Korte broek Brabantse en Zeeuwse pony- ruiters naar Aardenburg Zaterdag strijd om krulbolkeizer DODENKUNST ALS LEVENSKUNST kmrvragen Burgemeester naar Aardenburg verhuisd Speelgoedactie Kloosterzande is groot succes jileiim- ncordia IN PRINCIPE „JA" OVER VERDWIJNEN MEETPUNT 9 Minder warm Activiteiten van N.B.P. uitgebreid Brugge wil geen grote winkels Expositie in Zierikzee streek Levenskunst Geloof Reis (Van een onzer verslaggevers) HULST Twee enorme verhuiswagens hebben gister- morgen het huisraad van drs W. L. A .Lockefeer naar Aar denburg gereden. De heer Lockefeer zal met ingang van vandaag als rasechte Aarden burger zijn gemeente gaan besturen. „Ik laat hier in Hulst wel heel wat achter", zo verklaar de gistermorgen de oud-KVP- senator vlak voor zijn vertrek „maar u weet: ik ben al eer der een lange periode uit Hulst weggeweest". De heer Lockefeer doelt daarmee aan de tijd, die hij doorbracht in militaire dienst, aan het Mol- lerlyceum in Bergen op Zoom en de zes jaren in de hoge school in Tilburg. „Dat was bij elkaar een jaar of tien, waarvan ik op het eind mijn vrouw ontdekte. Die heb ik toen in '56 naar Zeeuwsch- Vlaanderen geïmporteerd". Het gezin Lockefeer vestig de zich daar toen in de Steen straat, tegenover de Willebror- dus basiliek. „Dat was in de tijd dat het kantoor van De Stem nog een slagerij was", herinnert hij zich. Pas later verhuisde de inmiddels tot drie personen uitgebreide fa milie Lockefeer naar het huis in de Glaclsstraat, waar de verdere uitbreidingen plaats vonden. Dit huis, nummer 46, blijft overigens in de familie. Binnenkort zal het betrokken worden door een broer van de oud-senator, de nieuwe eco noom van het Sint-Liduinazie- kenhuis, drs. B. J. J. Locke feer. De burgemeester zelf komt op Markt 6 in Aarden burg te wonen, met ter linker zijde het stadhuis en ter rech terzijde het politiebureau en de ambtswoning van de secre taris. De stoeterij van zijn echtge note, die een dertigtal paarden en pony's bevat, komt achter in de tuin, die zich uitstrekt tot aan de stadswallen. „Een park van een tuin", zegt Loc kefeer tevreden, „ze zijn nu al bezig naar Frans-Engels ont werp een paar stallen te bou wen. Vrijdag 17 augustus 1973 f— (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De inzamelingsactie van oud speelgoed, die deze week door het comité peuterspeelzaal Kloosterzande gehouden is, is tot een groot succes uitge groeid. Evenals met de geldin zamelingsactie een week tevo ren overtrof de opbrengst alle verwachtingen. „Toch is het nu voorlopig wel de laatste keer geweest dat we langs de deur gegaan zijn", vertelde deze week Jac queline van Waterschoot. „Je kunt niet blijven lopen, want dan gaan de mensen het ook vervelend vinden. Het dames comité lis nu in totaal drie maal de baan op geweest: eerst om via een enquête de behoefte te peilen, toen voor geld en deze week voor speel goed. Dat alles is afgerond, zodat nu zeer spoedig met de inrichting in het gemeen schapshuis kan worden begon- nen. Het college van B. en w. van Hontenisse is voornemens wat oud materiaal, zoals schoolbanken etc. aan de speelzaal over te doen. Nog steeds is het de bedoeling in september van start te gaan. klep: C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme, 4e klep: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: G.M- Geense van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, zes vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: A. de Jonge Pz, van Wilhelm Teil uit Ove- zande, 2e hoofdvogel: H-A. Mol van Jacoba van Beieren nit Goes lste zij vogel: Ij Vermuë van Spes-Nostra uit Ovezanae, 2e zijvogel: V: Steenbakker van Victoria uit .Kwadendamme, 3e zijvogel: P.M. Timmerman van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, bij loting, 4e zijvogel: C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek, bij loting; lste kal: C. West dorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, 