W inkelcentrum van Morres moet sfeervol geheel worden AXEISE DUIVEN STERK IN PROVINCIALE WEDVLUCHT Raadsleden in Oostburg willen snelle reconstructie kruispunt IS 1 kamér™ OVER VERDWI MEETPUNT 9 RUIMTE VOOR 15 ZAKEN VRAGEN NAAR AANLEIDING VAN ERNSTIG ONGELUK PvdA geeft Ter neuzen ombudsman Stadhuis Sluis in 5t licht Uitslagen jubileum schieting Concordia stad streek Burgemeester naar Aardenburg verhuisd C. v. d. Velde uit Koewacht overleden Rubberboot dreef in zee Aardenburg Kioosterzande Zwarte zwaan van handelaar EUROPESE ONTMOETING IN OOSTBURG Nieuwe weg in Zeldenrust Driehonderd leerlingen voor levensschool Komend weekend kermis in Paal Speelgoeclaetie Kioosterzande is groot succes Minder wa Vrijdag 17 augustus 1973 (Van een onzer verslaggevers) HULST „We willen die hoek zo snel mogelijk tot leven brengen". Deze opmerking van de directie van het meubelbedrijf Mo rres B.V. slaat op de hoek Bierkaaistraat Vismarkt, die sedert het vertrek van het meubelbedrijf naar het industrieterrein een halfjaar geleden inderdaad een dode hoek is geworden. Morres heeft er revolutionaire plannen mee: een ruim gedifferentieerd, overdekt koopcentrum. (Van een onzer verslaggever HULST Twee enot«, verhuiswagens hebben gister, morgen het huisraad van dij W. L. A .Lockefeer naar Aar. denburg gereden. De hetr Lockefeer zal met ingang van vandaag als rasechte Aarden, burger zijn gemeente gaan besturen. Een beeld van het vogelpark waar de zwarte zwaan tot voor export. Het is duidelijk dat de heer De Letter liever duizend kort verbleef. Zijn witte soortgenoten maken zich op voor de vogels in zijn park heeft, dan één in de Buitenvest. (Van onze correspondent) KOEWACHT —In het zie kenhuis te Sluiskil is op 62- jarige leeftijd de heer C. van de Velde uit Koewacht overle den. De heer Van de Velde, die als carrosseriebouwer al tientallen jaren in dienst van het carrosseriebedrijf De Kra ker in Axel werkte, was een belangrijk man in het vereni gingsleven in Koewacht. De heer Van de Velde was bestuurslid van haast alle ver enigingen in Koewacht. Ook was hij van diverse verenigin gen erelid. Zo was hij onder meer erelid van de duiven- maatschappij Nieuw Leven, van de schuttersvereniging Nooit Gedacht, van de mu ziekvereniging E.M.M., van de bejaardenbond etc. Ook was de heer Van de Velde lid van het Oranjecomité en van het z.g.n. bevrijdingscomité. Voor de gemeentelijke herindeling heeft de heer Van de Velde nog een aantal jaren in de gemeenteraad van Koewacht gezeten. Het stoffelijk over schot van de heer Van de Velde zal zaterdagochtend ter aarde worden besteld. De uit vaartdienst begint om 10.30 uur. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De afdeling Terneuzen van de PvdA heeft besloten een plaatselijk om- budsteam op te richten- Men sen die met een of ander pro bleem zitten kunnen zich tot dit team wenden om raad. Ge bleken is dat het systeem van een postnummer waarheen schriftelijke vraagstukken ge zonden kunnen worden in de praktijk niet bevredigend werkt. De afdelingsvergade ring van de PvdA in Terneu zen besprak onder meer de beschrijvingsbrief voor het op 14 en 15 september a.s. in Amsterdam te houden lande lijk congres van de PvdA. En kele leden waren van oordeel dat op dit congres de aandacht gevestigd dient te worden op het werkloosheidsvraagstuk in Zeeuwsch-Vlaanderen. Meege deeld werd dat de huidige sta tenleden R. Hol uit Terneuzen, J. Vergouwe uit Breskens en A. Visser uit Middelburg zich niet meer kandidaat zullen stellen voor de 27 maart a.s. te houden verkiezingen voor de Provinciale Staten van Zeeland, (Van onze correspondent) GROEDE Een rubberboot met vier inzittenden dreef van af het strand te Groede een kilometer ver zee in. Gewaar schuwd door de