1 weer Cruyff mag nog niet naar Spanje Danny Cruyff wil nu al weg HORDIJK WINT VAN VISSCHER Verlies voor waterpoloteam Weer dode in motorsport GEWONDEN BIJ WEDSTRIJD HOCKEY- SELECTIES VOOR DE W.K. Amro verhoogt de rente op spaarboekjes. 5i% [5] amro bank zelfstandigheid VERKLARING AFTREDEN Overwinning Zoetemelk Op Amro Spaarboekje en Amro Rentespaarrekening Op Amro Spaar-Plus-Rekening. (Ongewijzigd). Op Amro Spaarrekeningen met opzegtermijn. Op Amro Spaarrekeningen met vaste looptijd. P.S. U kent toch ook de andere voordelige Amro spaarvormen? De Amro Zilvervloot-Rekening 6% rente, (ongewijzigd), voor 15- t/m 20-jarigen, waarop het Rijk als extra-premie 10% over het gespaarde bedrag plus de rente geeft. 12 Vrijdag 17 augustus 1973 11 P. Maas.Heerle 29, 12 F.Nicolaas, 's-Gravendecl 13 P. de Vos, Aalsmeer 14 A. Tak, Oud-Gastel V. v. d. Steen, Etten-Leur 16 M. Rehorst, Den Haag 17 H. Prinsen, Hank 23, N. Rinkel, Aalsmeer 20, T. Konings, Sprundel 20, T. ter Harmsel, Lage iluwe 20. BIESBOSCH KLASSEMENT C v. Brag"t, Lage Zwalu- 122 punten, 2 H. Prinsen, ik 98, 3 J. v. Dijk, Ulven- t 68, 4 P. Franken, Oos- lout 68, 5 J. Klomp, Groot mers 67, 6 T. .Joore msdonksveer 65, 7 A. Lice, Raamsdonksveer 52, If. Pirard, Breda 47, 9 It. Nicolaas, 's-Gravendeel, I T. ter Harmsel (L. Zwalu- 44, 11 J. Cooremans, Bre- 43, 12 T. v. d. Berk Hel- 't 42, 13 B. v. Lamoen, rsteeg 40. 14 B. Broere. lenbosch 39, 15 P. Kruis, men 37, 16 A. v. d. Spie- Den Haag 32, 17 F. v. igerheide, Óssendrecht 31, A. de Jongh, Made 31, 19 Driel, Werkendam 28, W. v. Stenis, Hoog Blok- a 27. a fraaie vierde plaats. In de rste manche ging Schccle vierde van start, maar eeg in de vierde ronde ch- Tia veel moeite kreeg hij in motor dan toch weer aan praat, maar hij had reeds ate achterstand opgelopen. een echte motorduivel tg de Zaamslagse crosser op k naai- zijn concurrenten. hij dan ook na enkele nden in de rug keek. Wat ook probeerden, Scheele ts niet te stuiten. Onweer- lanbaar ging hij hun voorbij, uiteindelijk als derde over aankomstlijn te gaan. In de eede manche had Scheele n bijzonder snelle start, aeh- r de Belg De Witte, die later k deze manche op zijn naam u schrijven. Maar in de Bel- n De Cuyper en Verhoeven hij toch zijn meerdere rieten erkennen, en werd nu rde. De derde manche vlot- het niet zo. Een „schuiver" bij de start ed hem op de negende iats terecht komen, maar ■t Zaamslagse fenomeen /am terug. In verschillende iden ging hij zijn concurren- i voorbij, en werd toch nog rde. Bij de nieuwelingen jnd eg ook nu op het mees- rschap van Hamelinck geen aat. Als een pijl uit een og schoot hij vanachter het blaag gevallen starthek weg nam resoluut de leiding in nden. Deze plaats zou hij ■k vasthouden tot op de aan- mstlijn. C. Walhout op een mede plaats bij de start, ïrd in de vierde ronde naar derde plaats verdrongen, jn rivaal zou die plaats ech- r maar twee ronden kunnen sthouden, want toen was het inieuw Walhout die de twee- plaats overnam. J- Goossens boekte twee aatsen winst en eindigde op vierde plaats. H. Colijn kon it niet en eindigde op de jfde plaats, waar hij ook ge- art was. W. v. Bruggen raafc- door een slipper achteraan het rennersveld, en 21e aats. Die slipper had hom hijnbaar kwaad