2e kal: A.A. Martens van Vios uit 's-Hee renhoek; 3e kal: H. Koens van 5pes-Nostra uit Ovezande, 4e kal: Ronny Vette van Concor dia uit 's-Heerenhoek. Meeste deine vogels, vijf stuks, ge" schoten door Jer. Vette, van Concordia uit 's-Heerenhoek. Samenwerking AR, KVP en CHU is in beraad (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De kamerle den Jansen en mevrouw Van der Heem-Wagemakers (PPR) hebben er schriftelijke vragen over gesteld aan minister Vor- rink van Volksgezondheid en Milieuhygiëne over het ver dwijnen van het fluor-meet- punt tussen het industriege bied aan het Sloe en de dorps kern Nieuwdorp (gemeente Borsele). Zij willen allereerst weten of deze minister ook van me ning is dat ter bescherming van de bevolking het meet punt (meetpunt 9) aanwezig moet zijn. Zij vragen verder waarop GS van Zeeland hun mening baseren dat dit meet punt dit jaar een. lager fluor- gehalte heeft aangegeven en in de toekomst ook zal aange ven, ondanks uitbreiding van de industrie aan het Sloe. In een toelichting wijzen de kamerleden er op, dat het meetpunt in de jaren 1971 en 1972 juist een ernstige veront reiniging (een gehalte van '7,4 milligram fluor per dag) Vooruitzichten voor zaterdag en zondag opgesteld door het KNMI op donderdag om 18.00 uur: op de meeste plaatsen droog en iets minder warm. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder- Voor zaterdag: aantal uren zon: 3 tot 12. Min. temp.: 1 tot 5 graden boven normaal. Max. temp.: 1 tot 6 graden boven normaal- Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 80 pro cent. Voor zondag: aantal uren zon 3 tot 12. Min. temp.:0 tot 5 graden boven normaal. Max. 'emp.: i tot 6 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: w procent. Kans op een ge heel droog etmaal 70 pro cent. STRANDWEER Ook van daag is nog een warme strand- dag te verwachten met slechts een klein onweerskansje. De Wind wordt zwak en veran derlijk. Temperatuur 26 tot 28 graden. Zeewater 20 graden, woruitzichten: via de Britse Manden nadert een zwak kontje, dat in het weekeinde Passeert. Daarbij komen wij in Minder warme lucht- Het ver drijven van de warme lucht «n zaterdag op enkele plaat- van een onweersbuitje 'Mgezeld gaan. Morgen, zaterdag 18 aug. jj'tgen op zoom 6.13 en 18.27 «answeert 5.30 en 17.35 {«neuzen 4.57 en 17.02 'ussingen 4.21 en 16.31 'hmeldinge 6.03 en 18.17 Konstanz 383 min 4, Rhein- gfen 259 min 4, Straatsburg min 15, Plittersdorf 399 ï11» 17, Maxau 461 min 8, ftochingen 129 min 5, Mann- {un 282 min 2, Steinbach 119 ™s 2, Mainz 274 plus 2, Bin- p» 157 min 3, Kaub 184 min - Trier 229 min 4, Koblenz p" min 2, Keulen 142 min 4, «jjhrort 304 min 11, Lobith JJ min 8, Pannerdense Kop J™ min 9, Nijmegen 728 min 'Jsselkop 852 plus 1, Eefde "ssel 374 min 4, Deventer 245 k'11 5, Monsin 5440 on v., {Maren 3807 nlus 7, Belfeld min 1, Grave beneden de slu's 500 onv. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Een poging tot emancipatie van de man, ondernomen door een circa dertigja rige ambtenaar van de Zeeuwse provinciale griffie, is in de kiem gesmoord. De ambtenaar, de heer C. Prins, ver toonde zich dezer dagen op het bureau Rechtspo sitie, waar hij werkt, in een soort tropenpak, met korte, zandkleurige broek. Hij kon slechts enkele uren van zijn luchtige kledij genieten, want zijn directe chef. de heer Neels, wees hem er op dat het ongebruike lijk is, dat ambtenaren in kantoortijden hun blote benen vertonen. Slechts bij voetbalwed strijden (zoals toevallig maandag j.l. een werd gespeeld) worden hoger en lager griffiepersoneel en zelfs de leden van G.S. in de korte broek verwacht. Maar voetbal len doet men nu een maal in de buiten lucht. De heer Prins heeft niettemin een hele dis cussie ontketend met zijn blote benen-provo catie. Onder het vrouwe lijk personeel van de griffie leeft de strijd vraag of mannen - net als vrouwen - het