rijkspolitie te water uit Terneuzen, gingen de kustwacht, het loodswezen en een reddingsboot vanuit Groede op zoek. De boot met de opvarenden werden veilig aan wal ge bracht. Volgens de heer A. Slingerland van de rijkspolitie te water (Terneuzen) zouden er bij het huidige weer alleen maar ongelukken kunnen ge beuren als zo'n rubberbootje in de ètroom terecht kwam. Bij minder gunstig weer is het gevaar voor verdrinken van zelfsprekend veel groter. De bijna drieduizend vier kante meter die beschikbaar zijn moeten worden omge bouwd tot een winkel- en eventueel zakencentrum, dat de trekpleister moet gaan worden voor Hulst en verre omgeving. De plannen die de directie van Morres daartoe ontwikkeld heeft zijn in ieder geval bij de gemeente en bij de plaatselijke winkeliersvere niging al in goede aarde ge vallen- De bedoeling is het nu lege gebouw qua inrichting af te stemmen op de komst van vijftien liefst verschillende winkels, zaken of kantoren (ook horeca). Een paar grote troeven van het geheel zijn de gemakkelij ke bereikbaarheid van de ver schillende winkels (men heeft ze allemaal bij elkaar), de aanwezigheid van coffeeshop, restaurant, phonobar, etc. en de sfeervolle, haast expo-acn- tige indruk van het geheel. Vooral dat sfeervolle wordt door verschillende voorzienin gen in de hand gewerkt: zo zijn bijvoorbeeld alle „drem pels" weggelaten door ook met teen de deuren maar weg te laten, en te vervangen door verplaatsbare, glazen wanden. De directie van Morres, die de plannen waarschijnlijk al op zeer korte termijn gaat uit werken, blijft wel exploitant ofwel eigenaar van het koop centrum. De verschillende winkels die belangstelling to nen (vooral vanuit de horeca- sector schijnt dat nogal het geval te zijn) kunnen al naar gelang van behoefte stand ruimte afhuren van Morres, De eerste gegadigde, een tex tielzaak, is inmiddels al bin nen, zodat met de eerste fase van het plan al spoedig begon nen kan worden. De tweede en derde fase, die eigenlijk ook al binnen een paar maanden rond zouden moeten zijn, omvatten het middengedeelte, waar onder meer de coffeeshop gepland is, en het gedeelte dat het dichtst bij de stadswallen ligt. Met verschillende belangstellenden zijn voor deze delen van het Gevonden Op het politie bureau zijn de volgende ge vonden voorwerpen af te ha len: zwarte damesslippers, blau we meisjeswant, snoer witte kralen, zak met onbekende in houd, sleutel met ring, wiel dop, bos autosleutels, sleutel, autoslinger, plastic regenjas, bril, damestas, zilverkleurig ringetje, bruin beursje, vis- mes, blauw zwembroekje, kleine wit-zwarte hond, sleu teltje met blauw plaatje, En gelse brief. centrum ook al onderhandelin gen gaande. Het winkelcen trum krijgt verder een restau rant met bijbehorend terrasje op de Vismarkt en drie hoofd ingangen of uitgangen. Morres B.V. zal de plannen voor deze overdekte passage zo snel mo gelijk ten uitvoer brengen. Schieting Aan de bejaar- denschieting in de zaal bij Jac de Waal hebben 46 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd afgeschoten door A. de Schepper uit Koewacht, de eerste zijvogel was voor J. de Theye uit Terhole en de twee de zij vogel ging naar P. d'Hondt uit Kioosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door F. van Da-mme uit Koe wacht, met een totaal van vier stuks. Op 23 augustus vindt er bij Jac de Waal een grote jubileumschieting plaats ter ere van het 65-jarig schutter- sc'nap van Jos Vermeire uit Hulst en het 60-jarig schutter- schap van Alfons de Bakker uit Boschkapelle. Zeehengelwedstrljd Zon dag 19 augustus ho-udt de zee- hengelverendging „De Vogel" haar vijfde clubwedstrijd aan het gemaal te Ossenisse. De wedstrijd duurt van 16.15 uur tot 19.15 uur. Inschrijving en prijsuitreiking vinden plaats in café Modern bij R. van Kruyssen te Kioosterzande. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Op de Groote Markt in Sluis is een aanvang gemaakt met de plaatsing van de verlichting voor het stad huis. In voorgaande jaren werd in de zomerverlichting een tijdelijke verlichting aan gebracht die van de PZEM werd gehuurd. Enkele maanden geleden be sloot de Sluisse gemeenteraad om zelf een permanente licht installatie aan te schaffen, waarmee men niet alleen in de zomer maar ook gedurende andere jaargetijden het unieke Belfort goed in het middel punt van de belangstelling kan plaatsen. Gedacht wordt om de lichten tijdens de feestda gen en tijdens de jaarwisse ling aan te steken. Voor het aanbrengen van de tijdelijke verlichting moest steeds een beroep worden ge daan op de particulieren om de schijnwerpers op hun gevels of daken te plaatsen. De schijn werpers van de permanente verlichting worden geplaatst op een viertal lichtmasten. Vroe ger moesten de schijnwerpers afzonderlijk worden ontstoken. Nu kan dat centraal vanuit één punt gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) I TERNEUZEN De afdeling Zeeland van de Nederlandse Bond van Zaterdagvliegers hield een wedvlucht vanuit Noyon met een deelname van 3333 jonge duiven. Het konvooi werd in de voormiddag om 10.30 uur ge lost met een zuidwestelijke winid. Ondanks dit windvoor- deel kreeg de vlucht een traag verloop. Grote overwinnaars werden de combinatie Visser-Lensen te Axel, wiens duiven een for midabele uitslag behaalden, door het winnen van de eerste drie provinciale prijzen. De hoogste snelheid bedroeg 1300,23 meter per minuut. De verdere uitslag was: 4 A. Klap, Wemeldinge, 5 W. Daane en zoon, Vlissingen, 6 A- van Schaick, Middelburg, 7 H. de Feijter, Axel. 8 gebrs Zegers, Terneuzen, 9 H. van Noorden, Nieuwerkerk, 10 en 13 A. Seheele, 11 J. Bareman, beiden te Terneuzen, 12 W. Moerdijk, Borsele, 14 L. de Fouw, Kortgene, 15 A. Kruys- se, Krabbendijke. De afdeling vloog eveneens vanuit Noyon met 5233 oude duiven. Uitslag: 1 A. Verdiuyn (1265,74 mpm) 2 en 3 P. Seheele, beiden te Terneuzen, 4 W. Rouw, Terneuzen, 5 L Heyboer, Zierikzee, 6 en 7 D. Deurwaarder, Terneuzen, 8 H. de Feijter, Axel. 9 A- Seheele, Terneuzen, 10 H. Roeland en zoon, Rilland-Bath. Wedvluchten vanuit Orlé- ans: Concoursbond Zuid-Beve land met 1589 jonge duiven, hoogste snelheid 1023,79 mpm, 1 H. Jansse, 2 G. Verbart, beiden te 's-Heerenhoek, 3 en 5 K. Bauer, Kruiningen, 4 en 6 J. Poelman, 's-Heerarends- kerke, 7 C. Zeegers, Biezelin- ge, 8 J. Kaho, Goes, 9 B. Ridderhof, Kapelle, 10 M. Je- remiasse, Wemeldinge. „De Snelvliegers", Oostbur'g met 299 jonge duiven, snelheid eerste duif 959,22 mpm. 1 en 3 J. Bakker, 2 L. Risseeuw, 4 W. van Unen, 5 A- Risseeuw sr. 6 Verkeste-Van de Bossche, 7 A. Wage, 8 en 10 R. Ver- straeten, 9 A. Daansen. (Van een onzer verslaggevers) HULST-CLINGE Het mysterie van de zwarte zwaan in de Hulster buitenvest is opgelost. De heer G. de Letter uit Clinge, handelaar in sier- vogels, blijkt de eigenaar van het zeldzame dier te zijn. Pas uit de krant vernam hij dat het weggevlogen was. De heer De Letter heeft heel wat gevogelte rondlopen. In het uitgestrekte park achter zijn huis aan de Gravenstraat in Clinge lopen niet minder dan duizend stuks zwanen, ganzen en eenden rond. Het zwarte exemplaar, dat in het wild alleen i'n Australië voor komt, had hij juist een week tevoren voor tweehonderd gul den uit Schermerhorn gehaald. Het dier was niet gekortwiekt, maar de handelaar waarvan de heer De Letter was er toch van overtuigd dat hij de hoge bomen, die in een ringgordel om het park heen liggen, niet over zou komen. En omdat de heer De Letter het een beetje zonde vond om de mooie pen nen van het dier af te knip pen, heeft hij het er maar op gewaagd, met de inmiddels bekende gevolgen. Voor iedereen die inlichtin gen kan verstrekken die lei den tot de vangst van de zwarte zwaan heeft de heer De Letter een beloning: infor manten kunnen hem telefo nisch bereiken op nummer 01140-3108 of aan de Graven straat. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Met het oog op de te verwachten wo ningbouw in het exploitatie plan Hof Zeldenrust in Ter- neuzen-Zuid zal een nieuwe straat, de Amerstraat worden aangelegd. In dit werk is tevens opge nomen het afgraven van een deel van de Langereksedijk. B. en W. zijn van mening dat bij een openbare aanbesteding van dit werk niet lager zal worden ingeschreven dan bij een onderhandse aanbesteding, gelet op de geraamde aanne mingssom. Het college geeft daarom de voorkeur de aanleg van de Amerstraat onderhands aan te besteden bij het reeds ter plaatse werkzame aanne mingsbedrijf gebr. De Bokx B.V. te Terneuzen. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Zaterdag middag a.s. wordt in het kader van de Vlandriade '73 in het voormalig ziekenhuis te Oost burg een Europese Ontmoeting gehouden. Deze bijeenkomst begint om drie uur en heeft ten doel om in het bijzonder Zeeuwen en Vlamingen bijeen te brengen. Zij staat onder auspiciën van de Beweging voor de Ver enigde Staten van Europa EFU, en de Europese Bewe ging, afdeling Zeeland. Beide organisaties zijn met gelijkbe rechtigde zusterorganisaties in 17 landen, aangesloten bij de Un-ie van Europese Federalis ten. Centraal op de bijeenkomst te Oostburg zal een toespraak staan door de bekende Euro- (Van een onzer verslaggevers) HULST - TERNEUZEN Over een paar weken gaan in Hulst en Terneuzen de deuren van de levensschool weer open. Het nieuwe cursusjaar 73-74 zal dan een aanvang ne men. Het bestuur van de le vensschool rekent voor dit cursusjaar op een gelijke toe loop als vorig jaar: omstreeks driehonderd leerlingen. Overigens staan het komend jaar wel een paar belangrijke, nieüwe ontwikkelingen voor de deur, uitlopers van de ten- denzen die zich ook landelijk doen gevoelen. Een wel zeer problematisch vraagstuk is bijvoorbeeld de mate van inte gratie van vorming en oplei ding, of simpeler gezegd: waar de nadruk op moet komen te liggen, op algemene of gerich te ontwikkeling. De uitslag van dit vraagstuk is belang rijk voor de indeling van de lesprogramma's. In ieder geval staat de levensschool in Zeeuwsch-Vlaanderen er nog fris tegenover: Hulst met alle bouwperikelen al achter de rug, en alleen Terneuzen nog met een verhuizing voor de deur. Daarnaast zal vrijwel ze ker ook te Oostburg nog een vestiging van de levensschool komen, in een voormalig ma vo-gebouw. Zodra de definitie ve toestemming van het minis terie afkomt, kan met de ver bouwing (van circa 40 i 50.000 gulden) een begin wor den gemaakt. Het oude school gebouw zal dan praktisch als nieuw weer betrokken kunnen worden. (Van onze correspondent) OOSTBURG Naar aanlei ding van het ernstige ongeluk van 2 augustus jj. op het kruikpunt de Potjes hebben de beide raadsleden A. de Feijter (CH-AR) en A.I. Verhage (Dorpsbelangen en toerisme) in de gisteravond te Oostburg gehouden raadsvergadering het college van B. en W. en de mede-gemeenteraadsleden ver zocht bij G.S. van Zeeland op maatregelen aan te dringen. Met name zou een snelle en doeltreffende reconstructie van het betreffende kruispunt in de ogen van de beide raadsleden zeer gewenst zijn. De twee raadsleden, die toe vallig allebei van het ongeval ooggetuige- waren, hadden overigens niet alleen kritiek op de constructie van het be wuste kruispunt. Ook een in structie-vergadering van de BHBO-posten kwam hun zeer gewenst voor. In de huidige