bloed gezet, vam bijzonder sterk terug, eindigde tenslotte op een htste plaats. J. Schelleman had met pech te rekenen, hij werd twaalf- en zou in de tweede man- e niet meer aan de start imen. In de tweede mancne erd net een gevecht tussen amelmck en de bijzonder erk rijdende Van Bruggen. Hamelinck was ook nu als rste bij de start weg, in ziin jel gevolgd door Van Srug- n. De twee Axelse rijders lalden er alles uit en in de reede ronde gebeurde het n. Van Bruggen ging Hame- tck voorbij en dat kon Ha- elinck moeilijk verkroppen, nden lang werd het een lijf- b-lijf-gevecht, maar in de idfase moest Van Bruggen ch in Hamelinck zijn meer- re erkennen. In de laatste eters werd Van Bruggen lfs nog naar de derde plaats rwezen- C. Walhout die als rde was gestart eindigde nslotte op de vierde plaats, et daarachter J. Goossens. H. Colijn komt er steeds be- in. Na een achtste plaats de start, werd hij zesde ndstand internationalen: 1 de Witte (B), 4 J. Scheele euwelingen: 1 C. Hame- ïck, 2 C Walhout. 3 J Goos- 5 H. Colijn, 6 W. v. uggen. 16 J. Schelleman- TENNIS Betty Stove eft zich geplaatst voor dc eede ronde van het dames kelspe] van een internatio- al tennistoernooi, dat in all Township (VS) wordt houden De Ned"landse rsloeg Marcie 1 -nuis (VS) in sets: 64 en 62. (Van onze sportredactie) ZEIST Het carnaval der miljoenen heeft gisteravond nog steeds niet zijn „happy-end" beleefd. Nog niet, want |iet werd gisteren wel overduidelijk, dat de KNVB Johan Cruyff in de zaak van zijn transfer naar F.C. Barcelona eventueel wel terwille wil zijn. Echter binnen de bestaan de reglementen, hetgeen betekent, dat Johan Cruyff hoogstwaarschijnlijk per 1 december Nederland zal verla ten om zijn voetbalcapaciteiten in dienst te stellen van de club van Rinus Michels. Hoogstwaarschijnlijk, want erg duidelijk werd het gisteravond in het KNVB-Sportcen- trurn niet. Jo Jaspers, lid van het hoofdbestuur van de KNVB riep in eerste instantie uit, dat er nog een beslissing moest worden genomen om later duidelijk verwarring te stichten door vrolijk uit te brullen, dat Cruyff „natuurlijk" per december zou mogen vertrekken. Twee verklaringen, die aan- tegelijkertijd de zwakte aan van het besluit van het hoofd bestuur. Immers, de reglemen ten zeggen, dat in eerste instan tie de overschrijvingscommis sie om advies moet worden ge vraagd, en dat er dan pas een besluit kan worden genomen of in ieder geval een principe besluit, want dat is het toch nu Cruyff duidelijk te verstaan heeft gekregen, dat hij eventu eel per 1 december kan ver trekken. Mr. Max Tripels, lid van het hoofdbestuur en lid van de sectie betaald voetbal: „Ik heb woensdagavond nog gewaarschuwd, dat het voorstel Brockx, dat inhield, dat de re- - glementen gehandhaafd moes- Het sectiebestuur gaf aan - begin van de persconferen- tonen, dat het binnen de regio nen en dan de hoogste van de KNVB duidelijk rom melt. En soms bliksemt, want voor het bestuur van de sectie betaald voetbal was de indica tie van woensdagavond van het hoofdbestuur van de KNVB, dat de reglementen in de zaak Cruyff geëerbiedigd moesten worden, aanleiding om en bloc op te stappen en de vraag van het herkiesbaar zijn voorlopig open te houden. tie de volgende door Hooge- woning