recht hebben op de miniuil- monstering op tropische dagen en of een man met een korte broek, uit juridisch oogpunt beschouwd, niet gelijk gesteld moet worden met een vrouw die een lange broek draagt. In de meningsvorming speelt mee, zo vernamen wij, hoe het onderstel van een ambtenaar er uit ziet. Blote, witte be nen (asperges genoemd) worden niet gewaar deerd bij het vrouwelijk personeel, evenmin als sterk behaarde lan dingsgestellen. Goed ge modelleerde. gebruinde benen kunnen toegelaten worden, maar dan is het weer de vraag of zij ook acceptabel zijn op het bureau Rechtspositie- De heer Prins die overigens op vriendelijke wijze is uitgenodigd zijn hot pants te vervangen door een lange broek, is zelf geschrokken van de vele reacties die hij heeft uitgelokt. „Hij baalt er van om er nog over te praten", zegt een van zijn collega's opge wekt. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG A.s. zon dag houdt de ponyclub De Burchtruiters in Aardenburg een concours-hippique, waar aan ponyruiters uit Noord- Brabant en Zeeland meedoen. De deelnemende clubs uit Brabant zijn afkomstig uit Waspik, Kaatsheuvel, Waal wijk, Oss en Eindhoven. Uit Zeeland doen behalve de orga niserende vereniging mee clubs uit Biervliet en Huist. De wedstrijden worden ge houden op het terrein van de heer A. Maenhout nabij het streeklandbouwmuseum- Alles gebeurt onder auspiciën van de Nederlandse Pony Club (N.P.C.), rayon Zuid. De advi seur van de N.P.C., de heer Könings uit Ossendrecht, zorgt voor het opbouwen van het springconcours. 's Morgens o-m tien uur stipt wordt begonnen met de dres- suurwedstrijden. 's Middags om twee wordt gestart met het springconcours. De juryle den bij deze wedstrijd zijn de dames Wouters, Van Lier en Wouters en de heren Köningsen Van Lier. eD win naars zullen met bekers wor den beloond. Voor het beste geheel is een speciale beker gereserveerd. De gemeenten Aardenburg, Oostburg en Sluis verlenen medewerking aan de organisatie van de wedstrijden door het beschikbaar stellen van materialen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De besturen van de confessionele par tijen in Zeeland hebben in pricipe ja gezegd tot het appel tot samenwerking, dat medio juli door de landelijke be sturen van KVP, AR en CHU tot hen werd gericht. Se drie landelijke besturen, krachtig bijgevallen door de voor zitter van het christen democratisch appèl, prof. P. J. Steenkamp, hebben de provinciale besturen dringend gevraagd om bij de statenverkiezingen van het volgend voorjaar, tot samenwerking te komen. Woensdag komen de bestu ren van de Zeeuwse KVP, de AR en de CHU bijeen om te spreken over de manier waar op deze partijen komende sta tenverkiezingen gezamenlijk zullen gaan. De mogelijkheden van samenwerking variëren van het uitkomen meit een confessionele lijst tot het voe ren van een gemeenschappelij ke verkiezingscampagne. Dinsdag houdt de Zeeuwse KVP, naar de voorzitter van deze regionale partijformatie, de heer W. van Alphen, ons meedeelde, een laatste onder ling beraad, ter voorbereiding van de conferentie van woens dag. „Het overleg over samen werking' tussen de confessio nele partijen, is hier al lange (Van een onzer verslaggevers) GOES Het provinciaal bestuur van de Zeeuwse afde ling van de Nederlandse bond van plattelandsvrouwen is ge reedgekomen met het pro gramma voor het seizoen 1973- 1974. In een lijvig boekwerk schetst het provinciaal bestuur verschillende mogelijke activi teiten welke de afdelingen de komende winter kunnen on dernemen. Daarnaast wordt aandacht besteed aan cursus sen en projecten, welke de bond voor plattelandsvrouwen ten behoeve van haar leden organiseert. Zo is er dit jaar het nieuwe project Veilig uit, veilig thuis. Dit project stelt de veiligheid in de woning aan de orde. Ook nieuw is het project Gezond leven. In dit project gaat het over zaken als voeding, beweging en hygië ne. Gezien