situatie is het zo, dat de EH- BO'ers ziich eerst persoonlijk dienen te overtuigen van de noodzaak om een ambulance te waarschuwen- Naar de me ning van de beide raadsleden was deze zeker een halfuur later gearriveerd als niet toe vallig de verkeerspolitie ter plaatse was geweest. De kritiek van het duo De Feijter-Verhage richtte zich tenslotte op het feit, dat op het moment van het ongeval maar één ambulancewagen be schikbaar was en dat een half uur na het ongeval de tweede nog steeds niet bedrijfsklaar was. Als laatste punt bepleit ten de beide raadsleden ten.4- slotte de ingebruikname van een centraal alarmnummer zonder kengetal. Volgens B. en W. is echter dit laatste een zaak van het rijk. waaraan het gemeentebe stuur weinig of i niets kan doen. Wat het ongeluk betrof, zo antwoordden zij, dit was al verscheidene malen onderwerp van gesprek geweest met ge deputeerde mr. J.F.G. Schlin- gemann. Volgens deze zouden maatregelen ter verbetering van het bewuste kruispunt in beraad zijn. Het uitblijven van de tweede ambulance, aldus B. en W. voorts, was inderdaad het gevolg van diverse com municatiestoornissen onder meer over het aantal gewon den. De instructie van de EHBO 'ers eerst te kijken en dan de ambulance te waarschuwen zo was B- en W. bij navraag ge bleken. kwam voort uit de angst dat anders te vaak loos alarm gegeven zou worden. Op korte termijn zullen met alle EHBO-verenigingen nog be sprekingen aan soortgelijke onderwerpen worden gewijd, zo zei hij. De Oostburgse raad had ver der met de agenda niet veel moeite: binnen een uurtje kon iedereen naar huis. Ter discus sie stond nog even het par keerverbod voor het gemeen tehuis. Het confessionele raadslid De Feijter bepleitte ontheffing voor minder-validen. Het college zat echter wel met de vraag wie dan minder- valide was. Bovendien, meenden zij, zou de politie bij deze mensen niet optreden als zich op dit punt al eens een overtreding voordeed. De parkeerruimte achter het gemeentehuis, die trouwens nog vergroot wordt, zal uit sluitend toegankelijk zijn voor bezoekers van het raadhuis. Oostburg bleek tenslotte een dusdanige behoefte te hebben aan een toiletwagen dat voor f 7200,- een dergelijke auto is aangeschaft. Ook de kleinere kinderen zullen er indien no dig gebruik van kunnen ma ken. pese redenaar Waiter Kunnen uit Antwerpen, voorzitter van de Beweging voor de Verenig de Staten van Europa in Bel gië. Zijn lezing is getiteld „Vlaanderen in een Verenigd Europa van morgen". De secretaris van de afde ling Zeeland voor de Europese Beweging kenschetst de bete kends van de bijeenkomst in Oostburg als volgt: „Het be wustzijn groeit, dat de Euro pese eenwording noodzakelijk is. In de praktijk is er al meer eenwording dan men veelal beseft. Toch verloopt het pro ces traag, maar de mening van vele Europeanen te traag, om die taken te kunnen vervullen die de afzonderlijke landen niet meer naar behoren aankunnen, Men denke hierbij slechts aan een effectieve, gecoördineerde bestrijding van de monetaire chaos, de inflatie, de werk loosheid en het milieubederf. De Europeanen menen ook, dat te veel zaken over hen heen en zonder hen worden bedisseld. Een behoonlijke de- mociatische besluitvorming op Europees niveau bestaat (nog) niet. terwijl steeds meer be slissingen niettemin in Brussel worden genomen". In Oosburg zullen deze as pecten duidelijk naar voren worden gebracht. Het pro gramma voor zaterdag wordt opgeluisterd door het Gents Koor Em-iel Hullebroeck, en zo mogelijk door een koor uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Er volop gelegenheid tot discus sie, tot vragenstellen enz. De bijeenkomst is voor alle be langstellenden toegankelijk en eindigt omstreeks halfzes. (Van een onzer verslaggevers) PAAL