juridisch proza genoemd - verklaring af: Het sectiebestuur betaald voetbal kennis genomen heb bende van het feit, dat de bondsvoorzitter een speciale vergadering van het bondsbe- stuur heeft geconvoceerd op 15 augustus 1973 om de even tuele transfer van Johan Cruyff te bespreken en dat, ondanks nadrukkelijk door de vertegen woordigers van het betaalde voetbal op die vergadering daartegen gemaakte bezwaren, nl. dat het hoofdbestuur daar door de materiële zelfstandig- beid en besluitvorming door bet sectiebestuur betaald voet bal schond, aangezien de kwes tie van een eventuele transfer van Cruyff een zaak is die uit sluitend het betaald voetbal re gardeert, buiten beschou wing gelaten het eventuele re pressieve toezicht van het bondsbestuur en dat het ver der volslagen onredelijk zou zijn om zonder dat de merites van deze eventuele transfer uit puttend waren onderzocht door bet sectie-bestuur betaald voet bal en dit sectie-bestuur zich daarover een gefundeerd oor deel had kunnen vormen, des ondanks een besluit te nemen ever deze transfer welk besluit bierop neerkwam: dat Johan Cruyff pas in de tweede trans ferperiode, aanvangende op 1 december 1973 de formele mo- Selijkheid kan krijgen voor een eventuele transfer, waardoor bet sectiebestuur in redelijkheid ontrent deze transfer geen be sluit meer kan nemen. Het sec tiebestuur acht deze gang van zaken dermate ernstig in zijn Wisequenties mede gelet op bet feit dat herhaaldelijk aan bet sectiebestuur toezeggingen Z'Jn gedaan op het stuk van de zelfstandigheid, dat het sectie bestuur besloten heeft in zijn totaliteit met onmiddellijke in- Sang af te treden, een buiten gewone algemene vergadering "bi het betaalde voetbal te convoceren op donderdag 30 btgustus 1973 en de lopende eken van het betaalde voetbal °t die vergadering te blijven enartigen. Tot zover de ver klaring. Jacques Hoogewoning, de orzitter van het sectiebestuur e'aald voetbal lichtte de ver ding toe met: „Het is op het anient zo, dat de indruk naar "jn gewekt wordt, dat het lebestuur betaald voetbal Len ,2e'fstandigheid kent en '1 vinden nog steeds dat wij ze zaken echt wel zelf kun- neil regelen". Hoogewoning nam het hoofd- ■WtUUr van de KNVB enigs te a'Ük> dat er een besluit 5 Senomen zonder dat de ''schillende partijen in die nin aren gehoord. Hoogewo- u. -: ..Wij als sectiebestuur 'ei het beter gevonden als ten worden, in feite volgens diezelfde reglementen onjuist was, omdat die commissie niet om advies was gevraagd. Maar het voorstel werd met zes stem men voor en twee onthoudin gen wel aangenomen". De onthoudingen kwamen van Tripels zelf en van Van Dalen, ook lid van het sectie bestuur betaald voetbal. Volgens Hoogewoning was het doel van het en bloc aftre den om meer duidelijkheid in de KNVB te creëren. „Als ge woon blijkt, dat andere beslis sen voordat een sectiebestuur nog maar de kans heeft gehad om tot een mening te komen, dan hoeft het voor ons niet meer", zei hij duidelijk. Hoo gewoning gaf wel toe, dat de wetgevende macht bij de KNVB volgens de reglementen wel degelijk ligt bij het hoofdbe stuur, maar het gebrek aan vertrouwen veroordeelde hij. Henk Zon, de voorzitter van de overschrijvingscommissie van de KNVB: „Toen Theunissen van PSV