net succes van vorig seizoen organiseert de Zeeuw se afdeling ook het komende seizoen een politieke scho lingscursus voor leden- Deze cursus bestaat uit twee ge deelten: in de maand oktober zal op vier wekelijkse avon den informatie verschaft wor den onder de titel Burger schapskunde, terwijl tijdens de rest van het seizoen op vier verschillende plaatsen in Zee land forum-avonden worden belegd waar inleidingen wor den gehouden door verschil lende politieke partijen. Het thema van de provincia le wedstrijd is deze keer de ontwikkelingssamenwerking. De bedoeling is dat facetten van dit probleem uitgebeeld worden. Dit kan door middel van foto's, collages, tekenin gen, knipsels of muurkrant. Tijdens de provinciale jaar vergadering zullen de resulta ten dan tentoongesteld wor den, (Van onze correspondent) BRUGGE Het gemeente bestuur van Brugge zal tot 1980 geen toestemming meer geven voor de bouw van grootwarenhuizen in deze ge meente. Aan de diensten van stedebouw heeft het gemeen tebestuur gevraagd ook geen bouwvergunning meer voor dergelijke panden te verlenen voor de onmiddellijke omge ving van Brugge. Met deze maatregel wil men de klok even stilzetten om rustig na te gaan of er in Brugge niet al genoeg waren huizen bestaan. Verder wil het gemeentebestuur rustig bekij ken welke maartegelen voor de verbetering van de ver- keersituatie in de binnenstad genomen kunnen worden. tijd gaande", aldus de heer Van Alphen. De fracties van de KVP, CHU en AR in Provinci ale Staten van Zeeland wer ken in veel opzichten samen. Ook de besturen van de con fessionele partijen in deze provincie zijn sinds vorig jaar, op initiatief van CHU-voorzit- ter H. Eversdijk, in conclaaf over de mogelijkheden van sa menwerking. „De tendens voor samenwer king eenvoudig goed", zegt de voorzitter van de Zeeuwse KVP. „Het blijft intussen toch een moeilijke materie, die in uitvoerige gesprekken tussen de besturen moet worden ver kend. Ik ben echter optimis tisch gestemd". De bijeenkomst van woens dag vindt plaats op initiatief van de voorzitter van de AR in Zeeland, de heer R. Zijl stra. Op dit moment kan niet worden bepaald of op de bij eenkomst van woensdag al de finitieve besluiten tot samen werking zullen worden geno men. In het bestuur van het christen democratisch appel zit een Zeeuw, de heer A. J. Ka- land, (CHU). De plaatselijke partijbestu ren in Zeeland volgen de ont wikkelingen met aandacht. In het najaar zal hun, zo verne men wij een verzoek bereiken om bij de gemeenteraadsver kiezingen samen te werken. In een aantal grote Zeeuwse ge meenten is deze samenwer king intussen al een feit. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Zaterdag wordt in Oostburg het laatste toernooi om de titel van Ne derlands krulbolkeizer gehou den. In het kader van het toeristenseizoen zijn er in Oostburg diverse krulboltoer- nooien gehouden. In elke club wordt eerst door de leden van de club gestreden om de titel van clubkoning. Omdat het spel al leen in Zeeuwsch-VLaanderen wordt gespeeld zijn er maar acht koningen, namelijk één in Philippine, twee in Sas van Gent, één in Sint Kruis, één in Eede, één in Oostburg en twee in Aardenburg. Ook al is het aantal niet groot, de spanning is er tij dens de wedstrijd om de titel van keizer meestal niet min der om. Door loting wordt be paald welke koningen tegen elkaar uit komen. Ook de kei zer van het vorige jaar moet zijn kansen verdedigen, zodat er in totaal negen deelnemers zijn. De keizer van het vorige toernooi loot voor de eerste ronde niet mee, want hij moet het toernooi openen door direct te spelen tegen de koning, wiens lot het eerst wordt getrokken. Wie driemaal achter elkaar of vijfmaal in totaal beslag weet te leggen op de keizers titel krijgt de titel van „Neder lands keizer der keizers" en wordt van verdere deelname uitgesloten. Dit om de kans voor de andere deelnemers te verhogen en de spanning