Zaterdag 18 en zondag 19 augustus vindt te Paal de jaarlijkse Paalse ker mis plaats, met tevens op het programma een mosselmaal tijd, een gratis rondvaart en ■-en vlootshow. En 's avonds is liet dansen geblazen. De organisatie van het hele feestelijk gebeuren is in han den van caféhouder P. Verras in samenwerking met de wa tersportvereniging Saeftinge. Beide dagen beginnen de fees telijkheden om halfvier. Te verkrijgen zijn, behalve mos seis, ook garnalen en diverse vissoorten- De kermis ei vlootschouw beginnen gelijktij dig. Aan de gratis rondvaart duor het verdronken Land van Saeftinge zullen vermoedelijk vijftig a zeventig jachtjes deelnemen. De beide dagen worden besloten met een bal in de tent bij P. Verras met muzikale medewerking van het Belgische orkest „Flash" Zowel zaterdag als zondag en ook maandag vinden tevens schietingen plaats. „Ik laat hier in Huist wEl I heel wat achter", zo verklaar. I de gistermorgen de oud-KVp. senator vlak voor zijn vertrek I „maar u weet: ik ben al eer der een lange periode uit Hulst weggeweest". De heer Lockefeer doelt daarmee aan de tijd, die hij doorbracht in I militaire dienst, aan het Mol. lerlyceum in Bergen op Zoom en de zes jaren in de hoge school in Tilburg. „Dat was bij elkaar een jaar of tien, waarvan ik op het eind mijn vrouw ontdekte. Die heb ik toen in '56 naar Zeeuwsch- Vlaanderen geïmporteerd". Het gezin Lockefeer vestig, de zich daar toen in de Steen stra-at, tegenover de Willebror- dus basiliek. „Dat was in de tijd dat het kantoor van De Stem nog een slagerij was", herinnert hij zich. Pas later verhuisde de inmiddels tot drie personen uitgebreide fa milie Lockefeer naar het huis in de Glacisstraat, waar de verdere uitbreidingen plaats vonden. Dit huis, nummer 46, blijft overigens in de familie, Binnenkort zal het betrokken worden door een broer van de oud-senator, de nieuwe eco noom van het Sint-Liduinazie- kenhuis, drs. B. J. J. Locke feer. De burgemeester zelf komt op Markt 6 in Aarden burg te wonen, met ter linker zijde het stadhuis en ter rech terzijde het politiebureau en de ambtswoning van de secre taris. De stoeterij van zijn echtge note, die een dertigtal paarden en pony's bevat, komt achter in de tuin, die zich uitstrekt tot aan de stadswallen. „Een park van een tuin", zegt Loc kefeer tevreden, „ze zijn nu al bezig naar Frans-Engels ont werp een paar stallen te bou wen. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Aan het concours dat door de handboogsociëteit Concordia werd georganiseerd ter gele genheid van het jubileum van schutter Jeroen Vette, namen negentig schutters deel. In on ze krant van maandag hebben wij aan de vierig al aandacht geschonken. Hier volgen de resultaten van de wedstrijden. Uitslag van de eerste wip: hoofd vogel: K. v. Steenbergen van Wilhelm Teil uit Ovezan- de; 1ste zijvogel: P. de Koster van Soranus uit Heinkenszand, 2e zijvogel: Ko Vermüe van Jacoba van Beieren uit Goes; le bovenkal: W. Voet van So ranus uit Heinkenszand; 2e bovenkal: P.M Timmerman van Vrije Schutters uit 's- Heerenhoek; 1ste onderkal: P. de Visser van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 2e onderkal: C. Voet van Vios uit 's-Heeren hoek; 1ste klep: P. de Visser van Zorgvliet uit Ellewouts dijk, 2e klep: Jac. Platschore van dezelfde vereniging, 3e Vrijdag 17 augu (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De inzamelingsactie van oud speelgoed, die deze week door het comité peuterspeelzaal Kioosterzande gehouden is, is tot een groot succes uitge groeid. Evenals met de geldin zamelingsactie een week tevo ren overtrof de opbrengst alle verwachtingen. „Toch is het nu voorlopig wel de laatste keer geweest dat we langs de deur gegaan zijn", vertelde deze week Jac