de Zoutestraat, zal in de maand september deelne men aan de Hulster zaalvoet balcompetitie, die dan in de Hulster sporthal Den Dullaert van start zal gaan en waaraan in totaal twaalf teams zullen deelnemen. Voordat het zover zal zijn, ligt het in de bedoeling van FC Taelman om regelmatig en zo mogelijk iedere week een wedstrijd te spelen om goed voorbereid aan de competitie te kunnen beginnen. (Van onze sportmedewerker) GOES Op Het Schenge In Goes is zaterdag het kampi oenschap van Zeeland zomera vondvoetbal betwist. Ter elfder ure kwam een afmelding van het rayon Sas van Gent. Burgemeester mr. F. Huber van Goes kon om vijf uur de nieuwe titelhouder Van der Poel uit Terneuzen gelukwen sen. Deze club had 10 punten vergaard. Tweede met 7 pun ten werd B.V.V., derde Inter Scaldis met 6, vierde Thoren Boys met 4 en vijfde Blauw Wit met 3 punten. ROOSTEREN (ANP) Jos van Beers, tegenwoordig woonachtig in de Belgische plaats Vosselaere, heeft de profronde van Roosteren ge wonnen. Hij had een voor sprong van 18 seconden op negen medevluchters. De uitslag is: 1 Jos van Beers, 100 km. in 2 uur 29 minuten en 12 seconden; 2. Bas Hordijk op 18 sec., 3 Jo Vrancken z.t., 4 Jan Serpent! z.t., 5 Cees Priem z.t., Harm Ottenbros z.t., 7 Cees v. d. Meyden z.t., 8 Jan van Kat wijk z.t.; 9. Cees Zoomitjens z.t.; 10 Wim Kelleners. (Van onze sportcorrespondent TERNEUZEN Het water- poloteam Merwede uit Rotter dam in de A-klasse, RET uit Rotterdam van de B-klas en eveneens Merwede uit Dor drecht bij de adspiranten-pu- pillen, zijn zondag de win naars geworden van het grote waterpolotoernooi in Terneu zen, Een jaarlijks terugkerend waterpolotoernooi, dat was georganiseerd door de zwem en waterpoloclub De Schelde uit Te/neuzen, en dat in alle opzichten een groot succes is geworden. Door het fraaie zo merweer was de belangstelling van het publiek goed te noe men, terwijl de deelnemende teams streden voor wat ze waard waren- In de A-klas was Merwede uit Rotterdam bijzonder op permachtig, en won dan ook alle poule wedstrijden. LAC en het team van de organiserende vereniging moesten een 50 nederlaag incasseren. In de wedstrijd Shell-Merwede kwam de zege heel wat moei lijker tot stand. Shell uit Rot terdam perste er alles uit, en dat had Merwede zeker niet verwacht. Na een spannende strijd werd het dan ook maar een benauwende 32 zege. Maar dat was voldoende, het team uit Dordrecht kon zich toernooiwinnaar noemen. Speelde de A-klas een halve competitie, in de B-kla3 wer den de deelnemers verdeeld in twee poules. In poule A werd Baronie uit Breda win naar. en in poule B eiste RET uit Rotterdam de eer voor zich op. Baronie won zijn eerste poulewedBtrijd met 30 van Warande, en Donk moest eveneens in Baronie zijn meerdere erkennen (40). RET versloeg als eerste Meer koeten met 92, maar ook Devel kreeg een 40 neder laag te incasseren. In de finale partij Baronie tegen RET nam RET eerst een 40 voor sprong, maar Baronie kwam terug. Drie minuten voor tijd werd het zelfs nog 43 en de spanning kwam toen helemaal weer terug. Maar RET behield zijn klei ne voorsprong tot het laatste moment. Bij de adspiranten-pupillen werd Merwede winnaar, dat

de Stem | 1973 | | pagina 10