in het spel te behouden. Tot nog toe heeft slechts één speler driemaal in totaal de ti tel behaald^ waarvan tweemaal achter elkaar. De keizer van 1972 won ook twee keer achter elkaar de titel en heeft dus nu de kans om de hoogste titel te behalen. De laatste Wedstrijd zal zaterdagmiddag waarschijn lijk tussen vijf en zes uur wor den gespeeld. Hierna wordt de nieuwe keizer dan gehuldigd. DE Zweedse politie hoopt dat zij opnieuw een internationale drughandel op het spoor is ge komen door de aanhouding van twee jongelui, een Neder lander en een Zweedse, wier namen nog niet zijn bekendge maakt. zeeuws Wïï,EFf' HIH Een kijkje op enkele van de in het Gravensteen te Zierikzee tentoongestelde grafvondsten uit het,oude Egypte. Men kan van onze tijd zeggen dat ze vervlakt is, en dan heeft men gelijk. Wat wij aan cultuur bezitten en wat wij nog veroveren, is meer op het gebruiksnut of het genot gericht dan op ho ge morele waarden. Toch kan men daai-uit niet conclu deren dat ons tijdsbestek geestelijke diepgang mist. Er is een hunkering te signale ren naar metafysische zaken. Nog nimmer in de historie werden bijvoorbeeld zoveel boeken over de geesteswe tenschappen, over godsdienst en wijsbegeerte, over yoga en meditatie gedrukt en ver kocht. De mens, vooral de jonge mens, is op avontuur getrok ken in het nog steeds niet geheel in kaart gebrachte terrein van de geest. Er ont staat een hernieuwde belang stelling voor antieke bescha vingen en wat zij hebben voortgebracht en nagelaten. Televisieseries als „Odys seus" en Aeneas" zijn ware „kijkkast-magneten". Sinds de tot de verbeel ding sprekende grafvondsten van de vorige eeuw en het begin van deze eeuw in Egypte (de Toetanchamon- rage) is er ook nog nooit zo'n belangstelling voor het oude Egypte geweest als juist vandaag de dag. Het gaat daarbij niet om land bouw of veeteelt van de Egyptenaren, of om hun bouwkunst, maar vooral om hun godsdienst. Dit verklaart de aanwezigheid, in het Gra vensteen te Zierikzee, van een collectie grafvondsten uit het oude Egypte. Tegen betaling van twee kwartjes per persoon (een gezin komt voor een gulden binnen) kan men ze bekijken en zich wa gen aan bespiegelingen rond kleinere en grotere voorwer pen die thuishoren in de Egyptische dodencultus. De verzameling „Egyptische do- denkunst" is eigendom van het rijksmuseum van oudhe den in Leiden en het rijks museum Kröller-Mülier in Otterloo. Tot begin septem ber is de expositie nog in Zierikzee te bezichtigen. De catalogus bij deze ten toonstelling wordt uitgegeven m de vorm van een papyrus rol, die met een rood lint omwonden is. Een originele gedachte, maar wel wat tweeslachtig. De papyrusrol is namelijk verzegeld met behulp van een hechtnietje en een stukje zelfklevend plakband, die pestkop onder het verpakkingsmateriaal- De catalogus geeft wat al gemene informatie, waaron der een vertaling van het Egyptische schrifttekensys teem, plus een beschouwing over de Egyptische doden- kunst, die zo staat er na drukkelijk als een levens kunst moet worden gezien. De kunst in het oude Egypte was dienares van één groot doel: het vasthouden van de bekende dingen van deze aarde, om die later mee te nemen naar het onbekende rijk van de dood. Het gaat bij de dodenkunst dus niet om een buitensporige vere ring van dood en de doden, maar juist om een vurige aanhankelijkheid aan het le ven Kunstenaar en kunstwerk waren ten volle deelhebbers aan het cultusgebeuren. De kunstenaar beschouwde zijn werk pas als voltooid, na dat hij het door middel van een soort scheppingsgebed, zijn levensadem had ingebla zen, zoals God adem blies in de neusgaten van de lemen Adam. De voorwerpen op de ex positie in Zierikzee, waarvan er vele meer dan drieduizend jaar oud zijn, getuigen in stilte van het verbijsterend vakmanschap van de gra veurs, de boetseerders, de beeldsnijders en schilders uit het oude Egypte. Er staan beeldjes die zo