queline van Waterschoot. „Je kunt niet blijven lopen, want dan gaan de mensen het ook vervelend vinden. Het dames comité lis nu in totaal drie maal de baan op geweest: eerst om via een enquête de behoefte te peilen, toen voor geld en deze week voor speel goed. Dat alles is afgerond, zodat nu zeer spoedig met ie inrichting in het gemeen schapshuis kan worden begon nen. Het college van B. en W. van Hontenisse is voornemens wat oud materiaal, zoals schoolbanken etc. aan de speelzaal over te doen. Nog steeds is het de bedoeling iJ september van start te gaan. klep: C.D. Raas van Vooruit gang uit Kwadendamme, 4e klep: Leo de Jonge van ADLM uit Kwadendamme. Meeste kleine vogels: G* Geense van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, zes vogel®1 Uitslag van de tweede w'P: lste hoofdvogel: A. de Jou8e Pz, van Wilhelm Teil uit Ove- zande, 2e hoofdvogel: HA Mol van Jacoba van Beieren uit Goes lste zijvogel: L Vermuë van Spes-Nostra U» Ovezanae, 2e zijvogel: V; Steenbakker van Victoria u» Kwadendamme, 3e zijvogeh P.M. Timmerman van VN® Schutters uit 's-Heerenhoek bij loting, 4e zijvogel: C. Voet van Vios uit 's-Heerenhoek bij loting; lste kal: C. West- dorp van Eensgezindheid ui' 's-Heerenhoek, 2e kal: AA Martens van Vios uit 's-Hee renhoek; 3e kal: H, Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 4 kal: Ronny Vette van Concor dia uit 's-Heerenhoek. Meest' kleine vogels, vijf stuks, ge schoten door Jer. Vette, van Concordia uit 's-Heerenhoek- (Van onze parlemen redactie) DEN HAAG De k, gen Jansen en mevrou der Heem-Wagemakers hebben er schriftelijke over gesteld aan minist rink van Volksgezond^! Milieuhygiëne over he dwijnen van het fluo punt tussen het indu I bied aan het Sloe en de gern Nieuwdorp (ge Borsele). Zij willen allereerst of deze minister ook v_ ning is dat ter beschi van de bevolking het punt (meetpunt 9) aa moet zijn. Zij vragen waarop GS van Zeela mening baseren dat dit punt dit jaar een- lager gehalte heeft aangege- in de toekomst ook zal ven, ondank® uitbreidin de industrie aan het Sloe. In een toelichting wij: kamerleden er op, da meetpunt in de jaren 1! 1972 juist een ernstige reiniging (een gehalti '7,4 milligram fl-uor pe; aangaf. Vooruitzichten voor zat] en zondag opgesteld doc[ KNMI op donderdag uur: op de meeste droog en iets minder war Weersvooruitzichten fers gemiddeld over NI land: I Voor zaterdag: aantal I zon: 3 tot 12. Min. tem tot 5 graden boven noir Max. temp.: 1 tot 6 g> boven normaal- Kans op droge periode van minstej uur: 95 procent. Kans oj geheel droog etmaal: 80 cent. Voor zondag: aantal zon 3 tot 12. Min. temp.:0 graden boven normaal, temp.: 1 tot 6 graden b normaal. Kans op een c periode van minstens 12 95 procent. Kans op eer heel droog etmaal 70 cent. STRANDWEER Ook daag is nog een warme st: dag te verwachten met sl een klein onweerskansje, wind wordt zwak en vi, derlijk. Temperatuur 26 tc graden. Zeewater 20 gr: Vooruitzichten: via de eilanden nadert een frontje, dat in het weeki passeert. Daarbij komen minder warme lucht- Het drijven van de warme Is kan zaterdag op enkele pil sen van een onweersbil Vergezeld gaan. Morgen, zaterdag 18 aug. ®ergen op Zoom 6.13 en Hansweert 5.30 en Terneuzen 4.57 en vlissingen 4.21 en 1 Wemeldinge 6.03 en Konstanz 383 min 4, Rh telden 259 min 4, Straatsl 340 min 15, Plittersdorf Jut 17, Maxau 461 mir riochingen 129 min 5, Mi 'eim 282 min 2, Steinbach P'us 2, Mainz 274 plus 2, ?en 157 min 3 Kaub 184 Trier 229 min 4, Kob i°* min 3, Keulen 142 mi Ruhrort 304 min 11, Lo =30 min 8, Pannerdense 00 min 9, Nijmegen 728 o> IJsselkop 852 plus 1, E «ssel 374 min 4, Deventer 5, Monsin 5440 fm-Kharen 3807 olus 7, Be! 094 min 1, Grave benede: SI»is 500 onv.

de Stem | 1973 | | pagina 2