overging naar Young Boys zijn de reglementen aan gepast. En die zeggen nu dui delijk dat de wetgevende macht voor het betaalde voet bal ligt bij het sectiebestuur be taald voetbal. En dan kan me neer Jaspers wel zeggen, dat het hoofdbestuur alle macht heeft om deze beslissing buiten het sectiebestuur om te nemen, maar dat moet ik toch aanval len. Het bondbestuur mocht ge woon niet ingrijpen. Nu geeft het de indruk van: sectiebe stuur, als je dat besluit, loop ik naar mijn moeder". Een op merking die enige hilariteit op wekte. Jo Jaspers trachtte het hoofd bestuur te verdedigen door te stellen, dat volgens de regle menten de bondsvoorzitter nog altijd de algemene leiding heeft. Jaspers: „De bondsvoor zitter heeft door de zaak Cruyff aanleiding gezien om 'n spoed vergadering uit te schrijven en daar is beslist, dat de reglemen ten zouden worden gehand haafd. Maar er is geen defini tieve beslissing genomen". Hoogewoning: „Er is wel de gelijk beslist dat Cruyff pas in december weg mag". Jaspers: „Daqr zal nog een vergadering aan gewijd wor den". Een steekspel, dat aan duide lijkheid niets te wensen over liet. De zaak Cruyff is uitge groeid tot een ware prestigeslag binnen de KNVB. De vereni gingen in het betaalde voetbal krijgen 30 augustus de kans zich erover uit te spreken. Een hele uitzoekerij ROB VAN DEURSEN In de tuin van J. Jonker op de een hotel, op 500 meter afstand van het KNVB-centrum te Zeist, wachten Johan Cruyff en zijn raadsman Mr. komst van enkele bestuursleden van de sectie betaald voetbal. VINKEVEEN Op 36 kilometer van Zeist, waar de affaire van Cruyff een nieuw hoogtepunt bereikte, zat blon de en frêle Danny Cruyff in haar eentje in Vinkeveen de emoties te verwerken. Volgens enkele dagbladen zou zij de grote drijfveer achter de perse naar Barcelona willende Johan zijn. Zo Danny (volgens sommige waarnemers dan) in deze zaak een klein dwingelandje zou zijn, gisteravond was daar niets van te merken. Zij was gewoon een zenuwachtig en wat angstig vrouwtje dat in grote spanning leefde om het geen de heren in Zeist daar allemaal zouden beslissen. Via het NOS-journaal vernam zij om 8 uur dat het sectiebe stuur was afgetreden. „Johan heeft me al gebeld", vertelde ze, „hij zei dat er eerst een perscpnferentie gehouden zou worden en dat hij eerst daarna op het matje moest komen. Ik zei tegen hem: dan is er vast Iets mis. En ja hoor, mijn vermoedens werden bewaar heid. Waarom laten ze ons toch niet gewoon vertrekken? Johan heeft toch duidelijk ge zegd dat hij niet meer bij Ajax wil spelen? Tot decem ber houd ik het gewoon niet uit". Vindt zij het aftreden van het sectiebestuur slecht nieuws? „Ik weet het niet", zegt ze„,l „Ik ben zo nerveus dat ik niiet gewoon meer k-ain denken. Mijn dochtertje Chantal is ook nog ziek, het komt allemaal tegelijk. Wat moeten we nu doen? Een kort geding? Daar over heb ik ook al gelezep dat dit twee weken zou kunnen duren en als ze het dan een dag vertragen komt Johan Spanje niet meer binnen. Want daar moet een buiten landse voetballer vóór 31 aug. zijn ingeschreven". SCHEVENINGEN - Klaas Vissclier uit Blaricum lieeft tegen de als eerste geplaatste Jan Hordijk lange tijd de illu sie mogen koesteren op een reprise van zijn zege, die