dun zijn als een lucifer (ze werden in het lijniwaad geborgen, waarin het gebalsemde lijk van een gestorvene gewikkeld was), maar die toch microscopisch zuiver het beeld van de met dier- of mensenkoppen ge tooide doodsgoden weerge ven. Men ziet er vaatwerk dat meeging in de graven der gestorvenen, hoofdsteu nen, gereedschappen en klei ne maquettes, bijvoorbeeld van de werkplaats waar de dode tijdens zijn leven zijn bezigheden had. Zó verfijnd zijn alle voor werpen uit de graven, zó puur van vorm, dat men wel moet aannemen dat de hand werkslieden die deze vormen schiepen, van een diep geloof doordrongen waren. Rondom dit geloof der ou de Egyptenaren is heel wat onopgehelderd gebleven. Dat is jammer, want de visie op dood en hiernamaals van de oude Egyptenaren is voor on ze tijd, zoals voor elke perio de in de geschiedenis waarschijnlijk leerzamer dan de precieze datering van een kunstvoorwerp uit een graf kamer of een mummiekist. De gangbare theorie zegt, dat de Egyptenaren aan hun doden leeftocht en allerlei tastbare herinneringen mee gaven, om hen de reis naar de eeuwigheid te vergemak kelijken, en om hun verblijf in het hiernamaals te veraan genamen. Het kenmerkende in de dodencultus is intussen, dat deze de these van de aan het lichaam ontsnapte ziel aan neemt, terwijl bovendien door de ingewikkelde ritue len die de conservering van gestorvenen ten doel hebben, maatregelen werden getrof fen voor de terugkeer van de ziel in het lichaam: het leer stuk van de wederopstan ding! Ging het nu om een „heenreis" van het lichaam, naar de ziel of om de „terug reis" van de ziel naar het lichaam? We komen daar niet achter. Iedereen kan echter ln Zierikzee, aan de hand van de geëxposeerde 168 voor werpen uit antieke Egypti sche graven, waaronder een schitterend beschilderde mum miekist, naar hartelust fanta seren over 't fenomeen van de Egyptische doodsfilosofie. De tentoonstelling in Zierikzee, hoe zorgvuldig zij ook is sa mengesteld en hoe veelzijdig zij ook is, biedt natuurlijk geen compleet beeld van de Egyptische dodenkunst, die buitengewoon veelomvattend geweest moet zijn. Voor een compleet beeld van alles wat met de dodencultus te maken heeft, zou men eigenlijk zo wel de musea in Egypte als die in Londen en Leiden moeten bezoeken. Maar Zierikzee is voortref felijk als eerste verkenning van het tot de verbeelding sprekende, oude Egypte. Dat ervaart de bezoeker pas ten volle als hij het Gravensteen weer verlaat en daarbuiten de geuren van verse vis, pa- tates-frites en van uitlaatgas sen opsnuift. Hij beseft dan met een schok dat hij weer in het heden is beland waarin „E- gypte" hoogstens een politiek wereldprobleem van de eer ste orde vormt, maar géén inspiratiebron voor verheven gedachten over leven, dood en ziel. Daarvoor moet men he laas in het museum zijn. TOM KOOPMAN. eindredactie bas augustijn TERNEUZEN LUXOR THEATER. Vanaf saterdag tot en met dinsdag wordt hier vertoond Cabaret met in de hoofdrollen Liza Mi- nelli en Michael York. Het is een musicalachtige film, waar van enkele songs heel bekend zijn geworden. OOSTBURG LEDEL THEATER. Turks Fruit is hier nu voor de elfde week te zien. Zondagmiddag om twee uur wordt de oor logsfilm 1000 bommenwerpers vallen aan gedraaid en zon dagmiddag om half vijf voor de zeventigste week Blue Mo vie;. VLISSINGEN ALHAMBRA. Met de Fran se slag is de titel van de film, die hier voor alle leeftijden tot en met dinsdagavond te zien is. GOES GRAND. Tot en met zondag avond wordt hier de film Meisjescamping vertoond, ee, film over amoureuse vakantie- avonturen. MIDDELBURG CITY THEATER. What's up doc is de titel van de bekende film, die hier de komende da gen te zien is. Het verhaal gaat over een getikt meisje en een gekke jongeman, die ver wikkeld raken in een incident, waarbij vier koffers worden verwisseld. En dat heeft dan natuurlijk heel wat gevolgen.

de Stem | 1973 | | pagina 3