hij onlangs op Roomburg boekte. Met fel, aanvallend spel won de blonde Visscher de eerste set (75) na een achterstand van 35 en bereikte in de tweede set een voorsprong van 54 en 300 op de service van de schutterende Hordijk. De Rotterdammer, die tot dat moment voornamelijk uitblonk door pecies op de verkeerde momenten naar het net te ko men, legde toen wat maar ge weld in zijn opslag. Tot tweemaal toe had Hordijk echter een spo-rtief gebaar van de 21-jarige Vis scher nodig hij gaf sets weg na voor Hordijk nadelige dubieuze tellingen pius maar liefst zeven setpunten om zijn aanspraken op een plaats in de halve finale met 75 te ondersteunen. Diezelf de Visscher was woensdag in de partij tegen Schmitz („die had ik nog in de benen zitten- Ik was helemaal stijf", aldus Visscher) nog bekritiseerd na enkele onbeheerste acties. „Dat heb ik me echt aange trokken", zei Visscher later. „Want ik ben juist altijd zo sportief mogelijk. Die ballen van Hardijk waren gewoon in. Ik heb ook geen spijt van die Iets". Toen iedereen in de derde set weer een vinnige struggle for life verwachtte stortte Vis scher jammerlijk in. Binnen de kortste keren was het 60 voor Hordijk, die verbaasd constateerde dat Visscher naar adem liep te happen. Eddy Thunig, psycholoog bij uitstek en een soort mentor van Vis scher, weigerde te accepteren dat zijn pupil conditioneel in moeilijkheden verkeerde. „Hij is niet moe te krijgen", aldus de heer Thung (vader van halve finalist Rolf Thung). „Het is meer een psychische moeheid door de teleurstelling van de verloren tweede set". Een verrassing was de ne derlaag van de als tweede ge plaatste Tsjech Marian Laudin, die door de sterk spelende Thung volledig van de baan ■werd geveegd. Na 62 61 en 10 feliciteerde Laudin in eens zijn tegenstander en gaf de ongelijke strijd op. „Ik ben hier voor mezelf, niet voor een of ander landenteam. Dan mag ik stoppen wanneer ik dat DUISBURG Het Neder landse jeugd waterpoloteam heeft donderdag zijn tweede wedstrijd voor het Europees kampioenschap verloren. Zuid- Slavië bleek met 52 te sterk. De periodieke scores waren: 0—0, 0—1, 1—2 en 1—2. In de eerste spelperiode ging de strijd volkomen gelijk op. Beide teams zagen geen kans een doelpunt te forceren. Doelman Ronnie Gal trad en kele malen goed op en voor kwam daardoor dat de Zuid- slaviërs de leiding namen. In het tweede kwart kon Neder land een numerieke meerder heid niet uitbuiten. Zuid-Sla- vië deed dat wei toen Kete- WEST-BERLIJN (ANP) Opnieuw is de motorsportwe reld overschaduwd door de dood. Naar eerst nu bekend is geworden is de Australische coureur Kim Newcombe, de belangrijkste concurrent van wereldkampioen Phil Read in de 500 cc-klasse, overleden aan de verwondingen, die hij opliep tijdens een valpartij zondag op het Engelse circuit Silverstone. Newcombe werkte en woon de in West-Berlijn, Hij was in dienst bij de motorenfabriek König. Volgens experts had Newcombe, die bekend stond als een veiligheidsfanaticus, de mogelijkheden in zich om uit te groeien tot een van de grootsten onder de coureurs. Na de Fin Jarno Saarinen en de Italiaan Renzo Pasolini is Newcombe de derde klasserij der, die dit jaar als gevolg van een ongeluk in een race om het leven kwam. alle Partijen inderdaad gehoord l ren, maar dat is niet ge- urd. Overigens heeft het wdbestuur er het recht toe, aat men heeft nog steeds het te™t van veto". Hoogewoning stipt daarmee QUILLAN (ANP) Joop Zoetemelk heeft donderdag in Quillan (Frankrijk) een cri terium voor profwielrenmers gewonnen. Zoetemelk legde de 100 km af in 2 uur en 30 mi nuten Hii had een voorsnrong van 20 seconden op de Span jaard Pedro Torres. De Frans man Martellozzo werd derde ln dezelfde tijd als Torres. Luis Ocana, winnaar van de Tour de France, fiinisthte aals dertiende op dertig seconden van de winnaar. laar op de kant zat: 0—1. In de derde spelperiode werd er van beide zijden hard ge speeld. Na een goede combina tie tussen Keman en Stroboer maakte Stroboer gelijk 11. Nederland had de leiding kun nen nemen wanneer twee har de schoten van resp. Keman en Landweer niet tegen de lat waren geëindigd. Zuid-S-lavië had meer geluk want na de derde periode leidden de Zuid- slaviërs met 3—1. Nederland kwam tijdens een numerieke meerderheid in het laatste spelgedealte via Hans Smits nog op 23 maar verder liet Zuid-Slavië het niet komen. Nadat Hoepelman een sfcraf- worp had veroorzaakt werd het 24. Met Smits op de kant moest Nederland kort voor tijd zelfs nog een vijfde treffer toestaan. De stand in de groepen luidt: Groep A: 1 Hongarije 6 punten (3 wedstrijden). 2 West-Duitsland 5-3, 3 Romee- menië 1-2, 4 Griekenland 0-2, 5 Zweden 0-2. Groep B: 1 Spanje 6-3, 2 Ierland 2-1, 3 Italië 0-1. 4 Groot-Brittannië 0-1, 5 Turkije 0-2. Groep C: 1 Sovjet-Unie 2-1, 2 Nederland 2-2, 3 Zuidsiavië 2-2, 4 België 0—1. MÜNCIIEN (DPA) Bij de stormloop woensdagavond op het reeds uitverkochte Olym- pia-stadion (73.000 toeschou wers) in Miinchen, waar ue wedstrijd 1860 München - FC Ausburg (Regionalliga) werd gespeeld, hebben 136 mensen verwondingen opgelopen- Van dezen moesten er 44 in een ziekenhuis worden opge nomen. De meeste patiënten zijn inmiddels weer ontslagen. Deze cijfers heeft „onderbur gemeester" Eckhart Miiller- Heydenreich van München donderdag bekendgemaakt. Veel voetbalfans, die geen en- treekaarten hadden, verwond den zich bij het klimmen over de van stalen punten voorzie ne hekken rond het stadion. verkies", was het stugge com mentaar van Laudin. Een in stelling, die nu niet bepaald getuigd van een grote vecht lust- Loek Sanders wisselde tegen Niek Fleury hele goede mo- Inenten (vooral tijdens de twee sets, die hij met 60 won) af met diepe inzinkin gen, mede door het volharden de retourneren van Fleury. De Voorburgse fysio-therapeut snoepte Sandes de tweede en derde set af en hield de eco nomiestudent uit Oegstgeest m de beslissende set tot 22 bij. Toen ging veelvuldig gemop per op arbitrale beslissingen echter ten koste van zijn con centratie en bereikte Sanders met 64 de beste vier met als volgend doel Hordijk. De slechtste partij was die tussen Fred Hemmes en thuis- speler Piet Veentjer (31). Hemmes kwam uiterst moei zaam tot 75 64 108 na in elke set een achterstand te hebben weggewerkt (25 in de eerste, 23 in de tweede e'n 56 in de derde set). De Leidschendammer was na afoop niet bedroefd over zijn eigen lage spelpeil. „Ik had me erop ingesteld de eer ste set te verliezen", zo zei hij monter. „Daarna had ik hem toch wel uitgeput". Deze „tac tiek" zal Hemmes zaterdag in de halve finales tegen de jonge Thung echter niet veel hel pen. Gemengd dubbelspel, kwart finales: Appel-Hordijk - IJbe- ma-Vaarties 6—2 97, Wal hof-Laudin - Veentj er-Wel schen 16 63 61, Biele feld-Bielefeld - Lauteslager Thung 75 6—3. De iutslagen luiden Heren enkelspel Kwartfinales: Hor dijk-Visscher 57 75 60 63. Sanders-Geleury S0 2—6 5—7 6—0 6—4. Thung- Laudin 62 61 10 (Laudin teruggetrokken) Hemmes- Veentjer 75 64 108. Damesdubbelspel: halve fi nales: Sohaar-Salome - Biele feld-Blomberg 62 63, Bak ker-Zwaan - Veentjer - Walhof 6—0 5—7 6—3. DEN HAAG De elftal commissie van de KNHB heeft voor het toernooi om de we reldbeker, dat van 22 augustus tot 2 september in Amstelveen wordt gehouden, zestien spe lers aangewezen. Het zijn: doel: Maarten Sik- king (Kampong), Derk Doyer (HHIJC), Veldspelers: Coen Kranenburg (Laren), Nico Spits, Frans Spits (beiden Amsterdam), Flip van Lidth de J-eude (Schaerweijde), Ties Kruize (HHIJC), Irving van Nes (EMHC), Wouter Lelers (HGC), Andre Bolhuis (Kam pong), Bart Taminiau (Til burg), Thijs Kaanders (HTCC), Paul Litj-ens (Kam pong, Jeroen Zweerts (Victor! a), Ron Steens (Victoria) en Ton Pierik (Hattem). Voor het Nederlands dames elftal dat van 22 augustus tot 2 september eveneens in Am stelveen aan een jubileum in vitatietoernooi deelneemt, zijn vijftien speelsters uitgeno digd. Het zijn: Doel: Helma Hoe gen (HBS), Veldspeelsters: Wilma Koopman (Kieviten), Suzan Bekker (Hilversum) Paula Smit (Deventer), Anne ke Bax en Toos. Bax (beiden Amsterdam), Cora de Grooth (Togo) Jose Poelmans (Rapi dity), Marlies Jansen (Apel doorn), Marja Hagemans (Were D) Dorette Wolbring (Uden) Ingrid Oomane (Ven- lo) Cathrien Hildebrands (SC HC) Tanja van Oosterhout (E MHC). (ADVERTENTIE) 41% (was 4%). Het spaargeld is direct opvraagbaar. M.i.v. 1-9-1973. De Spaar-Plus-Rekening is een nieuwe spaarvorm voor de serieuze spaarder, die graag een hogere rente ontvangt, maar toch direct over zijn geld wil beschikken. Retourrente 1 over het opgenomen bedrag. 5%-7% Voor spaarders die niet meteen over hun spaargeld hoeven te beschikken en daardoor een aantal maanden tevoren het benodigde bedrag kunnen opzeggen. Spaarrekening met opzegtermijn van 3 maanden: 5% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van 6 maanden: 5'/2% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van 1 jaar: 6% rente (ongewijzigd). Met opzegtermijn van2j aar: 7% rente m.i.v. 1-9-1973 (was 6%%). 7t%-8% Voor spaarders die vooruit weten dat hun spaargeld een bepaalde periode onaangeroerd kan blijven. De rente wordt dan gedurende de looptijd niet meer gewijzigd. En dat is nu extra aantrekkelijk. Spaarrekening met vaste looptijd van 2 jaar: 71/4% (was 7%). Met vaste looptijd van 3 jaar: 7'/2% (was 7%%). Met vaste looptijd van 4 jaar: 7%% (was 7V2%). Met vaste looptijd van 5 jaar: 8% (was 7'/2%). M.i.v. 1-9-1973, dus van kracht voor alle stortingen vanaf 16-8-1973. En de twee Amro Spaarbiljetien: het 2-jaars Spaarbiljet, dat u nu koopt voor 877,53 om er over 2 jaar 1.000,- voor te krijgen, het 8-jaars Spaarbiljet, waarvoor u nu 5.300,- betaalt en dat over 8 jaar 10.000,- waard is.

de Stem | 1973 | | pagina 13